Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. május 16. 16:28151.
    Hallottam egyik ismerősömtől, hogy változott a gyed összege mostanság, de erről nem találok a neten friss infót. Valamelyikőtök esetleg tud erről valamit? Az utolsó infóm a maximum gyedről a 100100 bruttó. Attól tartok, (már amit a neten  összeolvasgattam) kevesebb lesz a gyedem, mint amennyi a lányommal volt 6 évvel ezelőtt!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. május 16. 15:44150.
    Ez jo!
    előzmény:
    Dádi (147)
    2012-05-16  14:58
  3. 2012. május 16. 15:43149.

    Most megyek, mára vége a munkának, megyek a kisfiamért, kezdődik az otthoni műszaki de inkább az ........ 

     

    viszlát holnap  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. május 16. 15:43148.

    Jaj de aranyosak vagytok! Koszi mindenkinek a kedves fogadtatast!

     

    Roxybaby, a fogaimra Zymafluort kell szednem. Ugy lattam van benne magnezium is meg a fene tudja meg mi, de az ize baromi rossz, valami eper aromat tettek bele, de tenyleg nagyon rosz! Raadasul a szoptatas alatt is szednem kell majd, erre a nogyogyasz kulon figyelmeztetett!:-(

     

    Nincsenek izomgorcseim. A bokaim szoktak estere megfajdulni, de szerintem a suly miatt. Meg soha eletemben nem voltam ennyire nehez, legalabbis en annak erzem magam.

     

    A hasam nagyon kemeny. Regebben csak esetere volt az, de mostmar folyamatosan. Vegulis egesz jol megszoktam mar. Ulni viszont kicsit nehezkes miatta, mert nyom.

     

    Zsozsy, szivesen, de szerintem a tobbiek sokkal tapasztaltabbak nalam. :-)

     

    Elon, koszi, hogy vigasztalsz! Igazabol attol is felek, hogy mi lesz ha nem lesz eleg tejem. Tudom, majd adok tapot, csakhat az megsem olyan. A cicim nem sokat nott eddig, talan azert parazok annyit.

     

    Kulfoldon elek, szoval itt fogok szulni. A korhaz szerencsere 20 perc autoval. Van kulon szulohaz. Azt mondta a nogyogyasz, hogy ha kibirom a terhesseg vegeig akkor szulhetek ott. Ha most akarna a baba kibujni, akkor viszont egy tavolabbi korhazba kellene mennem, ahol koraszulott osztaly is van. Na az legalabb egy oras ut autoval.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. május 16. 14:58147.

    van köztetek kecskeméti ? 

     

     

    Az én kisfiam is pont 3 kg-al született és úgy behozta hogy csak na

    most viszont nagyon lusta , nem ér rá semmire , enni sem, pisilni sem , semmire

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. május 16. 14:56146.

    agika! 

     

    Nem sanyargatom magam, csak tudom mivel apukám durván cukorbeteg nekem is nagy esélyem van rá, mert amint kicsit többet eszem édességet illletve fehér lisztes dolgokat a nullánál ( hehehe ) rögtön jönnek a tünetek

     

    nem szeretnék a nőgyógyászhoz járni állandóan ilyen problémákkal, mert veszélyes is lehet 

    érdekes az első terhességem  előtt nem voltak ilyen tüneteim ennyire 

     

    Nem azt mondtam hogy nem eszek mást csak a leírtakat de próbálom inkább az egészségeset fogyasztani majd, bár még nagyon az elején vagyok így nem tudom mi lesz ...........   nem tudom mit kívánok majd 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. május 16. 14:50145.

    Kockacukor!

     

    dehogy zavarsz!kitartást az utolsó hetekhez.Te már nagyban babázni fogsz míg mi még nagy pocakkal a szülésen izgulunk

    Attól ne félj,hogy pici lesz a baba.Az enyém első is 2,6 kg-val született,kis törékeny csöppség volt,aztán szorgalmasan szopizott és nagyon szépen nőtt.

    Hol fogsz szülni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 16. 14:45144.

