Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012ben babánk lesz

Zerega
Létrehozva: 2011. október 29. 07:30

Sziasztok!

 

Vannak itt olyanok akik a napokban (mi tegnap) vagy a közel múltban elhatározták a párjukkal, hogy 2012ben babájuk lesz?  

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2011. október 30. 12:0976.
    Ha eddig nem vagy hányós, talán megúszod te is.
    előzmény:
    .agika. (73)
    2011-10-30  11:47
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2011. október 30. 12:0875.

    Húúúaz nem lehet könnyű.

     

    Pasik..már csak ilyen hülyék. 

     

    Engem még kissé az is nyomaszt, hogy mit fogok neki mondani mikor már meglesz? Ugye visszaszólni nem tud, mégis azt mondják beszéljünk majd hozzá sokat. De mit?? Mintha magamban beszélnék?Vagy hogy?? Na, mindegy, ez biztos megoldódik majd, csak most még furi. Igazából még újszülöttet sem láttam soha életemben.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (74)
    2011-10-30  11:50
  3. Torolt_felhasznalo_155675
    Torolt_felhasznalo_155675
    2011. október 30. 11:5074.

    Á, én nem tudok, még a hasam sem nő, és semmi mozgás, úgyhogy nem érzem, hogy bárkihez is beszélnem kellene. Meg egyébként sem vagyok az a típus.

    De a férjem szokott neki szövegelni (hogy vagy kisfiam?) meg ő is sokat poénkodik.

     

    Nálam van kajaundor, meg émelygés, bár ne lenne. Néha még a saját parfümömtől is undorodom..

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (71)
    2011-10-30  11:40
  4. 2011. október 30. 11:4773.
    Még egyenlőre én is így vagyok...remélem nem lesz sokkal rosszabb a helyzet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (72)
    2011-10-30  11:45
  5. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2011. október 30. 11:4572.
    Nálam semmiféle rosszullét nem volt, még csak émelygés sem vagy kajaundor. Ugyanúgy voltam mint bármikor máskor.
    előzmény:
    *Rilla* (70)
    2011-10-30  11:31
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2011. október 30. 11:4071.

    Ti tudtok hozzá beszélni?Baszki nekem ez nem megy. Annyira nem tudom mit mondhatnék. Pedig már elég nagy lehet. A férjem néha mond baromságokat (persze csak trágár szavakkal tarkított cifraságokat), de inkább csak viccelődünk rajta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (69)
    2011-10-30  11:29
  7. 2011. október 30. 11:3170.

    Sziasztok:)

     

    Zerega: Egyelőre én is úgy gondolom, hogy a közeli sztk-ba fogok járni, aztán a terhesség vége felé fogadunk dokit, aki a távoli ismerősünk. Ő is pont a Bajcsyban dolgozikÚgyhogy valószínűleg én is ott fogok szülni.

     

    Remélem ez kivitelezhető így, mert azt a rengeteg pénzt, amit a magándokira költenénk, szeretnénk inkább a babára fordítani.

     

    Mi sem mondtuk senkinek, hogy próbálkozunkMeglepit szeretnénk, bár tudom, hogy sokan a családból már nagyon várják, hogy mikor jelentjük be a hírtEzért is jó megbeszélni veletek ezeket a dolgokat! 

     

     

    Harangocka: Nem bánnám, ha nálunk is hamar "beakadna" a baba, mint nálatokMesélj kicsit arról légyszi, hogy hogyan bírtál az elején dologozni. Mert én is ezt tervezem, csak aggódom a rosszullétek miatt. Mert ha beteg vagyok, még magamat is alig bírom elviselni

    előzmény:
    Zerega (59)
    2011-10-30  09:07
  8. Torolt_felhasznalo_155675
    Torolt_felhasznalo_155675
    2011. október 30. 11:2969.

    Te is hamarosan az leszel, meglátod! Majd drukkolunk egymásnak.   Mi októberre terveztük, hogy próbálkozunk, aztán szeptember lett belőle. És azonnal megfogant. Azt mondta a dokibácsi, hogy mivel kisebb petezsákot látott, mint kéne, a ciklus legvégén jöhetett össze. Úgyhogy lehet napokat számlálgatni, meg méricskélni, de igazából nincs kőbe vésve ez a szabály.

