Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Koromreszelgeto...

Prókátor13
Létrehozva: 2010. február 26. 05:54

Koromreszelgeto. 

Csak ulunk, reszelgetjuk a kormunket es mindent, mindenkit jol kibeszelunk. .

Vagy ki tudja...egy igazan eles korom neha egesz jol jon.

Tema? Kotetlen. Az asztal alatt hever, csak le kell erte hajolnunk.

Tagok? A regi NLC/s jatszotarsak, uj Facebookos ismerosok, egyebkent pedig barki, akinek mondanivaloja, velemenye van.

Szoval ki vele, ne tartsd veka alatt, mert lejar a szavatossaga.  

  1. 2010. Április 18. 22:58201.

    folytatasos horror  tortenet 2. resze....

     

    Szoval a veszcsengok....Tudod Kata, olyan nagyon visszas kezdett lenni ez az egesz...mert hercegno azt mondta, hogy elete dramaval teli, nyugalmat akar, es neki nem kell kekszakall, jaj isten ments....en meg folyamatosan probaltam rabeszelni, hogy nincs semmi gond kekszakallal, rendes ember az, volt vele tiz jo esztendo, az, hogy az utolso masfel evben mi tortent, ahhoz ket ember kellett, nem lesz o tobbet ilyen, miert is ne probalna meg. De hercegno csak hajtogatta a magaet, hogy neki biza nem kell kekszakall, eddig sem kellett, szakitott vele szamosan, minden masodik talalkanal elmondta, hogy nem akarja ezt a romancot...de kekszakall nagyon rajta van...de o, oneki nem kell drama. Es innen nem nagyon ertettem a dolgot. Mert kozben o gyartotta a dramat, izgult, irogatta a leveleket, hogy nem tud aludni, irogatta, hogy jaj, most erre azonnal innia kell egyet, es kozben egett a kezeben a telefon, hozta vitte a hireket, kerdezett, kutakodott...no mar csak azert, mert o a gyenge idegrendszerevel nem birja a dramat, szoval hogy is van ez a gyerektartas dolog, ki, hogyan, hol kivel, es micsoda????? Levelben visszakerdezett dolgokat tobbszor.

    Ennel a pontnal mar nagyon ingatag voltam hercegno jellemet illetoen. Mar kezdett nagyon szanalmassa valni, hogy egy kivulallo ember ilyen mertekben dugja bele a nozijat masok tanyerjaba. A mondanivaloja is kifakult, amit ertelemnek veltem a kezdeten, arrol kiderult, valoban ertelem volt, de csak annyi van a tarsolyban, tobb nem fer bele, mert a harmadik hivas kornyeketol mar csak onmagat tudta ismetelni.

    Azert egy kicsit beprobalkoztam, hatha tudunk masrol is beszelni. Rolad irtam neki Kata, a verseidrol, a regenyedrol, elkuldtem neki a weboldalat (a reklam dijat majd kerem rendesen kiutalni), kiemeltem a koromreszelgetos versedet, leirtam a versed hatteret, Navratilovat, hogy nem szunik a harc....stb, gondoltam harap ra, nem exrol kell tovabb fecsegnunk. Nos, nem harapott ra, tovabbra is csak ez a problema foglalkoztatta, okozott neki almatlan ejszakakat. Ugy sajnaltam szegenyt-)  

    Kozben elkepzeltem szegeny kekszakallt, szurke az arca a pipatol, es kettos latasa van-) Csunya fijju, azert sokat hazudozott am-) Nem kellett volna-)

    A vegen mar nagyon duhos volt, szerintem a szakalla is kifakult az idegessegtol, hat nosza felvertezte magat, csataba indult, elokapta mobiltelefonjat, es felhivott, gondolvan, megtiltja a parbeszedet koztem es hercegno kozott.  

    Nononono!!!! Ez kerem igy nem mukszik-) Ha en ilyen helyzetbe kerulok, akkor nem az exem fogom felhivni, hanem megkerem azt az embert, akit szeretek, hogy ne foglalkozzon a maganeletemmel. Komolyan gondolta, hogy meg tudna tiltani? Es valojaban pontosan mit is? Hercegno irt nekem eloszor levelet, megvadolt, hogy megkarcoltam a kocsijat. En ugyan itt hagytam neki egy  telefon uzenetet, de nem azert, hogy exrol, vayg az eletemrol csevelyezzek, hanem, hogy ertse meg, en nem kovettem el ellene semmit azon kivul, hogy benyitottam a titkos hetedik szobaba, es ha az miatt szakit akkor buta. Nem is gondoltam volna, hogy barmifele egyeb beszelgetni valonk lehetne egymassal.

     

    meg mindig folytatom am-)  

    előzmény:
    kysslina (198)
    2010-04-18  04:57
  2. 2010. Április 18. 22:56200.

     1. resz

     

    Na itt vagyok Kata. Nem tudom eldonteni falnak beszelek e, mennyit tudsz jonni, mikor tudsz jonni, ugyhogy csak dunnyogom magamban...no meg a persze a te hodoloidnak, meg az enyemeknek is, hadd oruljon mindenki egy kicsit-) 

     

    Exrol nem beszelunk, csunya fijjjju, rogton azt hiszi, hogy szaladgalok utana, osztan ezzel zaklatja a csaladomat-) Mellesleg, hadd zaklassa, kell neki egy kis elfoglaltsag, majd orrba verik erte-)

     

    Inkabb egy nagyon erdekes, kedves lanyrol beszelek, nagyon kulonos termeszettel. Konzekvenciat nem vonok le, rad bizom, en nem szemelyeskedek-)

     

    A tortenet elozmenye.

    Bunko voltam, benyitottam kekszakallu herceg hetedik szobajaba, megpillantottam a titkot, illetve nem pillantottam meg, mert nagyon elbujt a takaro ala, rozsaszirmok koze. Rogton tudtam, hogy jerk voltam, nosza bocsanatot kertem azonnal, delelott ugy tizszer, delutan meg ketszer annyiszor, de a kekszakallu rozsalovag nem bocsajtott meg. Hat gondoltam beke veled hercegem, ezentul igy eljuk eletunket-)

    Aztan aznap ejjel tortent valami. Felajultam bulizastol, kartyazastol beestem agyamba, megneztem emailjeimet, es dobbenet, irja a rendszer, hogy a kekszakallu rozsalovag rejtegetett sziveholgye ertesitesre meltatott.

    Jaeger ide vagy oda, ezt mar csak elolvastam....hat megrazott a dolog.

    Irja a lany, hogy nem erti, hogy lehet valaki ennyire gonosz, hogy meghuzza a kocsijat, merthogy csak en lehettem. Kb ugy ereztem magam, mint akit buzogannyal fejbevertek, szoval nosza, irtam is vissza vagy harom sort, (ennyit engedett a jaeger), hogy majd holnap irok, vagy beszeljunk telefonon, mert en ugyan tettem ilyet. (azt mar irtam neked asszem a facebookon, hogy nem kocsikat karcolgatok Kata, en lelkekeket karcolgatok, nincs az a fenyezo amit rendbehozza-)

    Reggel megirtam amit gondolok, nem viccelve, mert komoly volt a dolog, elkuldtem, es kozben latom mig en irtam ujabb ket levelet kaptam. Hercegno ertesitett, hogy o kiszall, elhagyja kekszakallu rozsalovagot, mert nem birja gyenge lelke a csaladi dramat. Szivembe markolt eme drama, a lemondas a hosiesseg, szal felhivtam, hagytam neki egy uzenetet, hogy nagyon bocsanatot kerek, hogy benyitottam a hettoronyba, bunko vagyok, bunko, bunko, bunko, de kocsikat nem karcolgatok, ne legyen buta, hogy egy harmadik ember miatt lemondjon barmirol is, viheti a lovagot, ha megvette hadd vigye. Ha akar velem beszelni, nyugodtan hivjon fel, de ne csinaljon butasagot ez miatt.

    Hercegno elt a lehetoseggel, felhivott. Es innentol nagyon erdekes fordultot vettek a dolgok. Nem is erdekelte semmifele auto, szavamba vagott azonnal, es mondta mas erdekli: pl. mit latott a fiam, mikor kekszakallu osszetorte a microt...semmit sem, csak a hangjat hallottuk, mikor kileptunk az ajton.

    Hercegno borzasztoan kivancsi volt, meg hat borzaszto kozlekeny is, meselte miket mondott rolam az exem, hogyan remitette ot halalra stb stb stb...nem irhatok le mindent, mert nem illendo, meg hat kozel negy orat csevelyeztunk. Zarni azzal zartuk, hogy nagyon szivesen talalkozna velem. 

    Innen megindultak az esemenyek, meg a telefonalgatasok. Valami nagyon erdekes modon. Mert mindent amit mondtam, azonnal kozolt kekszakallu exemmel, es ugyanez vissza. Megdobbento volt, mulattam rajta, terelgettem a bogarat, vizsgalgattam, hogyan es miert lehet ez, mitol ilyen egy ember. Azt tudni kell hozza, hogy iwiwes bemoldala alapjan uresfejunek gondoltam hercegnot, de beszelgetes alapjan voltak ertelmes gondoltai, kellemes hangja....csak a tavolban mindig ott voltak azok a csunya csunya veszcsengok.....

     

    folytatom...meg egy parszor, mert kurva hosszu lesz.... 

    előzmény:
    kysslina (198)
    2010-04-18  04:57
  3. 2010. Április 18. 09:51199.

    Aham, Katam irok is bizony-) Kicsit bosszant, ugyan, hogy ilyen hulyesegekkel es ostoba emberekkel kell toltenem az idomet, miikor annyi mondanivalom lenne. Irok, holnap. Egy nagyon buta uresfeju lanyrol-) 

    Kata, jatszottal te gyerekkorodban bogarral? Tudod, amikor ulsz a homokozoban, kibujik a homokbol egy bogar, te huzod vonalakat, ontod a vizet, es az ostoba joszag megy ahova akarod...tudod, csak ugy a jatek oromeert? Majd holnap, most mar keso van, faradt is vagyok...es hat vannak jobb dolgok is...

     

    Csuda egy embereket talaltam megint magamnak. Mar irtam, hogy egy operaenekesnonek dolgozom (a ferjet istapolgatom) ...ma megint elvarazsolt-) Nem kell nekem sem szinhazba sem operaba mennem, talcan talaljak nekem munka kozben-) Hamarosan festeni fogunk. Alig varom-) En nem tudok festeni, de nagyon szeretnek, hat most megtanitanak munkaido alatt. Emlekszel, meg a regi topikunkon feltettem azokat kepeket amiket festekszoroval fujtam....csak ugy lattam San Franciscoban, es megprobaltam en is, jo buli volt-)

    A ferfi akit, mittudoemen mit mondjak most, mert nem apolom, inkabb rehabilitalom, valamikor csudajo kepeket festett. Mostmar nem tud festeni, mert ugy kapta el a stroke, hogy nagyon tonkre ment a jobb keze. De azert az akarat meg van benne, azt mondta ujra elkezd festeni, bal kezzel. Nekem meg mellette kell lennem minden pillanatban...szoval mondtam, vinnem en is cuccaimat, aztan festek en is, ott mellette, es tanulom kozben a technikat.Nekem kellett volna boldognak lennem, es kozben ot tettem boldogga vele. Azota nagyon lelkes, hogy egyutt fogunk festeni. Ma egesz delelott festmenyekrol, festokrol, stilusokrol beszelgettunk, vegig neztuk a konyveit, kozben ereztem elkap a harci laz, rajzolni kellene (persze nem artana egy kicsit tudni is rajzolni, mert azert az nekem olyan nagyon nem megy am, bar mar probalkoztam vele) 

    Kerdezgettek ismerosok milyen a munkam. Mondtam, a munkam nagyon jo..a fizetes amit adnak erte, az a szegyen. Aztan eljut az ember arra pontra, amikor mar nem szamit, mennyi a fizetes, es nem dollarban szamolod az orakat, hanem nagyszeruen erzed magad. Kozben valahol egy kicsit nem is erted, hogy mivel erdemled meg, hogy nagyszeru emberekkel hoz ossze az elet.

    Jott hozzajuk ma ket srac. Mormonok. Csuda egy nepseg az is. A patiot festettek, csak baratilag, segitseg keppen. Mikor beleptek az ajton, neztem oket, Istenem szegenykeim, de randak vagytok....(ez dog dolog, mert nem kulsosegek alapjan szoktam embereket megitelni, hat rondanak lattam oket es kesz-), aztan keszitettem nekik kajat, leultunk az asztalhoz mikor vegeztek, es...elvarazsoltak. Az okossagukkal, az egyenisegukkel, tisztasagukkal, a lelkukkel. Pedig olyan gyerekek voltak meg, tan a ketto egyutt lehetett annyi idos, mint en egyedul-) Csudapokok mind, ferj, feleseg, a gyerekeik es vendegeik is. Jol erzem magam veluk-)  

    előzmény:
    kysslina (198)
    2010-04-18  04:57
  4. 2010. Április 18. 04:57198.

    Figyelj, en egyszeruen nem is tudok ehhez mit szolni..

    Elso reakciomban akartam irni, hogy hadd vigye, ugyis irta mar itt valaki feledheto, hogy manapsag boldog-boldogtalannak mustangja van, hat a kovetkezo kocsid majd valami jobb lesz. Megmondom milyen: olyan, amelyik elvisz egyik ponttol a masikig, mert az a legjobb auto a vilagon. Igazabol en visszasirom a trabantokat, legszivesebben azzal jarnek most is. Azzal nem volt semmi problema, ronda volt, zajos, meg mergezo is, viszont az idegeimnek jot tett azzal, hogy felesleges kiadasokba nem kellett olnom magam miatta, es mindig, mindenhol mukodott. Ahogy elneztem, nalatok azert joval jobb aron vannak autok, mint itt, es nem hiszem, hogy akkor akadaly lesz egy uj auto, amellett, hogy most 1000%, hogy nagy ervagas.

