Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. május 23. 12:59301.

    kicsinóri10!

     

    ezt írtad hogy jövő héten is menned kell dokihoz -  magándokihoz jársz ?  

     és annyiszor sok ezer Ft  ahányszor mész igaz ?  de hetente is elkéri ?

     

    nekem is ez a bajom hogy most megyek 5+4   és mivel nem látszik még a szívhang szerintem ezért lehet 3 hét múlva is mennem kell, az megint sok ezer Ft . Pontosan 9e

     

    De most muszály elmennem hogy lássam tényleg az vagyok ( bár elég egyértelmű) meg hogy méhen belül van ..... na meg van egy kis folyás és amiatt megyek főleg

     

     

     

    előzmény:
    KicsiNóri10 (299)
    2012-05-23  12:53
  2. 2012. május 23. 12:54300.

    ezt szépen írtad : Isten gondviselésében hiszek nem pedig a babonákban ,  ÉN IS ÍGY VAGYOK EZZEL ÉS NAGYON BÍZOM A JÓBAN, A POZITÍV DOLGOKAT PRÓBÁLOM ELŐTÉRBE HELYEZNI. 

     

    Én ettől a napi 8 órát át tartó irodában üléstől kezdek már rosszul lenni.......

     

    tegnap vizsgálgattam a pocimat és az alsó részen látszik a kiemelkedés vagyis hogy nőt, duzzadt a has alsó része, mondjuk mivel fel vagyok puffadva a felső rész is látszik hihihihihi

     

    mikor lesz már 4 óra ? mehetnék a kisfiamért aztán meg a dokibácsihoz 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. május 23. 12:53299.

    Sziasztok!

     

    Üdv Nektek is!

    Hű, ez nagyon jó kérdés-sztem nagyon hamar levágják a munkahelyen, h vmi nem stimmel...de mégis várni kell 3 hónapig. Főleg, ha már látszik is vmi. Nem tudom, én még várok amíg lesz szívhang, aztán talán utána.

     Zivatarfelhő: Én is így vagyok!Amit tegnap-azt ma nem!!!Borzalmas!

     

    szasszi: Meddig kell otthon maradnod?Sajnálom!(bár én minden nap kacérkodom a gondolattal, h akármilyen ürüggyel otthon maradhassak...)

    Kérdésedre a válasz:egyszer már voltam orvosnál, egy hete, sztem jövő kedden fogok menni legközelebb. (7.hét)

     

    előzmény:
    Zivatarfelhő (298)
    2012-05-23  12:35
  4. 2012. május 23. 12:35298.
    Sziasztok új tagok, Anica, Szasszi, CicaBarát, KicsiNóri:)
    előzmény:
    Anica77 (270)
    2012-05-22  17:48
  5. 2012. május 23. 12:35297.

    Én is így voltam vele, de azért elgondolkodtam a babonán. Engem az sem érdekelt, hogy a férjem meglát menyasszonyi ruhában. Velem volt a főpróbán. Segített kesztyűt választani is. Most miért érdekelne? Jobban hiszek Istenben és az Ő gondviselésében, mint a fekete macskában...

    Munkahellyel szerencsém volt. RFemélem az is marad! El kellett mondani, mert táppénzre kerültem fenyegető vetéléssel. 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (295)
    2012-05-23  12:16
  6. 2012. május 23. 12:33296.

    Zsozsy, nagyon bölcs a Férjed.:) Az enyém is ilyen, mindig megnyugtat vmi észérvvel.:)))

     

    Előző terhesség: a 4-5. héttől már kezdődött az émelygés-savas száj-nyáladzás-álomkór négyes.

    Most kicsit később, de szintén ezek a tüneteim.

     

    Fura, mert mindig más és más dolgokat tudok megenni (pl. tegnap csak az epret, ma azt nem, csak a paradicsomot magában...agyrém :D).

    Az ivás külön gond, SEMMILYEN innivaló nem ízlik. A víztől vagy a gyümölcslétől is hánynom kell.

     

    A meleg étel sokkal jobban lemegy, mint a hideg kaja! Pl. egy jó kis leves sokat javít az állapotomon (egy időre).

    És állandóan mintha marna az éhség...

     

    Jó lenne már ezen a szakaszon túllenni, de ha arra gondolok, hogy valaki növekszik odabent, annyira jó érzés, és olyan hihetetlen kis csoda ez...:)

     

    előzmény:
    Zsozsy (255)
    2012-05-22  08:54
  7. 2012. május 23. 12:16295.

