Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

30-hoz közel, egyedül

Epifánia
Létrehozva: 2012. augusztus 17. 15:01

Sziasztok!

 

29 éves vagyok, nemrég ért véget egy hosszabb kapcsolatom, erről indítottam is itt pár hete egy fórumot.

 

Mivel előfordul, hogy esténként egyedül vagyok itthon, szívesen beszélgetnék szintén egyedülálló harminchoz közeli vagy harmincas nőkkel, ők hogyan élik meg azt, hogy még nem találták meg az igazit, vagy megtalálni vélték, de mégsem ő volt az?

 

Hogyan próbáltok újra ismerkedni, egyáltalán milyen esélyeket láttok arra, hogy menni fog?

 

Korábban már voltak ehhez hasonló fórumok, de egyik sem élő, úgyhogy gondoltam nyitok egy újat.

 

Egyébként magamról annyit, hogy egy intelligensnek és vonzónak tartott nő vagyok, önálló egzisztenciával. Nem tartom jelenleg sem a nagykést a csuklómhoz :), amiért jelenleg nincsen párkapcsolatom, sőt, elkezdtem élvezni az egyedüllétet és azt, hogy azt csinálok, amit csak akarok. Viszont van bennem egy egészséges félelem, amiért nem tudtam eddig megfelelni a társadalmi elvárásoknak (család, gyerek). 

 

Szóval várom a sorstársakat.:)

 

 

  1. 2012. augusztus 31. 13:59151.

    nem vagy ünneprontó, ez távolról sem volt még ünnep csak nem értem, akkor miért ír magától minden nap nekem....

    meg ez a másik is, nem baj, ha nem jövök be neki, van ez így, de akkor miért áll le chatelni h aztán lerázzon.....

    próbálkoztam én rendesen is, ez a netes dolog nemrég jött csak próba szerencse alapon....de pffffffffffff..............nekem sehol nincs sikerem a pasiknál

    pedig egy vagyok. olykor

    előzmény:
    Sarkofag (150)
    2012-08-31  13:41
  2. 2012. augusztus 31. 13:41150.
    Nem akarok ünneprontó lenni, de valószínűleg a csóka részéről ennyi volt Próbálkozz élőben, hátha úgy jobban megy, nem kell ötezer kört futnod mire bejön valami. Persze embere válogatja.
    előzmény:
    születettszingli (146)
    2012-08-30  23:18
  3. 2012. augusztus 31. 12:09149.

    ha ez szépít a helyzeten, nem mondta ki h nincs kommunikáció csak mivel a társkeresőn szoktunk beszélni, így a nyaralás kellős közepén nyilván nem ott tölti majd az idejét....meg ha akarna vmit, kezdeményezett volna újabb találkozót, akár erre hivatkozva h mielőtt elutazik....telefonszámom nem tudja...áh,

    na mindegy, nem reménykedem, meg túlélem, sőt csak nem értem, akkor minek irogatunk egymásnak?

    ezt a másik, "talán máskor"-dolgot meg végképp nem tudom hova tenni nem boldogulok én a pasikkal, evvan

    előzmény:
    regan (147)
    2012-08-31  09:46
  4. 2012. augusztus 31. 09:56148.
    A magánéletedben ( sem ) kell ám megfelelni a társadalmi elvárásoknak, ha az akaratod ellenére van,akkor meg pléne nem......Jól is néznénk ki......
    előzmény:
    Epifánia (1)
    2012-08-17  15:01
  5. 2012. augusztus 31. 09:46147.

    ha a nyaralása alatt nem lesz kommunikáció, akkor nyugodtan lehúzhatod a vécén - feltételezem, nem egy lakatlan szigetre megy nyaralni a Bermuda háromszög közelében... bár manapság már alighanem ott is van net, meg wifi meg minden ami kell ....

     

    szóval a "nyaralni megyek, ezért egy darabig nem fogunk tudni levelezni" = ócska kifogás a köddé válás alátámasztására

     

    Egy Vén Róka

    előzmény:
    születettszingli (146)
    2012-08-30  23:18
  6. 2012. augusztus 30. 23:18146.

    hát, köszi a drukkolást, de asszem elkiabáltam. vagy nem is tudom....azóta is levelezünk minden nap, de nem érzem, h ez másabb lenne, mint tali előtt, sőt. mintha ritkultak volna az üzenetváltások és szóba sem hoz újabb talit. na mindegy, majd kiderül, bár pár nap múlva lelép nyaralni, akkor meg ugye nyilván nem lesz kommunikáció....nem megy ez nekem na

    a másik meg, megnéztem egy pasi adatlapját (magasságot leszámítva nagyon húúú külsőre és belsőleg nem tűnt fel h nagy baj lehetne...) , erre rámírt egy kedves üzenetet, nem sablonosat, azaz megnézte, mit írtam magamról és arra reagált, és javasolta, h ha van kedvem, az egyik közösségi oldalon folytassuk. oké, váltottunk is pár üzenetet meg chat és egyszercsak bedobja, h menni kell, de talán (!????) máskor...... ez most mi??? volt ideje bőven megnézi a képeim akár, szóval csak nem az a gond h más típus jön be neki. nemértem

    de azt hiszem, nem soká folytatom ezt a netes izét, ami nem emgy, ne erőltessük ugyebár...

