Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1950-ben születettek

zsebibaba50
Létrehozva: 2009. október 19. 11:37

Várlak ide benneteket Kedves 59 évesek, hogy megosszuk egymással tapasztalatainkat. 

Kíváncsi vagyok a véleményetekre miért lett teljesen leírva ez a korosztály, miért nincs szükség a munkánkra.

  1. 2009. november 16. 15:26126.

    Kedves Zsebi!

     

    Lemaradt az előző/következő (fordított a sorrend) a válasz másik fele.  Ha megengeditek - nem az eredmény gyönyürűsége, mert az tuti nincs, hanem az eklérés  érdekesség miatt - egy egyszerű rejtvény lenne a valós bemutatkozásom. Az a jó a net-ben, hogy elméletileg hat-hét kapcsolódáson/személyen keresztül bárkiez el lehet jutni, még egy teherhordó serpáig is. Pár éve ez az elmélet művelői kapták a matamatikai Nobel-díjat. Tehát, én Zsókának küldtem egy DVD-t melyen egy csoportban dolgozók négy filmje van. Felírattal, meg minden. Ez egy nagyobb elszórt morzsa, mint amit ti hagytatok a hozzátok vezető hálón. Zsóka bőven mérte, Te sokkal nehezebb dió voltál, de Te is csak elszórtál egy apró morzsát, s zsákutca pont a Zsebibaba50 volt.

    Megengedhetek ennyit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 16. 15:23125.
    Szia Adiemus!!! köszi az dicsérö szavakat, még elpirultam, de nagyon jól esett ! Irigyellek!!! két pici gyerek ujra megfiatalitja az embert, akkor is ha az unokája de ha a sajátja hát az gyönyörü lehet. Látod ezért vagytok Ti férfiak elönyben velünk szemben, ebben a korban is lehet saját pici gyermeketek! gratulálok!!Kivánom hogy eröben és egészségben neveljétek fel Őket, A Te foglalkozásod sem lehet nyugalmas, biztosan sokat kell dolgozni, azért vigyázz magadra, én már nem nagyon tudnám felvenni a versenyt a fiatalokkal,de aki még dolgozik annak ebben a rohano és kiméletlen világban muszály. A cim jó ,várom a DVD-t és nagyon nagyon köszönöm!!!
    előzmény:
    Adiemus (113)
    2009-11-14  18:51
  3. 2009. november 16. 15:22124.

    Adiemus!

     

    Kicsit meglepődtem mégpedig a következők miatt: a számítógépes tudomány képviselői inkább a fiatal korosztály, s lám itt vagy Te a mi korosztályunkból,aki még oktat is. Minden elismerésem a Tiéd és ki merem jelenteni, hogy ez ritkaság a  mi korosztályunkra ez nem nagyon jellemző, főleg ilyen felállásban, mint a Tiéd. Bocsánat a kicsit idétlen mondatomért, de remélem érthető vagyok.

     

    Szerintem ígénybe veszem a segítségedet ha megakadok és köszönöm a lehetőséget.

    A morzsára kíváncsi vagyok, hol hagytam el, de próbálok majd rájönni, de nem biztos, hogy sikerül. Nagy gratuláció Neked.

    előzmény:
    Adiemus (123)
    2009-11-16  15:01
  4. 2009. november 16. 15:01123.

    Szia Marika!

     

    Tőlem kérdezhetsz ha úgy adódik, harmincöt éve foglakozom számítástechnikával, s sok missziós időt töltök azzal - ahelyett, hogy gazdagodjak - , hogy a környezetemben élő korosztályombelieket „bevezessem" a számítástechnikába. A fiatalok sem ügyesebbek, csak bátrabbak, valamint egymástól többet tudnak, mernek kérdezni. (Látod egy morzsát hagytál, s azonnal meg lehetett találni az iwiw-en). Arra vagyok - magam előtt - büszke, hogy a nyolcvanas évek elején egy tv-s (iskola tv c. műsorban) interjúban megjósoltam az internetet az ezredfordulóra, bár én a televíziózáshoz szorosabban kötöttem. 

