Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Koromreszelgeto...

Prókátor13
Létrehozva: 2010. február 26. 05:54

Koromreszelgeto. 

Csak ulunk, reszelgetjuk a kormunket es mindent, mindenkit jol kibeszelunk. .

Vagy ki tudja...egy igazan eles korom neha egesz jol jon.

Tema? Kotetlen. Az asztal alatt hever, csak le kell erte hajolnunk.

Tagok? A regi NLC/s jatszotarsak, uj Facebookos ismerosok, egyebkent pedig barki, akinek mondanivaloja, velemenye van.

Szoval ki vele, ne tartsd veka alatt, mert lejar a szavatossaga.  

  1. 2010. március 24. 15:18151.

    Tudod ebben is az a jo, hogyha egyszer elkezdem, vegigcsinalom az elsot, utana mar azert nem kell beleszakadnom a szervezesbe. Hatalmas, de eppen ez teszi egyszeruve. Ezt kicsiben neme rdemes megcsinalni, ezt igy kell ekkoraban. A nagy budget ellenere sem iger milliokat nekem, orulni fogok, ha valamennyire elerem, hogy nyerjek rajta, es igazabol nem is csak a penz motivalt mikor igy elterveztem, hanem a sikerelmney, hogy valami olyat csinalok, ami sokat segit itt a kornyezetemen. Ez igy olyan odaadonak tunik, holott teljesen logikus. ha a varosnak ahol elek jol megy, akkor nekem is jol megy, kevesebb energiaval, es kinlodassal haladunk mindannyian. Ellenben ha olyan vallalkozast keresek, ami csak nekem jo, akkor emgvan a hatulutoje, hogy az esetleges gazdasagi ingadozasoknak kiteszem a vallalkozasomat. igy is, de valamennyire azert tudok korrigalni rajta. 

    Ha az elson tuljutok sikeresen, akkor igazabol jonehany szabad honapom lesz, amit csak arra kell forditanom, amihez eppen kedvem lesz. Biztosan nem a hetveget fogom varni-)) raadasul ha valamit tenyleg szeretek csinalni, akkor nem varom, amikor vegre letehetam a munkat, hanem akar csinalom alvas nelkul nonstop mig ki nem dolok. Nem vagyok egy 8-4-ig ember, aki addig jujj de happy, de imadom a munkamfazon, utana meg sipakol, hogy jajj de sokat kell dolgoznom. Ha valami a fejemben van, akkor sem teszek le rola, ha mar regen nem dolgozik korulottem senki, maskor meg ha nem latom ertelmet, akkor teszek ra nagyivben. 

     

    Na megyek, megnezem a Lost-ot, majd az FB-n leszek delutan. 

    előzmény:
    Prókátor13 (145)
    2010-03-24  07:47
  2. 2010. március 24. 15:07150.

    O az enyemet mar nem lesik, csak mindig van valami egynapos nick aki kukkol.  Mast ugysem lathat a szerencsetlen, mint amit en akarok, hogy lathasson, rolam mar nem tud infokat szerezni, es ez nagyon-nagyon zavaro tenyezo-)) 

     

    Aki arnyek Marti, az arnyek is marad mindig. Kukkolos, alamuszi szar alak. Erre jo.

     

    Szerintem a modemunkkel lehet valami gaz, tegnap a battery villogott rajta allandoan, hiaba huztam ki az arambol, meg vissza, majd 1 orat szarakodtam vele mire visszajott. De eloszor azt sem mutatta, hogy ott  abaj, a routerrel ekzdtem kiserletezni, de ott nem volt valtozas.. Az volt a rossz, hogy tok sotet volt, kinlodtam itt  akabelekkel, mert kozben Z elaludt itt mogottem, es nem akartam felebreszteni azzal, hogy felkapcsolom a villanyt. Mire kesz lettem, addigra meg Noah riadt meg. 

    előzmény:
    Prókátor13 (148)
    2010-03-24  08:19
  3. 2010. március 24. 14:55149.

    Noah kohogott nagyon, aztan fel is ebredt. mar azt hittem, hogy olyan szupi gyogyszerre akadtam, amivel vegig tudja aludni az ejszakat, de ugy latszik, hgoy csak a feleig volt jo. Eloszor ugye teljesen duhos volt, hogy kohog, azaz kicsit hadakozott, aztan lenyugtattam, lehoztam, hogy uljon itt az olemben. Rakerdeztem, hogy meg egyszer bevenne-e a gyogyszert, persze, hogy nem, aztan szepen rabeszeltem. Vegul is beleegyezett, mondtam, hogy mert ilyen ugyes volt, hogy ejszaka is minden cirkusz nelkul lenyelte, elmondom a daycare-ben. Ne mondjam, hogy reggel ugy vagtazott kifele a szobabol, hogy mindenki ertesuljon az esemenyrol-)) azzal kezdtuk a daycare-ben is. Biztos vagyok benne, hogy az orrmandula (azt is kitorolted), de ha tevedek, akkor kisnyul, utana kell mar ennek jarni, 3 hete beteg a gyerek, es mar a vajakolast is megprobaltuk, semmi.

    Hallod nagyon jo ez a daycare, ertenek is hozza, nemregen olvastam, hogy silanyeknal, a hesmeneses, meg lazas gyereknek benyomta az eszkombajn a sajtremes kenyeret paradicsommal, mellettuk meg a kicsi baba, utana meg vitte oket a parkba. Hiaba no a penz mindenek felett, kell az a napi bevetel. Mikor Noah belazasodott delutanra a daycare-ben, az egyik no kulon ment vele, csak azert nem telefonaltak, hogy vigyem haza a gyereket, mert akkor mar 2:30 volt, es 3-ra jarok erte, de egyebkent nem mehet kzoossegbe akkr sem, ha viszek neki lazcsillapitot, mert lazas beteg gyerek nem mehet. Otthon is igy volt, nem kell, hogy mindenkit korbefertozzon, beteg gyereknek meg nem feltetlenul jo, ha a jatszoteren szaladgal, meg akkor sem, ha gyonyoru az ido.

