Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Koromreszelgeto...

Prókátor13
Létrehozva: 2010. február 26. 05:54

Koromreszelgeto. 

Csak ulunk, reszelgetjuk a kormunket es mindent, mindenkit jol kibeszelunk. .

Vagy ki tudja...egy igazan eles korom neha egesz jol jon.

Tema? Kotetlen. Az asztal alatt hever, csak le kell erte hajolnunk.

Tagok? A regi NLC/s jatszotarsak, uj Facebookos ismerosok, egyebkent pedig barki, akinek mondanivaloja, velemenye van.

Szoval ki vele, ne tartsd veka alatt, mert lejar a szavatossaga.  

  1. 2010. március 8. 03:34101.

    folytatas......

     

     

     

                            "It doesn\'t even have to be refrigerated. No harm in refrigerating it, but it\'s not really necessary." He explained that the pH in mayonnaise is set at a point that bacteria could not survive in that environment.. He then talked about the quaint essential picnic, with the bowl of potato salad
                            sitting on the table and how everyone blames the mayonnaise when someone gets sick.

                            Ed says that when food poisoning is reported, the first thing the officials look for is when the \'victim\' last ate ONIONS and where those onions came from (in the potato salad?). Ed says it\'s not the mayonnaise (as long as it\'s not homemade Mayo) that spoils in the outdoors. It\'s probably the onions, and if not the onions, it\'s the POTATOES.

                            He explained, onions are a huge magnet for bacteria, especially uncooked onions. You should never plan to keep a portion of a sliced onion. He says it\'s not even safe if you put it in a zip-lock bag and put it in your refrigerator.

                            It\'s already contaminated enough just by being cut open and out for a bit, that it can be a danger to you (and doubly watch out for those onions you put in your hot-dogs at the baseball park!)

                            Ed says if you take the leftover onion and cook it like crazy you\'ll probably be okay, but if you slice that leftover onion and put on your sandwich, you\'re asking for trouble. Both the onions and the moist potato in a potato salad, will attract and grow bacteria faster than any commercial mayonnaise will even begin to break down.

                            So, how\'s that for news? Take it for what you will. I (the author) am going to be very careful about my onions from now on. For some reason, I see a lot of credibility coming from a chemist and a company that produces millions of pounds of mayonnaise every year.\'

                            Also, dogs should never eat onions. Their stomachs cannot metabolize onions .
                            Please remember it is dangerous to cut onions and try to use it to cook the next day, it becomes highly poisonous for even a single night and creates Toxic bacteria which may cause Adverse Stomach infections because of excess Bile secretions and even Food poisoning .

                               Please pass it on to all you love and care . 


                                                                                       
    előzmény:
    kysslina (98)
    2010-03-08  01:32
  2. 2010. március 8. 03:33100.

     Ezt ma kaptam Irentol emailben, olvasd el feltetlen, nagyon jo. Regen odahaza videken rendszeresen hasznaltak a hagymat gyogyitasra, es fokhagymat is. Viccelek vele mindig, tavol tartja a boszorkanyokat is-)

     

     

     

                            In 1919 when the flu killed 40 million people there was this Doctor that visited the many farmers to see if he could help them combat the flu.
                            Many of the farmers and their family had contracted it and many died.
                            The doctor came upon this one farmer and to his surprise, everyone was very healthy. When the doctor asked what the farmer was doing that was different the wife replied that she had placed an unpeeled onion in a dish in the rooms of the home, (probably only two rooms back then). The doctor couldn\'t believe it and asked if he could have one of the onions and place it under the microscope.  She gave him one and when he did this, he did find the flu virus in the onion.  It obviously absorbed the bacteria, therefore, keeping the family healthy.

                            Now, I heard this story from my hairdresser in NZ. She said that several years ago many of her employees were coming down with the flu and so were many of her customers. The next year she placed several bowls with onions around in her shop. To her surprise, none of her staff got sick. It must work. (And no, she is not in the onion business.)

                            The moral of the story is, buy some onions and place them in bowls around your home. If you work at a desk, place one or two in your office or under your desk or even on top somewhere. Try it and see what happens. We did it last year and we never got the flu.
                            If this helps you and your loved ones from getting sick, all the better.  If you do get the flu, it just might be a mild case.
                            Whatever, what have you to lose?  Just a few bucks on onions !!! .

                            Now there is a P. S. to this for I sent it to a friend in Oregon who regularly contributes material to me on health issues. She replied with this most interesting experience about onions:

                            Thanks for the reminder. I don\'t know about the farmers story...but, I do know that I contacted pneumonia and needless to say I was very ill...I came across an article that said to cut both ends off an onion put one end on a fork and then place the forked end into an empty jar...placing the jar next to the sick patient at night. It said the onion would be black in the morning from the germs...  sure enough it happened just like that...the onion was a mess and I began to feel better.

                            Another thing I read in the article was that onions and garlic placed around the room saved many from the black plague years ago. They have powerful antibacterial, antiseptic properties.

                            But here is the other important side to remember.


