Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2020. január 11. 20:2544004.

    Sziasztok!


    A karácsonyfa még nálunk is áll, és a többi dekoráció is meg van.  Talán még a jövő héten hagyom.  Nagyon szeretem, olyan szép amikor esténként beragyogja a szobát. A karácsonyi falum is marad még, nincs útban semminek és senkinek. 


    Ma főzőcskéztem, csináltam eperkrémlevest habgaluskával, borsófőzeléket mert nagyon régen nem volt, készült gombapörkölt is. 


    A vacsoráimhoz csináltam almás cukkinit és padlizsánkrémet. 


    Holnap nyulat sütök, amit az előbb beáztattam fokhagymás tejbe.  Lesz hozzá sült zelleres krumpli.  Jövő hétre tervezek még húslevest és ludaskását, szombatra pedig csúsztatott palacsintát. Jön Dóri és azt szeretne enni, no meg újabban állandóan tojás levest kér, amit én úgy  csinálok, hogy egészben ütöm bele a tojást.


    Meg van a bőrönd az ajándékhoz, holnap  megtisztítom, majd festem, és dekorálom.  Hétfőn talán megjön a térképes anyag is amit rendeltem hozzá.  Elkezdtem összeszedni azokat a dolgokat is amik bele kerülnek. 


    Ti vettetek már úgy ruhát hogy valahonnan próba nélkül rendeltétek?  Van ilyen tapasztalatotok?


    Mágika, a zongorabillentyű süteményt még sose csináltam, több recept is kering a neten több néven is, a lényeg, hogy darált dió az alap, amit ki kell nyújtani, rákenni felvert tojáshabot, csikokat vágni belőle, és sütőben szárítani.  Ha érdekel, leírom a pontos receptet amit én elmentettem. 


    Szép hétvégét, jó pihenést Mindenkinek!

  2. 2020. január 11. 18:5844003.

    Olyat próbáltál már, hogy van egybefasírt és raksz mellé magadnak pár golyót?


     


    Finomakat süttök/főztök. Sajnálom, hogy a suliban nem jó a kaja, és ilyen kavarások vannak körülötte. Nem is értem, hogy gondolják ezt.. 


    De rendes a párod, hogy megsütötte narancsos kekszet. 

    előzmény:
    74_marcsi (44002)
    2020-01-11  18:23
  3. 2020. január 11. 18:2344002.

    Sziasztok Lányok!


    Narocsi: Ebben a nézetben tényleg bevállalnám!


    Bubcsi: Bízom benne, hogy már engedett dolgozni az orvos. Itt is olyan idő van mint nálatok. Reggel hideg, majd mikor kell a nap nagyon hideg, majd kicsit tavaszi. Ma nagyon szép idő lett volna, ha nem fújna a szél, ég kesztyűben is fázott a kezem.


    Borcsamama: A recepteket mentettem. jövőhéten meg szeretném csinálni. Most muszáj főznöm a hétköznapokon is, mert a gyerek nincs befizetve a suliba. Igen rossza volt a kaja.


    Most milyen nem tudjuk, meg változtattak is, mert 2 féle főétel közül lehet választani. Viszont nem mérik fel előre, hogy melyikből mennyi kell, hanem az étkeztető cég küld 50-50, 60-40 vagy 70-30 százalékban kaját. Ebből is volt probléma, mert ha pl. halrúdból keveset küldtek, akkor mire mentek a későbbiek már nekik nem volt. Vagy halottam, olyat, hogy mivel az egyikből keveset küldtek és hiába kért a gyerek abból, akkor is a másikból kapott, ha akarta, ha nem, hogy jusson a másik osztálynak is. Nem igazán kiforrott  ez még.


    Mágika: Ó Te szegény, sajnos mindenhol nagyon sokat kell várni az eü-ben. Sokszor mire orovs elé jut az ember már magától meggyógyul. Nagyon jók, amiket befejeztél. Nem aggódom, biztos valami szuper dolgot fogsz kitalálni. 


    Londonka: Az élő fa már csak ilyen, ilyenkor jó annak akinek műfenyője van. Nekünk is van, az Bazsinál szokott lenni, de az idén nem akarta felállítani. Így csak az élő volt, de hasonló okokból már lebontottuk. A falucskát ha hagyod, akkor még lesz egy kis varázs. A gyertya jó ötlet, de akár farsangosra is díszítheted. 


    Ladyzso: Jó ötlet a fasírt (megvettem), mondjuk én kicsi golyócskákba jobban szeretem, de a páromnak szoktam kedvezni, mert ő meg egybe szereti. 


    Nálunk már hétfőn le lett szedve a karácsonyfa, a fiúk bevállalták, de végül is a díszek a lavórba kötöttek ki, mert nem tudták sehogy se úgy belerakni a helyükre, hogy minden beleférjen. Pénteken raktam rendbe a dolgokat, mert a héten nem volt rá időm.


    A melóhelyen is megtörtén a karácsonytalanítás, most farsangi dekoráción gondolkodom, hogy mit lehetne csinálni. Már a pinteresen sok mindent találtam, csak meg kell valósítani. Szerencsére a hét gyorsan eltelt, munka sem volt még sok, lehetett kicsit lazítani.


    Itthon hét közben délutánonként ment a mosómasa és a szárítógép, így hétvégén csak vasalnom kell. Ma a párom főzött tojásleves és mézes-mustáros csirkemell volt rizzsel. Holnapra zöldborsólevest és hurkát tervezek hagymás törtkrumplival. Délután megint voltunk felnőttek edzeni, szuper jól esett. Most éppen nagyon jó kis illatok terjengenek a lakásban, a kerigyerek itt van nálunk hétvégén, s kikönyörögte, hogy legyen narancsos-csokis keksz. Természetesen párom egyből neki állt begyúrni. Annyira imádom!!


    Kinél, hogy telik a hétvége? 


     

  4. 2020. január 11. 16:1244001.

    Szia!


    Koszonom szepen .

    előzmény:
    LondonEye (43999)
    2020-01-11  09:19
  5. 2020. január 11. 15:3344000.

    Sziasztok!


    Még nálunk is állnak a karácsonyfák, de már valszeg nem sokáig.


    Jópofák a nászajándék ötletek.


    Ma egybefasirt és krumplipüré készült nálunk.

  6. 2020. január 11. 09:1943999.

    szia


    fenci jol van, remelem, valaszol az emailedre



    nalunk a mar eleg szomorkasan nez ki, legszivesebben leszednem, de a ferjem a jovo heten meg nezni akarja, no majd penteken leszedem


    a falu meg talan marad, szeretnek szep gyertyakat beszerezni, azt tenni a helyere


    borcsamama


    jol nez ki az a krumpli nagyon


    Magika


    ismerem a derekfajast, nekem itt van egy Ceragem agyam, azzal tartom karban,maskepp dolgozni se tudnek

    előzmény:
    margaret3711 (43980)
    2020-01-05  22:37
  7. 2020. január 8. 22:0943998.

    Mágika, köszönöm szépen az ötletet és a képeket is. Én is láttam hasonlót, de most nem aktuális azt hiszem, bár a másodikra még nincs konkrét tervem,csak egy kósza gondolat.  Az egyszerűbb és könnyebben megvalósítható lenne.  Majd meglátom mennyire lesz kedvem és időm . Két hét különbség lesz a két esküvő között.


    Olyan közepes méretű retró bőröndre gondoltam, vaterán van sok, de közben eszembe jutott hogy itt a házban van egy régiség kereskedő, megkérdeztem és van is neki, talán holnap meg is kapom.  Persze nagyon jó tudni hogy van ilyen lehetőség, én még sose láttam, igaz hogy kreatívos boltba is ritkán jutok el. Mekkora méretű az amiről írtál. Bocs, most látom hogy több méretben is van.


    Mindenképpen térképekkel fogom dekorálni kívül és belül is, mert rengeteg országban járt az unokaöcsém ill.a menyasszonya is.  Eddig 29-ben volt, ezeknek a zászlója ill. címere is rá fog kerülni, a végcél pedig az az ország lesz, ahova a nászutat tervezik.


    A másik unokaöcsémet kicsit kevésbé ismerem, hozzá nincs annyi személyes kötődés, ő fiatalon elkerült otthonról, sokkal ritkábban találkozunk, de azért majd nekik is kitalálok valamit.  

    előzmény:
    Mágika (43997)
    2020-01-08  21:37
  8. 2020. január 8. 21:3743997.

    Borcsamama! 


    Az előbb elfelejtettem kérdezni. 


    Mekkora bőröndre gondoltál?  


     


    Natúr papírból lehet kapni bőröndöt több méretben is, amit a kedved szerint dekorálhatsz. 

    előzmény:
    Mágika (43996)
    2020-01-08  20:59
  9. 2020. január 8. 20:5943996.

    Borcsamama


     


    Most ezeket a képeket találtam,  ezek annyira nem tetszenek legalábbis nekem, de ötletnek nem rossz.  Annyi, hogy amit eredetileg láttam az nem üveges képkeret volt és a keretből kilógtak a pénzes szalagok.  

    előzmény:
    borcsamama (43991)
    2020-01-08  13:37
  10. 2020. január 8. 20:5543995.

    Szia!   


     


    Igen.  


    Köszi.  

    előzmény:
    Bubcsi28 (43994)
    2020-01-08  19:48
  11. 2020. január 8. 19:4843994.

    Ugye a bagixxxxxxx a mailcímed? 

    előzmény:
    Mágika (43992)
    2020-01-08  19:36
  12. 2020. január 8. 19:4543993.

    Ezeket meg a társait fejeztem be. 

    előzmény:
    Mágika (43992)
    2020-01-08  19:36
  13. 2020. január 8. 19:3643992.

    Sziasztok!


     


    Borcsamama


    Jól teszed, hogy pihizel, filmezel, tervezgetsz egy kicsit.


    Az edény fogókkal, konyharuhákkal én is mindig úgy járok, hogy valahogy kiégnek és lyukasak lesznek. 


    Tényleg jó sok programotok lesz ebben az évben.


    Pénz átadáshoz van egy jó ötletem,  neten láttam még régebben, de nagyon tetszett, képem nincs róla, de majd szétnézek, hátha 


    találok valamit, de a lényeg egy nagyobb képkeret ami egy autót ábrázol hátulról az ifjú párral, és egy-egy szalaggal a lökhárítóra


    vannak kötve a feltekert papír pénzek, amik lelógnak a képről.  Ezt akár úgy is eltudnám képzelni, hogy varrsz egy ilyesmi képet és


    arról lógnak le a pénzes szalagok. Most olvasom, hogy nagyjából már megvan az ötlet, nem baj hátha valakinek jól jön még.


