Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 márciusi babavárók :)

Natty
Létrehozva: 2012. július 9. 08:14

Sziasztok!

 

Várok ebbe a topikba, olyan kismamákat, akik 2013 márciusára várják pocaklakóikat. Gyertek beszélgessük, osszuk meg egymással az élményeinket, bajainkat, örömünket, szomorúságunkat, aggódásunkat stb.

 

Remélem egy jó kis csapat fog összejönni...

  1. 2012. július 23. 19:13101.

    Sziasztok Csajok, 

     Flaskan, Allegra isten hozott Benneteket!

     

    Flaskan idáig nekem sem voltak tüneteim a nagy fáradtságon meg mellfeszülésen kívül, 3 napja jött az első igazi rosszullétem. Most vagyok 7+ 4 hetes.

    Ja, puffadást kihagytam, pedig esténként akkora hasam van, hogy már volt,aki rákérdezett.. 

     

    Kriszta, Nálam még mindíg a fáradtság ami dominál, meg az ingerlékenység. Kicsit túlreagálom mostanában a dolgokat

     

    Mi holnap megyünk a második uh-ra, nagyon várom már..

     

     

     

     

     

     

     

     

  2. 2012. július 23. 18:30100.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék én is, márc. 17-re várjuk az első babánkat!!

    Ma voltam másodszorra UH-n, ahol kiderült hogy 10 nap alatt 10mm-t nőtt a petezsák. Viszont nem láttak még szívhangot....

    Jövő héten kontroll.

    Doki szerint 6+5nap, utolsó mensi 1 napjától számítva, szerintem meg 12 nappal később fogant!!!

    Akkor jogos, hogy még nincs szívhang??

    üdv

    Allegra

  3. 2012. július 23. 15:5699.

    Sziasztok!

     

    Flaskan nagyon szorítok neked, hogy minden rendben legyen! Szerencsés vagy, hogy egyből sikerült.

     

    Ahol dolgozom 200 fő van körülbelül a 7 szinten. 4 kollégám tudta már elég korán, hogy mi a helyzet. Ebből egynek megígértem, hogy nagyon hamar szólok, egy biztos, hogy senkinek se mondaná el, egy véletlenül tudta meg, egy meg szintén terhes és a kritikus napokban, amikor pecsételtem kellett a tanácsa, sőt amikor a doki behívott a kórházba még a gyógyszeréből is adott (olyat írt fel nekem a doki, amit előre megmondott, úgyhogy nem csak úgy beszedegetek mindenféle gyógyszereket ám) Ez kb 2 hete volt. Azóta már minden szinten, még azok is, akikkel nem is vagyok közvetlen munkakapcsolatba kérdezik, hogy mikorra vagyok kiírva . Na ennyit a titkolózásról, meg hogy persze mindenki megígérte, hogy senki sem mondja el másnak.Most már csak nehogy valami baj legyen, de nem lesz! Kizárólag ebben az esetben lenne kellemetlen, hogy ilyen hamar kitudódott.

  4. 2012. július 23. 13:1698.

    Sziasztok!

     

    Kala:Köszi,remélem enyhébbek maradnak a tünetek és nem halok meg reggelente.  

     

    Flaskan:Üdv itt!Nekem sem voltak először tünetek,múlt héten kezdődtek szóval nem vagy lemaradva semmiről és most már bátran mondom nincs össze függés a tünetek és a baba egészsége közt.Az enyém is makk egészségesnek bizonyult az első UH-n. 

     

    A 3. pozitív teszt után Apa meg se állt a szülőkig,úgy hogy ők már tudják egy ideje.  Még tudja egy két barát,vagy közelebbi ismerős akik elől ha akarnám sem tudnám eltitkolni,de a nagy közönségnek majd szerintem csak a 12. heti UH után dicsekszünk el.

    Nem vagyok babonás.Így minél hamarabb el akarok kezdeni várásolgatni,hogy ne maradjak le a nagy hasam miatt semmiről sem.

    előzmény:
    kala (96)
    2012-07-23  09:15
  5. 2012. július 23. 09:3597.

    Kettőt ültettek vissza, szóval még ikrek is lehetnek :-) Mi már elmondtuk majdnem mindenkinek, de csak a lombik miatt, amúgy vártunk volna még pár hetet. De mindenki tudta, mikor kezdtük és így tudták mikor lesz eredmény. Úgy izgult értünk mindenki, muszáj volt megosztani.