    Hosszú.. ugyan már! Ezért vagyunk itt! :)

    Örülök a babátoknak, gartula hozzá és kitartás az utolsó pár héthez. Nagyon köszi a dolgokat, amiket írtál, nekem első baba így hasznos lesz még... :)

    Vigyázz nagyon magatokra! 

    előzmény:
    kockacukor33 (142)
    2012-05-16  14:28
  9. 2012. május 16. 14:41143.

    Hello!

     

    Magnéziumot nem kellett szedned? Én ferro-folgammát szedek, meg magnerotból 2 db/nap. Kalciumot is eszek néha (Béres féle) mert félek, hogy  fogaim látják kárát ha hiány lesz belőle. Mennyire keményedik a hasad? Izomgörcsöd nem szokott lenni vádliban vagy lábujjaidban? 

    előzmény:
    kockacukor33 (142)
    2012-05-16  14:28
  10. 2012. május 16. 14:28142.

    Sziasztok!

    Igaz, hogy en a 33. hetben vagyok, de nem baj ha csatlakozom?

    Olyan ertelemben "friss" a terhessegem, hogy elso baba, pedig mar 36 eves vagyok en is. Nem mintha nem akatunk volna elobb, de nem jott ossze. Valaki irta, hogy kapott hormonkezelest, sajnos en is csak igy tudtam teherbe esni, pedig az orvosok szerint mindketten egeszsegesek vagyunk.

     

    A terhessegem tortenete: November elejen tortenet, hogy a pulzusszamom 144-re megugrott egy reggel es is belazasodtam. A ferjem igencsak megijedt, hogy miert kapkodom ennyire a legevot, igy kihivta  a mentoket. A korhazban csinaltak Ekg-t, de azt mondtak semmi bajom csak stresszes vagyok, nyugodjak le. A lazam miatt vervetel is volt es delben a ferjem sirva mondta, hogy az orvos megkapta a vervetel eredmenyet es kisbabat varunk. Na akkor mar en is bogtem. :-) Eletem legszebb napja volt. 4 hetes voltam akkor es a ferjem 30 perc leforgasa alatt a fel vilagot korbe sms-ezte, hogy apuka lesz. Nem is tudom miert nem gondoltunk arra, hogy esetleg elvetelhetnek, de tenyleg eszunkbe se jutott.

     

    A kovetkezo 2 hetet viszont vegig kellett fekudnom es nem volt kellemes dolog, de kibirtam. A hajam csomokban hullt gondolom a stressz miatt. A parnamat minden reggel le kellett kefelnem. :-(

    Szerencsere lenyugodtam es a hajhullas abbamaradt. :-)

     

    Gyogyszerek:

    Feminion2-t kell szednem, ez ket tabletta. Folsav+ vitaminok. Nekem azt mondta a nogyogyasz, hogy a szoptatas alatt is szednem kell majd.

    Mivel vashianyom is van, ezert vastablettat is szedek es nagyon utalom mar az izet! Alatalaban eves kozben kapom be gyorsan, hogy ne erezzem az utoizt.

    A fogambol letort egy darab meg az elejen szoval arra is szedek gyogyszert. Azota hal'istennek nincs vele gondom.

     

    Nekem a 12. hetig volt emelygesem, de szerencsere csak ketszer hanytam. Oklendezni viszont naponta tobbszor kellett, senki sem tokeletes:-))) A ketszersult jo szolgalatot tett. Akkoriban szatyorszamra vettem.

     

    Mostansag a gyomrom kezd fajni, vagyis a gyomrszajam. Olvastam a neten, hogy normalis, mert a baba felnyomja a gyomrot a nyelocsohoz, viszont rajottem, hogy ha kihuzom magam, akkor elmulik.

    Aludni mar csak ugy tudok ha legalabb 2 nagyparnna van a fejem es a torzsem alatt es csak a bal oldalamon. De legalabb alszom:-)

     

    54 kilorol indultam, most 62 vagyok. Jo lenne ha meg tudnek hizni ra, mert felek, hogy pici lesz a baba. A hust nehezen tudom "lekuldeni" pedig tobbet kellene ennem belole. Ti hogy voltatok a hussal a terhesseg vegen?

