Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"Tripla kávé rendel!!;)

Delfin37/43
Létrehozva: 2013. január 22. 21:01

Szeretném azt a régi hangulatot idevarázsolni a segítségetekkel,amit anno tettetek,tettünk közösen a 69-ben születtünk fórumban!!!az ötlet nem az enyém,csak újraéleszteni szeretném!!!!Várom mindazon régi és új 69-eseket ( na ,jó,és fogadott 69-eseket:) ) ,akik ebben az egyre vacakabb világban megőrizték humorérzéküket is és bátran megosztják mindennapjaik nevezetes történéseit,még az esetleg humorosat is!!!:)vagy éppen ki akarják adni bosszúságaikat vagy szomorúságukat.

S miért ez a topic címe???A régiek tudják!!! Az újaknak majd elárulom!!! .................................. 

  1. 2013. január 30. 17:12151.

    Én ma vettem magamnak jácintot, egy cserépben 3 van.

    Olyat választottam, ami még nincs kinyílva, így tovább gyönyörködhetek benne.

    előzmény:
    Ejmiaszösz (147)
    2013-01-29  22:11
  2. 2013. január 30. 17:09150.

    Tényleg jó a munkahelyi közösség, lehet irigykedni,

    Csak el ne kiabáljam!

    előzmény:
    Alma-Alma (144)
    2013-01-29  17:53
  3. 2013. január 30. 17:08149.

    Bocsi, hogy kijavítalak, de -ha rám gondolsz- nem vagyok julcsi.

    Szerintem Szösz kérdezte már, csak nem válaszoltam akkor, hogy mit jelent a nicknevem, ami akkor még kljucs volt. Hát... mivel mi még tanultunk oroszt az iskolában ezért elárulom, hogy ez kulcs-ot jelent. 

    Most látom, rossz a szórend: mi még oroszt tanultunk az iskolában.

    Amikor ide regisztráltam, volt egy pár név, amit próbáltam, de mind foglalt volt, így kerestem valami olyat, ami biztos nincs. 

    előzmény:
    Delfin37/43 (146)
    2013-01-29  21:50
  4. 2013. január 29. 22:17148.

    Imádlak, te lökött: 

     

    mel?..iskolc a vége????Töröm még az agyam ,vhogy most nem jön be!!!! Szóval M-

     

    Kitaláltam, hogy beírom a gugliba, hogy tripla kávé rendel, úgy tűnik, így is bejön és akkor ki tudom játszani bentről, hogy az nlcafé le van tiltva. Holnap kipróbálom. Kicsit félve, mert nem tudom, ellenőrzik-e, hogy ki mit netezik. Szerintetek? Azt meg pláne nem szeretném, ha el is olvasnák, amit írok. Semmi nem titok, de azért izé.

     

    Nem kéne bezáródni?

  5. 2013. január 29. 22:11147.

    Ütögeg megfele a guta. Írtam egy regényt, közben apu jött, hogy felköszöntsön. Misi beült a gépbe és elszállt a regény. Nem létezik, hogy most mégegyszer leírjam. Akácfa kérdezte, hogy mindennap megyek-e dolgozni, igen, és írtam, hogy miket csinálok. Hát ezt majd később pótolom.

     

    Zöld teáról is írtam, valahogy összeesik, hogy mióta zöld teát iszom, azóta siseg a fülem, és néha rondán kiugrik a vérnyomásom. Lehet. Viszont a zöld tea vízhajtó is, ami jó terhesség alatt, meg nekem is. Valami egyensúlyt kell találni. 

     

    Ezt most gyorsan elküldöm. Miért szállt el az előbbi írásom, csudába.

     

    Jácintot kaptam aputól, kíméletesen megemlítettem, hogy kár belém a virág, két kilométeres körzetben mindig kipusztulnak. Tudom, aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet. De mi van a virágokkal? Aki Szöszt nem szereti csak rossz virág lehet? Szerencsére a paradicsomok nem tudnak erről.

     

    Apu féle felköszöntés itt zsibong az agyamban, kb. egy cent jóféle házipálinkával koccintottunk, szerintem elpárolgott a korty, mire leért a gyomromba, de az agyamban itt van. Lehet, hogy jó altató lesz.

  6. 2013. január 29. 21:50146.

    Köszi a kávét,Szomi,élek is vele!!Egyet elvettem,hagyok nektek is!

     

    Nos,azzal egyet értek,hogy a babaillat szuper,de meg mondom őszintén ,van szebb része is,mint a kakis pelust takarítani,habár persze ,hogy szeretettel teszem!De mondjuk amikor gagyarászik ,az felemelőbb érzésés a teli pelus látványa sem gagyogást vált ki belőlem,hanem inkább azt,hogy ússzam meg minél kisebb belemászással.....