    Milyen az a zongorabillentyűs sütemény?  Nagyon guszta a krumpli, mindkét recept tetszik jó ötletet adtál vele, ki is fogom próbálni.


    Ma pizzát sütöttünk a fiammal, hétvégén meg töltött dagadó van tervben. 


     


     


     


    ladyzso


    Most már azt kell mondjam, hogy a 2 éve elkezdett karácsonyi díszeket,amik félkész állapotban vannak,pl. pici szánkók,


    hungarocell gömbök, mutatok is képet róluk, köv.hsz-ban, mert azok a telefonban vannak,  igaz még szalagot kell rá tenni, hogy fel lehessen akasztani.


    Krokettet még sosem csináltam, csak boltit sütöttem eddig.


    Sikerült keksz receptet találnod? Még régen talán Shehard osztotta meg a karamellás keksz receptjét a blogon is fent van,  


    azt kipróbáltam finom volt és működött a pecséttel is.


     


    narocsi


    Tényleg viccesek lehetnek a fiúk a bolond pulcsiban. Örülök, hogy együtt voltatok, sokszor ez nagyobb ajándék mint bármilyen


    kézzel fogható dolog. 


    Köszönöm megkaptam a napokban a képeslapot, szerintem ezt Bajáról gyalog hozta a postás, több mint 2 hétig utazott amíg ide ért.


     


    Marcsi


    Szuper hogy ilyen hosszú volt a "karácsonyi szüneted" és sok mindent meg tudtál csinálni.


    Örülök, hogy jól éreztétek magatokat a koncerten.


    Milyen jó fej a tanárnő, hogy Bazsit is magukkal vitték pancsolni.


    2 éve terveztem már hogy régies hangulatú lesz a fa, mivel készen nem igazán kaptam ilyen díszeket magam készítettem el, de 


    csak most karácsonya sikerült teljesen megvalósítani, úgyhogy hajrá a horgolással, ha csak horgolt díszeket szeretnél a fára.


    Szegény jól megjártad az olajjal,remélem nyomtalanul meggyógyul.


     


    Bubcsi


    Szép lett a fátok. Jó ötleteket hoztál, én kérném szépen a vicces levelet, hátha még jól jön.


    Ez nem valami jó hí, hogy még mindig beteg vagy, megkérdezhetem mi bajod van, remélem azért nem olyan komoly a dolog.


    Mielőbbi gyógyulást neked.  


     


    Néha szokott fájni a derekam, és egyre sűrűbben, gondoltam megnézetem mi a gond vele,  a beutalóm már megvan, ma kértem időpontot is a reumára, áprilisra kaptam. Még gondolkodom mi legyen, nem akarok addig várni, lehet elmegyek a céges orvoshoz, csak az elég messze van.  Hétvégén jó lenne valamit kreatívkodni is, egy szülinapa és egy névnapa kellene valamit kitalálni.


     


    Szép estét mindenkinek!  


     


     

    előzmény:
    borcsamama (43988)
    2020-01-08  10:35
  14. 2020. január 8. 13:3743991.

    Ha kenyér nélkül eszi valami savanyúsággal vagy salátával és nem eszik belőle sokat, akkor talán igen. 


    Én inkább az édeskrumplis változatot adnám, abban a csirkemell is mehet és a gomba is, sajtot zsírszegényet használj.


    Utóbbit én sokszor ettem, akkor is amikor szigorúan tartottam a kalória és szénhidrát számolgatást. 


     


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (43990)
    2020-01-08  13:10
  15. 2020. január 8. 13:1043990.

    Szerinted ezt adhatom egy fogyókúrázónak? (mondjuk bacon nélkül) Esetleg zöldségekkel vagy gombával jobban felturbózva?


     

    előzmény:
    borcsamama (43989)
    2020-01-08  12:52
  16. 2020. január 8. 12:5243989.

    Bubcsi,az előbb kifelejtettem a receptből, hogy a kikapart krumpliba a töltelék alá egy-egy darabka vajat tettem.

    előzmény:
    borcsamama (43988)
    2020-01-08  10:35
  17. 2020. január 8. 10:3543988.

    Sziasztok!


    Bubcsi, a krumpli nagyon egyszerű.  Megfőztem egészben héjasan sós vízben. Valamennyire kihűtöttem, hosszában félbe vágtam, kiskanállal valamennyire kikapartam a belsejét és összetörtem.  Tettem hozzá tojás sárgáját, reszelt sajtot, kockázott bacont, tejfölt , egy reszelt hagymát, petrezselyem zöldjét, sót és borsot. Összekevertem, visszatöltöttem a fél krumplikba, tetejét lekentem tejföllel, szórtam rá reszelt sajtot, picit megszórtam füstölt pirospaprikával és ment a sütőbe 180 fokra, légkeveréssel 25 percre. 


    Nagyon finom lett, és még tegnap, melegítve is az volt.


    Szerintem édes krumpliból is meg lehet csinálni, én azt is csináltam már, igaz, nem ezzel a töltelékkel.  Azt félbe vágtam, sóztam, borsoztam kakukkfűvel megszórtam és sütőben puhára sütöttem.  Mikor kész volt, kanál hátuljával óvatosan benyomkodta a közepét, szépen lehet alakítani. 


    A mélyedésbe került a töltelék:  hagymát dinszteltem, megpároltam benne apróra vágott csirkemellet, majd ment bele gomba, petrezselyem, só, bors, majoranna, végül reszelt sajt és kevés tejföl.  A tetejére reszelt sajt, vissza a sütőbe amíg a sajt ráolvad, rápirul.


    Itt ma gyönyörű, tiszta, napfényes idő van.  Most kint lenne jó valamit csinálni a kertben, de ahhoz hideg van. 


    Asszem ma megint megnézek két elmaradt filmet, aztán lassan megint vége egy napnak.  Hihetetlen gyorsan mennek a napok.


    Ti nem így látjátok?


    Ki mit tervezett mára, ill. a hétre?

    előzmény:
    Bubcsi28 (43987)
    2020-01-07  15:05
  18. 2020. január 7. 15:0543987.

    Sziasztok, 


    Na nálunk vasárnap véget ért a karácsony. A visszacsinálást mindig a férjem végzi, mindent elpakolt, szépen feltakarított, de majd meglátjuk ősszel mit fogok megtalálni. 


    Olyan fura idő van itt, télnek meleg, ősznek hideg... Mindig felhős, párás, sétához is kellemetlen. 


    Narocsi és Marcsi, én is kényszerültek már csillagok háborújának nézésére, azóta se tudom ki ki ellen van, csak azt hogy Luuuuuk én vagyok az apád... de nem tudom hogy kié... 


    A héten még táppénzen vagyok, meglátom mit mond a pénteki ítélkezés, de minimum egy hét szerintem még esélyes.


    Főzés és sütés minimumon mert a férj gyilkos diétába kezdett. 


    Borcsamama, mi van a töltött krumplidban? Édesburgonyából is lehet csinálni? 


    Köszi. 


    Szép napot mindenkinek! 


     

  19. 2020. január 7. 08:3643986.

    Dehogynem! Ha a gyereked erre hív meg, és nem itthon lakik, akkor elfogadod a programot. Nálunk régen is kellett kompromisszumos kirándulást szervezni: az egyik fiam múzeum bújós, a másik biciklis-mozgós volt. És akkor ment ez egyezkedés: reggel egyik, délután másik pihenésforma...


     

    előzmény:
    74_marcsi (43985)
    2020-01-06  23:10
  20. 2020. január 6. 23:1043985.

    Sziasztok!


    Londonka: Nagyon ötletes, lementettem. Ugyan nincs kilátásba esküvő, de sose lehet tudni mikor kell majd.


    Narocsi: Na ez az a film, amit velem soha nem fognak tudni megnézetni. Engem a sci-fi, űrlényes filmek sose hoztak lázba. 


    Borcsamama: Ezt a sorozatot én is meg akartam nézni, nekem se jött össze, így én a hétvégén fogom egybe megnézni. Az ilyen és az ehhez hasonló filmek, sorozatok engem jobban vonzanak. Jó ötlet ez a töltött krumpli, nálunk rakott krumpli lett sütve, de csak holnapra lesz ebéd.


    A hétvégén nekem még egyáltalán nem kellett főzni, mert annyi maradék maradt, hogy hétfőn is ebből csemegéztünk. A házimunka terén nem sok mindent csináltam, csak a mosó és szárítógép ment, túlnyomó többségben csak hajtogatós ruhák voltak, most soron. Vasalni való 2-3 db, amit a héten megejtek.


    Mostanság rákaptunk, hogy a pótmamánkkal járunk sétálni és a játszótéren felfedeztük, hogy vannak a "felnőtteknek" ilyen úgynevezett torna-erősítő gépek. Több se kellett nekünk, naná, hogy kipróbáltuk, több kevesebb sikerrel. Volt amit nem éppen úgy használtuk, mert az erőnk még nincs meg hozzá. Bízom benne, hogy sokszor el fogunk jutni, jó kis testmozgás, ami valljuk be ránk is fér. 


    Szerencsétlenkedtem is a hétvégén, vasárnap reggel bundás kenyeret sütöttem, és az a nyavalyás olaj, akkor fröccsent egyet, amikor pont fordítottam meg a kenyeret. A bal arcomon több helyen, jól összepöttyözte a forró olaj. Nagyon jól nézek ki, mint, aki pubertál. Remélem nem hagy majd, foltot, mert akkor fogok igazán jól kinézni, mint Pöttyös Panni.


    Ma fogadó órán voltam, jó sokat kellett várni egy-egy tanár előtt. Az ofővel kezdtem, mert nála mindig sokan vannak. Hála istennek, nincs semmi baj, nagyon meg van elégedve Balázzsal. A nyelvtan a kakukktojás (na azért az se rossz 4), de mondta, ha a félévre nem is, de év végére hozzuk ki belőle a legjobbat. Jó meglátása van, érdeklődik a többi tanárnál is, hogy melyik gyerek milyen, s csakis ez alapján inspirálj a gyerkőcöket. Főnyeremény a tanár, s nem utolsó sorban a gyerekek is imádják Őt. Szigorú, de következetes! 


    Most elteszem magam holnapra, próbálok kis idő alatt nagyon sokat aludni, mert tegnap nem igazán jött össze. 