     

    No errol ennyit. Az, hogy az exedrol mit gondolok ezen dolgok utan, azt inkabb nem irnam le, ha nem haragszol.

    Mint irtam volt: a gyereket szivatja  aleginkabb. Most emiatt veheted ki onnan, ahol mar megszokott, ahol kialakitott baratsagokat. Ha ettol lesz boldogabb, akkor mit is kellene errol az emberrol irnom? Anyoskartars gondolom forro droton van mostansag vele... Ilyen otleteket magatol nem tudna kiagyalni.

     

    Igazsag szerint, ha en kilepnek a hazassagombol, en sem vinnek semmit. Nem egyszer kezdtem, ekzdtuk mar nullarol, mar ez a resze nem erdekel. 

     

    Most nem mondanek olyan tanacsot sem, hogy hagyd a francba, ne gondolkodj olyanbokon, hogy mik fognak a reszedrol tortenni, mert basszus, en is ezt tennem ebben a helyzetben. Ezt mondja a szivem. Viszont azt kellene mondanom, hogy ne csinald, mert azokat az energiaidat hasznalod el, amelyek most nagyon kellenenek masra, arra, hogy felepitsd ujra az eleted. De megpusztulnek en is, ha enm vagnam jol pofan valamivel ezek utan. nem, nem magam miatt, hanem amiatt, hogy a gyerekkel is igy ki akar cseszni.

     

    Ha meg biznak benned, akkor mar csak (igen) ezert sem adhatod fel. A masik resze - a magad miatt - jelen pillanatban teged most ugysem erdekel, de mas miatt muszaj csinalnod, hay csinald! Csokoltatom annak a kezeit, aki miatt csinalod, es tenyleg add at neki, mert most igazan ennel jobbat nem is tehetne veled.... 

     

    varom, hogy irj!

    előzmény:
    Prókátor13 (197)
    2010-04-16  22:34
  5. 2010. Április 16. 22:34197.

    Erdekes dolgokat produkal neha az elet Lina. Vannak dolgok, amiknek meg kell tortenni. 

    Este jovok, leirok mindent. Sajnalom, hogy meg mindig nem lehet teged hivni telefonon, adok a velemenyedre. Igy egy kicsit hosszabb lesz.

     

    A gyerektartason mar tul jutottunk. Most a kocsi van soron. Mondta, hogy takaritsam ki az autot, mert elviszi. Eloszor duhos voltam, no azt ugyan nem, hat evvel ezelott kaptam szuletesnapomra.

    De tudod mit? Kitakaritom es viheti. Meg fogjuk oldani Marciaval a dolgot, ha hirtelen vennem kell egy autot. Nem csak az autot Lina, elvihet mindent amit tole kaptam, a fenykepezogept, laptopot, barmit.... me g fogom oldani. Azt a par dolgot, amit tole kaptam, nem kell visszadnia, en soha eletemben egyetlen kapcsolatomban sem kertem vissza semmit, de hat adtak volna sem fogadtam volna el. Szoval csak dobja ki a szemetbe nyugodtan-) A vackait meg vigye-)

    MIndenkinek maganak kell megkuzdenie a sajat szellemeivel, neki is, nekem is, a masinak is, az egesz vilagnak, mert mindenkinek megvannak a maga szellemei. Nem ez lesz az elso dolog, amit elvett tolem, az eddigieket is tuleltem.

    Tudom a hataraimat, es tudom, hogy mi az ameddig elmehetek anelkul, hogy sajat magamat utalnom kelljen erte.

    Ma beszelni akart a lanyaimmal es a Marciaval. Am legyen, szeretettel varjak. En elmegyeik itthonrol ma este.  

    Azt nem mondom, hogy nem fognak tortenni dolgok, mert fognak. Epp annyi, hogy utana meg nyugodtan nezhessek a tukorbe. Nem bosszubol, az ilyen ostoba es gyerekes dolgokat meghagyom neki-) De vannak dolgok amiket viszont le kell rendeznem. Elmondom este, mert kivancsi vagyok a velemenyedre, mennyi jogos belole es mennyi nem. Te mit tennel az en helyemben?

    En egyenlore csak annyit ma, hogy megbeszeltem a lanyommal, takaritsa ki holnap az autot, es vasarnap este lealliltom a haza elott.

    A gyereknek keresek most egy masik iskolat, ahova elviszi meg hozza az iskkolabusz, ne meg nagyon kozel dolgozom, egy kis biciglizes hatarozottan jot tesz, kemenyebb es formasabb lesz tole a popsi-) Rafer, mert azert mar csak egy 45 eves popsirol van szo, meg a vegen halas leszek-)  

    Most megyek, mert azert az elet alapjaban veve jo dolgokbol all am, nem ilyebn mocsokbol....szal, egy baratnom elutazik, egy hazatelepul magyarorszagra, egy kis szuletesnap....hat ma delutan kicsit...oh, nem nem bulizunk, csak talalkozunk, beszelgetunk, nevetunk. Aztan ejjel meg dolgozgatnom kell az internten, probalok tanulgatni, feladnam de nem lehet, mert biznak bennem, a fene egye meg, en mondom nem kellene-)))) 

     

    előzmény:
    kysslina (196)
    2010-04-16  15:33
  6. 2010. Április 16. 15:33196.

    ..Tudod, en ugy gondolom, hogyha valaki nem fizeti a gyerektartast, annak tobb oka van.

     

    AZ elso, es kalsszikus, ha nincs penze. Nezzuk meg, hogy ez az szulo mit tesz akkor, ha hazassagban nincs penze? Ha a gyereket szereti akkor a nincsbol is eloteremti neki amire szuksege van, azaz elobb a gyerek, aztan o. Nem ertem, hogy hazassagon kivul (merlegelve, hogy a volt parjat mar nem aakrja tamogatni), de miert  gondolja valaki azt, hogy a gyerektartas osszege akkora, hogy abbol az ex mar dozsolni fog?? Miert valik a gyerek azonnal masodranguva?  Most oszinten? Ami penzt leirtal, abbol nem nagyon lehet a falnak menni, de rendben, megertem: eppen nincs annyi, akkor valamennyi sem?? Szoval ha en lennek a ferj, oszt nem lenne penzem,     legalabbis annyi nem, mint amennyit kellene kuldenem, az a minimum, hogy akkor amennyit tudok, adok a gyerekemnek.

     

    a 2., nem akar a volt asszonynak egy centet sem adni> Megertem. Csakhogy altalaban ez ugy sul el, hogy a feleseget akarja szivatni, es a gyerek szivja meg. A volt asszony egybol elkezdi atcsportositani a fizetnivalokat, azaz szamlakra, befizetni valokra, fontosabb elelmiszerekre, a haztartasban szukseges cuccokra, azaz a gyerektol kerul kenyszeru megvonasra a cukmis, az, jatek, egy-egy konyv, gyumolcs, szebb ruha,vagy barmi, ami bar elso hallasra nem hasznos, sot, de ha belegondolunk, eppen nagyon is fontos dolgok, ugyanis az ember nem osztonyleny, hogy eleg legyen a kiegyensulyozott eletehez az elelem, es fedel.  A volt asszony ezen esetben kicsit osszebb huzza a nadragszijat, viszont egy felnott mar kepes tullepni a nehezsegeken, egy gyerek viszont alapbol hibaztatja ilyen esetben magat, ha meg meg nehezedik is minden egybol keresi az okokat, es ismet csak ugy erzi, hogy o tehet mindenrol..

     

     

    3., Erzelmi zsarolaskent, vagy mart valamit el akarnak erni: na kivancsi vagyok, hogy nalad ezzel mit lehet elerni, mert szerintem csak az ellenkezo hatast. Nalam sem jutna ezzel senki, semmire. Inkabb leharapnam a fel karom, de mar csak azert is azt csinalnam, amivel ennyire magamra haragitottam. Es akkor arrol mar ne is ebszeljunk, hogy a gyerekben mi megy vegbe. Manipulalni a gyerektol megvont penzzel, gyerekkel... Nos ez aljas. Nem tudom szebben kifejezni, finomabban. Ha valaki a gyereke szuksegleteit bizonytalaintja el csak mert el akar erni valamit , arrol neme rdemes tobbet beszelni.

    előzmény:
    Prókátor13 (195)
    2010-04-16  08:04
  7. 2010. Április 16. 08:04195.

    Jajaja, lesz meseles ezentul mindenfele, minden este egy mese. Eletmese. 

     Az a goreny exem kikapcsoltatta a telefonomat. Ah, tudod miert?

    Hogy a baratnoje ne tudjon felhivni, illetve valami nemes bosszu vezerelte.

    Tiz evig nem hazudott a kedves, vagy ha megis hat nagyon jol csinalta, azota viszont abba sem tudja hagyni, ahogy latom meg az is hazugsag amit kerdez. Oh, remek torteneteim vannak, kozreadom-) Mindennap egyet. 

    Csak ugy a tartalombol...hogyan kezdjunk a parunk lanyaival....milyen egy jo anyos....hogy lehet ugy lopni a homedepotbol, hogy ne vegye eszre senki....mitol fel tonnas egy pasi tojas....hopp, mitol lesz valaki rozsalovag....hogy lehet okollel hazat bontani....hogy viselkedik egy idegbeteg ember az utakon...hogy viselkedik valaki ha bocsanatot kernek tole....milyen erzes masik pasi utan kefelni.....es meg egymillio aranyos tortenet,mindennapra egy mese, elobb itt, aztan kiteszem szepen a facebookon is, eleg nagy olvasottsaga van....egeszen addig, mig valahogy vissza nem kapcsolodik a telefonom. 

    Merthogy egy megallapodas resze volt....de mondjuk jobban jarok, ha nem kapcsolodik vissza, jobb az ilyesmit birosagon intezni, akkor senkinek nem marad keseru szajize...

     

    Ah, micsoda butasag...ki a fenenek is kell egy megszokott telefonszam. Majd masik szamot hasznalok helyette. Social Security szamot. A fiamet. Mar pont ideje. A nyolc ev alatt egyetlen adobevallasomra sem tudtam rairni, mert hat ugye mas hasznalta.  Szerintem egesz jopofa lesz, amikor majd kijon az adobevallasnal, hopp,no en maaa, mennyien szeretik ezt a SS numbert-) ..

    Hmmm, es mindezt egy ilyen kis butasag miatt...szomoru szomoru, nagyon buta emberek vannak....telefon kikapcsolgatassal akarnak bosszut allni-)

     

    Tudod mennyi volt az a halal komoly telefonszamla? 9.90 havonta. Szerintem en tobb adovisszateritest kapok a fiamra-)

     

    Gyerektartas sem koll, megette a fene, en konyorogjek erte rendszeresen?

    Ne ma vazze, agyikoba rozsaszirom takaro tellik, gyereknek gyerektartas meg mindig elfelejtve? Nem olyan sok am...heti 100 dollar, bar egeszen mas osszeget is hallottam, de man le van tagadva, nem foglalkozom en a hazugsagokkal, majd a birosag eldonti es kesz.

     

    Aztan mire is ez az egesz? Agyatlan parasztja mellett szol a telefon nem is egyszer, tobbszor is, de kell egy kicsit agyat jatszani, mutatni, hogy nem veszem am fel, hogy vennem, csak az exem hiv, igaz a gyerekem anyja, gyerekem eppen vele van, eppen tan elet halal kozott korhazban is lehetne az a gyerek, valami nagy baj is lehetne, de hat nagyfiu jatssza a nagyfiut, fontos embert, hogy is venne fel azt a kurva telefont. Haaaat, nem volt okos dontes....mert oda mentem....a folytatast holnap, ha meg mindig nem lesz telefonom...tudod, nincs telefon, beszelni nem tudok, hat majd leirom...itt, mert szeretlek titeket-) Ja, es azert is, mert szemet vagyok. Igy lettem beallitva, mint akitol barmi kitellik, gyerekrablas, emberoles...nem nem nem, nekem annal sokkal jobb otleteim vannak, csak kapcsoljak ki a telefonomat.  

     

     

    előzmény:
    kysslina (194)
    2010-04-16  05:01
  8. 2010. Április 16. 05:01194.

    Itt vagyok am, csak tegnap mar nem jutottam odaig, hogy valaszoljak is, ma meg megint elcsesztem az idom minden hulyeseggel.

     

    Ugyhogy varom a fejlemenyekrol a jelentest. Tudom, ha nem valaszol az ember, akkor olyan, mintha nem is olvasta volna, vagy tt se jart volna, nem errol van szo-) Vagyok, csak neha csendben-)) 

     

    Amugy muvelhetned amire gondolok, es nem fujj, es nem de ronda fantazia, tessek muvelni!-)) Ugyhogy legszives randikrol is szamolj be, vagy legalabb valami melto jeloltrol..!

     

    Amugy meg az nem kerdes, hogy iszonyu ugyes, okos, es lehengerlo vagy, ugyhogy legy oly szives es elj ezen tulajdonsagaiddal!!!!!  

     

    Maaa megint nem tudok hallgatni semmit, mert ilyenkor mar a tevet nezzuk.. illetve en nem, de Z igen..

    előzmény:
    Prókátor13 (192)
    2010-04-14  18:24
  9. 2010. Április 15. 05:28193.

    http://www.youtube.com/watch?v=S88rkpPu8_g&feature=fvw

     

    Az egyik kedvenem. Egy "fiatal" ferfit gondozok most haznal. A felesege operanekesno. Otthon orakat ad. Ma jottek hozza...nagyon jo volt hallgatni ahogy zeneorat adott. Eloszor elkezdett halkan enekelni, en meg elejtettem a ruhat amit hajtogattam-) Nem bannam, ha naponta otszor adna orat-)

    Operat eloben kell hallgatni...es akkor aztan igazan elvarazsol-) 

    Pavarotti es Plaingo Domingo elott enekelt. Azt mondta Pavarotti fantasztikus, Domingo meg egy seggfej...nem vitatkozom... 

    előzmény:
    Prókátor13 (191)
    2010-04-13  20:48
  10. 2010. Április 14. 18:24192.