     

  7. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. augusztus 26. 19:04145.

    most már sehogy nem kezelem öket: kitöröltem magam az összes társkeresöröl, inkább élöben ismerkedem (vagyis, úgy sem leginkább).

     

    bocs, hogy nem tudok segiteni

    előzmény:
    desperate wannabewife (144)
    2012-08-26  15:00
  8. 2012. augusztus 26. 15:00144.

    teszteltem a társkeresőzést, nekem azt hiszem, nem jön be :(

     

    Ti hogy kezelitek a helyzetet, hogy hirtelen egy csomó vadidegen érdeklődik? Vagy én vagyok ehhez az egészhez túl zárkózott és senki másnak nem okoz gondot? Vagy csak erről a részéről senki nem beszél? 

    előzmény:
    Epifánia (1)
    2012-08-17  15:01
  9. 2012. augusztus 25. 10:18143.

    Na, hát sok sikert :))

     

    előzmény:
    születettszingli (141)
    2012-08-24  21:40
  10. 2012. augusztus 25. 09:13142.

    dejó, dejó :) drukkolás van :)

     

     

    előzmény:
    születettszingli (141)
    2012-08-24  21:40
  11. 2012. augusztus 24. 21:40141.

    szia!

     

    na, ma megvolt a találkozó

    az első akadály, az h megismerjem és ne rossz asztalhoz üljek, sikerült

    nem mondom,h nagyon rákattantam, bár amilyen ideges voltam, lehet, h még brad pitt is esélytelen lett volna

    abszolút olyan, mint chaten, aranyos, humoros, na meg sokat beszélt, aminek örültem, mert nagyon idegesen az nekem kevésbé megy nem nyomult szerencsére,c sak puszi volt, nem értékeltem volna, ha csókkal próbálkozik

    1,5 órát beszéltünk, úgyh talán túl ellenszenves csak nem lehettem neki sem

    a többi meg eldől, amikor beszélünk még

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271134 (134)
    2012-08-22  15:07
  12. 2012. augusztus 24. 11:08140.

    b.nőm július elején közölte, h ő ágyból akarja nézni az olimpiát

     

    ----> bokatörés ----> fekvőgipsz...

     

     

    idézet:
    regan (139)
    2012-08-24 11:06:07

    jajjj szegény

     

    igen, sajnos nem csak pozitív dolgokat vonzunk...

     

    Jobbulást neki!

    előzmény:
    regan (139)
    2012-08-24  11:06
  13. 2012. augusztus 24. 11:06139.

    b.nőm július elején közölte, h ő ágyból akarja nézni az olimpiát

     

    ----> bokatörés ----> fekvőgipsz...

     

     

    előzmény:
    Detre (137)
    2012-08-24  10:58
  14. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. augusztus 24. 11:05138.
    majd megpróbálom... és köszi!
    előzmény:
    Detre (137)
    2012-08-24  10:58
  15. 2012. augusztus 24. 10:58137.

    Pedig hasznos, ha tudod: kit mit akarsz, mert azt vonzod be!

    (semmi ezotéria, csak vonzás törvénye :)

     

    Én mikor arra vágytam, hogy egy gyengéd pasi jöjjön, aki istennőként kezel - jött, de nem tetszett

     

    Amikor közöltem, hogy az összes pasi hagyjon békén - bepróbálkozott egy lány

     

    Szóval, fogalmazd meg magadban, tudd, hogy mit akarsz, és jönni fog! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271134 (124)
    2012-08-22  11:26
  16. 2012. augusztus 23. 16:10136.

    Ezzel így vagyok én is, ha a környezetemben körbenézek és látom a sok hulló kapcsolatokat, házasságokat akkor azt gondolom, hogy talán nem is olyan rossz, hogy ezekbe én nem kóstolok bele.

     

    Kudarc: mivel nem vagyok még teljesen összeszedett, így talán görcsösen kapaszkodom minden kis apró szalmaszálba. Ha vkivel kezdett volna melegedni vmi, akkor én rögtön ábrándoztam, építgettem a légváraimat, kapaszkodtam-aztán szívtam:-S 

     

    Ha vmelyik ismerkedésem, kezdeményezésem nem sikerült, akkor már a pokolban voltam. Sajnos ez még most is így van. 

     

    Próbálnék lazább lenni, játszani, biztos nagyobb sikereim lennének, csak amint feltűnik vki, rögtön szalad velem a ló:-S 

     

    Tudom, hogy ezen magamnak kell változtatni, amíg nem tudok 'játszadozni', addig nehéz lesz. 

