Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Főszerk 0-24

adrijan
Létrehozva: 2010. Április 5. 21:20
Sziasztok fórumlakók!

Talán értesültetek róla, hogy új főszerkesztő vette át az NLCafe vezetését Nagy Sebestyén személyében, a korábbi főszerkesztő pedig, Nyeste-Jakab Kriszta szülési szabadságát tölti.

Sebestyén 2000 óta dolgozik a Sanoma Budapestnél, az utóbbi hat évben az FHM magazin vezető szerkesztője volt. Sokrétű médiatapasztalatára jellemző, hogy 2002 és 2003 között az iNteRNeTTo szerkesztőjeként tevékenykedett, külsős újságíróként 1998 és 2000 között a Magyar Narancsnál is megfordult. Elkötelezett borszakértőként kereskedelmi rádióban szerkeszti és vezeti saját műsorát, 2005 óta.

2004-ben elnyerte a Minőségi Újságírásért Díjat, a következő évben pedig Szegő Tamás-díjjal is kitüntették.

Konkrétumok kiemelése nélkül az új főszerkesztő azt tervezi, hogy „a Nők Lapja Cafét az intelligens, egymással kommunikációt folytató hölgyek nagy platformjává teszi, ahol a nők kiteljesedhetnek – s ehhez igyekszünk minden modern eszközt megadni. Az oldal komoly szakértői bázisát pedig ebbe a valósidejű párbeszédbe fogjuk bevonni”.

Sebestyén szeretne személyesen is bemutatkozni nektek itt a fórumon, és itt válaszolni a kérdéseitekre. Ezért április 6-án déli 12-től másnap déli 12-ig, 24 órán keresztül egy maratoni beszélgetés keretében várja a kérdéseiteket.

Üdv: Adrián
  1. 2010. Április 6. 19:22176.

    nekem sem elég

     

    ha valaki publikál és itt az történik, akkor az minden tekintetben tökéletes legyen: értelem, helyesírás, mondanivaló, stilisztika 

    előzmény:
    Démétér (168)
    2010-04-06  19:11
  2. 2010. Április 6. 19:22175.
    Áprili1-én sokáig kellett dolgoznom, nyitottam magamnak egy lazulós topikot, ne tudd meg, miket kaptam. Igaz, az közel sem volt annyira szellemes, mint az Urban Aid, de én sem tudom mindig azt a nívót hozni... meg most fáradtabb is voltam. Szóval még olyat is kaptam, hogy szégyellje magát, aki magyar egyetemet végzett. El is döntöttem, hogy a végzettségem 8 általánosra változtatom...
    előzmény:
    Démétér (173)
    2010-04-06  19:18
  3. 2010. Április 6. 19:19174.
    Az értelmesebb témákat már én is felvetettem.... igaz, tudomány-művészet-társadalomrajz témakörben. Válasz azóta sincs.
    előzmény:
    fórumozok (169)
    2010-04-06  19:15
  4. 2010. Április 6. 19:18173.
    Emlékszem hát :)) Borzasztóan sokat  nevettünk. Persze biztosan mi is hibásak vagyunk, hogy már nem megy.
    előzmény:
    Átutazó (172)
    2010-04-06  19:18
  5. 2010. Április 6. 19:18172.
    Emlékszel még a 2 évvel ezelőtti Hm... c. topikomra az "Urban Aid" segélycsomagról? Annyit már rég nevettem, mint akkor, azzal a társasággal... a mai fórumozók azért már a fejemet vennék.... a humorérzék nagyon eltűnt innen... meg az empátia és a türelem....
    előzmény:
    Démétér (161)
    2010-04-06  18:56
  6. 2010. Április 6. 19:17171.
    Normálisabb állapotomban egyébként egy szépen megírt receptnek is tudok örülni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (170)
    2010-04-06  19:16
  7. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. Április 6. 19:16170.

    Csak szépen, sorban, mint a falusi lakodalomban...

    A sok elvetélt kommunikáció szakost ki, mint a macskát, felvenni helyettük TEHETSÉGES újságíró palántákat, akik tudnak helyesen írni. Aztán jöhetnek az '"igényesebb" témák. .)

    előzmény:
    Démétér (168)
    2010-04-06  19:11
  8. 2010. Április 6. 19:15169.

    jó estét!

     

    De kérdezhettek ám másról is, mint a Fórumról, állok elébe...

     

    Olvastad a cikkecskékről írt tegnap esti véleményünket? 

     

    Milyen változásokra számíthatunk? Eltűnnek? Javulnak? 

    Mennyire számíthatunk a tegnap fogalmasított "34 felett nincs élet" szemléletnek a száműzésére?

