Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Koromreszelgeto...

Prókátor13
Létrehozva: 2010. február 26. 05:54

Koromreszelgeto. 

Csak ulunk, reszelgetjuk a kormunket es mindent, mindenkit jol kibeszelunk. .

Vagy ki tudja...egy igazan eles korom neha egesz jol jon.

Tema? Kotetlen. Az asztal alatt hever, csak le kell erte hajolnunk.

Tagok? A regi NLC/s jatszotarsak, uj Facebookos ismerosok, egyebkent pedig barki, akinek mondanivaloja, velemenye van.

Szoval ki vele, ne tartsd veka alatt, mert lejar a szavatossaga.  

  1. 2010. március 29. 03:01176.
    A piacra nem kaptal engedelyt, es masfele?? Csak ott lehetseges??
    előzmény:
    Prókátor13 (174)
    2010-03-29  01:40
  2. 2010. március 29. 02:59175.

    Tokmindegy, hogy hogy nezel ki, ugysem tudod levakarni magadrol a pasikat-)))

     

    Koszi a fejfajos dolgokat, sok erdekes dolgot irtal. Van nekem egy nagyon jo baratom, Bogumil neven ismert, gyogyteakat is keszitett, amugy halali jopofa pali, es nagyon jol ir. O segitett nekem egyszer egy eros fjdalomnal, amivel nem tudtam mit kezdeni, ket nap alatt elmulasztotta. Nekem amugy o hiteles, mert amiken keresztul ment az elete soran, es tele van energiaval, eletkedvvel, es ahogy a dolgokhoz hozza all..!

     

    Van egy masik nagyon jo haverom, o is olyan mindenhonnan kitiltjak tipus-))) de csak mert nem olyan buksisimogatos fajta. Szoval o az aki cseszeget a Tunderkez miatt, ugyanis ket fejezet hianyzik. Lelektoralta nekem az egeszet, es finoman szolva cseszeget, hogy hova a joegbe astam el magam, mivel akar hazalna is vele. Irtam, hogy most ipeg osszeroppantam, aztan most eszhez tertem, de most onmegvalositok.

     

    Ezt irta most:

     

    " Arra gondoltam: Te túl jó vagy, ezért hiányzik az a két fejezet... Magadtól nehezen találsz ki akkora gonoszságot, amekkora van az életünkben. Meg kéne próbálnod a Veletek történteket "átfordítani"... Valahogy úgy, ahogy pl. az üzenetközvetítés elbürokratizálódásáról és megdrágulásáról írtál a Tündérkézben... A fiam élettársa meg a két gyerek máig emlegeti!

    G."

     

    Tudod irtam a pszichologus baratnomrol. Ismerem mar joideje, kicsit rokonlelek velem, es sok-sok ido utan most hirtelen felbukkant, megkeresett. Beszlegettem vele, es igazabol nem panaszkodtam, csak ugy kibukott belolem, hogy nincs erom lepni, osszezavarodott vagyok.

     

    "Kata, életedben a külvilág, a nyers valóság vette át az irányító szerepet. ez nekem is nagyon ismerős szitu, amikor az életben maradásunk és a szeretteink életben maradása függ tőlünk, és egy olyan környezetben vagyunk, ami nem engedi meg, hogy ezt összeegyeztessük a saját igényeinkkel. ilyenkor összeszorított fogakkal tennünk kell azt, amit lehet, amit a valóság enged. ez persze az önértékelésünk rovására megy, pláne, ha ez évekig eltart. egyik oldalon a kiszolgáltatottság a valóságnak, szemben vele a szeretteink felé való megfelelés igénye, azok segítése, akik nekünk vannak kiszolgáltatva. ez egy olyan szolgálat, ami nagyon nehéz. ez az örvény folyamatosan húz lefelé, elszakít az örömöt adó valóságtól, sebezhetővé, becsaphatóvá válunk tőle. ezt persze megérzik a hiénák, a szar alakok. mosolyogva gyűlnek köréd, hogy megnyúzhassanak. ezt a szitut nagyon nehéz kezelni, pláne úgy, hogy alapvetően vágyunk magánéletünkben a kapcsolatokra, a közösségben való létre. ez a szitu fokozza a belső bizonytalanságot, rombolja az önértékelést, pedig nem az van, hogy értéktelenek vagyunk, csak nincs senki, aki látná bennünk az értékeset, nem kapunk erre visszaigazolást. ezt ahhoz tudnám hasonlítani, hogy van egy virág, amelyik ösztönösen nőne, törekedne a napfény felé, de árnyékba kényszeríti a valóság. ha ez sokáig tart, akkor már a kis jónak sem tudunk örülni, mert a tapasztalatunk azt mondja, hogy a valóság úgyis szar. ilyenkor talán segít, ha felfigyelünk, megragadjuk azokat az apró jó pillanatokat, amik örömöt szereznek nekünk.
    Kata, okos, magas tudatossági szinten élő nő vagy. ha bármi kicsi jó ér, azt tudatosítsd magadban. őrizd meg, dédelgesd. mondd ki magadban, hogy ez jó volt, most jól érzem magam. ha a valóság néhány pillanata örömmel töltődik meg, azt őrizd meg, és gondolatban térjél vissza hozzá. ezzel meggátolod, hogy a közönyös valóság bedarálja, elhalványítsa az örömteli pillanatokat. tudom, ez nem túl nagy dolog, de kis lépésekkel is el lehet indulni a jó felé.

    "

     

    meg hosszu, es eleg sok megfontolni valo van benne, viszont a lenyeg itt van. 

     

    egyebirant: "de mindenképpen kell egy valódi, élő kapcsolat egy barátnővel, amit rendszeresen "használsz" is.
    szerintem Te is tudod, hogy más vagy, mint a többiek, ezért nem kell arra törekedned, hogy sokan szeressenek, vagy hogy akiket ismersz, azok szeressenek is."

     

    ezt neked a miheztartast vegett-)) Most orvos altal felirt recept alapjan hasznallak teged-))  
     

    előzmény:
    Prókátor13 (174)
    2010-03-29  01:40
  3. 2010. március 29. 01:40174.

    Egyebkent a piacon jartunk ma, megprobaltuk kivaltani az engedelyt, kiderult most adtak ki valakinek, tobbet most nem akarnak. Tehat ulok, reszelgetem a kormomet, es probalok valami mast kitalalni....de azert elkertem a tulaj es a legmagasabb menedzser telefonszamat, nagyon utaltak megadni, de csokonyos voltam es kiallhatatlan, vegul rakenyszerultek. Nem hiszem ugyan, hogy barmi valtozna tole, valoszinuleg igy is nem lesz a valasz. Nincs gond, azert vannak az akadalyok, hogy legyozzuk oket...de nem is biztos, hogy akarom...tan inkabb jelnek veszem, hogy rossz volt az ut.