     

     

     Viszont az unokáid is cukik lehetnek! Ennek a kornak is megvan a szépsége!

     

    Lulu! Kitartás!!!!!Fel ne add!!!

    Hát,igen,ez a táppénz -dolog igen elkeserítő helyzet.....Az a legdurvább,hogy aki tényleg beteg,duplán szenved,mert mikorben a betegség kínozza,közben az is fusztrálja,nehogy leessen a lábáról,mert akkor mi lesz????Csodálkozunk,hogy lelkibeteg is a társadalom? Ennek mondjuk még számtalan oka van,de ne is menjünk bele....

    Az borít ki leginkább,hogy arra kényszerítik az embert,hogy gyerekkel sem mer  táppénzre menni !!! (Ha mi még el is vagyunk valahogy... )

     

    Szóval M-mel?..iskolc a vége????Töröm még az agyam ,vhogy most nem jön be!!!! 

     

    Almácska!!!Pussz!!!!Gyere!!! 

     

    Julcsi,Sz ösz,többiek????? 

     

    Cuppp!!! 

     

    Nos,mivel oroszlán vagyok és ásítozom,most ez jutott eszembe...Gagyi,de imádom!!!!

     

     http://www.youtube.com/watch?v=DMDcUSdn_Lc

     

    előzmény:
    szomorkány (145)
    2013-01-29  19:06
  7. 2013. január 29. 19:06145.

    Jó estét !

     

    Delfin,az a jó kis baba illat,és hogy ki kell fürdetni a c@rbol kora reggel a hölgyet,a legszebb időszak az életben.

     

    Én főldhöz ragadt vagyok,még másik utcába se szeretnék költözni,nem hogy másik országba,meg öreg is vagyok már a költözködésre.

     

    Akácfa!Küldeném a két rossz lábomat,de darabra adom föl,súlyra sokat nyom.

     

    Két unokám van,a lányka 5 éves,a kisfiú 3 éves,most ismerkedik az óvodával,nem lesz gond vele az .

     

    A betegszabadságot erre sem díjjazzák,mindíg az a nóta,hogy bezzeg én is milyen beteg voltam még is bejöttem,ja,szétszórni a bacikat.

     

    Kellemes estét mindenkinek! tudjátok,csak úgy képzeletben.

  8. 2013. január 29. 17:53144.

    Milyen jó kis munkahelyi közösség ! Az igaz teljesen,hogy a 3. kaffet  csak az ízéért :)) iszom.

     

    előzmény:
    kljucsi (142)
    2013-01-29  17:14
  9. 2013. január 29. 17:18143.

    Hát Te jó messzire kerültél az ötödik kerülettől.

    Én ott laktam a közelben, és tudom, hogy voltam abban az épületben, de arra már nem tudok visszaemlékezni, hogy mikor és miért? 

    Hja kérem, a kor

    előzmény:
    Akacfa (130)
    2013-01-28  20:46
  10. 2013. január 29. 17:14142.
    Én nem iszom sem zöld, sem fekete teát, csak gyümölcsteákat. Vannak nagyon finomak. Nálunk a dolgozóban, ha valamelyikünk vesz új fajtát, akkor ad belőle a többieknek is, így már elég sokfélét kóstoltam.
    előzmény:
    lulu81 (139)
    2013-01-29  15:11
  11. 2013. január 29. 17:12141.

    Vizsgáznod is kell angolból? Mihez kell?

    Nekem alapfokú gazdasági írásbelim van, azt is ötven fölött csináltam.

    Sajnos ez után abbamaradt a nyelvtanfolyam a cégnél, pedig akkora már elég jól belejöttem, és vitt volna tovább a lendület. Sajnos nemhasználom a dolgozómban -havi egy-két sablon mondattól eltekintve, így a tudásom egyre

    szűkül. Igazából a beszédet kéne gyakorolnom, az pedig egyedül nem megy.

    Decemberben voltunk olyan helyen, ahol egy kicsit beszéltem, de míg én megpróbáltam egy mondatot helyesen összerakni, addig más már hármat elmondott. Ez pedig csak gyakorlás és rákényszerülés kérdése,

     

     

    előzmény:
    lulu81 (137)
    2013-01-29  09:30
  12. 2013. január 29. 17:05140.
    Üdv közöttünk, gyere mesélj!
    előzmény:
    Alma-Alma (138)
    2013-01-29  14:27
  13. 2013. január 29. 15:11139.

    koffeinmentes? 

    én szoktam azt is inni, amikor csak a kávé ízét kívánom.

     

    Fekete és zöld teával ti hogy vagytok? Nekem attól jobban "bedobog a szívem", mint a kávétól.