  21. 2020. január 6. 14:3443984.

    Sziasztok!


    MEO-zás megtörtént, nagyon finom lett, legalábbis így frissen az.  Nem tudom majd a maradék melegítve milyen lesz.


    Csatolok róla egy képet. 


    Az én elképzelésem az ajándékpénz csomagolásáról nagyjából már körvonalazódik.  Bonbonos doboz nem lesz, tehát a továbbajándékozás veszélye nem fenyeget. 


    Most éppen kisebb méretű nagyon retro bőröndöt vadászok a neten.  Ha sikerül szerezni, akkor azt fogom kipofozni, és abba kerülnek az ajándékok. A bőrönd azért, mert sokat utaznak. 


    Lesz egy dobozka a pénzzel, és sokminden más, külön--külön csomagolva, sorszámmal ellátva. A bőröndön egy kísérő levél, benne a használati utasítás, amit majd követniük kell lépésről-lépésre. Azt még kitalálom, hogy a bőrönd hogyan kerüljön hozzájuk, valószínű egy "futár" fogja hozni, és egészen addig nem fogják tudni hogy kitől, míg a levél végére nem érnek.  


    Bubcsi, köszi az ötletet, hozzátettem az enyémeket is, így áll majd össze az én változatom. 

  22. 2020. január 6. 12:2743983.

    Na, azzal azért vigyázni kell: nehogy tovább ajándékozza, és más örüljön!


     

    előzmény:
    borcsamama (43981)
    2020-01-06  11:59
  23. 2020. január 6. 12:2243982.

    Az apjuktól örökölten StarWars fanok a fiúk, úgyhogy az év végi új részt. Mióta megvette a Disney  minden év végén van bemutató... Én szerintem mindegyiket láttam, de nem tudom soha, hogy ki kivel van.  De most találtak értékelő riportokat és abban levezették, hogy mikor ki ellen küzdenek; és  most anya is megvilágosodott!!! ( Persze decemberig majd megint jól elfelejtem.)



    És akkor megint el  kell mesélni a buta anyának, hogy ki az ellenség.Jó volt, de nem mesélem el, ha valaki meg akarja nézni.


     


    Szolnokon meg a RepTár-ban voltunk, a régi indóházat újították fel, meg egy silót csináltak és sok régi szép repülőgépet lehet megnézni. Van 3 terepasztal, az vicces, mert nem csak a vonatok mozognak, hanem a plakát ragasztó karja is pl.


    Aki arra jár, érdemes megnézni.


     

    előzmény:
    74_marcsi (43971)
    2020-01-03  22:21
  24. 2020. január 6. 11:5943981.

    Sziasztok!


    Köszönöm Londonka a megfejtést a bonbonos dobozhoz!  :-)  Valami ilyesmire gondoltam én is.  


    Ladyzso, igen, hazajött, de nálunk ez újabban szinte hetente előfordul.  A nyaralóban megy a feújítás, amikor valamelyik mester ráér és tud menni, akkor megy ő is.  Ez van, egyszer csak vége lesz, akkor majd én is meghívatom magam nyaralni. 


    Film:  a nemrég indult magyar sorozat, a Bátrak földje első három részét néztem meg egyszerre, egyenként nem tudtam nézni.


    Előtte viszont egy olyan filmet néztem, ami három film, ugyanannak a párnak az életéből egy-egy nap történése, 9 év eltolódással.


    Mielőtt felkel a nap


    Mielőtt lemegy a nap


    Mielőtt éjfélt üt az óra.


    Nem lett a kedvencem, de egyszer megnézhető.


    Margaret, sajnálom de nem tudok segíteni, fogalmam sincs mi van fencivel, már régóta nem jön, talán a facebook csoportban megtalálod.  ???  Neked is boldog új évet!  


    Ki főzött ma és mit?   Én sajtkrémlevest csináltam pirított kenyérkockákkal és reszelt sajttal, ill. töltött sült krumplit, ami ránézésre nagyon ígéretes lett, megyek is meózni.  Majd beszámolok milyen lett. 

  25. 2020. január 5. 22:3743980.

    Boldog Ujevet kivanok kanadabol!


    Egy barat felol erdeklodok.


    Eniko ,ha jol emlekszem fancy/fenci volt a nikje.


    Nagyon meglepett,hogy nem lattam mar regen veletek. 


    e-mailen megkeresem. Remelem jol van.


    Par even keresztul terveztuk a talakozast a Niagara kornyeken.Sajnos nem sikerult.


    Udvozlet, Marika


    A talicska homokkal jo otlet.Koszonom

    előzmény:
    Bubcsi28 (43973)
    2020-01-04  15:33
  26. 2020. január 5. 22:2143979.

    borcsamama


    az elso kepen egy bonbonos vagy kekszes dobozbol kivettek mindent, telepakoltak muffin papirral, es azokba hajtogattak a penzt


    a masodik kepen a dobozban benne maradt az ontott muanyag forma, es a kekszek vagy bonbonok melyedeseibe hajtogattak a penzt....ez utobbi talan poenosabb

    előzmény:
    borcsamama (43976)
    2020-01-05  08:39
  27. 2020. január 5. 19:0343978.

    Hú Londonka, ez a bonbonos nagyon jó ötlet, ezt megjegyzem!


     

  28. 2020. január 5. 18:2943977.

    Szaisztok!


    Szerintem ott az a lényeg, hogy bonbonos dobozban van a pénz, bonbon formára hajtogatva.


    Milyen filmeket néztél?


    Borcsapapa megérkezett?

    előzmény:
    borcsamama (43976)
    2020-01-05  08:39
  29. 2020. január 5. 08:3943976.

    Londonka, köszönöm szépen! Mivel elég kicsi a kép, csak azt látom hogy különböző pénzek vannak többféle formára összehajtogatva, de valami más is van mellettük, az viszont nem derül ki hogy mi,pedig biztos hogy abban rejlik a poén.  :-)


    Ma reggelre kicsit megenyhült az idő, az este eső is esett, most eléggé fúj a szél.  Eddig minden reggel 3-4 cm vastagon be volt fagyva a madarak vize , mos csak éppen hogy.


    Ma maratoni filmnézésre készülök és várom haza borcsapapát.


    Nektek is tartalmas szép hétvégét kívánok!

    előzmény:
    LondonEye (43975)
    2020-01-04  22:56
  30. 2020. január 4. 22:5643975.

    Borcsamama ehhez mit szolsz?


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    borcsamama (43974)
    2020-01-04  18:39
  31. 2020. január 4. 18:3943974.

    Bubcsi,  köszönöm szépen az ötleteket, aranyosak, és engem érdekelne az a levél ha lehet. Valami hasonlóban én is gondolkozom, de a mézes köcsög is nagyon jópofa.  


    Nálam egyenlőre még teljes díszkivilágítás van, nagyon szeretem amikor sötétben a sok fény ragyog mindenfelé. 


    A fánk sem élő, így egy darabig még biztosan marad.  


    Neked és a Többieknek is további szép hétvégét!

    előzmény:
    Bubcsi28 (43973)
    2020-01-04  15:33
  32. 2020. január 4. 15:3343973.

    Sziasztok, 


     


    Boldog Új évet kívánok nektek!


    Mindenki aki mutatta a fáját, nagyon szépre sikerült. Olvastam, figyeltem, csak az íráshoz nem jutottam. 


    Londonka, nagyon jó a kandallótok, azokra mindig irigykedem egy kicsit. 


    Marcsi fia szerintem "köztünk" nőtt fel. 


    Ladyzso, köszi a mailt, jól esett , csak akkor nem tudtam megköszönni. Szilveszterkor aludtam, vagyis éjfélkor a lakóövezetünk privŕt tűzijátékaira felébredtem. 


    Narocsi képeslapjŕt szenteste kaptam meg, így duplán örültem. Nekem piros karácsonyi melegítőm van, arany, zöld, stb felirattal. 


    Mutatom a mi fánkat. Szerintem hétfőn vagy kedden likvidáljuk, a férjem nem bír ki többet. Az asztal díszeket meg az egyéb apró mindenfélét pár napja már eltettem, még a fa meg a világítási vannak. Nekünk ez most feledhető karácsony volt, úgyhogy örülök hogy itt az új év új lehetőségekkel. 


    Borcsamama, szerintem idén nem lesz időd pihenni. Neked is köszi a mailt. 


    Borcsamama, nekünk tavaly2, idén egy lagzi lesz. Mi is pénzt adtunk, és mivel mindegyik párról tudtuk hogy értik a viccet, ezek voltak:


    Egy nagyon szép mázas cserépfazék (3 vagy 4 literes) megtöltve teljesen mézzel, az ajándékba szánt pénz apróra váltva (100ft-os érmék) - ez jól beleragad ugye az aljába, csipesszel alig tudták kiszedni.Az edényt meg fogják tudni használni. 


    A másiknál egy vicces levél volt egy naaaagy csomaggal, akit részletesen érdekel annak elküldöm a levél tartalmát. 


    A dobozban volt 10 vagy 12 kicsi csomag. Itt a levél magyarŕzza mit mikor kell kibontani. Lényeg hogy a csomagokban volt bugyi, répa, keményítő, cumi stb. az utolsóban az ajándék pénz.


    Idén azt hiszem papírzsebkendős dobozba a zsepik közé hajtogatjuk a pénzt, és ahogy majd húzkodják ki a zsepit, jönnek vele egyesével a bankjegyek. 


    Korábban a tesóméknak adtunk talicskát teli homokkal, benne az aprópénzzel, de kaptak hozzá segítségnek homokozókészletes szitát. 


    Eddig senki se haragudott, sőt nagyon tetszettek az ötletek mindenkinek, volt aki azóta "ellopta" 


    Ha ezek nem tetszenek, van nagyon sok visszafogott de aranyos ötlet, akit érdekel mailben jelentkezzen. 


    Na jól van szerintem eleget meséltem, hagyok mindenkit hogy kipihenje az első két napot. 


    További jó hétvégét kívánok. 


     


     


     

  33. 2020. január 4. 14:4143972.

    Sziasztok!


    Olyan jó látni, hogy néhányan még itt vagytok, nem halt ki azonnal a topik, ahogy vége lett az évnek.  Szeretem olvasni a hozzászólásaitokat, nézegetni a csatolt képeiteket,  tudni hogy jól vagytok, miket csináltok, stb.....  