     

    Az is biztos, hogy nős pasikat is inkább kerülöm, nekem rossz tapasztalat volt:-S Pedig bevallom, vállaltam volna mert nagyon bejött az a hapsi, ez is bukta lett. 

    előzmény:
    Epifánia (68)
    2012-08-18  13:14
  17. 2012. augusztus 22. 15:43135.

    aranyos vagy, köszönöm próbálok laza lenni majd, aztáne eldől, mennyire sikerült valószínű, holnap lesz a találkozó, de még egyeztetünk, h mindkettőnknek biztosan jó-e

     

    igen, az teljesen jó, h ő alkalmas egy hosszabb, feltételezhetően normális kapcsolatra, de mi van, ha én nem?rosszul viselem a kötöttségeket de tudom, tudom, ezen sem kell még most gondolkodni, ráérek még agyalni eleget tetszenek ezek a smiley-k

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271134 (134)
    2012-08-22  15:07
  18. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. augusztus 22. 15:07134.

    szia,

     

    egy egészséges izgalom teljesen normális az ilyen randiknál, az is, amiket magadról gondolsz.

     

    de az már pozitivum, hogy találkozol valakivel szerintem csak lazán és nyitottan menj oda és próbáld meg jól érezni magad, lesz ami lesz...

     

    szerintem az csak elöny, ha hosszú kapcsolata volt, ezek szerint alkalmas rá.

    előzmény:
    születettszingli (132)
    2012-08-22  12:33
  19. 2012. augusztus 22. 14:56133.
    akkor nem lettek volna pasijaid kicsit se.
    előzmény:
    szobalány (130)
    2012-08-22  12:25
  20. 2012. augusztus 22. 12:33132.

    köszi, igyekszem, hidd el meg az eszem ezt tudja, csak közben meg már most görcsbe rándul a gyomrom, amúgy is utálok randizni

    nyilván az önbizalomhiányom meg az amúgy jól leplezett bizonytalanságom se segít sokat meg az sem h az említett nős pasi még mindig sokat jár a fejemben és hiányzik

    szóval a lényeg, jól tudom bonyolítani az életem, ha kell, ha nem

    előzmény:
    szobalány (131)
    2012-08-22  12:28
  21. 2012. augusztus 22. 12:28131.

    Ne görcsölj a randin, csak lazán! Ha nem is jöttök össze, lehet, hogy egy értékes ismeretséggel több lesz. Ha meg igen, akkor pláne jó.

    Nem hiszem, hogy gáz az, ha neki hosszabb kapcsolata volt. Az ilyen fickók egyébként is zömmel a hosszú kapcsolatok hívei, és veled is biztos nem csak 1 estére fog tervezni, ha összejöttök. 

    előzmény:
    születettszingli (129)
    2012-08-22  12:24
  22. 2012. augusztus 22. 12:25130.
    Meg a külsőmmel is :D
    előzmény:
    Philipp Thomsen (128)
    2012-08-22  12:20
  23. 2012. augusztus 22. 12:24129.

    sziasztok lányok a klubból, csatlakoznék hozzátok

    én nemsokára 29 leszek és az elmúlt kb 10 évem alatt, mióta mondhatni komolyabban kerestem a párom, mint kamazsként, nem találtam meg

    ez alatt persze azért jöttek-mentek a kis életemben, sokat dolgoztam, szerettem, szeretem a munkám, ami sok nyüzsgéssel jár, így nagy hiányát egy társnak a hétköznapokban nem éreztem, talán most sem, érzem, ezt nem tudm de persze azért miindig jó lett volna, ha valaki ott van, olyan valaki persze, aki szeret, akit szeretek stb stbés nem csak díszpárnának jó

    voltam szerető, voltak szeretőim, egyszer voltam szerelmes, naná, h nős pasiba - hisz ez a lehető legjobb döntés....  sok hullámvölgyünk volt az évek alatt vele, szakítottunk többször, de egy hónapnál ez sosem volt hosszabb idő. kivéve most, lassan 5 hónapja...de mégis szinte mindennap keresi velem a kapcsolatot, tudni akarja, mi van velem nem értem....

    nemrég egy barátnőm poénkodott h regisztrálnom kéne társkeresősre, mutatott onnan pasikat, de persze egy sem tetszett közülük aztán kiváncsiságból, unaloműzésből, nem is tudom, miért, de csináltam egy új emailcímet és 1,5 hónapja belevetettem magam a dologba. 

    itt is sok hülye, primitív, nős, vagy éppen csak szexkapcsolatot kereső van,  az arány szerintem kb az mint a valódi életben. eddig 2 pasi volt annyira szimpi fotó meg beszélgetésalapján, h taliztam volna vele, egyikük eltűnt, fogalmam sincs miért, így a találkozóig nem jutottunk...