                              LEFT OVER ONIONS ARE POISONOUS .

                            I  have used an onion which has been left in the fridge, and sometimes I don\'t use a whole one at one time, so save the other half for later.

                            Now with this info, I have changed my mind......will buy smaller onions in the future.

                            I had the wonderful privilege of touring Mullins Food Products, Makers of mayonnaise.  Mullins is huge, and is owned by 11 brothers and sisters in the Mullins family.  My friend, Jeanne, is the CEO.

                            Questions about food poisoning came up, and I wanted to share what I learned from a chemist.

                            The guy who gave us our tour is named Ed. He\'s one of the brothers Ed is a chemistry expert and is involved in developing most of the sauce formula..  He\'s even developed sauce formula for McDonald\'s.

                            Keep in mind that Ed is a food chemistry whiz. During the tour, someone asked if we really needed to worry about mayonnaise. People are always worried that mayonnaise will spoil. Ed\'s answer will surprise you. Ed said that all commercially- made Mayo is completely safe.


    előzmény:
    kysslina (98)
    2010-03-08  01:32
  3. 2010. március 8. 01:3399.
    valaszolsz.. nem bir mar magaval Noah, mennem kell
    előzmény:
    kysslina (98)
    2010-03-08  01:32
  4. 2010. március 8. 01:3298.

    Jobban van, tegnap delutan volt emg laza (hogy az Uristenbe nem jutott eszunkbe a kup???), szoval 40 perces cirkusz utan sikeresen beletomtuk a lazcsillapitot. Ma egesz nap ide ult a gep ele, amit valahol nem abntam, mert annyira szarul voltam ma, meg tegnap is, hogy borzaszto, itt voltam vele, ketten jatszottunk, de kozben meg csinalnom kellene a prezentaciot, es egy csomo adat kellene hozza, ami a neten van, es kezdek egyre idegesebb lenni, amin nem segit, hogy kozben ramatyul vagyok. 

     

    Most van valami a levegoben, meg a szikrazo napsutesnek sem vagyok kepes orulni, pattanasig feszult vagyok, de sejtem, hogy miert, es azon egyelore nem tudok valtoztatni.

    Leteszem Noaht aludni, utana meg majd jovok ide kesobb... ha nem elszel, akkor majd valasozlsz, ha van programod, akkor hasznald ki! 

    előzmény:
    Prókátor13 (97)
    2010-03-08  00:22
  5. 2010. március 8. 00:2297.

    Hogy van Noah? Remelem rendben, latom ma nem sokat vagy fent. 

    En lefujtam az osszes mai programomat....ez mondjuk meg nem biztos, az egyik baratnom nagyon akarja, hogy talalkozzunk ma.

    Fel oraja osztok szorzok, el is mennek, de oltozni nincs kedvem..pizsamaban meg ciki. Marcia szerint nem annyira, beulok pizsiben, ott kiszallok, azt csinalok amit akarok...jah, ez valahogy igy is van-)

    Almos mar nem vagyok, tegnap koran hazakerultem valahogy, de eleg erdekes halmazallapotban, lehet megis inkabb templomba kellett volna menni, az nincs ram ennyire rossz hatassal.  

    Erosen lebeszeltek a vezetesrol, beletorodtem, ejjel meghoztak a kocsimat, reggel nezem, hat tisztessegesen meg van huzva.

    Kicsit bosszanto, jobban szeretem en osszetorni.

    Amugy meg rajzas van Lina, eskuszom neked mindenki megbolondult korulottem....en vagyok egyedul normalis. 

    előzmény:
    kysslina (96)
    2010-03-06  06:19
  6. 2010. március 6. 06:1996.

    AA!! Aznap kipihent voltam, elotte vagy 12 orat aludtam, a hajam frissen volt mosva (akkor ilyen, masnap meg orulok, ha egy hajgumival tudok belole elfogadhatot varazsolni), meg eppen jo pillanatomban voltam-)) De koszi-)) Amugy meg ha most latnal, elkapott valami takonykor engem is, emg a harom gyereket, csinos kis melegito van rajtam, aminek a segge a terdenel van, hozzavalo csinos feher-piros csikos meleg zoknival, es egy lila hosszuujju poloval.. Na ez dogos!-))DD 

     

    A kicsi ma delutan belazasodott a daycare-ben, ult az ovono oleben, az ringatta..-((( ossze-vissza puszilgatta mind a harom mikor eljottunk, teljesen odavannak erte, hogy egy aldott jo gyerek, segit, be nem all a szaja egesz nap, es honnam veszem, hogy nem ebszel meg jol angolul, mert negyon jol beszel..

    Kerdeztem nagy vigyorogva, hogy biztos-e az enyemrol beszelnek, de igazabol tudom, hogy ilyen.. Itthon azert tombol idonkent, mert mar hianyoztak neki a gyerekek, meg az uj elmenyek, es hiaba hordtuk jatszani,ez egeszen mas.. Otthon pedig mer rosszalkodni, mert biztonsagban erzi magat, elengedi magat, es ez jo, ennek igy kell lennie. Mondjuk ma itthon is jo volt, miutan levittem a lazat is, kicsit kiboritotta a pop cornjat, felseperte nekem-)) nem gyoztem stikaban utana takaritani.