    Leirtam mit muveltem tegnap ejjel, nagy boldogan kattintottam, es elszallt megint az eterbe....csak azert sem leszek bosszus-) 

     

    Nemnemnem, egyaltalan nem azt muveltem amire gondoltok...fujj....pont olyan fantaziatok van mint nekem, mindenki azonnal szegyellje el magat-)

     

    Most varnotok kell vele, hogy megtudjatok, milyen iszonyat okos, ugyes, meg szep, meg minden vagyok (ha valami egyeb Isteni jelzo az eszetekbe jut, ne tartsatok vissza, majd beszurom ide utolag valahogy).... hat bocsi, de most mennem kell, tiztol dolgozom es meg valahogy le kell masznom a magam emelte piedesztalrol....a francba a koronam is elgurult...no nem baj, ezentul baberkoszorut es gloriat hordok helyette-) Mondd Lina, nem faraghatnal ugyessegemrol valami Istenito rimet, aztan kotelezo olvasmannya tehetnenk az iskolaban, sot alkotmanyba foglalhatnank-) Ah, a francba, bevertem a fejem a plafonba-) 

     

    Egy kedves baratom N. egy honapja probalt ra venni valamire. Egy ideig bizonygattam neki, hogy en erre alkalmatlan vagyok, de olyan lelkes volt, hogy szepen kinyitottam eloszor az egyik fulem, aztan a masikat, az egyik szemem aztan a masikat...aztan felreloktem, hogy bizonyitsak erre lettem teremtve-)

    Sikerult is. Felig. Ejjel egykor feladtam, mert addigra mar nagyon megfajdult a nyakam, annyire felneztem ra kozben-)

     

    Na de hogy mit???? Hat majd este elmondom, hatha addigra egy kicsit alabb hagy bennem a lelkesedes, mert sokszor 3000 leutes is keves lenne hozza-)

    Na, tenyleg huzok, epp csak fel oracskam maradt, hogy csodaljam magam a tukorben es leboruljak sajat nagysagom elott-)

     

    Tudom, tudom...majd ovatosan vezetek, ha nagyon fent van az orrom, nem latom rendesen az utat....-)

     

    Verjen mar valaki fejbe egy szivlapattal!!!

    előzmény:
    kysslina (190)
    2010-04-12  22:22
  11. 2010. Április 13. 20:48191.

    Derekig ero valodi voros hajat tusire vagatni komoly balgasagra vall, de mindegy Kata, jo vagy te itten nekunk szoken es felkopaszon is, gondolom azota mar Z is megemesztette a dolgot-) 

    Mellesleg emberednek igaza van, jo lenne mostmar egy kicsit a celjaiddal foglalkoznod. Tobbek kozott pl azzal is, hogy vegre megjelenjen a regenyed vagy az elso verseskoteted. Mar megint kiajanlottalak vagy harom helyre, nem ferek a borombe mig hires nem leszel-) Aztan majd mondjak, hogy ah, Kocsis Marta az volt a nagy kolto vagy irono baratnoje-) 

     

    Nah, mostmar egy kicsit kezdek ideges lenni, eddig huszonotszor jott ide a Marcia mondani valamit. Gondoltam irok meg itt aztan lelepek, megyek meglatogatom titkomat, ami miatt alig ferek mar a borombe, hogy elmeselhessem vegre-) Ok, egy icipicit kaptok belole....nagy munkaba vagom sarlom kalapacsom, tanulok, es...es....es, ok a tobbi titok, nem beszelek rola, mert meg a vegen dugaba dontom jovendo sikerem a medve borere valo elore asztaltetejen tancolassal-) 

     

    Amit tegnap dunnyogni akartam, dunnyognem ma is, de egyenlore meg inkabb hatra kotom a kezem a laptop elott es elszamolok tovabbi egymilliot...majd holnap, alszom meg ra egyet... csak mert nost nagyon duhos vagyok, es tudom, hogy ilyenkor ha belelendulok, akkor....hat tudod, karomkodni sem akarok, igazsagtalan sem akarok lenni, mert aztan csak megbanom utana. 

    Ha megsem jonnek, akkor felrobbantam a pipatol-)  

    előzmény:
    kysslina (190)
    2010-04-12  22:22
  12. 2010. Április 12. 22:22190.

    Nyugodtan ki vele, pont a szuletesnapomon nem altatom magam azzal, ami nyilvanvaloan nem igaz.

     

    A mulatsagot elhalasztottuk a hetvegere, ugyhogy a mai nap csak olyan, mint a tobbi-))) 10 evvel ezelott ilyenkor levagattam a derekig ero voros hajam, es egy centis szoke frizuraval setaltam ki a ferfifodrasztol (a noi nem vallalt). Azota mar masik kontinensen elek, teljesen megvaltozott korulottem minden. Eddig ugy ereztem, hogy a kotelessegeimet kell teljesitenem, es meg is tettem maradektalanul, most Z azt mondta, hogy ennek vege, nem enged semmit sem tenni azert, ami nem afele visz, amik az almaim. 

    Remelem, hogy valamit sikerul beloluk elernem. ha nem, akkor is legalabb megprobaltam-) de menni fog.

    előzmény:
    Prókátor13 (189)
    2010-04-12  18:19
  13. 2010. Április 12. 18:19189.

    Mivel szuletesnapod van, igy ma nem csunyalkodok ide, rendnek kell lenni, szepsegnek, oromnek, mulatsagnak, felnott korba leptel Kata, mostmar ugy vesszuk nagylany vagy-) 

    De azert holnap meselek, meg ebben a pillanatban ugyis elegge sokkolva erzem magam, nem art ha elszamolgatok kozben felmilliot holnapig-)  

    előzmény:
    kysslina (187)
    2010-04-09  08:16
  14. 2010. Április 12. 18:10188.

    Boldog Szuletesnapot Kata-)  

    előzmény:
    kysslina (187)
    2010-04-09  08:16
  15. 2010. Április 9. 08:16187.

    Az embernek annyiszor, es annyiszor szorul ossze a szive, de ugy, hogy talan a gombostufej hozza kepest foldgombnek szamit... Ismerem. Nem jelenti ez azt, hogy ugyanazt az allapotot vissza kellene, vagy akar vissza tudnad allitani, ami annyira szivfajdito, hogy elmult.

     

    Az utobbi hetekben nagyon-nagyon vagyom fenyo illatu habfurdore. regen szerintem csak az volt otthon, meg a viz is zold lett tole. Ugy erzem, ha nekem olyanom lenne most, akkor beleulnek egy nagy kad fenyo illatu habfurdovel habositott forro vizbe, es visszarepulhetnek a nagyanyamhoz a frottir mosdokesztyuihez, ahhoz a hatartalan szeretethez, amit kaptam a nagyszuleimtol, ahhoz a biztonsaghoz, ahhoz a milliohoz, mindenhez. Figyelnem anyamat, hogy jon ertem az utcan kozeledve, ahogy gyonyoru, mosolygos, fogja apam kezet. 

    Szeretnem valahogyan emgszerezni otthonrol Benedek Elek Vilagszep nadszalkisasszony cimu mesekonyvet, de azt, ami ott volt a mamaeknal, es leulnek vele ujra a tukor ele, hogy ujra az a kis voroshaju, szeplos, vezna kislany legyek, aki arrol almodozott, hogy majd valaha megvalosulnak a mesekonyv lapjai, es a jo elnyeri melto jutalmat, a gonosz pedig megbunhodik. Egyelore csak vagdosom a hetfeju sarkany fejet, de mindig visszano.... Kozben mar itt totyog korulottem a legkisebb kiralyfi, a sajat kiralyfim pedig kuzd ertem, szoke lett a hajam mint ahogyan megalmodtam, es lassan kezd megvalosulni hogy megmaszom az uveghegyet is, hogy leszedjem azt a torekeny kis viragot, es lehozzam a vilagnak megmutatni. De nem ott. Nem ujpest megyeren. Ott most bekesen pihen mind, aki tiszta szivbol kivanta nekem, hogy minden almom valora valjon, akar itt az Operencias tengeren is tul...

    Lattuk a vilagot. Lattunk olyan helyeket, amelyek csodalatosak, latjuk a vilag milyen sokszinu, es a maga valojaban mennyire meses. lattuk mar a gonosz minden arcat, szerintem a vilag veget is, majd most megeltuk a poklot, hogy utana megtalaljuk amit kerestunk. 

     

    Kerdeztem toled, hogy miert ott, mire azt valaszoltad, hogy mert szeretsz ott elni. Oka van annak, amiert ott vagy. Egy folyoson vagy, ahol a sok-sok-sok csukott ajtobol csak nehanyat nyitottal ki. Mindhez van kulcsod, illetve a kulcs ami nalad van, minden ajtot kinyit. Azokat is akiket szeretsz majd, sot mar szereted oket, de meg nem is tudod, hogy letznek. Ertekes, okos, olyan embereke, akiket meg kell ismerned, hogy kiteljesedj. Nezz ugy a folyosora, mint az agyagra a kezed alatt. Formald a kanyarjait, almodd bele, amit ott latni akarsz, es emgnyilna elotted azok az ajtok, mint ahogyan a pasztorod szemebe is bele tudtad formalni a fajdalmat, es a megelt eletet. ott van minden a kezedben, benned, elotted. 

    Azok a dolgok, amik annyira szepek, hogyha csak ragondolsz, ossze szorul a szived, mert mar nincs lehetoseg visszahozni, azok a szeretett emberek fenykepalbumaba valo kepek. keretezd be onmagadban szepen, simitsd vegig a kep minden apro reszletet. Mikor nezed a regi kepeket a rokonokrol, es felfedezed egy szajszegletben a magadet, ugy all ossze az, amit kaptal azokbol az emlekekbol amire annyira fajdalmasan szep visszagondolni. Kaptal belole, epitkeztel belole, hat hasznald. Tedd oket diszdobozba a szived melyere, de ne fajj tole, hanem legy ra buszke, hogy megelted. Hogy ismerted oket.. es teremts mindebbol valamit. Valami ujat, valamit, ami te lettel altaluk, ami az enednek ebbol a reszebol epitkezik, hgoy tovabb teremtodjon majd valami szep, valami ertekes, hogy kesobb ragondolva majd masnak szoruljon ossze a szive, mert ismert teged, es ott volt ahol te megalkottad ami annyira fontos lett masok szamara. Legyen ez akar barmilyen kicsike dolog.. Nincs kicsike, csak jelentektelen. De ami jelentektelen, az nem szivbol valo. Olyat te nem csinalsz, mert meltatlan hozzad.

    előzmény:
    Prókátor13 (184)
    2010-04-01  03:48
  16. 2010. Április 9. 07:52186.

    Visszaterve Noahra: hetfon (mult heten) kezdtuk este az antibiotikumot, mondta a doki, ha nem javul, vigyuk vissza. Hivtam is kedden rogton, hogy a gyerek sajna nem igazan javult, de csak ma jott vissza az orvos, mara kaptunk idopontot. ma bevonultunk mindharom gyerekkel, mert Blanka is kohog, es garatmandula koveket kohog fel, Gabesznak a veseje fajdogal, es ugye Noah.

     

    Noahra azt mondta, hogy a tudeje tiszta, azaz kohog, hat kohog. mondtam, hogy en akkor inkabb kernek vertesztet mert a hosszan tarto felsoleguti betegseg kihozta belolem a paraanyat. Irt fel salbutamol, meg egy Quar nevu gyulladascsokkento aerosolt. Ennek a mondatnak a felenel kellett felmennem hozza. Na mar lattam, hogy baj lesz, lejottem a ket spray-ert, mar orjongott. Z dolgozik, a ket nagy alszik, ugyhogy egyedul kellett lebirkoznom. Ilyenkor akarhogyan nyugtatgathatom, egyszeruen nem lehet vele birni, alig birtam lefogni. Annyi elony volt ebben, hogy z orjonges miatt nagy levegoket vett, igy el tudtam kapni, hogy mikor fujjam be a sprayt, amikor veszi a nagy levegot, mert kulonben szart sem er. Kozben taknya-nyala egyben, alig birtam elerni, hogy kifujja az orrat. nappal ez megy mint a karikacsapas, sot sokaig ment ejjel is, de mar lathatoan lege vans zegenynek belole, igy ejszakara ez marad. Most ugy tunik, hogy nem kohog, azaz hasznalt ez a ket spray, de azt azert nem ertem, hogy mi a feszkes feneert kellett nekem ezert konyorognom. Ne mondjam, hogy az orra teljesen tele allandoan, es mondja a doki is, hogy az orrmandula lehet a bunos, de azt ne vegyuk ki.. Majd elcsokevenyesedik.. bizonyara, hiszen igy van, csakhogy addig meg felkeszulhetunk ra, hogy szegeny gyerek folyamatosan beteg lesz..

     

    Blankanak azt mondta, hogy nem erdemes kivenni a mandulat emiatt, holott o is kinlodik ezzel a ko felkohogessel, amirol isten bizony a budos eletben meg nem hallottam, de letezo dolog, Blankusom produkal fura betegsegeket... Mind olyan, ami ritka, nem veszes, csak meg az orvos is elcsodalkozik rajta.  Gabeszomnak azt mondta, hogy csak izomfajdalom.. nos remelem. 