     

    A kavet en egybol abbahagytam, pedig amugy nagyon szeretem. Hianyzik is, de nem baj. Kibirom. Reggelente forro kakaot szoktam inni, azt is szeretem:-) 

     

    A sok zoldseg gyumolcs (nyersen) nekem is nagy szolgalatot tesz, hogy konnyen elintezzem a wc dolgot. :-D

    Bocsanat ha hosszura sikeredett...

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. május 16. 14:28141.

    Jesszus...ennyire azért nem kell sanyargatni magad. Én iszom szénsavasat, eszek gombát is, meg tejet is A lényeg a nyers hús, nyers tojás és a penészes sajtok mellőzése. A zöldésg gyümölcs alapos megmosása.

     

    előzmény:
    Dádi (140)
    2012-05-16  14:05
  12. 2012. május 16. 14:05140.

    Én próbálok odafigyelni az étkezésre nagyon, csak egészséges ételeket eszek, tuti nem iszok szénsavas üdítőt, nem eszek mézet, gombát, nyersebb tojást, pasztőrizálatlan tejes dolgokat, nem jól átsütött húst 

     

    nem eszek fehérkenyeret sem mert nekem többször volt gombás fertőzésem  tehát a cukor is  gázos így az édességről is inkább lemondok

     

    sok zöldség, gyümi, hús, hal,  keménytojás , spenót, brokkoli, fokhagyma,  dió, mandula, mogyoró, tej , natúr joghurt ,   kornspitz kifli, teljes kiörlésű zsemle vagy ilyesmi

     

    pedig ha tudnátok hogy szeretem ( szeretném ) az édességet 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2012. május 16. 13:50139.

    Ez a súly kérdés érdekes.

    Én világ életemben 50 kg körül mozogtam, rosszabb időszakokban 48 voltam, aztán amikor boldogabb élethelyzett jött, akkor meg 55.

    Most mikor elkezdtük a babprojektet, akkor nem igazán figyeltem magamra és 60 kg-ra híztam fel. Anyum mindjárt mondta, hogy a 163 cm magasságomhoz nem hízhatok akkor túl sokat... Ő csak tudja :) védőnő. :) 

    Ma reggel megmérekeztem, és már csak 57 kg voltam, pedig csak 1 szál törcsiben voltam zuhanyzás után.

    Étvágyam van, tegnap este 10-kor vágtam be egy nagy adag gesztenyepürét... Rengeteg gyümölcsöt eszek, szerintem ez segít abban, hogy jobb legyen az anyagcserém és nem marad sok "nemodavalódolog" a beleimben. 

    előzmény:
    Roxybaby (138)
    2012-05-16  13:10
  14. 2012. május 16. 13:10138.

    Hát igen... rengeteget felszedtem az elsővel. Szülést követően 14 kilóval voltam kevesebb (gyerek 5 kg, rengeteg víz) és simán lementem 60-ra, mire a gyerek egy éves lett. 

     

    Most, túl a 36-on már nehezebb lesz leadni szerintem, bár én sokkal jobban tartok a nagy babaától, mint az én súlyomtól. Iszonyat volt akkora gyereket cipelni, a derekam akkor ment tönkre....

     

    Terhesvitamin és a Magne B6 etet, azzal vigyázni kell! Szedsz valamilyen vitamint most?  

    előzmény:
    demin (135)
    2012-05-16  12:57
  15. 2012. május 16. 13:06137.

    Na el kell mennem Szombathelyre, csak este leszek... 

    Kicsit megautóztatom a pocót.  400km Jó fórumozást, hagyok helyet másnak is. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. május 16. 13:04136.

    én 58 kg vagyok , de a haspuffadás miatt vagy 70 kg-nak érzem magam 

     

    az elsőt 61 kg-val indítottam és 74-kg van szültem azt hiszem de lehet kevesebbel, azt tudom hogy szülés után két nappal már 66 kg voltam

     

     

    Dádi 4+4  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. május 16. 12:57135.