     

    Beneztem a tukorbe, es latom, hogy en vagyok a legrondabb no az egesz Bay Areaban, ezt most jelnek veszem, hogy itt az ideje hajat festenem-) 

    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  4. 2010. március 29. 01:34173.

    Ahogy mondod, Presser nem is olyan konnyu konnyuzene. Amit eddig nem is tudtam rola, hogy pl annak idejen amikor az Omegaban volt, a legtobb, mara maradandova avanzsalt szamukat o irta. Pl a gyongyhaju lanyt, vagy a petroleum lampat, a regi csibeszeket...es meg rengeteg mast. Erdekes volt most ujra hallani egy szal zongoraval, es Presser nagyon nem egyszeru hangjaval. Ez az ember egy feher neger, veleszuletett a zene, benne van, benne el. Az egyeniseget is nagyon kedvelem. Nem kell kulsosegek moge bujnia, ez az ember, ha odalep valahova, akkor ott van, amit mond az ott van, nincsenek benne gorcsok (egyebkent azt meselte voltak, szinte el sem lehet kepzelni), nagyon szeretem az ilyen tipusu embereket, keves van beloluk, en pl kettot ismerek. Rossz tarsasagban forgom mi???-) 

    Az emberek tobbsege megprobal markak moge bujni, gorcsosen ragaszkodni valamihez, divatot majmolni, kovetni a lepest, mert felnek, ha kilognak a sorbol, akkor mar nem szamitanak tobbe. A baratsagokat vasarolnak alazattal, szolgalattal, meg akarnak mindig valamiert felelni, nem ertik meg, hogy nem az a fontos, hogy hanyan ugralnak korulottuk a szolgalataikert, hanem az a fontos, hanyan vannak mellettuk a retkes valo onmagukert. Ezt a Pressert aztan tenyleg nem erdekli mit mondanak rola, o van, olyan amilyen, aztan akinek nem tetszik, elmehet az anyjaba. A zeneje is olyan-) A hangja is olyan-) Ronda morcos nagy medve, szaz baratot elfogadnek ilyet, de megelegszem azzal a kettovel, aki hasonlo hozza, nem panaszkodom, van akinek egy sem jut-) 

    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  5. 2010. március 29. 01:15172.

    Ennyit talaltam hirtelen a netrol. Van nekem erre egy nagyon okos konyvem (eppen be van valahol raktarozva a storage/ba) meg ket nagyon okos Perui baratom, de valami hasonlot mondananak ok is. 

     

    Komolyan lehet venni, minden betegsegnek meg van a lelki eredete. Ha valakinek pl soha nem fajt a feje, erdemes korulnezni egy kicsit mi valtozott meg az eleteben, milyen vagyai vannak amiket nem tud elerni, magyaran mi a lelki oka annak, hogy a teste igy valaszol. A modern orvostudomany nem ismeri el meg teljesen a lelki okokat, a keleti orvostudomany viszont egyes betegsegek eseten az egesz testet es a lelket is vizsgalja, ezt hivjak sarlatankodasnak. Nekem van ket ilyen "sarlatan" ismerosom, egy Perui hazaspar. Elmondhatatlanul jo veluk beszelgetni, kulonleges ralatasuk van a vilagra, mint altalaban a termeszeti nepeknek.

    Ok azert sarlatankodnak is egy kicsit, pl nagyon randa wodoo csintalansagokat is tanultam toluk, aztan ami ijeszto, hat biza mukodik is izibe-) Megtanulhatjuk hasznalni olyan reszeit is az agyunknak, amivel embereket ugymond "rakenyszeritunk', "ravezetunk" a sajat akaratunkra. No, ez nekem sosem mukodne, meg a Marcia kutyaira is keptelen vagyok atvinni az akaratomat, pedig hej de szeretnem neha-)

     

    A fiamnal a korhazban csinaltak ilyen baleksagokat, nyomtak volna bele a gyogyszert a hasfajasa miatt...egy alkalommal a hulye kis kurva felterdelt az agyra, aztan ugy kenyszeritette, hogy bevegye a gyogyszert, mire eldontottem, hogy mostmar tuti pofanvagom addigra a fiam jol lehanyta. Itthon meg az Endre kezdte el tomkodni hasfajasnal tumssal vagy mi a tokommel, hulyeseg volt, mindegy, aztan egyszer beleuntam, mondtam neki vegye mar eszre, faj a gyerek hasa, de ez nem igazi hasfajas, igy reagal le olyan helyzeteket, amit nem kepes megoldani, a bizonytalansagat elveszettseget, a nem akarom dolgokat kozli a szervezete hasfajassal. Ilyen esetben ha nem talalja meg az ember a kivalto okot, a hajfajas allandosulhat, jonnek a gyogyszerek, es legyart a tarsadalom vagy a csalad egy gyomorbeteget. Egyebkent mar nem faj a hasa, ritkan beprobalkozik...nem igazan probalkozas ez, szoval nem probal meg becsapni vele, ilyen esetben teljesen valos a fajdalom, mint ahogy a fejfajas is teljesen valos, tartossa akkor valik, es igazan "igaziva" tehat betegsegge, ha nem ismerik fel a lelki tuneteket.

    Persze hasfajasnal lehet nem lelki eredetu ok is, pl egy alapos gyomorrontas, vagy fejfajast okozhat a szem gyengesege, vagy fog is.

    A szem gyengesegenek megvannak szinten a lelki okai is, ha valaki valamit nem akar latni, rohamos romlasnak indul a szeme. Hazastars felrelepese, munkahelyi problemak stb... 

    Visszatero fejfajas eseten....ha olyannal fordul elo, akinel azelott ez egyaltalan nem volt megszokott, akkor valszinuleg egy elethelyzet okozza, amibe nem akaratan kivul kerult, de megis nem kivant helyzet, amit nem kepes kezelni, feldolgozni, kifele mast mutat mint ami az igazsag...megprobal a kifele mutatott kepnek megfelelni, de mig a kornyezetet be lehet csapni hazugsaggal, addig onmagunkat nem. Sokan megprobalnak onmaguknak is hazudni, figyelmen kivul hagyni eroszakkal tenyeket, felelosseget haritani, aztan kozben meg az agy tudja az igazsagot, fajdalommal valaszol a raeroltetett gondolatokra. Ha valaki nem tud onmagaban, az  elvarasaiban rendet teremteni, megtalalni a harmoniat a valosag es az kozott amit hinni szeretne, vagy amit onmaganak hazudik, akkor idovel komoly betegsegge valhat, stroke lehet a kovetkezmenye. A konyvem sajnos nem elerheto, de kerestem ki neked cikkeket a netrol.