     

    Kozben eltelt szepen a Husvet, gyonyoru ido volt, majdnem nyari meleg, kicsit kimentunk, foztunk bogracsban is isteni marhaporkoltet. Noahm nagy boldogan egghunterezett vasarnap, azota is lesi a nyulat, hogy nem akarna-e visszajonni. A daycare-ben keszitettek papirbol nagy nyuszifulet amit a fejukre lehetett tenni, egy hetig abban kozlekedett itthon-)))

     

     

    Amirol irsz: en azt gondolom, hogy nem ok nelkul vagy ott, ahol vagy. A kecskemeti muvesztelep csodalatos dolog, de mar kesz, mar ott van. A sajat magad altal megalmodott vilagot megteremtheted, hiszem, hogy az ember elobb, vagy utobb addig kapja a pofonokat az elettol, amig vagre ra nem jon, hogy azt kell tennie, amire elhivatott, es addig semmi nem is sikerul neki. Valahogy az elet oda lokdos az ele amit meg kell lepned, de az ember van olyan hulye, hogy nem latja a fatol az erdot sokaig. Az, hogy hol, csupan helyrajzi kerdes. Az amit az otthonrol hoztal emlekeket, mar regen nem az, amit te gondolsz, sot mar nem is az, ami tegnap volt. Nem tudsz ugyanabba a folyoba ketszer belelepni... hat tedd a csonakod arra a folyora, ami elotted all! Kuzdj meg azokkal a szelekkel, es merits abbol a fenybol erot ami most rad vilagit, mert amire emlekszel, amire visszavagysz, mar fenyevekre van szo szerint.

     

    Az en almom nagyon-nagyon regrol: egy nagy farm valahol ezen a kontinensen. Kockas flaneling, kertesznadrag, kontyba tuzott osz haj, egy nagy, utott-kopott pickup track , rengeteg unoka, egy hatalmas, regi tipusu konyha,es korben olyan taj, mint a Suttogo filmben. Ilyen marha egyszeru almom van mar nagyon-nagyon fiatal korom ota. Nincs benne se mal, se fodrasz, se semmi olyan, amitol te is irtozol. Azota mar kitalaltam, hogy mit is csinalnek ott: valoszinuleg meseket szonek az unokaknak. Ellenben most valami mast szeretnek. valamit, amtol ha szoba hozom, remegni kezd kezem, labam. 

     

    előzmény:
    Prókátor13 (184)
    2010-04-01  03:48
  17. 2010. Április 9. 06:36185.

    Jol eltuntem, igazabol nem tuntem sehova, csupan elfordultam kicsit a nettol ugy teljesen. Mas fajta dolgokra volt szuksegem, elsosorban onmagamra(ebbe bele ertendo azok az emberek is, akiktol en en vagyok, azaz csibek, es a Zuram), levegore, zoldre, masodsorban filmekre, konyvekre.

    Jol erzem igy magam most, bar egyertelmu, hogy a veled folytatott telefonalas is beletartozik az "onmagam" kategoriaba, es meg azok, akik sokat jelentenek nekem, bar nincsenek sokan, es nem is akarnam, hogy sokan legyenek.

     

    Nos  ennyit a rebuszokrol.. Noah egyhetes antibiotikum kura utan ket napig jobban volt, majd ismet kohogni kezdett. Tegnap ejszaka ismet ulo helyzetben aludtam karomban a gyerekkel nyitott ajotoval a nappaliban. Ez a kenyelmetlensege mellett meg azert eleg zuros, mert Suzy hajnal 4 korul koncertet ad, amit csak akkor hagy abba, ha rendre utasitom, erre viszont Noah felebred. kozben Gary is orult vagtaba kezd itt, mivel Suzy dalra fakad, o fokozza a hajnali felfordulast a rohangalassal. Ilyen ejszakam volt tegnap, mag meg az MPP-vel targyaltam, ket kave, es egy Red Bull utan voltam kepes arra, amire alapbol kepes vagyok, szerencsere vettem az akadalyokat. ezek a szokasos korok az ilyen ugyeknel, minden esetre annyit elertem, amit akartam, ugyhogy szepen lassan araszolok a celom fele.

    Kozbejott a citynel vegzett munkamba egy illeto no, aki szerencsere most 3 hetig nincs itt, mivel hatarozottan kijelentette, hogy neki mar elkepzelese van a cultureFest-el kapcsolatban, amit egy igen ronda helyre  tett e legidiotabb idopontban, es olyan musorral, amiben nemhogy nem akarok reszt venni, de meg hirbol sem szeretnem, hogy a nevem szerepeljen benne, mivel azt is letagadnam, hogy hallottam rola. Egyreszt nem culture festival, hanem folk, de abbol is olyan, ha en szponzor lennek, egy kanyi cent nem sok, de annyit sem adnek ra. Viszont az elmondas alapjan nemhogy nem ekrul penzbe, de meg fizetnek is a fellepok, hogy fellephessenek, ellenben a koltsegvetese igen erdekes. Igy hat megiscsak elmegyek a meetingre, es szepen jegyzetelek arrol, hogy mi is kerul itt ennyibe, oszt utana meg lejarom magam. A no masik hatarozott kijelentese meg az volt, hogy NEHOGY!!! azaz ne szerezzek ra penzt. Ezen aztan tenyleg nagyon meglepodtem,a ztan ma az MPP-nel nehanydologra feny derult, miszerint figyelj: az iden 80millio dollart kapott az area mindenfele olyan dologra, amibe beletartozikez a fesztival is, van benne persze egy akarmilyen kozpont, meg egy muzeum is, de ezek is jo sok penzt kaptak..na kezdem emgtallani, hogy miert is nem akarja a no, hogy en ott barmit is lassak, tudjak..

    Most igazabol nem tudom, mi lenne az okosabb.. hagyjam a francba, es keruljem ki, azaz ne foglalkozzam vele, kezdjek magam intezni mas fesztivalokat, vagy betegyem oda magam, es figyeljek, hogy hol folyik ki a rengeteg allami penz, es miert is a vilag legunalmasabb varosa Niagara Falls ekkora penzek ellenere.. Igazabol dogozik bennem a kisordog... Egyreszrol a nonek fogalma sincs, hogy mi az a szponzoracio, egyertelmuen keveri a mecenaturaval, es lathatoan sokminden masrol sem tud, ami alap a marketingben.. Nem mintha en lennek a nagyokos, de ha te beszeltel volna vele, neked is feltunt volna..

    Mindenesetre kertem  megint idopontot a polgarmestertol, ugyanis o azt varja, hogy majd ezzel a fesztivallal villantok. Nos szektologatason kivul mashoz nem enged a no, szoval kozlom vele, hogy bocsi, de itt nem sokat tehetek. 

     

    folyt..

    előzmény:
    Prókátor13 (184)
    2010-04-01  03:48
  18. 2010. Április 1. 03:48184.

    -) 

     

    Fogaszatra rohantunk, nem akartam sokat magyarazni, ezert volt felreertheto-)

    Fiamnak negy lukas foga van. Most el vagyunk latva idopontokkal. En is megkaptam megint a leosztast, csak hogy fokozzuk jokedvemet.

    Nem az FB/n volt, es nem is szolt senki semmi rosszat, csak en vagyok megint erzekeny...vagy faradt, fene tudja.

     

    Ezer ev elotti szerelem idonkent ir nekem, hat bujocskazunk mar vagy ket honapja...nagyon kattintana ram, ha adnam a parametereket, en meg gonosz vagyok, rebuszokat adok, hat nem talal...aztan a multkor harom napra felfedtem magam....benaja, akkor sem talal, irogatja nekem a leveleket, szabad a gazda...en meg vissza, ott volt az oldalamon, most eltettem ujra, ideje lejart....hat most kitettem ujra...megtalalt, kattintott vagy otot, gondolom mind o volt, mert heti egynel tobb nem igen jon, nem hogy harom ora leforgasa alatt ot...hat jot nevettem, meg az uzenetein is.

    Aztan bele neztem a tobbi uzijeimbe, lazan kezelem, nem igen olvasom el, nem igen bokodok vissza....valakivel ket sorozunk heti egyszer, hat olvasom, ha penze lenne, mar nem ott lenne, ulne a sajat lovastanyajan, es nem enne a multik mocskait...elottem meg ugy elsotetult a vilag, forgott kettot harmat, elszorult a torkom, mi a faszt keresek en itt?????? Ilyen almaim nekem is voltak, volt hozza szep felig felepitett vagy felig leomlott, ellopott hazam, foldem, almaim, hat mit vagyok en itt idegenben, nem szeretett emberek kozott, nem szeretett vilagba, mikor sosem voltam ilyen, sosem akartam tobb lenni masnal, szebb lenni masnal, nem erdekel a nagyvaros, nem erdekelnek a kirakatok, nem erdekel a rohano vilag, nem szeretek vasarolgatni, nem szeretek mallba jarni, nem jarok fodraszhoz, nem hordok magassarkut, nem erdekel, hoyg nekem van tobb vagy a szomszednak, nem akarok versenyezni senkivel, es nem is fogok, nem szeretem a sznobokat, utalom, ha zaklatnak, foldet akarok, fakat viragokat, konyveket, szobrokat, nyugalmat, beket, csendet, okos embereket, valakit akit szeretek es viszont szeret, egy telefont amit barmikor felretehetek, egy autot amivel eljutok a zurzavarba, ha megis ugy hozza kedvem....de hogy mi a faszt akarok en itt, ahol vagyok, ez erthetetlen. Nekem haza kellene mennem innen. Igazabol mindent ami fontos nekem ott talalok meg es nem itt. MIert kellene nekem beszallni barmifele nemakarom versenybe vagy letfenntartasba?

     

    Kozben megint elkezdtem almodni, uuuutalom. A multkor a Chris....aztan vasarnap egesz ejjel foldrenges volt, egyebkent sem kedvelem, itt meg a gyereket probaltam allandoan elokeriteni, mert vegig csak az jart az eszembe, ha lesznek is halottak, nagyobb esely van ra hogy megcsinalja, ha vele vagyok, mert eltakarnam ha dol a haz, ne rohogj, hulye az ember...a foldrenges meg csak jott jott, morajlott, kicsit inogtunk, de sosem volt igazi, azert atkinlodtam vele az ejszakat, meg gyerekkeresessel...masnap persze rajottem mitol volt foldrenges....ocsem nagyon toltogette a poharamba a pezsgot redbullal, nem vagyok en ahhoz szokva...hopp nem vasarnap volt, hanem hetfon, vasarnap jaegert toltogetett, az nem is viselt meg ennyire, autom hazahozott es aludtam mint a macik, alomtalanul, szoval hetfon volt foldrenges....Erre tegnap ejjel csak mentem volna iwiwezni egesz ejjel almomban, mert tudtam, hogy ott var egy telefonszam, amit tovabb kell adnom. Egesz ejjel. Koran fekudtem, mar tizkor, erre ejfelkor hiv ocsem, hogy nem kapott e levelet. Mondom neki, nyugi, reggelre mar biztos lesz. Hat az iwiwwel almodtam egesz ejjel, keresgeltem a telefonszamot, de almomban is tudtam, hogy nem otthon vagyok, es most nem ferek hozza. Reggel nyomom a gazt, rohanok a gyereket felvenni, kozben remenyekedek, hogy lesz harom percem levenni a telefonszamot, ami ugye ott van, amikor belemnyilall, honnan a fenebol tudom, hogy ott van...hat mert egesz ejjel azt almodtam. Azert jol megalmodtam, mert volt valami. Ocsem keresi a regi baratait, meg az intezetbol, mert egy idoben intezetben volt a draga, hala a jo magaviseletenek. Szoval most harmint evvel ezelotti baratokat segitek neki megtalalni, mar otnek irtam levelet, ketto valaszolt, egytol megkaptam a teljes osztalynevsort, mert hat ocsem csak par nevre emlekezett. MOndd, iwiwen kivul honnan lehet meg embereket elokeriteni?

    Na szoval ezert borult be minden hirtelen, faradt is voltam a ket hulye ejszakatol, ez a piac dolog is nem fog mukodni ebben a formaban ,ahogy elkepzeltem, most megint kicsit remenytelen lett minden, aztan jott az a ket mondat es jol felforgatott mindent. Almodsz valamit, nagyon szeretned, aztan eltemeted apro felrelepesek miatt, es elfelejted mi is volt az eredeti cel. Mar feladtam ezt vagy 15 eve, jottek a kacskaringok, es elfelejtettem. Ket eve mikor otthon voltam nyaron, es elmentem oda...Lina nem tudom neked elmondani azt az erzest, nincsenek ra szavak, mint mikor haza er az ember, nagyon fajt a szivem. Talalkoztam a tanarommal a Kecskemeti muvesztelepen, en hoztam fel a repuloterre. Az a kecskemeti telep volt olyan, mint amit en szeretnek a telkemre, ha egyszer sok penzem lenne. Sosem lesz. Vagy tan csak akarni kellene, es akkor meg csinalnam?

    Eleg zagyva az egesz, bogozd ki Lina, ha sok minden van a fejemben, akkor nem megy az osszeszedett gondolkodas, csak irom iszonyatos sebesseggel ahogy gondolom, cenzurazatlanul. 

    előzmény:
    kysslina (183)
    2010-04-01  00:56
  19. 2010. Április 1. 00:56183.
    En nem latok ott semmit. Legalabbis az adatlapodon semmi kulonos nincs.
    előzmény:
    Prókátor13 (182)
    2010-03-31  23:54
  20. 2010. március 31. 23:54182.
    Halni keszulok Lina, pontosabban sem nem elek, sem nem halok, faj az egesz rohadt vilag, de leginkabb a szivem. Ismert kozossegi portal oldalan csinaltak nekem eloszor jo kedvet, vigadosat, nevetoset, aztan ket mondattal pokolra szalltam...
    előzmény:
    kysslina (180)
    2010-03-30  15:53
  21. 2010. március 31. 23:52181.