    Sziasztok!

     

     

    De jó, hogy írtok erről a "mikor jelentsem be a munkáltatómnál?"-témáról!

     

    Nálunk még nem volt szívhang, addig nem akartam bejelenteni, de sajna elég feltűnően szarul vagyok, úgyis észreveszik...

    Én már úúúgy bejelenteném!

    Úgysem vagyok babonás.

     

    Cica: aki régóta cicával él, az nem annyira van veszélyben, nem? Mert annak a szervezete már találkozott ezzel a toxoizével...vagy tévedek?

    Nekünk volt cicánk, 1 évig, amikor várandós voltam a Fiammal, elkezdett egyre rosszabbul lenni, vmi agybetegsége volt, végül nem lehetett már rajta segíteni, szörnyű volt már a vége...elaltattuk. Mindenki azt mondta, hogy "átadta a helyét a gyereknek"... :( Én alapvetően kutyás vagyok, de mennyit sirattam Mazsikát...:(

     

    Tünetek: ma már rosszabb az émelygés, erősödött, savas a gyomrom, semmi nem finom, semmit nem kívánok (viszont folyamatosan éhenhalok)...ÁÁÁ + álomkóros vagyok, kész zombi.

     

    Vera 6+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 23. 12:10294.

    Szió! Nem dolgozok,  a főnököm nagyon rendes. Nem is tudom miért féltem ennyire tőle.

    Én nem vagyok rosszul, de az édességek nem csúsznak. Eddig nyeltem, mint kacsa a nokedlit, most meg gyümölcs, zöldségért "elcserélném" a férjemet is  Ma úgy volt meglátogat a barátosném, csináltam neki islert, de lemondta  Na sebaj, akkor itt töltöm veletek az időt. 

     Nagyon unatkozok, de az a baj, hogy iszonyatosan húzódik a hasam meg a belsőségeim, ha állok. Most sütésnél is ülve csináltam a nagyrészét. Hajolnom nem szabad és míg a férjem itthon van besegített.  Remélem minden jól van picivel és nem kell majd ennyire óvatosnak lennem. Dolgozni is vágyódok vissza, de most ez a legfontosabb. Ha feküdni kell, fekszek!

    Sajnálom, hogy émelyegsz és hánysz. Van valami taktikád már rá? vagy erre nem lehet? (hátha elér és már kivédhetem) 

    Dádi: 

    Nekem hőhullámaim vannak. Fázok, de izzadok. Zokniban alszok. érdekes vagyok most  

    előzmény:
    sz.virág (292)
    2012-05-23  11:34
  9. 2012. május 23. 11:53293.

    én mindig fázok, elég sűrűn! 

    tegnap is otthon vastag kötött pulcsiban néztem a tv-t pedig 21-22 fok volt bent.

     

    Olyan meleg lett mostanra,  reggel sem volt hideg de ahogy visszajöttem ebédidőből nagyon melegem lett.

    Olyan jót ettem, olyan étvágyam van hogy hihetetlen és mar a gyomrom ha nem ehetek....... minimális émelygés van de olyan kis mértékű még most hogy szinte  nevetséges  ( csak nehogy ezután jöjjön a java )

     

    örülök hogy így felgyarapodott a kismama csapatunk :-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. május 23. 11:34292.

    De jó,hogy jöttél:)örülök neked.Akkor most már nem dolgozol?

     

    Én sajna elég sokat szenvedek a hányás hányiger miatt,de azért jobb mint a fiúknál.

    előzmény:
    szasszi85 (291)
    2012-05-23  11:24
  11. 2012. május 23. 11:24291.

    Szió Gaga!

    Köszönöm! Hogy vagy? Rég olvastam rólad!

     

    Dádi: 

    Nekem volt itthon egy 10-es tesztem és 10.-én ellőttem. Mintha láttam volna rajta valamit, ha nagyon forgattam  De lenyugodtam és vártam 3 napot. Akkor már a 25-ös tesztet se kellett forgatgatni és a fény felé tartani  

     

    KicsiNóri :

    Nekem is feltűnt, ha felöltözök akkor enyhül az érzés. Most nálunk a szobában 25 fok van, de naciban  vagyok. Te mikor mész orvoshoz?

    előzmény:
    gaga69 (286)
    2012-05-23  10:45
  12. 2012. május 23. 11:06290.

    Szia!

