Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Paleolit táplálkozás

eva74
Létrehozva: 2010. február 15. 08:33

Sziasztok,

 

Próbálta közületek már valaki ezt az életmódot? 

  1. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 11:5751.
    hú tényleg. De legaláb dr. :)
    előzmény:
    anyuka81 (48)
    2010-02-15  11:54
  2. 2010. február 15. 11:5650.

    Arról van szó és leginkább arra bíztat az étrend, hogy minél kevesebb feldolgozatlan élelmet vegyünk magukhoz, főzzünk, vásároljunk alapanyagokat.

     

    előzmény:
    Szellőlány (42)
    2010-02-15  11:45
  3. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 11:5549.

    Mondjuk az is felröppen időről időre, hogy mi van a virsliben...

    és a tejről is többször hallotta már az ember, hogy milyen embertelenségek vannak benne. Amikor még gyakrabban hallgattam a Vendég a háznál c. műsort, egyszer egy fülész doktornő azt nyilatkozta, hogy mennyire látványosan elhagyják a gyerekek az arcüreg- és középfül-gyulladást, ha kiiktatják a tejet az étrendből.

     

    nekem akkor is a közétkeztetés a legnagyobb problémám. Az nagyon sok helyen még normál emberi méretekkel mérve is egészségtelen.

    előzmény:
    Suee (43)
    2010-02-15  11:45
  4. 2010. február 15. 11:5448.
    Sz. G. klinikai szakpszichológus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (45)
    2010-02-15  11:49
  5. 2010. február 15. 11:5447.

    Nem beszéltem rá senkit, csak nem szeretem a megalapozatlanul vagdalkozókat.

    Ha mást akarsz enni, egyél mást.

    előzmény:
    Edith7 (32)
    2010-02-15  11:21
  6. 2010. február 15. 11:5446.
    Hát igen, valószínűleg azért van fent a honlapján az összes alapelv, ami a paleolit táplálkozással kapcsolatos.
    előzmény:
    Szellőlány (44)
    2010-02-15  11:49
  7. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 11:4945.

    Akkor tisztázásképpen.

    Én nagyon kedvelem Sz.G. írásait, már a Nő felemelkedése és tündöklése címűnél beleszerelmesedtem. Erre jött még az Isten az agyban.

    Nem egyszerűen humoros, hanem sok-sok mostanában végzett vizsgálatra alapozva hozta létre ezeket az irományokat. Jó a stílusa, és nagyon olvasmányos, ráadásul iszonyúan informatív.

     

    Lehet, hogy nem dietetikus, hanem pszichiáter, tehát orvos. Van fogalma az anatómiáról és úgy általában az ember felépítéséről. Matematikus is, tehát ha abból indulok ki, hogy tud gondolkodni, akkor máris nyerő. Ha olvasom és ha hallom nyilatkozni, mindig az az érzésem van, hogy igazán kritikus szemlélete van. Nem foglal állást sok esetben, egyszerűen tényeket közöl.

     

    És a paleo étrenddel is ez van. Nem azt mondja, hogy ne egyél krumplit meg kenyeret, hanem elmondja, hogy mekkora a glikémiás indexe. És hogy ha makarónihoz egy pohár tejet iszol milyen óriási mértékben megemeli az inzulinszintedet. Szóval rád van bízva a dolog. És hogy a tejtermékekkel az a baj, hogy az a fajta tehénfaj terjedt el a mi földrészünkön, aminek a DNS-láncában van egy aminosav, ami a nem tudom milyen hatás következtében ópiátszármazék lesz (mint a heroin).

     

    DE!

    Maga Szendi Gábor is azt mondja, hogy nem lehet a dolgokat önmagukban vizsgálni, hiszen mondhatjuk azt is, hogy aki tejtermékeket fogyaszt, az próbál egészségesebben élni, tehát mondjuk sportol és több gyümölcsöt is fogyaszt. Ő (Sz.G.) - többek között - azt írja le, hogy a média és  a gyártók mennyire érdekeltek a fogyasztásban. Mert az egészség nem üzlet, a betegség az az.

     

     

    Amúgy meg az egész könyv ott kezdődik, hogy egyszerűen felesleges annyit enni, mint amennyit a mai ember eszik. 