    a másikkal 1,5 levelezünk, minden nap, és eddig nagyon jó, frappáns, vicces, szórakoztatóak a beszélgetések, és ha pikánsabb részre keveredünk egy-egy mondat erejéig, akkor sem bunkó v közönséges, hanem jópofa

    fotón is tetszünk egymásnak, a héten lesz vmikor egy találkozónk

    és most kéne, h megnyugtassatok tudom, sokmindenen múlik a dolog, de annyira parázok h mégsem jövök majd be neki. vagy ő nekem. vagy élőben nem tudunk olyan jól elbeszélgetni, mint így....

    meg még egy dolog aggaszt vmennyire, de egyelőre ezt sem parázom túl, csak a későbbieket illetően gondoltam bele egy fél percre - nekem hosszabb kapcsolatom nemigen volt, csak egy egyéves, de az is kb 8-9 éve...neki meg pár éve lett vége egy 8 éves kapcsolatának....szóval nem tudom, én ezt vhogy nagy különbségnek érzem kettőnk közöt, de ne nevessetek ki miatta bocs, ha hosszú lettem, köszi h elolvastátok

    előzmény:
    Epifánia (1)
    2012-08-17  15:01
  24. 2012. augusztus 22. 12:20128.
    azt, hogy nem a faszik monogámiára való képességével van gond, hanem a te belsőddel
    előzmény:
    szobalány (127)
    2012-08-22  11:59
  25. 2012. augusztus 22. 11:59127.

    Sajnálom, hogy így gondolod, mert így szerintem nehezebb valakit találni, mármint, ha alapból úgy gondolod, hogy az igazi már megvan, csak más úton jár. Gondolom ezren megkérdezték már Tőled: biztos ő az igazi? Én is így gondoltam a szakítás után, de aztán ez lecsengett bennem, viszont ha jól értem, akkor Te már évek óta így érzed. 

     

    A férfi megtartásáról én is tudnék mesélni. :) Nekem gyakorlatilag az összes exem az utánam következő lányt vette feleségül. :) Na jó, van, aki már közben elvált, van, akivel én szakítottam, de azért elgondolkodtató. Mondjuk nem is tartom magam a legkönnyebb esetnek. Legutóbb azt mondta valaki (aztán nem tudom, hogy igaza van-e), hogy olyan nő vagyok, akitől megijednek a férfiak. Úgyhogy most azon dolgozom, hogy ezen változtassak, bár még ne tudom, hogyan. :) 

     

     

     

     

    idézet:
    Epifánia (32)
    2012-08-17 17:58:50
    Nekem gyakorlatilag az összes exem az utánam következő lányt vette feleségül. :) - ez vajon miért lehet? Mert nálam is dettó ugyanez a helyzet! Az összes exem, még ha nem is nősültek meg, de azóta is együtt vannak az utánam következő csajjal. Mi lehet az oka ennek?
    előzmény:
    Epifánia (32)
    2012-08-17  17:58
  26. 2012. augusztus 22. 11:50126.
    Én is lassan 29 leszek és nincs társam, de ez nem zavar különösebben, mert elég magamnak való vagyok. Inkább a szex hiánya az, ami zavar. Viszont fura volt olvasni a topicindítódat, olyan hangulata volt, mintha már vagy 70 éves lennél, miközben csak 29. Annyit fűznék hozzá, hogy ne a társadalmi elvárásoknak akarj megfelelni, hanem egyes-egyedül saját magadnak!
    előzmény:
    Epifánia (1)
    2012-08-17  15:01
  27. 2012. augusztus 22. 11:41125.

    Én pár napja kezdtem el úgy komolyabban gondolkodni azon, milyen társat is keresek, mik az igényeim és milyen biztosan ne legyen az illető, mert úgysem tudom tolerálni, esetleg csak ideig-óráig, vagy amíg a hormonok bekavarnak :D

     

    Írod hogy olyat szeretnél aki nem hagy el, sztem mindenki erre vágyik :D Nem tudom létezik-e ilyen ember, az biztos hogy rengeteget kell dolgozni azon hogy megmaradjon a férfi a nő mellett-és fordítva, de a legfontosabb mégis sztem az, hogy megéri-e az illető a fáradságot. 

     

    Nekem a legfontosabb dolog az, hogy társasági ember legyen, mert én is ilyen vagyok, szeretek szórakozni, mindig menni valahova, az otthon ülős típusokat hosszú távon képtelen vagyok elviselni. Persze a másik véglet sem a legjobb :) Amúgy ezt a babázós időszakot is eléggé nehezen viselem mert annyira mennék bulizni, társaságba basszus, de nem tehetem meg még, majd pár hónap múlva már remélem  lesz 1-2 alkalmam rá. Most hetente 1 kimenőm van, az is ilyen 3-4 óra :D 

     