    A fejfajos ismerosod valszeg tagadni fogja, de le kell adnia egy kicsit az igenyeibol, rendet teremteni a vagyai es a valoban elerheto dolgok kozott, aztan szepen lassan megszunik majd a visszatero fejfajasa.

    En is tagadtam a cukorbetegseg lelki hatteret, a mai napig nem vagyok kepes elfogadni, mikor a torkom fajt evekig az ellen is tiltakoztam, egyedul a strokeom okaival ertek szaz szazalekig egyet, en tudom mitol kaptam, kinek lehetek halas erte, hat meg is koszonom, mert annak biza ugy kellett lennie, punktum.  

    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  6. 2010. március 29. 00:45171.
    Fejfájás lelki okai...

    A fejfájásnak számos oka lehet.

    Kényszerítem magamat arra, hogy valamilyen legyek, valamilyenné váljak.Mentálisan túl erősen próbálok valamit elérni, vagy rögeszmésen a bekövetkezendő dolgokra koncentrálok (-->aggódás, szorongás, stressz)Lehet, hogy nagy nyomást okozó események szereplője vKudarc ért, kétségek gyötörnek, utálom magamat mely önkritikát eredményezA felem foglya vagyok, nem tetszik amit látok, szigorúan ítélkezek magam felett, saját magamat "vágom fejbe"Elfogadhatatlannak hitt érzések, gondolatok megtagadása (nincs elég bátorságom a kifejezésükre, vagy egész egyszerűen nem hallgatok rájuk, mert olyan típus vagyok aki minden megélt dolgot racinálisan, intellektuálisan próbál felfogni)Talán túl sokat akarok megérteni, túl gyorsan akarok haladni, minden kérdésre azonnal szeretnék választ kapni (lehet türelem kéne mert nem érkezett el a megfelelő idő)Negatív gondolatok "beszorultak" az elmémbe (bizonytalanság, tökéletességre irányuló rögeszmés vágy, túl nagy ambíciók)Félek attól, hogy szembenézzek valamivel, inkább másra figyelek, elmenekülök a probléma elől

    Migrén:
    Gyakran kíséri látászavar, hányás. Se látni se megemészteni nem akarom ami történik velem. Olyan helyzetben szorongok melyben képtelen vagyok dönteni. Elvárásokat támasztanak szemben aminek ellenállok, és úgy érzem képtelen vagyok megfelelni. Konfliktus feszül a gondolataim, az intellektusom ,a személyes igényeim és a vágyaim között. Menekülök az elől ami zavar. A migrén takarhat szexuális problémát is, szó lehet gyerekkor óta felhalmozott elfojtásokról is, melyek most törnek felszínre.
    Mint minden fájdalom, a migrén is próbálja velünk megértetni, hogy valamit tudatosítanom kell, valamit változtatni kell...

     

    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  7. 2010. március 29. 00:44170.
    „Fejfájást kap az, aki fejtörést okoz magának, akinek a feszült gondolkodástól zúg a feje, aki túlzott intellektuális tevékenysége következtében problémákat teremt, ahelyett hogy azokat megoldaná. Aki állandóan ugyanazokat a gondolatokat forgatja magában, ne csodálkozzék, ha egyszer csak „túlforrósodik a vezeték!”


    A migrént kínzó feszültség érzés kíséri. Feszült állapotban vagyunk, amelyet kizárólag értelmünk segítségével akarunk megérteni, feldolgozni. A féloldali fejfájás mutatja a gondolkodás vagy az érzés egyoldalúságát. Egyoldalú és elfogult szemlélésünk miatt ördögi körbe kerültünk.  Ez a helyzet csak is a feszültség oldásával lazítással rendezhető. Ha például intenzíven koncentrálunk a lábunkra, azonnal megkönnyebbülünk, ez is bizonyítja, hogy a migrént a fej túlterhelése, az értelmi tevékenységekre való túlzott ráhagyatkozás okozza. 

    A migrén oka a túlzott becsvágyban és a görcsös akaratban keresendő. Akiben nagyravágyása, a tökéletességre, sikerre, és elismerésre való törekvése állandó feszültséget kelt, az ezt hamarosan testileg is érzékelni fogja. A fejfájás e szellemi megerőltetés egyenes következménye, ugyanakkor ürügyül szolgál a betegnek ahhoz, hogy a felelősség alól kivonja magát. A fejfájás alkalmanként olyan erősségű lehet, hogy a betegtől semmilyen teljesítményt nem lehet elvárni. A migrén megkönnyíti az egyén számára a menekülést, hogy bizonyos feladatokat ne kelljen megoldania.

    „A migrént kiváltó egyéb okok között szerepelnek a szexuális élet öntudatlan problémái, illetve nehézségei. A betegeknél leggyakrabban kétféle, egymással élesen ellentétes magatartás tapasztalható: egyfelől a szexualitás teljes elfojtása, másfelől a túlzott kompenzáció, a mértéktelen „magamutogatás", mesterkélt bizalmasság és könnyelműség. Mindkét viselkedésforma arról árulkodik, hogy e téma az illető számára problémákat rejt magában. A beteg nem hajlandó a megfelelő szinten szembenézni a szóban forgó nehézséggel, mert fél, hogy ez a valóságban testileg is érinti. A probléma feldolgozását tehát az értelem szférájába helyezi, ahol a keletkező feszültség migrén vagy fejfájás formájában nyilvánul meg.”


    A migrén jelzi nekünk, hogy túl sokat „töröm a fejem”, nem hallgatok az érzelmeimre, hanem a „fejem szerint” élek. Pedig az érzéseinket nem szabad gondolatilag visszatartanunk. Ebből következtethetünk arra, hogy a migréntől szenvedő ember nem felel meg önmagával szemben támasztott követelményeinek és retteg a kudarctól.

    Amit tenni kell


    Tegyük fel magunknak a kérdést: Túlzottan becsvágyó vagyok? Görcsösen törekszem az előbbre jutásra? Min töröm a fejem és miért?

    Előfordul, hogy amit az ember gondolatban helyesnek tart, illetve amit az életben megélni szeretne az ellentétben áll egymással és éppen ez okozza a konfliktushelyzetet. Következésképp inkább a belső hangra az érzelmeinkre hallgatva kellene meghozni döntéseinket. Gondolkodásunk alapján túl sokszor mondunk nemet körülményekre ahelyett, hogy igent mondanánk az életre úgy, ahogy itt most létezik. Tudatosítaniuk kellene önmagukban, hogy„Én most élek, mégpedig oly módon, amilyen most vagyok, belső valóságomnak megfelelően élek, nem az elképzelésem szerint, mely azt hajtogatja: Ezt nekem nem szabad megtennem, mert így és így kell viselkednem.”