     

    Ha ez megnyugtat (vmennyire) nekem is ilyen "megjön érzésem van"... de nekem nagyon jót tesz, ha jól felöltözöm és így kicsit melegebben tartom a hasam...ettől nem fájdogál, meg nincs olyan fura érzés...

     

    én is 27 vagyok:)

    előzmény:
    szasszi85 (285)
    2012-05-23  10:30
  13. 2012. május 23. 11:03289.

    Jaj, én meg pont a macskákkal vagyok így Dádi :).

    Bár mindkettőben benne van az állati ösztön, az tuti. Én a maskáktól azért tartok jobban, mert ők fel tudnak ugrani bárhová... értsd kiságyba beugrik a gyerek mellé, meg a babakocsiba. A kutyát szerencsére nem annyira fürgék. Ne nálunk is van olyan, amikor Jerry "nem ért egyet" azzal, hogy megszidjuk, akkor akkor visszamordul, na olyankor kap egy levegősuhintást (nem megütjük, hanem a levegőbe előtte, hogy érje a szele!), csak hogy érezze, ki a főnök.   

    előzmény:
    Dádi (287)
    2012-05-23  10:54
  14. 2012. május 23. 11:01288.

    Kedves Dádi!

     

    Köszönöm a válaszodat!!!

     

    előzmény:
    Dádi (282)
    2012-05-23  09:03
  15. 2012. május 23. 10:54287.

    szasszi85!

     

    gratula!

     

    én meg május 08-án teszteltem először pozitívat vagyis 05-én is de az olyan halovány  volt hogy nem vettem róla tudomást, azt hittem csak odaképzelem ...... meg az délután volt mikor már megittam vagy 3 liter folyadékot

     

    mi is mindig aggódunk mindenen ....... hát ilyen egy anya !

     

    Nekem se kutyám se macskám!  Volt még az előző terhességem előtt de hármat is elloptak így már többet nem hoztunk , aztán valamennyi idő múlva terhes lettem ( kb 1 év ) és azóta meg főleg nincs

     

    a cicákkal nincs bajom, a kutyusokban viszont nem bízom, állati ösztön van benne , féltem tőle a gyermekem aki nem tudja mit szabad, elég egy rossz mozdulat aztán örök életre megmarad a seb

     de aki meg szereti és ragaszkodik az állatokhoz én azt is megértem , és elvárom hogy azok is értsék meg az én álláspontom 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. május 23. 10:45286.
    Olvastalak a másikon, mikor feltetted a teszteket, csak nem tudtam már reagálni. Nagyon örülök nektek!! :)
    előzmény:
    szasszi85 (285)
    2012-05-23  10:30
  17. 2012. május 23. 10:30285.

    Sziasztok!

    Eddig csak sunyiban olvastalak titeket, de itt úgy látom viszonylag nagy mozgás van és csatlakoznék. 

    13-án teszteltem először pozitívat, 29.-én kell mennem orvoshoz.  27 éves vagyok, első babuska, "hosszú" várakozás után. Nagyon boldog vagyok, de mindig valami miatt aggódok. Alig akarom elhinni és remélem minden rendben lesz. Általános tünetem nincs, csak a megjön érzés. Az meg paráztat rendesen.

    Anyukámnál van kutya és cica is és gyerekkoromban bizony anyu fújolása ellenére a cicával aludtam. Óvatos vagyok és értetlenül néznek rám otthon az állatok, hogy miért nem játszunk, miért nincs simogatás 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. május 23. 10:26284.

    Jaj, ez az érzékenység, ne is mondd!

    Én onnan sejtettem, hogy terhes vagyok (még nagyon az elején), hogy semmiség miatt akkora hisztit csaptam, hogy még én is meglepődtem rajta :) Ez sajnos sokat nem változott, nagyon rosszul esnek semmiségek, hamar sírok (nem jellemző amúgy) és elég kicsi dolgokon is kiakadok. Ez így volt az előzőnél is, valahogy túl kell élni (no persze a családnak nehezsebb)

    előzmény:
    Zsozsy (283)
    2012-05-23  10:07
  19. 2012. május 23. 10:07283.

    Épp ez az cica_barát, hogy nagyon hozzámnőtt a kis ebünk és ha hétvégére odaadjuk ismerősöknek "megőrzésre", már szombaton reggel hiányzik... 

    Nagyon rosszul érintene, ha esetleg nem lakhatna velünk a terhesség alatt.