    Biztos vagyok benne, hogy tudod az okokat...fent van a neten, de nem teljesen jo a meghatarozas. 

    Tudsz rajta valtoztatni, a tenyeket nem, de meg lehet szuntetni a bizonytalansagi tenyezot, ami a hasfajast okozza. Barmi lehet biztos pont, csak higgye el.

    Nekem is volt egyebkent olyan betegsegem aminek meghatarozhato lelki okai voltak. Huszonket eve. Egyik pillanatrol a masikra elkezdtem hanyni...ugy kb ket percenkent, orakon keresztul. Vegul 9 liter infuzioval, meg valami iszonyat mennyisegu injekcioval sikerult rendbehozniuk. Most eszembe jutott, utana neztem, a hanyas (ha nem gyomorrontas vagy betegseg eredete van), akkor valaminek az elutasitasa. Hat ez szo szerint igy volt. Megmondtam, hogy nem megyek oda tobbet dolgozni, pedig nagyon kellett volna. Csak fekudtem az agyban, es neztem az orat, hogy mulnak a percek...aztan elkezdtem hanyni...egesz addig, mig mar nem is lattam a vegen, es korhazba vittek. Nem akartam menni es kesz, punktum, a szervezetem pedig lerendezte a tobbit.

    Mandula mutet elott hetekig produlkaltam magas lazat, igy nem tudtak megmuteni, egesz addig, mig a vegen bele nem untam, es mar en magam leraztam a lazmerot, hogy essunk mar tul rajta, ha nem teszem, meg a mai napig is odajarnek mutetre varva.... 

    előzmény:
    Aureus (179)
    2010-03-30  09:12
  22. 2010. március 30. 15:53180.
    Menj ki a vonatallomasra, keress egy Kmerte indulo vonatot, add oda a vonatvezetojenek, egy kis penzzel, a lanyod meg menjen ki az allomasra, es vegye at a csomagot. Mi igy kuldtuk a cuccost Szeged-Kecskemet-Szeged utvonalon anno.
    előzmény:
    Aureus (179)
    2010-03-30  09:12
  23. 2010. március 30. 09:12179.

    Üdv csajok..

    Na, ez nekünk is bejátszik itthon pár hónapja.. középsőnek fáj a feje meg a hasa. Szervi oka tuti hogy nincs.

    Az okát tudom.. a megoldást nem tudom sajnos egyetlen huszárvágással kivitelezni.

    Rohanok tovább, 1-től dolgozom, intézem a szükséges papírokat hozzá és természetene By Nagylány üzent s.o.s. útlevél mert cserediák program!!! Bakker.. hogy oldom meg nélküle?? Ő kméten, útlevele meg itt nálam!!!

     

    Noah-nak gyors gyógyulást és sok puszi neki!!! A fülednek higgyj, oké hogy szedi az AB-ot de hallgass rá naponta, pattog-e..

    előzmény:
    Prókátor13 (171)
    2010-03-29  00:45
  24. 2010. március 29. 20:40178.
    Most jottunk az orvostol. Noahnak tudogyulladasa van. Vegre eljutottunk tehat az antibiotikumig.
    előzmény:
    Prókátor13 (177)
    2010-03-29  20:26
  25. 2010. március 29. 20:26177.

    A legjobb uzletet ott lehetett volna csinalni. Most ucsorgok, ragom a kormomet es gondolkozom, ugyis eszembe jut valami jobb. Ok, mar eszembe jutott-) 

    Megyek buntit befizetni. Kozban atkozodom egy kicsit, egy idiota sarga porshes miatt kaptam...azt hiszem raolvasok, vagy szemmel verem, mindegy,  valahogy kicsinalom es kesz-)  

    előzmény:
    kysslina (176)
    2010-03-29  03:01
  26. 2010. március 29. 03:01176.
    A piacra nem kaptal engedelyt, es masfele?? Csak ott lehetseges??
    előzmény:
    Prókátor13 (174)
    2010-03-29  01:40
  27. 2010. március 29. 02:59175.

    Tokmindegy, hogy hogy nezel ki, ugysem tudod levakarni magadrol a pasikat-)))

     

    Koszi a fejfajos dolgokat, sok erdekes dolgot irtal. Van nekem egy nagyon jo baratom, Bogumil neven ismert, gyogyteakat is keszitett, amugy halali jopofa pali, es nagyon jol ir. O segitett nekem egyszer egy eros fjdalomnal, amivel nem tudtam mit kezdeni, ket nap alatt elmulasztotta. Nekem amugy o hiteles, mert amiken keresztul ment az elete soran, es tele van energiaval, eletkedvvel, es ahogy a dolgokhoz hozza all..!

     

    Van egy masik nagyon jo haverom, o is olyan mindenhonnan kitiltjak tipus-))) de csak mert nem olyan buksisimogatos fajta. Szoval o az aki cseszeget a Tunderkez miatt, ugyanis ket fejezet hianyzik. Lelektoralta nekem az egeszet, es finoman szolva cseszeget, hogy hova a joegbe astam el magam, mivel akar hazalna is vele. Irtam, hogy most ipeg osszeroppantam, aztan most eszhez tertem, de most onmegvalositok.

     

    Ezt irta most:

     

    " Arra gondoltam: Te túl jó vagy, ezért hiányzik az a két fejezet... Magadtól nehezen találsz ki akkora gonoszságot, amekkora van az életünkben. Meg kéne próbálnod a Veletek történteket "átfordítani"... Valahogy úgy, ahogy pl. az üzenetközvetítés elbürokratizálódásáról és megdrágulásáról írtál a Tündérkézben... A fiam élettársa meg a két gyerek máig emlegeti!

    G."

     

    Tudod irtam a pszichologus baratnomrol. Ismerem mar joideje, kicsit rokonlelek velem, es sok-sok ido utan most hirtelen felbukkant, megkeresett. Beszlegettem vele, es igazabol nem panaszkodtam, csak ugy kibukott belolem, hogy nincs erom lepni, osszezavarodott vagyok.

     

    "Kata, életedben a külvilág, a nyers valóság vette át az irányító szerepet. ez nekem is nagyon ismerős szitu, amikor az életben maradásunk és a szeretteink életben maradása függ tőlünk, és egy olyan környezetben vagyunk, ami nem engedi meg, hogy ezt összeegyeztessük a saját igényeinkkel. ilyenkor összeszorított fogakkal tennünk kell azt, amit lehet, amit a valóság enged. ez persze az önértékelésünk rovására megy, pláne, ha ez évekig eltart. egyik oldalon a kiszolgáltatottság a valóságnak, szemben vele a szeretteink felé való megfelelés igénye, azok segítése, akik nekünk vannak kiszolgáltatva. ez egy olyan szolgálat, ami nagyon nehéz. ez az örvény folyamatosan húz lefelé, elszakít az örömöt adó valóságtól, sebezhetővé, becsaphatóvá válunk tőle. ezt persze megérzik a hiénák, a szar alakok. mosolyogva gyűlnek köréd, hogy megnyúzhassanak. ezt a szitut nagyon nehéz kezelni, pláne úgy, hogy alapvetően vágyunk magánéletünkben a kapcsolatokra, a közösségben való létre. ez a szitu fokozza a belső bizonytalanságot, rombolja az önértékelést, pedig nem az van, hogy értéktelenek vagyunk, csak nincs senki, aki látná bennünk az értékeset, nem kapunk erre visszaigazolást. ezt ahhoz tudnám hasonlítani, hogy van egy virág, amelyik ösztönösen nőne, törekedne a napfény felé, de árnyékba kényszeríti a valóság. ha ez sokáig tart, akkor már a kis jónak sem tudunk örülni, mert a tapasztalatunk azt mondja, hogy a valóság úgyis szar. ilyenkor talán segít, ha felfigyelünk, megragadjuk azokat az apró jó pillanatokat, amik örömöt szereznek nekünk.
    Kata, okos, magas tudatossági szinten élő nő vagy. ha bármi kicsi jó ér, azt tudatosítsd magadban. őrizd meg, dédelgesd. mondd ki magadban, hogy ez jó volt, most jól érzem magam. ha a valóság néhány pillanata örömmel töltődik meg, azt őrizd meg, és gondolatban térjél vissza hozzá. ezzel meggátolod, hogy a közönyös valóság bedarálja, elhalványítsa az örömteli pillanatokat. tudom, ez nem túl nagy dolog, de kis lépésekkel is el lehet indulni a jó felé.

    "

     

    meg hosszu, es eleg sok megfontolni valo van benne, viszont a lenyeg itt van. 

     

    egyebirant: "de mindenképpen kell egy valódi, élő kapcsolat egy barátnővel, amit rendszeresen "használsz" is.
    szerintem Te is tudod, hogy más vagy, mint a többiek, ezért nem kell arra törekedned, hogy sokan szeressenek, vagy hogy akiket ismersz, azok szeressenek is."

     

    ezt neked a miheztartast vegett-)) Most orvos altal felirt recept alapjan hasznallak teged-))  
     

    előzmény:
    Prókátor13 (174)
    2010-03-29  01:40
  28. 2010. március 29. 01:40174.

    Egyebkent a piacon jartunk ma, megprobaltuk kivaltani az engedelyt, kiderult most adtak ki valakinek, tobbet most nem akarnak. Tehat ulok, reszelgetem a kormomet, es probalok valami mast kitalalni....de azert elkertem a tulaj es a legmagasabb menedzser telefonszamat, nagyon utaltak megadni, de csokonyos voltam es kiallhatatlan, vegul rakenyszerultek. Nem hiszem ugyan, hogy barmi valtozna tole, valoszinuleg igy is nem lesz a valasz. Nincs gond, azert vannak az akadalyok, hogy legyozzuk oket...de nem is biztos, hogy akarom...tan inkabb jelnek veszem, hogy rossz volt az ut.

     

    Beneztem a tukorbe, es latom, hogy en vagyok a legrondabb no az egesz Bay Areaban, ezt most jelnek veszem, hogy itt az ideje hajat festenem-) 

    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  29. 2010. március 29. 01:34173.

    Ahogy mondod, Presser nem is olyan konnyu konnyuzene. Amit eddig nem is tudtam rola, hogy pl annak idejen amikor az Omegaban volt, a legtobb, mara maradandova avanzsalt szamukat o irta. Pl a gyongyhaju lanyt, vagy a petroleum lampat, a regi csibeszeket...es meg rengeteg mast. Erdekes volt most ujra hallani egy szal zongoraval, es Presser nagyon nem egyszeru hangjaval. Ez az ember egy feher neger, veleszuletett a zene, benne van, benne el. Az egyeniseget is nagyon kedvelem. Nem kell kulsosegek moge bujnia, ez az ember, ha odalep valahova, akkor ott van, amit mond az ott van, nincsenek benne gorcsok (egyebkent azt meselte voltak, szinte el sem lehet kepzelni), nagyon szeretem az ilyen tipusu embereket, keves van beloluk, en pl kettot ismerek. Rossz tarsasagban forgom mi???-) 

    Az emberek tobbsege megprobal markak moge bujni, gorcsosen ragaszkodni valamihez, divatot majmolni, kovetni a lepest, mert felnek, ha kilognak a sorbol, akkor mar nem szamitanak tobbe. A baratsagokat vasarolnak alazattal, szolgalattal, meg akarnak mindig valamiert felelni, nem ertik meg, hogy nem az a fontos, hogy hanyan ugralnak korulottuk a szolgalataikert, hanem az a fontos, hanyan vannak mellettuk a retkes valo onmagukert. Ezt a Pressert aztan tenyleg nem erdekli mit mondanak rola, o van, olyan amilyen, aztan akinek nem tetszik, elmehet az anyjaba. A zeneje is olyan-) A hangja is olyan-) Ronda morcos nagy medve, szaz baratot elfogadnek ilyet, de megelegszem azzal a kettovel, aki hasonlo hozza, nem panaszkodom, van akinek egy sem jut-) 

    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  30. 2010. március 29. 01:15172.

    Ennyit talaltam hirtelen a netrol. Van nekem erre egy nagyon okos konyvem (eppen be van valahol raktarozva a storage/ba) meg ket nagyon okos Perui baratom, de valami hasonlot mondananak ok is. 

     

    Komolyan lehet venni, minden betegsegnek meg van a lelki eredete. Ha valakinek pl soha nem fajt a feje, erdemes korulnezni egy kicsit mi valtozott meg az eleteben, milyen vagyai vannak amiket nem tud elerni, magyaran mi a lelki oka annak, hogy a teste igy valaszol. A modern orvostudomany nem ismeri el meg teljesen a lelki okokat, a keleti orvostudomany viszont egyes betegsegek eseten az egesz testet es a lelket is vizsgalja, ezt hivjak sarlatankodasnak. Nekem van ket ilyen "sarlatan" ismerosom, egy Perui hazaspar. Elmondhatatlanul jo veluk beszelgetni, kulonleges ralatasuk van a vilagra, mint altalaban a termeszeti nepeknek.

