Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2019. november 28. 18:3843804.

    Ma becsomagoltam pár ajándékot, tegnap meg vettem egy-két apróságot :-)

  2. 2019. november 28. 17:0143803.

    Ha megvan az e-mail címem, rámírnál?

    előzmény:
    havastáj (43797)
    2019-11-28  13:15
  3. 2019. november 28. 17:0043802.

    Forraltbor fesztivál: biztos szuper volt


    A gyerekeknek szurkolok, hogy túl legyenek a valaki mindig beteg időszakon.


    Én még nem sütöttem mézes krémest.


    -


    Pár napja nekiálltam újra edzeni, már ideje volt.


     


     

    előzmény:
    havastáj (43797)
    2019-11-28  13:15
  4. 2019. november 28. 16:4743801.

    Biztos szuper lesz az adventi vásár, várom majd a képeket az alkotásokról


    Mikuc csomag elhagyás: biztos szuper lehet :-)

    előzmény:
    borcsamama (43796)
    2019-11-28  10:06
  5. 2019. november 28. 16:4143800.

    Szaisztok!


    sziga: igazad van, én se értem, miért engedik a kacatokat árulni? De hát látod, igény az van rá. Jogos, hogy csak saját készítésűt engedsz. Biztos nagyon szépeket készítettetek.


    Kamaszkor: ne is mond; a rendszer szuper dolog, főleg, ha működik.


    Zoli sűrűn jár vadászni? Mit e-mail? sms, sajtcetli :-P


    A korizás és a mozi is hatalmas élmény, akárhogy is nézzük.


     

    előzmény:
    sziga (43794)
    2019-11-28  05:46
  6. 2019. november 28. 16:0743799.

    Szia!


    Ha megírod az email címedet, akkor megadom a telefonszámom amin fel tudsz hívni úgy hogy a gép előtt leszel, és megpróbálok segíteni.  

    előzmény:
    kikirics1 (43798)
    2019-11-28  15:39
  7. 2019. november 28. 15:3943798.

    Szia! Pont úgy próbálom keresni a diótörő figurákat, ahogy leírtad, mégsem találtam eddig egyet sem, pedig igen sokat próbálkoztam már. Hol lehet a hiba?

    előzmény:
    borcsamama (43787)
    2019-11-26  11:47
  8. 2019. november 28. 13:1543797.

    Sziasztok!


    Narocsi, de jo, hogy be tudtal lepni. Epp a napokban voltal eszemben.


    Sziga, jo volt hallani feloletek is.


    Ladyzso, orulok, hogy te is itt vagy.


    Nem tudom meseltem-e voltam a szokasos forralt bor fesztivalon. Igazan kulonleges forrlat borok vannak...csak amultam-bamultam..en narancsos eperbort kostoltam.


    Bubcsi, elso az egeszseg! A diszeid alomszepek.


    Tegnap eletemben eloszor mezeskremest sutottem. Valahogy ez egy nagyon bonyolult dologkent elt a fejemben, ezert eddig nem vagtam bele. Egy ket aprosagtol eltekintve (pl, hogy kimaradt egy csomo krem) eleg jol sikerult, aminek nagyon orultem, mert mostanaban elegge rakaptunk erre a sutire.


    A gyerekek folyamatosan betegek, hol az egyik, hol a masik, hol egyszerre, ugyhogy nem egyszeru.


    Borcsamama, mi nem alltunk lesben a mikluascsomagot figyelve, igy nem is derult ki szamunkra, hogy ki vitte el. Letettuk az ovinal, onnan elmentunk egy par percre levo uzletbe es mire kb.negyed ora mulva mentunk visszafele, mar nem volt ott.


    Iden eloszor en is jatszom az adventi jatekkal, egeszen izgatott vagyok tole. 


    Furcsa igy, hogy ilyen kevesen vagyunk, remelem meg karacsonyig visszateernek paran. En mindenkinek orulok, aki itt van. 


    Kicsinyitenem kell a kepeket, hogy hozni tudjam, par dolgot meg akarok mutatni nektek.


    Szep napot, jo keszulodest!

  9. 2019. november 28. 10:0643796.

    Drága Sziga, itt a narancsos keksz receptje, süssél belőle jó sokat.  Én ennek a háromszorosát gyúrom be egyszerre.


    Úgy örülök hogy itt vagy, mint már írtam is, hiányzol, és változatlanul imádom a humorodat.  Abban a lövészárokban meg bújj el jól, nehogy te maradj alul.  


    Ez az adventi vásár most nem az, ezt a város rendezi, minden szombaton lesznek árusok, étel kóstolás és osztás, nagyon sokféle program szabadtéren, játszóház bent gyerekeknek és felnőtteknek, ünnepi beszéd, gyertyagyújtás, szóval nagyon jónak igérkezik. 


    Drukkoljatok hogy ne essen az eső szombaton!


    Majd fotózom hogy én miket készítettem, ill. hogy miket fogunk árulni.


    Az iskolai vásár sajnos Ádáméknál is olyan mint amit te leírtál, de ők eddig még mindig saját készítésű szépségeket vittek és el is adták. 


    Havastáj, nemrég kérdezted a mikulás csomag elhagyást. Nekem nagyon tetszett már tavaly is az ötlet, de későn találtam rá a lehetőségre, idén viszont nem fogom kihagyni, remélem összejön.  Amikor valahol ott hagyod a csomagot, akkor lesben állsz amíg el nem viszi valaki?  Nagyon izgi lehet, én már alig várom. 


    Narancsos csokis keksz


    200g liszt


    * 60g étkezési keményítő
    * 1 csapott tk. sütőpor
    *100g cukor
    *1 vaníliás cukor
    *1 narancs reszelt héja
    *1 tojás
    *100g csoki
    *125g puha margarin


    Elkészítés:


    Az összes hozzávalót jól összegyúrom, majd 3-4 rudat készítek, olyan 3cm átmérőjűt


    .Folpackba tekerem és hűtőbe teszem legalább egy éjszakára!!(le is lehet fagyasztani,/


    Másnap kiveszem, 1cm széles szeleteket vágok és sütőpapíros tepsiben, 175-200 fokon előmelegített sütőben kb 8 percig sütöm!


    Mindig többszörös adagot csinálok egyszerre és egy részét fagyasztom.   Üvegben vagy fém dobozban tárolom.  Sokáig eláll.


    Próbáld ki a citromos változatot is, citrommal és fehér csokival. 

    előzmény:
    sziga (43795)
    2019-11-28  05:50
  10. 2019. november 28. 05:5043795.

    Borcsamama: a narancsos-csokis keksz receptjét beírnád nekem, valahova elcsináltam

    előzmény:
    sziga (43794)
    2019-11-28  05:46
  11. 2019. november 28. 05:4643794.

    Jó reggelt!


    Úgy látom ez a reggeli ideszaladok lesz az én időm egy darabig :)


    Borcsamama: mit készítesz az adventi vásárra?


    Mi Nórival már kész vagyunk, bár nálunk bolhapiacnak hívják, mert nagy bánatomra minden kacatot lehet árulni pár forintért, de tényleg mindent, a fél radírtól, a megunt játékokig, a szakadt mesekönyvig, és sajnos vannak olyan szülők akik engedik is, hogy szemetet hozzon be a gyerek, és vannak olyan picurkák akik meg is veszik, ugyan csak pár forintért, de akkor is . Én soha nem engedem, csak saját készítésűt vihetnek és mindig el is fogy.


    Idén kis manókat csináltunk, két gömböt dekorgumiból, hát azt hittem befonom az összes idegszálamat mire kész lett, hóemberes karácsonyfadíszt, és hóemberes kis táblás kopogtatót. Majd hozok képeket... egyszercsak


    Mikor nőttek meg az unokáid???????? Azt a betyár, de durva... Bár Nóri is mindjárt 10 éves lesz. Öregszenek a kölykök az egyszer tuti, de mi, mi továbbra is üdék, frissek és fiatalosak maradunk


    Narocsi: szerintem a két ünnep közötti időszak az emésztésé , még mi sem tudjuk mit fogunk csinálni, elutazni nem szeretnék, rühellem a telet, csak a havat meg a karácsonyt szeretem. Hó nincs, karácsony után meg messze van a karácsony ... igaz Zoli idén dolgozik a két ünnep között, szóval olyan nagy mozgásterünk nem is lesz. Egyszer tuti kiviszem a lányokat a nagy műjégpályára, biztos megyünk mozizni is, de olyan nagy kalandokra nem készülünk, bár most, hogy mondod lehet, hogy kéne tömöríteni is ....


     


    Ladyzso: hát van mivel elüssük az időt az egyszer biztos. Hanna elég halvérű gyerek, szerintem elég jól bírja, és most, hogy rendszerbe rántottam az életét (azaz nem aludhat hétvégén sem délután 1-ig, és hétköznap 1/2 9-kor le kell este feküdni, a hétvégéből az egyik nap az övé, de a másik a tanulásé, és vasszigor van az időbeosztás terén) azt hiszem viszonylag kiegyensúlyozott a helyzet. Mivel már magasabb mint én és a kamaszok hatalmas egójával és a hozzátartozó hangulatingadozásával is rendelkezik azért vannak kimondottan háborús időszakok, mert a kamaszkor kérem egy háború ... én meg időnként lehasalok a lövészárokban és kitolom a hosszú rúdra kötött fehér zászlót... de hiszek benne, hogy a látszat ellenére nyerésre állok, bár a statisztika egyenlőre nem ezt mutatja És Zoli, hogy támogasson elhúzott erre a hétre vadászni Zalába, klassssszzzzzz , de legalább nem ront a helyzeten És annyira jófej volt, hogy tegnap este hazatelefonált, hogy decemberben és januárban mikor kellene még "kötelezően" vadászni mennie, nem is értem miért nem jelentette be ezt itthon, a tűzvonalban legközelebb emailt ír??? Ahhh imádom, ha zajlik az élet


     


    Közérdekű: olvastam valahol hogy sima falfestékből (diszperzit, vagy valami hasonló és grízből remek műhavat lehet csinálni, és tényleg, működik, pár fillér.. mondjuk a grízből lehet tejbegrízt is csinálni, ami finom, viszont nem jó műhónak, mondtam is a csajoknak, így jártatok


     


    Ideje nekikezdenem a tízórai gyártásnak, és lassan vissza is hasalok a lövészárokba, majd onnan kiordítok Hannának, hogy ÉBRESZTŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!!!!


