Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. május 16. 08:23101.

    A Revalid lósz*r :D

    Szedd majd a Forcapilt. Az nagyon jó!

    előzmény:
    demin (98)
    2012-05-16  08:09
  2. 2012. május 16. 08:22100.
    Nem, már terhesség alatt is csökkentettem heti 1-2 szemre az ELevitet, utána meg semmit nem szedtem.
    előzmény:
    Dádi (96)
    2012-05-16  08:04
  3. 2012. május 16. 08:1999.

    Jó reggelt!

    A reggei hányást már túléltem,most nekem is a cicim kezd nagyon fájni,eddig is fájt,de most nagyon

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. május 16. 08:0998.

    Ja és tuti jó a hajhullásra a terhesvitamin, mert nekem nagyon vékonyszálú, kevés és hullós hajam volt, és mióta szedtem az elevitet egyáltalán nem hullik, és sokkal erősebb.... már-már rakoncátlan. 

     

    Bezzeg a drága revalidot hiába szedtem régebben, az nem segített semmit!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. május 16. 08:0697.

    Köszönöm Zivi!  Ki lesz az orvosod? Az Sztk-ba jársz nőgyógyászhoz?

     

     Lányok! Nekem egész éjjel úgy fájt a mellem, hogy alig bírtam elaludni, mintha ezer tűvel szúrkálták volna a mellbimbóimat! 

     

    Ti hogy vagytok a mai nap? 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (94)
    2012-05-16  08:00
  6. 2012. május 16. 08:0496.
    zivatarfelhő!  te szülés után is szedtél még terhesvitamint, mert állítólag aki akkor is folyamatosan szedi annak azért annyira nem vészes a hajhullás, én nem szedtem és csomókba jött ki vagy 3 hónapig , mondjuk nekem sajnos azóta is hullik azért valamennyi 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. május 16. 08:0295.

     

    jó reggelt kismamák  

    Demin , üdv a csapatban, bár még én is csak tegnap csatlakoztam !

     

    Ma reggel olyan jót nevettünk , nagyon nagy az étvágyam amióta babát várok, és egy egész szatyornyi kajával indultam reggel, párom megkérdezte hogy abbaa szatyorba mi van ? én meg  csak mosolyogtam és válaszoltam hogy a napi elemózsiám ........ hehehehe

     

    leves, másodikféle, gyümik, reggeli szendvics -   fel kell erősödni nem ?!

     

    nekem a hasam és a derekam fájogat , meg tegnap szurkált is a hasam délután ......

     

    2 hét múlva megyek először nőgyógyihoz akkor leszek 7 hetes már nagyon várom hogy lássam a kis szívdobogást

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 16. 08:0094.

    Szia Demin!:)

    Nem értem, miért kell bárkit bántani, hogy miért ekkor vagy akkor vállal babát. Van, akinek a magánélete, van, akinek egyéb ok későbbre tolja...

    De itt biztos nem kapsz hideget! ;)

     

    Én is XI. kerületi vagyok!:)

     

    Zsozsi, azon is kiakadtam, amit a Te fejedhez vágtak...nem értem az embereket...De hát ilyen az NLc, nagyon sok a negatív hozzászólás, bántás. Kicsit féltem is topikot nyitni :D, de egyelőre nagyon kellemesen csalódtam, mert ide csupa kedves tag érkezett!:)

     Haj-téma: nekem bejött az átlagos sztori: terhesség alatt nagy haj, köröm, utána meg hullott, mint az állat, 3 hónapig.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. str
    str
    2012. május 15. 18:1593.

    Üdv! Akkor én is kiegészítem: 33 éves vagyok és most jött el az idő! De szerintem manapság annak sem kell aggódnia, aki 40 fölött szül, több nőt ismerek, aki bevállalta. A mai csajoknak ez meg se kottyan!

    A nyáladzásról: látom, más is szenved tőle. Én most rosszabb vagyok, mint a részeges kocsis, úgy köpködök :) A munkahelyemen stikában a kukába, vezetéskor az út szélére kell félreállnom, otthon pedig... Hát, diszkréten járok ki ötpercenként a fürdőbe. Habzok, mint a veszett kutya. De erről a páromnak nem kell tudnia, épp elég volt szegénynek a napi nyolc-tíz hányás, amit végigélt mellettem. Valaki azt írta, lehet, hogy csak a szüléskor múlt el neki. Jaj... Ajjaj... 

    Egyébként én nem akartam a 12. hét előtt elmondani senkinek, mert addig a legrizikósabb, de annyira leamortizálódtam, hogy kénytelen voltam elárulni, kórházban vagyok, és miért. De azt mondom, aki tud, várjon a 12. hétig. 