    Magyarazta nekem ma, hogy a baba rossz volt, a neni mondta neki, hogy csukd be az ajtot, es baba igy csinalt (mergesen nezett, mutatta).. Mondom mit mondott a neni angyalom? Erre o: close the door..

    Azaz angolul hallja, es nekem mar magyarul mondja el ugyanazt..

     

    A daycare maga nagyon tetszik, szep nagy fuves udvara van, Noah nagyon jol erzi magat. Ma mar nehezebben engedett el, de meseli, hogy jol erezte magat..

     

     

    No, ezt elkezdtem irni 10 ora tajban, es most ejfel mire befejezem. Noanak eddig huztuk le a lazat... Lazcsillapito, hutofurdo, borogatas.. meg kellett vele birkoznunk, mar az is nagy orom volt, hogy abbahagyta az orditast. Szegenykem most valamennyire jobban van, remelem, hogy nem szokik fel a laza megint.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (94)
    2010-03-05  14:00
  7. 2010. március 6. 02:4395.

    Egy ido utan mindannyian fiatalodunk. 

     

    Az eletunket fogatlanul es pelenkaban kezdjuk, aztan idosodunk, kino a fogunk, haladunk, haladunk, haladunk, majd ujra fiatalodni kezdunk, hogy az utunkat fogatlanul es pelenkaban fejezzuk be-)

     

    Cool, ha????

     

    Azert a Lina tenyleg dogos-) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (94)
    2010-03-05  14:00
  8. Torolt_felhasznalo_618555
    Torolt_felhasznalo_618555
    2010. március 5. 14:0094.
    Te Lina! Nem tudom mi a szered, de az ido multaval egyre fiatalodsz! Nagyon jol all neked a szoke haj, es csoda csinos vagy! Szepek a gyerekek( hogy megnottek!!!!!!) es a kicsi irto aranyos:)))
    előzmény:
    kysslina (87)
    2010-03-03  23:01
  9. Torolt_felhasznalo_618555
    Torolt_felhasznalo_618555
    2010. március 5. 13:4793.

    Igen, ezt is nagyon szepen leirtad. En meg abban is hiszek, hogy a gyerekek valasztjak a szuleiket. Egy ideje eszembe jut, hogy vajon ujra valasztanank-e az enyimek? Egyszer megkerdeztem, es azt mondtak:igen, gondolkodas nelkul, meg hogy altalaban mindig "fear" voltam veluk, semmi gond!:)

     

    Mi is rettenetes idoszakokon mentunk keresztul idonkent, es amikor mar nagyon melyponton voltam, akkor annyira biztam abban, hogy ezutan mar valami jonak kell lennie, tortennie!

     

     

    előzmény:
    Prókátor13 (49)
    2010-02-27  20:33
  10. Torolt_felhasznalo_618555
    Torolt_felhasznalo_618555
    2010. március 5. 13:2692.

    En sem, illetve nehanyszor megkisereltem belepni, de sehogy nem jott ossze, mire meg sikerult, hogy mar 3 klonom van es en meg aki mar 2001-ben itt voltam majdhogynem utolsokent vagyok regisztralva, 2007-ben(asszem)

     

    Na mindegy, nem tul fontos. Te miert nem voltal? Mi tortent veled? Probaltalak visszakeresni, de semmi az egvilagon nem jon be amikor beirom a neved. Ami mar csak azert is szomoru, mert mindig szerettelek olvasni, olyan jo meselo vagy, realis es megis humoros. A masik csodalatos benned, hogy olyan hihetetlen jo baratsagot alakitottal ki valakivel, akivel meg az eletben soha sem talalkoztal. Linara gondolok. Vagy talalkoztatok mar?  

     

    Valtozasok? Hat igen, nalunk is nagyon sok volt az elmult evben. Tortentek jo dolgok is, de meg tobb bosszusag>ez az ev meg egyenesen ugy kezdodott, hogy csak mereg, mereg hatan. Ha meg nem lett volna, akkor biztos kerult valaki a kornyezetunkben aki tett ellenunk, nehogy nyugodtan aludjunk mar!!!

     Most tunik ugy, hogy enyhul a helyzet.opp-kopp, gyorsan lekopogtam

    előzmény:
    Prókátor13 (85)
    2010-03-03  22:13
  11. 2010. március 4. 06:5491.

    Ja, es foztem....mar harmadszor. Ugy gondolom itt lenne az ideje pszichologushoz fordulni. 

    Es meg szivesen is tettem.

    Nagyon veszelyes-)

    Azt hiszem minden rendben, es ez piszok gyanus, valami log a levegoben-)  

    előzmény:
    kysslina (89)
    2010-03-04  03:22
  12. 2010. március 4. 06:5190.

    Jok-) 

     

    Most eppen masik gepen nyomatom, szoval most mindent megtudok nezni, meg hallgatni, csak epp az irastol ut meg a guta, mert kemenyek a billentyuk a b meg egyszeruen hianyzik.