    Puszi!


     


    Ui: Banyócaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Merre vagy?

    előzmény:
    borcsamama (43789)
    2019-11-27  09:35
  12. 2019. november 27. 20:1343793.

    Beigli tömörító :-) Nagyon jóó :-)

    előzmény:
    narocsi (43790)
    2019-11-27  14:31
  13. 2019. november 27. 19:4143792.

    Biztos nagyon finom lesz a csokiskeksz.


    A falud is tuti csodaszép lesz.


    Nagyon nőnek a gyerekek, nálunk a fiam már nagyobb nálam.


     

    előzmény:
    borcsamama (43789)
    2019-11-27  09:35
  14. 2019. november 27. 19:3743791.

    Sziasztok!


    Akkor jó sok programotok van. Hanna hogy bírja ezt az időszakot?


    Biztos szép lesz a grincses párna.

    előzmény:
    sziga (43788)
    2019-11-27  05:12
  15. 2019. november 27. 14:3143790.

    Sziasztok!


    Puszi mindenkinek, végre beengedett az nlc. Eddig nem engedett be.  Nekem a játékot sem adja ki.  Még egyszer sem sikerült elindítaniuk a játékot, hogy az első napokban menjen.


    Gyorsan elment az ősz, mindjárt itt az ünnep...


    Nem is tudom mivel töltsük ki. A kisvárosokban nincs semmi nyitva karácsonykor, nincs koncert hiszen minden lemegy karácsony előtt. Az együnk valamit a mamánál, nálunk, tesóméknál…  az meg olyan kevés. Majd egy jó beigli tömörítő kirándulást kell csapni.


     

    előzmény:
    borcsamama (43787)
    2019-11-26  11:47
  16. 2019. november 27. 09:3543789.

    Szia Sziga!


    Hurrá, de jó hogy itt vagy Te is, hiszen idén nagyon kevesen vagyunk, és azok is csak néha-néha jönnek. Én még próbálok kitartani, örömmel jövök bármikor. 


    Elképedtem hogy a kisasszony már a  továbbtanulás nehézségeivel küzd, hajrá, találjátok meg a legjobb iskolát.  A nyelvvizsgához is sok sikert neki.  


    A párnavarráshoz jó munkát, biztos nagy örömet szereztek vele a megajándékozottnak. 


    Nálunk is nagyok már a gyerekek,  Ádám elmúlt 10 éves és Dóri is másodikos. 


    A karácsonyi készülődés szépen lassan alakul, van már lefagyasztott csokis kekszem, itt-ott némi dekoráció.  Ma elkezdem a falu felépítését is, de most az időm legnagyobb részét az adventi vásárra készülődés tölti ki.  Mostanában elég sokat vagyok egyedül.


    Gyere amikor tudsz, nekem hiányzol a topikból!

    előzmény:
    sziga (43788)
    2019-11-27  05:12
  17. 2019. november 27. 05:1243788.

    Sziasztok Lányok!


     


    Akárhogy is nem telhet el a november nélkületek!


    Kicsit rohanós időszakot élek, Hanna (aki ugyebár itt nőtt fel veletek ) már 8-os. Ebből következőleg felvételi őrület van, iskola nézegetés, felkészítőre rohangálás, stb. stb.


    Ráadásul dec. 7-én nyelvvizsgázik angolból, szóval ez egy extrastresszfaktor, meg extrafeladatfaktor áááááááááááá, de sebaj, közeledik a karácsony és ettől mindig jobb


    Igyekszem többet jönni és ha az nlc hisztis istennője is úgy akarja akkor ismét be tudok majd lépni!


    Próbálok egy picit visszaolvasni!


    Ja Hanna az egyik grincs rajongó osztálytársát húzta karira, fogok varrni neki egy grincses párnát, vagy legalábbis megpróbálom, mert hogy nagyon helyesen kell lennie benne kézzel készített ajándéknak.


     

    előzmény:
    borcsamama (43787)
    2019-11-26  11:47
  18. 2019. november 26. 11:4743787.

    Londonka, ha belépsz a topikba, felül jobb oldalon megjelenik hogy Advent és egy Diótörő figura. Arra klikkelj rá, akkor előjön a játék, de ott ne menj arra hogy Nyerni akarok, hanem görgess lefele, ahol megjelennek a különböző témakörök.  Én sorban klikkeltem rájuk, és mindegyiknél előjött jobb oldalon a Diótörő.  Amikor mind megvan és a kérdésre is válaszoltál, akkor kell megadni az adatokat. 


    Jó "vadászatot"!  

    előzmény:
    LondonEye (43786)
    2019-11-26  10:03
  19. 2019. november 26. 10:0343786.

    borcsamama


    koszonom szepen


    en rakattintok a "nyerni akarok" feliratra, de csak a nyeremenylistat adja ki ujra es ujra...

    előzmény:
    borcsamama (43778)
    2019-11-25  16:02
  20. 2019. november 25. 20:2643785.

    Ezek nagyon szépek, ügyes vagy. 


    Jobbulást kívánok, gyógyulj meg minél előbb!


    De aranyos férjed van :-)

    előzmény:
    Bubcsi28 (43782)
    2019-11-25  18:31
  21. 2019. november 25. 19:1243784.

    Szia Bubcsi!


    Vigyázz magadra, pihenj, és fogadd meg a dr.bácsi tanácsait.  Az egészséged mindenféle készülődésnél fontosabb. 


    A koszorúid és díszeid változatlanul csodaszépek, épp úgy mint tavaly. 


    A dekorálást a férjed is szépen meg fogja csinálni,csak hagyni kell.

    előzmény:
    Bubcsi28 (43782)
    2019-11-25  18:31
  22. 2019. november 25. 18:3343783.

    ... Na még kettő. 


    Mindenkinek szép estét!


     

  23. 2019. november 25. 18:3143782.

    Sziasztok!


    Látom egyre jobban álltok a készülődéssel(egy oldalnyi tudtam csak elolvasni mert nem enged visszalapozni ez a hülye...). Megint sikerült innoválni. 


    Én most idén valahogy kicsit visszavettem a tempót. Egészségügyi dolgok miatt kényszerpihenőn vagyok, nagy eséllyel már csak jövőre megyek dolgozni. Ebből kifolyólag se nagytakarítás, se se kivilágítózás, kb semmi nincs. 4 asztali díszt sikerült csinálnom 2 nap alatt, meg kitetted 2 koszorút. Nem cincálhatok, nem létrázhatok meg semmi, szóval ami lesz, az a férjem tempójában.


    Az utolsó nagy megmozdulás októberben a naaaagy szülinapom volt, amire a férjem titokban idereptette az egész családot. Volt torta, lufi, éttermezés, csajos shopping, minden. 


    Mutatok pár képet, lehet hogy két részben, ennyi a felhozatal. 


    Próbálok sűrűbben benézni h nagyjából képben legyek, mert lapozni nem tudok

  24. 2019. november 25. 17:0843781.

    Szuper, hogy már ilyen jól álltok :-)


    A tároló biztos nagyon szép lett.

    előzmény:
    havastáj (43775)
    2019-11-24  08:47
  25. 2019. november 25. 17:0843780.

    Tuti szuper lesz a közös mozis program. 

    előzmény:
    LondonEye (43777)
    2019-11-24  10:54
  26. 2019. november 25. 17:0743779.

    Szaisztok!


    Köszi, hogy szóltál, én is összegyűjtöttem a diótörőket. 


    Azért szurkolok a vásárhoz, hátha mégis kapósak lesznek a cuccok.


    Örülök, hogy szimpatikus a fiad barátnője.

    előzmény:
    borcsamama (43778)
    2019-11-25  16:02
  27. 2019. november 25. 16:0243778.

    Sziasztok Angyalok!


    Először is Minden Katalinnak nagyon boldog névnapot kivánok!


    Nemrég jöttem haza egy névnapi ebédről.  Mostanában a családban egymást érik a név és születésnapok, köszöntéssel, ebéddel, vacsorával, kinél hogy.  Szóval elég mozgalmasak a napjaim.  Holnap  délelőtt tánc, délután klub,közben folyamatosan készülök a szombati első adventi vásárra is.   


    Londonka, én nem vagyok benne biztos hogy annyira kapósak lesznek a cuccaink.  A tapasztalat inkább az, hogy megnézik, megcsodálják, dicsérik, aztán tovább sétálnak.  Hát majd meglátjuk. 


    Tegnap is ünnepeltünk, a fiacskám hazahozta bemutatni a barátnőjét.  Nagyon izgultam, de minden szuperül sikerült, és nagyon kedves, szimpatikus a lányka. 


    Havastáj, azt még nem írtam, hogy a kandeláber tartó oszlopa is egy karton-rúd, olyan, amire az ajándék csomagoló papírok vannak feltekerve.


    Jó hogy már ilyen szuperül álltok, sütik, halászlé, stb. lefagyasztva.  


    Azt hiszem szerdán én is elkezdem megépíteni a karácsonyi falumat, és megcsinálom a teraszon a külső dekorációt. 


    Adventi játék!


    Nem tudom láttátok-e, ma elindult az nlc-n az adventi játék, én már meg is csináltam az első napit. Diótörőket kell összevadászni.

    előzmény:
    havastáj (43775)
    2019-11-24  08:47
  28. 2019. november 24. 10:5443777.

    Szia, koszi a beszamolot


    a kisebbik jon karacsony elott par nappal, azt tervezem, hogy kettesben megnezzuk 


    2 sarokra van egy mozi, amolyan hagyomanyos fajta, nem multiplex   


    borcsamama


    elfelejtettem irni milyen csodas dolgokat keszitettetek a taborban


    ugy elkapkodjak majd a vasaron, hogy nyoma ae marad, ki ne akarna ilyen szepsegeket

    előzmény:
    PMiry (43774)
    2019-11-24  07:13
  29. 2019. november 24. 10:5343776.