     

    Most az en rendezvenyemet arreb toltam kicsit, esezzel a tavaszi kulturfesztivallal foglalkozom. Megmondom, hogy miert: egyresztez mar nagyon jo referencia lesz akkor is, ha utana intezem a sajatomat, masreszrol kicsit jobban belelatok itt a varos dolgaiba, engedelyek, stb... Most a 30-i meeting utan mar azert tobbet tudok. De kulonben is, csak kitalaltam az egeszet, nem is tallakoztam sem a mayorral, se a developmentes csajjal, csak fenyezem itt magam, es jajj de szarul elunk, es jajj de rossz nekem, es jajj igazabol sohasem foglalkoztam a gyerekeimmel, csak jartatom itt a lepenylesomet, es akik irnak hozzam egyetlen jo szot itt az NLC-n, azok nem irnak, ha tudnak, hogy valojaban milyen is vagyok en.  Kerek is engedelyt meghunyaszkodni, igazabol arra vagytam egesz eletemben, hogy szaros pelenkat csereljek mas gyereken, es megol a sarga irigyseg, hogy nekem ez nem adatott meg, igy aztan kitalalok mindenfele karriert magamnak. A fiam sem nyert ebben az evben immar masodszor rangos versenyt, csak viccbol van ott a hivatalos weboldalon a neve, es viccbol kaptunk meghivot a hivatalos, a varos altal szervezett vacsoraval osszekotott dijatadasra, azt szeretnem inkabb, hogy evente kiirjam ide, hogy analfabeta letere megy am egyetemre, sot mar evek ota maganak fizeti az egyetemet, ahova meg be sem tette a labat mindezt 4-5 even keresztul. Borzasztoan irigy vagyok am erre, foleg mert a gyerek lassan mar 17 eves, es lon csoda meg mindig nem akar se drogozni, sem elkoltozni, es remekul tanul, pedig szar szulok vagyunk, mar megmondta a piocam itt kismillioszor. Noaht is szarul nevelem, neme rtek hozza, rendre kellett volna szoktatnom, mar 1,5 evesen, de nem baj, 3 eves, es kessel-villaval tud enni, es bar kiboritott szamtalanszor sokmindent a konyhaszekrenybol, es nem is mentem tole a falnak, most 3 eves korara, szepen segit nekem mindenben elpakolni, tudja mindennek a helyet, es funkciojat, de ugye en nem foglalkozom eleget a gyerekeimmel, csak fenyezem magam. Sot odaig fajultam, hogy ejszaka is szoptattam, sot 2,5 eves koraig tettem ezt ha akarta, es igy tett meg az ukanyam is a dednagyanyammal, de ez szar modszer, inkabb hallgatnom kellett volna a szakertore, az sem baj, hogy tanultam a csecsemogondozast, de allitolag en meg kozepiskolaba sem jartam. 

    Es akkor meg azt mondod, hogy te vagy korulveve hibbantakkal?? Az enyem tultesz 30 hulyen, es legalabb a te hulyeid nem rosszindulatuak, es szarkeveroek, az enyem ezeknek a csucstechnologiajat fejlesztette ki. Mondta is nekem Z, hogy nem baj, hogy van egy ilyen piocam, lehet, hogy eppen johatassal lesz, mivel motivaciokent mukodhet. Forditsam az eletem negativ osszetevojet az oldalamra, hogy meg akaratlanul is tamogasson a terveimben. 

     

     

    A magyarok le akarjak vedeni a kurtos kalacsot? De az erdelyi recept nem magyar. 

    En eppen tegnap vettem egy tusarku cipot-))) Meg beruhaztam nehany ruhara amire szuksegem lesz targyalasokkor. Igazan jol erzem magam bennuk, amikor hordanom kell, egyebkent meg imadom a melegito-bopolo kombot. Tegnap kicsit elaztam a daycare-bol hazafele jovet, olyan gyonyoru lett a hajam, mint mar regen. Igy is rengeteg, most hosszu is, besutni nem lehetne olyan szepen, mint ahogyan az eso miatt elkezdett gondorodni. Mondtam is, hogy legkozelebb kiallok ide az udvarba egy flakon samponnal, es az esoben mosom meg a hajam.

    A kormeimet tovabbra sem festem, igy jok ahogyan vannak-)) Ugy dontottem, nem keszulok 30-ara, minden benne van a fejemben, ott kapasbol kell ugyis improvizalnom ahhoz, amit mutatnak. Utana kell elkezdenem a kapott informaciok alapjan elkezdeni a munkat. Mi a fenet kellene nekem azon agyalnom, amit mar regen tudok, es a kisujjamban van? Ugyhogy nem is foglalkozom vele, szepen odamegyek, es minden rendben lesz. Mint ahogyan most is volt, a hulye prezentacio idegesitett csak, aztan ugy volt, ahogy megjosoltam, beleneztek, de az erdekelte oket inkabb amit mondtam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. március 24. 08:19148.
    Csak meg egy pillanatra...nagyon elszokam mar ettol az nlc/s posvanytol, hat kattogtattam egy kicsit. Most latom, hogy kiirja kik neztek meg a bemoldalamat. A "hodoloid" Lina-) Lehet, hogy mazohista vagyok, es elvezem itt a felhajtast melletted, piszok nepszeru vagy-) Fene essen bele, ha mar ennyire kivancsi a lelkem, sokat nem lat, a bemlapom maradt a regi, annyi kulonbseggel, hogy nehany fotot ami mar jelentoseget vesztette kitoroltem. Vazze, en nagyon lusta vagyok, masokat olvasgatni is, meg nezegetni is-) 
    előzmény:
    kysslina (140)
    2010-03-24  06:30
  5. 2010. március 24. 07:52147.
    Marmint remelem, hogy NEM a gyerekkel van meg mindig gond....
    előzmény:
    Prókátor13 (146)
    2010-03-24  07:51
  6. 2010. március 24. 07:51146.

