Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. május 16. 11:59126.

    Rakottkrumpli... nyami... koviubival 

    hi-hi-hi kíváncsi lennék mennyi lesz az összhízásunk a végére (mármint a fórumosoknak összeadva, mint a nagy fogyós realitykben, csak fordítva)

    demin 5+5 

    előzmény:
    Dádi (124)
    2012-05-16  11:50
  2. 2012. május 16. 11:52125.

    És mielőtt még félreértés esne, nem akarlak a férjed ellen hangolni!!!! Nincs gond a külön kasszával, ha az közös döntés. Csak leírtam a véleményem hiszen ez volt a kérdés. 

     

    A soraidból meg kiolvasható volt, hogy neked nem jó így ahogy van. 

    Na csak ügyesen! 

     

    előzmény:
    Zsozsy (123)
    2012-05-16  11:44
  3. 2012. május 16. 11:50124.

    Most vettem észre tegnap hogy én is kiragyáztam ....... és nem ér be a farmerom, úgyhogy kigombolt nadrággal ülök az irodában .... persze hosszú felsőben így nem látszik. 

     

    Úgy bekajáztam hogy tiszta rosszul vagyok..... vettem egy két finomságot a zöldség-gyümölcs árusnál ( szamócka, mandula + kesudió persze natúr, banán, lesz mit enni otthon

     

    tegnap este fél tízkor még rakott krumplit ettem pedig én nem voltam ilyen zabagép !

     

     

    Húúú remélem sikerült elintéznetek hogy ne kelljen fizetni semennyit sem az Apeh-nak

    hú nekem 3500 Ft-ot kellett csak fizetni egyenlőre, remélem rendben lesz.

     

    szurkolok nektek

     

     

    mi egy kasszán vagyunk és mindent együtt fizetünk, férjem vállalkozó , én alkalmazottként dolgozok, el sem tudnám képzelni hogy külön kasszán legyünk , ő takarékoskodó és inkább nem vesz magának semmit , én meg nem vásárolok butikba de turizok

     

     

    Dádi 4+4 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. május 16. 11:44123.

    Nagyon köszi a hozzászólást! :)

    Próbálom majd vele tisztázni a dolgokat, mert kb. mi is úgy vagyunk, mint ez a baráti bár, akiről írtál... Jó barátság alapja a pontos elszámolás. E szerint él az én kis férjecském, csak elfelejti, hogy már van papírunk is, hogy nem csak barátok vagyok.  

     

    előzmény:
    demin (121)
    2012-05-16  11:21
  5. 2012. május 16. 11:40122.

    Figyi, szerintem simán működőképes a külön kassza!

    Én nem is tudom elképzelni, hogy teljesen egy kasszán legyünk!

    Persze rezsit, ilyesmit együtt fizetünk, de amúgy megbízunk egymásban,  és nyilván közös céljaink vannak, szóval tudjuk egymásról, hogy egyikünk sem bassza el hülyeségekre a pénzt.

    Amit gyűjtünk, az meg úgyis közös, abból lesz majd egyszer egy házunk. :o)

     

    Sőt, idős barátunk azt mondta, hogy a külön kassza a hosszú házasság titka! :o)

    előzmény:
    Zsozsy (119)
    2012-05-16  11:09
  6. 2012. május 16. 11:21121.

    Huuu, ez nehéz ügy. El sem tudom képzelni, hogy lehet egy házasságban (még "szimpla" együttélésben sem) külön kasszán lenni... Pedig egy nagyon közeli baráti pár, ugyanígy van. Nem rég együtt voltunk pihenni vidéken 4 napot, és tök fura volt, hogy mindig számolgatták ki mennyivel "tartozik" a másiknak, vagy éppen meghívta egy fagyira stb.... Finoman tettük a megjegyzéseket a férjemmel..., de nekik így jó, így egyeztek meg. Igaz ők nem házasok, de együtt élnek majdnem 3 éve, albérletben. Hát ha neked ez így nem tetszik, akkor ezt mindenképpen meg kell beszélnetek!!!! Jog szerint sincs a házasságban különködés... 

     

    Drukkolok neked, hogy nyugodtan dűlőre jussatok ebben! 