    Aki eszményképeket hajszol, az önnön valóságát tagadja meg, hagyjunk fel azzal, hogy mások elvárása szerint éljünk, hiszen így csak környezetünk vélt ideális elképzeléseit próbáljuk megélni.

     

    Felhasznált irodalom:Kurt Tepperwein - Mit árul el a betegséged?
    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  8. 2010. március 29. 00:28169.
    Orrmandula: Adenoids
    előzmény:
    kysslina (168)
    2010-03-28  23:30
  9. 2010. március 28. 23:30168.

    Kerestem, hogy irtal-e ide, de mikor hiaba kerestem, ott vartam valamit.

    Irigyellek Presserert, ugyhogy sargulok is rendesen. Itt nem talalnek 4 magyart sem aki elmenne a koncertjere velem (ha volna), mivel Presserhez kellene agy is, itt meg nem sok olyan van. 1-2 esetleg. Meg anno szobajott, es csak huzogattak a szajukat, akkor le is zartam a temat.

     

    Akartam toled kerdezni valamit: mi lehet az oka a suru fejfajasnak szembetegsegeket leszamitva? Nem nekem faj, csak beszelgettem rola valakivel, es kivancsi vagyok, hogy te mit gondolsz rola. 

     

    Noah jobban lett, most ismet iszonyu ejszakank volt. Legyszi az orrmandulat add meg megint nekem, mert kitorolted sikeresen. 

    előzmény:
    Prókátor13 (167)
    2010-03-28  19:45
  10. 2010. március 28. 19:45167.

    Irtam tegnap sokat Lina, aztan nem vettem eszre, hogy ledobott az internet,elszallt az eterbe. Valoszinuleg igy kellett lennie, szoval meg sem probalom megegyszer-) 

     

    Nagyon jo volt tegnap a Presser koncert, negyszaz magyar volt ott. Utana hivtak (igazabol elotte mar szoltak), hogy after party lesz, de az utolso szam utan rogton leleptunk. Mettinek ott volt a baratja, egy masik baratja meg rossz helyre ment, igy a koncert utan mentunk felvenni, aztan meg kajalni, bart keresgeltunk, vegul eleg keson ertem haza.  

    előzmény:
    kysslina (166)
    2010-03-28  06:22
  11. 2010. március 28. 06:22166.

    Ezt a kovetelest baromsagnak tartom, olvastam mar rola. Viszont amilyen sotetseg van az emberek fejeben a tortenelem teren, az felelmetes.

     

     

    előzmény:
    Prókátor13 (165)
    2010-03-27  21:40
  12. 2010. március 27. 21:40165.

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=256576

     

    Nem tudom fent lesz e meg a frissek kozott, ezt nezd meg. Egyszeruen elkepeszto.  

    előzmény:
    kysslina (162)
    2010-03-27  07:47
  13. 2010. március 27. 19:28164.

    Lina, basszus, ram szakadt az eg!!! Szaladok sutok egy kis hamubasult pogacsat, hatamra kapom a laptopom es menekulok hozzad gyalog, adj helyet a kisszobadban, tudok kutyat setaltatni, fozni, ha nagyon kell akkor talan mosogatni is, de azt nagyon utalom!

    A masikon irtam, fogorvos be sem nyult a szamba, azt mondta azonnal menjek belgyogyaszhoz....mondom nem megyek...aszongya felhivja Marciat...persze akkor mar lazan megigertem mindent, csak azt ne tegye.

    Basszus, felhivta. Kb ugy vazolta neki a helyzetet, hogy minimum eletveszelyben vagyok, vezetnem sem szabad, oszt ne hetfon menjek dokihoz, hanem ma, most rogton, lohalalaban....Mettinek 9 kor volt fogorvosi appointmenje, ot is ram uszitotta, ugyhogy ezek most itt ketten zaklatnak telefonon, es uton vannak felem, hogy vegkepp megbetegitsenek.

    Erted mar mirol beszelek....valahol, valaki mindig baszogat valamivel, amit nem akarok! Nekem meg most ebben a pillanatban kettos latasom van az idegessegtol...ezek nem fognak engem elni hagyni...kinyirnak....bassza meg, inkabb kicserelem az akkumulatort a kocsiba, vagy onkent es dalolva elmegyek felveszem vegre azt kurva gumit...mittudomen kimegyek es elmosogatok-)  

     

     

    előzmény:
    kysslina (161)
    2010-03-27  07:32
  14. 2010. március 27. 19:03163.

    Elcsesztek a hetvegemet, minden elveszett, csak a humorerzekem maradt meg-) 

    A fogorvosom az oruletbe kergetett, hajnalban ehgyomorra...munkam van sok, jovohetre, most tepkedem az akaclevelet oszt szamolgatok, teszem...nem teszem....teszem....nem teszem, hulye kerdes, hat persze, hogy teszem....

     

    Baratnom hiv tegnap, zavarban van kohog, krakog, aszonygya neki ez olyan kinos, nem is tudja, hogy mondja de....kozos baratnonk kapcsolata porbahullott, megsemmisult, aztan most urge uzenne nekem szep szavakkal, hogy ize....

    mondom neki, nekem ez az ize csak igy gondolkodas nelkul nem megy, szoval mondja szepen urgenek, hogy nem sikerult elernie telefonon....en meg majd addig lassan komotosan gondolkodok, hogy akarok e minden hetvegen etterembe, Renobe, Las Vegasba, focimeccsre megmittudomenmeghova jarni.... hulye kerdes, hat persze, hogy akarok, akarok, akarok-) 

    ....aztan ejjel nem hagyott aludni a kutya, meg a lelkiismeret, reggel foldbedongolt a fogorvos, Marcia vart a postammal....roppant jo kedvem kerekedett izibe....hat el is dontottem, hogy a turiba ugyan nagyon szivesen jarok, de baratnok altal ledobott hasznalt urge nem kell, meg Las Vegasba jaros sem....ujat akarok, punktum, fenyeset....amit kituzhetek a kalapom melle-)  

    előzmény:
    kysslina (162)
    2010-03-27  07:47
  15. 2010. március 27. 07:47162.

    Nehez lehet neki. Nagyjabol aterzem... Meg nagyon kicsi.