    Lassan ejfel, nem varok rad tovabb Lina, gondolom megint tokol a neted, remelem a gyerekkel van meg mindig gond. 

    Meg par dolgot el kell csomagolnom, egy ket levelet megirnom. Utana meg benezek. Aztan majd a hetvege fele leszek ujra, vagy inkabb hetfon, mert nagyon suru a program.  

    előzmény:
    Prókátor13 (145)
    2010-03-24  07:47
  7. 2010. március 24. 07:47145.

    Ez a piac dolog is menne is meg nem is. Most van valaki, aki piszkosul tarsulna velem, neki van penze, nekem meg elkepzelesem...csak kozben rajottem, hogy azert o annal egy kicsit jobban akar tarsulni...hat en meg nem akarok oszt kesz, kenje a hajara a penzet. Nem ertem az embereket, miert akarnak pont egy looserhez csatlakozni, akkkora balek vagyok Lina, hoyg az mar orszagos, hat nem latjak??? Szoval marad a hogolyo-) Snow cone. Tudod, poharban a lereszelt jeg, meglocsolva szines lottyokkel, nyaron elmegy. Ahhoz van penzem nekem magamnak is, nem kell senkit elviselnem magam korul. Februar ota nem vettem fel a csekkjeimet, csak a keszpenzbol voltunk, szoval osszejott annyi, hogy eltudom kezdeni. Voltam a heten  a city hallban, meg a health departmentnel. Menni fog. 

    Van egy baratom Floridan. Gepeket tervez, es le is gyartja, azt mondja, csak mondjam el, hogy mit akarok. Kurtoskalacs sutot, csak mas meretben. Lenne egy elado most Los Angelesben, de ha Magyarok tenyleg levedetik a kurtoskalacsot, akkor feltolhatom magamnak az ezer dollaros gepet. Szoval inkabb csinaltatni akarok valami hasonlot. Ha osszetoljuk a fejunket Gabival, ketten mar csak kihozunk valamit belole. Oszre mire le megy a hogolyo szezonja, mar jo lenne beinditani.

    Ennyi lenne. Regen meg ugy gondoltam, ha ilyesmibe kezdenek, akkor megprobalnek lassan lancot kialakitani belole. Ma mar maskepp gondolom. Van itt alaki Kanadabol, nagyon sokat beszelgettem vele. O regiseg uzletet csinal Kanadaban. Tudod, a regiseg zuros, lehet tevedni is bukni is rajta. Megkerdeztem mi volt a legnagyobb bukasa, tevedese. Azt mondta, az, hogy kinyitotta a masodik uzletet is. Nagyon szeretem ot, erdemes odafigyelni minden szavara. Es azt hiszem igaza is van.

    Tiszta hulyeseg. Szaz eves vagyok, akarja a fene az utolso jo eveit munkaval meg uzlettel tolteni. Nem akarok en mar milliomos lenni-) Nyugalmat akarok, beket, tudjam megvenni amire szuksegem van, legyen meg a gyerekeimnek ami kell, tudjak otthon ulni es agyaggal jatszadozni, tudjak berendezni magamnak egy muhelyt, szoval semmi vilagmegvalto. Nem akarok szep ruhakat, nem akarok magassarkuban pipiskedni, babarozsaszin tullbe oltozkodni, pipiskedni, kormot lakkozni, mukormot tetetni, nem akarok szep lenni, okos sem akarok lenni es kesz, konyveket akarok, szinhazba akarok menni, fagyizni, setalni, es utazni, mindenhova, amig lehet...ezen felul mindenki mehet a jo budos francba, nem akarok en semmifele konyoklo versenybe beszallni.

    El akarom ultetni vegre a famat, otthont akarok, fozni a kolkoknek...

    Ah, meg baratokat, okosakat, ertelemeseket.... Van itt egy csaj, minden honap utolso szombatjan nyitot hazat tart, lehet menni hozza dumalni, rohogni, mindenki visz valami kajat, osszedobjuk, mindenfele craftokat csinalunk, de jonnek oda festok, irok, barki aki akar. Valami ilyet akarok. Mar torkig vagyok azzal, hogy egyetlen ertelmes dolog, amit az un. baratokkal csinalni lehet, az a buli es ivas...nem igaz, hogy csak ennyi az elet. Persze azert pokert is csinalnek, mondjuk havonta egyszer-)

    Szoval ennyi. Ennyi az igeny, hat ennel nagyobb nem lesz a vallakozas sem.  

    előzmény:
    kysslina (140)
    2010-03-24  06:30
  8. 2010. március 24. 07:16144.