    Bár esélyes, hogy én is átestem már a toxoplazmózison, mert kiskorom óta volt cicánk, aki a házban lakott, rendszeresen én takarítottam az almot, mert nővérem mindig kihúzta magát a munka alól.

     

    Én elítélek minden embert, aki állatoat bánt, vagy magára hagy. Régen nem voltam erre ennyire kiélezve, de amióta megvan Jerry, sokkal érzékenyebben érint a téma. Most pedig a terhesség miatti érzékenységemben elpityeredem, ha látok egy kóbor kutyust vagy cicust... :( 

     

    Tényleg, kérdezni is akartam, Ti hogy álltok ezzel a nagy érzékenységgel? Tegnap paprikáskrumplit csináltam és a párom, amikor megkóstolta, azt mondta, hogy kellene még bele hagyma meg pirospaprika és én ezen úgy felkaptam a vizet! Miért nem tud csak néha megdícsérni, ha jó a kaja... mindig talál valami kifogást, hogy mi hiányzik. Mérgemben mondtam neki, hogy a krumpli elég benne? Meg hogy legközelebb akkor majd csinálja ő! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (280)
    2012-05-23  08:34
  20. 2012. május 23. 09:03282.

    üdv kicsinóri!

    gratulálok a teszthez

    én úgy emlékszem hogy addig amíg nincs szívhang addig még nagyon korai a terhesség

     majd csak ha már a genetikai uh-ra(  12. hét ) kiírnak  akkor előtte a védőnő fog adni neked kiskönyvet és ő fog egyes vizsgálatokat is elvégezni, vérnyomás mérés stb. 

    Igazából onnantól veszik komolyan - ez most elég hülyén hangzott bocsánat érte  

     

    nekem ez rémlik , nem tudom jól emlékszem e rá  

    előzmény:
    KicsiNóri10 (281)
    2012-05-23  08:43
  21. 2012. május 23. 08:43281.

    Sziasztok!

    Csatlakoznék én is hozzátok, múlt szerdán csináltam tesztet:)fel is kerestem gyorsan egy orvost, aki látott petezsákot, de mást nem nagyon mondott, csak h még az elején van nagyon. Tüneteim nem nagyon vannak, illetve hol van-hol nincs...még nem adott kiskönyvet sem, kicsit felületesnek éreztem az egészet. (sztk...) Gondolkozom, h elkéne menni egy másikhoz...Szerintetek ha felszívódik közben a bébi, észre lehet venni?Ez a tudatlanság olyan rossz...

     

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-05-14  12:50
  22. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. május 23. 08:34280.

    Ez macskákban fejlődik ki, viszont köztes gazda lehet a kutya, bennük is mutatták már ki.

    De nyers hústól, zöldségen át is el lehet kapni, ha nincs jól megmosva. 

     

    Ha megmosod a kezed, akkor nem lehet veszélyes, de azért kérdezd meg az orvosod.

     

    Viszont attól dührohamot kapok - ez nem Neked szól - ha valaki állatot tart, megtudja, hogy terhes és kidobja az állatot. :((( 

    előzmény:
    Zsozsy (277)
    2012-05-22  22:04
  23. 2012. május 23. 08:26279.
    A gyengített, élő kórokozót tartalmazó oltóanyag már 1969-től létezik, de Magyarországon csak 1989-ben kezdődött el a rubeola elleni védőoltás alkalmazása. 1989 és 1991 között az akkor 15 éven aluli összes gyermeket beoltották, amelynek következtében a CRS diagnózisa szinte teljesen eltűnt. A védőoltás - az MMR - a kanyaró és a mumpsz elleni hatóanyaggal együtt kerül beadásra, és élő, legyengített rubeolavírust tartalmaz.

    A hazai gyakorlat szerint védőoltást kell adni a 15 hónapos kort betöltött gyermekeknek, emlékeztető oltást a 11 évesek kapnak. Az 1978 előtt született nőknek, akiknek rubeolafertőzése nem bizonyítható, a tervezett terhesség előtt legalább három hónappal MMR-oltás javasolt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. május 23. 08:21278.

    Sziasztok! 

     

    Ma megyek dokihoz, szorítsatok, bár ha látszik is valami akkor is csak a petezsák mivel 5+4 vagyok ma, jaj már úgy mennék, mikor lesz már fél hat??????