     

    Úgyhogy ha minden igaz, június elején lehet rá számítani. A férjem már beszél hozzá, és fiúneveken töri a fejét. De szerintem kislány lesz.

    előzmény:
    Zerega (66)
    2011-10-30  11:23
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2011. október 30. 11:2868.

    Ráparázni meg túlpörögni a gyerektémát -szerintem- felesleges. Annál stresszesebb vagy és annál nehezebben jön össze. Szóval csak lazán. A tinik felét amúgy is hullarészegen csinálják fel, nem pörögnek ők rajta, mégis beakad, nem? Na, jó, nem humorizálok.

     

    Edzés, dejóóóis az! Én is sokat edzettem előtte, most meg csak heti 2szer az is csak béna nyanyatorna vagy úszás. Tököm tele van, ráadásul nő a seggem meg a combom. De majd ha nem melózok mindennap!Lesz időm!

     

    Én vaterázok majd sokat bébicucc ügyben.

     

    Apósékkal nincs gondom, a férjem akad ki rájuk sokszor. Neki csak mostohaanyja az anyósom, vele meg olyan semmilyen a viszonya. Igazi anyjával már nem beszélnek. De amúgy is 150 km-re laknak, nem szaladgálunk oda percenként.

     

    előzmény:
    Zerega (64)
    2011-10-30  11:20
  10. 2011. október 30. 11:2767.

    Én magánba fogok járni(lagalább is eddig így van)Az én dokimis rendel a kórházban, és az egyik kolléganőm mondta, hogy amit lehet, azt a kórházban csinál meg és akkor nem kér pénzt.

     

    Igaz, nem vagyunk eleresztve anyagilag, de valahogy így nagyobb biztonságban érzem magam. Persze majd a 2. babánál több tapasztalatom lesz és akkor nem fogok ennyire parázni. Lehet, h akkor már én se fizetek dokit

    előzmény:
    Zerega (66)
    2011-10-30  11:23
  11. 2011. október 30. 11:2366.

    Szia! Üdvözöllek és gyere gyere bátran

     

    Gratulállok neked és irigykedem már olyan sok most már itt a babás 

     

    Na végkép meggyőztetek az sztk felől...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (65)
    2011-10-30  11:21
  12. Torolt_felhasznalo_155675
    Torolt_felhasznalo_155675
    2011. október 30. 11:2165.

    Sziasztok,

     

    én is becsatlakoznék, most vagyok a 8. hétben. Egyelőre párhuzamosan voltam már sztk-ban és egyszer magándokinál is, aztán rájöttem, hogy nem jó ez így, és most már csak az sztk-ba fogok menni, én meg vagyok velük elégedve. Egyébként a magándoki is ott rendel az sztk-ba, ahova járok. Tény, hogy nem kell annyit várni, jobb az ottani uh gépe (+ LCD tv, miegymás) és a szája is nagyobb mosolyra húzódik (7000 Ft volt) de nem hiszem, hogy olyan hatalmas a különbség, velem az sztk-ban is nagyon kedvesek mindig.

     

    előzmény:
    Zerega (1)
    2011-10-29  07:30
  13. 2011. október 30. 11:2064.

    Na meg volt mára az edzés....másfél hete nem edzettem és nálam az nagy szó ...mert amúgy heti6szor edzem...

     

    Na akkor végül is kb ugyan ott vagytok mint én, én is maradok MAJD ha már megfogantam az sztk-s dokinál, neki is fizetek, hogy végig ő legyen a dokim, de legalább jóval kevesebbet...

     

    Amúgy kb hasonlóan vagyok a baba bútorokkal és a baba kocsival...szeretnék persze igényeset és minőségit, de normál kereteken belül. 1. a gyerek úgy se értékeli 2. szerintem a túl drága baba cuccok nagyrésze paraszt vakítás....ez nagy biznisz láthatjuk a baba ruhák árán is...

     

    Szóval nekünk a nagy része az IKEA-ból lesz asszem, a baba kocsi pedig max 60 ezer körül lesz...még az is sok...

     

    harangocka látom nálatok nem felhőtlen a viszony apósékkal..sajnálom...

     

    Én is tudnám sorolni apósék baromségait, de nem teszem, mert valószínű úgy is fogtok még ezekről hallani ebben a topikban mivel sokat fogunk itt beszélni és fognak baromságokat mondani ők

    Másrészt meg azért lehetne sokkal rosszabb a helyzetem, amúgy normálisak, nem akarnak rosszat csak néha olyan egyszerűek és egoisták

    Mondjuk anyós biztos jó nagymama lesz, após már kevésbé jó nagypapa de ez van...