    Kozben megvaltoztattam odaat a csaladi allapotomat, ha barmi egyeb orult megtalalna, igy egyszerubb. Vonzom oket. Annak idejen azert kellett az iwiwen is eltunetnem a  tarskereso oldalt, mert mar az ismerosok ismeroseinek az ismerosei is megtalaltak, ne oruljon mar a sok barom-) 

    En mondom neked Kata, az egesz vilag hulye, csak en vagyok normalis. Nem ertem, hogy tudnak emberek komolyan venni ilyen hulyesegeket. sosem ertettem, hogy johet ennyi hazassag letre emberek kozott akik pl az interneten ismerkedtek meg, bassza meg, en nem tudok szerelembe esni a billentyuzetemmel, mindenki orult, mindenki almokat kerget?

     

    Leveleztem a vilag legnormalisabb, legintelligensebb pasijaval vagy fel evet, a vegen mar napi 8-10 levelvaltas ment...aztan egyszer mentunk volna az ocsemekkel Renoba, szolt a telefonom, pasas uvolt velem a telefonban, habzik a szaja a feltekenysegtol...ugy ereztem magam, mint akit nyakon ontottek. Ezt a hisztit meg jonehanyszor eljatszotta, kozben az iwiwen bejelolgetett, kitorolgetett, eskuszom, minta hulyegyerekek az iskolaban. Aztan valahol elszoltam magam, hogy megyek egy sraccal kavezni, mire megint leorditotta a fejem. Kozben mar meg volt szervezve az utja, hogy jon ki, vegigmegy a 66 os uton, de elotte eltolt itt harom napot. Peche volt, hiaba jott, mert nem talalkoztam vele. Megirtam neki sms/ben, hogy Welcome to America, oszt viszlat. Aztan megiscsak leveleztunk megint karacsonyig, a kovetkezo rohamaig. Akkor vegkepp befejeztem. Meg probalkozott mult honapban, de mar nem valaszoltam neki. Iszonyatos turelmem van minden bolondhoz-)

     

    Ha talalkozol Danyi DaVitoval, ot kuldheted, ot hagynam, hogy levegyen a labamrol-) 

     

    Gyerekkel is gondok vannak mostanaban, olyan mint egy kiskamasz, neha szivesen nyakonvernem, de nem visz ra a lelek. Egyenlore.  

    előzmény:
    Prókátor13 (143)
    2010-03-24  06:52
  9. 2010. március 24. 06:52143.

    Nem tudom mi volt a gond a delutan Kata, de barmi is, ne szivd mellre. El fognak rendezodni a dolgok, de keress tamogatokat. Egyre tobbet gondolok a terveidre, fenomenalis, meg fogod csinalni. Kar, hogy nem lakunk kozelebb egymashoz, segitenek tolni a szekeredet-) 

    Barhogy is, iden nyaron talalkozunk. Mindenkeppen megyek Floridaba, aztan ha mar neki indulok, meg sem allok Kanadaig. Van ott egyebkent is ismerosom, akit meg akarok latogatni.  

    előzmény:
    Prókátor13 (142)
    2010-03-24  06:48
  10. 2010. március 24. 06:48142.

    Szoval nincs semmi kulonos, nem vagyok kulonosebben pipa sem, most egy kicsit eleg lett.... Par napra ugyis elmegyek, addig lesz ideje kiheverni-) 

    Megint kiutaltak nekem valakit. A kinai csaj gondos apolasom kovetkezteben korhazba kerult. A korhazi beteg meghalt mikozben neztem a pulzusat, kozben a katona akinel ket napot voltam mult heten szinten korhazba kerult. Ezek utan most ram mertek bizni megegyet, pedig figyelmeztettem oket, hogy valszeg rossz omen vagyok, rontast hozok rajuk-)

    Reggel hetkor kell kezdenem, de annyira kozel van, hogy gyalog odaerek egy perc alatt. 72 ora lesz egyhuzamban, szombat reggel hetkor  vegzek. Felhetkor, mert hetkor mar fogorvosi idopontom van....aztan pedig nagy csavargas lesz, mert...mert az lesz es kesz-) 

     

    Szoval egy ideig most nem leszek, sem itt, sem ott, sem seholsem. Levelezek egy csomo emberrel, meg mindenkinek irnom kell majd ma este.  

    előzmény:
    kysslina (140)
    2010-03-24  06:30
  11. 2010. március 24. 06:42141.

    Basszus ez most zuros volt, egyesevel kellett osszeszednem a betuket, itt most nincs ekezet. 

    Na mondjad mi van, kozben irom en is.  

    előzmény:
    kysslina (140)
    2010-03-24  06:30
  12. 2010. március 24. 06:30140.
    Na mire kileptem a hulye farmbol, addigra ideertel.. fel kell mennem Noahoz, nagyon kohog..jovok vissza
    előzmény:
    Prókátor13 (139)
    2010-03-23  10:19
  13. 2010. március 23. 10:19139.

    Huuu, ahogy latom, nagyon lazulunk-) 

     

    Igazad van Kata, most en jovok. Ideje. Adj harom hetet, es beszamolok.

    Most nem tudok osszpontositani, elcsavarta a fejemet a tavasz-)  

    Csak orulok mindennek, a levegonek, a fenynek, az eletnek-)

     

    előzmény:
    kysslina (138)
    2010-03-16  16:57
  14. 2010. március 16. 16:57138.

    Mar akkorra ossze estem mire ezt ide irtad, kicsit megevett az a ket nap, ami megelozte a targyalast, nagy volt a tet, kimerultem rendesen. Jo volt a a prezentacio ugy, ahogy volt-))))))))))) (mint tudod), de ahogy elnezem, lesz meg szuksegem hasonlo segitsegekre, aztan lassan belerazodom magam is.