     

    eldöntöttem hogy  írok  kismama naplót.........  mikor mit éreztem, miktől tartottam mikor milyen vizsálat volt, mi lett az eredmény stb 

     

     

    Hétvége elég nyüzsgős lesz, szombat kakasfőző a barátainknál , vasárnap meg gyereknapra megyünk , visszük a kisfiunkat a főtérre ...... 

     

     

    köszi a sok utánajárást a kirúgásokkal kapcsolatban, ha már lesz szívhang valószínű beavatom a főnököm aztán majd lesz valami

     

    ja megkérdeztem tegnap a védőnőt mert pont összefutottam vele a gyógyszertárban :  rózsahimlő a veszélyes a babára, és állítólag a 1977 után születettek már kaptak védőoltást rá, mivel én 80-as vagyok akkor kellett hogy kapjak , de azért kérni fogom a háziorvosomtól a vérvételt

     

    üdv anica a csapatban

     

    mai tünet: mellduzzadás nagyon és  minimális émelygés  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. május 22. 22:04277.

    Lányok, ez a toxoplazma dolog csak macskákra vonatkozik vagy kutyákra is? Mindehol csak a macskaalomról írnak, de mi van a kutyapiszokkal? Én rendeszeresen viszem Jerrynket sétálni és rendes pestiként összeszedem utána, bár nem turkálok benne, az biztos, de szerintetek ez lehet veszélyes?

     

    Na jó, még egy kérdés holnap a doki felé is... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (276)
    2012-05-22  21:30
  26. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. május 22. 21:30276.

    Sokszor a szülők sem emlékeznek rá, hogy volt-e beteg a gyerekük, meglepne, ha a háziorvos ezt vezetné?!

     

    Nekem volt protekcióm, mert anyukám kórházban dolgozik, így bárányhimlőre, rubeolára, meg mumpszra is megcsináltattam.

     

    Ja, meg toxoplazmára, az sajnos negatív lett, pedig már huszonéve élek együtt macskákkal. 

     

    Viszont ezt terhesség előtt kellene (kellett volna), mert ha kiderül, hogy negatív, akkor nem sok mindent tehetsz!

    előzmény:
    Dádi (264)
    2012-05-22  14:06
  27. 2012. május 22. 20:04275.

    Na rá is kerestem, igazad van. 

     

    http://www.kismamatitkok.hu/website/index.php/3 8-sptab-melletti-hirek/530-mi-valtozik-2012-ben

     

    Viszon t, ha jól látom 2012 július  1. lép hatályba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  28. 2012. május 22. 20:02274.
    uppsz, ezt nem tudtam.... nagyon komoly....
    előzmény:
    tevi-ke (273)
    2012-05-22  20:00
  29. 2012. május 22. 20:00273.
    Ha jól tudom, ez most jól megváltozott és csak akkor nem rúghatnak ki, ha már tudott a munkáltató a terhességről, tehát utólag nem éri bejelenteni. Hát ez van, sok jó nem sült ki a munkavállalóknak az új munka törvénykönyvből.
    előzmény:
    demin (272)
    2012-05-22  19:47
  30. 2012. május 22. 19:47272.

    Ráérsz akkor bejelenteni, ha el akarnak küldeni! Kismamát nem rúghatnak ki. 

    Ne idegeskedj! Vigyázz magadra, pikk-pakk eltelik ez a félév...

     

    puszka

     

     

    előzmény:
    Dádi (269)
    2012-05-22  14:48
  31. 2012. május 22. 19:42271.

    Na látom ma azért volt itt egy kis mozgás. :)

     

    Anica üdv. itt! 

     

    Voltam ma ismét UH-on. Kb 20-24mm petezsák, de más nem látszik. :( Lehet üres petezsák, ezt mondja az orvos... A csütörtöki mérthez képest növekedés, (akkor kb 11-12mm volt) de ez nem jelent semmit. Hüvelyi ultrahangot csinált, látszania kellene valaminek. Persze óvatosan nyilatkozik az orvos, hiszen 40 feletti kismama vagyok, bármi lehetséges. Azt mondja 60-80% az esélye, hogy van benne baba. Kedden ismét ultrahang. Azt rendes UH-s orvos csinálja, nem a nőgyógyász. Remélem neki jobb szeme van! Már belezöldülök ebbe a bizonytalanságba. Újabb 1 hét, az nagyon sok idő, ott már muszáj látszania már az embriónak! 

     

    Lányok!