     

    Cikkekhez: lehetne ismeretterjesztést folytatni pl. munkaügy területéről (mi a munkaszerződés, mi a megszűnés a megszüntetés, mi a különbség a szabadság és a szabadnap között, milyen munkavállalói jogok és kötelezettségek vannak, mi a teendő munkahelyi baleset esetén stb.)

    Ezt például igazán felkarolhatnátok! Hiánypótló sorozat lenne, rövid, értelmes, közérthető mondatokkal, nem pedig a jogszabályok behivatkozásával, úgy, hogy még az "egyszerű", jogszabályt olvasni nem  emberek is értsék.

    És biztosan van egy csomó olyan témakör, amit fel lehetne karolni. De ez a munkaügy és a hozzá tartozó összes többi dolog (hogy kaphatok gyes-t, hogy kaphatok munkanélküli ellátást, melyek a munkaszüneti napok stb.) sok hasábot kitölthet az nlc-n. 

     

    Ezeket a ki kivel, mikor és hogyan csalt meg, hány dkg-nyi háj van ezen vagy azon az emberen, és persze a hány db ránc van a szeme környékén cikkek helyére tegyétek be. 

     

    A technikához pedig: vagy használjatok a cikkecskéknél címkéket vagy ne. Mert annak nincs értelme, hogy más jelenik meg a cikkecske alatt, mint amiről szól. Ma is láttam egyet, de most nem találom melyik volt az, hogy élő példát mutassak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844418 (158)
    2010-04-06  18:13
  9. 2010. Április 6. 19:11168.

    Én ma úgyis negatív és telhetetlen vagyok - pusztuljak el - de nekem nem volna elég, ha egyeztetnék az alanyt és az állítmányt. Szép kezdeményezés és jó irány volna, hogyne, de nem elég. Tessék érdekes témákat találni, körülnézni bennük és utánuk, szedjenek össze triviális és különleges tényeket róluk, legyenek szépek és elegánsak a fotók is.

     

    Nna.

     

    Kibírhatatlan vagyok ma. Pardon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (167)
    2010-04-06  19:08
  10. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. Április 6. 19:08167.

    Én nem kívánok túl sokat a cikkektől, csak olyan alapokat például, hogy az alany meg az állítmány egyeztetve legyen... És nem túlzok. Nem ritka az olyan "cikk", hogy az az érzésem, csak írta, írta, és már rakta is fel a netre. Azaz egyszer sem olvasta át, hogy értelmes-e. És most nem is a helyesírási hibákra gondolok, hanem hogy a mondatnak egész egyszerűen NINCS ÉRTELME. Mintha nem magyar anyanyelvű írta volna...

    előzmény:
    sercli (165)
    2010-04-06  19:04
  11. 2010. Április 6. 19:05166.

    sebi?

     

    máris csak úgy sebi? 

     

    ismered őt? 

     

     

     

    azt már tegnap is jeleztük, hogy az fhm-es szopcsi-fürcsi-büfi itt nem ugyanazt jelenti ... de bízom benne, hogy ehhez lesz elég intelligens és a meztelen kurvás képek és cikkek kimaradnak az nlc életéből 

     

    és ezzel együtt a szópósmaca smile-k is eltűnnek remélhetőleg ... ha már színvonalról beszélünk, meg maradandó értékről, meg 60 évről és napi sokezer olvasóról 

     

    utóbbi két bekezedést az új főszerkesztőnek írtam alapvetően

    előzmény:
    sulislányka (157)
    2010-04-06  18:11
  12. 2010. Április 6. 19:04165.

    de sajna azóta a világgal is történt ez meg az, mindenki zaklatottabb, flusztráltabb, valahogy sok lett a fúria, az otromba, a közönséges, meg pláne az unalmas...-- Igen, pont erről beszéltünk valamelyik topikban. Sajna az emberek alaphangulata változott meg, tök agresszív lett mindenki, a humor meg le van húzva a wc-n.

    De hát ezzel itt nemtom mit lehetne csinálni.... 

     

    a topicok unalmasak igen.. az nlc szép próbálkozása az nlc-s cikkek, viszont sajnálatos módon egy olyan szinten aluli réteget céloztak meg ezekkel, amit az értelmesebb fórumozók kikérnek maguknak (én is :)) ) - Én ezeket nem olvasom. Nem is érdekel. Ja de, múltkor elolvastam egy autós cikket, és egy anorexiás lányról szóló cikket. Azok tök érdekesek voltak. :)

    előzmény:
    pihe** (152)
    2010-04-06  17:18
  13. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. Április 6. 19:03164.
    Nem vagyunk sem gyerekek, sem értelmi fogyatékosok, hogy "védelmezni" kelljen bennünket. Az új főszerkesztő szakami irányítója lesz egy fórumnak, nem a pótapukánk. A magánéletéhez pedig senkinek semmi köze.
    előzmény:
    sulislányka (157)
    2010-04-06  18:11
  14. 2010. Április 6. 18:59163.