    Az irodai dolgozóknak meg tényleg felesleges annyi szénhidrát :) Kár, hogy olyan finom a pizza...

     

     

    A Scientológiával meg Lenkei áll kapcsolatban :)

     

     

    előzmény:
    Edith7 (32)
    2010-02-15  11:21
  8. 2010. február 15. 11:4944.
    Megirigyelte Norbi babérjait (meg az iszonyatos mennyiségű pénzt. amit efféle diétákkal keresni lehet).
    előzmény:
    Dike (11)
    2010-02-15  09:56
  9. 2010. február 15. 11:4543.

    figyelj, ezt 100%osan nem lehet csinálni... nem is célom.

    Sztm a virsli belefér, én azt szoktam enni, és működik a dolog ezzel is.

    De, tejföllel is leöltöttem a rakott cuccokat, sőt a kávémba is szoktam tenni egy kis tejet.

    Ellenben a joghurtról, kefirről, tejszínről, ömlesztett sajtokról, túróról teljesen leszoktam. És tejból is jóval kevesebbet iszom mint korábban. 

    előzmény:
    Dike (41)
    2010-02-15  11:38
  10. 2010. február 15. 11:4542.
    Errôl még soha nem hallottam, de a fórum felkeltette az érdeklôdésemet és utánaolvastam egy kicsit (aki tud németül és/vagy angolul, annak ajánlom a wikipédiát errôl).Véleményem röviden összefoglalva: vitatott (és most jóindulatú voltam) eméletrôl van szó, amelynek alapján kaptunk még egy fajta diétát mintha nem lett volna eddig is ezer meg egy elmélet, amelyrôl mindrôl kiderült, hogy nem szentírás.Az alapja egyszerűen nem igaz: igenis megállapítottak genetikai módosulásokat az elmúlt 10 ezer évben és semmi, de semmi bizonyíték nincs arra, hogy a mi emésztesünk ugyanúgy működne, mint a kôkorszakban. Sôt inkább az ellenkezôjére találtak bizonyítékokat.Arról nem is beszélve, hogy nincs egységes kôkorszaki "étrend". Azt ették, amit találtak és Afrika meg Grönland között marha nagy eltérések voltak.Vagyis mi marad ebbôl az egészbôl: aki fogyni akar ne egyen sok szénhidrátot; a gyümölcs meg a zöldség egészséges; aki nem bírja/szereti a lisztet, az ne egye!Ámen. Ezt eddig is tudtuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. február 15. 11:3841.

    Azért a virsli nem hangzik valami paleo-nak.

    A rakott cuccokat nem öntöd le tejföllel? 

    előzmény:
    Suee (38)
    2010-02-15  11:31
  12. 2010. február 15. 11:3740.
    nasinak este még ettem egy kis diákcsemegét is, chips helyett, ha pedig édeset kivánok akkor szoktam paleo kókuszgolyót, tejbezabit, vagy muffint sütni, illetve néha 1-1 kocka étcsoki is belefér (nekem). Párom is szereti mindet, pedig ő aztán nem hires arról hogy odafigyelne az egészséges étkezésre :) neki csak az számit hogy finom legyen... 
    előzmény:
    Suee (38)
    2010-02-15  11:31
  13. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 15. 11:3539.

    Nekem is lenne még egy kérdésem,aztán többet már nem zaklatlak :)

    A hidegen sajtolt olajokat miért tartja károsnak a könyv?

    Mert csak annyit olvastam róla neten,hogy az is ugyanolyan káros,mint a finomított.

    előzmény:
    anyuka81 (36)
    2010-02-15  11:29
  14. 2010. február 15. 11:3138.

    Én szivesen leírom neked, mert sztm rohadt jókat ettem...

     

    Tegnap reggelire avokádót ettem (minden reggel azt eszem),

     

    11 körül ettem egy banánt.

     

    Ebédre ettem 2 tükörtojást 1 pár sült virslivel, teflonban nagyon minimal olivaolajon sütve.