    Most eppen madarat lehetne velem fogatni. A polgarmester is, es a development fonok is fantasztikusan jo fej volt, 1,5 oran keresztul faggattak, a mayor egyfolytaban jegyzetelt. Bennem fel sem merult annak a lehetosege ami megtortent, egyszeruen annak mar regen vege szakadt bennem, amikor ezekben hinni tudok, es ketszer rakerdeztem, hogy jol hallok-e. Eloszor csak nagyokat bologattam, hogy jajj persze, hogy orulok, hogy betekintest engednek az uj fesztival munkalataiba, de aztan a valaszok alapjan kezdtem furcsan erezni magam, hogy biztosan elment az eszem, vagy nagyon faradt vagyok, mikor is nekem szegeztek a kerdest. Azota jar az agyam a fesztivalon, a helyszint eleve mar meg akarom valtoztatni, komplett rossz helyre tervezik. Az egesz city reklam gyenge, volt egy olyan filmfesztival, amirol nem is tudtam, marpedig, ha jo lenne, akkor mint lakos tudnom kellett volna.. ezek hibak.  Este elmentunk lejarni a teruleteket, tokeletes, gyonyoru helyszinek vannak..

     

    Es tudod mi a legmeglepobb? Hogy meg a polgarmester sem erzekeli teljesne, hogy Niagar Falls mekkora nev a vilagon, megkerdezte tolem, hogy en honnan tudtam rola 20 evvel ezelott.. Hihetetlen, hogy a varos nem erzi, nem tudja, hogy ez itt egy akkora csoda, amit a vilag minden teruleterol sokmillio ember latni szeretne, almodozik rola. Ha ez nem egy csodalatos kihivas, akkor semmi a vilagon.

     

    Z lent vart az autoban, o meg nezte az idot, es mar ugy vart, hogy munkat kaptal mi?-))))Mondom bezony am, meghozza a citynel-)))) de csak ultem ott, es neztem ki a fejembol. Mert mas volt a Hive annak idejen, ott egy lehetosegem volt, hogy hivjam fel oket, ha tenyleg igaz valoban, ahol dolgoztam akkor tart akrokkal varnak, de nem lett belole teny, mint itt.. 

     

     

    Ugyhogy most te jossz bizony!!-)))

    előzmény:
    Prókátor13 (137)
    2010-03-15  05:09
  15. 2010. március 15. 05:09137.

    Mano atkuldte nekem is amit irtal. A Marcia atnezi este, mar megbeszeltem vele, mert o remekul fordit angolrol angolra. 

     

    Most nem leszek egy hetig. Egy kinai nonel dolgozok, nem tul idos, csak 67 eves, de elmult idoszkaban volt 4 strokeja, hat most toloszekben ul, de szerintem csak atmenetileg, fel fog allni,  eros.

    Fozott nekem penteken ebedet, szoval gondom nem lehet, rendesen el vagyok latva. Nekem kellett volna, de nem vagyok perfect kinai, hat a vegen kivette a kezembol. Jol foz, igy hat ket hetig megtartom ez a munkat-) Nem kell igazan semmit csinalnom, teljesen onallo, a vegere pedig kiderult, hogy szallitanom sem kell, mert busz jon erte - ertunk - es haza is hozzak. Hetente haromszor el kell kisernem dializisre. Harom ora egy alkalom, ot eve csinalja. 

    Az elkovetkezo ket hetben hatszor kell odamennem, bele fogok halni az unalomba. Meg eloszor elment, a noverbacsi latta, hogy unatkozom, korbehordott, meg mutogatott mindent, de sok ujat mar nem tud mutatni ezek utan, alkalmas vagyok egy dializis bekotesere, meg egy kicsit belehuzok, es szerintem vallalhatok agymuteteket is feketen.

     

    Gondolat van a fejemben Lina, azt hiszem nagyot akarok lepni, unom mar az egyhelyben toporgast. Most meg nem tiszta az egesz, de ket het mulva utana nezek...aztan meglatjuk. 

     

    Jovoheten ha gondolod es alkalmas tudunk barmikor beszelni telefonon...nem gond, igy is az lesz az egyetlen dolog amit csinalni tudok ott, vagy olvasni. Keseru a borton-)  

     

     

     

    előzmény:
    kysslina (136)
    2010-03-12  05:45
  16. 2010. március 12. 05:45136.

    mar valaszoltam.. amott. Zsong a fejem, van meg par napom, ideges vagyok, nezem az osszes hasonlo esemenyt, gyujtom, hogy miert, hogyan....Noah meg mindig beteg, voroshagyma az uj szobafrissitonk ejszakara, nem tudom, hogy az, vagy a mar napok ota estenkenti gozoles miatt, de mar elofordult, hogy tudott az orran levegot venni atmenetileg. Most jon a kutyaugatasszeru kohoges, azaz meg nem szakadt fel a valadek a legutakban. A hagymahej teanak nagy vigan nekifog, oszt ennyi, otthagyja..En detto ugyanebben vagyok, a tudom majd kiszakad, de legalabb mar nem erzem magam vizalatt mint ezelott, azaz ezzel mar elvagyok, ez nem erdekel, majd elmulik. Most Z betegedett meg..ugyhogy nepmesei hagyomanyok utjan terjed a tema

     

    De olyan csodaszep ido van, hogy hihetetlen. ma rendbehozta a Zuram az udvart, Noah kozben kint jatszott egyszal kis pulcsiban, de a Nap rendesen forro volt ekkor..  Ne legyek mar ideges!! Legalabb te jo hirt hozol, az ilyenkor jot tesz..

    előzmény:
    Prókátor13 (135)
    2010-03-12  05:32
  17. 2010. március 12. 05:32135.