     

    Noah tenyleg sokat valtozott miota elkezdett jarni daycare-be. Nagyon orul a sok gyereknek, es eszmeletlen ahogy szinte szinkronban beszel angolul-magyarul. Tele van elmenyekkel, figyelem sokszor ahogy jatszik bent, es tenyleg olyan amilyennek mondjak, az egyik legjobb kisgyerek-)) amit ugye sohasem gondoltam, de ismet bizonyitott az elet, hogy ugy van, ahogy az okosok mondjak: ha a gyerek otthon eleven, idegenben jo, akkor minden rendben, hiszen otthon szabadabb, elengedi magat, viszont a tanult dolgok rogzulnek, es sikeresen alkalmazza is amikor kell. Bent elalszik siman egyedul, itthon a nyakamba csimpaszkodva, meg a labat is korem csavarja ugy alszik. Igy volt minddel, szepen idovel elkezdtek maguktol itthon is. Itthon nem pakol el, elszalad elolem, kinevet, elkezd jatszani, ott a helyere teszi a kiscipojet szepen egymas melle, es mar elso nap igy kezdte, tehat nem ott tanulta.  Nem hajlando a bent kapott papirpoharbol inni, uvegpoharat kert, vettem neki atlatszo muanyagot bentre. Egyedul oltozkodik, kirimankodtam neki a lelkemet is idonkent, hogy csak legalabb nyugton alljon meg oltozesnel, aztan egyszer csak nekikezdett egyedul oltozni bent, holott oltoztettek, de elutasitotta a segitseget. Blanka ezt produkalta  mar nagyon koran, Gabesz ugyanilyen volt mint Noah. Neha piszok eleven miutan hazaerunk, de ugy latom, hogy akkor, ha rossz az ido, es nem mennek ki az udvarra. A tel ezert volt vele nagyon nehez. Volt amikor itthon futoedzest tartott, egyszeruen csak szaladgalt a Suzyval korbe-korbe a nappaliban, mar szedultem ahogy neztem. Mire elerkezett az este, a mosogatorongy hozzam kepest jo formaban volt. van amikor direkt szegi meg az osszes szabalyt, es figyeli, hogyan reagalok, mikor elkezdem a litaniat,azt abbahagyja amit muvel, es maris kezdi a masikat. Amolyan hiszti nelkuli dackorszak ez, az ellenkezes idoszaka, probalgatja meddig mehet el. Most eppen felebredt..-)

    előzmény:
    Prókátor13 (160)
    2010-03-26  22:47
  16. 2010. március 27. 07:32161.

    Nem kimondottan erre ertettem, ugyanis magamnak en sem soha, semmit. Csak abban az esetben, ha ettol fugg masok sorsa is. Azaz nem toltok ki hivatalos dokumentumoket, mert hidegrazasom van tole, viszont enelkul mindannyiunkkal kicsesznek, igy megcsinalom. Ha csak magammal csesznek ki, nem erdekelne. Nem is foznek magamnak, sot altalaban amikor a gyerekek kicsik voltak, ezert foztem csak vacsorat, hogy mire Z hazajon, legyen vacsora, en esetleg ettem abbol amit a gyerek a babakajabol meghagyott. Ellenben barmikor, barmit elintezek, ha szukseges. Mielott kijottunk egy budos kumma szot nem tudtam angolul. Elotte egy hettel kaptam kolcson egy olyan nyelvkonyvet, ami egesz mondatokat tartalmazott magyarul, es angolra forditva. Azt elkezdtem kezzel lemasolni. Na ennyi volt az angol nyelvtudasom. Ra ket honapra amikor leegett a haz amiben laktunk, muszaj volt koltozni, es elintezni a telefonbekotest (telefonon), aram, viz, es egyebeket. Mindent magam telefonaltam le, mivel senki sme segitett. Inteztem a bevandorlasi dokumentumokat, mert ugyvedre en ki nem adok egy centet sem, ha kell barmit elintezek teljesen egyedul, viszont ha egyedul elnek, akkor ramborulna az egesz, akkor sem erdekelne. Nem egy ismerosunk van, hogy a no szo szerint azt sem tudja, hogy hogyan kell csekket befizetni. Mindent a ferfi intez. En egy ideig temaztam rajta, hogy de jo nekik, inkabb en is megjatszom a hulyet, es akkor nincs vele gondom. nehany eve azert elkezdtem, mondtam, hogy en ugyan nem beszelek, ha nem muszaj, intezze Z, en leszarom, unom mar. O is szuperul elintez mindent, ugyhogy mostansag csak akkor bonyolodom hivatalos ugyekbe, ha eppen o nem er ra, vagy nagyon ragaszkodnak hozzam.

    Ha nem muszaj akkor nem is tajekozodom, nem erdekel. Viszont ha magam indulok neki, akkor vigan elvagyok egyedul is. 

    Z remekul tud piszkalni, nem felejt el semmit. En sokmindent elfelejtek, de kevesebbet, mint ahogyan mutatom. Egyszeruen nem emlegetem allandoan, sot ha nem muszaj akkor nem is aktivizalom magam, hogy elintezzem (mint a hulye prezentacio, amit az utolso pillanatban irtam meg). Z viszont szeret letudni mindent idoben, igy aztan remek alkalom villamok szorasara kettonk kozott. 

     

    Kocsi.. otthon olyan jarganyokkal mentunk, hogy itt siro, vagy rohogogorcsot kapnanak tole, elvoltunk azokkal is. Montrealban volt egy autom, aminek olyan volt a gumija a vegen, hogy egy teli elso havas esten egyszeruen sehol sem allt meg. Ami annal egy fokkal jobb volt, az mar nekem tokeletesnek szamitott. Mentem egyszer hoviharban ablaktorlo nelkul oda-vissza autopalyan, akkor azert meg imadkozni is elkezdtem.  De balesetem nem volt soha, valaki piszok mod vigyaz ram. Meg otthon Z egyszer korhazba kerult, en terhes voltam Blankusommal, Gabesz kicsike volt nagyon. Mar ugy vart Z amikor felertem hozza, hogy mikor akarom felfujni a kerekeket, mert olyan lapos a trabin a gumi, hogy a korhaz ablakabol latja. Tudtam, csak gondoltam megvarom vele. Pik-pak elinteztem magam is, csak kellett, hogy noszogasson. Ha nem lett volna ferjem, valoszinuleg megcsinaltam volna regen, de az ember tudat alatt kikoveteli a torodest, es ez a noszogatas is az. Ellenben ha teljesen magam elek, akkor ra se neztem volna, szarok ra.

     

    Szoval tudom mirol beszelsz, nem erre gondoltam. 

    előzmény:
    Prókátor13 (159)
    2010-03-26  20:51
  17. 2010. március 26. 22:47160.