     

    előzmény:
    kala (96)
    2012-07-23  09:15
  6. 2012. július 23. 09:1596.

    Sziasztok lányok!

     

    flaskan, üdv köztünk! Ne aggódj, minden rendben lesz, gratulálok a babához! Vagy babá(k)hoz, hányat ültettek be, azt lehet tudni?

    Tünetem nekem sincs, és 5+5 vagyok.

     

    Ki hogy van?

     

    Elvileg 1 hét múlva kellene mennem uh-ra, de nem fogok ráérni, így megpróbálom elintézni, hogy most pénteken mehessek, akkor leszek 6+2, és hátha lesz már szívhang, vagy valami olyasmi :)

     

    Kriszta, sajnálom, hogy előjöttek a rosszullétek, bár ez egyben megnyugtató is lehet, hogy minden rendben a babával.

     

    Ki mikor és hogyan tervezi elmondani a szülőknek, családnak stb? Vagy van, ahol már tudják is?

     

    Mi a szülőkre a következő uh után tervezünk, mindenki másra majd csak később, a 10-12 hét környékén.

     

    előzmény:
    flaskan (95)
    2012-07-23  08:42
  7. 2012. július 23. 08:4295.

    Sziasztok, szeretnék csatlakozni :-) Még csak most tudtam meg, hogy babát várok, ma töltöm be a negyedik hetet. Talán még írtó korai, de nem bírtam megállni, hogy írjak ide, mert már évekkel ezelőtt ezt képzeltem el, milyen szuper lesz, hogy csatlakozhatok egy nlc-s kismama topikhoz :-) Szóval ez kicsit ünnepi pillanat, remélem a szentimentalizmus itt megengedett :-)

    Különféle kalkulátorok március 29 és április 1 közé teszik a szülés várható időpontját, de szerintem nekem még a márciusi topikban a helyem. Első baba lesz és lombikkal sikerült, elsőre. Úgy érzem én vagyok a legszerencsésebb a világon.

    Külföldön élek, sajnos itt sem divat a korai ultrahang, terhesgondozás a 8-10 héten kezdődik, nekem szerencsére a hetediken lesz ultrahang a lombik klinikán.

    nagyon rettegek, hogy valami történik, főleg, hogy alig vannak a tüneteim mióta teszteltem, max fáradtság és sokszor fáj a hasam, mintha megjönne. Így nem is érzek szinte semmit a terhességből.  

  8. 2012. július 22. 22:4394.

    Sziasztok csajok!

     

    Na hát annyira hiányoltam a rosszullétet,hogy meg is érkezett.

    Péntek délutántól egészen szombat reggelig nem bírtam kajára nézni,olyan voltam mint a mosott sz**.De már remegtem szombat reggel,így muszáj voltam letömködni a falatokat,aztán jobban lettem,de nem volt jobb a szombatom sem ettől függetlenül. Ma már jobban voltam,és délután elmentünk Apával nézelődni áruházakba ....na hát gondolkoztam hogy nagyon égő lesz-e ha kidobom a taccsot az áruház közepén. Úgy hogy fuccsba ment a hétvége,nem bánom,ha ezen múlik,hát legyen. Holnap belépünk a 7. hétbe.Juhuuuuu 

    Veletek mi újság? Ki hogy van?

  9. 2012. július 21. 13:0493.

    Tudom, hogy nem reklámnak van az oldal. 

    Én 2010-ben szültem meg a kislányomat, egyedül álló vagyok és egyetlen egy munka lehetőségem van, az pedig most a varrás, szóval szeretném veletek megosztani a blogom tulajdonképpen.

    http://vikivarrnitanul.blogspot.hu/

    ht tp://www.facebook.com/pages/VictoArt/147006848693129?ref=ts

  10. 2012. július 21. 08:4992.