    Nálunk még mindig nagy a nyugalom,  szinte ki se mozdulok csak a kertbe amikor reggelenként etetem és itatom a madarakat. 


    Három napja megint egyedül vagyok, néha főzök is - ma pl. lecsót csináltam bulgurral és tükörtojással.


    Most még táncolni se járunk, majd csak a jövő héten kezdődik, klub is csak jövő héten lesz. 


    Így aztán filmezek, rejtvényt fejtek, ötletetek, tervezgetek.


    Tegnap kitaláltam, hogy konyhai szetteket fogok varrni, kötényt , kesztyűt és fülfogót.  Már nagyon tönkre mentek a régiek.  Nem tudom hogy csinálom, de valahogy mindig megégnek itt-ott.  Megnéztem egy csomó ezzel kapcsolatos videót.


    Próbáltam azt is kitalálni, milyen formában adjuk majd át a várható két esküvőn az ajándékpénzt, hogy ne csak egy snassz boríték legyen, hanem valami ötletes és emlékezetes megoldás.  Elképzelések már vannak, de még képlékeny.  Igaz, van még idő addig,  - április vége és május eleje - de meg is kell valósítani.  


    Nektek van valami jó ötletetek?  Szívesen olvasnám! 


    Az idő rohan, valami göncöt is kéne majd beszerezni, bár ahogy nézegettem neten az árakat, hát lehet hogy csak a szekrényig fogok eljutni ruhát választani. 


    Idén nagyon sűrű az év első és utolsó harmada.  Lesz ugye a két esküvő, lesz az ötven éves házassági évfordulónk, lesz két táborom, igényeltünk üdülési utalványt, aztán biztos megyünk majd nyaralni is.  Lesz a szokásos rokonlátogatás is, ami általában minimum egy hét.  No és itt a kert, az is rendszeres elfoglaltságot jelent. 


    Ebben a hónapban színházba is megyünk a menyemmel  .  Szóval lehet tervezgetni, hogy mindenre jusson idő. :-)


    Na el is dugulok, lehet hogy már így is unjátok az örökös mesedélutánjaimat.  


     


    Tervezgetem azt is, miket süssek, bevállaltam ugyanis aprósütemény készítését.  Karácsonykor egynek megszavazták a fiatalok a Pöffeteget, nagyon ízlett nekik.  Csinálok még kókusz kockát, van egy nagyon finom receptem, aztán puncskockát, francia mákos krémest, habos linzert narancs lekvárral, zongorabillentyűket és ha lesz kedvem, akkor csinálok őszibarackot. 


     

  34. 2020. január 3. 22:2143971.

    Sziasztok -ok!


     


    Mindenkinek kívánok egészségben, kreatívkodásban gazdag Boldog Új Évet!


     


    Nagyon tetszenek a közzétett  . Mindegyik valami másért teszik.


    Borcsamamájé, olyan hűha érzést váltott ki belőlem, olyan katalógusba való. Nekem a legelső kép adja vissza ezt az érzést.


    Mágikáé a különleges sk. díszekért. Tervezem már egy ideje, hogy csak horgolt díszek legyenek. Mivel az idén nincs kiemelt nagy horgolás, lehet meg kellene valósítani.


    Ladyzsoé visszahozta a gyerekkoromat, a sok színes égőkkel. Én is kacérkodtam, hogy azt teszem fel, de aztán elvetettem. Viszont az idén biztos, hogy színes égőket fogok feltenni.


    Havastájé a sok egyéb dísz, ami rajta van (hóember, angyalka, fenyő, csillag)- a fehéreket ti csináltátok Nórival, ezek a szódabikarbónások? Na és nem utolsó sorban, hogy ki fogja tudni majd ültetni és egyszer az udvaron fog ékeskedni.


    Londonkaé szintén a színes égők fogtak meg, és a kanadalló nagyon tuti!


    Ladyzso


    Csodálom az energiád, hogy ennyi mindent sütögetsz. Palacsintát szívesen ettem volna, és most azt se mondhattam volna, hogy nincs rá időm, de nem tudtam rávenni magam. Nálunk is a Monopoly a nyerő. Nekünk bankkártyás van, imádjuk.


    Borcsamama


    Megnéztem a játék videóját, nagyon tetszett. Lehet, hogy mi is benevezünk egyre. Még szerencse, hogy februárban van Bazsi név-és szülinapja. Lehet mire fogni, ha a szülők akarnak valami jó játékot.


    Havastáj


    Tényleg nagyfiú már Balázs. A Te kisfiad is most született, és kicsit nem figyelsz, ilyen szép nagyra fog nőni. Én is csak kapkodom a fejem, hogy most volt még ovis és lassan a továbbtanulást kell eldönteni.


    Narocsi


    Köszönöm a képeslapot. Szuper, hogy együtt tudtatok menni kirándulni. A moziba mit néztetek? Tetszenek ezek a bolondos pulcsik. Nemrég tudtam meg, hogy édesapámnak is van, pedig ő nem egy karácsony fan. Képzelheted, hogy 75 évesen milyen vicces ő is benne.


    Annyira jó volt itthon lenni egybe több mint 10 napot. Nagyon örülök, hogy egy csomó mindent meg tudtam csinálni, mikor itthon voltam. Elsősorban minden ki van vasalva, rend van mindenhol, olyan amilyet én szeretek. Jó lenne, ezt sokáig fenntartani, de tudom, hogy ez csak hiú ábránd.


    Szilveszter előtt a gyerekkel voltunk a Papp László Arénában Halott Pénz koncerten.  Már korábban is szeretett volna eljutni, de akkor nem sikerült jegyet venni, mert igen hamar elkapkodták. Most összejött. Nagyon tetszett Bazsinak. Sok helyen voltunk az idén (cirkusz, színház, mozi, koncertek), de elmondása szerint ez a koncert volt az év megkoronázása. 


    Nálunk csendesen telt a szilveszter. A hagyományt követve volt lencsefőzelék, malacsült, virsli. Éjfélkor koccintás, majd a teraszról néztük, ahogy a szomszédok lövik a tűzijátékot, s kb. 1 órakor elmentünk aludni. Másnap szintén hagyomány, hogy megnézem az Újévi koncertet. Elég sok új művet tettek bele az idén. Szép volt, de olyan valami hiányzik érzésem volt végig.


    Csütörtökön már mentem dolgozni, végül is nem volt rossz menni, rosszabbra számítottam. Mondjuk a felkelés ment a legnehezebben. Megállapítottam, hogy nagyon korán van az a 4:50.


    Bazsi ma aquaworld-be ment a magán angolos tanárnővel és 2 fiával. Én nagyon örültem neki, mert apja a lába miatt nem tud menni ilyen helyre, én meg utálom a vizet. Nem vagyok egy békanő. Nagyon jól érezte magát, csak hátránya, hogy tériszonyos, s nem igazán bírja a magas csúszdákat. De azért pancsolni és úszni tudott.


    Felelőtlen ígéreteket nem teszek, de igyekszem jönni, ha az időm engedi.


    Mindenkinek millió ölelés és pusszantás.


     


     

  35. 2020. január 3. 12:2843970.

    Én is mindenkinek köszönöm a lapokat, jó kívánságokat!


    Karácsony után is, és most is dolgozom; úgyhogy az új évi ünnep csak egy nap lett! Voltunk az ünnep alatt Szekszárdon mozizni, meg kirándulni Szolnokon: az az ajándék, hogy együtt vagyunk.


    De a kisvárosok nem nagyon mozgalmasak az ünnepek alatt-után, mert a koncertek lemennek Adventben.


    Azért, hogy legyen kézzel fogható ajándék, egy-egy karácsonyi bolond pulcsit választottak maguknak egy boltban. Viccesek benne.Egy hóember meg egy Snupi. meg HO-HO-HÓÓÓÓ felnőtt embereken


    Mindenkinek kívánok sok élményt, és szép napokat az új évben!


    narocsi

    előzmény:
    ladyzso (43965)
    2020-01-02  18:32
  36. 2020. január 2. 22:0443969.

    Akkor nyisd ki az ablakot! 


    Hozzánk délelőtt jött a család, aztán hármasban, majd éjfélkor koccintás. 


    Amúgy mászka, játék, meckizés, játék. 

    előzmény:
    LondonEye (43968)
    2020-01-02  21:08
  37. 2020. január 2. 21:0843968.

    Magika


    igen, jol latod, bar nem regi darab, de felhuzos, a charity boltban vettuk, mint minden butorunkat, fillerekert


    Ladyzso


    ha a csalad nem keri, kuldd el fenypostan, en barmilyen sosat-edeset szivesen megeszem :-)))



    kinek hogy telt a szilveszter?

    előzmény:
    Mágika (43962)
    2020-01-01  19:26
  38. 2020. január 2. 19:2343967.

    Sajnos hó nincs, de nem is tűnik úgy, mintha a közeljövőben esne a hó.


    Jó kis kekszreceptje nincs valakinek (ami jó pl. sütipecséthez)?

  39. 2020. január 2. 18:3343966.

    Nálunk estére bableves lesz, és készítek melegszendvicset.


    Holnap juhtúrós párna készül.

  40. 2020. január 2. 18:3243965.

    Szaisztok!


    Narocsi: köszönöm szépen a képeslapot 

  41. 2020. január 1. 22:1343964.

    Azért lelkes nem vagyok, annyira azért nem fogynak a sütik (pedig ilyen bekapkodós túrós falatkák, ez van).


    Gyerek ma kitalálta, hogy legyen krokett, azt összedobtam vacsira, nagyon jól sikerült.


    Milyen karácsonyi dolgokat fogsz befejezni? 


    Biztos finom lett a lencse.


    Sajnálom, hogy annyi melód volt, és így kimerültél, de azért gondolom kellemes volt a szunyókálás.


    Nálunk hamar eltelt az év utolsó napja.

    előzmény:
    Mágika (43962)
    2020-01-01  19:26
  42. 2020. január 1. 22:1043963.

    Sziasztok!


    Én azért néha erre járok, aztán meglátjuk.


    Sose terveztem egyszínű fát, csak mivel ez ilyen sudár, így adta magát.


     

    előzmény:
    havastáj (43961)
    2020-01-01  08:32
  43. 2020. január 1. 19:2643962.

    Sziasztok! 


     


    Szuper volt karácsonykor az a 6 nap otthon, de hétfőn úgy kipurcantam a munkában és még tegnap is dolgoztam, hogy hiába volt szilveszter én este 7 körül elaludtam a kanapén tévézés közben.  Kettesben voltunk a párommal meg a kutyussal, éjfélkor kapott egy nagy csontot amit elmajszolt így nem zavarta őt a sok durrogtatás.