    Ok azert sarlatankodnak is egy kicsit, pl nagyon randa wodoo csintalansagokat is tanultam toluk, aztan ami ijeszto, hat biza mukodik is izibe-) Megtanulhatjuk hasznalni olyan reszeit is az agyunknak, amivel embereket ugymond "rakenyszeritunk', "ravezetunk" a sajat akaratunkra. No, ez nekem sosem mukodne, meg a Marcia kutyaira is keptelen vagyok atvinni az akaratomat, pedig hej de szeretnem neha-)

     

    A fiamnal a korhazban csinaltak ilyen baleksagokat, nyomtak volna bele a gyogyszert a hasfajasa miatt...egy alkalommal a hulye kis kurva felterdelt az agyra, aztan ugy kenyszeritette, hogy bevegye a gyogyszert, mire eldontottem, hogy mostmar tuti pofanvagom addigra a fiam jol lehanyta. Itthon meg az Endre kezdte el tomkodni hasfajasnal tumssal vagy mi a tokommel, hulyeseg volt, mindegy, aztan egyszer beleuntam, mondtam neki vegye mar eszre, faj a gyerek hasa, de ez nem igazi hasfajas, igy reagal le olyan helyzeteket, amit nem kepes megoldani, a bizonytalansagat elveszettseget, a nem akarom dolgokat kozli a szervezete hasfajassal. Ilyen esetben ha nem talalja meg az ember a kivalto okot, a hajfajas allandosulhat, jonnek a gyogyszerek, es legyart a tarsadalom vagy a csalad egy gyomorbeteget. Egyebkent mar nem faj a hasa, ritkan beprobalkozik...nem igazan probalkozas ez, szoval nem probal meg becsapni vele, ilyen esetben teljesen valos a fajdalom, mint ahogy a fejfajas is teljesen valos, tartossa akkor valik, es igazan "igaziva" tehat betegsegge, ha nem ismerik fel a lelki tuneteket.

    Persze hasfajasnal lehet nem lelki eredetu ok is, pl egy alapos gyomorrontas, vagy fejfajast okozhat a szem gyengesege, vagy fog is.

    A szem gyengesegenek megvannak szinten a lelki okai is, ha valaki valamit nem akar latni, rohamos romlasnak indul a szeme. Hazastars felrelepese, munkahelyi problemak stb... 

    Visszatero fejfajas eseten....ha olyannal fordul elo, akinel azelott ez egyaltalan nem volt megszokott, akkor valszinuleg egy elethelyzet okozza, amibe nem akaratan kivul kerult, de megis nem kivant helyzet, amit nem kepes kezelni, feldolgozni, kifele mast mutat mint ami az igazsag...megprobal a kifele mutatott kepnek megfelelni, de mig a kornyezetet be lehet csapni hazugsaggal, addig onmagunkat nem. Sokan megprobalnak onmaguknak is hazudni, figyelmen kivul hagyni eroszakkal tenyeket, felelosseget haritani, aztan kozben meg az agy tudja az igazsagot, fajdalommal valaszol a raeroltetett gondolatokra. Ha valaki nem tud onmagaban, az  elvarasaiban rendet teremteni, megtalalni a harmoniat a valosag es az kozott amit hinni szeretne, vagy amit onmaganak hazudik, akkor idovel komoly betegsegge valhat, stroke lehet a kovetkezmenye. A konyvem sajnos nem elerheto, de kerestem ki neked cikkeket a netrol.

    A fejfajos ismerosod valszeg tagadni fogja, de le kell adnia egy kicsit az igenyeibol, rendet teremteni a vagyai es a valoban elerheto dolgok kozott, aztan szepen lassan megszunik majd a visszatero fejfajasa.

    En is tagadtam a cukorbetegseg lelki hatteret, a mai napig nem vagyok kepes elfogadni, mikor a torkom fajt evekig az ellen is tiltakoztam, egyedul a strokeom okaival ertek szaz szazalekig egyet, en tudom mitol kaptam, kinek lehetek halas erte, hat meg is koszonom, mert annak biza ugy kellett lennie, punktum.  

    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  31. 2010. március 29. 00:45171.
    Fejfájás lelki okai...

    A fejfájásnak számos oka lehet.

    Kényszerítem magamat arra, hogy valamilyen legyek, valamilyenné váljak.Mentálisan túl erősen próbálok valamit elérni, vagy rögeszmésen a bekövetkezendő dolgokra koncentrálok (-->aggódás, szorongás, stressz)Lehet, hogy nagy nyomást okozó események szereplője vKudarc ért, kétségek gyötörnek, utálom magamat mely önkritikát eredményezA felem foglya vagyok, nem tetszik amit látok, szigorúan ítélkezek magam felett, saját magamat "vágom fejbe"Elfogadhatatlannak hitt érzések, gondolatok megtagadása (nincs elég bátorságom a kifejezésükre, vagy egész egyszerűen nem hallgatok rájuk, mert olyan típus vagyok aki minden megélt dolgot racinálisan, intellektuálisan próbál felfogni)Talán túl sokat akarok megérteni, túl gyorsan akarok haladni, minden kérdésre azonnal szeretnék választ kapni (lehet türelem kéne mert nem érkezett el a megfelelő idő)Negatív gondolatok "beszorultak" az elmémbe (bizonytalanság, tökéletességre irányuló rögeszmés vágy, túl nagy ambíciók)Félek attól, hogy szembenézzek valamivel, inkább másra figyelek, elmenekülök a probléma elől

    Migrén:
    Gyakran kíséri látászavar, hányás. Se látni se megemészteni nem akarom ami történik velem. Olyan helyzetben szorongok melyben képtelen vagyok dönteni. Elvárásokat támasztanak szemben aminek ellenállok, és úgy érzem képtelen vagyok megfelelni. Konfliktus feszül a gondolataim, az intellektusom ,a személyes igényeim és a vágyaim között. Menekülök az elől ami zavar. A migrén takarhat szexuális problémát is, szó lehet gyerekkor óta felhalmozott elfojtásokról is, melyek most törnek felszínre.
    Mint minden fájdalom, a migrén is próbálja velünk megértetni, hogy valamit tudatosítanom kell, valamit változtatni kell...

     

    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  32. 2010. március 29. 00:44170.
    „Fejfájást kap az, aki fejtörést okoz magának, akinek a feszült gondolkodástól zúg a feje, aki túlzott intellektuális tevékenysége következtében problémákat teremt, ahelyett hogy azokat megoldaná. Aki állandóan ugyanazokat a gondolatokat forgatja magában, ne csodálkozzék, ha egyszer csak „túlforrósodik a vezeték!”


    A migrént kínzó feszültség érzés kíséri. Feszült állapotban vagyunk, amelyet kizárólag értelmünk segítségével akarunk megérteni, feldolgozni. A féloldali fejfájás mutatja a gondolkodás vagy az érzés egyoldalúságát. Egyoldalú és elfogult szemlélésünk miatt ördögi körbe kerültünk.  Ez a helyzet csak is a feszültség oldásával lazítással rendezhető. Ha például intenzíven koncentrálunk a lábunkra, azonnal megkönnyebbülünk, ez is bizonyítja, hogy a migrént a fej túlterhelése, az értelmi tevékenységekre való túlzott ráhagyatkozás okozza. 

    A migrén oka a túlzott becsvágyban és a görcsös akaratban keresendő. Akiben nagyravágyása, a tökéletességre, sikerre, és elismerésre való törekvése állandó feszültséget kelt, az ezt hamarosan testileg is érzékelni fogja. A fejfájás e szellemi megerőltetés egyenes következménye, ugyanakkor ürügyül szolgál a betegnek ahhoz, hogy a felelősség alól kivonja magát. A fejfájás alkalmanként olyan erősségű lehet, hogy a betegtől semmilyen teljesítményt nem lehet elvárni. A migrén megkönnyíti az egyén számára a menekülést, hogy bizonyos feladatokat ne kelljen megoldania.

    „A migrént kiváltó egyéb okok között szerepelnek a szexuális élet öntudatlan problémái, illetve nehézségei. A betegeknél leggyakrabban kétféle, egymással élesen ellentétes magatartás tapasztalható: egyfelől a szexualitás teljes elfojtása, másfelől a túlzott kompenzáció, a mértéktelen „magamutogatás", mesterkélt bizalmasság és könnyelműség. Mindkét viselkedésforma arról árulkodik, hogy e téma az illető számára problémákat rejt magában. A beteg nem hajlandó a megfelelő szinten szembenézni a szóban forgó nehézséggel, mert fél, hogy ez a valóságban testileg is érinti. A probléma feldolgozását tehát az értelem szférájába helyezi, ahol a keletkező feszültség migrén vagy fejfájás formájában nyilvánul meg.”


    A migrén jelzi nekünk, hogy túl sokat „töröm a fejem”, nem hallgatok az érzelmeimre, hanem a „fejem szerint” élek. Pedig az érzéseinket nem szabad gondolatilag visszatartanunk. Ebből következtethetünk arra, hogy a migréntől szenvedő ember nem felel meg önmagával szemben támasztott követelményeinek és retteg a kudarctól.

    Amit tenni kell


    Tegyük fel magunknak a kérdést: Túlzottan becsvágyó vagyok? Görcsösen törekszem az előbbre jutásra? Min töröm a fejem és miért?

    Előfordul, hogy amit az ember gondolatban helyesnek tart, illetve amit az életben megélni szeretne az ellentétben áll egymással és éppen ez okozza a konfliktushelyzetet. Következésképp inkább a belső hangra az érzelmeinkre hallgatva kellene meghozni döntéseinket. Gondolkodásunk alapján túl sokszor mondunk nemet körülményekre ahelyett, hogy igent mondanánk az életre úgy, ahogy itt most létezik. Tudatosítaniuk kellene önmagukban, hogy„Én most élek, mégpedig oly módon, amilyen most vagyok, belső valóságomnak megfelelően élek, nem az elképzelésem szerint, mely azt hajtogatja: Ezt nekem nem szabad megtennem, mert így és így kell viselkednem.”

    Aki eszményképeket hajszol, az önnön valóságát tagadja meg, hagyjunk fel azzal, hogy mások elvárása szerint éljünk, hiszen így csak környezetünk vélt ideális elképzeléseit próbáljuk megélni.

     

    Felhasznált irodalom:Kurt Tepperwein - Mit árul el a betegséged?
    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  33. 2010. március 29. 00:28169.
    Orrmandula: Adenoids
    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  34. 2010. március 28. 23:30168.

    Kerestem, hogy irtal-e ide, de mikor hiaba kerestem, ott vartam valamit.

    Irigyellek Presserert, ugyhogy sargulok is rendesen. Itt nem talalnek 4 magyart sem aki elmenne a koncertjere velem (ha volna), mivel Presserhez kellene agy is, itt meg nem sok olyan van. 1-2 esetleg. Meg anno szobajott, es csak huzogattak a szajukat, akkor le is zartam a temat.

     

    Akartam toled kerdezni valamit: mi lehet az oka a suru fejfajasnak szembetegsegeket leszamitva? Nem nekem faj, csak beszelgettem rola valakivel, es kivancsi vagyok, hogy te mit gondolsz rola. 

     

    Noah jobban lett, most ismet iszonyu ejszakank volt. Legyszi az orrmandulat add meg megint nekem, mert kitorolted sikeresen. 

    előzmény:
    Prókátor13 (167)
    2010-03-28  19:45
  35. 2010. március 28. 19:45167.

    Irtam tegnap sokat Lina, aztan nem vettem eszre, hogy ledobott az internet,elszallt az eterbe. Valoszinuleg igy kellett lennie, szoval meg sem probalom megegyszer-) 

     

    Nagyon jo volt tegnap a Presser koncert, negyszaz magyar volt ott. Utana hivtak (igazabol elotte mar szoltak), hogy after party lesz, de az utolso szam utan rogton leleptunk. Mettinek ott volt a baratja, egy masik baratja meg rossz helyre ment, igy a koncert utan mentunk felvenni, aztan meg kajalni, bart keresgeltunk, vegul eleg keson ertem haza.  

    előzmény:
    kysslina (166)
    2010-03-28  06:22
  36. 2010. március 28. 06:22166.

    Ezt a kovetelest baromsagnak tartom, olvastam mar rola. Viszont amilyen sotetseg van az emberek fejeben a tortenelem teren, az felelmetes.

     

     

    előzmény:
    Prókátor13 (165)
    2010-03-27  21:40
  37. 2010. március 27. 21:40165.

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=256576

     

    Nem tudom fent lesz e meg a frissek kozott, ezt nezd meg. Egyszeruen elkepeszto.  

    előzmény:
    kysslina (162)
    2010-03-27  07:47
  38. 2010. március 27. 19:28164.

    Lina, basszus, ram szakadt az eg!!! Szaladok sutok egy kis hamubasult pogacsat, hatamra kapom a laptopom es menekulok hozzad gyalog, adj helyet a kisszobadban, tudok kutyat setaltatni, fozni, ha nagyon kell akkor talan mosogatni is, de azt nagyon utalom!

    A masikon irtam, fogorvos be sem nyult a szamba, azt mondta azonnal menjek belgyogyaszhoz....mondom nem megyek...aszongya felhivja Marciat...persze akkor mar lazan megigertem mindent, csak azt ne tegye.

    Basszus, felhivta. Kb ugy vazolta neki a helyzetet, hogy minimum eletveszelyben vagyok, vezetnem sem szabad, oszt ne hetfon menjek dokihoz, hanem ma, most rogton, lohalalaban....Mettinek 9 kor volt fogorvosi appointmenje, ot is ram uszitotta, ugyhogy ezek most itt ketten zaklatnak telefonon, es uton vannak felem, hogy vegkepp megbetegitsenek.

    Erted mar mirol beszelek....valahol, valaki mindig baszogat valamivel, amit nem akarok! Nekem meg most ebben a pillanatban kettos latasom van az idegessegtol...ezek nem fognak engem elni hagyni...kinyirnak....bassza meg, inkabb kicserelem az akkumulatort a kocsiba, vagy onkent es dalolva elmegyek felveszem vegre azt kurva gumit...mittudomen kimegyek es elmosogatok-)  

     

     

    előzmény:
    kysslina (161)
    2010-03-27  07:32
  39. 2010. március 27. 19:03163.

    Elcsesztek a hetvegemet, minden elveszett, csak a humorerzekem maradt meg-) 

    A fogorvosom az oruletbe kergetett, hajnalban ehgyomorra...munkam van sok, jovohetre, most tepkedem az akaclevelet oszt szamolgatok, teszem...nem teszem....teszem....nem teszem, hulye kerdes, hat persze, hogy teszem....