    Ja, és egy kis anyagi tanács, mindenkinek javaslom: aki teheti, a fizetését, amiből a tb-t vonják, minél előbb állíttassa a lehető megmagasabbra (én pl. minimálbéren voltam, de szerencsére átállították nekem), hogy később, a juttatásoknál számítson. Aki pedig munkanélküli, hozzon létre egy céget, fizesse a tb-t, és szintén kap majd babázás alatt rendes összeget. A terhesség 91. (vagy 92) napjától pedig jár az adókedvezmény! A nőgyógyász állítja ki a papírt, amit be kell vinni a munkáltatóhoz. Aki elmulasztja, az az év végén, egy összegben is igénybe veheti! Nekem is az elmúlt hetekben, hónapokban jöttek ezek a tanácsok, és biztosan másnak is jól jön!   

    Hajrá mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. május 15. 18:1192.

    Köszönöm! Vérvételen már voltam, de csak HCG-t néztek, az első ultrahangra 29.-én megyek. Addig nyugizok. Egyébként én tünetmentes vagyok. A mellem néha bizsereg, meg feszülget a méhem, de semmi más. Nekem egyenlőre a súlyommal van problémám. 65-67 kg voltam mindig, ez a 168-as magasságomhoz és tekintettel arra hogy elég "bögyös" vagyok, nem volt egyáltalán kövér. Most viszont január óta teljesen indoklatlanul felszedtem majdnem 10 kilót, pedig nem történt semmi különös életmód változás. Illetve most már sejtem, hogy nekem is az Elevit lehetett a ludas... január végén kezdtem el szedni. A nőgyógyász egyébként most azt abbahagyatta velem, azt mondta szedjem a femibion800-at. Pedig még van egy csomó az Elevitemből... nem volt olcsó. 

    A hajam viszont nekem is erősebb lett, lehet attól. :) Ez rá is fért. 

    Nálunk már tudja az anyós-após, nagynéni, hugicám, és a legközelebbi barátok. Viszont a fiam még nem. :) 

    Én XI. kerületi vagyok. Örülök, hogy itt lehetek, nagyon vártuk már ezt a babát!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. május 15. 17:4991.
    éN HIPP natált szedtem (ittam),de a gondolatától is rosszul vagyok...1 éve szedek már 1000mg c vitamint,e vitamint,magnéziumot,folsavat,omega 3 vitamint,ezeket most is szedem tovább.Majd ha jobban leszek akkor beszedem a hipp natált.
    előzmény:
    Zsozsy (88)
    2012-05-15  17:39
  12. 2012. május 15. 17:4490.

    Üdv köztünk:))És nem vagy öreg,én is 37 leszek mire megérkezik a babám,van egy 16 éves nagyifam nekem is.

    Itt biztos senki nem fog bántani.

    Olvastam a fórumod ,ne törödj  a negatív emberekkel,most boldog legyél,és jó kedvű

    előzmény:
    demin (87)
    2012-05-15  17:34
  13. 2012. május 15. 17:4389.

    Ugyan már! Nem értem ezért miért kell bánta valakit...

    Nagyon nagy gratula Nektek! 

    Én meg 31 leszek idén és az elsőt várom, más fórumon én is kaptam már olyat, hogy mit izgulok, szültem volna hamarabb, akkor nem lennék ennyire "buta" ezekhez a dolgokhoz... Nem esett túl jól és nem vagyok buta, csak ezügyben tapasztalatlan... :( 

    előzmény:
    demin (87)
    2012-05-15  17:34
  14. 2012. május 15. 17:3988.

    Nekem a hajam most hullik kicsit, bár ez nem meglepő, tavaly nyáron az esküvőnk előtt azt hittem, hogy nem marad belőle semmi. Aztán meg amikor készen lett a frizum (félig feltűzött konty szerűség volt) mindenki azt kérdezte, hogy ez ugye póthaj, nem mind az enyém... A fodrász is furcsálta, hogy hullana, pedig napjábanelég sok a fésűben-kezemben maradt. Az igaz, hogy biztosan többnek tűnik a hullás, ha hosszú a haj.

    A terhességről azt írják, hogy a haj nem hullik közben, de után nagyon. Na már megint én vagyok az, aki miatt létrejött Kivétel erősíti a szabályt. :)

     

    A terhesvitaminokról annyi jót és rosszat lehet hallani...

    A kolléganőmnek pl azt mondta a doki amikor 12 hetes volt, hogy az Elevitből ezentúl csak heti 2 szemet szedjen, mert nagy lehet tőle a baba (bár kolléganőm és a férje sem kis teremtések...).

    Én Ladeevit-et szedek mellette iszok kalcium pezsgőtabit és néha magnéziumot. Ezen kívül rengeteg gyümölcsöt és zöldséget eszek, mert ezeket kívánom nagyon. És jó, ha mindig van otthon olajbogyó és ananászkonzerv, nameg savanyú uborka... :)

    De szerencsére nem zabálok sokat, mivel dokihoz csak jövő héten megyek, ő még nem cseszeget, inkább anyum, mivel védőnő mindent tud a témában és nagyon odafigyel rám.  

    előzmény:
    Zivatarfelhő (78)
    2012-05-15  14:46
  15. 2012. május 15. 17:3487.