    Szia, koszi a beszamolot


    a kisebbik jon karacsony elott par nappal, azt tervezem, hogy kettesben megnezzuk 


    2 sarokra van egy mozi, amolyan hagyomanyos fajta, nem multiplex   


    borcsamama


    elfelejtettem irni milyen csodas dolgokat keszitettetek a taborban


    ugy elkapkodjak majd a vasaron, hogy nyoma ae marad, ki ne akarna ilyen szepsegeket

    előzmény:
    PMiry (43774)
    2019-11-24  07:13
  30. 2019. november 24. 08:4743775.

    Sziasztok! 


    Írtam egy hosszú hsz-t erre eltűnt....


    Borcsamama, szinte hihetetlen számomora, hogy ilyen egyszerű alapanyagokból ilyen csodaszép dolog készült, mint a kandelláberek.


    Én tegnap megfőztem a halászlé alaplevet, az a fagyasztóban várja a karácsonyt. 


    Összeraktam az adventi koszorú szerepét betöltő asztaldíszünket, de nem tetszik, még van ötletem, hogy lehetne feldobni, csak vennem kell ezt-azt.


    Ki csatlakozik idén ehhez az akcióhoz? 


    https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hagyj-el-egy-mikulas csomagot-iden-is-meghirdettek-a-jotekonysagi-akciot/


    A takarítással jól állok, bár közben átrendeztük a fél házat meg a játékokhoz új tárolókat készítettem, karton dobozt vontam be pöttyös textillel, nekem nagyon tetszik.


    Most megyek. Szép napot!


     

  31. 2019. november 24. 07:1343774.

    Szerintem ne hagyd ki :)


    Oké, elfogult vagyok, nekem egy karacsonyi dísz elég egy filmben, hogy imádjam, de ez tényleg tetszett. 


    Nem a szokásos karácsonyi történet, igazából nem is az ünnepről szól, csak akkor játszódik... Jó poénok, jó zene, szerintem elgondolkodtató történet.

    előzmény:
    LondonEye (43771)
    2019-11-23  18:50
  32. 2019. november 23. 20:0743773.

    Sziasztok!


    Ladyzso, szép képeket hoztál,bár ezek a karácsonyfák nekem egy kicsit túl díszítettek,  és karácsonyfában jobban szeretem a szép zöldet, mint a havasat.  Az kint nagyon szép a kertben vagy az erdőben. 


     


    Londonka, kíváncsi leszek milyen lesz a bejgli és a mézes fagyasztva, de biztos ugyanolyan jó mint  frissen. 


    A filmet nem láttam, itt sajnos nincs is lehetőségünk moziba menni, mivel nálunk nincs.  Minimum húsz kilómétert kéne menni miatta.  Viszont valamelyik nap felhívott Nekezd, ő mesélte hogy látta ezt a filmet moziban és jó volt. 


    A privát üzenet írást megszüntették a legutóbbi "ráncfelvarrás" alkalmával, azóta szinte semmit nem lehet csinálni, csak válaszolni a hozzászólásokra. Hát, ez is valami.

  33. 2019. november 23. 19:0043772.

    Szia, mi ma nézzük meg, holnap beszámolok róla. 

    előzmény:
    LondonEye (43771)
    2019-11-23  18:50
  34. 2019. november 23. 18:5043771.

    Elhiszitek, hogy jovo vasarnap mar december?


    e,marta


    kuldtem emailt ponntal es pont nelkul is az e utan


     


    a mi utcankban mar van, aki estenkent kivilagitott karacsonyfaval relaxal, lattam a fuggonyon keresztul 


    a bejgli melle osszegyurt mezesteszta is kerult a fagyasztoba, ha mas nem, a lanyom majd megsuti :-)


    a Mult karacsony cimu filmet latta valaki moziban?


     

  35. 2019. november 22. 21:0343770.

    Sziasztok!


    Nagyon szépek a kandeláberek. Örülök, hogy 


    Hoztam pár képet.


    Ma nagy beszerző körúton voltam. Vettem mikulásra, karácsonyra pár apróságot, átvettem a rendelt könyvek egy részét.


    Holnapra sütök sajtos csigát.


     

    előzmény:
    borcsamama (43766)
    2019-11-20  12:52
  36. 2019. november 22. 09:2343769.

    Szia BiriBiri!


    Egyáltalán nem gond, sőt, köszönöm hogy megnézted az alkotásainkat. Használjátok fel őket nyugodtan, örülök ha tudtunk ötleteket adni.  Mivel kitettem nyilvánosan, bárki megnézheti és megvalósíthatja a saját szájíze szerint. 


    Szép napot,  vidám alkotást, örömteli készülődést!  

    előzmény:
    BiriBiri (43768)
    2019-11-22  07:48
  37. 2019. november 22. 07:4843768.

    Jó reggel!


    Erre jártam és "belebotlottam" a linkbe. Mivel biztosan látod Borcsa mama, hogy mit tettem, jelzem, "behatoltam".  Mivel a nyilvánosban van kint, belenéztem. És nagyon jól tettem, mert gyönyörű dolgokat láttam, amit a mi klubunkban is fel tudunk használni. Remélem nem haragszol érte..köszönöm a lehetőséget. 

    előzmény:
    borcsamama (43763)
    2019-11-20  12:06
  38. 2019. november 22. 05:3043767.

    Cső! Lám itt egy régi ismerős! :) -én és Te! :)


    Szóval azt szeretném megkérdezni, miből és hogy készítetted ezt a hópelyhet? Ez az egyik kedvencem Télen meg a Hóemberke, hiszen ismerhettek már, és tudhatjátok.


    Szóval érdekelne, és kösz a válaszért előre is. :)

    előzmény:
    Mágika (43762)
    2019-11-19  22:27
  39. 2019. november 20. 12:5243766.

    Mágika, elfelejtettem válaszolni a kérdésedre, és lemaradtak a fényképek.


    Szóval, a tűzhelyem kombinált, a sütője villany és Gorenje.  Kicsit megszenvedtem a kezelésével, mivel digitális és a beállytásokat meg kellett tanulni, de lassan belejövök.  Most próbálgatom a különböző funkcióit, és hogy mit meddig és melyik programmal kell sütni. Felül négy gázégője van,  sokkal jobban főz mint a régi, és ami még nagyon tetszik benne, hogy a takaréklángnál és jelzi a fokozatokat.  Egyenlőre úgy tűnik hogy jó barátságban leszünk egymással. 


    Ladyzsó,  köszönjük a dicséretet.  Ez egy három napos tábor volt, és 14-en voltunk.  


     

    előzmény:
    borcsamama (43763)
    2019-11-20  12:06
  40. 2019. november 20. 12:3943765.

    Nagyon szépek a hópelyhek 

    előzmény:
    Mágika (43762)
    2019-11-19  22:27
  41. 2019. november 20. 12:3743764.

    Sziasztok!


    Most csak benéztem, majd jövök még.


    Borcsamama: nagyon szépeket alkottál, gratulálok.


    Hányan voltatok a WS-ban?


     

  42. 2019. november 20. 12:0643763.

    Sziasztok!


    Szép napot mindenkinek, szebbet mint nálunk van.  Itt reggel óta esik az eső, sötét van, fúj a szél. 


    Eddig a konyhában ténykedtem, készült egy fazék bableves csipetkével és sajtkréves tekercset sütöttem, ez volt az új kályhám harmadik vizsgamunkája.  Nagyon szépen süt, és sokkal rövidebb idő alatt mint a régi. Elsőre rakott krumpli készült, tegnap muffint sütöttünk, ma pedig a kalács. 


    Borcsapapa ebéd után megint megy vissza a Balatonra, nem is annyira a horgászás, hanem dolgoznak a mesterek, ott kell lenni. 


    Fogott pontyot , balint, és keszeget is, de főleg süllőt, azt jó sokat. A legnagyobb több mint öt kilós volt. Újra be kellett kapcsolni a fagyasztóládánkat, mert az újban nem férnek el. 


    Elkészült a két kandeláberem, az egyiket a menyem kapta tegnap a névnapjára.  Nagyon örült neki.  A másik nálunk lesz, én is nagyon szeretem.  Kartonpapírból és celofánból van, lefestettem feketére, hópasztával , csillámporral és apróságokkal dekoráltam.


    A tábor nagyon jó volt, sokmindent varrtunk, csináltam egy albumot az elkészült munkákról, bemásolom a linket, remélem meg is tudjátok nyitni.


    https://photos.google.com/share/AF1QipOch1fSRG9DfnRRIpdf _4MXMLEhB9XLDb-D03P7s5ad1IAz-rLq-aihvzplIC-Csw?key=QWdBYTRzR 1A5RkFERjdLLTJQVHBBc0czbnp2NG9n


     


     

    előzmény:
    Mágika (43761)
    2019-11-19  21:59
  43. 2019. november 19. 22:2743762.

    Londonka


    Az ibolya nálam a kertben virágzik, lehet nem írtam egyértelműen.  Szeretem a karácsonyi kaktusz, de nálam sajnos egy idő után meghalnak.


     


    Havastáj


    Ügyes vagy hogy ilyen jól haladsz a takarításal és már az ajándékok is gyűlnek. Valamelyik nap én is megvettem az elsőt. Mostanában elég sokat járunk barkács áruházakban, mindig megnézem a karácsonyi részleget is, az egyik helyen vettem egy aranyos karácsonyi tálkát 700,- forintért, ugyanez egy másik barkács an már 1200, - Ft volt. 


     


    e. marta


    Remélem jól jegyeztem meg a nevedet,  ha nem akkor elnézésedet kérem.  Szerintem ezért is maradtak el sokan a fórumról, mert mindig volt valami gond.      Sajnálom nagyon hogy így alakult, mert olyan jó volt itt régen amikor még többen voltunk. 


     


    Vasárnap megint megyek egy kreatív ws-re,  már nagyon várom, kíváncsi vagyok mit fogunk készíteni. 