    Ilyen amikor egy uzlet beindul. Hetekig vartam normalis munkara, hat most van, nem normalis, de van. Kicsit mar tul sok is. Jovo hetre johetnek ide vissza, mar ragaszkodnanak nagyon, nekem meg ez mindig jel a menekulesre, kozben hivott regi idos magyar ismerosom is. Baratnoje korhazban volt, hetfon engedik haza, kellene melle valaki atmenetileg. Ha valasztani lehet, inkabb oda mennek most, itt mar voltam eleget, meg aztan itt jovohettol mar zuros is lesz a helyzet. Eddig csak a feleseg volt itthon, kicsi kedves,aranyos, de jovo heten haza jon a ferje a korhazbol. Tegnap meglatogattuk, nagyon kedves, nagyon aranyos, maris eldontotte, hogy jovoheten egyutt fogunk fozni mindennap, ugyanis o szakacs volt, es meg magyar vagyok, nagyon jok leszunk egyutt....csak epp 260 lb a draga, ket ember nem emeli fel, nemhogy en! CSipoprotezisre var, szoval tuti, hogy kell emelni. Elmenekulok, kuldjenek ide egy ferfit.

    Pedig nem volt rossz munka eddig, itt van tolunk egy percre, tegnap is, tegnapelott is hazamentem a fiamhoz. Ha mashova megyek, akkor nem talalkozunk. HIanyzik is nagyon, meg feltem is. Gyerekek sokszor ertelmeznek felre dolgokat, es kepesek magukra venni barmit. Volt a balesete, meg most sem tiszta igazan, mennyire dolgozta fel, utana elveszitette az otthonat, koltozni kellett ketszer is, (fogunk meg egy parszor szerintem) aztan az apja lepett le, most pedig en is cserben hagyom, nem tudom mennyit vesz ebbol magara. Lanyok is egyre tobbet maradnak ki otthonrol, nem foglalkozik vele most senki igazan, illetve hat mindig foglalkozik vele valaki, csak az nem olyan biztonsagos mint regen volt neki.

    Tegnap mikor hazamentem olyan kis anyatlan volt, aztan ugy orult nekem, mert egyebkent "normalisan" olyan undok mint egy kamasz. Tegnap viszont a nyakamba ugrott, amikor meg mentem el, utanam jott meg, vagy  otszor elmondta, hogy hianyzok neki.

    Nem fog sokaig tartani ez az egesz, csak egy par honapot kell kibirni, de ha szethullik ennyire egy csalad, egyre nehezebb osszekalapalni, mert aztan mindenki megy a maga feje utan.

     

    Nem sokara megy vissza uszni, aztan majusra kap egy medencet otthonra, jo nagyot, hogy beleferjen az osszes baratja egyszerre. Ez a Marcia egy tunder, fat lehetne hasogani a hatan, ennek semmi nem baj. Lassan mar tenyleg nem ertem mivel erdemeltuk ki, hogy legyen nekunk-)

    előzmény:
    kysslina (157)
    2010-03-25  05:47
  18. 2010. március 26. 20:51159.

    "hagyd meg a hiszterikaknak, akik maguktol felfordulnanak, meg nem tudnak elintezni semmit..."

     

    Oke Lina, koszonom. A baratom vagy, igy valoszinuleg elfogult vagy, de egyaltalan nem olyan vagyok, amilyennek gondolsz.

     

    Szoval hiszterika...ezt a legnehezebb beismerni, de az a nagy budos igazsag, hogy valoszinuleg nagyon. Csak nezd meg, miket irogattam itt tegnapelott...most igy visszanezve vidulok, hogy milyen hulye voltam, duhomben mindent kitoroltem az fb/rol is, es  ott akkor kepes lettem volna behuzni barkinek ha hozzamszol, de meg azt is kiutottem volna, aki fel mer hivni telefonon. Telefon...hm...van egy ismerosom, beragtam ra, aztan par honapig fel sem vettem a telefonjat..ugyes volt, megtanulta, hogy nem kuldi el a szamot akkor felveszem...igy en megtanultam, hogy hogy ha nincs szam, nincs valasz....tegnap megint hivott persze szam nelkul, vak vagyok, hat felvettem, es lass csodat, orultem neki, sot meg en hivtam vissza egy masik telefonrol, mert nem hallottam rendesen....ezek utan annyira fellelkesult, hogy felhivott valamikor az ejszaka kozepen...mondtam varjon, kimentem az utcara, es az ejszaka csendjeben leuvoltottem a fejet nehany percben, de azt aztan ugy, hogy zengett tole az utca, mire o csendben bocsanatot kert, es mondta, hogy hiv egy alkalmasabb idopontban....haha, ha felveszem, vagy igen, vagy nem, na ez a hiszteria...

     

    akik maguktol felfordulnanak...asszem ez en vagyok. Utalok belegondolni, de eletkeptelen vagyok, ha teljesen egyedul lennek, felfordulnek, mert meg az sem erdekel, mit eszem, vagy mi tortenik velem. Vannak dolgok, amiket meg kellene csinalni, csak egyszeruen nem erdekel, es nincs hozza kedvem. Ez nem azt jelenti, hogy nem vagyok ra alkalmas, o dehogyis nem, azt hiszem vegtelen a lehetoseg mi mindenre vagyok alkalmas, csak egyszeruen nem erdekel, pedig tisztaban vagyok a kovetkezmenyekkel. Valojaban engem piszkalni kell mindenert, es akkor ugy ahogy uzemkepes vagyok. Viszont ha piszkalnak, akkor meg boldogtalan vagyok-)

    A kocsim...honapok ota potkerekkel szaguldozok. El kellene menni felvenni a kereket, halal egyszeru, mas elintezne pillanatok alatt.