     

    demin 5+5 

    előzmény:
    Zsozsy (119)
    2012-05-16  11:09
  7. 2012. május 16. 11:13120.
    Nehéz ügy, mi az eleje óta közös kasszán vagyunk, így volt természetes mindkettőnknek.
    előzmény:
    Zsozsy (119)
    2012-05-16  11:09
  8. 2012. május 16. 11:09119.

    Szia. Én ugyanígy vagyok most az APEH-hal... nekem 106 000 Ft tartozásom van, arra hivatkoznak, hogy tavaly megkaptam még az adójóváírást, így ezt most be kell fizetnem... :( Teljesen lenullázódóm ezzel, sőt! Örülök, hogy a szüleim segítenek ebben...

     

    Egy másik témám is lenne, ami kicsit pénzügyes és nem kismamás... Nem lenne gond, ha bedobnám?

    Ha valaki válaszol rá, akkor köszönöm, de ha túl indiszkrét, akkor csak lapozzatok, ne foglalkozzatok vele. :)

    Szóval mi majd' 1 éve vagyunk házasok, de a párom, nem szeretne közös kasszán lenni. :( Azt mondja, fél, hogy akkor majd én bekorlátozom, hogy mire is költ. Bár tudni kell, hogy mindig én vagyok a józanabb, amikor ő steak-et eszik, akkor én csak egy levest... próbálok figyelni az anyagiakra. Nekem nincs is drága hobbim, mint neki a motorozás, de így is alig marad valami a hónap végére, pedig ha letelik a veszélyes időszak, néhány cuccot szeretnék majd beszerezni a babónak is már. :)

    Közös nyaralásokat is felesbe fizetjük, bevásárlásokat általában én intézem, mert én tudom mi kell, ő inkább a "luxuscikkek"-et (pl. ha étterembe megyünk) fizeti és a benzint, mivel én nem vezetek, csak utazok vele hétvégente szülőkhöz.

    Azt mondja, hogy ha lesz gyerek, ő úgyis több fizut fog kapni, majd abból veszünk mindent. Szerintetek lehet úgy gyereket neveleni, és egyáltalán egy házasságot fenntartani, hogy mindenkinek megvan a saját fizuja és csak azt költheti?

     

     

    előzmény:
    Zivatarfelhő (118)
    2012-05-16  10:53
  9. 2012. május 16. 10:53118.

    Dádi: én ma reggel éreztem először, hpogy úgy "ennék is meg nem is", meg hogy "innék is KV-t meg nem is". :))

    (Alapjáraton KV-függő vagyok.)

    Igen, kell ennem vmit KV-zás előtt vagy közben.

     

    Str: köszi a tanácsokat!:)

     

    Én ma megyek az APEH-be, még gyorsan az utolsó pillanatban :D, mert kihozták, hogy fizenem kell 120 000 Ft-ot!!??!! Hogy mi a francért, azt nem tudom! Végig állományban voltam tavaly, igaz, hogy februártól kezdtem dolgozni, de januárban is állományban voltam, csak hát GYED-en. Most a pénzügyes kihozta nekem 0-ra a bevallást, kijavítva, azt beviszem, imádkozzatok, hogy elfogadják!!!

    Ezt most rendeznem kell!

    Nincs 120.000.- Ft-om...:(((

     

    Zsozsy, az instant is koffeines. Nekem van otthon viszont mentes kv-m ;)

    Én is kicsit erősebben érzek minden szagot, illatot.

     

     

    LÁNYOK!

    Írjuk már alá a hsz.-einket, hogy pl.: Vera, 5+3, mert így képben vagyunk, és egy idő után tudjuk majd fejből is, ki hol tart. ;)

     

    Vera, 5+3

    előzmény:
    Dádi (110)
    2012-05-16  09:26
  10. 2012. május 16. 10:40117.

    Bármikor jöhet :)

     

    Nekem néha egy-két napig alig van, aztán meg semmi sem marad meg bennem :(

     

    Már csak 13 nap, és jön a genetikai UH :)

    előzmény:
    Zsozsy (116)
    2012-05-16  10:38
  11. 2012. május 16. 10:38116.