    Ma megfőztem a lencse főzeléket,  most meg előszedtem a tavaly előttről maradt félkész karácsonyi dolgaimat, hogy befejeznem őket.  


    Borcsamama 


    Köszönöm a linket, jó kis játék lehet. 


    Ez sokszor  így szokott lenni, amiért elindulsz azt tuti nem kapsz, ellenben sok más hasznos dologgal térsz haza. 


     


    Londonka


    Nagyon helyes a kandalód és szép a fátok is,  a falon kiszúrtam egy nagy fali órát is, hasonlót örököltem, nekem tetszenek az ilyenek, még ha nem is mai darabok. 


    Örülök, hogy ilyen sok mindent tudtál venni a leárazáson.  


     Ladyzso


    Írigylem a lelkesedésedet, hogy ennyi mindent sütsz, régen én is sokat sütöttem, de  mostanában nincs rá energiám. Talán idén változik ez is, ugyanis minden hétvégém szabad lesz.


    Remélem mindenkinek jól telt a szilveszter estéje és az új év első napja is.  


    Mindenkinek nagyon boldog, egészséges, örömmel teli és sok kreatívkodással töltött időt kívánok illetve legyen mindenkinek olyan az új éve amilyennek szeretné hogy legyen!   Buék!  

    előzmény:
    havastáj (43961)
    2020-01-01  08:32
  44. 2020. január 1. 08:3243961.

    Sziasztok!


     


    Köszönöm a jókívánságokat és is boldog új évet, egeszséget, sok nevetést, új célokat és azok megvalósítását kívánom nektek az új évre!


    Nagyon szépek a karácsonyfák, Mágika szerintem szuper hangulatúak lettek az sk.díszeid.


    Borcsamama képzeld végül megcsinaltam a gyertyákat, de elfelejtettem fotózni. Sztem szép lett még tervezek ilyet máskor is.


    Ladyzso sztem aranyos lett a fehér díszítéessel a kis fa. Emlékszem mikor nekem saját karácsonyfám volt a szobámban, mennyire boldog voltam, pedig már nagyobb voltam.


    Marcsi, szépek vagytok, durva, hogy már ekkora a fiad.


    Remélem az új évben is benéztek azért néha, ősszel meg hátha megint valamennyire felpezsdül itt az élet.

  45. 2020. január 1. 00:3943960.

    Boldog új évet! 

  46. 2019. december 31. 22:1943959.

    Drága Angyalok!


     


    Sikeres és boldog Új évet kívánok egészségben, szeretetben!

  47. 2019. december 31. 09:0543958.

    -ok!


    Minden aktiv, passziv es a tavolbol olvasonak is nagyon boldog ujevet kivanok!


  48. 2019. december 29. 12:0843957.

    Sziasztok!


    Londonka, tök jó hogy ilyen sok mindent vettél a leárazáskor. Mi is elmentünk egy helyre, igaz én konkrét céllal mentem, ugyanis nagyon jó ajándéknak bizonyultak a gyertyák amiket csináltam.  Gondoltam, ha kapok akkor veszek párat, és ha lesz időm, megcsinálom, legalább lesz tartalék ajándéknak való.  Nem feltétlen karácsonyi díszítéssel fogom csinálni. Még nem választottam hozzájuk szalvétát.  


    Nálunk most ilyen bekuckózós pihi van napok óta, szinte főzni sem kell. Tegnap itt voltak az öcsémék vacsorára négyen, a lefagyasztott töltött káposzta nagyon jó szolgálatot tett, csak melegítenem kellett. Jó hangulatú beszélgetős délután, este lett. 


    Ma kis mosás, és délelőtt felraktam főni egy hatalmas fazék kocsonyát, már nagyon jó az illata, de még fő egy darabig. 


    Holnap vacsorára virsli lesz és kocsonya, újévkor indiai vöröslencse leves és  sült tarja hagymás krumplival, hozzá karfiollal töltött pritaminpaprika savanyúság. 


    A barátság fám idén is szép, mint mindig, most is roskadozik a sok-sok apró , ajándékba kapott dísztől.


    https://www.youtube.com/watch?v=_XQKpBTukdQ


    Mágika, itt van a link a Sagrada társasjátékról, picit hasonló mint a Srcabble. 


    Ami a karácsonyfákat illeti, Mindenkié nagyon szép, és mindenkié másért az.  


    Nagyon szép díszeket csináltál és jó sokat.


    Marcsi, ahogy írod, kicsit sem volt unalmas a decemberetek, de lényeg hogy végül minden jól alakult.  


    Szépek vagytok a képeken, köszönjük hogy megmutattad.  Bazsi kész fiatalember már.


    Képzeljétek, megint bővült a városkám, kaptam egy komplett jelenetet,  egy kisebb hegy vagy domb amire lépcsősor vezet, a tetjén egy körbe forgó rész karácsonyfával és az azt körültáncoló gyerekekkel.  Van még rajta másik fenyő is és kandeláber, és az egész ki van világítva.  Majd fotózom és mutatom.


    Szép napot mindenkinek, holnapra jó bulizást vagy csendes békés ünneplést!

  49. 2019. december 29. 09:3143956.

    borcsamama


    most lattam a te fadat is, gyonyoru


    a baratsag fad is szep lehet tele emlekkel


    74marcsi


    mekkora mar a fiad, kesz kiskamasz, szepek vagytok



    vegul tegnap elmentunk egy nagy helyre learazott diszeket nezni


    hat mindent vettem, csak diszeket nem a telapos talkatol a renszarvast olelgeto Telapon keresztul ablak matricaig mindent 😆

  50. 2019. december 28. 15:4143955.

    Ezen a képen jobban látszódnak; ott meg hangulatosabbak 


    Nem mindig egyszerű lefényképezni a megvilágított dolgokat, a hangulatáról nem is beszélve.

    előzmény:
    Mágika (43950)
    2019-12-27  23:47
  51. 2019. december 28. 15:4043954.

    Szaisztok!


    Eddig mindegyik  nagyon tetszik, egyik szebb mint a másik.


    Ma túrós kockát sütöttem, az is elég finom lett, este talán készítek almáspalacsintát.


    Hó persze sehol, de már nagyon hideg van.

  52. 2019. december 28. 10:3443953.

    Magika, Ladyzso


    nagyom szepek a faitok

    előzmény:
    Mágika (43951)
    2019-12-27  23:49
  53. 2019. december 28. 10:3343952.

    Sziasztok


    mutatom a fankat a kandalloval


    holnap megyek es nezek lezeazva szep uveg diszeket, remelem kapok

  54. 2019. december 27. 23:4943951.

    Mutatom a fát is. 


     


    Ne nevessetek ki, de én már elkezdtem a jövő évre gyűjteni az ötleteket. 

    előzmény:
    Mágika (43950)
    2019-12-27  23:47
  55. 2019. december 27. 23:4743950.

    Naa sikerült ugyanazt csatolni 3-szor,  mert nem láttam hogy sikerült.


    Nem tudom melyiken látszódik jobban. Az elöző vakus vagy a mostani képen. 

    előzmény:
    Mágika (43949)
    2019-12-27  23:43
  56. 2019. december 27. 23:4343949.

    Sziasztok!


     


    Marcsi 


    Köszönjük a képeket, Balázs milyen nagy már, lassan lehagy téged is, szép lett a fátok is. Nálatok aztán kalandos volt a december, még jó, hogy nem volt komolyabb gond a beázásból és egy cserép cserével meglehetett oldani. Remélem a könyököd azóta teljesen rendbe jött.  Aranyos az angyalka amit horgoltál, nem semmi mennyiséget készíthettél hogy mindenkinek jusson.  Nálam idén nem voltak sk. ajándékok, csak a kollégáknak készítettem jelképesen 1-2 díszt.


     


    Borcsamama


    Olyan jó néha gyereknek lenni és játszani.   Tegnap vagyis ma hajnalig játszottunk mi is.  Ebédre jöttek húgomék meg anyu, mindenki hozott valami kaját meg sütit, így nekem sem kellett annyit készülni.  Ebéd után  még előkerült a "Tabu" nevű játék.   Ezt kértem a jézuskától. Mindenki nagyon élvezte a játékot és persze rengeteget nevettünk közben. Aztán amikor a vendégek elmentél előszedtük a régi társasjátékokat és azokkal is játszottunk 1-1 kört.  Gazdálkodj okosan,  Élve fogd el, Aranyvár, Labirintus és Piszkos Fred. Jól szórakoztunk.  Ma délután még anyóséknál voltunk.


    Milyen játék az a s....  betűvel kezdődő?  Na ezt jól megjegyeztem a tyúk eszem el. 


    Nagyon szép lett a fátok, dícséret Borcsapapának és a gyerekeknek.  Elhatároztam, hogy jövőre hamarabb feldíszítve a fát mint 24. Kb 1 héttel korábban, majd ahogy az időm engedi.  


    Londonka


    Kicsit izgultam már, hogy egyáltalán megkaptad-e a képeslapot.  Megkérdezhetem mikor ért oda, kíváncsi vagyok mennyi idő kellett neki. 


    Örülök, hogy jól sikerült a beigli meg a töltött káposzta is. 


    Ladyzso


    Köszi a receptet, biztos fini lehet.  


     


    Nem tudom, hogy korábban írtam-e, idén egész jól sikerült megvalósítanom a fával kapcsolatos elképzelésemet. Végül csak sk.   díszek vannak a fán, melyek 99%-át én készítettem.  Még az utolsó pillanatban is készültek díszek és persze egy csomó ötletem van amiket már nem tudtam megvalósítani, úgy hogy lehet jövőre is ilyen stílusú lesz a fa csak még készítek hozzá néhányat. Mutatom is mik készültek még. 


    Küzdök a képek csatolásával, úgy hogy el küldöm mielőtt elszáll az egész aztán hozom a képeket is.  


     


    Puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    74_marcsi (43947)
    2019-12-27  18:29
  57. 2019. december 27. 23:4343948.

    Sziasztok!


     


    Marcsi 


    Köszönjük a képeket, Balázs milyen nagy már, lassan lehagy téged is, szép lett a fátok is. Nálatok aztán kalandos volt a december, még jó, hogy nem volt komolyabb gond a beázásból és egy cserép cserével meglehetett oldani. Remélem a könyököd azóta teljesen rendbe jött.  Aranyos az angyalka amit horgoltál, nem semmi mennyiséget készíthettél hogy mindenkinek jusson.  Nálam idén nem voltak sk. ajándékok, csak a kollégáknak készítettem jelképesen 1-2 díszt.


