Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. május 15. 14:3476.
    Én is fázom mindig,édesitőszert nem használok,inkább barna cukrot.Nem szoktam egyébként fehér kenyeret enni,most meg azt eszem ,a rosszulétek ótaha jobban leszek,akkkor rendesen fogok enni,a kisebbik fiammal 7 kg híztam,remélem most is ennyi sikerül.Az 5. hétig nagyon jól voltam,most megPedig ki kell még tartani pár hétig
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. május 15. 14:3075.

    De jó sokat írtatok :)

     

    Na akkor:

     

    Nyáladzás: na ez nekem is új tünet, ez az ötödik terhességem, de most először jelentkezett. És borzasztó...

     

    Kor: 29 éves vagyok.

     

    Hízás: lehet, hogy ez is alkati dolog, én 9-10 kilót híztam a terhességek alatt, szülés után nagyon hamar visszament a súlyom és a hasam is, a kórházból mindig a régi farmeremben jöttem haza, ebben szerencsém volt.

     

    Titkolás: sokan tudják a babát, a héten hárman is rákérdeztek, hogy babát várok-e, nagyon nagy a hasam, ha akarnám, sem tudném titkolni. Meg szerettem volna várni a 12. heti UH-t, nekem az a mumus, de hát a baba látszódik :)

     

    Testvérféltékenység: szerintem kivédhetetlen. Valamilyen formában, valamikor úgyis előbukkan. De az ember ezt is megtanulja kezelni, és beáll egy rend :) Nálunk egyelőre a kicsire nem nagyon féltékenyek, aztán meglátjuk, mi lesz. Amikor megszületett, akkor a nagy pár hétig eléggé megváltozott, de a babával akkor is tündéri volt, és hamar helyreállt a lelke. Őt inkább az én pár napos távollétem viselte meg.

     

    Vitamin: én elevitet szedek, már több, mint öt éve, kisebb-nagyobb megszakításokkal :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. május 15. 14:2474.
    Én is császáros voltam és hááát,100%osan nem ment vissza a pocak.Utóbbi időben (még terhesség elött) tornáztam elég rendszeresen azzal már egészen jó volt.De legalább a második után már nem lesznek illuzióim,hogy majd magától visszahúzódik
    előzmény:
    tevi-ke (70)
    2012-05-15  13:59
  4. 2012. május 15. 14:1573.
    Köszi a véleményeket, akkor ma hazafelé veszek folsavat! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. május 15. 14:1572.

    Dádi, nem, nem szedtem semmit, mert nem kimondottan régóta terveztük ezt a babát :D, eléggé hirtelen érzelmi felindulásból fogant :)), nem készültem rá fel előre...De C-vitamint előtte is szedtem/ittam.

     

    Nyáladzás!--> Bakker! Ma kezdődött délelőtt a savas száj -érzet, és az éhség + a nyáladzás. Pont ma, egy napon mindhárom. :D

    Ma csak eszem és eszem, de apránként, és igyekszem nem hízlalókat eszegetni (szerencsére amúgy is Update-követő vagyok :D ).

     

    Hízás: szerencsés vagyok, szinte nem is híztam, szülés után csont voltam, viszont szoptatás alatt feljött 8 kiló... :-o

    Szoptatás után ment csak le, előtte bármit csinálhattam.

    Viszont a 9. hónapra felment a cukrom...

    Szóval vigyázni kell, én már most nagyon figyelek.

     

    Édesítőszerrel ki hogy áll?

    előzmény:
    Dádi (65)
    2012-05-15  13:39
  6. 2012. május 15. 14:0671.

    Nyilván, persze genetika is, nem is hiszem, hogy ettől lett nagy, én viszont igen :) A folsav az tutira nagyon fontos, az idegcsőzáródás miatt, azt én is szedem mindenképp.

     

    Tényleg, titeket nem cseszett le az orvos, ha többet híztatok, mint a nagykönyv szerint kellene? Erre most annyira rámennek, hogy döbbenet. Szerencsére nekem normális dokim van, de amit a kórházban tapasztaltam más dokiktól, hát...Nyilván nem kell bálnára hízni, de valahol ez is genetika, van aki sokat hízik, bármit csinál, aztán pár hónap múlva visszaál,, van ki meg nem bír felszedni semennyit. Miért kell ekkora hűhót csapni e téren, azt nem értem.

    előzmény:
    elon (69)
    2012-05-15  13:57
  7. 2012. május 15. 13:5970.