     

    Delutan gyerekeztem. Nagyon egyszeru volt, itt volt agyfogsagban.

    Az iskolabol elfelejtettem felvenni, igy a baratja szulei elvittek.

    Mikor elmentem erte, akkor gondoltam jobb ha elobb bevasarolok egyedul, aztan veszem fel. Bevasaroltam, aztan szepen hazamentem. Otthon mondja Tamara, hogy ne menjetek be cipovel, mert szonyeget pucoltam, en meg csak nezek, milyen tobbesszamban beszel ez nekem????

    Hat egyedul vagyok!!!! Jezus a gyerek....! Szoval mehettem erte szepen vissza. Mentsegemre legyen mondva, tele volt a fejem gondolattal....

    Igy aztan gyerekeztem. Kiharcolt maganak egy egesz napi buntetest, piszkosul beszolt nekem, ketszer is. Agybuntit kapott, mondtam megseggelem, ha lemer szallni az agyrol, olvasni, aludni lehet, oszt kesz. Aztan meg persze megsajnaltam, szoval jottem szobat pakolni, beszelgetni...hat jol kicsesztem magammal-) Nem voltam lelkileg rahangolva a pakolaszasra-)

     

    Most tobb nem megy, pedig hat lenne mit, filmezes van megint....majd a film utan a sajat gepemrol.  

    előzmény:
    kysslina (89)
    2010-03-04  03:22
  13. 2010. március 4. 03:2289.

    "Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

     

    Hat ez!! Ez hatalmas!!!!!!

     

     

    Van egy baratnom ott, aki bar nem magyar, csak a ferje volt az, probal magyarul irni idonkent, es o irta nekem ezt az idezetet:

     

    "Legy onmagad, mindenki mas foglalt mar! " -ez is nagyon tetszett-))

     

     

    “A világ amit teremtettünk a gondolkodásunk eredménye; nem lehet megváltoztatni gondolkodásunk megváltoztatása nélkül.” (Albert Einstein)

     

     

    "Az élet ígéret - teljesítsd!" (Joshi Bharat)  " Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember. "

    Galla Miklós 

     

    előzmény:
    Prókátor13 (1)
    2010-02-26  05:54
  14. 2010. március 4. 03:0988.

    En elhittem.., bar csodalkoztam nagyon, de gondoltam, o is regi kepeket tett fel magarol, de nem stimmelt a korhoz az, ahogy es amiket ir..

    En elhiszem amit az emberek mondanak elsore, mert miert hazudna? En egyetlen dologban nem mondtam meg az igazat, de azt is csak azert, mert faggattak, es nem akartam rola beszelni, hat mondtam valamit, hogy hagyjanak a temaval, de alapbol nem erzem ertelmet annak, hogy ne mondjam meg a valosagot. De akkor nem vagtam le Manonal, hogy eppen szorakozik-))

     

    Mintha erezte volna, hogy tegnap kinlodtam, telepakolt mindent Van Goghal, meg a Nabuccoval, es a Csajkovszkyval a napom fenypontjait kaptam tole.. De nem reagaltam le, mert ahhoz se volt kedvem.

     

    azert ezeket beteszem, mert szerintem mindenhol, mindig helyuk, es ertelmuk van...

     

    Tchaikovsky - Piano Concerto 1 - B Flat Minor

     


    NABUCCO´S "VA PENSIERO SULL´ALI DORATE

     

    ez meg az en linkem volt, imadom:

    The Nutcracker, Act 2 Tableau III: Part III.Divertissement: Coffee (Arabian Dance)

     

     

    előzmény:
    Prókátor13 (79)
    2010-03-03  17:38
  15. 2010. március 3. 23:0187.

    Mikor azt ujsagolta itt nagy "boldogan" akkor mar teljesen sarba taposott privatban mydmanak, csocsettnek, meg mindenkinek akit csak ert. Mar igy jott ide (marmint oda Montrealba). Az, amit itt ir, meg ami a valosag, az nem egy es ugyanaz. En a sajat boromon tapasztaltam. Az sem egy es ugyanaz, ahogyan szemben beszel veled, es amit a hatad mogott csinal. Ketszer vettem eszre, hogy miket ir rolam, mikozben bajolgott ott nekunk, azaz ket alkalommal vontam emiatt kerdore. Egyebkent sem ertettem, mert ezen ket alkalom (ami valamilyen szinten jogos, mert ha valaki nem mutatja, hogy baja van veled, ott el nalad, ott eszik), akkor mi a francert kopkod masoknak mindekozben, szoval nem, nem volt boldog. Es amitol nem volt boldog, az azert kiugrott a topicon, mikor eloszor megmutattam a hazat amit bereltunk,  majd amikor azt kaptam elso pofonkent, hogy neki miert nem bereltem egy ilyet.. Egyszeruen nem ertettem az egeszet, mert ket utcaval arrebb is volt olyan haz..  Utana mar jott mindennel, amit, es ahogyan valakit csak lehet alazni, mocskolni.. aztan meg jott, hogy mikor sutogetunk egyutt, es akkor a parom irta neki, hogy addig alljon fellabon. Ez meg meginkabb olaj volt tuzre. 