     


    Borcsamama


    Olyan jó néha gyereknek lenni és játszani.   Tegnap vagyis ma hajnalig játszottunk mi is.  Ebédre jöttek húgomék meg anyu, mindenki hozott valami kaját meg sütit, így nekem sem kellett annyit készülni.  Ebéd után  még előkerült a "Tabu" nevű játék.   Ezt kértem a jézuskától. Mindenki nagyon élvezte a játékot és persze rengeteget nevettünk közben. Aztán amikor a vendégek elmentél előszedtük a régi társasjátékokat és azokkal is játszottunk 1-1 kört.  Gazdálkodj okosan,  Élve fogd el, Aranyvár, Labirintus és Piszkos Fred. Jól szórakoztunk.  Ma délután még anyóséknál voltunk.


    Milyen játék az a s....  betűvel kezdődő?  Na ezt jól megjegyeztem a tyúk eszem el. 


    Nagyon szép lett a fátok, dícséret Borcsapapának és a gyerekeknek.  Elhatároztam, hogy jövőre hamarabb feldíszítve a fát mint 24. Kb 1 héttel korábban, majd ahogy az időm engedi.  


    Londonka


    Kicsit izgultam már, hogy egyáltalán megkaptad-e a képeslapot.  Megkérdezhetem mikor ért oda, kíváncsi vagyok mennyi idő kellett neki. 


    Örülök, hogy jól sikerült a beigli meg a töltött káposzta is. 


    Ladyzso


    Köszi a receptet, biztos fini lehet.  


     


    Nem tudom, hogy korábban írtam-e, idén egész jól sikerült megvalósítanom a fával kapcsolatos elképzelésemet. Végül csak sk.   díszek vannak a fán, melyek 99%-át én készítettem.  Még az utolsó pillanatban is készültek díszek és persze egy csomó ötletem van amiket már nem tudtam megvalósítani, úgy hogy lehet jövőre is ilyen stílusú lesz a fa csak még készítek hozzá néhányat. Mutatom is mik készültek még. 


    Küzdök a képek csatolásával, úgy hogy el küldöm mielőtt elszáll az egész aztán hozom a képeket is.  


     


    Puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    74_marcsi (43947)
    2019-12-27  18:29
  58. 2019. december 27. 18:2943947.

    Sziasztok!


    Most látom, hogy a képeket nem csatolta, talán most sikerül.

    előzmény:
    74_marcsi (43945)
    2019-12-27  00:41
  59. 2019. december 27. 07:4143946.

    MAgika


    eloszor is nagyon szepen koszonom a karacsonyi lapot es a kis meglepit


    a toltott kaposzta a ferjem szerint tokeletes volt fagyasztas utan is


    a bejglire hosszu idot kell szanni, mig kienged teljesen, aztan meg hagytam 1-2 orat kelni, de tokeletes lett, maskor is igy csinalom majd

    előzmény:
    Mágika (43936)
    2019-12-26  00:20
  60. 2019. december 27. 00:4143945.

    Sziasztok!


    Most egy is beszámoló:


    A december egész hónap igen sűrű volt.


    Az első héten kezdtem egy jó kis csonthártya gyulladással a jobb könyökömnél. Olyan szinten, hogy nem tudtam semmi sem csinálni. A család szolgált ki, öltöztetett, fürdetett stb. A szerencsétlenség, hogy a kolléganőm is beteg volt, így a melóhelyen totális káosz alakult ki. 


    A második héten bent volt örültek háza, a dolgozók szabadságolásával, meg a következő havi beosztás készítésével. Megvolt a szokásos karácsonyi ünnepség is. Ahol elhangzott, hogy újfent átszervezés lesz, most úgy néz ki, hogy 05.01-vel visszacsatolnak bennünket a BKK-hoz. Hogy mennyire érinti a konkrét munkaköröket az átszervezés erre nem tudtak válaszolni. Majd meglátjuk, addig még sok idő van, s ahogy a közmondás is mondja, "Sok víz lefolyik addig a Dunán".


    A harmadik héten volt az iskolába teremdíszítés, karácsonyi koncert sütivásárral, osztálykarácsony. Bent pedig ezerrel munka, munka és munka.


    Én 20-ig dolgoztam és csak jan. 02-án megyek legközelebb. Nagyon jó volt, hogy már az ünnep előtt arra az 1 napra nem kellett bemennem,mert az idén én voltam az ünnep előtti soros, hogy szabin legyek. Így mindenre volt idő a főzésnél. Édesapám is meglepett bennünket, feljött az ünnepekre. Egy kis torokfájással , köhögéssel azért sikerült megcifráznunk a dolgokat, amit a gyerektől kaptunk csomagban.


    Szombaton készült el a töltött káposzta. Én rántással szoktam készíteni, de csak annyira teszek, amit elfogyasztunk. A többit kiadagolom és megy a fagyóba. Semmi baja nincs, én már évek óta így csinálom. Nagyon szeretem húsvétkor elővenni, és akkor elfogyasztani, szerintem akkor sokkal finomabb, mert jól összeérnek benne az ízek. 


    23-án kicsit mozgalmasra sikeredett. Kezdődött azzal, hogy beáztunk és Bazsi ágya vizes lett. Meg kellett várni míg eláll az eső és felmenni a tetőre megnézni, hogy mi a baj. Kiderült egy cserép volt eltörve, sikeresen megoldottuk, most már nem ázunk. Korábban a gyerek ágyának az egyik oldala szétrepedt, mert az unokatesójával bohóckodtak és nem bírta a súlyukat. Most, hogy apum feljött, így kocsival el tudtak menni venni deszkát. Az is meg lett szerelve. A karácsonyfát is ezen a napon szereztük be. Én kényelmesen megfőztem a húslevest, így másnapra csak a kacsasült volt hátra, meg a köret, meg a fa díszítése.


    Szenteste békésen csendesen telt, négyesben voltunk. Jókat ettünk, beszélgettünk, játszottunk. Karácsony első napján sógornőmékhez voltunk hivatalosak ebédre. Nagyon jól sikerült, finomakat főzött. Este 6 után értünk haza. Ma itthon voltunk, a pótmamánk jött át. Kávéztunk, sütiztünk és csacsogás volt.


    Holnap, azaz ma mosni szeretnék, meg vasalnom kell ezerrel, mert jó sok van, de most van időm rá. 


    Igyekszem még jelentkezni, addig is millió pusszantás Mindenkinek!


    1. kép Ilyen kis  kaptak a gyerekek, meg a kollégáim


    2. kép Karácsonyunk képekben


         

  61. 2019. december 26. 23:2643944.

    Sziasztok !


    Lassan vége a karácsonyi ünnepnek, de még van belőle 1/2 óra. Sajnos csak most értem ide, ezért most kívánni Boldog ünnepeket elég furán veszi ki magát, így én bízom benne, hogy mindenkinek úgy telt a Karácsony ahogy eltervezte. 


    Mágika, Havastáj, Ladyzso köszönöm szépen a lapokat és a meglepetéseket. Nagyon örültem neki, hogy gondoltatok rám, még akkor is ha az idén nem igazán voltam aktív az adventi időszakban. 

  62. 2019. december 26. 19:3043943.

    Nekem nagyon tetszik.


    A scrabble tuti nagyon jó, a másik kettőt nem ismerem. Nálunk a monopoly a menő jelenleg.


    A gyerek fája nálunk nem direkt lett fehér tónusú, csak újabban mikor vettem díszeket, ajándékba szántam és mind világos volt, de végül mégse ajándékoztam el őket. Felraktam egy égősort a gyerek fájára, a csúcsdísz után, majd jöttek a díszek, és ezek ugrottak a kezembe, aztán direkt ilyenekre vadásztam a díszeink között.


    Az tök jó, hogy marad időd a pihenésre.


    A malackák jó fejek.


     

    előzmény:
    borcsamama (43942)
    2019-12-26  16:18
  63. 2019. december 26. 16:1843942.

    Igyekeztünk minél szebbre "felöltöztetni".  :-)


    Társasjátékok: mint már írtam, régi nagy kedvencem a Scrabble, éppen most értünk egy újabb parti végére.


    Az újak pedig a Sagrada és a Jumanji  , mindkettő nagyon jó játék.  


    Szerintem nálunk a sütik kitartanak újévig, legfeljebb valami sósat sütök.  Lehet megint csinálunk Dórival leveles tésztából malackákat mint tavaly.


    Holnap is lesz vendégünk, de csak rövid időre, megkapjuk az esküvői meghívót áprilisra. 


    28-án pedig vacsoravendégeink lesznek, de nem kell főznöm, kiveszem az egyik adag töltött káposztát.  Szóval most tényleg csak pihi van.

    előzmény:
    ladyzso (43941)
    2019-12-26  15:07
  64. 2019. december 26. 15:0743941.

    Nagyon szép  van.


    Milyen társasokkal játszottatok?


    Lehet, hogy este sütök túrós kockát.

    előzmény:
    borcsamama (43940)
    2019-12-26  13:48
  65. 2019. december 26. 13:4843940.

    Sziasztok!


    Be-be néztem én is menet közben, de írni nem igazán volt időm, ill. amikor lett volna, akkor beszélgettünk, társasoztunk, filmet néztünk, igyekeztünk kihasználni hogy mind együtt vagyunk.  


    A gyerekek nagyon jó társasokat kaptak, azokat is kipróbáltuk, no és persze a Scrable, az örök nagy kedvencem.  :-)


    A "kicsi" fiam sajnos ma este vissza megy, de annak is nagyon örülünk, hogy négy teljes napot itthon volt. 


    Guszta sütiket sütöttetek, és gondolom a menű is finom volt mindenkinél. 


    Jó lenne, ha megmutatnátok a karácsonyfátokat is, mert eddig csak a Ladyzso-ét láttuk. 


    Kezdem is, és mutatom a mienket.

  66. 2019. december 26. 13:3743939.

    Szaisztok!


    Nem semmit, hogy kétszer díszítetted a karácsonyfát, biztos nagyon szép lett. 


    Juhtúrós párnát sütöttem: https://www.nosalty.hu/recept/juhturos-parna


    Megyek sonkás tésztát sütni, majd még jövök.