    Ja, és természetesen ki hogy érzi magát?

    bocsi, hogy csak magamról írok, de nem nagyon van gyerkes barátnőm, olyan jó végre "hasonszőrűekkel" értekezni :D

     

    Egy kérdés a császárosokhoz: vissza ment a hasatok teljesen? Mert én akármit csináltam, nem, így egy darabig nem is lesz feltűnő a pocak, mert most is kb. félidősnek tűnök :(

     

    És még a testvérféltékenységről is írhatna, aki már tapasztalt. Kinek mi jött be, hogy lehet a legjobban átvészelni?

     

    amúgy meg 30 feletti elsőszülő tutira nem veszélyeztetett alapból csak idős De tényleg, ez a hivatalos megnevezés.

     

    ti jártok/jártatok kismama kulbba, vagy baba-mama klubba vagy valahova?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 15. 13:5769.

    Nyáladzás az nekem is új,én az elsőnél nem tapasztaltam ilyet...

    Vitaminokkal mindenkinek szive joga eldönteni mit szed mit nem.Én az elsőnél is végig szedtem, és 2,6 kg-os babám lett.Szóval nem hiszem,hogy összefügg..Szerintem ez genetika kérdése.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. május 15. 13:5168.
    Nekem azt mondta az orvos .hogy az első trimeszterben még szedjem mellé a folsavat napi 1-et..
    előzmény:
    Zivatarfelhő (64)
    2012-05-15  13:36
  10. 2012. május 15. 13:5067.

    Igen most beugrott, fázni én is fázok állandóan....... én nem híztam a gravidától , de most olyan étvágyam van hogy állandóan ennék 

     

    nyáladzás ?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. május 15. 13:4666.

    hű lányok, beindult az élet :)

     

    Volt egy csomó felvetés, amikre emlékszem:

    -elsőnél is kávéztam, igaz 1-re csökkent az előtte lévő 3-4 adagom, semmi baja nem volt tőle, én viszoint sokkal jobban éreztem magam

    -ragyás, na az pont nem vagyok (jó lenne még az ekcéma mellé, ami a híresztelésekkel ellentétben nem javul terhesség hatására)

    -nekem új tünet az állandó fázás...és nem is nagyon értem, úgy látszik, most ezt fogtam ki :)

    -mi még senkinek nem modntuk el, és  nem is szeretném egy darabig, de tutira hamar le fogok bukni szülők előtt,  mert rosszul vagyok sokat (csak onnantól meg jön az állandó aggódás részükről, az előzmények maitt)

    -én most tutira semmi vitamint nem fogok szedni. Az elsővel még fogantatás előtt rákészültem gravidával, hát híztam is szépen, még baba előtt...egy dobozzal szedtem be összesen, az alatt jött fel vagy 8-9 kiló...szóval most csak folsav. ja, és a gyerek így is 4,2 kiló lett

    -nekem sajnos nincs anyósom (meghalt), pedig ahogy hallottam róla, biztos kijönnénk 8de legalábbis lenne kis segítségem).Nekem össz-vissz nyugdíjas szüleim segítenek, de ők már fizikailag is nezeen bírják, plusz van még az enyémen kívül 5 unokájuk

    -és igen, a nyáladzás! majd el felejtettem :) most még csak a szájszárazságnál tartok, de határozottan emlékeszem a nyáladzásra.nem is tudom, elmúlt-e végül, vagy csak a szüléssel

     

    Hirtelen ennyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. május 15. 13:3965.

    Elvileg elég kell hogy legyen, a napi mennyiség az elevitben és a gravidában is benne van, én sem szedek külön,  de biztos hogy nem árt. 

     

    semmit nem szedtél előtte ?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2012. május 15. 13:3664.

    Külön kell folsavat szedni? Nem elég az Elevit?

    Én a múlt héten kezdtem el szedni.

    előzmény:
    elon (62)
    2012-05-15  13:07
  14. 2012. május 15. 13:2563.