    Jesszus. :D Nem kapcsolatomottóra gondoltam, mint egyéniség...:D

    Ezt a jelenséget másnak nevezném. :D 

    előzmény:
    Démétér (154)
    2010-04-06  17:35
  15. 2010. Április 6. 18:57162.

    aztán útnak eresztette csodaszép brazil feleségét??- Te is szappanoperákon és bulváron nevelkedtél?

     

    Semmi közöm "Sebi" magánéletéhez.... (neked sincs. )

     

     

    előzmény:
    sulislányka (157)
    2010-04-06  18:11
  16. 2010. Április 6. 18:56161.

    Valószínűleg eszméletlenül kiábrándult időszakom lehet :) Elnézést kérek érte - Serclinek is igaza volt. Én most nem bírok izgalmat találni a mindig ugyanolyan topikokban, de ez nyilván az én hibám.

     

    És most nem csak a fórumról.

    Személy szerint roppant ritkán olvasom a cikkeket - inkább akkor, ha valamilyen érdekes topik generálódik róluk. Olvasnám, ha részletesebb, informatívabb, bőségesebb anyag lenne - tulajdonképpen bármiről is. A három bekezdésnyi "kisszínesek"-hez nem kell kilátogatni az oldalra, mert gyakorlatilag a címből tudunk mindent. Ha valamivel hosszabb, több, érdekesebb információ lenne a cikkekben, szerintem többen látogatnánk... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844418 (158)
    2010-04-06  18:13
  17. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. Április 6. 18:53160.
    Szerintem az, hogy elméletileg hányan olvassák a fórumot, maximum az üzemeltetőnek meg a hirdetőknek fontos. Az egyszeri mezei fórumozónak ez édesmindegy. Neki az a fontos, hogy akik MEGSZÓLALNAK, tehát nemcsak olvasnak, hanem topikot nyitnak, hozzászólnak, azok milyen értéket, színvonalat képviselnek. És ebből a szempontból csúnya mélyrepülésben van az NLC... Emike meg Ottó, ági80 végeláthatatlan szerelmi sirámai, bóbita40 unatkozó hergelése... ez megy. Az értelmesebbjének lassan már kedve sincs megszólalni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844418 (158)
    2010-04-06  18:13
  18. 2010. Április 6. 18:39159.

    Kedves Sebestyén!

     

    Én nem a fórumról, hanem inkább az oldal jövőbeni tartalmáról szeretnék kérdezni:

    Lesznek majd esetleg "fajsúlyosabb" cikkek is az NLC-n? Értem ezalatt, hogy nemcak sminktippek, meg "híresemberek" magánélete,meg a hogyan rendezzem át a lakásom, stb, hanem esetleg pl. több tudományos ismeretterjesztés könnyed formában, vagy művészeti dolgok, esetleg érdekes emberek, események (és itt nem a "sztárokra" gondolok). Vagy színvonalas szinház- és filmkritikák...eddig is biztosvoltak, csak hogy esetleg az ilyen típusú cikkek nagyobbarányt foglalhatnának el esetleg....

     

    Üdvözlettel

    Átutazó, aki általában tényleg csak átutazóban van itt.... de 4-6 éve még törzstag volt itt más néven....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844418 (158)
    2010-04-06  18:13
  19. Torolt_felhasznalo_844418
    Torolt_felhasznalo_844418
    2010. Április 6. 18:13158.


    Kedves Démétér!

    Átlagosan negyvenezer ember olvassa az NLCafé Fórumát naponta. Kizárt, hogy egyformák, pláne unalmasak lennének. Talán csak arról van szó, hogy néhány aktív fórumozó... khm... harsányabban kommunikál, és úgy tűnhet, meghatározzák az alaphangot, illetve néhány "véleményvezér" már nem használja a Fórumot. Ez attól még egy óriási közösség, és az ilyenek alaptermészete, hogy gyorsan változnak, de sohasem unalmasak. Hagyni kell, hogy mindenki hallathassa a hangját, amíg nem sért meg ezzel súlyosan másokat. Ez a demokratikus és türelmes hozzáállás most már (a kezdeti túl szigorú moderálási elvek elhagyásával) jellemző az NLCaféra, és szeretném, ha jellemző lenne a fórumozókra is. Utóbbit, mint egy korábbi kérdésre már válaszoltam, egy ősi, hatékony módszerrel: a párbeszéddel szeretnénk elsősorban elérni. Ma már felkészült, intelligens moderátorokkal dolgozunk, az a cél, hogy az NLCafé Fóruma nagyon sokszínű legyen, ahol mindenki megszólalhat, és mindenkit meg is hallgatnak. Remélem, sikerül ezt elérni, hiszen úgy látom a hozzászólásokból, hogy ez a fórumozó közösség legfőbb vágya. De kérdezhettek ám másról is, mint a Fórumról, állok elébe...