    Anyumékat meg jobban elviselem, és sokkal lelkesebb nagyszülők lesznek az biztos...legalább is apukám.....nekik már ugye van 2 unokájuk a nővéremtől így látom milyenek.

    Mondjuk velük meg nagy balhék lesznek elkényeztetés terén...szörnyűek...

     

    Na nem stresszelem magam előre

     

    Szerintetek elmenjek dokihoz most, vagy rá ér ha megfogant a bébi? Vagy azért előtte is érdemes?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2011. október 30. 10:2563.

    Én SZTK-ba járok, nem fizetek dokinak, ez alapelvem.Viszont anyácskám nagyon erőltette, hogy kell fogadott, uh mondtam neki ha kifizeti, nincs ellenemre. Így az SZTK-s dokim lesz a fogadott és a Margit Kórházban fogok szülni. Ez legalább közel van hozzánk és nem is a buzibelváros.

     

    Család nálunk örült, első unoka, anyuskám tapsikolt, apu meg pityergett.Apósék érdektelenek, nem is nagyon fogják látni az unokát. Sógornők is örültek. Barátok meg szintén. Tesóm az egyetlen aki kétkedő volt, de most már örül.

     

    előzmény:
    Zerega (59)
    2011-10-30  09:07
  15. 2011. október 30. 10:1762.

    Szerintem sem bűn, ha nem fogadsz dokit azért, hogy szüléskor 1 órát veled legyen...

    Persze ez többről szól azért, de ha nincs probléma terhesség során, akkor nem fontos. Még nekem sincs, első vizsgálatra elmentem a kórházba, megnézték, minden oké. Legközelebb 12 hetes uh...

    Én inkább majd keresek egy szülésznőt, aki végig velem lesz, állítólag sokkal többet segítenek, mint a dokik.

    előzmény:
    Zerega (59)
    2011-10-30  09:07
  16. 2011. október 30. 10:1261.
    Jah, most nézem, hogy akkor az is igencsak május vége... Nem sokkal vagy előrébb nálam. Jövő hétvégén énis a 10 hetet töltöm.
    előzmény:
    OriHód (50)
    2011-10-29  19:31
  17. 2011. október 30. 10:1160.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-10-29  23:31
  18. 2011. október 30. 09:0759.

    Sziasztok!

     

    Harangocka: Hát igen ez is elég hamarnak mondható, de én olyanról is tudok akinek gyógyszer abba hagyása után pár hét alatt összejött....kíváncsi leszek nálunk, hogy lesz. Fogalmam nincs én hogy szeretném de ez azt hiszem innentől nem is érdekes Eldönti a bébi mikor akar jönni és kész passz. Ahogy nálatok

     

    Magándoki vs SZTKdoki.....hát....ugye már majdnem minden sztk-ás dokinak van magánrendelője....és tegyük hozzá, hogy minden magánrendelő és magándoki a legtöbb nagyobb vizsgálatra az állami kórházba küldi a kismamákat mivel azok sokkal felszereltebbek mint a magánrendelők....mi átgondoltuk és egyenlőre úgy néz ki, hogy nem lesz kifejezett magándokink, de fizetni fogunk azért, hogy egy sztk-ás dokihoz járhassak, a nővérem már ajánlott is egyet, és így kb 100 ezerrel kevesebb fog kerülni a szülés...a szobáért meg majd fizetünk, hogy egyedül lehessek és kész.

    Úgy néz ki, hogy majd én  a BAjcsiba fogok szülni.

     

    Amúgy a párom unokanővére aki januárban szül majd kicsit ki akadt, hoyg ezen (orvoson) akar spórolni a párom de ha a fent leírtakat átgondoljuk én nem tartom bűnnek....ők magándokihoz járnak, 10szer kell megjelenniük és egy vizsgálat 20 ezer forint....a szülésnél már nem kell fizetniük de ez így 200 ezer forint + még fizetni kell a szülésznőnek is majd....

     

    Szerinte biztonságosabb ha magándokihoz jár az ember én a fentiek ismeretében már nem tartom így, ugyan is sztkban is lehet egy dokihoz járni és jó ellátásban részesülni....

     

    Szerintetek?

     

    Ja nálatok akiknek már megfogant a babájuk mit szólt a család? Tudták, hogy próbálkoztok vagy nem?