    Sziasztok!

    Szívesen bekapcsolódnék ide a friss terhesekhez (6. hetes vagyok), de más fórumokon kaptam annyi hideget-meleget, amiért 43 évesen merek babát vállalni...

    Pedig jó lenne kicsit osztozni a tapasztalatokban, félelmekben, izgalmakban, örömökben... Bár van egy nagyfiam, de már tényleg olyan nagy, hogy ez olyan mintha az első terhességem lenne... szinte nem is emlékszem már milyen volt akkor, 22 éve. Jól jönne pár jótanács a tapasztalt kismamáktól is, akiknek frissebb az élmény. :)

    Gratulálok mindenkinek, és szép babavárást! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. május 15. 15:5086.

    szerintem én is megyek, jön értem a férjem és megyünk az óvodába majd haza, otthonról már nem írok, de holnap bepótolom 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. május 15. 15:4785.
    Indulok a Kisfiamért. Holnapig sziasztok! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. május 15. 15:3784.
    Jobb lenne ha nem jönne a rosszulétfuuu de rossz,holnap pedig mennem kell dolgozni,délután megyek a terhesgondozóba.
    előzmény:
    Dádi (83)
    2012-05-15  15:23
  19. 2012. május 15. 15:2383.

    jó itt lenni köztetek, így könnyebb elviselni ezt a "sza..." légkört itt az irodában , én ezért is tudok ilyen sokszor írni. 

     

    szóval akkor jövő héttől kezdődhet a rosszullét - hajrá

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. május 15. 15:1282.

    Örülök Anyukád örömének! :) Jó volt olvasni!:)

     

    A gyerekek mindent megéreznek...még nincs elnyomva a megérzőkéjük...

    Tudnék mesélni érdekes dolgokat...:)

    előzmény:
    Dádi (81)
    2012-05-15  15:07
  21. 2012. május 15. 15:0781.

    Az én hasam is óriási simán 3 hónaposnak nézek ki, takarom is de nagyon bővebb ruhákkal, tunikákkal így nem látszik. Nekem is szülés előtt is már nagyobb volt pedig vékony csaj vagyok, 36-os méretű ruhákat hordok ( már nem sokáig hehehehe )  és a hasam azért mégis nagyobb, főleg szülés után , sokszor behúztam de mindig nem lehet, hát most már nem is akarom . 

     

    KÉpzeljétek anyukámnak csak elmondtam délben telefonon és annyira örült neki, nagyon boldog, nekem meg elcsuklott a hangom közbe, olyan béna vagyok !

     

     

    Olyan furcsa érzés a kisfiam mintha érezné hogy van valami mert állandóan velem akkor lenni, puszilgat, olyan kis ragadós, mondjuk mindig anyás volt de most talán mégjobban .

    Szerintetek megérzik ?

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. május 15. 15:0480.

    Hát látod ez még nem tűnt fel :)

     

    Én is mindig mindenbe bevontam az aktuális nagyot vagy nagyokat,  én sem szoktam őket lapttintani (anyósomék el akarták vinni anno a nagyot, mikor a második született, de nem engedtem), ettől függetlenül néha előfordul a féltékenység. Na de nálunk sem akkor jött ki, amikor a kisebbik két hónapos volt, hanem később. De remélem, ők megússzák :)

    előzmény:
    Zivatarfelhő (78)
    2012-05-15  14:46
  23. 2012. május 15. 14:4979.
    Már arra is gondoltam, hogy ikrek, hogy ekkora a hasam! :DDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. május 15. 14:4678.

    Poci: látszik már nekem is, volt, aki rákérdezett már. Annak mondjuk nem tagadom, mert nem tudok hazudni. :D Egész nap kigombolt gatyában ülök itt. :D

     

     

    Elevit: PANNDI, az Elevit volt hatással a hajadra/bőrödre/körmödre?

    Nekem eleve a terhesség jót tesz a hajamnak, körmömnek, de egy ismerősöm meg évek óta szedi az Elevitet (csak úgy szedi) és óriási hajkoronája van. :D

     

     

    előzmény:
    Panndi (75)
    2012-05-15  14:30
  25. 2012. május 15. 14:4477.

    Nos, testvérféltékenység...pont a minap mesélte a barátnőm, akinek a 3,5 éves a kislánya, a fia meg 2 hónapos, hogy náluk egyáltalán nem volt! Ugyanis azt csinálta, hogy mindenbe bevonta a kislányát, pl. hozz ide pelenkát, segíts főzni, vigyázz a babára, stb., plusz folyamatosan beszélgetnek, stb. Sosem "pattintja le", nem adja másnak, sokat vannak együtt. És no problem!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top