    Ez csak egy beszámoló volt, semmi negatívat ne tessék következtetni! Vén nyanya vagyok, némelyikötöknek talán az anyja lehetnék, engem már eleve leírnak a dokik, ezért vagyok csak ilyen zűrös! 

     

    Lesz babám, igenis!

    És valamelyikőtök kérdezte a neveket, hát leginkább kislányt szeretnénk (van egy-egy fiúnk külön-külön) és akkor talán JUlianna lesz a neve, de ez még nem biztos. Még válogatunk.  

     

    puszka!

     

    demin

    6+5

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  32. 2012. május 22. 17:48270.

    Sziasztok!

     

    Épp az imént teszteltem egy haloványat, beszállhatok a beszélgetésbe?

    Van egy 15 éves fiam és egy 2 éves lányom. Épp tegnap kezdtem dolgozni GYED után... Hű ez most váratlan nekem, örülök és félek egyszerre  

    előzmény:
    Dádi (269)
    2012-05-22  14:48
  33. 2012. május 22. 14:48269.

     

    Na most derült ki hogy tőlünk 4 embert rúgnak ki, kezdek kicsit félni , lehet be kellen jelentenem hogy kismama vagyok egy -két hét múlva ha már lesz szívhang mert a végén még leépítenek.

    Mondjuk szerintem nem de történhetnek olyan dolgok amikre nem számítunk és itt maradni munka nélkül terhesen , és hogy kapnék akkor jó TGYÁST meg a többit...... nagyon nem volna jó

     

    úgy olvastam hogy kismama kirúgási védelem alatt áll, nov végéig akarok dolgozni tovább nem ,bár az még nagyon messze van.

     

    Addig tartogatnék szabit és azt decemberben venném ki dec 20-tól meg jan 20-ig TGYÁS ........ szülésig

     

    jaj mindig van amin idegeskedik az ember , totál gáz

     

     

    nem lehet egy nyugodt napom ...... 

     

    mennyi hónap végkielégítés jár 7 és fél év után ? 2-3 hónap ?

    én is már mindenen gondolkozom  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  34. 2012. május 22. 14:32268.

    Sziasztok!

     

    én is megvagyok,csak elég rohanós hetem van.Ettől az időtől az álomkórom meghatványozódott úgyhogy ahogy írtátok,este 9ig birom a gyűrődést addigra már nálunk is lecseng az esti ceremónia a gyerkőccel és pár szót váltok még férjecskémmel aztán irány az ágy...

     

    A múlthéten és is megijedtem-apropó himlő.Bölcsiben is a gyereknél volt  hólyagos himlő járvány, és lányomon felfedeztem egy pici hólyagot hátán fürdéskor de aztán semmi más.Mondjuk én voltam felnőttkoromban,de akkor is úgy megrémültem,hogy akkor biztos ez a fajta járvány volt vagy nem...De azóta semmi hála Istennek.

     

    Nekem sincs kifejezett hányingerem csak olyan émelygés,de az viszont egész nap.Ha eszek,rágcsálok,elmúlik...Barátnőm azt mondta hideg citromos limonádét igyak,egy-egy kortyot az használ.Hát kipróbálom.

     

    Nektek is van olyan akkor hogy megkívántok egy ízt és nem nyugodtok míg nem esztek?:)Így voltam én tegnap a majonézes karfil+friss kenyér+paradicsommal...:)

     

    Pedig az elsőnél nem volt ilyen...hiába,minden terhesség más...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  35. 2012. május 22. 14:25267.
    Azt nem írtam,hogy a 6.héten kezdődött a hányinger,de vannak napok amikor jól vagyok szerncsre.A fiúkkal addig voltam rosszul amig nem éreztem a mozgást....és szinte minden nap.
    előzmény:
    sz.virág (266)
    2012-05-22  14:22
  36. 2012. május 22. 14:22266.
    Bocs,hogy csak most válaszolok,de elmentem dolgozni,szerencsére úgy dolgozom ahogy nekem tetszik,reggel hányok utána már szerencsére nem.Üzletben dolgozom,körömkozmetikus vagyok.Álltalában 10 óránál elöbb nem dolgozom,addig valahogy összeszedem magam
    előzmény:
    Dádi (252)
    2012-05-22  08:26
  37. 2012. május 22. 14:17265.
    Anyukám a bárányhimlőre nem emlékezett, nekem a háziorvos adott beutalót (ingyen) a laborba, hogy megnézzék, voltam-e. Hátha itt is így működik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  38. 2012. május 22. 14:06264.

    a háziorvosom aki gyerekkorom óta kezel az nem tudja ? elvileg neki minden bajomat tudni kellene, vezetni róla valami betegnaplót nem ? 

    vagy egy kórtörténetet

     

    lehet megkérdezem a dokimat mert én azért félek hogy a kisfiam közösségbe jár és ha véletlen pont akkor kapom el akkor nem kockáztathatok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (263)
    2012-05-22  12:44
  39. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. május 22. 12:44263.