     

    Nálunk a nővéremék és párom unokanővére tudja, hogy abba hagytuk a gyógyszert, más nem...

    1. nem szeretnénk ha ezzel nyaggatnának minket

    2. meglepetésnek szánjuk

    3. nekem azt hiszem eléggé elegem lesz terhesség alatt és szülés után az anyósomból amúgy isnem rossz ember, de meg vannak a maga hülyeségei ahogy mindenkinek...és én ezeket amióta együtt lakunk egy időre nehezen viselem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. október 30. 08:4658.

    Szia!

     

    Üdv. köztünk. Jó egészséget kívánok!

    előzmény:
    OriHód (50)
    2011-10-29  19:31
  20. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2011. október 30. 08:2857.

    Szia OriHód!Hát én tudok neked mesélni jót is - rosszat is, bőven. 20 héttel járok előtted...azért ez az állatpot nem fenékig tejfel...ahogy azt sokan állítján.Mindenesetre próbálok nem kiborulni, és "várom a fényt az alagút végén".

     

    Megkérdezhetem, bp-i vagy? SzTK-zol vagy magándoki? Mi az a missed ab?

    előzmény:
    OriHód (52)
    2011-10-29  19:39
  21. 2011. október 29. 23:1456.

    Szia kiscsibe!

     

    Az én történetem nem éppen egyszerű! De megpróbálom röviden, lényegretörően leírni. Külföldön dolgozom (Ausztriában) mivel otthon lehetetlen munkát találni azon a környéken ahol lakunk. Téli szezon-nyári szezon. Januárban voltam otthon és bár akkor még nem akartunk babát, de megvolt az esély rá, hogy mégis összejött. Akkor bepánikoltam kicsit, de a párom hozzáállása megnyugtatott, átbeszéltük a dolgot és megegyeztünk hogy ha jönni akar jöhet a baba. De mivel visszajöttem Ausztriába az 1 hetes szabadság után, és csak áprilisban mentem haza újra, ezért lényegében csak áprilistól próbálkozunk élesben. De közben -nyáron- voltam kint ismét dolgozni, ezért is lehet hogy még mindig nem jártunk sikerrel. De élünk minden lehetőséggel! Én 27éves vagyok a párom 30. És igen, tudom, hogy így nem egyszerű és ha babát akarunk akkor miért vagyunk 700km távolságra egymástól, csak épp nem tehetjük meg, hogy én otthon üljek és várjam, hogy teherbe essek és utánna is otthon maradjak és várjam a 30.000 Ft-ot sem elérő havi "állami gyermekvállalási támogatást". És mivel eszem ágában sincs egy majdani családot és gyereket otthon hagyni és kijönni külföldre dolgozni inkább most teszem ezt! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308966 (36)
    2011-10-29  15:40
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2011. október 29. 20:4555.
    Hát a mi családunkban senki nem siet családot alapítani. Pedig én vagyok a legkisebb.Pedig a családba (férjemnél is) csak csajok vannak, mégcsak azt se mondhatnám, hogy link agglegények.    Amúgy nekem fog.gátló abbahagyása után nagyon hamar beakadt.Január közepén hagytam abba és április legelején már valószínű megvolt. Pedig 11 évig szedtem. Asszittem kell vagy félév mire tisztul a szervezetem. Hát nem kellett.
    előzmény:
    Zerega (47)
    2011-10-29  19:00
  23. 2011. október 29. 19:4754.

    Asszem az már nem......

     

    Én is amúgy így hiszek a horoszkópban ahogy te 

     

    Most mennem kell holnap jövök! 

    előzmény:
    OriHód (53)
    2011-10-29  19:41
  24. 2011. október 29. 19:4153.
    Én hiszek a horoszkópban...na nem abban amit az újság hátulján lehet olvasni hetente, hanem abban hogy az adott ember milyen jellemmel rendelkezik, milyen típusú. Igen a bika szerintem is igen jó jegy. Május 20-ra vagyok kiírva......az még bika?
    előzmény:
    Zerega (51)
    2011-10-29  19:35
  25. 2011. október 29. 19:3952.
    Köszönöm! Kedves vagy :D Remélem minnél több mindent tudunk megbeszélni a leendő és a már pocaklakós kismamákkal :D
    előzmény:
    Zerega (51)
    2011-10-29  19:35

Címlap

top