    előzmény:
    Démétér (146)
    2010-04-06  16:21
  20. 2010. Április 6. 18:11157.

    Ez komoly, hogy mindenki Sebitől várja, hogy megváltsa a világot? Én nem tudom, hogy miért pont itt kötött ki Mr Polihisztor, de szégyen, hogy megtették egy női oldal "fejévé". Azt az embert, aki évekig minősíthetetlen modorban írt a nőkről az FHM hasábjain? Ő fogja egy kézbe az itteni nők problémáit, gondolatait, aki egy másik fórumon gyalázatos stílusban alázta őket? Aki csak azért borszakértő, mert felszedegetett pár leejtett morzsát a "nagyoktól" és sikerült elföldelnie egyszer egy palack szőlőlét....? Ő lesz a női portálunk "védelmezője", aki fél évig bírta a házasság szentségét, aztán útnak eresztette csodaszép brazil feleségét?? Az újságírói érdemeit nem vitatom, de nem hiszem, hogy az itteni munkájához szükséges elveket tényleg a magáénak vallja, hitelesen. Persze jó pénzért egy ideig még ezt is bevállalhatja...

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-04-05  21:20
  21. 2010. Április 6. 17:55156.

    off: tudom a megfejtést és kérdezni akartalak hogy mondhatom-e.. de nem küldi el a hsz-em :(

    jah igen.. a blogról van most itten szó, miért nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844418 (144)
    2010-04-06  15:41
  22. 2010. Április 6. 17:46155.
    :DD hát igen.. a sors gondoskodik rólunk :)))
    előzmény:
    Démétér (154)
    2010-04-06  17:35
  23. 2010. Április 6. 17:35154.

    Revideálom az álláspontomat. A fórum nem unalmas. Kapcsolatom Ottó a gardróbban ül, ha maga alá törik.

    Hát ez kész :)) Mégis vannak egyéniségek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. Április 6. 17:28153.

    Szia Sebestyén!

     

    Nekem egy technikai kérésem lenne.

    Jó lenne ha 'minden' böngészőre kifogástalanul működne az oldal.

    Én pl Chrome-t használok és volt már néhány bosszantó percem

    Köszi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. Április 6. 17:18152.

    értjük igen :) és nem utállak

    az van, hogy megváltozott a fórum és éles határvonalat lehet húzni, hogy mikortól...

    pont egyidőben történt az észnélküli moderálások, egyes fórumtársak észnélküli lejárató akciói, volt valami technikai újítás is amitől fenekestől felfordult az egész fórum hónapokra...

     

    aki úgy gondolta elment, és biztos jól is érzik ott magukat mert kedves kis birodalmat építettek ...

    jönnek persze újak is... de sajna azóta a világgal is történt ez meg az, mindenki zaklatottabb, flusztráltabb, valahogy sok lett a fúria, az otromba, a közönséges, meg pláne az unalmas...

    remélhetőleg nem ijeszti el a normálisakat ez a közeg, talán meggyőzhetők ők is, hogy boldogabbak lennének kicsit ha itt nem harcolnának hanem kikapcsolódni nyugalmat szórakozást keresni járnának ide..

     

    a topicok unalmasak igen.. az nlc szép próbálkozása az nlc-s cikkek, viszont sajnálatos módon egy olyan szinten aluli réteget céloztak meg ezekkel, amit az értelmesebb fórumozók kikérnek maguknak (én is :)) )

     

    remélhetőleg tényleg ezentúl emelkedik a színvonal, de ehhez mi azért kevesek vagyunk... az nlc a bázis, igenis gondoskodjon arról hogy nívós beszélgetéseket kezdeményez és kultúrált hátteret biztosít a fórumozáshoz...

     

    és még vmi miatt maradnak el nagyon sokan... ez pedig az oldal technikai működése......  alapvető funkciókkal gondok vannak és sajnos minden egyes újítással újabbakat kapunk a nyakunba...

    előzmény:
    sercli (147)
    2010-04-06  16:50

Címlap

top