     

    Vacsorára rakottkelkáposztát csináltam abból ettem, illetve csináltam rakottkarfiolt is (rizs helyett zabpehellyel), azt ma fogok ebédelni. Vacsira szerintem megint tojás lesz, vagy lecsó, esetleg husi salátával.

     

    Nem hiszem hogy a rakottkrumpli vagy a milánói makaróni jobb.

     

    Egyébként múlthéten csináltam milánóit is, a párom tésztával ette én meg salátára raktam. És rohadt fincsi volt.  

    előzmény:
    Edith7 (35)
    2010-02-15  11:25
  15. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 15. 11:3137.
    Köszönöm a választ,és anyuka81-nek is.
    előzmény:
    assigned (28)
    2010-02-15  11:14
  16. 2010. február 15. 11:2936.
    Lefektetem a gyerekeket, és jövök, leírom. (Persze a többiek is leírhatják)
    előzmény:
    Edith7 (35)
    2010-02-15  11:25
  17. 2010. február 15. 11:2535.
    Megtennéd, hogy leírod mit eszel ma és mit ettél mondjuk tegnap egész nap? Tényleg kiváncsi vagyok és becsszóra nem kötök bele!
    előzmény:
    anyuka81 (26)
    2010-02-15  10:59
  18. 2010. február 15. 11:2334.

    pedig ha elkezded csinálni akkor nem az.

    Egyébként meg attól is függ mennyire cisnálod szigoruan. Pl nálam a túrórudi néha bejátszik. Sütiket meg tudok csinálni paleot is.

    De pl a krumpli egyáltalán nem hiányzik.

    A tésztát szeretem, meg a kenyeret is. De még karácsonykor se bűnöztem, és abszolut nem éreztem önsanyargatásnak. 

    előzmény:
    Dolcee (31)
    2010-02-15  11:18
  19. 2010. február 15. 11:2233.
    Az emberek évtizedeken-századokon stb. hozzászoktak a liszthez. Ezek után, mivel mindenki így eszik, elég nehéz agyban átállni. Nekem szinte azonnal sikerült viszont, mert úgy érzem, hogy ezel max. csak jót tehetek magammal. Nem a kívánásról van itt  önmagában szó. Attól, hogy valamit megívánok, nem biztos, hogy jót is tesz. Aztán van olyan is, hogy az ember megkóstolja ezeket, időnként, van, akinek ez a kompromisszum, neki belefér az étrendjébe. Én speciel örülök, hogy végre nem kell azokat a vacak kenyereket ennem, ami kamúgy is tele vannak mindenféle műcuccal, és utólag visszanézve mindig puffadtam tőlük, csak addig másra fogtam.
    előzmény:
    Dolcee (31)
    2010-02-15  11:18
  20. 2010. február 15. 11:2132.

    Figyu,

     

    ha neked hiteles, akkor olvasd, kövesd.

    Aki meg nem hiszi a józan eszétől vezettetve, de végzettség hiányában meggyőzhetően, nem kéne rábeszélni.

     

    Bocs' a stílusért, csak átvettem tőled.

    "

    Főleg úgy, hogy nyilvánvalóan te sem vagy dietetikus és magát a könyvet sem olvastad. "

    TE dietetikus vagy? Nem? Akkor ne idegesítsen, hogy aki szintén nem, hozzászól a témához, merthogy van véleménye róla.

    Miért van szükség erre a sokféle marhaságra, amikre mostanában rábeszélik az embereket? Régen azt mondták (aki nem akar könyvet írni, az most is azt mondja..))), táplálkozzunk változatosan, mindenből és semmit túlzásba vive.

    Az ajánlgatott  zabból és zabpehelytől már az ember pacinak érzi magát... Nem vagyok én angol, hogy zabkását egyek...persze csak azért szidom, mert nekem nem ízlik, akinek igen, az egye jó étvággyal, csak ne állandóan. Ennyi húsnak, amit a paleo kaja menű ajánlgat, köszvény és más csúnya dolgok lesznek a vége...különösen akkor, ha nem lehet mellé hozzáillő köretet enni. Azt már írta valaki, hogy napi 8-12 órai fizikai munkát végzőknek nem kéne (ámbár szerintem pont azok, akiknek úgysincs pénzük ennyi húsra..!), hacsak nem esznek az energia miatt darált zsírt...arra is volt már recept az nlc-én---valahonnan eszkimóéktól átvéve. Majd mindjárt felel nekem valaki, hogy dehogynem lehet köretet enni, valami zöldségeket, esetleg magokat--- állítom, hosszabb távon mind kinyírja a gyomrát, csak 10-20 év múlva, mikor már nyöszörög, nem jön vissza a topikba, hogy beírja, annak az egyszeri jól letolt fórumozónak igaza volt ám!