     

    Baratnom hiv tegnap, zavarban van kohog, krakog, aszonygya neki ez olyan kinos, nem is tudja, hogy mondja de....kozos baratnonk kapcsolata porbahullott, megsemmisult, aztan most urge uzenne nekem szep szavakkal, hogy ize....

    mondom neki, nekem ez az ize csak igy gondolkodas nelkul nem megy, szoval mondja szepen urgenek, hogy nem sikerult elernie telefonon....en meg majd addig lassan komotosan gondolkodok, hogy akarok e minden hetvegen etterembe, Renobe, Las Vegasba, focimeccsre megmittudomenmeghova jarni.... hulye kerdes, hat persze, hogy akarok, akarok, akarok-) 

    ....aztan ejjel nem hagyott aludni a kutya, meg a lelkiismeret, reggel foldbedongolt a fogorvos, Marcia vart a postammal....roppant jo kedvem kerekedett izibe....hat el is dontottem, hogy a turiba ugyan nagyon szivesen jarok, de baratnok altal ledobott hasznalt urge nem kell, meg Las Vegasba jaros sem....ujat akarok, punktum, fenyeset....amit kituzhetek a kalapom melle-)  

    előzmény:
    kysslina (162)
    2010-03-27  07:47
  40. 2010. március 27. 07:47162.

    Nehez lehet neki. Nagyjabol aterzem... Meg nagyon kicsi.

     

    Noah tenyleg sokat valtozott miota elkezdett jarni daycare-be. Nagyon orul a sok gyereknek, es eszmeletlen ahogy szinte szinkronban beszel angolul-magyarul. Tele van elmenyekkel, figyelem sokszor ahogy jatszik bent, es tenyleg olyan amilyennek mondjak, az egyik legjobb kisgyerek-)) amit ugye sohasem gondoltam, de ismet bizonyitott az elet, hogy ugy van, ahogy az okosok mondjak: ha a gyerek otthon eleven, idegenben jo, akkor minden rendben, hiszen otthon szabadabb, elengedi magat, viszont a tanult dolgok rogzulnek, es sikeresen alkalmazza is amikor kell. Bent elalszik siman egyedul, itthon a nyakamba csimpaszkodva, meg a labat is korem csavarja ugy alszik. Igy volt minddel, szepen idovel elkezdtek maguktol itthon is. Itthon nem pakol el, elszalad elolem, kinevet, elkezd jatszani, ott a helyere teszi a kiscipojet szepen egymas melle, es mar elso nap igy kezdte, tehat nem ott tanulta.  Nem hajlando a bent kapott papirpoharbol inni, uvegpoharat kert, vettem neki atlatszo muanyagot bentre. Egyedul oltozkodik, kirimankodtam neki a lelkemet is idonkent, hogy csak legalabb nyugton alljon meg oltozesnel, aztan egyszer csak nekikezdett egyedul oltozni bent, holott oltoztettek, de elutasitotta a segitseget. Blanka ezt produkalta  mar nagyon koran, Gabesz ugyanilyen volt mint Noah. Neha piszok eleven miutan hazaerunk, de ugy latom, hogy akkor, ha rossz az ido, es nem mennek ki az udvarra. A tel ezert volt vele nagyon nehez. Volt amikor itthon futoedzest tartott, egyszeruen csak szaladgalt a Suzyval korbe-korbe a nappaliban, mar szedultem ahogy neztem. Mire elerkezett az este, a mosogatorongy hozzam kepest jo formaban volt. van amikor direkt szegi meg az osszes szabalyt, es figyeli, hogyan reagalok, mikor elkezdem a litaniat,azt abbahagyja amit muvel, es maris kezdi a masikat. Amolyan hiszti nelkuli dackorszak ez, az ellenkezes idoszaka, probalgatja meddig mehet el. Most eppen felebredt..-)

    előzmény:
    Prókátor13 (160)
    2010-03-26  22:47
  41. 2010. március 27. 07:32161.

    Nem kimondottan erre ertettem, ugyanis magamnak en sem soha, semmit. Csak abban az esetben, ha ettol fugg masok sorsa is. Azaz nem toltok ki hivatalos dokumentumoket, mert hidegrazasom van tole, viszont enelkul mindannyiunkkal kicsesznek, igy megcsinalom. Ha csak magammal csesznek ki, nem erdekelne. Nem is foznek magamnak, sot altalaban amikor a gyerekek kicsik voltak, ezert foztem csak vacsorat, hogy mire Z hazajon, legyen vacsora, en esetleg ettem abbol amit a gyerek a babakajabol meghagyott. Ellenben barmikor, barmit elintezek, ha szukseges. Mielott kijottunk egy budos kumma szot nem tudtam angolul. Elotte egy hettel kaptam kolcson egy olyan nyelvkonyvet, ami egesz mondatokat tartalmazott magyarul, es angolra forditva. Azt elkezdtem kezzel lemasolni. Na ennyi volt az angol nyelvtudasom. Ra ket honapra amikor leegett a haz amiben laktunk, muszaj volt koltozni, es elintezni a telefonbekotest (telefonon), aram, viz, es egyebeket. Mindent magam telefonaltam le, mivel senki sme segitett. Inteztem a bevandorlasi dokumentumokat, mert ugyvedre en ki nem adok egy centet sem, ha kell barmit elintezek teljesen egyedul, viszont ha egyedul elnek, akkor ramborulna az egesz, akkor sem erdekelne. Nem egy ismerosunk van, hogy a no szo szerint azt sem tudja, hogy hogyan kell csekket befizetni. Mindent a ferfi intez. En egy ideig temaztam rajta, hogy de jo nekik, inkabb en is megjatszom a hulyet, es akkor nincs vele gondom. nehany eve azert elkezdtem, mondtam, hogy en ugyan nem beszelek, ha nem muszaj, intezze Z, en leszarom, unom mar. O is szuperul elintez mindent, ugyhogy mostansag csak akkor bonyolodom hivatalos ugyekbe, ha eppen o nem er ra, vagy nagyon ragaszkodnak hozzam.

    Ha nem muszaj akkor nem is tajekozodom, nem erdekel. Viszont ha magam indulok neki, akkor vigan elvagyok egyedul is. 

    Z remekul tud piszkalni, nem felejt el semmit. En sokmindent elfelejtek, de kevesebbet, mint ahogyan mutatom. Egyszeruen nem emlegetem allandoan, sot ha nem muszaj akkor nem is aktivizalom magam, hogy elintezzem (mint a hulye prezentacio, amit az utolso pillanatban irtam meg). Z viszont szeret letudni mindent idoben, igy aztan remek alkalom villamok szorasara kettonk kozott. 

     

    Kocsi.. otthon olyan jarganyokkal mentunk, hogy itt siro, vagy rohogogorcsot kapnanak tole, elvoltunk azokkal is. Montrealban volt egy autom, aminek olyan volt a gumija a vegen, hogy egy teli elso havas esten egyszeruen sehol sem allt meg. Ami annal egy fokkal jobb volt, az mar nekem tokeletesnek szamitott. Mentem egyszer hoviharban ablaktorlo nelkul oda-vissza autopalyan, akkor azert meg imadkozni is elkezdtem.  De balesetem nem volt soha, valaki piszok mod vigyaz ram. Meg otthon Z egyszer korhazba kerult, en terhes voltam Blankusommal, Gabesz kicsike volt nagyon. Mar ugy vart Z amikor felertem hozza, hogy mikor akarom felfujni a kerekeket, mert olyan lapos a trabin a gumi, hogy a korhaz ablakabol latja. Tudtam, csak gondoltam megvarom vele. Pik-pak elinteztem magam is, csak kellett, hogy noszogasson. Ha nem lett volna ferjem, valoszinuleg megcsinaltam volna regen, de az ember tudat alatt kikoveteli a torodest, es ez a noszogatas is az. Ellenben ha teljesen magam elek, akkor ra se neztem volna, szarok ra.

     

    Szoval tudom mirol beszelsz, nem erre gondoltam. 

    előzmény:
    Prókátor13 (159)
    2010-03-26  20:51
  42. 2010. március 26. 22:47160.

    Ilyen amikor egy uzlet beindul. Hetekig vartam normalis munkara, hat most van, nem normalis, de van. Kicsit mar tul sok is. Jovo hetre johetnek ide vissza, mar ragaszkodnanak nagyon, nekem meg ez mindig jel a menekulesre, kozben hivott regi idos magyar ismerosom is. Baratnoje korhazban volt, hetfon engedik haza, kellene melle valaki atmenetileg. Ha valasztani lehet, inkabb oda mennek most, itt mar voltam eleget, meg aztan itt jovohettol mar zuros is lesz a helyzet. Eddig csak a feleseg volt itthon, kicsi kedves,aranyos, de jovo heten haza jon a ferje a korhazbol. Tegnap meglatogattuk, nagyon kedves, nagyon aranyos, maris eldontotte, hogy jovoheten egyutt fogunk fozni mindennap, ugyanis o szakacs volt, es meg magyar vagyok, nagyon jok leszunk egyutt....csak epp 260 lb a draga, ket ember nem emeli fel, nemhogy en! CSipoprotezisre var, szoval tuti, hogy kell emelni. Elmenekulok, kuldjenek ide egy ferfit.

    Pedig nem volt rossz munka eddig, itt van tolunk egy percre, tegnap is, tegnapelott is hazamentem a fiamhoz. Ha mashova megyek, akkor nem talalkozunk. HIanyzik is nagyon, meg feltem is. Gyerekek sokszor ertelmeznek felre dolgokat, es kepesek magukra venni barmit. Volt a balesete, meg most sem tiszta igazan, mennyire dolgozta fel, utana elveszitette az otthonat, koltozni kellett ketszer is, (fogunk meg egy parszor szerintem) aztan az apja lepett le, most pedig en is cserben hagyom, nem tudom mennyit vesz ebbol magara. Lanyok is egyre tobbet maradnak ki otthonrol, nem foglalkozik vele most senki igazan, illetve hat mindig foglalkozik vele valaki, csak az nem olyan biztonsagos mint regen volt neki.

    Tegnap mikor hazamentem olyan kis anyatlan volt, aztan ugy orult nekem, mert egyebkent "normalisan" olyan undok mint egy kamasz. Tegnap viszont a nyakamba ugrott, amikor meg mentem el, utanam jott meg, vagy  otszor elmondta, hogy hianyzok neki.

    Nem fog sokaig tartani ez az egesz, csak egy par honapot kell kibirni, de ha szethullik ennyire egy csalad, egyre nehezebb osszekalapalni, mert aztan mindenki megy a maga feje utan.

     

    Nem sokara megy vissza uszni, aztan majusra kap egy medencet otthonra, jo nagyot, hogy beleferjen az osszes baratja egyszerre. Ez a Marcia egy tunder, fat lehetne hasogani a hatan, ennek semmi nem baj. Lassan mar tenyleg nem ertem mivel erdemeltuk ki, hogy legyen nekunk-)

    előzmény:
    kysslina (157)
    2010-03-25  05:47
  43. 2010. március 26. 20:51159.

    "hagyd meg a hiszterikaknak, akik maguktol felfordulnanak, meg nem tudnak elintezni semmit..."

     

    Oke Lina, koszonom. A baratom vagy, igy valoszinuleg elfogult vagy, de egyaltalan nem olyan vagyok, amilyennek gondolsz.

     

    Szoval hiszterika...ezt a legnehezebb beismerni, de az a nagy budos igazsag, hogy valoszinuleg nagyon. Csak nezd meg, miket irogattam itt tegnapelott...most igy visszanezve vidulok, hogy milyen hulye voltam, duhomben mindent kitoroltem az fb/rol is, es  ott akkor kepes lettem volna behuzni barkinek ha hozzamszol, de meg azt is kiutottem volna, aki fel mer hivni telefonon. Telefon...hm...van egy ismerosom, beragtam ra, aztan par honapig fel sem vettem a telefonjat..ugyes volt, megtanulta, hogy nem kuldi el a szamot akkor felveszem...igy en megtanultam, hogy hogy ha nincs szam, nincs valasz....tegnap megint hivott persze szam nelkul, vak vagyok, hat felvettem, es lass csodat, orultem neki, sot meg en hivtam vissza egy masik telefonrol, mert nem hallottam rendesen....ezek utan annyira fellelkesult, hogy felhivott valamikor az ejszaka kozepen...mondtam varjon, kimentem az utcara, es az ejszaka csendjeben leuvoltottem a fejet nehany percben, de azt aztan ugy, hogy zengett tole az utca, mire o csendben bocsanatot kert, es mondta, hogy hiv egy alkalmasabb idopontban....haha, ha felveszem, vagy igen, vagy nem, na ez a hiszteria...

     

    akik maguktol felfordulnanak...asszem ez en vagyok. Utalok belegondolni, de eletkeptelen vagyok, ha teljesen egyedul lennek, felfordulnek, mert meg az sem erdekel, mit eszem, vagy mi tortenik velem. Vannak dolgok, amiket meg kellene csinalni, csak egyszeruen nem erdekel, es nincs hozza kedvem. Ez nem azt jelenti, hogy nem vagyok ra alkalmas, o dehogyis nem, azt hiszem vegtelen a lehetoseg mi mindenre vagyok alkalmas, csak egyszeruen nem erdekel, pedig tisztaban vagyok a kovetkezmenyekkel. Valojaban engem piszkalni kell mindenert, es akkor ugy ahogy uzemkepes vagyok. Viszont ha piszkalnak, akkor meg boldogtalan vagyok-)

    A kocsim...honapok ota potkerekkel szaguldozok. El kellene menni felvenni a kereket, halal egyszeru, mas elintezne pillanatok alatt.