     

    Ket novel volt egesz eddigi eletemben problemam. vele, meg a baratnojevel, amire nem kivanok kiterni itt nyilvanosan, hogy o mi celbol beszelt velem, mert egyszeruen a legaljasabb, legmocsokabb dolog amit ember el tud kovetni a masik emberrel, szoval csak hasznalt, finomkodott, mikozben egymasnak mar regen lehordtak engem mindennek.

     

    Azota talalkoztam innen is szemelyesen masokkal, es erdekes modon semmi hasonlora nem volt pelda. Amig csak veluk, addig meg hiheto is volt, hiszen en egyedul mit mondhattam volna kettovel szemben?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (84)
    2010-03-03  20:09
  16. 2010. március 3. 22:4386.

    Na csak egy gyors helyzetjelentes-)))))))))))

     

    Noah remekul vette az akadalyokat, nagyon jo fiu volt (nu mobdtam, hogy itthon rossz nekunk, de ez jo, mert itthon elengedi magat, es tudja, hogy imadjuk), szoval jo fiu volt, kilestem, eppen jatszott, nevetgelt, ugyhogy akkora ko esett le a szivemrol, hogy lemondani nem tudom.

     

    Kozben azert nem malmoztam itthon, a majornal voltam.. szoval felhivnak, es osszeul velem o, meg valaki, aki valamifele agyasa a korneyekbeli cegeknek, szoval aki engedelyt ad, organizalja oket, meg segiti..

     

    na most vagyok abban az allapotban, amikor remegek mint a kocsonya, ott is remegtem mikor ebszeltem, de szerencsere van mar annyi gyakorlatom ebben, hogy nem latszik rajtam, illetve talan kell ez az adrenalin ahhoz, hogy jol tudjam csinalni amit en mindig is akartam csinalni, amihez ertek, es amit szeretek nagyon..szoval kell ez az izgatottsag, csak ilyenkor a vegen mikor meg ebben a felfokozott dologban vagyok, ez azzal jon elo, hogy raz a hideg, majdnem be is lazasodom.. Igazabol ez az elejen szokott csak lenni, kesobb eszre sem veszem, de most nagyon-nagyon sok mulik azon, hgoy hogyan es miket beszelek.. szoval kiszedi az energiaimat, de ez jofele kiszedes, az amibol tudok epitkezni. vagy pedig nagyon feltuningol, nem is tudom mi ez igazabol, es kulonben sem lehet erteni amit irok, de proki enked irom, ugyis erted, hogy mi van..

     

    Ne nezzetek a betukevereseimet, mert gyorsan irok, 10 ujjal, es diszgrafias vagyok, de most szarok ra..  A kicsi fiam jol erezte magat, es nekem ennyi kellett, hogy merjek nekilodulni igazan, hogy jo helyen tudjam ot, es hogy tudjam, hogy elfogadjak ot, szeretik. Ugy latom, hogy igy lesz. Azt mondtak, hogy nagyon szepen beszel angolul, ertettek mindent-))) na ennek is orulok-)) jol evett, csak nem aludt, hat majd azt is fog biztosan elobb, vagy utobb. Az teny, hogy latszik rajta, hogy elfaradt, ugyhogy ma korabban leteszem kicsit aludni... 

     

     

    Proki kivanj csak de okosan! Az effele mesekben is ez a lenyeg.. nu en kivantam, es dolgozom azon, hogy megvalosuljon.. Olyat kivantam, ami segit mindenkinek korulottem, segit a varoson, amit nagyon szeretek, azaz mindenki jol jar vele. Aki idejon emiatt, aki dolgozik benne.. ez egy nagyon jo dolog. Es ettol en nagyon boldog vagyok, mert erzem, hogy valami olyanba vagtam, ami miatt az emberek visszamosolyognak majd egymasra, ESSS ha ugyes vagyok, akkor nagyon sok penzt fogok keresni, ami segit nekem abban, hogy majd azzal foglalkozzam kesobb, amit zinten nagyon szeretek.. de ez igy rozsaszin, meg csopogos.. meg amugy sem lesz ez faklyasmenet, es most nagyon nem az.. de ma a Nap is sutott ugyhogy mi mast tehetnek, mint hogy bizom magamban, es abban, hogy jofele indultam el.. tortent ma mas is, majd este elmeselem.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. március 3. 22:1385.

    A kapu nyitva all...-) 

     

    Nagyon sajnalom Norat, nem tudtam....

     

    Nekem is vannak regi "ismerosok" akik hianyoznak, es hat meglepetesek is, regiek, akik meg mindig itt vannak....

    Hulyulok mindig a csillagokkal, de nem erem fel esszel igazan, kicsi vagyok hozza...valaminek azert megis lennie kell. Olvastam a multkor valahol, hogy az elmult evben voltak a legnagyobb valtozasok mindenhol, a csillagok allasa befolyasolt sok mindent, nem csak a maganeletunkben, de termeszeti katasztrofakat is okozott.