    Aztán kell a humor, a műveltség, és tetszik ha egy férfi szereti a művészeteket, érdeklődő, nyitott. Ja és szeretem a spontán embereket is, pl ha hirtelen kitalálom autókázás közben, hogy hé, nem megyünk el valahova most, valami szép városba, megnézni, sétálni? Akkor csak összenézünk és megyünk is. A hűség...na ez majd akkor lesz érdekes, ha végre lesz egy 2 évnél hosszabb kapcsolatom :) Külsőre a lényeg hogy ne legyen dagadt, sportos testalkat tetszik, és a sötét haj/szem. Nagyjából ennyi :) Ja és ne legyen langaléta, mert én sem vagyok valami nagy :D

     

    A megváltoztatós dolgokat én is utálom, viszont arra jöttem rá, hogy addig akarnak téged megváltoztatni, amíg nem tudod pontosan hogy mit is akarsz, és ez nem látszik rajtad. (sztem legalábbis)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271134 (124)
    2012-08-22  11:26
  28. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. augusztus 22. 11:26124.

    ó, akkor nagyon friss az egész...

     

    én nem tudom, mit keresek... megfogalmazni sem megy, nincsenek kifejezetten olyan tulajdonságok, amiket elvárok... talán annyi, ne hagyjon el. Tetsszen külsöre, hajszin szemszin mindegy, legyen picit magasabb (ez nem nehéz, nem vagyok valami magas). Belsöre pedig vagy tetszik, vagy nem. Nincs lista. Ne akarjon nevelni vagy megváltoztatni, megteszem én azt magamtól is, eléggé alkalmazkodó tipus vagyok. És ne legyen fanatizálva semmi által (munka, testépités, haverok, politika, stb). Kb ennyi.

    előzmény:
    Sarkofag (123)
    2012-08-22  09:20
  29. 2012. augusztus 22. 09:20123.
    7 hetes. Nagyon fogja élvezni az biztos, folyamat kint lenne, egész nap :D Ott meg majd megteheti :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271134 (120)
    2012-08-21  19:46
  30. Torolt_felhasznalo_172744
    Torolt_felhasznalo_172744
    2012. augusztus 22. 08:10122.

    Hat Nagyon jo a tema,

    En nem tudom mit mar melyik jo 7 evet egyutt voltam valakivel nagyon oregedtem mellette persze plusz kilokrol nem is beszelek.

     

    Most ujra kezdjem az egeszet valakivel vagy csak elek eletem egyedull tovabb

    előzmény:
    Epifánia (1)
    2012-08-17  15:01
  31. 2012. augusztus 21. 19:51121.

    Kedvesem!

    Nem a társadalmi elvárásoknak kell megfelelni, hanem saját elvárásaidnak! Tudom, hogy nem könnyű erre válszolni + kérdéseket feltenni!...mégis azt mondom: kitartás, önbecsülés!

     

    előzmény:
    Epifánia (1)
    2012-08-17  15:01
  32. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. augusztus 21. 19:46120.
    örülök, szerintem jól döntöttél! mennyi idös a baba? (lehet hogy már irtad csak én nem vettem észre, ez esetben bocsi a figyelmetlenségért)
    előzmény:
    Sarkofag (119)
    2012-08-21  19:39
  33. 2012. augusztus 21. 19:39119.
    Igen, pénteken költöztetés van :) Pasik még csak a láthatáron sincsenek, de természetesen nem rontok ajtóstól a házba :) Megfontolom majd, ki az aki találkozhat a gyerekkel és mikor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271134 (117)
    2012-08-21  12:57
  34. 2012. augusztus 21. 14:31118.

    Kissé olyan érzésem volt a hozzászólásod után, mintha minket (kiket is?) egy külön állatfajhoz sorolnál. Szerintem mindenannyian más és más okok miatt vagyunk jelenleg egyedül (ez nem is feltétlen jelent szerintem magányt), így hozta az élet, így alakult, nyilván vannak hibáink, gondolom azért Te sem vagy tökéletes.

     

    Csak azért sosem voltam senkivel egyébként, hogy ne legyek egyedül, ez azt hiszem nagy tévedés a részedről.

     

    Jelenleg egyébként nem vágyom gyerekre, nem érzem magam felkészültnek rá, de gondolom ez még alakulni fog, mint ahogyan ma már jobban el tudom képzelni, mint 20 évesen.

    előzmény:
    Alinee2 (107)
    2012-08-20  14:59
  35. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. augusztus 21. 12:57117.

    szia,

     

    micsoda történet!

    szerintem nem ciki gyerekkel hazaköltözni a szülökhöz. én is a szüleimmel lakom...

    a gyereknek jó a kert, ahol lehet futkározni és minél több emberrel érintkezik tartósan, annál jobb neki. plusz nagy segitség is a szüleid nagyon rendesek hogy felajánlották. a gyereknek hidd el ez a jobb meg te is többet tudsz pihenni.

     a lakást meg nyugodtan add ki. minél több bevételed van, annál jobb.

    most már a gyerek igényeit kell szem elött tartanod, nem a sajátodat. nekem egy éve ezt sulykolják. ami jó az anyának, nem biztos, hogy a gyereknek is jó és te most már felelös vagy érte. és a pasikról is annyit, hogy óvatosan. ne ereszd össze a gyerköccel túl hamar, csak ha már "biztos". de ez csak vélemény.

    előzmény:
    Sarkofag (112)
    2012-08-20  19:19
  36. 2012. augusztus 21. 12:04116.