    Elon! 

     

    Én gravidát szedek már vagy 6 hónapja legalább de elég idegfeszítő is volt a munkaköröm úgyhogy nem tudom ért e valamit, aztán most könnyebb munkakör, nyugisabb, főleg hogy most megtudtam babát várok nem érdekel semmi.

    és szedem a magnézium pezsgőtablettát , meg sok zöldséget és gyümit eszek -  míg hányingerem nem lesz  

     

    most is úgy tudnék egy kávét inni de inkább ásítozok tovább

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. május 15. 13:0762.

    Hú tegnaptól nem volt időm ránézni a topikra és már egy csomót írtatok.

     

    Kiegészítem én is a korommal,33 vagyok(vagyis csak leszek 2 hét múlva).

     

    Panndi: le  akalappal,nagyon ügyesek vagytok,nálam is ment/megy a para,hogy hogy fogjuk megoldani 2 gyerekkel,dehát emberek milliói megoldják,úgyhogy úgy vagyok vele talán nekünk is sikerül majd:)meg mi is hárman vagyunk testvérek,úgyhogy tudom milyen....csak a sok kérdés ott van az ember fejében.

     

    Zivatarfelhő:poci az nálam is már nagyon nagy,pedig még kis babszem a gyerek,mondjuk kis pocakom elötte is volt,de vékony alkat vagyok,így már az elsőnél is nagyon hamar látszott.Ragyás az én is vagyok,nyugi.Kávé maradz  a napi egy reggel,és utána végigásitozom a napot,állandóan álmos vagyok.

     

    Nekünk a barátok és a család is tudja már,nem vagyok babonás....

     

    Dádi:nekem a tünetek a haspuffadás,állandó álmosság,éhes is vagyok de émelygek is tőle....

    Nekem az orvos Magneb6-ot mondott szedjek a rosszullétekre+folsav+Elevit.Úgyhogy én ezeket szedem.

    Na egyenlőre ennyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. május 15. 13:0761.

    hahóóóó

     

    mindenki lefeküdt egy kis déli szunyókálásra ? de jó nektek !!!!! Én is nagyon el tudnék most aludni ez az idő és ezek a hormonok  hihihihihihi de nem baj !  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. május 15. 11:5560.

    én az első babával 27 évesen lettem terhes, aztán sajnos 14 hetes voltam mikor jött a baj, de ez egyedi .... a méhlepény teljesen fedte a méhszájat , tehát rajta volt ( nem volt jó a tapadás) kórházban voltam  ......... akkor megijedtünk de minden jóra fordult és segített  az Isten , minden nap imátkoztam és persze hittem azt hogy fentebb megy  a méhlepény és így is lett, 3 héttel később az uh-n mondta a dokinő és ott tudtam meg azt is hogy kisfiam lesz, gondolhatjátok volt bömbölés rendesen ......... 

     

    a lényeg hogy mindenki nagyon vigyázzon magára és a picire,  és csak pozitívan !!!!!!!!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. május 15. 11:4459.

    Jaj, ez tényleg nehéz, hogy nem lehet elmondani... Nálunk az apuka családjából még csak anyósom tudja... de kár volt neki elmondani, mert nem áll hozzá túl pozitívan... 50 éves és azt mondja, fiatal még az unokához, én és a párom is 31 évesek vagyunk, anyósom 18 évesen szülte férjecskémet... és még mi vagyunk fiatalok a házassághoz és a gyerekhez. Mondhatom nem éppen felhőtlen a viszony közöttem és anyóspajtás között. Van ezzel más is így? Náluk másnak nem is mondtuk el, nehogy kikotyogják, ott az első unoka és nagyinak első dédunoka lesz!

     

    Az én családomban már mindenki tudja, (apa-anya-nagyi-nővérkém). Nővérem is éppen babát vár, nekik 1 hónappal korábbanjött össze, így az én családomban a 3. unoka lesz, nagyimnak pedig az 5. dédunokája! De ő ugyanúgy örül neki, mint az elsőnek. Boldog és reméli, hogy megéri a születését is, bár nincs oka félni, 83 éves és tele van erővel!