    Ha vegiggondolom mi mindenen mentunk keresztul az elmult masfel evben, stroke, baleset, maganeleti gondok, koltozesek, munka illetve inkabb nem munka, nem maradt semmi meg abbol az allapotbol ami masfel eve volt. Mint a sajat farkaba harapo macska, a kor bezarult. 

    Aztan ra kellett jonnom, hogy nem en vagyok az egyetlen, mindenhol ezt latom magam korul. Nincs egyetlen ismerosom sem, akit tobbe kevesbe valahol ne viselt volna meg az elmult masfel ev, es hat azert nem lehet mindent a gazdasag szamlajara irni. Annyi a kulonbseg, hogy voltak akik kitartottak, es atveszeltek, voltak akik nem voltak eleg erosek, es elsullyedtek mint en is. De megtanultam lassan uszni-) 

    Nagyon vartam ezt az evet, es valoban sokkal nyugodtabb lett minden, mintha kezdene kiderulni az eg vegre, elmult a rontas, el lehet kezdeni vegre egy uj holnapot, aminek talan ertelme is lesz vegre. Mintha most setalnank ki a pokol kapujan.

    Vicces a sajat hulyesegeinket a csillagokra kenni, mi? Pedig valahol igy van. Ha a hold kepes megmozgatni a hatalmas tengereket es ocanokat, hogy ne lehetne hatassal  egy ilyen apro pontra mint az ember? Ha a hold kepes ra, akkor az a sokmillio csillag, bolygo milyen zavart okozhat bennunk?

     

    Milyen bajod volt? Ha nem gond mehet itt, ha nem publikus priviben. Valoban nem tudok senkirol semmit, nem jartam itt az elmult masfel evben.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (84)
    2010-03-03  20:09
  18. Torolt_felhasznalo_618555
    Torolt_felhasznalo_618555
    2010. március 3. 20:0984.

    LOL!! :)))))

     

    Ra se rants, egyutt sargulunk, es szerencsere nem a majbajtol!:)))

     

    Rita Hayworth a szerencses holgy, sajnos nem en!:)) Csak nagyon tetszik ez kep, olyan klasszikus. neked voltak ilyen kepeid, meg a lanyod! istenem, milyen gyonyoru volt! Meg biztos az most is. Modellnek kellett volna mennie! 

     

    Viszont nincs tobb kep, csak ez az egy, nem tudom mi van a rendszerrel.

     

    Orulok, hogy emlekszel ram!:) Probalom keresni a regieket, de vagy eltuntek vegleg, vagy mas neven vannak. 

     

    (nora, st.bleu, zzizzz, sthumer, halgabi stb)

     

    Norat megleltem, de mire hozza jutottam -volna!- kiderult, hogy epp elotte 1-2 hettel halt meg!!!! Regota mas nevet hasznalt.

     

    Bleussal leveleztem sokaig, de megszakadtunk es mar az a cime nem mukodik, a tobbiekrol meg semmi. Andit is megleltem, sajnalom, hogy meg mindig tart a harag(?). nagyon szerettem mindkettojuket; Andit is meg Linat is. Emlekszem milyen boldogan irta Andi, hogy koltoznek Motrealban es kozel lesz majd Linaekhoz. Nagyon -nagy oszinte orom volt a leveleben.

     Nagyon szomoru, hogy igy alakult.

     

    En beteg voltam. Sokaig. Nagyon. Remelem mar meggyogyultam.

     

    Majd jovok meg, ha johetek!:)

     

     

     

     

    előzmény:
    Prókátor13 (82)
    2010-03-03  19:51
  19. 2010. március 3. 20:0883.

    Nekem irtak...horoszkop....jol megmondom jovendo mondo...az a jo benne, hogy nem egyedul nekem szol, tizenket honap van, szoval minden kizenkettedik ember kapkodhatja a fejet ra...hehehe, szerencsetlenek, be kell erniuk az en horoszkopommal-)

     

    Márciusban fokozatosan megkönnyebbülhetsz. Végre nem veled fog mindenki foglalkozni. Kicsit lecsendesednek körülötted az emberek, és másba „kötnek bele”. Emiatt fellélegezhetsz, és az „önvédelem” helyett foglalkozhatsz lényeges ügyekkel. Az örömben üröm lehet, hogy valaki távozik: vagy elköltözik, vagy megszakad vele a kapcsolat. Ne aggódj, mert ez valószínűleg nem végleges! Fogadd el, hogy most nem tarthatod vissza! A hónap közepén új szerelem vagy új ismeretség robbanhat be az életedbe. Felkavaró és szokatlan lesz, de nemcsak az ember, hanem a te reakciód is. Ne fogd vissza magad! Éld meg a pillanatot! Egész hónapban okosan és takarékosan kell gazdálkodnod a pénzeddel. Írd össze a várható bevételeket és a kötelező kiadásokat, és csak a fennmaradó részből költs! Lehetőleg ne vegyél fel kölcsönt! Addig nyújtózz, ameddig a takaród ér., 

     

    Mi az, hogy fokozatosan megkonnyebbulok...meg ennel is jobban???? Mondtam mar, hogy szines ruhakba oltozom, vege a feketenek, kell ennel tobb, lehet meg tobb, hasznaljak tan make upot is???