    Mar nincs tobb kifogas, penz van, idom is van neha, de ha van, akkor nincs kedvem elmenni erte. Ez egy olyan tokom nem akarom dolog, unalmas. O, persze tudom mi lehet belole, felcsavarodhatok egy fara, vagy letarolhatom az autopalyat, de valahogy nem igazan hat meg. Ende dunnyogott miatta parszor, most meg mar a Marcia is, olyankor mindig viszket a borom alatt, pokolba kivanom az egesz szarsagot, de azert csak nem megyek el erte. Majd ha felcsavarodom egy fara, vagy valaki fulon fog elvisz-)

    Akkumulator...ot eves, veres a torka. Az utobbi idoben tobbszor lemerult. Marcia hetekig piszkalt, hogy vegyek egyet. Mondtam, jo majd veszek, most meg nincs itt az ideje, jo ez meg. Valojaban halal unalmas elmenni elintezni. Mikor latta, keptelen hatni ram, hat elment es vett egyet o. Csak hogy ez keves. Be kell tenni, szoval ott fog megrohadni ahol van, mert engem pont nem erdekel, nagyon utalom a maceras dolgokat. Tegnap aztan jol megszivtam. Dolgozok, itt all a haz elott kocsim, hat a kocsiba jarok ki dohanyozni. Egy nap el lemerul az aksi, mert mig nyitva az ajto, eg a lampa. Tegnap vinni kellett volna a nenit a korhazba, akinel dolgozom, nana, hogy nem indul a kocsi...szerencsere tudtuk hasznalni az o kocsijat. Persze a kocsim nem maradhat igy, mert szombat reggel fel hetkor fogok vegezni, kell a kocsi, fogorvoshoz megyek. Egesz komoly lehetosegeim voltak, telefonalok az ocsemnek vagy Endrenek, hat korberohogtek volna, hogy van itt meg ket masik auto is, kabelem is van...hivhattam volna Marciat, itt van tolem egy percre, de ha belegondolok mi mindent kellett volna vegighallgatnom, hogy ott van a garazsban az aksi,  csak be kellene tenni....hat elobb vallaltam volna, hogy elmegyek Oaklandra a fogorvoshoz gyalog-) Fel orat szarakodtam vele, mire feltoltott annyira, hogy beinduljon a motor, kozben utaltam az egesz eletet, minek kell nekem ilyen hulyesegekkel foglalkozni, mikor egyaltalan nincs hozza kedvem, es nem erdekel. Azert megcsinaltam, mert nem alkalmatlan vagyok ra, csak unalmas, es baromi duhos vagyok, amikor valami olyat kell csinalnom, amit valojaban nem akarok.

     

    Fogaszat...mult heten dunnyogtem, hogy fogorvoshoz kell mennem. Marcia napi tizszer rakerdezett, hogy telefonaltam e mar idopontert. Mondom nem, de majd mindjart, aztan persze hogy nem-) Harom nap utan beleunt, felhivta a fogorvost.

     

    Mindennap keresnem kell a kocsikulcsomat. Egyszer elveszett egy honapra, nehanyszor a AAA/t kellett hivni, hogy kinyissak. Nagyon egyszeru, csak fel kellene akasztani a kulcsot, amikor hazaerek. Hazaerek, ranezek az akasztora, es nem akasztom fel, megyek tovabb. Ha Marcia a livingroomban van, akkor visszafordulok es felakasztom, kozben persze morgok-)

     

    Most mondd meg Kata mit csinaljak, tegyek egy cedulat az asztalra az elso randinal a hasznalati utmutatoval? Oh figyelj, kepes vagyok barmire, csak lehet elfelejtem...szoval kerlek figyelmeztess. Egyszer. Ha ezek utan nem csinalom meg, akkor meg ne probalj megegyszer figyelmeztetni, mert ez azt jelenti, hogy nem elfelejtettem, csak egyszeruen nem erdekel, szoval barminemu konfrontaciot elkerulendo egyszerubb ha megcsinalod Te es akkor nem leszek hisztis, rosszkedvu, es neked sem kell bosszankodnod.

    Egyszerubb, ha felfogadsz heti egy alkalomra egy takaritonot, heti nyolcvanat boven meg er a beke, es az, hogy mindenki elegedett-)

    Ne hivj randira, mert masodszorra nem megyek el...eszedbe ne jusson ket nappal korabban moziba hivni, mert stresszesse teszel vele, ha moziba akarsz menni, akkor gyere ertem, hogy mondd hogy oltozzek fel, es mehetunk...Cserebe nem balhezok veled a barataid elott, nem forgatom ki a zsebeidet, megorizheted a szemelyi szabadsagodat, nem korlatozlak, nem huzlak le semmiben, melletted allok, fozok neked barmit, csak intezd el, hogy valaki mosogasson el utana....

    Nah, hat kb vilagga szaladna mindenki...en is, ha egy ekkora allattal talalkoznek-)

    előzmény:
    kysslina (157)
    2010-03-25  05:47
  44. 2010. március 26. 08:11158.

    Üdv csajok,

    sajnos bokros teendőim elszólítanak egyfolytában. Több ügyintézésben vagyok egyszerre (pl. álláskeresés és az interjúkra való rohangászás) de remélem egyenesbe leszek hamarost..!!

    Ha meg benézek akkor a pol. oldalakat olvasom át, jönnek ugye a választások. Nem vagyok egy véresszájú ősmagyarkodó politizáló, de... és itt sem szeretném senki politikai irányultságát megbántani..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  45. 2010. március 25. 05:47157.

    Gondolkodtam, ahogy mondogatod, hogy igy tavasz, meg ugy tavasz.. hallod nalatok mas sincs, csak tavasz, meg nyar!-))))) Ugyhogy keszulj fel erre lelkileg, hogy ez mar igy is marad-)))))

    Megyek lefekszem, mert teljesen kimerult minden elem bennem. Holnap talan tobb idom lesz itt ulni, ma nevnapoztunk, meg beszelgettunk itt este 11-ig.

    Noah hordja haza a kis alkotasait minden nap, ma is jott szep sarga kicsicsazott papirtojassal, nyuszival, ki is pakoltuk a hutore szepen, katonasan ahogy kell-)))) Nyomja ket nyelven a karattyot-)))) tudod beszeltuk.. Minden este megmeretzkedik, hogy mennyit nott, nagyon kis buszke magara. Gabeszomnak polokat vettunk, hat nem egyszeru eset, ugyanis o nem egy kigyurt izomagy gyerek... olyan entellektuel, tudod kulonleges napszemuveg, fekete zako, vagy szovetkabat, a haja is ilyen stilus. Mindenhol minden tele ezekkel a csiricsare rapper cucokkal, vegul is sikerult neki talalnunk jokat eleg jo aron, fel is huzta oket iziben. Ma eljott a lany bicajjal, majd elmentek "andalogni", visszajottek, Gabesz elkiserte haza a lanyt, majd ujra vissza.. komolyan mondom, ebbol allnak.. Z latta oket ahogy jottek errefele, rajuk dudalt, de az a reakcioido ahogy ezek reagaltak...! Mint a lassitott felvetel. Egybol fel is ideztuk Z-vel a mi ifjusagunkat, hat mi nem voltunk ilyen andalgosak, zajlott az elet korulottunk.. Most mondta meg az en draga hites uram, hogy o bizony rogton hulla szerelmes lett, en meg errol nem is tudtam 20 evig, teljesen abban voltam, hogy szeretett, de nem olyan huha, hanem ugy az evek alatt.. Erre kiderul, hogy feleslegesen aggodtam az elejen.. -) Nu ennek mar 20 eve, azaz tobbet eltem vele, mint nelkule..  Mondjuk mondta is Z, hogy jo, hogy ilyen Gabesz, mert meg az hianyozna, hogyha olyan lenne, mint amilyen o volt-))))) Bar valoszinuleg maskent kezelnenk a dolgokat, mint tettek anno a mi szuleink. Marmint nekem csak az anyam..

     

    Proki semmifele hulyet ne engedj magad kozelebe!!! Neked nem szabad csak okos pasikkal foglalkoznod, papucsokat, ostobakat hagyd meg a hiszterikaknak, akik maguktol felfordulnanak, meg nem tudnak elintezni semmit, azaz hagyd meg oket az olyanoknak, akiket egy normalis ferfi korberohogne. Tartsd csak magasan a lecet, ha at tudja ugrani, akkor kuldozgethet sms-eket, addig meg csak pedalozzanak.  Te meg kenyeztesd csak magad, jarj a fiaddal muzeumokba (milyen volt a multkor?), logasd a labad, ha akarod, vagy allj neki ejszaka olyan dolgoknak, amit kotottsegedben nem tettel volna, en amikor regen Z dolgozott ejszaka, atrendeztem a lakast... Az ivos, jajj de partyban vagyunk buliktol nekem is hidegrazasom van, ha el is mennek egy buliba, az az lenne, amilyenekre jartunk 20 eve, amikor annyit tancoltunk, hogy vizes lett a ruhank, mikor alig volt koztunk olyan, aki drogozott volna, mikor meg az angol szoveget ugy enekeltuk egyutt, ahogy a zero angoltudassal kisilabizaltuk, es a buliban csak addig erdekelt, hogy hogyan nezek ki, meg "bevonultunk"utana mar csak az ereszd el a hajamat volt..  

    Szepen izlelgesd csak az uj onmagadat, hagyd, hogy leulepedjenek benned a dolgok, es utana alkoss!. no meg alkoss, es alkoss.. 

     

    Noah eddig meg nem kohintett, mar majdnem 1 ora. Legyszi a mandulat ird meg megint, mert kitorolted a cuccaiddal egyutt, en meg nem mentettem el, csak elolvastam, ugy voltam vele, hogy majd kesobb. 

     

    Na megyek, felvonulok melle, befurom az arcom a kis nyakaba, es alszom egy nagyot. 

     

    Az iwiwen meg mukodo allapotaban sem talaltam meg az uzenetet, a fenykepek jok-))

    előzmény:
    Prókátor13 (156)
    2010-03-25  05:02
  46. 2010. március 25. 05:02156.
    Olvastam volna, nagyon, de valami karbantartas van az iwiwen, most nem elerheto...osztan igy nagyon bosszanto, hogy ottan van, es nem itten elottem...-)
    előzmény:
    Aureus (152)
    2010-03-24  18:37
  47. 2010. március 24. 23:02155.
    Most mehetek vissza, mert az uzenetet viszont nem talaltam
    előzmény:
    Aureus (152)
    2010-03-24  18:37
  48. 2010. március 24. 23:01154.

    Megneztuk-)))) Itt volt velem Z is, es nagyon orult neki, hogy feltetted. Igaz, hogy csak kicsi latszik belole, illetve inkabb, hogy hattal all, csak picit lehet latni a profiljabol, de annyira keves fiatalkori kepe van, hogy meg ez is nagy kincs. Hallod, mintha Gabi fiunk allna ott! Jajj mikor meglattam azt a kepet, mikor egy szobaban allsz a sok viraggal!!! Na en arra az arcodra emlekszem!-))))))))))) Mintha visszaporgetted volna az idot!-))))))) Latod nekem semmi kepem sincs itt kint amit erdemes lenne bescannelni, foleg mar anyukakorbol valok vannak. Ket kozepiskolai ballagas kep van, mindketton hattal vonulok ott a tobbiekkel, Moncsa mellettem karolunk egymasba (Molnar Eniko), meg nezni sem tudom mostanaban, mert egybol elkap az a torokszoritas.. Ja, van egy erettsegi tablokepem, mondjuk eppen nem ezt valasztottam a tablora, azon kicsit oldalt tartom a fejem, amit meg megtalaltam, azon szembol vagyok fenykepezve, ugy nezek ki rajta, mint egy csokkentertelmu-))DD Enikonek volt a masik jo baratnoje, az Adrienn, o ott lakott a Loversenyen az egyik otosben, es vele kozosen volt egy baratnonk, illetve nekem mar ovodaskorom ota, az Anita. O tavaly halt meg mellrakban. Negyunkbol ketten maradtunk csak. Eppen lattam, hogy Anita ferje mar kapcsolatban van, olyan igazsagtalanul rossz erzesem volt ezzel kapcsolatban, mert mi maradt Anitabol..? Maris lecsereltek... Pedig az elet megy tovabb, a ferje azt tette, amit tennie kellett, tovabb lepett..

    Masik nagy baratnom volt a Kelo Johi, meg a Hospicenel volt fonover, most meg mar azt hiszem, hogy ugyesz lett.

     

    Font vannak nekem is a regi fiuk-) nagy szerelmek, mindannyian megoregedtunk, olyan erdekes latni oket is.. Volt egy, akivel vegul is nem jartunk, nagyon fiatal voltam, csak kerulgetett, meg most is ugy szolitott meg, hogy "Kiscsillag"-))

     

    Jo volt latni teged-))), meg Z-t is. Mondta, hogy az eppen a nagy punk korszakabol volt, ott nagyon disztingvalt az oltozkodesben, megiscsak ballagasrol volt szo-))

     

    Koszi erte!!

     

    Jajj a lanyaid!!!!!! Annyira szepek mindharman..! A kozepso nagyon hasonlit rad, hogy nyuzza a kicsit!-)) Biztosan nagyon szereti.. A picinek az a hatalmas szeme, valami csodaszep!!

     Viking horda!!!-))))))DDDDD Hallod kar, hogy nem irsz, mert mindig kifekszem a szovegetol.

    előzmény:
    Aureus (152)
    2010-03-24  18:37
  49. 2010. március 24. 21:43153.

    Jottem, lattam, olvastam...

    leszek majd en is kesobb, most kotyvasztok  valamit, megnezzuk tuleli e a paciens, elvegre nagy meregkevero vagyok-)

     

    Prókátor

    előzmény:
    kysslina (151)
    2010-03-24  15:18
  50. 2010. március 24. 18:37152.

    Üdv csajok!!

    Üzenet iwiwen, képek is ottan vannak..

    előzmény:
    kysslina (151)
    2010-03-24  15:18

Címlap

top