    Jó éjszakát! 


     

    előzmény:
    LondonEye (43758)
    2019-11-17  13:50
  44. 2019. november 19. 21:5943761.

    Sziasztok!


    Mindenkinek köszönöm a dícsérő szavakat.  


    Borcsamama 


    Milyen tűzhely vettél, márkára gondolok. Nálam is tervben van már a csere elég rég óta, de tavasszal azt hiszem tényleg belevágunk a konyha felújításába is, most elég a nappali. Szeretném a konyhaszekrényt is kicserélni és a tűzhely is beépíthető lesz, a sütő rész kicsit magasabbra fog kerülni nem a föző lap alá, ne kelljen annyit hajolgatni, sajnos nem bírja a derekam.


    Hogy sikerült a tábor, milyen csodaságokat készítettél?


    Borcsapapa mit fogott? 


     


    Havastáj


    Nálam végül elmaradt az ablak pucolás, mert szinte minden nap esett az eső,  igaz azóta már egy szobában sikerült megcsinálni. A héten, max jövő héten végeznek a fiúk a nappalival utána lehet majd takarítani. 


    Lassan én is szeretném elkezdeni a karácsonyi kekszek gyártását.   


     


    Üdvözlöm az újakat.


    Esténként nagyban készülnek a karácsonyi díszek, a hópelyhek már készen vannak, a szaloncukik is befejezésre várnak.  Vettem mezei ezüst gömböket, amikre gyurmát ragasztottam, már csak festeni kellene őket. 


     


    Ezt most elküldöd, aztán jövök és mutatom milyenek a hópelyhek. 


     


     

    előzmény:
    borcsamama (43747)
    2019-11-08  20:37
  45. 2019. november 17. 21:3443760.

    Az biztos, hogy sokkal sokkal rosszabb lett ez az oldal mint anno volt.  A nevem és freemail.hu. Oda tudsz írni. 


     

    előzmény:
    LondonEye (43759)
    2019-11-17  13:52
  46. 2019. november 17. 13:5243759.

    nincs is olyan opcio hogy privi

    előzmény:
    LondonEye (43758)
    2019-11-17  13:50
  47. 2019. november 17. 13:5043758.

    meg par eve osszevonodtunk, szoval most mi vagyunk 


    irok privit (ha a magassagos nlc is ugy gondolja)

    előzmény:
    e.marta (43757)
    2019-11-16  22:47
  48. 2019. november 16. 22:4743757.

    A többi  karácsonyi topik hová tűnt? Semmit sem találok. Az Fb van egy Kézzel készített karácsony csoport, de nem olyan ott a közösség, mint itt. Hiányzik ez a társaság. Főleg így karácsony előtt. Nagy élmény volt legalább a régi, összegyűjtött anyagokat megtalálni a blogon. Vajon a többi hová lett. Jó, hogy még kitartotok. A nevemet még tudta az NLC , mert időnként benéztem, de minden cucc eltűnt. Nagyon sajnálom. Igyekszem majd gyakrabban enézni. Sok minden változott, de ez most hosszú.

    előzmény:
    LondonEye (43756)
    2019-11-16  13:01
  49. 2019. november 16. 13:0143756.

    Szijja


    probalunk paran kitartani, hogy legalabb mostanaban legyen itt elet


    Liverpoolba koltoztunk, es imadom:-)


    en mar minden edesitoszert vegig probaltam, de nekem nem jon be egyik se


    meselj, mi tortent veled, miota errefele jartal?


    a hibakat sajna nem lehet javitani, az nlc egy oskovulet...no comment


    Demi regen jart erre, de a Csengettyuvaros mesei cimu oldalon megtalalod a neten, a konyve is megjelent nemreg ezzel a cimmel


     

    előzmény:
    e.marta (43755)
    2019-11-15  22:21
  50. 2019. november 15. 22:2143755.

    Cukor helyett javaslom az Eritrolt. A nyírfacukortól nagyon megbarnult a a baracklekvár, pedig nem főztem sokat. Édesítés nélkül csak nagyon kevés lekvár jó. Visszaköltöztetek Mo-ra?

    előzmény:
    LondonEye (43739)
    2019-11-05  14:08
  51. 2019. november 15. 22:1443754.

    Hogy a csudába tudom az elütéseket javítani?


     

    előzmény:
    e.marta (43753)
    2019-11-15  22:13
  52. 2019. november 15. 22:1343753.

    Istenem, de hiányoztatok! Kerestem Démétér mesemákos lekvárját és úgy öörülök, hogy an még itt élet. Kiszálltam, amikor arculatot váltott itt az oldal, mert nem bírtam a módosításokat, de ti így karácsony táján hiányoztatok, hiányoztok. Démétér is itt van még?  Jövök most már kicsit gyakrabban.  (Hová tette az NLC a kedvenceimet. Nálatok sincs, vagy csak én jártam túl sokáig távol?

  53. 2019. november 14. 22:2443752.

    Sziasztok!


     


    Huh, nem is tudom hol kezdjem. Itt ugy porognek a napok, mintha vki tolna oket...


    Borcsamama, raaltam az ipari kekszsutesre. Mindket valtozatot tobbszorosen teszteltem. Sot, aki kostolta, kerte a receptet is. (Marmint a ferjem kivetelevel, o viszont ilyet kert karacsonyra)


    Mondhatnam, hogy en is jol haladok a takaritassal, ami igazabol igy is van, de tobbnyire a keveabe latvanyos dolgokkal avgyok eddig kesz. En is szanalom a dolhokat rendesen, mert mar kiakaszt, hogy mennyi felesleges dolgot orzok mindenfele...


    Erezd jol magad a taborban! Majd tegyel fel kepeket, hogy mikkel keszulsz a vasarra.


    Magika, nagyon szepeket keszitesz mindig. Kitartast a felujitashoz.


    LondonEye, ha jol emlekszem te kerdezted a lazacot. Nekem ugymond "receptem" nincs, en csak soval, borssal es citromlevevel szoktam izesiteni. Nekunk izlik igy. 


    Karacsonyi keszulodessel igy allok, hogy a takaritas haladgat, az ajandekok kozul nehany mar megvan, terv van a sutikre is, de pl menu meg nincs meg azt se tudom melyik nap kell foznom...


    Illetve ha az is szamit, akkor ide sorolom, hogy Dem konyvet olvasom, ha van idom...amugy vicces, mert a szekreny tetejen tartom. Noritol csak itt erzem biztonsagosnak. 


    Kepeket most nincs erom hozni, sok mindenrol nem is tudnek, de 1-2 azert akadna...majd legkozelebb.


    Apropo kepek, kepzeljetek voltunk egy csaladi-karacsonyos fotozason..jaaaj, annnyira szep volt a diszlet, hogy az hihetetlen es a kepek is jol sikerultek.


    Megyek is. Az ujakat szeretettel udvozlom, ha van kedvetek, meseljetek magatokrol!

  54. 2019. november 14. 21:2343751.

    Sziasztok!


    Londonka, ne félj, nem viszem túlzásba.  A héten varráson kívül szinte semmit nem csináltam, csak a függönyöket mostam és raktam vissza az ablakokra.


    Kedden bekötötték az gyönyörű új tűzhelyemet is, élmény rajta a főzés, már amennyit eddig használtam. Majd a jövő héten, mert a hétvégén nem leszek itthon. 


    Reggel megyünk táborba, nagyon várom!


    nisa nagyon szívesen máskor is.

  55. 2019. november 14. 19:3443750.

    Kedves borcsamama!


     


    Nagyon szépen köszönöm. Ma meg is csimáltam. Dupla adag készült,a fele ment a fagyasztóba, a másik fele pillanatok alatt elfogyott.


    Köszömöm 

    előzmény:
    borcsamama (43741)
    2019-11-05  19:55
  56. 2019. november 12. 11:1743749.

    Magika


    el vagyok ajulva, foleg a kannatol, olyan gyonyoru


    a karacsonyi kaktuszom nekem is beindult, minden agveg viragzik, remelem, egyszer sikerul egy szep sargat szereznem


    Torrenti


    regi kepeket eleg nehez visszakeresni, hacsak valaki nem gyujti kulon konyvtarba


    en az ablakba eddig girlandot tettem, de most ket egyszinu koszoru van kint, es a bejarati ajton egy kifejezett karacsonyi


    a lakasban meg mindenhol van minden:-)


    borcsamama


    azert ne eroltesd meg magad, van meg rengeteg ido



    en mar ezerrel diszitgetek, mert ki tudja, mire lesz idom


    a bejglit is osszeallitom ma, es beteszem a fagyasztoba, meg sose csinaltam igy, itt az ideje kiprobalni:-)


    aprosutin kivul valaki fagyasztott mar sutesre kesz barmit?


    talan a mezes tesztajat is elteszem begyurva (tudom, mar meg is lehetne sutni, de annak hult helye lenne masnap)

  57. 2019. november 8. 20:4043748.

    Mágika, nagyon szép lett a kannád, és a kesztyűk is aranyosak.  Ügyes vagy!

  58. 2019. november 8. 20:3743747.

    Sziasztok!


    Mágika, köszönöm a drágám nevében a jókívánságokat, aranyos vagy hogy gondoltál rá. Ő ma este megint elment a Balatonra, majd csütörtökön jön haza, és meg pénteken megyek táborba a  hét végére. 


    Ami a gyömbéres kekszet illeti, nagyon könnyen előfordulhat -sajnos- hogy én nem emlékszem. Igaz, receptet sem találtam. Arra emlékszem hogy egyszer kandírozott gyömbért vittem, ez biztos.  


    Ma majdnem teljesen befejeztem a nagytakarítást, még a konyhában kell ezt-azt lemosni, és ott még lesz egy kis átalakítás is.  Vettünk egy kombi tűzhelyet, holnap hozzák haza a boltból, és kedden jön a szakszervíz bekötni.  Nagyon várom hogy kipróbálhassam.  A karácsonyi sütik már azzal fognak készülni.