     

     

     

    előzmény:
    Alma-Alma (138)
    2013-01-29  14:27
  14. 2013. január 29. 14:27138.

    Sziasztok !
    Beleolvasgattam a topikba s örömmel láttam ,hogy vidám kis csapat .

    A napi tripla kávé nálam is jöhet, igaz, a 3.már csak olyan imitációban:))

    előzmény:
    Delfin37/43 (1)
    2013-01-22  21:01
  15. 2013. január 29. 09:30137.

    Sziasztok!

     

    Akácfa, képzeld, anyukámék hetek óta szövőkeret után szaladgálnak (falun sehol sem kapható), mert a suliba kötelező vinni technikaórára a lányoknak. A netről szereztem nekik gyorsan, nehogy elégtelent kapjon emiatt... 

    Annak idején a fiúk elkészítették technikaórán a lányoknak. Most meg venni kell.  

     

    Nincs ma benn a főnököm, egy sem (pedig alapból van 5...), így behoztam az angolomat, írok nektek, visszahallgatok pár adást a Kossuth-on a neten (gyereknevelős műsor, nagyon szeretem, de az irodában tilos rádiót hallgatnom...), aztán nekiesek.

     

    Tegnap megint gyalázatosan sikerült a párbeszédem, nagyon el vagyok keseredve. Pedig ez volt az a tétel, amit a legjobban kidolgoztam, amit a legtöbbet gyakoroltam.

    Azt hiszem, a szóbelit eltolom két hónappal. Nincs jobb ötletem. Írni, olvasni, hallgatni tudok, értek, de képtelen vagyok beszélni. Olyan alapvető dolgok nem jutnak eszembe, hogy őrület. És sajnos mind a hárman így vagyunk, akik ugyanabból a csoportból kerültünk ki... Ebből látszik, hogy rossz volt az eddigi tanár... Kétévnyi munkám, erőlködésem, tanulásom, ráfordított időm felesleges volt. Szinte a nulláról kell újrakezdenem, és három hónap erre kevés. 

     

     

    Táppénz: nálunk ez a tudat, hogy tilos táppénzre menni, pszichésen úgy hat a kollégákra, hogy soha, egyikük sem volt még beteg. De komolyan. Én voltam kétszer lázas, akkor 2-3 napig táppénzen voltam, meg is kaptam a magamét, de nem érdekelt. Akkor még. Most már nem merek menni, gyerekkel sem. Ez van.

    Egyébként meg a főnökeim nagyon szerethetőek. Amikor idekerültem, úgy felvételiztem, hogy én még Pesten laktam. Meghallgattak 12 helyit + engem, és engem választottak, annak ellenére, hogy egy hónap múlva tudtam kezdeni, nem azonnal. És meg kellett várniuk, amíg ideköltözködöm... Azóta is nagyon szeretnek, megbecsülnek. Munkaidőben azt csinálok, amit akarok, ha a meló kész, mehetek magánügyben akárhova:posta, bevásárlás, okmányiroda, bank, akármi. Mindig elengednek, amikor bölcsis program van, szabit is kapok általában, ha kérek. Emberileg is nagyon szeretem őket, fantasztikus emberek, nagyon tisztelem, amit elértek ebben a szakmában.  

     

    Ejmiaszösz, aranyos vagy, de Bp és 40 km-es körzete nagyon messze van. 

     

    kljulcsi:

     Én csak 43 leszek, mert 50-nél visszafordultam 

    Hát ezen jót szórakoztam! 

     

    Delfin, én is Északkelet-Mo-ról írok! Megyeszékhely. M-mel kezdődik. És .iskolc a vége.  

     

     

    Gyerekem továbbra is anyósomnál van, még piros a szeme, nem tudom, mehet-e bölcsibe csüt-ön. Jó lenne,belehalok, hogy nincs otthon. 

     

     

  16. 2013. január 29. 04:59136.

    kihűl

     

     

     

     Én hűlök ki mindjárt..... ....... 

    előzmény:
    Delfin37/43 (131)
    2013-01-29  04:32
  17. 2013. január 29. 04:52135.

    kellett

     

    Ennyi hiba!!!Ez már nem csak az enyém!!

    A billentyűzet is ...... 

    előzmény:
    Delfin37/43 (131)
    2013-01-29  04:32
  18. 2013. január 29. 04:48134.
    cinizmust
    előzmény:
    Delfin37/43 (133)
    2013-01-29  04:45
  19. 2013. január 29. 04:45133.

    Nos.....a válaszom:

     

    Nekem pedig ez jut eszembe erről....:

     

    " -Mennyi egy töketlen fecske maximális repülési sebessége?