    Mar nincs tobb kifogas, penz van, idom is van neha, de ha van, akkor nincs kedvem elmenni erte. Ez egy olyan tokom nem akarom dolog, unalmas. O, persze tudom mi lehet belole, felcsavarodhatok egy fara, vagy letarolhatom az autopalyat, de valahogy nem igazan hat meg. Ende dunnyogott miatta parszor, most meg mar a Marcia is, olyankor mindig viszket a borom alatt, pokolba kivanom az egesz szarsagot, de azert csak nem megyek el erte. Majd ha felcsavarodom egy fara, vagy valaki fulon fog elvisz-)

    Akkumulator...ot eves, veres a torka. Az utobbi idoben tobbszor lemerult. Marcia hetekig piszkalt, hogy vegyek egyet. Mondtam, jo majd veszek, most meg nincs itt az ideje, jo ez meg. Valojaban halal unalmas elmenni elintezni. Mikor latta, keptelen hatni ram, hat elment es vett egyet o. Csak hogy ez keves. Be kell tenni, szoval ott fog megrohadni ahol van, mert engem pont nem erdekel, nagyon utalom a maceras dolgokat. Tegnap aztan jol megszivtam. Dolgozok, itt all a haz elott kocsim, hat a kocsiba jarok ki dohanyozni. Egy nap el lemerul az aksi, mert mig nyitva az ajto, eg a lampa. Tegnap vinni kellett volna a nenit a korhazba, akinel dolgozom, nana, hogy nem indul a kocsi...szerencsere tudtuk hasznalni az o kocsijat. Persze a kocsim nem maradhat igy, mert szombat reggel fel hetkor fogok vegezni, kell a kocsi, fogorvoshoz megyek. Egesz komoly lehetosegeim voltak, telefonalok az ocsemnek vagy Endrenek, hat korberohogtek volna, hogy van itt meg ket masik auto is, kabelem is van...hivhattam volna Marciat, itt van tolem egy percre, de ha belegondolok mi mindent kellett volna vegighallgatnom, hogy ott van a garazsban az aksi,  csak be kellene tenni....hat elobb vallaltam volna, hogy elmegyek Oaklandra a fogorvoshoz gyalog-) Fel orat szarakodtam vele, mire feltoltott annyira, hogy beinduljon a motor, kozben utaltam az egesz eletet, minek kell nekem ilyen hulyesegekkel foglalkozni, mikor egyaltalan nincs hozza kedvem, es nem erdekel. Azert megcsinaltam, mert nem alkalmatlan vagyok ra, csak unalmas, es baromi duhos vagyok, amikor valami olyat kell csinalnom, amit valojaban nem akarok.

     

    Fogaszat...mult heten dunnyogtem, hogy fogorvoshoz kell mennem. Marcia napi tizszer rakerdezett, hogy telefonaltam e mar idopontert. Mondom nem, de majd mindjart, aztan persze hogy nem-) Harom nap utan beleunt, felhivta a fogorvost.

     

    Mindennap keresnem kell a kocsikulcsomat. Egyszer elveszett egy honapra, nehanyszor a AAA/t kellett hivni, hogy kinyissak. Nagyon egyszeru, csak fel kellene akasztani a kulcsot, amikor hazaerek. Hazaerek, ranezek az akasztora, es nem akasztom fel, megyek tovabb. Ha Marcia a livingroomban van, akkor visszafordulok es felakasztom, kozben persze morgok-)

     

    Most mondd meg Kata mit csinaljak, tegyek egy cedulat az asztalra az elso randinal a hasznalati utmutatoval? Oh figyelj, kepes vagyok barmire, csak lehet elfelejtem...szoval kerlek figyelmeztess. Egyszer. Ha ezek utan nem csinalom meg, akkor meg ne probalj megegyszer figyelmeztetni, mert ez azt jelenti, hogy nem elfelejtettem, csak egyszeruen nem erdekel, szoval barminemu konfrontaciot elkerulendo egyszerubb ha megcsinalod Te es akkor nem leszek hisztis, rosszkedvu, es neked sem kell bosszankodnod.

    Egyszerubb, ha felfogadsz heti egy alkalomra egy takaritonot, heti nyolcvanat boven meg er a beke, es az, hogy mindenki elegedett-)

    Ne hivj randira, mert masodszorra nem megyek el...eszedbe ne jusson ket nappal korabban moziba hivni, mert stresszesse teszel vele, ha moziba akarsz menni, akkor gyere ertem, hogy mondd hogy oltozzek fel, es mehetunk...Cserebe nem balhezok veled a barataid elott, nem forgatom ki a zsebeidet, megorizheted a szemelyi szabadsagodat, nem korlatozlak, nem huzlak le semmiben, melletted allok, fozok neked barmit, csak intezd el, hogy valaki mosogasson el utana....

    Nah, hat kb vilagga szaladna mindenki...en is, ha egy ekkora allattal talalkoznek-)

    előzmény:
    kysslina (157)
    2010-03-25  05:47
  19. 2010. március 26. 08:11158.

    Üdv csajok,

    sajnos bokros teendőim elszólítanak egyfolytában. Több ügyintézésben vagyok egyszerre (pl. álláskeresés és az interjúkra való rohangászás) de remélem egyenesbe leszek hamarost..!!

    Ha meg benézek akkor a pol. oldalakat olvasom át, jönnek ugye a választások. Nem vagyok egy véresszájú ősmagyarkodó politizáló, de... és itt sem szeretném senki politikai irányultságát megbántani..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. március 25. 05:47157.

    Gondolkodtam, ahogy mondogatod, hogy igy tavasz, meg ugy tavasz.. hallod nalatok mas sincs, csak tavasz, meg nyar!-))))) Ugyhogy keszulj fel erre lelkileg, hogy ez mar igy is marad-)))))

    Megyek lefekszem, mert teljesen kimerult minden elem bennem. Holnap talan tobb idom lesz itt ulni, ma nevnapoztunk, meg beszelgettunk itt este 11-ig.

    Noah hordja haza a kis alkotasait minden nap, ma is jott szep sarga kicsicsazott papirtojassal, nyuszival, ki is pakoltuk a hutore szepen, katonasan ahogy kell-)))) Nyomja ket nyelven a karattyot-)))) tudod beszeltuk.. Minden este megmeretzkedik, hogy mennyit nott, nagyon kis buszke magara. Gabeszomnak polokat vettunk, hat nem egyszeru eset, ugyanis o nem egy kigyurt izomagy gyerek... olyan entellektuel, tudod kulonleges napszemuveg, fekete zako, vagy szovetkabat, a haja is ilyen stilus. Mindenhol minden tele ezekkel a csiricsare rapper cucokkal, vegul is sikerult neki talalnunk jokat eleg jo aron, fel is huzta oket iziben. Ma eljott a lany bicajjal, majd elmentek "andalogni", visszajottek, Gabesz elkiserte haza a lanyt, majd ujra vissza.. komolyan mondom, ebbol allnak.. Z latta oket ahogy jottek errefele, rajuk dudalt, de az a reakcioido ahogy ezek reagaltak...! Mint a lassitott felvetel. Egybol fel is ideztuk Z-vel a mi ifjusagunkat, hat mi nem voltunk ilyen andalgosak, zajlott az elet korulottunk.. Most mondta meg az en draga hites uram, hogy o bizony rogton hulla szerelmes lett, en meg errol nem is tudtam 20 evig, teljesen abban voltam, hogy szeretett, de nem olyan huha, hanem ugy az evek alatt.. Erre kiderul, hogy feleslegesen aggodtam az elejen.. -) Nu ennek mar 20 eve, azaz tobbet eltem vele, mint nelkule..  Mondjuk mondta is Z, hogy jo, hogy ilyen Gabesz, mert meg az hianyozna, hogyha olyan lenne, mint amilyen o volt-))))) Bar valoszinuleg maskent kezelnenk a dolgokat, mint tettek anno a mi szuleink. Marmint nekem csak az anyam..