     

    Mi az, hogy nem velem fog mindenki foglalkozni??? Dedede, igenis akarom, legyek csak a vilag kozepe, hulye horoszkop!!!! 

     

    Mi az, hogy tavozik valaki??? Meg ne probalja, belerugok!!!!!

     

    Hehehe, uj ismeretseg??? Meg a napi harom uj ismeroson felul??? Wow, felkavaro, szokatlan...meghozza az en reakciom is??? Imadom a reakcioimat, mar reszelem ra kormomet-)  

     

    Mi az, hogy ne fogjam magam vissza???? Probaltam valaha is, tudna esetleg valaki is visszafogni, hulyeseg, ez a horoszkop gyaros nem ismer engem-)

     

    A vege viszont igazan nekem szol. Nagyon takarekos vagyok. Meg a semmibol is. Mig eljon a nap, hogy ahhoz fogok amit akarok, es azt csinalok amit akarok. Azon meg egy kicsit gondolkoznom kell mit akarok....de azt aztan nagyon-)

     

    Unalmas oraitokban olvasgassatok horoszkopokat-)  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. március 3. 19:5182.

    Wow-)))) 

    Meg ne probalj tovabb menni egy tortenet nelkul-)

    Mi van veled, mi, hol, hogy mint, Te azota is itt????

    Kattintottam a nevedre, lattam a fotodat, hopp, sarga lettem, de nem baj, jol all nekem...mintha azt jelezne, hogy van tobb foto is, de nem adja a rendszer...tan utal engem....no mindegy, el ne menj, maradj meg-)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (81)
    2010-03-03  19:07
  21. Torolt_felhasznalo_618555
    Torolt_felhasznalo_618555
    2010. március 3. 19:0781.

    Sziasztok!

     

    Orulok, hogy beneztem, nagyon jol ereztem magam ahogy olvasgattalak titeket!

     

    Koszonom, hogy itt lehettem!

    előzmény:
    Prókátor13 (1)
    2010-02-26  05:54
  22. 2010. március 3. 18:0580.

    Ha legkozelebb repulnek, fotozd le, belefer, mostmar nem kell szamolgatni oket, csak kattintgatni-) SOHA nem lattam meg hattyukat repulni! Csak uszni a vizen, es abbol is tan harom volt a legtobb egyszerre. Valahogy sosem vagyok epp a megfelelo helyen, erzem is, mindig mashova vagyom. A gyerekeim miatt lettem roghoz kotott, ha egyedul lennek vilagcsavargo lennek. 

    Vagyni nem merek ra, mert megkapom. Valaki, aki fontos nekem mondott egy tortenetet, azota itt mocorog bennem, megfontoltta tett. Kivant valamit, es megkapta. Aztan azota tudja, hogy nem kellett volna.

    Azota egyetlen dolgot kivanok igazan, egy lotto otost, de szerencsere az Univerzumba tobb tudas szorult, nem adja meg, tan tudja karomra valna. Pedig azert en felvallalnek egy ilyen veszelyt-)  

     

     

    előzmény:
    Bogie (77)
    2010-03-03  06:16
  23. 2010. március 3. 17:3879.

    Ezt az elszakadosdi jatekot en is eljatszottam mar parszor. Nem is csak egyszer tortenik, ez meg csak az elso lepes. Aztan jon az iskola, a baratok, elso szerelem, kikoltozes...majd a legvegen jossz ra, tok mindegy hol van, azert megsem ment el orokre, hazater. 

     

    Kata!!! Ugye nem hitted el komolyan, hogy a Mano 31/ben szuletett????-)

    Lokoto, szeltolo-) Levelezek vele priviben, nyugi, annyi idos mint mi vagyunk-)

    Kerdezz ra, megmondja.  

     

    Kesobb jovok, elkepzelesek vannak bennem, dedelgetem oket, varialok-) Meg hajat festek. No, nem vadito voroset, mert megtalaltam ugyan az interneten, de kiderult, hogy kifogytak belole. Sotetvoros leszek es merges-) Reszkess vilag, szamolnod kell velem, resen vagyoki-)   

     

    előzmény:
    kysslina (78)
    2010-03-03  07:03
  24. 2010. március 3. 07:0378.

    Nu leszedtem a farmomat, meg az odaegett kajakat a cafeworldon (tegnap kellett volna).. Manot felkoszontottem utolag (mar miert is ne kesnek el mindig a koszontesekkel?), aztan ennyire fuottta mara (ezt mar ki nem javitom-))DDD megvan minden betu, tegyetek helyre!-)) Belegondoltam Proki..Mano 31-ben szuletett... az apam 48-ban... Mar Z is kerdezte, hogy miert nem talalok en korban hozzamillo baratokat?? Mit tudom en!?