    Imádom! Elalszom akár kávéscsészével a kaezemben, de az ízét nagyon szeretem. Reggel szoktam inni, de nem rendes főzöttet, csak instantot, hátha abban nincs túl sok koffein. De amikor beérek a munkahelyre és a srácok főzik a kávét és terjeng az az illat!!! Jajjj, de jó is lenne még egy csészével. De most erős leszek és főztem magamnak zöld teát. Azt mondják ez ébren tartja az embert. És mivel a kávét úgysem azért iszom, hogy ne aludjak el, hátha jó lesz a tea is. :)

    Korábban a pénzügyes csajszival volt, hogy napi 4 kávét is megittunk, bár lehet, hogy csak a napi pletyik miatt, mert olyankor mindig lementünk az udvarra sétálgatni. Mostanában már csak kettőt ittam, amióta babóca megvan, azóta pedig igyekszem a reggeli egynél megállni. És azóta reggelizek rendesen is, mert félek, hogy lefordulok a villamosról rosszullétemben.

     

    Legújabb tünetem, hogy a szagokat egyre erősebben érzem, bár nem csoda, BkV-val járok dolgozni, és ott úgyis megfordul sok-sok érdekes ember. Tegnap majdnem leszálltam hamarabb, mert egyszerűen annyira büdöset éreztem...

    Más tünetem nem is igazán van... azt hiszem, néha émelygek, de szerencsére hányás az nincs. Van erre valami "határidő", hogy meddig kell kihúznom hányás nélkül, vagy bármikor jöhet a 12. hétig?  

    előzmény:
    Dádi (110)
    2012-05-16  09:26
  12. 2012. május 16. 10:24115.

    ez az adókedvezményes dolog azt jelenti hogy ugye az állam egy gyerek után ad 10e Ft-ot  a fizetésedhez   és hogy most megint babát várok akkor júliustól ha betöltöm a 12. hetet akkor megint jár + 10e  ha igazolást viszek róla a nőgyógyimtól ? 

     

    erről lenne szó?

     

    én ebédidőben azt hiszem sétálok egyet a gyümölcsárúsig

     

    azt számolgattam hogy igazából még csa 4 hét +4 napos vagyok mert április 15-én jött meg utoljára és most szombaton 12-én kellett volna megjönnie de SZERENCSÉRE NEM JÖTT MEG  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2012. május 16. 10:18114.

    Jó reggelt :)

     

    Én ma egész jól vagyok, már bevásároltam Gáborral, most megyek főzni :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. május 16. 10:07113.

    Szép jó émelygés/hányásmentes reggelt minden kismaminak!

     

    Én is nehezen ébredtem reggel,nem tudom,mintha az elsőnél nem lettem volna ennyire álomkóros...vagy lehet nem tünt fel mert vele délutánonként tudtam szunyókálni.Most meg azért nem így van..hisz ott van a nagy,aki mintha érezné,hogy Apa próbál kicsit tehermentesíteni engem és azért is állandóan rajtam csüng

    Demin:gratulálunk és ne foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel,hisz mindenki kerülhet olyan élethelyzetbe ami miatt elhúzódik ez a dolog,de ez nem elítélendő!

     

    Str:köszi a jótanácsokat ,ezt az adókedvezményt terhesség alatt nem is tudtam.Én szerencsére normálisan vagyok bejelentve,úgyhogy ezzel a részével nem lesz gond.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. május 16. 09:33112.

    Én is fáradékony vagyok. Alig tudtam felkelni reggel, pedig általában már hajnalban kukorékolok. Csak kávét ittam még, nem nagyon szoktam reggel enni. Pedig kellene valamit, mert ezt a femina-t amit felírt az orvos, kajával kell bevenni. 

     

    A séta pedig biztos jó, menj rövidebbet, ha nem bírod!