    Szia,

     

    Én azt gondolom, hogy ez nem igaz, az emberek szeretnek szenvedni, rágódni a múlton, kevesen nőnek föl egy igazi kapcsolathoz, szerintem. Aki nincs veled, vagy akit ilyen olyan oknál fogva elengedtél, az nem a te embered, aki a tiéd az visszajön. Tudom ezt sokan megcáfolják,de én már ebben hiszek. Az első hosszú kapcsolatomról is azt hittem, hogy nincs nála jobb, hogy én hülye elhagytam, aztán volt egy másik szerelmem, akiről azt hittem, hogy na ő az igazi, ő hozzámvaló, nem kellettem neki, aztán amikor újra találkoztunk 4 év után rájöttem, hogy mekkora hülye voltam, felruháztam olyan tulajdonságokkal, amilyen nincs is neki és már nem éreztem semmit, csak azt, hogy úristen én akkor szerelmes voltam ebbe a pasiba és hogy ez mekkora kivetítés volt. Jó esetben változik sokat az ember, és én úgy érzem most már, hogy aki tényleg akar, megtesz érted mindent, szeret és te is viszont az az igazi (ez tényleg ritkán van), nem az aki ilyen olyan oknál fogva elment, kidobtad, stb. 

    előzmény:
    Sarkofag (115)
    2012-08-21  10:01
  37. 2012. augusztus 21. 10:01115.

    Szerintetek miért van az, hogy az emberek nagy részének volt ugyan nagy szerelme, mégsem azzal él együtt később? Miért mást vesz el/máshoz megy feleségül? Sokan szokták emlegetni, hogy a "nagy szerelmem", mégis elengedték valamiért.

    Legutóbb édesanyámon döbbentem meg, aki felemlegette egy régi szerelmét, és azt mondta ő volt neki az igazi és mindig ő lesz, de csak később jött rá erre, akkor hagyta elmenni.

    Itt alább is olvastam az egyik fórumozótól, hogy elengedte a nagy őt. Én is megcsináltam a magam hülyeségét ebből a szempontból. De vajon miért? Tippek?

  38. 2012. augusztus 20. 19:34114.
    Ebben is van valami, bár úgy vettem észre, valahogy boldogabbak az utánam jövő barátnőjükkel. (de lehet hogy ezt már csak én magyarázom bele, üldözési mánia ) bár ha belegondolok, én is mindig boldogabb voltam a következő barátommal hm..még egy pár aztán megtalálom az igazit
    előzmény:
    Epifánia (100)
    2012-08-20  14:02
  39. 2012. augusztus 20. 19:32113.

    Ha tudnám a választ akkor boldogabb lennék. De sajnos nem tudom. Órákat agyalok rajta, mind a mai napig.

    Látom hogy Facen ismerkedik másokkal. Minden barátom, ismerősöm azt mondja hogy bolond, nincs rá logikus magyarázat. De ez engem nem vigasztal.

     

    28 éves vagyok, tenger sok dolgot láttam, tapasztaltam a világból. Sokfelé jártam, több nyelven beszélek. Mások azt mondják talpraesett nő vagyok. 

     

    Ő a sötét oldalon jár, 2 teljesen különböző világ találkozott. Hullócsillagok voltunk, és mára már csak a csendes esték maradtak. 

     

     

    Lenne más jelentkező az Ő helyére, de nem kell senki. Volt olyan, hogy a boltban láttam egy férfit, összemosolyogtunk, majd a parkolóban utólért és meghívott kávézni. Talán ha más körülmények között találkozunk kapott volna egy esélyt. Szerencsés vagyok, sosem kellett keresnem a férfiakat. Mindig megtaláltak. Most is, de amíg nem vagyok Rajta túl, addig nem lenne fair futtatni velük a köröket. Leszek még szerelmes, de soha egyikőjüket sem fogom annyira szeretni, mint Őt. 

     

    Addig azonban marad a munka, és nem megyek az osztálytalálkozó közelébe sem 

     

    És hogy hol lehet ismerkedni? Az internet katasztrófa, tele van bolondokkal, házas(de miattad elválnék) fickókkal. Szórakozóhelyen sem a legtutibb dolog. A barátok "vanegyfacérbarátombemutatlakneki" akcióiról ne is beszéljünk. Ezek a randik szoktak oltári kínosan sikerülni. Olykor barátságok is rámehetnek. 

    előzmény:
    Epifánia (104)
    2012-08-20  14:21
  40. 2012. augusztus 20. 19:19112.