     - Attól függ; afrikai, vagy európai fecskéé?"

     

    Egyszóval akkor azt a cinizmus megbeszéljük? 

    előzmény:
    kukacapja (80)
    2013-01-23  22:32
  20. 2013. január 29. 04:37132.

    optimizmussal......

    előzmény:
    Delfin37/43 (131)
    2013-01-29  04:32
  21. 2013. január 29. 04:32131.

    Kétszer tripla.... ,a hajnali  etetés után,habár visszaaludni most nem  megy...Viszont a bele-beleolvasás után feléledtem kicsit. ..........

    + ......Reggelig kihül,de majd melegen tartom addig nektek!!

    Szóval most legalább nem kellet újrafürdetni pelusügyileg,mint tegnap hajnalban,ugyanis a törlőkendők kevésnek bizonyultak......

    Van a kisasszonynak étvágya hál'istennek!! 

    A csirkecombod,Szösz, elindította a nyálelválasztásom, ki fogom én is próbálni!Amúgy gratulálok én is!!!!! ....

    Te Akácfa!Viccen kívül, rólad meg mindig a kazán jut eszembe,hogy tenni kell rá,hisz akácfával fűtünk!!!

    Ajaj!Horogba dugni a fejem??,Nem valami kellemes dolog!!! De fennakadni a horgon sem..

     

     Lulu!!Én meg Északkelet-Magyaro.ról írok...Az sem sokkal jobb....A férjem mérnök,perfekt angol,kicsi német tudással,de mégis kint kell dolgoznia ,nem a szakmájában,hogy meg tudjunk élni.A nagy egyetemista , a kiskamasz és a pici,három gyerek,gondolhatod!!!Ha mellé teszem még a tanári fizetésem.....Egyszóval így sem dúskálunk,beosztással élünk...Nem tudom,ha rákényszerülnék,kimennék-e....Angol tudásom nincs,franciát,oroszt tanultam,de föl kellene frissíteni,meg nem tudom,tudnám -e egyáltalán használni kint ezeket a nyelveket,a férjemmel biztosan boldogulnánk,de nem tudom,mozdulnék-e már....Talán ha nagyon rákényszerítenének,talán mégis...A gyerekek miatt....Magam miatt már nem hiszem...Persze most az anyagiakat tekintve mondom ezeket........

    Na,de...a napokat elviselni csak egy kis opotimizmussal lehet......A remény????Az nem vész el,csak átalakul,mint az anyag.............. ...De addig is......:

    "Ízirájder,öcsém!"-Ha laza,ha nem ,a sofőr,indul a nap!!!  Szomi,Julcsi!Pussz nektek is!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    Akacfa (125)
    2013-01-28  19:27
  22. 2013. január 28. 20:46130.

    Szia. Koszonom a receptet. A gyors kajakat mindig jol veszem. Lehet barmilyen recept , az nem baj ha neha nehezebb is. 

     

    En a Bolyai Janosba jartam a Marko utcaba, ott volt a suli. Gyakorlatom, Kispest es Soroksar volt. Sajnos en a kiszt mar nem ismertem, nem volt akkor mar mikor en fiatal voltam.  

     Neked -9 , ha otthon delutan negy van, akkor itt meg csak reggel het van.

     

     

     

     Mindennap kell dolgoznod? 

    előzmény:
    Ejmiaszösz (128)
    2013-01-28  20:18
  23. 2013. január 28. 20:19129.
    Mennyi az időkülönbség köztünk?
    előzmény:
    Akacfa (126)
    2013-01-28  19:38
  24. 2013. január 28. 20:18128.

    Hurrá, nagyon örülök, hogy ízlett a részeges csirke. Írjak még recepteket?

     

    Gyorsan egyet iderittyentek: akármilyen hús, akármivel befűszerezve, jénai tálba, vagy akármibe belerakva, ami mikrózható. Tehát hús, reá tenni krumplit, hagymát, cukkinit, almát, akármit, szabadon választható. Mikrózni, enni. Imádom, lusta népnek könnyű kaja. Összefoglalva, bármi, ami a hűtőben van, jól összefűszerezve megmikrózva, és jó kaja lesz belőle, nem kell évekig szórakozni vele. Éljen a lustakaja!

     

    Legközelebb cicerésebb étket mondok. 

    előzmény:
    Akacfa (126)
    2013-01-28  19:38
  25. 2013. január 28. 20:12127.
    Budafokon dolgoztál/tanultál? Amikor még volt KISZ, nagyon sok jópofa lánnyal kiszeztünk együtt, akik ott voltak szövőnők.
    előzmény:
    Akacfa (125)
    2013-01-28  19:27

Címlap

top