    Sziasztok,

     

    Sport kérdésről azt mondta az orvosom, hogy a 8. hét után óvatosan lehet sportolni, biciklizni meg csak műuton, ahol nem ráz szét...Én jövő héten kedden megyek a következő uh-ra ( 8. hetes). Azt mondta, ha ott minden ok, akkor lazán sportolhtok újra, most le vagyok tiltva. Ja,  megkérdeztem tőle a 6. heti uh-gon, hogy  a szexel mi legyenazt mondta h azt is inkább a 8. hét után javasolja. Mondjuk volt sajnos a 15. héten egy vetélésem, gondolom hogy ez a tilalom csak rám érvényes...

     

    Kriszta, én is nagyon hamar elfáradok, pedig mivel most nem sportolhatok, csak nagy sétákat teszek.. Úszni szabad szerintetek??

    előzmény:
    sgabi (91)
    2012-07-20  23:55
  11. 2012. július 20. 23:5591.

    Greta: hogy kerdesedre valaszoljak, sajnos nem UH-al jottek ra, egy hosszadalamas tortura volt. Ugyanis nekem fogalmam sem volt a terhessegrol, elveztem a havi dolgokat ahogy minden honapban, csak vhogy nagyobb fajdalommal es megallas nelkul. 3 het utan orvoshoz mentem, majd UH-ra ahol azt mondtak, lehet, hogy ciszta. Aztan ra 3 hetre az ugyeleten kotottem ki es megdobbentem amikor kozoltek, hogy terhes vagyok, ill. csak voltam. De ez most mar nem is fontos.

     

     Orulok mindenkinek aki itt van, nagyon jo olvasni az ismeros erzesekrol, hasonlo elmenyekrol!!!!!

     

    Nekem a hasi es huvelyi UH-t is megcsinaltak, sot azt mondtak jovo heten azaz, 9 hetesen fognak szivhangot keresni a huvelyi keszulekkel . Erdekes, sosem hallottam errol.

  12. 2012. július 20. 23:0490.

    Na pont jó a kérdés Hangesfeny.

    Ma bicikliztem,mindenhova azzal megyek,mert praktikus és utálom a tömegközlekedést.

    Szóval ma egy sima megszokott úttól úgy kifáradtam hogy majd meg döglöttem. Teljesen kimerített.És persze nem arról a bicikli fajtáról beszélek amit megdöglesz tekerni.Szép kényelmesen tekertem,semmi erölködés.

    Szerintem az elején nem ajánlatos erölködni,jobb az óvatosság,de egy kis séta,jóga vagy ilyesmi bele fér.

    Pl Apa engem nem is enged nehezet emelni.Ha nehéz a szatyor ő viszi,megdorgál ha keménykedni akarok. :D Mondom nem halálos beteg vagyok,csak terhes. Azért persze én is jobban figyelek,de néha beszalad egy két nehezebb cucc.

    előzmény:
    Hangesfeny (89)
    2012-07-20  14:53
  13. 2012. július 20. 14:5389.

    Sziasztok! 

     

    A sporttal hogy álltok? Van róla valami infótok mi az amit szabad és amit egyáltalán nem? Vagy a legelején inkább semmit?  

  14. 2012. július 20. 09:3388.

    Sziasztok!

     

    Hú, de klassz, te aztán gyorsan reagálsz. Ügyes vagy hogy elmenetél dokihoz, és gratula kis babodhoz

     

    Csibedina, elgondolkodtam amit írtál az UH gépekről és van benne igazság. Így már érthető, hogy miért vannak különbségek orvosok és gépek között is. 

    előzmény:
    Hangesfeny (87)
    2012-07-19  15:40
  15. 2012. július 19. 15:4087.

    Sziasztok!

     

    Ma el is mentem orvoshoz. Gyorsan csináltak egy hüvelyi ultrahangot, ahol megállapították a terhességet és még láttam is a pici bab alakot. Csolátaos érzés volt. Márcus 15 körülre számoltuk, a kórházban ezzel kapcsolatban nem mondtak semmit még. :( Már a védőnőm is megvan, azt mondta, 31én elég ha megyek! :) Puszi 