     

    Proki semmifele hulyet ne engedj magad kozelebe!!! Neked nem szabad csak okos pasikkal foglalkoznod, papucsokat, ostobakat hagyd meg a hiszterikaknak, akik maguktol felfordulnanak, meg nem tudnak elintezni semmit, azaz hagyd meg oket az olyanoknak, akiket egy normalis ferfi korberohogne. Tartsd csak magasan a lecet, ha at tudja ugrani, akkor kuldozgethet sms-eket, addig meg csak pedalozzanak.  Te meg kenyeztesd csak magad, jarj a fiaddal muzeumokba (milyen volt a multkor?), logasd a labad, ha akarod, vagy allj neki ejszaka olyan dolgoknak, amit kotottsegedben nem tettel volna, en amikor regen Z dolgozott ejszaka, atrendeztem a lakast... Az ivos, jajj de partyban vagyunk buliktol nekem is hidegrazasom van, ha el is mennek egy buliba, az az lenne, amilyenekre jartunk 20 eve, amikor annyit tancoltunk, hogy vizes lett a ruhank, mikor alig volt koztunk olyan, aki drogozott volna, mikor meg az angol szoveget ugy enekeltuk egyutt, ahogy a zero angoltudassal kisilabizaltuk, es a buliban csak addig erdekelt, hogy hogyan nezek ki, meg "bevonultunk"utana mar csak az ereszd el a hajamat volt..  

    Szepen izlelgesd csak az uj onmagadat, hagyd, hogy leulepedjenek benned a dolgok, es utana alkoss!. no meg alkoss, es alkoss.. 

     

    Noah eddig meg nem kohintett, mar majdnem 1 ora. Legyszi a mandulat ird meg megint, mert kitorolted a cuccaiddal egyutt, en meg nem mentettem el, csak elolvastam, ugy voltam vele, hogy majd kesobb. 

     

    Na megyek, felvonulok melle, befurom az arcom a kis nyakaba, es alszom egy nagyot. 

     

    Az iwiwen meg mukodo allapotaban sem talaltam meg az uzenetet, a fenykepek jok-))

    előzmény:
    Prókátor13 (156)
    2010-03-25  05:02
  21. 2010. március 25. 05:02156.
    Olvastam volna, nagyon, de valami karbantartas van az iwiwen, most nem elerheto...osztan igy nagyon bosszanto, hogy ottan van, es nem itten elottem...-)
    előzmény:
    Aureus (152)
    2010-03-24  18:37
  22. 2010. március 24. 23:02155.
    Most mehetek vissza, mert az uzenetet viszont nem talaltam
    előzmény:
    Aureus (152)
    2010-03-24  18:37
  23. 2010. március 24. 23:01154.

    Megneztuk-)))) Itt volt velem Z is, es nagyon orult neki, hogy feltetted. Igaz, hogy csak kicsi latszik belole, illetve inkabb, hogy hattal all, csak picit lehet latni a profiljabol, de annyira keves fiatalkori kepe van, hogy meg ez is nagy kincs. Hallod, mintha Gabi fiunk allna ott! Jajj mikor meglattam azt a kepet, mikor egy szobaban allsz a sok viraggal!!! Na en arra az arcodra emlekszem!-))))))))))) Mintha visszaporgetted volna az idot!-))))))) Latod nekem semmi kepem sincs itt kint amit erdemes lenne bescannelni, foleg mar anyukakorbol valok vannak. Ket kozepiskolai ballagas kep van, mindketton hattal vonulok ott a tobbiekkel, Moncsa mellettem karolunk egymasba (Molnar Eniko), meg nezni sem tudom mostanaban, mert egybol elkap az a torokszoritas.. Ja, van egy erettsegi tablokepem, mondjuk eppen nem ezt valasztottam a tablora, azon kicsit oldalt tartom a fejem, amit meg megtalaltam, azon szembol vagyok fenykepezve, ugy nezek ki rajta, mint egy csokkentertelmu-))DD Enikonek volt a masik jo baratnoje, az Adrienn, o ott lakott a Loversenyen az egyik otosben, es vele kozosen volt egy baratnonk, illetve nekem mar ovodaskorom ota, az Anita. O tavaly halt meg mellrakban. Negyunkbol ketten maradtunk csak. Eppen lattam, hogy Anita ferje mar kapcsolatban van, olyan igazsagtalanul rossz erzesem volt ezzel kapcsolatban, mert mi maradt Anitabol..? Maris lecsereltek... Pedig az elet megy tovabb, a ferje azt tette, amit tennie kellett, tovabb lepett..

    Masik nagy baratnom volt a Kelo Johi, meg a Hospicenel volt fonover, most meg mar azt hiszem, hogy ugyesz lett.

     

    Font vannak nekem is a regi fiuk-) nagy szerelmek, mindannyian megoregedtunk, olyan erdekes latni oket is.. Volt egy, akivel vegul is nem jartunk, nagyon fiatal voltam, csak kerulgetett, meg most is ugy szolitott meg, hogy "Kiscsillag"-))

     

    Jo volt latni teged-))), meg Z-t is. Mondta, hogy az eppen a nagy punk korszakabol volt, ott nagyon disztingvalt az oltozkodesben, megiscsak ballagasrol volt szo-))

     

    Koszi erte!!

     

    Jajj a lanyaid!!!!!! Annyira szepek mindharman..! A kozepso nagyon hasonlit rad, hogy nyuzza a kicsit!-)) Biztosan nagyon szereti.. A picinek az a hatalmas szeme, valami csodaszep!!

     Viking horda!!!-))))))DDDDD Hallod kar, hogy nem irsz, mert mindig kifekszem a szovegetol.

    előzmény:
    Aureus (152)
    2010-03-24  18:37
  24. 2010. március 24. 21:43153.

    Jottem, lattam, olvastam...

    leszek majd en is kesobb, most kotyvasztok  valamit, megnezzuk tuleli e a paciens, elvegre nagy meregkevero vagyok-)

     

    Prókátor

    előzmény:
    kysslina (151)
    2010-03-24  15:18
  25. 2010. március 24. 18:37152.

    Üdv csajok!!

    Üzenet iwiwen, képek is ottan vannak..

    előzmény:
    kysslina (151)
    2010-03-24  15:18

Címlap

top