    Ha lesz kedvem létrázni akkor még kimosom a függönyöket és visszarakom , aztán már csak kreatívkodás következik.


    Idén nov. 30-tól minden szombaton lesz a művház melletti közösségi téren adventi vásár, ahova a csoportunkat is meghívták árulni, így arra is készítgetni kell eladható dolgokat. Azt is nagy izgalommal várom.

    előzmény:
    Mágika (43744)
    2019-11-08  20:09
  59. 2019. november 8. 20:3343746.

    Közelről


    A kesztyűket tavaly készítettem, ezeken is van csillogás

    előzmény:
    Mágika (43745)
    2019-11-08  20:30
  60. 2019. november 8. 20:3043745.

    Virágzik az ibolyám.


    Ilyen lett a karácsonyi kannám. 


    Nem tudom a képek mennyire adják vissza, de csillog a hó, jég rajta és az ablakok, ajtók, fenyők kidombirodnak, 3d hatásúak. Próbáltam úgy fotózni egy részletét, hogy látható legyen. 

  61. 2019. november 8. 20:0943744.

    Sziasztok!


    Írtam egy jó hosszú hsz-t a telon és eltűntettem. 


     


    Azt hittem délelőtt a fodrásznál a búra alatt ücsörög e több időm lesz írni, de nem úgy sikerült.  


    Londonka


    Nem ismerem a kókuszcukrot, de szerintem valamivel sűríteni kellene. Esetleg banánnal lehet édesíteni, pektinnel meg sűríteni tudod. 


    Én is megfogadtam, hogy nem veszek semmi karácsonyi díszt, hát valamiért nem tudom betartani.   Ma vettem egyszínű gömböket, amiket majd szépen megcsinálok ~s nem fogok a hungarocell gömbök kel vacakolni., vintige stílusúaj lesznek. 


     


    Havastáj


    Nekem is úgy rémlett, hogy az egyik találkozóra Borcsamama hozott gyömbéres kekszet, úgy látszik tévedtünk.  


    Borcsamama


    Nagyon örülök, hogy rendben vannak a leleteid. 


    Borcsapapának utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!  Guszta volt az a tojás. 


     


    Ha a hétvégén nem esik úgy terveztem megmosom az ablakokat ahol tudom, mert közben a párom kitalálta, hogy a nappaliban kicseréli a mennyezetet,  meg még egyik oldalon  tapétázni fog, szerencsére a tapéta is hamarabb megérkezett, mint ahogyan ígérték. Most 3 nap szabin itthon leszek, szeretnék egy kicsit haladni a karácsonyi díszejjel is. 


     


    Most elküldöd mielőtt elszáll és mutatom a képeket is.  


    Szép hétvégét mindenkinek!  


     


     

    előzmény:
    borcsamama (43726)
    2019-10-27  21:10
  62. 2019. november 8. 16:3643743.

    Sziasztok


    Ötleteket szeretnék itt összeszedni, hogy ki hogyan díszíti otthonát:)

    Ilyesmi megoldások érdekelnek:

    Karácsonyi dekorációk DIY


     


    Kellemes ünnepeket!

  63. 2019. november 8. 11:0643742.

    Sziasztok Manócskák!


    Most van egy kis időm, hogy írjak nektek.  


    Londonka


    megmondom őszintén fogalmam sincs melyik oldalán sütöttem, gondolom arra gondolsz, hogy a bőrös v. nem bőrős oldalán,  de az enyémen nem volt bőr,  egyébként a bőrösön sütném. 


     


    Borcsamama


    Köszönjük a képeket, Ádám jó nagy fiú lett már.   Nagyon ügyes vagy, hogy te már a karácsonyi sütiket  készíted elő. 


     


    Tegnap vagy inkább ma éjszaka sikerült befejeznem a ws_en elkezdett kannámat, később lefényképezem és mutatom milyen lett. Később még jövök. 


    Szép napot mindenkinek!  


     

    előzmény:
    borcsamama (43741)
    2019-11-05  19:55
  64. 2019. november 5. 19:5543741.

    Szia nisa!


    Én minden évben fagyasztom, ilyenkor már simán berakom azt is, amit karácsonyra vagy adventre sütök majd meg. Pontosan nem tudom megmondani hogy meddig jó, de volt már hogy hónapokig nem került sorra, és akkor is ugyanolyan jó volt.  A tésztából rudakat formázok, folpackba csomagolom, beteszem még valami műanyag zacskóba is és úgy rakom be.Nem túl sokkal sütés előtt veszem ki, mert fagyosan könnyebb szeletelni.


    Londonka, a kandallódat változatlanul irígylem . Nálam is vannak már kint dolgok, pl. a pörgettyű, ami egész nyáron is itt volt az ablakpárkányomon, akkor a levegő hajtotta, most a radiátorból felszálló meleg.  Nagyon szeretem.  Kint van a Banyoc@-tól májusban elkunyizott táncoló karácsonyfa is, igaz, annak napfény kellene hogy igazán működjön. 


    Képzeljétek, virágzik a karácsonyi kaktuszom. 


    Elkészült ma este a gyömbéres narancs-dzsemem is, nagyon-nagyon finom lett.  A gyömbértől van egy pici csípős utóíze, de tényleg csak olyan nagyon sejtelmesen.  El tudnék most egy egész üveggel nyalogatni belőle. 

    előzmény:
    nisa1980 (43740)
    2019-11-05  15:48
  65. 2019. november 5. 15:4843740.

    Sziasztok kedves karácsonymanók!


     


    Csodás dolgokat csináltok, csak ámulok.  :)  Azt szeretném kérdezni, hogy a narancsos csokis keksz tésztája fagyasztóban meddig jó? 


    Nagyon szépen köszönöm


  66. 2019. november 5. 14:0843739.

    itt vagyok, ragyogok


    49 nap szentesteig


    en szep lassan csempeszem a kandallo parkanyra a falu hazait, figurakat, alul pedig 2 lampas all


    az ajandeklista bovul, megkezdtem a megrendeleseket is, de kreativkodas nem hiszem, hogy lesz ebben az evben


    kivancsi vagyok, milyen errefele a tel, alapbol tobb fokkal hidegebb van, mint Londonban, es tavaly nagy havakat lattam az idojaras jelentesben 


    mi is vettunk madaretetot olyan golyokkal, jonnek is a cinegek, vorosbegyek, bar ovatosan, mert cicak is jarkalnak


    dietas lekvaron gondolkodom magamnak es a nagylanynak, de nem tudom, a tobbi fajta pl. a kokuszcukor is ugy viselkedik-e a fozesnel, mint a feher... legjobb lenne minden edesites nelkul natur lekvart csinalni jo fuszeresen, de abban nincs tapasztalatom


    esetleg valakinek?


     

    előzmény:
    borcsamama (43738)
    2019-11-04  22:24
  67. 2019. november 4. 22:2443738.

    Sziasztok!


    Már egy jó hete nem járt erre senki, azért én mégis írok, hátha válaszol valaki. 


    Remélem jól vagytok, és ha nem is írtok róla, azért mindenki halad a tervezgetéssel és a megvalósítással. 


    Mi sokmindent megcsináltunk már, a "külső körlet" teljesen kész, kert letakarítva, felásva, virágok téliesítve. Már csak az van kint   ami ott is telel, ill. amire tényleg szükségünk van, a többi ment kifele lomtalanításkor. 


    Itt bent a nagytakarítással is jól haladok, igaz lassan de biztosan, de hát nem hajt senki.  Itt is rengeteg felesleges dolgot selejteztünk, az összes szekrényt , fiókot kipakoltam, átválogattam, szelektáltam, és szinte minden éppen használaton kívüli dolog vákumos zsákokba került, így azért kicsit normalizálódott a helyzet, jobban elférünk. 


    Közben voltam kontrollon is, ill. még mennem kell majd ha lesznek időpontjaim.


      Főzök is és sütögetek, hol névnapra, hol csak úgy, kedvtelésből. 


    Mára képviselő fánk készült borcsapapának, és fincsi tojás az ünnepi reggelire.  Majd mutatok róla képet.


    Délután begyúrtam három adag narancsos-csokis kekszet, majd holnap délután sütöm ki egy részét, a többi megy a fagyasztóba. 


    A kekszhez felhasználta négy hatalmas narancs héját, a narancsokból holnap dzsemet fogok csinálni. Tervezem még a napokban kandírozott gyömbér és gyömbér likőr készítését is. 


    Próbálok közben kicsit kreatívkodni is, de előbb be akarom fejezni a takarítást. 


    Megérkeztek a madárkáink is, most már etetjük őket. Nagyon ide szoktak az évek során, tudják hogy itt mindig van víz és mindenféle finomság nekik.


    Ebben a hónapban még táborba is megyek egy hosszú hétvégére, remélem jó lesz .  Karácsonyi dolgokat fogunk varrni, nagyon várom. 

  68. 2019. október 30. 10:5443737.

    Minek megy olyan a Praktikerbe, aki ilyen csodák készitésére képes????
    No mi tegnap voltunk Pécsett, (temetőben, s.nőnél), de csak az Árkádig
    jutottunk. Sok szépség volt ott is, viszont a kontrolleremmel voltam,
    igy nem tudtam költekezni, s indult is a vonatunk vissza. 

    előzmény:
    banyoc@ (43713)
    2019-10-24  17:53
  69. 2019. október 29. 22:3143736.

    banyoca


    ha ugy alakul, hogy ketten karacsonyoztok a paroddal, annak is megvan a varazsa, talalj ki valami programot, valami kis szokatlant, amivel unnepive teheted


    mi is ketten voltunk tavaly 24-en este (bar itt ez maskepp veszi ki magat, a ferjem keso delutan esett haza a munkabol, es en csak a csodanak es a beosztasomnak koszonhettem, hogy az nekem nem volt munkanap)


    borcsamama


    a bogrekrol meg annyit: a koltozesnel a polc melyerol elokerult egy bogre, amit meg Szisszka hozott nekem egy talira evekkel ezelott az IKEA-ba. Kesobb leesett, es letort a fule, csak ket csonk maradt, ezt talan irtam is ide annak idejen es kertem tanacsot, hogy mit kezdjek vele


    a ferjem nem is akarta betenni a koltozos dobozba, de en ragaszkodtam hozza...no de hogy dobnek ki egy karacsonyi bogret???


    most a mosogaton teljesit szolgalatot, a frissen kimosott evoszkozoket tesze bele lecsepegni :-)))

    előzmény:
    banyoc@ (43735)
    2019-10-29  12:41
  70. 2019. október 29. 12:4143735.