     


     


     

    előzmény:
    Mágika (43938)
    2019-12-26  00:24
  67. 2019. december 26. 00:2443938.

    Ez milyen finomság?  Guszta. 


     


    Szép lett a fátok.  

    előzmény:
    ladyzso (43932)
    2019-12-24  17:19
  68. 2019. december 26. 00:2243937.

    Szuper kis falucskád van.  


    Szép a fátok is, remélem  jó nagyra  nő majd, ha kiültetitek.  

    előzmény:
    havastáj (43934)
    2019-12-24  21:06
  69. 2019. december 26. 00:2043936.

    Sziasztok! 


    Úgy alakult, hogy a végére nagyon behavazódtam, így csak most tudtam jönni. 


     


    Örülök, hogy ha kevesen is, de azért újra együtt készülhettünk a karácsonyra. Remélem jövőre is találkozunk.


    Bízom benne, hogy mindenkinél jól telt a szenteste, nagyon boldog, békés és szeretettel teli karácsonyt kívánok mindenkinek! 


    Még sosem fagyasztott le süteményt, de most úgy történt a dolog, hogy nem tudtam megsütni csak a tésztát begyúrni, ezért aztán a fagyasztóban pihentek a mai napig.  Tetszik ez a megoldás, bár inkább előbb szoktam megsütni és dobozokban eltenni, de így is működik.  A beigli is csak ma készült nálam.  


    Ma itthon voltunk, holnap vendégek jönnek, pénteken meg mi megyünk.


    Idén sikerült, ami tavaly még nem,  régies, kicsit vintige hangulatú fát összehozni. Most csak saját sk. díszek kerültek a fára., kivéve a csúcs díszt, az gyári, nem volt időm azt is megcsinálni, de végül egész jó lett.  Persze tegnap nem találtam meg azokat a díszeket, amiket már tavaly elkészítettem,  ma mindent felforgattam és végül meglettek, így ma újra díszítettem a fát.  


    Kinél milyen lett a fa?


    Londonka


    Hogy sikerült a beigli amit lefagyasztottál és milyen lett a töltött káposzta?


     


     Bízom benne, hogy azért még benéztem és nem csak magamba írogatok. 


    További kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!  

  70. 2019. december 24. 21:3043935.

    Köszi a képeket, nagyon szép minden. A torta dekor különösen tetszik, nagyon ötletes 

    előzmény:
    havastáj (43934)
    2019-12-24  21:06
  71. 2019. december 24. 21:0643934.

    Még pár kép

  72. 2019. december 24. 21:0343933.

    Sziasztok -ok!


     


    Áldott karácsonyt kívánok Nektek. Köszönöm, hogy idén is együtt hangolódtunk.


    Hozok néhány fotót, még a takarókról nem csináltam, pedig Ladyzso kérte. De majd pótolom.


     

  73. 2019. december 24. 17:1943932.

    Finomságok

  74. 2019. december 24. 17:1843931.

    Ilyenek lettek idén

  75. 2019. december 23. 21:1143930.

    Feldíszítettük a karácsonyfákat, idén gyerkőc is kapott egy saját példányt, nagyon boldog volt.


    Holnap juhtúrós sütit fogunk sütni :-)

  76. 2019. december 23. 21:0443929.

    Sziasztok!


    Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok! 

  77. 2019. december 23. 20:2743928.

    Sziasztok!


    Kívánom, hogy minden álmotok és vágyatok valóra váljon!


    Boldog karácsonyt! 


     


    Bubcsi


     

  78. 2019. december 23. 20:1943927.

    Sziasztok!  


    Bármilyen kevesen is voltunk/vagyunk itt idén advent idején, Mindenkinek kívánok 


    Szeretetteli, boldog Karácsonyt , eredményekben és alkotásokban gazdag békés új esztendőt!  


    Remélem, hogy újévig még be-be néztek ide, és hogy jövőre ismét itt találkozunk.  Hiányozni fogtok majd, amikor már senki nem jár erre.  

  79. 2019. december 23. 10:3043926.

    Draga angyalok


    ha paran is, de kitartottunk a keszulodes ideje alatt


    bekes karacsonyt es nagyon boldog ujevet kivanok nektek

  80. 2019. december 21. 11:3843925.

    Sziasztok!


    Én már nem játszom az adventi játékkal, többször előfordult, hogy kitöltés után, szépen eldobta az egészet, mielőtt beírhattam volna az adatokat.


    Mágika: hja a posta néha furán működik. Én se mindig értem, hogy mit lehet pontosan levélként feladni. 


    Szépeket alkottál.


    Borcsamama: lesz még kontroll vagy idénre ennyi volt?


    Nagyon szorgalmas voltál tegnap is, ez igen.


    Ma valszeg ajándék csomagolás lesz műsoron. Meg kell mosni, vasalni is.

  81. 2019. december 20. 22:4043924.

    Sziasztok!


    Megint egy nappal kevesebb van karácsonyig, sűrűsödnek a teendők.:-)


    Ma reggel még várt rám egy újabb kontroll, szerencsére viszonylag hamar végeztem.  Utána még némi  ajándék vásárlás, amit kb. két hete nem vettem meg, most meggondoltam magam és jött velem haza. 


    Utána még az élelmiszerkészlet hiánypótlása, így most már szinte minden meg van. 


    Gyógyszervadászat legalább öt patikában, de mint kiderült  egy hét alatt hiánycikk lett, másikat kell helyette szednem. 


    Délután dió és mákdarálás, megcsináltam a bejgli töltelékeket, elkészült egy újabb sütemény, kisütöttem a kacsahájat, majd holnap készül a máj.


    Ennyi volt a mai napom....


    Holnap jönnek a gyerekek,papával feldíszítik a karácsonyfát,  délután adventi vásár, és újra egy nappal kevesebb.  


    Mágika, eddig én csak sütöttem az édesburgonyát, hasábra vágtam, sóztam, fűszereztem kis kakukkfűvel és chili pehellyel, tepsibe raktam , lespricceltem kevés olajjal és ment a sütőbe.  Most    szeretnék belőle valami pürét csinálni, remélem sikerül és finom lesz.


    Szép hétvégét Mindenkinek!  


     

    előzmény:
    Mágika (43923)
    2019-12-20  21:52
  82. 2019. december 20. 21:5243923.

    Sziasztok! 


    Alig akart beengedni, nem akarta elfogadni a jelszavamat. a kb. 10. próbálkozásra csak sikerült. 


     


    Bubcsi


    Szuper, nagyon örülök neki hogy még karácsony előtt odaért, kicsit izgultam miatta. 


    Örülök, hogy lassan mindenkihez odaért ugyanis a postán majdnem nem akarta elfogadni a nő, hogy némelyik levél kicsit vastagabb volt és " ezt majd visszafogják küldeni, mert nem fér bele a postaládába." jelszóval adta volna vissza őket, én meg mondtam, hogy de ezt így szeretném feladni.  


    Borcsamama


    Hogyan készíted el az édesburgonyát.Terveim szerint holnap veszek is belőle még néhány zöldséget,  amit együtt szeretnék megpárolni vagy sütni. Kíváncsi vagyok te mit készítesz belőle hátha van valami jó ötleted.  Nagyon szeretem egyébként, máskor is szoktam venni, nyáron meg többször ettem sült krupliként is, isteni finom úgy is. 


     


    Köszönöm a dícséretet, szerintem elfogultak vagytok,  de jól esik. 


     


    Havastáj 


    A csillagok fa alapra készültek, feketére van festve és színes pentartos pasztákkal 3D stencillel van díszítve. Ezeket a pasztákat kb. 2-3 éve vettem és eddig nem nagyon használtam őket most jött egy ötlet rá hogyan lehetne. 


     


    Ti játszotok az adventi játékon?   Rendszerint elfelejtem esténként  összegyűjteni a figurákat, így tuti nem fogok nyerni.


     


    Holnap délután még megyünk szülinapozni is, de délelőtt igyekszem még megvenni a szükséges zöldségeket, a többi már megvan és még 1-2 díszt is készítek, majd mutatom a k~peket is róla.  


     


    Szép hétvégét és mindenkinek kellemes készülődés az utolsó hajrában.  


     


     



     


    Mindjárt karácsony van. 


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (43922)
    2019-12-20  16:43
  83. 2019. december 20. 16:4343922.

    Mágika, 


    Köszönöm szépen! Az előbb találtam rá a postaládában. 

  84. 2019. december 20. 13:0543921.

    Sziasztok!


    Borcsamama, Ladyzso, orulok, hogy sikerult oromet szereznunk.


     

  85. 2019. december 19. 23:2543920.

    Jaj, de jo, hogy megerkezett

    előzmény:
    borcsamama (43918)
    2019-12-19  12:45
  86. 2019. december 19. 17:5243919.

    Sziasztok!


    Csak egy gyors bekukk.


    Havastáj: nagyon szépen köszönöm a meglepit 


    Nóri egy , köszönöm a csodálatos képet 


     

  87. 2019. december 19. 12:4543918.

    Drága Londonka, Havastáj!


    Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a kedves képeslapot és a karácsonyi meglepetést.  Kedves és ötletes kis ajándékokat küldtetek mindketten, mégegyszer hálásan köszönöm! 


     

  88. 2019. december 19. 11:0943917.

    Magika


    megint csodakat alkottal!


    en valahogy kedvet kaptam, hogy megtaluljam a mezeskalacs diszitest, de meg Mo-gon se latok ilyesmi 1 napos tanfolyamot, nemhogy errefele...


    borcsamama


    nagyon tetszik a gyertya


    jol beosztod az idodet, de meg igy is soknak tunik, amit vallalsz


     


     

  89. 2019. december 19. 10:0343916.

    Sziasztok!


     


    Havastáj, köszönöm az aggódást, aranyos vagy.  Nincs semmi baj, csak az utóbbi napokban kicsit el vagyok havazva. 


    Egy csomó kontrollra kellett mennem, máskor mindig hetek múlva kaptam időpontot, most meg három napon belül mehettem mindenhova. Ma reggel is már laborban voltam, holnap reggel szintén, ráadásul Szekszárdra. Végül is nem baj, legalább túl leszek rajtuk és tiszta lappal kezdem az új évet.  :-)


    Volt egy táska rendelésem is amiről már írtam, na tegnap azt is befejeztem, de ma még az utolsó adventi vásárra is pótolnom kell pár dolgot. Most vettem ki asütőből a harmadik adag pöffeteget, ma már csak kreatívkodni fogok.  Gyertyákat csinálok még, és olyan fa keretes képet, amiről már mutattam fotót. 