  16. 2012. július 19. 13:3686.
    Azt hallottam, hogy az UH gépek évjáratától és minőségétől is függ, hogy mikor, milyen típusút csinálnak. Volt, akinek már pár hetesen hasit csináltak, mert a hasi UH készülék sokkal modernebb és megbízhatóbb volt. Egyébként nem volt vészes a hüvelyi UH sem... az, hogy láthatjuk a kicsit, feledteti azt a kis kellemtlenséget, ami ezzel jár
    előzmény:
    Natty (85)
    2012-07-19  11:08
  17. 2012. július 19. 11:0885.
    Teljesen egyetértek Grétával. Semmit nem tudnak megsérteni, max, ha vandál az orvos, és csak bedugja. De az is csak neked fáj nem a babának. Csodálkoztam is hogy hasit, csinált, hisz fele annyit nem lehet ilyenkor látni mint hüvelyivel. Állt. a 12. heti UH-ig csinálnak hüvelyit, utána hasit. Na de lehet orvosa válogatja, de itt M.O.-n még nemigen találkoztam ilyennel.
    előzmény:
    NGréta (84)
    2012-07-19  10:21
  18. 2012. július 19. 10:2184.
    Kriszta csak azért írom, hogy ha esetleg következőleg az lesz, nehogy félj a hüvelyi uh-tól, biztos, hgoy nem tudnak megsérteni semmit vele, ennyi erővel a hasi uh-val is megsérthetnék a nyomkodással. Akkor nagyon jó időben vagy, mert van akinél ilyenkor hetekkel is eltérhet a baba mérete a fogantatás ideje miatt.
    előzmény:
    Kriszta025 (82)
    2012-07-19  10:00
  19. 2012. július 19. 10:0083.

    Tényleg Kriszta, akkor nálad már lehet tudni a szülés pontos dátumát?

    1citka, és hangesfeny, ha ti is tudjátok a dátumot, majd írjátok már le...Köszi

    előzmény:
    Natty (81)
    2012-07-19  09:58
  20. 2012. július 19. 10:0082.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm szépen,Igen,most már megnyugodtam.Gondolom nem akart ott turkálni ha nem muszáj,mégis csak kicsik vagyunk még,ne hogy megsértsen vagy ilyesmi.Nem is bánom,jobb volt ez így.

    6 hetesnek írt ki,de mensi szerint már elmúltam.6+3 vagyok.

    Még megyek 3 hét múlva kb. aztán a 12. heti genetikaira.

    Kis pici zsákocskánk 

     

     

    Jah és az SZTK-ról mondta hogy ott csak felnyúlnak és egy "háááát lehet hogy terhes" mondattal már passzolnak is át a kórházba,mert hogy UH-juk sincs....aranyosak nem?naná hogy nem fogok szalagra menni.

    előzmény:
    Natty (1)
    2012-07-09  08:14
  21. 2012. július 19. 09:5881.

    Kismamáink

     

    Csibedina:   Március 1.                      /1.baba

    remese:       Március 5.                    /1.baba

    sgabi:          Március 6.                    /1.baba

    danianya:    Március 6.                   / 2.baba

    Natty:          Március 12.                 /2.baba

    Kriszta025:  Március közepe-vége /1.baba

    NGréta:        Március 19.                 /2.baba

    kala:             Március 20.                 /1.baba

     

    1citka:                                              /3.baba

    Hangesfeny                                      /1.baba

    előzmény:
    Natty (1)
    2012-07-09  08:14
  22. 2012. július 19. 09:5680.

    Az utrot kaptam gyógyszeres kezelésnek, mást nem. Sajnos és szerencsére hüvelykapszula formájában, ami egyrészt jó, mert hatékonyabb, mint a tabletta, másrészt meg hogy is mondjam kellemetlenebb is.A tüsző úgy derült ki, hogy mikor az orvos vizsgált felszisszentem, így megnézett uh-val is. Elég egyértelműen látszott. Sajnos még most is érzem, nem tudom mi lehet vele, de nagyon remélem, hogy elsorvad, vagy visszahúzódik, vagy mittudomén, csak ne nőljön tovább.

     

    Félek kicsit én is a hegszétválástól, de azt úgyis figyelik uh-n. Én az epidurálistól félek inkább. Na nem azért mert fájt vagy ilyesmi, mert egyáltalán nem éreztem, amikor beadták, de mi van, ha most elcseszik és lebénulok? Na nekem meg ilyen félelmeim vannak.

    előzmény:
    danianya (77)
    2012-07-19  09:39
  23. 2012. július 19. 09:5479.