    Most 75 kg vagyok, de mint írtam sokat felszedtem idén, csak úgy teljesen indokolatlanul... gondolom a terhesvitamin. Épp elkezdtem fogyózni amikor terhes lettem, úgyhogy mostmár maradok így. Igaz az elmúlt egy hétben lement egy kiló, mert nem bírok kajára nézni, csak megkívánok mindent, de nem megy le sok a torkomon. 

     

    Jó sokat felszedtél az elsővel! Biztos alkati kérdés is. Sajnos szerintem a korral is jár a hízékonyság, a hormonok.... 37-38 éves koromig azt a szót nem is "ismertem", hogy fogyókúra. 

    előzmény:
    Roxybaby (134)
    2012-05-16  12:50
  18. 2012. május 16. 12:50134.

    Most mennyiről indulsz? Ha nem titok :)))

     

    Az elsőnél 58-al kezdtem, 94-el fejeztem be. Most 75-el indultam, és 25 hetesen 85-nél járok! ÁÁÁÁÁÁ! Hogy fogok én kinézni???? 

    előzmény:
    demin (130)
    2012-05-16  12:44
  19. 2012. május 16. 12:50133.
    Mármint a gizdaság nem negatív jelző!!! Nem is tudom, olyan mintha akkor még kamasz lettem volna, pedig 21 éves voltam, de azóta nőiesedtem meg. Emlékszem, hogy nem volt semmi mellem, aztán az évek során csak nőtt-nőtt... Felsőkből emiatt nagyobb méretek kellenek, de a nacik azok 38-40esekek fazontól függően.
    előzmény:
    demin (130)
    2012-05-16  12:44
  20. 2012. május 16. 12:49132.

    Kilók: 56 kiló voltam, mikor a Fiammal teherbe estem, szülni 63 kilóval mentem, de mire hazajöttem, máris visszamentem 55-re. :D

    Viszont a szoptatás alatt felpattant 8 kiló és nem ment le kb. egy évig semmitől se...

     

    Kassza: nálunk az van, hogy elméletben közös a kassza, na de mi is a "közös fizetés"?? Mindenki berakja egy dobozba a fizut, összekeveri és abból vesznek ki, vagy hogy? Ugyanmár:) A férjem fizeti a rezsit, a kaját én (bár van, hogy így is besegít), gyerekruhákat, magamnak cuccokat (ruhák, illatszer stb., eléggé költekező vagyok) én. Én sajna nem tudok félretenni, nem marad a hó végén. Ő félretesz, szépen tud gyűjtögetni. Ha elmegyünk enni vhova, eccer én fizetek, eccer Ő. Ennyi.

     

    APEH: még nem voltam, du. megyek.

     

    előzmény:
    elon (129)
    2012-05-16  12:28
  21. 2012. május 16. 12:48131.

    Sziasztok!

     

    Ez a külön kasszás megoldás neked nem jó. Azoknak való, akik mindketten ezt szeretnék. Márpedig ha ez neked nem jó, az hosszútávon csak rontani fogja a házasságotokat. Biztos, hogy a férjed az otthoni példát hozta magával, de ebben egyoldalúan is döntött? Másrészt megint egy házasságbombázó megoldás az is, ha az otthoni munka csak a nőre hárul.

     

    Igaz, én otthonról azt "hoztam", hogy anyukám nyakában a vállalkozás, lakás, házimunka, de még a fűnyírás is, apám meg leteszi a kamion kulcsát és tévé.... Ezzel szemben én nem így élek, és nem is szeretnék így élni. Az én párom is kamionozik (ezt is otthonról hoztam :))) de amikor itthon van, a "férfi" melón kívül bármilyen házimunkát megcsinál. Azt mondanom sem kell, hogy sokszorosan többet keres mint én, és a közös kiadásokat ő fizeti. Persze néha a kisebb bevásárlásokat, fagyizást, kisebb kiadásokat fizetem én is, de szépen is néznénk ki, ha ő ülne a pénzén, én meg éheznék hó végén :))) Most a kisbaba érkezésével is őt fogják terhelni a kiadások, de ez így van rendjén.