    Laborokba szoktak ilyen vizsgálatot csinálni, sajnos nem olcsó (egy teszt 7 ezer körül van).

    lehet, ha kapsz beutalót, akkor ingyen van.

     

    Nem, nem szólnak, legalábbis hallottam már, hogy nem figyelmeztették a kismamát.

    Egyik ismerősöm terhesen kapta el a gyerekétől a bárányhimlőt, úgy hogy el is kellett vetetnie a gyereket. :((

     

    Én is megcsináltattam, mert nem volt semmilyen gyerekbetegségem, de kiderült, hogy mindenen átestem, csak nem jött ki!

    Valami szerencsém nekem is van. :) 

    előzmény:
    Dádi (261)
    2012-05-22  12:24
  40. 2012. május 22. 12:39262.

    Itt vagyok én is ám ! :)

    Csak nem sok minden történik, illetve túl sok is, de nem terhesség szempontból. Egy másfél éves mellett mindig van mit csinálni ugyebár :)

    Én még midnig nemvagyok igazán rosszul, ami 3 dolgot jelenthet:

    1. még túl korai

    2. így kompenzál a természet az előző terhességemért

    3. kislány lesz 

    4. nincs, mert az azt jelentené, hgyo valami nincs rendben...

     

    én még nem voltam orvosnál és nagyon tanakdok, mikor menjek, mert ilyen korán még nem nagyon tud mondani semmit, illetve annyit, hogy jó helyen vana picike, meg hogy egyedül :) Szerintem én most még várok 2 hete kb.,akkora már lesz talán szívhang is (meg most nincs x ezer forintom egy nem sok mindnet mutató UH-ra...)

     

    Titeket nem viselt meg ez a front? Nálunk mindenki kóvályog, még én bírom a legjobban :) Amúgy én is kávézom továbbra is, szerintem olyan nagy baj nem lehet belőle..

    Neveken gondolkodtok már? Akármilyen korainak is tűnik :)

     

    Évi 5+? (UH után épontosítás)

    előzmény:
    Dádi (257)
    2012-05-22  09:07
  41. 2012. május 22. 12:24261.

    Lányok ! 

     

    Honnan tudhatom meg hogy voltam e már rubeola vírus által fertőzött, magyarán himlős azt hiszem rózsahimlős.

    Anyukám nem emlékszik rá, azt tudja hogy bárányhimlős voltam ( varichela)  = hólyaghimlő de azt nem tudja hogy rózsahimlős voltam e.

     

    De azt hallottam hogy szűrnek is terhesség alatt ,  talán vérvétellel hogy voltam e, de ha már szültem és kellett volna ellene védőoltás csak szóltak volna az első terhességemnél nem ?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  42. 2012. május 22. 09:49260.

    Most az rémlik hogy a 7. héten kezdtem émelyegni az első babámmal ......

     

    Én is sokat olvasgatok babás cikkeket , amúgy is szeretek olvasni   és persze nagyon érdekel 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  43. 2012. május 22. 09:46259.
    Nem, egyáltalán nem hánytam még eddig a terhesség alatt! Remélem ez így is marad. Okos könyvekben azt írják, hogy 8-9. hetekben már szünhetnek/enyhülhetnek a rosszullétek is... :)
    előzmény:
    Dádi (256)
    2012-05-22  09:03
  44. 2012. május 22. 09:35258.

    A hatodik héten kezdtem hányni mindenkivel, szívdobogás a 7. héten látszódott (Zsófival a nyolcadikon).

     

    A 12. heti UH nekem is nagyon nagy félelmem. Mi ott már jártunk rosszul, szerintem ezt írtam, azóta ettől nagyon félek. Bár Gáborral ugye minden oké volt, szóval most is ebben bízom :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  45. 2012. május 22. 09:07257.
    hol van tevi-ke?  meg a többiek ........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  46. 2012. május 22. 09:03256.

    zsoszy! a pozitív hozzáállás fél "gyógyulás"  tessék bízni és elhinni azt hogy nem alkulhat minden másképp csak  JÓL " 

     

    tényleg az ember lánya mindig aggódik valamin amíg meg nem születik a baba, aztán meg mégjobban ha már ott van......