    Folyamatosan proballak hivni, mar irtam privit a fb/n is.....uuuuuugy mondanam, olyan fontos lenne...csak, hogy tudd-) 

    Nem valtja meg a  vilagot holnap, de holnaputan lehet...vedd mar fel, vagy tedd mar le...vagy hivjal mar vissza!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. március 10. 08:08134.

    Igen, en is igy gondoltam sokaig, mignem ujra elevszitettem valakimet.   Ha elhulyulten kellett volna vele foglalkoznom eveken at, akkor is oda adtam volna sok-sok evet az eletembol, csakhogy ott lehessen.

     

    Ez onzes tudom. De a szeretet ilyen. Onzo. Inkabb apolnam, mint temettem volna. Inkabb hallgatnam a rigolyait. Mert igazabol hallgattam, nem volt nap, hogy ossze ne vesztunk volna, megisugy szerettuk egymast, hogy minden siros, kiabalos veszekdesunk alatt is ott volt ez. Iszonyuan hianyzik, ahogy porol velem meg az utolso heteiben is a telefonban, es ahogyan feleselek neki... imadtam. Azert porolt mert szeretett, es ez azert feleseltem, mert ez volt a jatekszabalyunk.. en megnottem, o nem fogadta el. Es en boldog voltam attol, hogy neki gyerek maradtam, meg akkor is, ha hadakoztam ellene kezzel-labbal.

     

    Abba halt bele, hogy eljottunk. hany halalt kepes az ember a lelken elcipelni?? Olyan halalokat, amelyekrol igazan nem tehetett, de megis. Kimondtt szavak, dontesek.. Mennyi Isten hozzad az elet soran, es mennyi fele!Eletem legborzasztpbb belemvesodott kepe, amikor kint alltak a repuloteren, mi lattuk oket a repulo ablakabol.. Kijottek arra a teraszra.. Ott alltak, es akkor valami visszafordithatatlan tortent. Akkor ott tudtam, hogy barmennyire is szeretnem, sohasem latom oket tobbe. Ugy nem. Olyan kicsik voltak, olyan torekenyek. A felnottek, akik vegigkisertek a gyerkekoromat, ott integettek mint apro kis oregek. Akkor jottem ra arra, hogy az ido mennyire torekeny, es mi magunk mennyire torekenyek vagyunk. Mint amikor elindul a gyerek, es nem akarja elereszteni az asztalt.. En ugy nem akartam oket elereszteni, de meg kellett tennem, es ok sutottek nekem a hamuba sult pogacsat, mert tenyleg ugy jottunk el, hogy annyi, annyi szeretettel halmoztak el minket, amibol sokaig meritettunk erot. A nagynenemnek volt egy kabala fekete macskaja, egy kis plusmacska.  Rakos volt regebben is, es egy kedves baratnoje vitte neki a korhazba, hogy hozzon neki szerencset. Hosszu evekig mutetek soran vitte magaval, es az elet kulonbozo helyzeteihez, es mindig segitett neki. Hitt benne. Mikor eljottunk, nekem adta. Mikor ujra beteg lett, vissza akartam neki kuldeni, mert azt gondoltam, hogy emiatt..annyi hulyeseget gondol az ember, de azt mondta, hogy meg ne probaljam, a legdragabb kincseit rambizta.. kuldtem hat neki en valamit. Az a csomag tobb, mint ket honapig ment haza.. fenykepekkel, ajandekokkal.. az utolso napjan ert oda. be sem vittek. Akkor mar senkivel sem beszelt, nem szolt senkihez. Meghallotta, hogy odaert a csomag, es akkor szolalt meg, hogy latni akarja. Bevittek neki a gyerekek fenykepet, es nevetett, hogy kinott vegre gabeszom foga, feltette a kendot a nyakaba, amit kuldtem, felvette a kis bluzt magara. Telefonaltam, mar akkor igy volt feloltozve, es elkerte a telefont. es leszidott-)) hogy a fenenek koltok ilyenekre.. akkor mar tobb, mint egy hete nem szolt senkihez. Kerdezte, hogy mit tegyen..  kerte, hogy engedjem el, es elengedtem. mondtam neki, hogy menj, ne akarj tobbet fajni.. el tudtam neki mondani, hogy mennyire szeretem, hogy mennyire sokat koszonhetek neki, es hogy nala jobb edesanya a vilagon nincs, hiaba nem szult egyet sem. Aznap ejszaka meghalt. 30 kilo sem volt. Es aznap ejszaka meghaltam en is aki voltam. Bar inkabb meghulyult volna..

    előzmény:
    Prókátor13 (132)
    2010-03-09  22:32
  19. 2010. március 10. 07:46133.

    Jozsef Attila nagy valoszinuseggel nem ongyilkos lett, hanem veletlenul kerult a vonat ala.