     

    Ezekről a dolgokról beszéltél már neki?  

    előzmény:
    Zsozsy (128)
    2012-05-16  12:24
  22. 2012. május 16. 12:44130.

    Megkerestem az ősrégi kiskönyvemet. 55,5 kg-ról indultam. (jesszus, van ilyen súly???????) sajnos az utolsó bejegyzés errevonatkozóan a 7. hónapban volt, akkor 12,5 kg plusz, nem tudom mennyi lehetett a vége... de az biztos, hogy most többről indulok, mint ahogy akkor szültem. 

    Hát nagyon gizda voltam 22éve...  

     

     

    előzmény:
    elon (129)
    2012-05-16  12:28
  23. 2012. május 16. 12:28129.

    Hát különkassza...én úgy vagyok vele,hogy ez akkor működik ha mindkét fél ezt így látja jónak és így elfogadja.Ez szerintem olyan mint a házasság valamilyen szinten.Vagyis, hogy ha mindkét félnek jó úgy és teljesen elégedett azzal az álapottal,hogy élettársak és nem házasok,akkor jó.A baj akkor van ha az egyik áhitozik rá,mégha nyíltan nem is,de magában,mert akkor szerintem különválás lesz a vége.Szóval azt akarom mondani ha Te is megbékélsz ezzel a helyzettel és természetesnek tartod akkor jó,ha zavar akkor mindenképpen beszéljétek át.Szerintem.

     

    Mi házasok vagyunk és közös kasszán élünk mert nekünk ez a természetes. Másnak más a természetes.Ki mit látott családjától, mi a fontos neki,milyen értékrenddel érkezett a kapcsolatba.

     

    Na ennyi az "okoskodásról"

     

    Túl vagyok az ebéden,elötte hányingerem volt,most az evéstől elmúlt.Remélem azért ez nem így marad,különben gurulni fogok.(mármint hányingerem van,ergó ennem kell,elmúlik:)Most vagyok 50 kg,első terhességnél kb 10 kg-t híztam.Ti?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. május 16. 12:24128.

    Demin, ne aggódj, nem érzem úgy, hgy a férjem ellen hangolnál, azt viszont jól érzed, hogy ez a helyzet nekem nem éppen jó...

    Nem sajnálom tőle a pénzt, jobban választott hivatást, többet keres mint én, ez van. De az ő lakásában lakunk, a háztartásban mindent én csinálok, kivétel néha a poszívózás, amire megkérem. Ezért érzem igazságtalannak, hogy napi 8-9 óra irodai munka után, az én dolgom a bevásárlás, a vacsikészítés és még egyéb házimunkák... Ő is kb dolgozik 8-9 órát naponta, hazajön és igazából nincs másra gondja.

    Nem egy gonosz emberről van szó, nem tudok rosszat írni róla, csak hát... férfiből van, olyan igazi férfiből, aki azt látta otthon, hogy anya mindent megcsinál (anyósom mindig otthon volt, mert házon belül van nekik a borozó, amit üzemeltet 30 éve), apa pedig dolgozni megy, ha hazaér pihi van neki.

    A pláne pedig az, hogy apósom kb. 15 éve gazdálkodásból keresi a pénzét "feketén", azaz amit kap a terményért, állatokért, azt beteszi a bankszámlájára és anyósom nem kap belőle. Ő fizeti a borozós bevételből a rezsit... A házasságok pedig egyre csak romlik...

     

    Bocsánat mindenkitől a kis magyarázatért, de nekem kismamaként most ezen is forog az agyam, nem csak a kellemes dolgokon. :( 

    előzmény:
    demin (125)
    2012-05-16  11:52
  25. 2012. május 16. 12:19127.
    most mondták be a rádióban hogy az Apeh-nak beadott adóbevallások közül minden negyedik hibás 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top