     

    pedig nem is tudom melyikőtök mondta hogy inkább ne aggódjunk állandóan hanem élvezzük a terhességünket mert ez csak a miénk és nem tudni mikor élhetünk át megint ilyen érzéseket ( nem a hányingerre gondolok heheheh ) 

     

    akkor te egyáltalán nem is hánytál az eddigi terhességed alatt ?

     

    én reggel egy hideg Danone actimel iszom meg , utána kicsi émelygés  aztán 15 perccel később kb megiszom a kávémat .... és mikor beérek az irodába akkor eszem szendvicset........

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  47. 2012. május 22. 08:54255.

    Jó reggelt Lányok!

    Én ettől az időjárástól tudnék hányni... Amióta Londonban voltunk és 2 napig szakadt az eső, azóta nem tudtam még kibékülni a vízzel, ami felülről jön... Bár a pozitív oldalát nézve, most tényleg csak felülről jön és nem oldalról, így nem áztam el, amíg beértem.

     

    Nos, nekem nincs hányingerem, nem is hányok, de egész nap olyan fura émelygős érzésem van, ráadásul olyan érzés van a gyomromban, mintha mindig éhes lennék, ezért kekszet ropogtatok szinte egész nap. Ha ezt így folytatom, nem tudom majd tartani anyum által kitűzött súlygyarapodást, bár eddig még nincs gond, ma reggel mérekeztem és még mindig csak 58 vagyok. (miheztartás végett, 3 hete 60 voltam, 1 hete 57, most 58).

     

    Olyan gyorsan telnek a napok-hetek, olyan jó, most kivételesen örülök ennek, mert minél hamarabb szeretnék túl lenni a 12. heti UH-n, bár utána is vannak fontos viszgálatok, mint ahogy nővérem említette a 16. heti UH, ami szintén rendellenességeket szűr ki. Szerencsére akkor még a férjem is itthon lesz, tud velem jönni, aztán itt hagy engem egy egész hétre, elmegy motorozni Svájcba... De amikor hazajön indul a közös nyaralás. Amire még pénzem nem tudom hogyan lesz, de majd kibekkelem valahogy. :)

     

    A 12. heti UH miatt félek igazából a legjobban. Tudom, hogy nem lesz baj, de nem akarom, hogy beteg legyen a babám... Itt most inkább nem is írok erről, mert negatív téma, múltkor ezt átbeszélgettem a barátnőmmel, mert ki kellett adni magamból és a családot sem akartam ezzel traktálni, ő pedig olyan nyugodtan meghallgatott és támogatott.

    Mindegy, erről a témáról majd csak akkor, ha esetleg szóbajön... Ahogy férjecském mondja mindig: Majd akkor gondolkodjunk azon, hogyan kelünk át a folyón, ha odaértünk. 

    előzmény:
    Panndi (253)
    2012-05-22  08:35
  48. 2012. május 22. 08:52254.

    Panndi

    neked mikor kezdődött a hányás ? más tünet ?  de klassz jövő héten neked már UH.....  

    tök jó !!!!!!!!

    ird ám meg mi volt ?

     

    mikor látszott a szívdogogás?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  49. 2012. május 22. 08:35253.

    Sziasztok!

     

    Én is megvagyok csak kicsit sűrű ez a hét, de nem baj, legalább hamar eljön a jövő heti UH! :)

     

    Én is hányok még, bár egyre kevesebbet, előbb-utóbb csak elmúlik...

     

    11+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  50. 2012. május 22. 08:26252.

    sz. virág:     te hogyan oldod meg azt hogy menned kell dolgozni és esetleg hánynod kell és nem érsz be időre ? 

     

    vagy nem dolgozol most ?

     

    mikor kezdődött a hányinger, hanyadik héttől ?

    Én a kisfiammal is egyszer hánytam , de hányingerem az több hétig volt .........

     

    Én azt szeretném megúszni hogy ne hányjak a gyerek előtt mert tuti jönne oda hogy mi van anyával , pl ha én vagyok csak otthon vele

     

     

    de jó te már 8+3 vagy ? de szeretnék már én is ennyi idős lenni , tudom eljön az is gyorsan  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top