     

    Barátoknak nem nagyon mondtuk még el, mert a 12. hétig még tudjátok magas a vetélés esélye, nem akarom, hogy utána meg menjen a sajnálkozás... Én a naptáram szerint 2013.01.02-re leszek kiírva, jövő szerdán majd pontosítjuk a dokival. Június közepefelé lehet majd jobban szétkürtölni, de mivel jön a nyár nem is nagyon tudom majd rejtegetni a pocit.

     

    Munkahelyen is csak júniusban szólok, ha elmondom most, elkezdenék lázasan az utódomat keresni! De én még kb. szeptember végéig szeretnék dolgozni.

     

    Kérdésem lenne lányok:

    Mitől lehet valaki veszélyeztetett terhes?

    Sokaktól hallottam, hogy 30 feletti első baba automatikusan az, de ugye ez nem igaz?! 

    előzmény:
    sz.virág (53)
    2012-05-15  10:11
  19. 2012. május 15. 10:5758.

    zsozsy

     

    dehogy vagy koros az első babához....... kinek hogy alakul  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. május 15. 10:4557.

    Gyorsan kiegészítem a korommal. :) Kicsit túlkoros vagyok már az első babához így köztetek... :( Sebaj, nem vagyok semmiről lekésve, ugye?! 

     

    Zivatarfelhő: topiktulaj, 6 hetes, 31 éves, 2. baba (3éves fiú)

    Roxybaby: 25 hetes, 36 éves, 2. baba (egy kisifa van), szülés várható: aug 27.

    sz.virág: 7 hetes, 36 éves, 3. baba (16 és 9 éves fiúk)

    Panndi: 10 hetes, 4. gyerek ( 4,5;3 és 11 hónapos gyerekek)

    Elon: 6 hetes, 2. baba (3éves lányka)

    Zsozsy: 6 hetes, 31 éves, 1. baba

    Dádi: 5 hetes, 2 baba (4 éves fiú)

    str: 14 hetes, 1.baba

    tevi-ke: 5 hetes, 32 éves, 2.baba (másfél éves fiú)

    előzmény:
    tevi-ke (40)
    2012-05-15  08:38
  21. 2012. május 15. 10:3756.

    a magnézium a méh izomzatát segíti ,erősíti a tapadást meg ilyeneket, mikor kórházban voltam magnézium citrátot kellett szednem ....... 

     

     

    az egyébként pont jó ha félidőben volt peteérésed akkor utána +max 10 nap és már kimutatja a teszt ( beágyazódás után már termeli a hcg-t a szervezeted )

     

    de igazából nem tudom csak gondolom

     

    nekem azért lehetett később mert szombaton még nem igazán mutatta, bár lehelet halvány volt de én azt nem értékeltem annak, aztán márnap kilátszott a kukábóla teszt vége és láttam hogy  ott van a másik csík is, de azt mondják hogy 20 perccel később már nem értékelhető   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. május 15. 10:3055.

    Dádi, mihez kell a magnézium?

     

    Virág, nekem is délutáni pisi volt a 25. napon, 25-ös teszt, mégis + lett. :D

    Fura ez, hogy korán lehetett a peteérésem, mert nekem határozottan félidőben van, ugyanis érzem. De akkor lehetett aaz elején is egy másik peteérésem, amit nem éreztem...

    előzmény:
    Dádi (51)
    2012-05-15  10:08
  23. 2012. május 15. 10:2254.

    tényleg látszik már a 6. héten ? akkor még májusban elmegyek , vagy majd meglátom , de ilyenkor olyan izgatott az ember pedig nekem már a második ........

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. május 15. 10:1153.

    Én a 6. héten voltam uh-on és már dobogott

    most már mindenkinek elmondjuk,addig én se mondtam nagyon senkinek,csak a családnak.

    előzmény:
    Dádi (51)
    2012-05-15  10:08
  25. 2012. május 15. 10:0952.
    Azt még nem írtam,hogy 1 éve probálkoztunk,voltam hormon vérvételen ,nem volt peteérésem,costylt kellett volna szednem,de én nagyon gyógyszerellenes vagyok,ezért szedtem inkább barátcserjét 3.5 hónapig,aztán kaptam gynevc inekcót 5 hétig hetente.A 6. héten már sikerült is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top