    Hűű ez a gatya téma. Nekem sem ártana lassan beszerezni valamit, mert az eddigi nadrágjaim már nem jók, illetve kényelmetlenek, hasban. Egy melegítő jó még rám, dehát abban mégsem mehetek pl. vizsgálatokra

    6+4

    előzmény:
    danianya (77)
    2012-07-19  09:39
  24. 2012. július 19. 09:5078.

    Sziasztok!

     

    Kriszta, este már nem bírtam tovább, és 9-kor elmentem aludni. Gratulálok a petezsákodhoz, ez is szuper, hogy legalább jók a méretei, és hogy méhen belül van. Ez nagyon fontos!

     

    Hangesfeny, üdv nálunk, jó, hogy neked is van pozitív teszted, és igaza volt a nővérednek hogy invitált ide a fórumra, hidd el nagyon jó kis csapat fog összejönni, sőt már az is, és hidd el sokat tudunk majd segíteni egymásnak. Te mikor mész először dokihoz?

     

    sgabi, szurkolok a szívhanghoz, és örülök, hogy ennyi megpróbáltatás után végre új pocaklakó van a pocidban. És persze, hogy vele nem lesz semmi baj

     

    Csibedina, téged is köszöntelek! Szép előrehaladott a várandóságod, és ne ilyedj meg, hogy első baba, hidd el te is mindent tudni fogsz amit kell, hisz nők, anyák vagyunk és ha más nem ösztönből is jót cselekszünk

    Hát lányok nekem borzalmas éjszakám volt. Legalább 6* voltam pipilni, fájt a derekam a hasam, sőt a fél éjszakát a párom is fent töltötte, mert a forgolódásommal őt sem hagytam aludni. Szóval fáradt vagyok, de 1000 a dolgom ma is, már a füvet lenyírtam az udvarban, legalább 1 kipipálva.

    előzmény:
    Kriszta025 (71)
    2012-07-18  21:19
  25. 2012. július 19. 09:3977.

    sziasztok!

     

    Kriszta, akkor most már kicsit megnyugdhatsz te is! kár, h nem hüvelyi UH-val vizsgált a doki, akkor többet láthattatok volna.  

     

    NGréta, a rossz hormoneredményeid miatt volt valami gyógyszeres kezelés is, vagy csak most az utro? (gondolom azt kaptál) a meglévő tüsző hogy derült ki? érezted vagy csak UH-n?

     

    Natty, Gréta nektek nagyon más most, mint az előző terhességnél? nekem igazából a puffadást leszámítva nagyon hasonló eddig. talán annyi a különbség, hogy most kicsit tudatosabban készültünk a babára. anno a kisfiam az első hónapban összejött. ja, és most már a 27. napon nagyon erős pozitívat teszteltem. anno a fiamnál csak az elmaradt menzes után 3 nappal lett halvány pozi a teszt.viszont a szagérzékenység ugyanolyan korán és intenzíven jelentkezett most is, úgyhogy ebből már sejtettem, mi újság.

    érdekes, hogy én most nem annyira a baba miatt aggódok (vele tudom, hogy minden rendben van/lesz), mint inkább a szüléstől tartok. mivel a kisfiam császárral született, nagyon bízok benne, hogy most is így lesz, mert nagyon félek a heggszétválástól. 

     

    hangesfeny, csibedina, üdv közöttünk!

     

    csibe, nem tudom, van-e már orvosod? ha van, kérdzed meg tőle, ő mikor szokott felvenni terhesgondozásra. a legtöbb doki kivárja a 9-10 hetet. nálunk a védőnő csak azután fogád, ha a doki felvett és kiállított egy "beutalószerűséget" a védőnőhöz. aztán azt megint dokija válogatja, hogy ő adja-e a beutalót laborba, belgyógyászhoz stb. vagy a védőnő. érdemes erre rákérdezni.

     

    én most nagyon örülök, mert úgy néz ki, megtaláltam a dokit, akit kerestem. sajnos az a doki, akinél a fiam született időközben nyugdíjba ment, de ajánlott maga helyett valakit. tegnap felhívtam, és szerencsére elvállalt. így 2 hét múlva megyek hozzá. ma délelőtt meg megyek vásárolni, nézek valami gumisderekú nadrágot, hogy elviselhetőbb legyen az egész napos ülés

     

    mindenkinek rosszullét mentes napot!

     

    danianya (7+1)

     

     

Címlap

top