    Kedvenc koltom. Kozel all hozzam minden verse, mar nagyon-nagyon fiatal gyerekkorombol.. (es az apu megint.. : mennyire bizarr, hogy a Kesei siratot szavalta nekem el sokszor, olvasta fel, mintha felkeszitett volna ra, hogy mit kell majd megelnem). Ertettem pedig mar akkor..., valahogy belevenultem a gyerekkoromba, de megis csodalatos gyerekkorom volt, ezt egy cseppet sem ereztem, es erzem ma sem rossznak. Az is erdekes, hogy eppen o az, akit kozel erzek magamhoz, hiszen anyamnal a szules aprilis 11-en indult be, de akkor meg csak 7 honapos terhes volt, probaltak visszatartani, de 12-en megszulettem. mar akkor is turelmetlen voltam-))

    Szoval sokat gondolkodtam rajta, es szerintem az emberek tobbsege teljesen tevesen azt hiszi, hogy egy vers mindenkeppen a kolto pillanatnyi allapotat mutatja. Nem igy van. Az igaz, hogy a versek legtobbje impresszio, azaz egy pillanatnyi benyomas, visszatukrozodes, es ehhez kell az adott pillanatban megelt lelki allapot is, de ez rendszerint mar mint az agyba, a lelekbe festett, fotozott emlek el..   A legnagyobb vivodasok, es hanyatlasok allapotaban nem kepes az ember irni. Nem kepes semmire. A pszichologia ezt nevezi az apathikus allapotnak, es ez a legrosszabb. Teljesen erdektelenne valik minden irant, azaz meg azzal sem kepes foglalkozni, ami az elete..mivel eppen az eletevel nem kepes foglalkozni.. Pillanatnyi elmezavar okan lehetseges az ongyilkossag, de Jozsef Attila elete utolso napjan is irt, sot az addigi eletehez kepest fantasztikusan jo hireket kapott. 

     

    Aki ir, annak hatalmas mentoov maga az iras. Kiirja magabol, leirja, elemzi az erzelmeit, sot legtobbszor meg is erti. Aki ir, az valamilyen szinten onelemzo, hiszen az erzelemit, es az azok altal megelt pillanatokat rogziti le. Mas az, amikor valaki olvassa ezeket, foleg egy olyan intenzitassal atelo szinesz, mint Latinovits. Neki bele kell elni magat abba az erzelmi allapotba, es az sokkal gyilkosabb, mint leirni. ha mar leirtam, akkor valamilyen szinten utjara engedtem, mig ha felolvasom, elolvasom, akkor atelem, befogadom.

     

    Van Gogh sem akart meghalni, az ongyilkossaga egy rohama alatt tortent. Felt tole, nem akarta, hogy megtortenjen.

     

    Nehez dolgok ezek.. Nem volt maskent akkor sem, es azota sem valtozott. Ha az ember tudja, hogy egy szintet megut amit csinal, akkor sem kepes arra, hogy megalkudjon azert, hogy nepszeru legyen. Van egy kolto, aki iszonyu jo verseket tudott irni, aztan elkezdodott valamifele versenges (nem kzottunk, azaz kozte, es koztem), hanem egyaltalan mindannyiunk kozott. Elkezdtek irni egymas verseihez a hozzaszolasokat, de igazabol egymasnak irtak.. sokunk belement ebbe ideig-oraig, majd szepen elment. nem elegedtem meg azzal, amit ott kaptam visszajelzest, oszintebbet akartam, komolyabb megmerettetest, de ehhez nem volt lehetosegem. Nem adok be palyazatot amiert fizetni kell, meg akkor sem, ha az 1 dollarba kerul nekem. nem fizetek azert, hogy ott legyek. A versem legyen eleg. belefaradtam, es igazabol a gyerek szuletese utan nem volt erre mar idom, hogy talpaljak utana. Az a nehany elismeres, es dij, megjelenes jol esett, valamennyire igazolt.. Nos az emlitett kolto elkezdett talpalni, de rossz fele. Nepszeru akartlenni, es lett is, de a versei mar meg sem kozelitik azt, amire kepes lenne. Tokeletes szakmunkak, elettelenek, egy eszmeletlen tehetseges embertol, aki a kolteszet Lagzi lajcsija lett, haziasszonyok trubadurja. Eladhato lett. Es itt a csavar az egeszben. Egy verset meg kell erteni. Elolvasni nem eleg. meg kell elni. Jozsef Attila a maga idejeben azt elte meg, mint sokan ma. Nem mondom, hogy mint en, mert nekem o Olumposzi istenseg, de a dolog faramucisaga ugyanaz volt. Ha jol akarsz irni, akkor boritekolhato, hogy 5000 az 1-hez, hogy valaki is akar veled foglalkozni. A nehez fajsuly nem jo arucikk. 

    előzmény:
    Prókátor13 (131)
    2010-03-09  17:45
  20. 2010. március 9. 22:32132.

    Tudod, az elhülyülésnek 3 fázisa van:

    1. amikor még csak te veszed észre

    2. amikor már mások is észreveszik rajtad

    3. amikor már csak mások veszik észre

     

    topikon talaltam, jooooo-)

    a harmadik stadiumban feladnatok nekem egy pisztolyt? Meg egy figyelmeztetod, hogy mire valo! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. március 9. 17:45131.

    Ha akkor elek, Jozsef Attilaval jobaratok lehettunk volna. Volt benne ero, fajdalom, cinizmus, igazmondas. 

    Jol bevalogattak nekunk a kotelezo tananyagba, Adyval egyutt. Nekem a mai napig is csak ok akik egtek belulrol es robbantak. Radnoti hozzajuk foghato a koncentracios taborban irt verseivel, a maiak kozul pedig Te....csak hat jo lenne ha mindenki tudna mar ezt vegre.

     

    Jozsef Attilanak volt Floraja, Martaja....gyerekkoromban ugy vettem, a Marta en vagyok, csak egy masik dimenzioban.

     

    Ha Jozsef Attila, akkor nekem rogton ott van Ady, es ha Ady, akkor Latinovits, ezek harman egyutt olvassak az ujsagot valami egi kavehazban, kibeszelik Csinszkat, Florat, Leda es Almasy pedig ott nevet veluk. 