    Csengettyűszós szép napot Angyalkák!:)


     


    Mágika Igen, az ügyeleti időszak április 15-szeptember 30 között van, épp elég. Most már kicsit elviselhetőbb a helyzet. Gömbök: élveztem dekorálni őket, könnyen ment, és szépek is lettek... eredeti terv az volt, hogy ajándék lesz, de lehet, hogy megtartom magamnak:) Szuper lehet egy ilyen kézműves nap!:)


     


    BorcsaMamám Ádám egyszerűen gyönyörű!!! nagyon jók a fotók!:) Nálunk szeptemberben volt meghírdetett lomtalanítás, sajnos későn eszméltünk fel, és csak márciusban lesz a következő.


     


    Londonka: én MINDEN évben megfogadom, hogy nem veszek semmi karácsonyi cuccot.... SOHA nem tudom betartani...


     


    Havastáj: Borcsamama csokis keksze nálunk is nagyon fogy, imádja az egész család:)


     


    Kinyertem a telefonomból a fotókat, de túl nagyok.... azt a gyűrött masniját!!! otthon megpróbálom átméretezni és feltenni őket.... 


    addig is 


    mézespuszedli Mindenkinek


     

  71. 2019. október 28. 22:1043734.

    Köszi Borcsamama a segítséget! Kipróbálom a citromos fehércsokis változatot is valamikor.


     


    Bocsánat a többiektől, hogy semmire nem reagáltam.


     


    Ez most fontos volt nagyon, nálunk is lesz jótékonysági sütivásár Levinek, arra gondoltam sütök vmi finom kekszet. 

  72. 2019. október 28. 21:0043733.

    Vagy csokicseppet teszek bele, az jó méret, vagy össszetördelem, összevágom.

    előzmény:
    havastáj (43732)
    2019-10-28  20:46
  73. 2019. október 28. 20:4643732.

    Jaj, de jo, koszi. Volt elmentve ketto is, de nem tudtam melyik lesz ez es nem akartam elbenazni. Meg annyi, hogy a csokit osszetordeled? Vagy reszelni kell vagy hogy?

  74. 2019. október 28. 19:0843731.

    Semmi baj, küldöm a narancsost, és jó sütögetést!


    Narancsos csokis keksz


     Hozzávalók:


    * 200g liszt
    * 60g étkezési keményítő
    * 1 csapott tk. sütőpor
    *100g cukor
    *1 vaníliás cukor
    *1 narancs reszelt héja
    *1 tojás
    *100g csoki
    *125g puha margarin



    Elkészítés:
    Az összes hozzávalót jól összegyúrom, majd 3-4 rudat készítek, olyan 3cm átmérőjűt


    .Folpackba tekerem és hűtőbe teszem legalább egy éjszakára!!(le is lehet fagyasztani,/
    Másnap kiveszem, 1cm széles szeleteket vágok és sütőpapíros tepsiben, 175-200 fokon előmelegített sütőben kb 8 percig sütöm!


    Mindig többszörös adagot csinálok egyszerre és egy részét fagyasztom.   Üvegben vagy fém dobozban tárolom.  Sokáig eláll.


    Próbáld ki a citromos változatot is, citrommal és fehér csokival. 

    előzmény:
    havastáj (43730)
    2019-10-28  18:18
  75. 2019. október 28. 18:1843730.

    Jaj, bocsi, akkor a narancsos csokis a te recepted? Tiszta gyagya vagyok. Akkor annak a receptjet. Vmilyet tudom, hogy szoktal es az finom. 

    előzmény:
    borcsamama (43729)
    2019-10-28  17:19
  76. 2019. október 28. 17:1943729.

    Szia Havastáj!


    Igyekszem minél előbb válaszolni, bár segíteni nem tudok, ugyanis nem tudom milyen receptre gondolsz.  Én nem szoktam gyömbéres kekszet sütni  - vagy igen???????????????????-  nem is találtam receptet a gyűjteményemben.  Vagy valamikor mégis csináltam?  Te ettél belőle?  Akkor az valami egyszeri eset lehetett, amire nem is emlékszem.  Kérlek ne haragudj!!


    Londonka, te egy jellem  vagy , hogy ott tudtad hagyni azt a bögrét.  Igaz tegnap és ma is folytattam én is a selejtezést, már megint annyi felesleges cucc jött össze. Többek között bögre is, a helyem pedig véges. Jóformán már csak karácsonyi maradt a szekrényben, mert azok nem nélkülözhetők. 

    előzmény:
    havastáj (43728)
    2019-10-28  15:08
  77. 2019. október 28. 15:0843728.

    Sziasztok!


    S.o.s. Borcsamamam, szuksegem lenne a gyomberes keksz receptedre. Halas koszonet erte.

  78. 2019. október 28. 10:3743727.

    HA-HO-HO-HOOOO


    Magika


    melyik felen sutotted a halat?


    tok jo lehetett a workshop, nagyon kivancsi vagyok a vegeredmenyre


    borcsamama


    neztem a kepeket, nagyon jok, borcsapapat most lattam eloszor:-)))



    en mindig elhatarozom, hogy mar nem veszek tobb karacsonyi dolgot....de most is becsuszott egy piros lampas az IKEA-ban:-)


    bar a vagyam egy sokkal nagyobb, no de messze meg a karacsony


    viszont bogrestop van, es az komoly, mert alig fernek a konyha szekrenybe a rengeteg bogrek,...


    tegnap egy boltban lattam egy annyira szepet, olyan cukorpalca volt a fule, es a bogren is sok cukorpalca volt elszorva diszitesnek, de nem festve, hanem kulon-kulon rateve....es eros voltam, otthagytam


    majdcsak elmulik ez a nagy fajdalom a szivembol...


     

  79. 2019. október 27. 21:1043726.

    https://photos.google.com/share/AF1QipNMQ5Fc4390R6LPphIKA _j1zi_AzdmIY5cVBCseT5aS-1zaQhSe-8uIiRbMU3CArg?key=ekU4VjRZaU l6MWJJQTJUWHhQbVp1WGMtbGpycFN3


    Sziasztok, szép estét Mindenkinek!


     


    A fenti linken - ha minden igaz-  meg tudjátok nézni a szülinapozást  , ami nagyon jól sikerült, igaz, most csak szűk családi körben. 


    A pinata nagy sikert aratott, de a szétverése még várat magára, majd jövő hét végén lesz a buli a barátokkal, és akkor fog véget érni szegény láma rövid kis élete.  


    Mágika, jó hogy megint bejelentkeztél és  beszámoltál a jó kis kreatívkodós napról, most már csak a képeket várjuk róla. 


    Nálunk a hét  részben a pakolásról, szelektálásról szólt, ugyanis holnap lomtalanítás lesz, és megfogadtuk, hogy többet nem halmozunk fel felesleges dolgokat, ami nem kell, attól évente ilyenkor megszabadulunk. Ez jó alkalom a nagytakarítás megejtésére is, ami jövő héten folytatódik, remélem engedi az idő és túl leszek az ablakpucoláson is. 


    Utána már tényleg jöhet a lazulás, tervezgetés, kreatívkodás, készülődés, karácsonyi filmezés és egyéb örömteli foglalatosságok. 

  80. 2019. október 27. 20:3343725.

    Havastáj


    Jól tettétek, hogy kihasználtátok a szép időt és kirándultatok egyet. Én egyszer egy éjszakai medve lesen voltam ott. Nóri biztos nagyon élvezte, a picurka meg legalább jó levegőn volt.  


    Gratulálok a nyereményedhez.  


    Nagyon ügyes vagy hogy így állsz már a nagytakarítással. Az egyik szobában már én is elkezdtem, csak ablakot kéne mosni mindenhol, a következő hétvégére gondoltam, hogy megcsinálom, mert 4 napot tthon leszek, de lehet az idő miatt nem lesz belőle semmi.


    Kíváncsian várom milyen lett Nóri ládikója, majd mutasd meg ha elkészült.


     


    Mostmár elköszönök,  szép estét  mindenkinek!    

    előzmény:
    havastáj (43709)
    2019-10-21  21:32
  81. 2019. október 27. 20:2343724.

    Londonka


    Ismerem ezt az oldalt, van egy 100-as karácsonyi film lista, de ezek többségét már láttam, az a 2 film amit írtam azonban nem szerepelt rajta, legalábbis nem emlékszem rá. 


     


    Lazacot talán kétszer készítettem,  nagyon finom, aki szereti és hamar elkészült, bár megmondom őszintén, pontos receptet nem tudok adni hozzá, valahogy így készültek:


    Serpenyőben pici vajat felolvasztasz vagy olajat melegítész ebbe teszed a lazac szeleteket pici borssal, sóval megízesíted és fedő alatt készre párold, sütöd a végén pedig egy kis citromlével ( pár csepp citromot facsartam rá) megbolondítod. 


     Vagy    kiolajozott tepsibe teszed a szeleteket, pici só, bors rá és hagyma szeleteket teszel még rá, fólia alatt készre sütöd.   


    Köretnek meg ki mit szeret hozzá, krumpli, saláta stb. 

    előzmény:
    LondonEye (43716)
    2019-10-25  15:21
  82. 2019. október 27. 20:0643723.

    Banyóca


    De jó hogy te is itt vagy.  


    Örülök hogy ilyen jól sikerült Borcsamamával a közös hétvége.   Jó sok kincsre tettél szert. Nagyon jók azok a gömbök is amíket készítettél, jó ötletet adtál vele.  Lehet veszek én is egyszínű fehér gömböket és azokat kidíszítem, egyszerűbb mint a hungi gömb és az akasztóval sem kell küzdeni. Már vettem is próba darabnak valót. 