    Igen, ha valaki azt mondja egy másfél évvel ezelőtt, hogy ez fog velem történni, minimum körberöhögöm...A felesége semmit sem tud. A drágalátós apukával tavaly nyáron ismerkedtem össze a Balatonon, ott dolgoztam szezonban, ő meg vendégként járt le a munkahelyemre, és így kezdődött. Eddig még nem vertem ki a balhét, de gondolkodom rajta hogy mit is kéne tennem. Most a mellett vagyok, hogy ha találnék egy normális férfit, aki elfogadja és szereti a fiamat, akkor nem jobb lenne-e úgy, mint pereskedni egy olyan alakkal aki egyáltalán nem kíváncsi a saját gyerekére és felszívódott. A baba az én nevemen van egyébként.

    A családom mellettem van és segítenek ahogy tudnak, nagyon hálás vagyok nekik. 

    Most azt fontolgatom, hogy egy időre visszaköltözök a szüleimhez a babával, anyagi okokból, plusz egy kertes házban mégis jobban érzi magát a gyerek is, anyuék is ezt szeretnék, ők vetették fel az ötletet, a lakást meg kiadnám albérlőknek. (attól mondjuk tartok, mert lehet hallani hogy lelakják stb). Csak 28 évesen kicsit cikinek érzem megint a szüleimmel lakni. Na szóval most itt tartok, az apával nem tudom mit csináljak

    előzmény:
    Epifánia (98)
    2012-08-20  13:54
  41. 2012. augusztus 20. 17:41111.
    :) Hú, ha tudnád, mennyit mantrázom én is ezeket magamban:) És igen, ezek közhelyek, de mint olyanok, igazak is. És alapvetően elég pozitív személyiségnek tartom magam (és tartanak mások is), sokat mosolygok, ez a "nyafogás" csak ilyen hullámokban jön rám néha, és azt hiszem csak így írásban tükröződik. És igazad van, azt hiszem tényleg az a fontos, hogy ne görcsöljünk rá a dolgokra, ne erőltessük, másrészt merítsünk erőt a sikerekből, mindenből, ami jó az életünkben, amit jól csináltunk. Ja, és ami a tényleg a legfontosabb (és talán a legnehezebb is), először jól kell érezni magunkat egyedül is, sugározni kell, hogy jól vagyunk, harmónia van bennük. És ez a kisugárzás fog hozzánk vontani valakit...
    előzmény:
    Epifánia (105)
    2012-08-20  14:28
  42. 2012. augusztus 20. 17:12110.
    szerintem ősszel nem csak a munka indul be, hanem úgy egyáltalán az élet is jobban. A valaki által említett lakatpartira rákeresve láttam, hogy vannak különböző rendezvények egyik-másik társkereső cégnél, de azok is szeptemberben indulnak be. Szerintem a nyár mindenhol uborkaszezon nem csak a te munkádnál ;)
    előzmény:
    Epifánia (106)
    2012-08-20  14:38
  43. 2012. augusztus 20. 17:08109.
    (OFF: hát, nem tudom, de nálunk anyai ágon több nő is "menstruált" (idézőjel, mert tudjuk, hogy ez nem százszázalékosan az) a 4-5. hónapig. Van ilyen)
    előzmény:
    Philipp Thomsen (88)
    2012-08-18  17:23
  44. 2012. augusztus 20. 17:06108.

    ez a lakatparty egészen felkeltette az érdeklődésemet, elnéztem hát az oldalukra és mit láttam? Van olyan, hogy csoki este :))))) Ez az én világom, ha pasit nem is, de finom csokit legalább találok :D

     

     

    előzmény:
    desperate (86)
    2012-08-18  15:50
  45. 2012. augusztus 20. 14:59107.

    Az önbizalom megingása nálam utoljára tizenéves koromban fordult elő.Akkor tapadtam,próbálgattam mit tudok,és természetes volt hogy koppantam.Mára eljutottam odáig,hogy némi beszélgetés után el tudom dönteni egy férfiről,hogy mit lehet tőle várni,milyen ember,milyen társ lenne.Egy lépéssel mindig előrébb jártam.

    Úgy tűnik,az előző kapcsoltodban a megalkuvást összekeverted a teljes elfogadással.Hogy ez máskor ne történjen meg,arra figyelj hogy a megalkuvás érzésénél az van benned,hogy hát ezt és ezt el tudom fogadni,képes lennék vele így élni.Az elfogadásnál viszont csak azt érzed,hogy neked az jó ahogyan él,amilyen,ne változzon semmit.

    Semmilyen életkorban nem szabad megalkudni,hiszen van olyan ember,aki csak hozzád tartozik,nem?Én azt látom,hogy pontosan amiatt vagytok magányosak,akár kapcsolatban is,mert nem akartok egyedül maradni.De olyan embert találtok magatok mellé,akivel nem illetek össze,csiszolódni kellene.

    Egyedül a gyerek szülésről lehet lecsúszni,semmi másról nem.

    És msot írok neked olyasmit,amin el fogsz hűlni.