    Latinovits szavalta Adyt, Ady verset irt Jozsef Attilahoz (.meghalt, hat akkor miert olik naponta szoval, tettel, es hallgatassal is..) vegul pedig Latinovits Szarszot valasztotta bejefejzesnek mint Jozseg Attila. Errol probaltak bizonyitani egy idoben, hogy baleset volt, en hiszem hogy nem...Szarszo kozelebb volt, tan nem volt mar benne annyi lelkiero, hogy Nagyvaradig menjen...es ezzel elindultak az ertol es befutottak a nagy szent oceanba, Ady oceanjaba...kesz feladom....lehet faradt vagyok, es ettol borus gondolataim vannak...nem is borus...nyugodt bekes-) 

    előzmény:
    kysslina (130)
    2010-03-09  14:49
  22. 2010. március 9. 14:49130.
    Ágnes Vanilla (József Attila) - Nő a tükör előtt

     

     

    JÓZSEF ATTILA
    NŐ A TÜKÖR ELŐTT

    A tükör előtt öltözik. Csupasz,
    Akár a frissen megköszörült penge.... Bővebben
    Nem látta férfi, mégis beleszúrja
    Kegyetlen tükre minden férfi-szembe.

    A tükör előtt öltözik. Gyapjú
    Kelmét neki növeszt a férfi nyája.
    Szoknyaként veszi magára a poklot
    S az ég fodorként hullámzik alája.

    Hajára aggat mély rejtelmeket,
    Vagy hajnalból köti ragyogó kontyát
    S a férfierő roppant vásznait
    Ujjai apró szallagokra bontják.

    Fülönfüggőül szívünket veszi,
    Nem hallott zenét csak neki zenéljen
    És nyelve alatt jéghegyeket hordoz,
    Hogy forróságát elvermelje mélyen.

    Lelkiismeretünket gyújtja föl,
    Hogy szemöldökét véle bekormozza,
    Tíz manikűrözött méregfogát és
    Ajkát vérünkkel festi meg pirosra.

    S már készen van és nincsen rajta más.
    Á, dehogy! tán csak egy virágszál éppen!
    Annyira egyszerűen indul el,
    Hogy szőnyegére: holt agyunkra lépjen.

    1924. jan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. március 9. 08:03129.

     

     

     

    Grandma\'s boyfriend 

    A 5-year-old boy went to visit his grandmother one day.

    Playing with his toys in her bedroom while grandma was dusting, he looked up and said,

    \'Grandma, how come you don\'t have a boyfriend now that Grandpa went to heaven?\' 

    Grandma replied, \'Honey, my TV is my boyfriend.

    I can sit in my bedroom and watch it all day long.

    The religious programs make me feel good and the comedies make me laugh

    ... I\'m happy with my TV as my boyfriend.\'

    Grandma turned on the TV, and the reception was terrible.

    She started
    adjusting the knobs, trying to get the picture in focus.  

    Frustrated, she started hitting the backside of the TV hoping to fix the problem.

    The little boy heard the doorbell ring, so he hurried to open the door and there stood Grandma\'s minister.

    The minister said, \'Hello son, is your Grandma home?\' 

    The little boy replied, \'Yeah, she\'s in the bedroom bangin\' her boyfriend.\'

    The minister fainted.

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. március 9. 07:23128.

    Szerintem nagyon jol nez ki. A karja most azert ilyen, mert eppen emeli a sulyt, nyugalmi allapotban biztos nem latszik ennyire izmosnak. 

     

    Hmm...hat...az ugy volt, hogy mikor suliba jartam, akkor elsodlegesen miatta kezdtem el vasarolni az IPM/et, aztan hamar megszerettem, kiolvastam mindig elejetol vegeig. Piszok draga volt nekem, mert magamnak kellett ra eloteremtetni a penzt. Nem KELLETT, csak epp eszembe sem jutott, hogy esetleg kerhetnek ra penzt, szoval megdolgoztam erte-)

     

    Rejto nagyon kulonleges ember volt. Nem elt hosszu eletet, de ami adatott neki, abba minden belefert. Van az a Gabi baratom az FB/n, tan az o elete hozza hasonlo. Csak o mar lenyugodott, el van a hajojaval Floridan, de nehany konyvet o is megirhatna abbol amit atelt. 

    előzmény:
    kysslina (125)
    2010-03-09  06:57
  25. 2010. március 9. 07:14127.

    Mar oregszik o is, emlekszem ra mikor vettetek. Nagyon hamar elszallnak az evek. 

     

    Apropo ocsem. Tegnap sem tudtam kiszedni belole a nagy titkot, aztan ma meg telefonalt. Sikitani lett volna kedvem.

    A San Josei kaszinobol jott, eppen akkor esett ki a jatekbol. Megnyert mult heten egy 10 ezer dollaros seatet, es azt jatszotta ma.  Ha tiz rugo a buy inn, akkor ez nagyon nagy jatek volt ma. Ott volt az osszes igazan nagy jatekos, Chris Ferguson is. Bele vagyok bolondulva abba a paliba, komolyan meg DeVitot is dobnam erte-) Hat persze hogy elkisertem volna ma tuzon vizen keresztul is. 

    De hat titokban akarta tartani, babonabol. Holnap is ott lesznek, meg holnaputan, ugy erzem nekem szerdan mindenkepp oda kell mennem, hatha lehel ram egy kis szerencset, ha meg mar ott vagyok, akkor beszelni is fogok vele, ha ciganygyerekek potyognak az egbol, akkor is, mert az nekem nagyon konnyen megy-)  

    előzmény:
    kysslina (126)
    2010-03-09  07:00

Címlap

top