    Akkor már megszűnt az ügyelet a munkahelyeden és visszaállt a régi rend?


     Épo kérdezni akartam, hogy a gyerekeid itthon lesznek-e karácsonykor, de olvastam, hogy még semmi sem biztos, én azért bízom benne, hogy végül azért csak sikerül együtt karácsonyoznotok. 

    előzmény:
    banyoc@ (43717)
    2019-10-26  12:23
  83. 2019. október 27. 19:5643722.

    Szizsuzsóka


    Üdv a csapatban, gyere csak bátran, mesélj valamit magadról ti hogy ünnepelték, milyen szokások vannak nálatok. 


    Jók ezek a horgolt gömbök. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (43719)
    2019-10-27  06:24
  84. 2019. október 27. 19:5343721.

    Sziasztok! 


    Másodszor járok úgy, hogy el szállt az irományom.  múlt hétvégén már nem is volt energiám újra kezdeni.


     


    Szuperul sikerült a ws., jó sokan voltunk, fantasztikus hangulatban alkottunk.  Egy nagy locsolókannát készítettem karácsonyi hangulatban és abba került oázisba a dekor.  Sajnos nem tudtam befejezni, mert utána még szülinapra is mentünk, még nem tudtam befejezni, de amint megvan mutatom milyen lett. 


     


    Bircsamama


    Gratulálok a spejodhoz, csúcs szuper!  Jó sokat dolgizhattál vele, amíg így megtelt. Tényleg nem hallok éhen a télen, annyi minden van benne. 


    Borcsapapának is gratula a hatalmas fogáshoz, biztos finom lesz a belőle készült karácsonyi menű. 


    Ádámnak nagyon boldog szülinapot kívánok!  Biztos örült a meglepetésnek. 


    Párom nevében is köszönöm,  még egy hónapig biztosan itthon lesz.  


     


    Most láttam, hogy vannak benne előírások, elnézést nem javítgatom már utólag, mert félek elszáll az egész, inkább el is küldöm és folytatom egy következő hsz-ban.  


     

    előzmény:
    borcsamama (43718)
    2019-10-26  18:04
  85. 2019. október 27. 10:0243720.

    Sziasztok Angyalok!


    Dehogy zavarsz, sőt örülünk mindenkinek, aki úgy szereti a karácsonyt mint mi, akinek kedve van velünk ötletelni, megbeszélni mindent ami karácsony, ill. azon túl is. 


    Szépek a gömbök amiket csináltál. Várunk egyéb ötleteket is ha van kedved. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (43719)
    2019-10-27  06:24
  86. 2019. október 27. 06:2443719.

    Szervusztok ! Bocsánat a kotnyeleskedésért, de csak egy ötlet erejéig zavarok. Évekig mind a 6 unokámnak behorgoltam egy karácsonyi gömböt ezüst, vagy arany cérnával . Így néztek ki.

  87. 2019. október 26. 18:0443718.

    Sziasztok!


    Jó sok mindent vettél Banyoc@, örülhetsz nekik.  Nézegettem én is a honlapjukat, össze is válogattam elég sok mindent, hasonlóakat mint te vettél.  Az elemes kandeláberből 4 db van egy csomagban?  Nekem úgy tűnt, hogy 1 db kerül 1400,- forintba. Biztos valamit elnéztem. Láttam a lámát is , van hógömb is lámával, lehet hogy Mikulásra kap egy olyat. 


    Milyen lett az utcád átfestve?  Kíváncsi lennék rá. Ma láttam megint valami olyasmit, de még dobozokban volt.


    A szülinapozás holnap lesz, ma nem tudtunk menni köszönteni, mert délelőtt temetésen voltunk Szekszárdon, utána megemlékezés volt ebéddel, ahol összegyűlt az egész nagy-nagy család, kb. akkora volt mint egy lakodalom.  Jó volt rég látott rokonokkal találkozni.  Az ebéd is nagyon finom volt  és bőséges.  


    Benéztünk a KIK-be is, a bolt tele áruval és rengeteg dobozzal, amikből folyamatosan pakolták ki a karácsonyi cuccokat, szinte el sem lehetett menni a sorok között.  Majd 31-én megyünk megint, akkor jobban lesz időm nézelődni.  


    Londonka, a menű még nálunk se dőlt el, egy biztos, hogy süllő lesz valamilyen formában, és  kacérkodom a sajtkrémlevessel.  Pár hete kipróbáltam egy régóta őrzött receptet, és nagyon finom lett, lehet hogy azt fogom választani.


    Szép hétvégét Mindenkinek! 

    előzmény:
    banyoc@ (43717)
    2019-10-26  12:23
  88. 2019. október 26. 12:2343717.

    Szép napot Angyalkáim!:)


     


    BorcsaMamám. ha tudtam volna, hogy ennyire dübörög a karácsony a Praktikerben, akkor mindenképpen elmentünk volna. Pár nappal előtte voltunk ott, akkor még raklapokon voltak lefóliázva azok a kis  háztetős standok amire a karácsonyi dekorációt, és árut kirakták. Akkor áru még sehol sem volt. Teljesen véletlenül néztem fel a honlapra és megdöbbentem a választékon. Csakis karácsonyos cuccokat vettem, sok, és sokféle műfenyőt, apró felragasztható dekorációkat 500-600 Ft között volt az áruk egy-egy dobozban 6-8 db van. (hóember, rénszarvas, hintaló, magyal, csengő stb.), vettem egy csomagban 4 db elemes kandelábert 1400 Ft volt /máshol is árulják, 1900 és 3700 Ft közötti árakon láttam/, és egy-egy csomag faluhoz való figurát (kandeláber-nem világít!), hóember, lovas szán, és sétáló figurák vannak benne, szintén 1400 Ft körül volt csomagja. Kis szatyornyi cuccot hoztam el sok pénzért, de még mindig itt voltak ezek a holmik a legjobb áron.


    celofán: én is baromi sokat kínlódtam vele, legalább 3 féle ragasztót kipróbáltam, a pisztolyos melegragasztó összerántotta, vagyis olvasztotta. Volt olyan lap amin 2 hónap múlva engedett el a ragasztás. Szét is kellett bontanom az egyik oldalt, de sikerült visszaragasztani.


    Átfestettem a fehér utcát, ha ki tudom varázsolni a fotókat a telefonomból, akkor felteszem.


    Akartam már jelezni: mennyei a cukorka és capuccino amit kaptunk!!!:)


    Hogy sikerült Ádám szülinapja?? Isten éltesse sokáig!!! pusziljuk! Ja! picike dekorációnak láma is van a Praktikerben!


     


    Ja igen, köszi lányok, már én is látom a felrakott képeket, csak akkor nem jelentek meg amikor feltettem őket.


     


    Londonka:) köszönöm:) Halloween: nem szeretem...... ettől még lehet jó buli, de nekem nem jön be. Karácsonyi menüterv: ZÉRÓ azt sem tudom hogy ki lesz itthon, ki nem,  ki és mikor jön hozzánk... ad abszurdum, még az is előfordulhat, hogy kettesben leszünk Zolival Szenteste....... akkor meg aztán valami zéró kalóriás egyszerű vacsora lesz. Nálunk egyébként sincs olyan nagy jelentősége az ételnek, inkább annak -nekem legalább is-, hogy egy asztalnál ül a család, és utána még órákig együtt vagyunk..... (jelen pillanatban úgy tűnik hogy nem igazán van igény a társaságunkra a család bizonyos részéről..... majd meglátjuk)


     


    Most folyt. köv. csak benéztem


    Mézespuszedli

  89. 2019. október 25. 15:2143716.

    b@nyoca


    en is latom a kepeidet, es csodasak



    itt egyelore minden a jovo heti Halloween korul forog, bar en nagy erokkel nezem a karacsonyi filmeket:-),persze a "nagy" filmeket majd a vegere hagyom



    menutervek vannak mar -ok?


     

  90. 2019. október 24. 18:5643715.

    Sziasztok!


    Banyoca, megnyugodhatsz,látom a képeidet,ill. a gyönyörűséges gömbjeidet.  :-)


    Ó de irígy vagyok, látod, oda együtt is elmehettünk volna, éppen ma nézegettem a honlapjukat, hát én is tudnék mit venni onnan. Te miket vettél?  Karácsonyi dolgokat?


    Ami a kandelábereket illeti, hát jól megszenvedtem velük, nem tudom miért, biztos mert béna vagyok. Tulajdonképpen mindkettő készen van, az egyiken már csak utolsó simítások vannak vissza, még venni akarok hozzá olyan pici szánkót vagy valamit.  A másik is kész, még havazni és dekorálni kell.  Kicsit billegős lett az egyik, de majd oda ragasztom hogy fel ne boruljon.  


    Azzal volt a bajom, hogy sajnos a celofánokat  folyékony ragasztóval /kétszer is és kétfélével /rögzítettem, mégis leváltak folyamatosan amikor az oldalakat ragasztottam egymáshoz.  Na mindegy, megszenvedtem de készen vannak. 


    007eva,  köszönöm az elismerést, majd jól odafigyelek, nehogy kipakold a "raktáramat".  


    Havastáj, Ádámot vasárnap köszöntjük, remélem örülni fog.  Ma még egy söprűnyelet is bevontam kreppapírral, hogy legyen mivel szétverni, és az is szép legyen. Szombaton lesz a szülinapja, de aznap temetésre kell mennünk, minden nem fér bele egy napba.


    A befőzött dolgaim jelentős része a kertből van, de azért vettem is, pl. a barackot és a karfiolt.  A többi megtermett, pedig tényleg pici a kertünk, aki volt már itt az látta mekkora. 


    Ötletes dolgokat alkotsz, azóta már biztos kitaláltad a Nóri csat és hajgumi tárolóját, hogy milyen legyen. 


    Használjátok ki még ezt a pár napot, mert utána már tényleg jön az ősz, be kell húzódni a jó melegbe. Addig még nekem is meg kéne pucolni az ablakokat. 