     

    Nekem is folytatni kellene az esti tornát, de mióta megtudtam a babát meg sem "mozdultam", úgy féltem a picit, hogy megmaradjon! Pedig muszáj lesz, mivel nem éppen vékonyan állok neki ennek a 9hónapnak.... 

    előzmény:
    Dádi (110)
    2012-05-16  09:26
  16. 2012. május 16. 09:27111.
    Én nőgyógyásznál már voltam, múlt hét csütörtökön. Meg sem vizsgált, csak vérvételre küldött, HCG-re. Illetve UH-ra 29.-ére és hozzá vissza ezután majd 30.-án kell mennem. Hát eléggé meglepett, hogy ilyen lazán kezeli a dolgot... Nem baj, mert tök jól vagyok, csak fura :Mindenesetre mire megyek ultrahangra már a 8. hétben leszek, lesz szívdobogás meg minden! 
    előzmény:
    Zivatarfelhő (109)
    2012-05-16  09:15
  17. 2012. május 16. 09:26110.

    csajszik

     

    én olyan álmos vagyok, mindjárt leesek a székről. Én kívánom a kávét

    van aki rosszul van tőle ?

    reggel ti is esztek pár falatot mielőbb megisszátok a kávét ?  

     

    Tegnap is a kisfiam elhúzott sétálni magával,  kerültünk egy nagyot de én úgy elfáradtam hogy vonszoltam magam, pedig az ilyen meg sem szokott kottyanni, én szeretek sétálni 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. május 16. 09:15109.
    Pénteken megyek, ott majd minden kiderül :D
    előzmény:
    demin (107)
    2012-05-16  08:47
  19. 2012. május 16. 08:51108.
    Na hogy vagy? Jobb már? Most olvastam vissza, szilveszterre várod? Akkor jó buli lesz! 
    előzmény:
    sz.virág (99)
    2012-05-16  08:19
  20. 2012. május 16. 08:47107.

    Igen, akkor a 6. hétben vagy (5+3), én is (5+5) Ez tök jó, pont együtt fogunk szülni! 

     

    Szerintem nem lehet, hogy volt mensid rendesen a terhesség alatt! Ezek szerint UH-on még te sem voltál, mert ott azért látszik a méretből, hogy mennyi idős, mármint, ha egy hónappal idősebb, az azért jelentős különbség ám! 

     

    Frac20 üdv itt!

    előzmény:
    Zivatarfelhő (104)
    2012-05-16  08:35
  21. 2012. május 16. 08:40106.

    franc20 üdv neked! 

     

    Már 6 hetesen tényleg látszik a szívdobogás? Akkor jövő héten én is elmehetnék a dokimhoz ? Ne várjam még 2 hetet?  Már olyan kíváncsi vagyok ......... 

     

    Nekem is duzzadt és érzékeny a mellem de nem vészes és hányni sem hánytam még  - eddig  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. május 16. 08:36105.

    Szerintetek lehetséges, hogy április 8 előtt fogant a babám, de közben volt egy mensim 8-tól? Mert az a mensim (az ápr. 8-i) 3 hétre jött meg és elég gyengén kezdődött, azt hittem, meg se jön, de aztán mondjuk beindult.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. május 16. 08:35104.

    Franc20, szia!:) ÜDV :) és gratulálok!

     

    Demin, az orvosi szerint számolom, utolsó mensim ápr. 8. (de az 22 napra jött!). Akkor jól számolom, hogy 5+3 vagyok?:)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. május 16. 08:31103.
    Ja egy kérdés, ti hogy számoljátok most a korotokat, az orvosi 40 hetes (utolsó mensitől), vagy a valószinüsített fogantatástól? Én most az orvosi szerint vagyok 6. hetes, de ez tök hülyeség... pontosan tudom, hogy 18.-án vagy 20.-án "csináltuk" a kölköt.  Végülis mindegy, mert akárhogy számoljuk január 6-11 a szülés. De soká lesz még! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. május 16. 08:30102.

    Helló Mindenkinek!!!!!

    Szeretnék csatlakozni!!!! Márciusban elkezdtünk próbálkozni, 3pozitív teszt után irány dodoki tegnap, aki megerősítette, hogy 6hetes kismami vagyok. Már van egy 6mm-s manócskám, akinek már van szív hangja. Tegnap kértünk időpontot már a védőnőhöz is, aki 25.-én vár bennünket, aztán 12.-én újra ultrahang. 

    Gratula a kismamiknak, és megy a drukk a várakozóknak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top