    előzmény:
    assigned (18)
    2010-02-15  10:42
  21. 2010. február 15. 11:1831.
    Szerintem ez akkor sincsen túl jó hatással a szervezetre. Nekem ne mondja senki, hogy aki így él, az soha nem kívánt meg egy túrógombócot, túrórudit, egy szelet süteményt, vagy valami kelttésztát, haburgert, hotdogot, pörköltet nokedlivel, egy jó rakottkrumplit, paprikáskrumplit...stb... A hagyományos ízeket. Én inkább nevezném ezt önsanyargatásnak.
    előzmény:
    anyuka81 (26)
    2010-02-15  10:59
  22. 2010. február 15. 11:1730.

    Bár nem tőlem kérdezted, de azért válaszolok: 

    a zabpehely azért nincs a tiltólistán, mert sokkal kevesebb benne a szénhidrát, mint a krumpliban vagy rizsben, NINCS benne glutén, állítólag (forrásom sajnos nincs) mikor a glutént vizsgálták benne, szennyezett volt búzával, és ezért mondják róla, hogy van benne glutén, és igazából ez nem kimondottan paleo, de átálláskor, időnként  kompromisszumként belefér. Nincs olyan, hogy vki 100%-ig betartja a paleo-t, mondjuk esetleg akkor megközelíti, ha valaki cukorbeteg, jobban igyekszik és esetleg javulnak az értékei.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (27)
    2010-02-15  11:03
  23. 2010. február 15. 11:1629.

     

     

    Én november eleje óta csinálom a paleot és csak ajánlani tudom mindenkinek!! Régen volt néhány egészségügyi problémám ami nem gondotlam hogy összefügg ezzel de mostmár gyanus.

    Általában 10-11 órákat aludtam de volt hogy akár 14et is. Mostanában 6-7 órákat alszom, maximum ha nagyon fáradt vagyok akkor 9et.

    Világ életembe rendszertelen volt a menzeszem, 25-40 nap közt mindiog más. 3 hónapja 31 napra jön meg mindig.

    Sokkal szebb lett a bőröm, és talán mintha a hajam is kevésbé hullana, nem tudom.

    Fogytam azóta 13 kg-t. 

     

     

    Egyébként ezt nem lehet 100%ban csinálni, amiben én nagyon szigorú vagyok az a liszt, semmmii liszteset nem eszem. És ami nagyon durva hogy már nem is kivánom, pedig régn imádtam a tésztákat, pizzát, kenyeret. 

    Rizst néha szoktam enni, hetente - kéthetente.

    Zabpelyhet is alkalomszerűen.

    Krumplit nem.

     

     

    Rengeteg tojást eszem, heti 2 dobozzal legalább.- Emiatt aggódtam is ezért 2 hete csináltam egy nagy labort, és 1 db csillagos értékem sem lett se vérnél se vizeletnél!! A koleszterinem meg alacsonyabb mint tavaly januárban. Ezt mondjuk télleg nem értem... 

     

    Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. február 15. 11:1428.

     

    A zab egyfajta vésztartalék ebben a táplálkozásban, mert a glikémiás indexe alacsonyabb a többi gabonáénál. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (27)
    2010-02-15  11:03
  25. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 15. 11:0327.

    És azt nem tudod  véletlenül,hogy a zabpehely miért nincs a tiltólistán,és pl. a krumpli vagy a rízs miért  "tiltott"?

    Egyáltalán nem kötözködésből kérdezem,csak én még nem olvastama könyvet és érdekelne,és gondolom Te már elolvastad.

    előzmény:
    assigned (25)
    2010-02-15  10:57

Címlap

top