    Borcsapapa végre itthon van, most egy darabig marad is, kicsit tudunk ide-oda menni, és segít amiben kell.  Képzeljétek a többi mellé fogott egy hatalmas, öt kilós gyönyörű süllőt, ő biztos hogy része lesz a karácsonyi menűnek.  

  91. 2019. október 24. 17:5443714.

    Remek.... feltöltöttem 4 képet, de nem látom.... remélem, Nálatok megjelenik...

  92. 2019. október 24. 17:5343713.

    Sziasztok Angyalkák!:)


    Londonka: lazaccal kapcsolatban én sem tudok receptet írni. Egyszer ettem, amikor a lányom itthon volt, és Ő készített nekünk vacsorát, a lazac meg volt sütve, és valami szószos tészta volt hozzá. Azt tudom, hogy nagyon finom volt, de hogy hogyan készült azt nem tudom...


    Havastáj: bizony már rég jártam erre sajnos:((( Jól esett az üdvözlésed, köszönöm.  Te már az ablaktisztításnál tartasz??? nagyon ügyes vagy, én gőzöm sincs, hogy mikor lesz rá időm.... Veresegyházán mi is voltunk a maciparkban, nagyon jó élmény volt!:)  Gratulálok a nyereményedhez.


     


    007eva: ma beszabadultam a Praktikerbe (Pécs).......... egy vagyont hagytam ott... mostanában nem teszem be a lábam az biztos.....


     


    BorcsaMamám: hogy állsz a kandeláberekkel?:)


     


    Ezek az üveggömbök már elkészültek......


     

  93. 2019. október 23. 23:2243712.

    előzmény:
    007eva (43711)
    2019-10-23  22:24
  94. 2019. október 23. 22:2443711.

    Sziasztok!


    Jön a karácsony, s eszembe jutottatok. Tűzvihar néven voltam régebben.-
    Csodás dolgok vannak a Budaörsön levő Praktikerben.- És közel nem olylan
    drága, mint pl. a KIKÁ-ban.


    Macsek, hiányzol!

    előzmény:
    macska54 (43648)
    2019-05-28  22:23
  95. 2019. október 23. 22:1243710.

    Gratulálok, csoda szép! Ha betörnek a spájzodba, én voltam.

    előzmény:
    borcsamama (43704)
    2019-10-18  10:36
  96. 2019. október 21. 21:3243709.

    Sziasztok!


     


    Kicsit elmaradtam, bar olvasni olvastam amiket irtatok, de egyszeruen energiam nem volt irni.


    Borcsamama, a dobozom ilyen kulcstarto szekreny vagy mi a becsuletes neve, tudod, amibe felakasztjuk a kulcsokat.


    Aronnak egy  emlek keszult kis fa korongokbol es szivbol fuzott valami, amin a szuletesi adatai vannak. Norinak meg csak felig haladtam az ajandekaval, az alapja megvan, de nem jon ugy az ihlet, neki egy ilyen csajos ladikat keszitek, amibe a millio egy csatjat, hajgumijat szeretnem valahogy rendszerezni, tarolni.


    Uhh, mennyi mindent tettel el a nyaron. Minden a sajat kertetekbol?


    Szerencsesek az unokaid, hogy ilyen magymamajuk van


     Adamot Isten eltesse sokaig. Majd ird meg mit szolt a pinatahoz. Szerintem jo poen lehet szetutni egy ilyet, hogy kihulljon az a sok finomsag....


    Szivbol orulok, hogy jol sikerult Banyocaval a talalkozotok. A kincseitekrol majd mutassatok kepet. Egyben megragadom az alkalmat, hogy udvozoljelek Banyoca visszateresed alkalmabol. Jo, hogy ujra koztunk vagy, hianyoztal.


    LondonEye, a kisvonatodat ugy imadom. Kacerkodom a gondolattal, hogy megrendeljem. Bar Nori szerintem 2 perc alatt lenyulna. 


    Sztem szep lett, amit varrtal. 


    Irigykedem, hogy van kandallod. Lehet anno a hazvasarlaskor ezt is fel kellett volna vennem a szempontok koze.


    Bubcsi, uhh..de gyonyoru anyagbol keszulnek a szekhuzatok, nagyon ugyes vagy, te is szepsegeket keszitesz.


     Koszi a kerdest Magika, jol vagyunk, csak sokszor nincs idom vagy erom a mindennapi dolgok mellett semmire. Nori mindig kitalal valamit, egyszer almas pitet kell sutni vele, maskor palacsintat, imad mindenben segiteni. Aron nagyon nyugodt, kiegyensulyozott baba, egy-egy nagyon rovid nyoszorgestol eltekintve eddig tan 2 olyan nap volt a ket honap alatt, amikor tobbet sirt vmiert, amit bevallok, nem is tudom, hogy mi volt az oka. Talan csak egyszeruen rossz napja volt. 


    Tegnap a veresegyhazi medveparkban voltunk kirandulni, ma nekialltam ablakokat pucolni, szeretnem meg megcsinalni, amig jo ido van es azt mar csak par napig josolnak. Akarhanyszor ablakot pucolok, mindig eszembe jut, hogy aki kitalalta a csak buko ablakot, azt egy peklapattal agyon kellett volna utni...


    Jaj, a legjobbat majdnem elfelejtem. Itt van naluk egy kis kreativ hobbi es ajandek bolt. Es a fb oldalukon volt egy jatek es kepzeljetek, egy csodaszep ozikes mecsestartot nyertem. Ma vettem. Majd hozok fotot rola, szerintem ti is imadni fogjatok.


     

  97. 2019. október 21. 20:2943708.

    Most jut eszembe Londonka, hogy kérdezted a lazacot.  Ebben sajnos én nem tudok segíteni, még soha nem csináltam, enni is csak kétszer ettem életemben.  Azért majd szétnézek, hátha találok valami jó receptet, de lehet hogy majd  valaki ide is tesz fel valamit.

    előzmény:
    borcsamama (43707)
    2019-10-21  20:25
  98. 2019. október 21. 20:2543707.

    Sziasztok!


    Osztom Banyóca hozzászólását, valóban egy csodás hétvégét töltöttünk együtt, - itt is mégegyszer hálásan köszönöm- nagyon élveztem minden percét.  Nagyon sokat beszélgettünk, ötleteket cseréltünk, rengeteg szebbnél szebb ajándékot, csecse-becsét kaptam, azóta is itt vannak kirakva, és időnként megállok gyönyörködni bennük.  


    Csodás a kandeláber ami tavaly alkotott, most láttam élőben, és rögtön bele szerettem,  természetesen meg is csinálom.  Ma egész nap azzal dolgoztam.  Kettő van készülőben, az alkatrészek már kiszabva, lefestve, a celofánok ráragasztva, holnap majd folytatás következik. Mutatom majd ha elkészül.  

  99. 2019. október 21. 11:3943706.

    Kopp-kopp Manócskák!


    sziasztok!


    Gyorsan kapkodva bejelentkezek.


    Remélem, idén is életre fog kelni a topikunk, bár ahogy elnézem az időjárást olyan mintha most kezdődne a nyár. Ez persze nem befolyásolja a gondolataimat, és nem csökkenti a karácsony-függőségemet:)


    CSODÁLATOS HÉTVÉGÉNK VOLT BORCSAMAMÁVAL!!! Szombaton délelőtt érkezett, beragyogta a napunkat!!!!! vasárnap együtt mászkáltunk a vásárban. Sajnos gyér volt a felhozatal a karácsonyi cuccokból, de azért némi apróságot sikerült beszerezni. Szegényt jól lefárasztottam, kétszer kellett neki megmászni a négy emeletet, és a vásártéri többórás bóklászás is megviselte szegényt, de nagyon hősiesen viselte a túrát.:))) Sajnos roham léptekkel szaladt el az idő, hamar vége lett a hétvégének, vasárnap délután már haza kellett mennie. De azért volt idő csacsogásra, kincsek közt matatásra a rumli szobában, tervekre, stb.stb természetesen minden a karácsony jegyében. 


    BorcsaMamám köszönöm, hogy itt voltál velünk!!!! 


     


    AngyalMAnócskák! remélem mindenki jól van!!!! és már bontogatja szárnyait ahogy az ünnepeket tervezi, várja....  én is ezt teszem ahogy az időm és energiám engedi. 


    Én/mi jól vagyok, brutálisan fárasztó nyári szezon van a hátam mögött, most már "csak" a nyáron elmaradt dolgokat kell bepótolni a munkahelyemen... szinte felüdülés naponta csak 8-9 órát dolgozni, ráadásul csak hétfőtől péntekig, vagyis a szabad hétvége már maga a kánaán.:)) 


    történtek nálunk is keserű dolgok, de túl vagyunk rajta, az élet megy tovább...... előre kell nézni. nem részletezem. 


    Igyekszek többször, többet jönni, és szeretnék majd egy olyan napot amikor csak Veletek foglalkozom, vagyis elárasztalak fotókkal Benneteket... a képek rendszerezése már folyamatban van az otthoni gépemen. 


    Addig is csillámcukros mézespuszedli Mindenkinek!:)

  100. 2019. október 19. 11:5843705.

    Borcsamama


    ez a spajz ....egy csoda


    erezzetek nagyon jol magatokat banyocaval, varom a beszamolot


    a Pinata  nagyon tetszik, mar az otlet is, hogy megcsinalod, a kivitelezes is olyan szep, kar szetverni:-)


    koszonom a kerdest, berendezkedtunk, es csak annyit mondok: a jot konnyu megszokni


    Magika


    a videa oldalan van egy karacsonyi filmosszeallitas, most abbol probalok olyat talalni, amit meg nem lattam


     


    KERDES:


    azt talaltam ki, hogy lazacot csinalok a csaladnak szenteste, mert szeretik a halat


    van valakinek olyan receptje, amit meg en is meg tudnek csinalni olyan egyszeru es biztos?


    mert azt egy szelettel kiprobalnam a ferjemen mostanaban


    nezegettem a neten, de egy kiprobalt recept, amirol kerdezgetni tudnek biztosabb lenne

9 10 11 12 13

Címlap

top