    A gyertyáknál méretre vágom a szalvétát, először rögzítem az egyik felét ott ahol találkoznak, jól ráfeszíítem és a másikat is levasalom - ja és vasalóval csinálom- kis darab sütőpapír segítségével. Utána fogom bele az gyertyát nagyobb sütőpapírba, és szépen körbe rávasalom.  Ha kész akkor dekorálom mindenfélével. 


    Nálunk a karácsonyfa piros és fehér lesz, most  már harmadik éve. -én nagyon szeretem.


    A sütiket folyamatosan csinálom, minden nap valamit. A vásárlással ma megleszünk, borcsapapa most van bevásárolni, ő ezt elintézi, és a karácsonyfát is ő díszíti. Mindig meseszép ahogy megcsinálja, ma vagy holnap az is meg lesz.


    A menű még alakulgat, de nagyjából már megvan a terv.  Lesz húsleves jó sok főtt hús kaporszósszal. Rántott süllő és csirkemell párizsiasan rizzsel édesburgonyával és párolt zöldségekkel.  Sült kacsacomb és mell krumplival és párolt lila káposztával.  


    Tartaléknak van a fagyasztóban töltött káposzta, lesütött tarja és oldalas.


    Újévre főzök kocsonyát, indiai vöröslencse krémlevest és krumplisalátát valamelyik husihoz.


    Mágika, megint gyönyörűségeket alkottál, mint mindig.  Köszönöm szépen a kedves ajándékodat, jól esett nagyon hogy gondoltál rám. 


    Ladyzso, neked is örömteli készülődést a még visszalévő napokra, és persze mindenki másnak is. 


    Majd még jelentkezem, de most megyek mert így semmivel nem haladok. 


     

  90. 2019. december 18. 22:2343915.

    De jó, hogy odaért :-)


    Nálunk mindig színes a fa.


    Mágika: nekem is tetszenek az alkotásaid :-)


     

    előzmény:
    havastáj (43909)
    2019-12-17  08:25
  91. 2019. december 18. 22:0543914.

    Sziasztok!


     


    Magika, nagyon koszonom a kepeslapot! 


    A munkaid gyonyoruek. A csillagok hogyan keszultek? Mibol vannak, mit hasznaltal hozza? Minden, amit keszitesz, az valami csoda.


    En ma megvettem szinte mindent, ami.meg hianyzott. Meg a hentesuzletbe lesz egy korom, de az nem tul megterhelo. Meg friss dolgokert a kozeli kis boltba elmegyunk es ennyi sztem. Ja, a 25-i menut meg mindig varialjuk....


    A mezeseink meg mindig nincsenek kidiszitve...


    1-2 aprosag van hatra.


    Borcsamama, minden oke? Szinte minden nap szoktal irni, aggodom.


    Kinel mi lesz a menu?

  92. 2019. december 18. 21:2643913.

    Szaisztok!


    Nagyon szépen köszönöm a kedves meglepit. 

    előzmény:
    Mágika (43911)
    2019-12-17  21:12
  93. 2019. december 17. 21:1543912.

    Ezek a képek meg ajándékba készültek. 


     


    Borcsamama neked mindjárt írok egy e mailt, kérlek majd  nézd meg, bár lehet te szoktad nézni nem úgy mint én.


     

    előzmény:
    Mágika (43911)
    2019-12-17  21:12
  94. 2019. december 17. 21:1243911.

    Mutatom, hogy milyen díszeket készítettem.


    Nem tudom miért fordítja meg, de tálán nem annyira zavaró. 

    előzmény:
    Mágika (43910)
    2019-12-17  21:09
  95. 2019. december 17. 21:0943910.

    Sziasztok! 


    Ígértem képeket csak idő hiányában szenvedek. Nem mostanra terveztük a felújítást, de mivel a  párom most volt kényszerpihenőn, így belefogott, nehogy unatkozom.  Persze emiatt a nagytakarítással sem úgy haladtam ahogyan szerettem volna, de mostmár a végére érek, már csak a függönyöket kell kimosom. A kajához valók is megvannak, már csak a zöldségféléket kell megvennem, de azt majd csak karácsony előtt. Holnap szeretném összeállítani Szigától a marcipános tallért meg a mandulás kiflit, amiből most mogyorósat is kipróbálom. Esténként meg ezerrel készülnek a díszek, majd mutatok róluk képet is. 


    Nem n a gyon volt most időm visdzaolvasni, elnézést, hogy nem írok most mindenkinek.  


    Bubcsi


    Nagyon szépen köszönöm megkaptam a képeslapokat. Nagyon hangulatos tosak a képek. 


    Borcsamama 


    Örülök, hogy jól sikerült a találkozót Banyócával. Nagyon tetszik  az a szarvasok kép, fantasztikus lett.  Sajnálom hogy a vásáron ilyen pocsék időtök volt. 


    Londonka


    Nagyon cuki a rénitek.  


    Ladyzso


    Neked is nagyon szépen köszönöm a képeslapot. 


    Havastáj


    Drukkolok, hogy Nórinak legyen kedve szavazni a közönség előtt is. 


    Képek:


    Nálunk a városban ilyen kivilágítás van


     


     

    előzmény:
    havastáj (43909)
    2019-12-17  08:25
  96. 2019. december 17. 08:2543909.

    Jo reggelt!


    Az elmult ket napban a gyerekek joval korabban kelnek, mint ami toluk megszokott, igy en olyan vagyok, mint a mosott...


    Ladyzso, koszonom szepen a kepeslapot. Tegnap megkaptam.


    Borcsamama, orulok, hogy jol sikerult a napotok Banyoc@val, meg elotte a masik tarsasaggal is.


    Ezt az olvasztasos valamit hogy csinalod? Hajszaritoval? Vagy vasaloval? En is tervezem kiprobalni, meg is vettem a gyertyat mar hozza. Van vmi tanacsod?


    Nalunk is nyugisan telik a keszulodes. Idoben elkezdtem es tudatosan figyelek a hatarokra, hogy ne vallaljam tul magam. Mondjuk meg a menu ia igazitas alatt, mert kozben a ferjem uj otletet dobott be, de igazabol nem zavar. Majd kitalaljuk es lesz, ami lesz. 


    Hetvegen, ha minden igaz Nori szerepelni fog a gyerekek musoraban a templomban. Irto cukin mondja a verset, amit megtanultunk. Remelem lesz kedve elmondani elesben is.


    Meg a baratnom ajandekahoz hianyzik egy dolog, meg Tamase meg nincs becsomagolva. Betaraztam kulonbozo elemekbol, hogy ha a gyerekek olyan jatekot kapnak, amihez kell, ne menjen a siras 3 napig, plusz mi is ugy adjuk, amihez kell, hogy legyen hozza, mert gyerekkorom szornyu emleke, mikor a kapott jatekot emiatt napokig nem tudtuk kiprobalni. 


    Meg akarok egy gyors leltart ma vagy holnap, hogy mit kell meg megvenni, nem szeretnek semmit az utolso pillanatra hagynim nondjuk mi tobbnyire kisboltokba jarunk, ritkan multikhoz, ilyen csucsidokben meg kifejezetten igyekszem elkerulni.


    Kinek milyen feladatok vannak meg hatra?


    Milyen dekor lesz a fan? En iden piros es feher diszeket tervezek feltenni, de meg ezzel sem volt idom foglalkozni. 

  97. 2019. december 16. 21:3843908.

    Londonka, nagyon cuki a "házőrzőtök". Jó ötlet volt megvenni.


    Megjötteeeem Pécsről,  nagyon jó kis délutánt töltöttünk együtt Banyocával.  Sütiztünk és  kávéztunk egyet az Árkádban, aztán mászkáltunk egyik boltból a másikba, és természetesen karácsonyi mindenfélét vásároltunk, főleg apróságokat kreatívkodáshoz. 


    Nagyon szép karácsonyi ajándékokat kaptam tőle, azokat majd holnap fotózom, most viszont megmutatom amit én csináltam neki, és magamnak is. Olyan boldog vagyok, mert nagyon-nagyon örült mindkét ajándékomnak. 


    1. kép:  a szalvétával olvasztásos technikával készített gyertya


    2. kép:  falikép, amit lécekből, megszárított sövény ágakból, fényfüzérből, apró fenyőtobozokból és mindenféle fa figurákból készítettem


    3. kép:  a saját képem, hasonló módon készült, kicsit nagyobb mint a Banyócáé

    előzmény:
    LondonEye (43906)
    2019-12-16  19:33
  98. 2019. december 16. 20:1143907.

    Sziasztok!


    LondonEye: hehe, jópofa a , remélem beválik mint 


    Borcsamama: sajnálom, hogy az időjárás nem tett jót a vásári hangulatnak. Hó helyzet sajna nincs.


    Jól teszed, hogy vigyázol magadra.

    előzmény:
    LondonEye (43906)
    2019-12-16  19:33
  99. 2019. december 16. 19:3343906.

    Bemutatom a mi kis csodaszarvasunkat :-)


    a charity boltban vettuk, csakugy mint a fankat, es szinte a teljes butorzatunkat


    o orzi most kint a kis falatnyi kertunket

  100. 2019. december 16. 07:5243905.

    Sziasztok Angyalok!


    Nagyon közeleg már a cél, bár én idén valahogy sokkal nyugisabban készülök, nem görcsölök rá semmire, inkább az örömteli programoké és tevékenységeké az időm nagy része. 


    Ma készülök Pécsre, az ajándékom tegnap elkészült és szerintem szuper lett, majd holnap megmutatom, ma még nem teszem fel, nehogy véletlenül erre járjon és meglássa, mert akkor oda a meglepi. 


    Sajnos semmi télies idő nincs, és nem is nagyon várható karácsonyra sem. 


    Az adventi vásár sem volt túlzottan jó, főleg estefelé ronda ködös nyirkos idő lett, minden csupa nedves lett mire hazamentünk.


    Londonka,  örülök hogy tetszik a meglepim, én nagyon élveztem készíteni, és sok szeretettel varrtam. 


    Ti hogy álltok, ki mit csinál a héten?  


    Mutatok pár képet, ezeket a terítőket csináltam múlt héten, és ilyen volt a terítés a csütörtöki "lánybulin", ill. a pénteki "morzsapartin".

    előzmény:
    LondonEye (43904)
    2019-12-15  22:09

Címlap

top