    Ha megtalálod azt az embert,akivel kölcsönösen boldoggá tudjátok tenni egymást,onnan a gyerek nem hiányzik.

    előzmény:
    Epifánia (102)
    2012-08-20  14:13
  46. 2012. augusztus 20. 14:38106.

    Persze, minden pozitív sztori felvidít, örülök így ismeretlenül is a boldogságodnak. :)

     

    Valamiért tényleg úgy van, hogy amikor nem agyalsz és keresgélsz intenzíven, akkor jön valaki. De ideáig el kell jutni. Szerintem én még nem vagyok ott, hiszen most vetettem bele magam az ismerkedésbe, mármint azzal, hogy eljárok itthonról, hogy regisztráltam társkeresőn stb. Azért görcsölni nem görcsölök, ha éppen nem ír senki, akkor nem ír, ha úgy jövök haza, hogy nem toppant be a nagy ő, akkor nem toppant be.

     

    Nálam most az a helyzet, hogy mivel a munkám a felsőoktatáshoz köt, nyáron nagyon keveset dolgozom, így sok az időm. A nyár azonban lassan véget ér, és szeptembertől rengeteg munka lesz, úgyhogy akkor már időm sem lesz agyalni. Mindenki irigyel, hogy van időm pihenni jelenleg, de én már alig várom, hogy beinduljon a félév. :)

    előzmény:
    Pöszke0.2. (96)
    2012-08-20  09:43
  47. 2012. augusztus 20. 14:28105.

    Ami tényleg fontos, hogy légy vidám és pozitív. Mondom ezt én, bár én sem vagyok mindig az. De való igaz, hogy a férfiak nem szeretik, ha valaki negatív. Meg úgy általában az emberek sem.

     

    A másik fontos, hogy ne görcsöljünk rá a dologra, meg kell találni a jót az egyedüllétben. Ezek számomra nem mennek egyik napról a másikra, de rajta vagyok az ügyön. :) Most néha nagyon jó, néha nagyon nem.

     

    Nem mondtam újat, csak csupa közhelyet, de a közhelyek gyakran igaznak bizonyulnak.

    előzmény:
    Esp86 (95)
    2012-08-19  22:12
  48. 2012. augusztus 20. 14:21104.

    A család nálam is érezteti. Nem olyan intenzíven, de azért vannak beszólások.

     

    Mi volt a gond az előző kapcsolatban?

     

    Nekem is akkor jönnek a negatív gondolataim elő, amikor este egyedül vagyok itthon. Nem igazán nézek tévét, de ilyenkor bekapcsolom, hogy legalább teljes csönd ne legyen.

     

    Nekem szeptemberben lenne osztálytalálkozóm, de úgy döntöttem, hogy nem megyek rá el, mert dettó ugyanez a helyzet. Már lassan mindenki családos, a karrier meg semmit sem jelent egy ilyen közegben.

     

     

     

    előzmény:
    Jewa (94)
    2012-08-19  19:04
  49. 2012. augusztus 20. 14:15103.
    Először én sem akartam feltenni fotót, hanem beleírtam a szövegbe, hogy szívesen küldök. Nem akartam, hogy felismerjen esetleg egy ismerős. Aztán úgy döntöttem, hogy mégis rakok fel, mert anélkül senki sem fog írni.
    előzmény:
    acsoki (93)
    2012-08-19  07:26
  50. 2012. augusztus 20. 14:13102.

    Ha elhagynak, akkor szerintem nem meglepő, hogy az ember lánya meginog, és az önbizalma lezuhan.

    Bár a másik fórumon azt írtam, hogy ő lehetne az igaz, amit akkor úgy is gondoltam, ma már tudom, hogy csak megalkuvás lett volna hosszú távon, úgyhogy tényleg így kellett történnie.

     

    Biztosan sok az ilyen megalkuvós kapcsolat, ami valószínűleg azért is van, mert nagy a rizikója annak, ha valaki ebben a korban egyedül marad. Hiszen nem látunk a jövőbe. Lehet, hogy valami sokkal jobb vár ránk, de az is lehet, hogy kifutunk az időből és a végén egyedül maradunk. Valaki bevállalja ezt a rizikót, valaki nem. Persze sok olyan kapcsolat is lehet, ami nem a megalkuvásról szól, hanem valóban jól döntöttek, megtalálták egymást a felek. Meg biztosan az is előfordul, hogy valaki nem vállalja be a rizikót, aztán pár év múlva mégis egyedül marad, mert elválik. Nehéz ügy.

     

    Netes ismerkedés. Nem a legjobb mód, de ha az ember lánya nem veszi túl komolyan, ez is egy lehetőség. Mondjuk én most, mint pár hozzászólással előbb írtam, beleestem abba a hibába, hogy valakit komolyabban gondolok, edig nagyobb annak az esélye, hogy csalódás lesz a vége. De most majd ezt is jól megtanulom. :)

    előzmény:
    Alinee2 (91)
    2012-08-18  19:01

Címlap

top