     

    Szoval nem tudom, hogy mara mit josolt a borzaszcopom , de a bal labam tettem ki az agybol eloszor..

    Noah kapott ket oltast (egy elmaradt, egy meg eppen idoszeru volt), gondoltam, hogy utana majd biztosan nyaldossa sebeit.. No nem tette, hozta a szokasos formajat kb ilyen allapotokon megyek keresztul, mint ezek a jelek itt.. Nem lehet ot leteriteni, tiszta takony, oltast kapott, de neki egyszeruen meg se kottyan semmi. Mellesleg teljesen szerelemben vagyok vele, csak eppen gyozzem ot energiaval, turelemmel.. neha 4-unket kifaraszt, a kutyakrol nem is beszelve.

     

    Szoval holnap kezdjuk a daycare-t, es belegondoltam, hogy akkor elvagjuk a koldokzsinort.. es akkor most patoszolok..: majd belepusztulok komolyan, kozben meg mintha valami csoda ele allnek, nem tudom hirtelen mit fogok csinalni nelkule..(na azert lesz mit).. ez olyan, mint amikor a ket masik nagy lett, allandoan ho=ianyzott seta kozben a kezembol a babakocsi... annyira megszoktam annyi ev alatt, hogy mindig tolom magam elott, hogy utana mar utaltam anelkul menni..de uresen nem tolhattam ugye. Szoval jo lesz nekem, meg Noahnak is, csak nem ertem, akkor miert bogom el majdnem magam... es miert van tole rossz kedvem..??

     

    Bogie: igaz amit irsz..en maradtam bagolynak, de teny, hogy megis jobban szeretek koran kelni (ha valami csoda folytan sikerul), mert meg az sem jelent semmit, hogy jarkalok, sot a feltett kerdesekre is kepes vagyok valaszolni, de igazabol alszom delig..  utana ebredezem, majd 4-5 ora korul falat tudnek rakni olyen eroben vagyok... De ha valami oknal fogva 100% ebren vagyok, azaz energikus is, akkor imadom a koran kelest..elsosorban mert azt juttatja eszembe, amikor mentunk nyaralni a nagynenemekkel, es kora hajnalban meg sotetben vartuk a vonatot (amikor apolono voltam, akkor 6-ra jartam, de a buszon valo zotykolodest hajnalban nem szivesen idezem fel magamban), igy a koran keles nekem Balatoni nyaralas-))

     

    Na de most megyek, mert almos vagyok, nyugos vagyok...izgatott vagyok, ideges, meg ilyesmi..holnap csak ugy le kell tennem a kicsi fiam egy szamara ismeretlen helyen, es hagynom kell, hogy azt higyje: otthagytam ot, elhagytam ot. Es ebbe belebetegszem.. Meg akkor is, ha szuper jo hleyen lesz..

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. március 3. 06:1677.

    Tiszta orulet......nekem minden reggel negyed nyolckor egy bizonyos ponton kell lennem......kerditek hogy miert ? hat, hogy lassam a trombitalos hattyukat, akik akkor keresztezik folottem az orszagutat....immaron egy hete )))))53-an vannak, hofeherek, csodas hosszu nyakuk elorenyulik a levegoben es repulnek valamelyik tora, kozben pedig trombitalnak......Ha vitat akartok nyitni az elmebeli allapotomrol......erre stilszeruen csak azt mondom, hogy hattyuk......

    Regen delig alvos voltam, aztan egyszer mikor visszajottem Magyarorszagrol siman atvaltoztam, koran kelo lettem....a mai napig sem talalok ra magyarazatot, igaz nem is nagyon keresek.

    Orult sokat vesztettem a "delig" alvassal....merthogy miota koran kelo vagyok azota latok, erzekelek csodakat, mint pl a trombitalos hattyukat.

    ja es meg is szamolom oket....csak a pontossag kedveert....

    Ma Siva istennot jatszottam, egyedul leven az irodaban, egyszerre negy telefonra valaszoltam, aztan valamikor delutan ketto korul magyarul szoltam a telefonba.....na mondom mostmar valoszinuleg faradt vagyok...Mindenki kihullik mellolem, a 19 eves titkarno beteg lett, a fonoknom Vegasban ragadt, azok is betegek lettek....shit de jo, hogy ilyen szuper shape-ben vagyok ;) 

    A fonok helyettessel az utolso oraban vicceket meseltunk, irto jokat rohogtunk, mert Moricka vicceket probaltam atforditgatni angolra, ugy hogy ertelme is legyen...jo sok marhasag sult ki belole. 

    Egyebkent a fonok helyettes neger szarmazasu, de hofeher ember, feher arcvonasokkal , egy makulanyi feketeseg nincs benne......de jokat rohog amikor sajat magat "nigger"-nek nevezi....na meg en is. Mi ebbol a tanulsag.......hat nem sok, legfeljebb annyi, hogy sosem lehet tudni mikor kivel allsz szemben......a latszat csal   

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top