    Ennek ellenére egy szerény vállalkozásban űzöm ezt a szakmát vidéken, ma is eltöltöttem vagy három órát segitségadással.

    előzmény:
    zsebibaba50 (122)
    2009-11-16  14:44
  5. 2009. november 16. 14:44122.

    Szia Adiemus!

     

    Hála Istennek nagyon jó a szemed. Tényleg használom az óllót, szabok, varrok örökké itt a gépen. Most a másik osztálytársnőmnek küldtem egyet, mert olyan képet tett ki, a mostani fényképezkedésnél, amelyiken még rajta kívül ketten vannak. 

    Köszönöm a gratulációt. Tudod, hogy megszenvedtem vele először, elég sok időmet elvett, mert nem volt aki megmutassa, mert a gyerekek ilyenkor sajnos nincsenek itt.

    Kérném szépen a nevet, engedd, hogy megismerjelek. 

     

     

    előzmény:
    Adiemus (121)
    2009-11-16  14:35
  6. 2009. november 16. 14:35121.

    Kedves Zsebi-Marika!

     

    Látom egy kis frissítést végeztél az iwiw-es megjelenésem, egész ügyesen vágtad ki a fotót a csoportképből. Na ez az, ami a mi korosztályunkbelieknek - még a fiatalok zömének is - tízpontos feladat lenne. Gratulálok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. november 16. 13:46120.

    Aki fent van az iwiw-en és szeretné megismerni a másikat, privibe írja be a nevét. Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. november 16. 13:43119.

    Szép napot Mindenkinek!

     

    Remélem mindenki jól van. Nem nagyon mozog ez a topik, pedig jó lenne ha lenne egy kis élet benne.

    Adiemus: biztosan finomra sikeredett azért az a sütemény, főleg akkor ha mind elfogyott.

    Írtad magadról, hogy vállalkozói szférában dolgozol és hogy lépést kell tartanod a fiatalsággal. Nem könnyű feladat, mi is csináltuk hosszú éveken keresztül ezért merek róla nyilatkozni.

     

    Zsóka: köszönöm a visszaigazolást az iwiw-ről, legalább így tudjuk azt, hogy kivel is levelezgetünk egyáltalán. Így sokkal személyesebb minden. Ma különösebb feladatom nincsen. Netezek most délután és olvasni fogok be kell fejeznem a könyvemet.

     

    Erzsike: reméljük jobban vagy, amint tudsz gyere közénk légyszíves.

     

    További szép délutánt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. november 16. 08:21118.

    Jóreggelt Mindenkinek!

     

    A hétvégén új sütit barkácsoltunk. Miután a bevásárló listáról le hagytam egy-két tételt, így a kőleves mintájára almás-túrós pite készült. Hogy is mondjam, nem volt ideje meggyengülni.

     

    Tudom, messze elmarad Marika rószatortájától, de ahogyan a mesebeli állatolimpián, ahol a nyulnak nem a sünt kell futásban legyőzni, hanem minden induló a maga előző eredményét hívja versenyre - úgy értékelhető a teljesítmény.

     

    Kellemes hetet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. november 15. 23:42117.

    Szervusztok 

    Itten vagyok nagyon kemény héten vagyok tul , a fájdalmak miatt  de tul vagyok  minden nappal  jobban birom a karomat .

    Én valami becsipődésre ideggyulladásra gondolok  mert olyan fájdalmaim voltam mint hosszu évekkel ezelőtt amikor  lumbágom volt  de  most mindezt  a jobb karomba .

    Olyan jó volt most visszaolvasni  ahogy  kedvesen beszélgettek ,főztök  és dolgokról irtok .

     

    Remélem mostmár tudok majd jönni  én is bekapcsolódni .

    Kivánok nyugodt éjszakát szép álmokat

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 15. 23:01116.

    Szia Nori59

     

    Örülök, hogy jöttél, bármi gondod, problémád van meghallgatunk itt, ha úgy gondolod, hogy elmondod nekünk. Sokszor van úgy az ember, hogy maga alatt van és nincs a toppon. Szeretettel várunk.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490879 (115)
    2009-11-15  20:47
  12. Torolt_felhasznalo_490879
    Torolt_felhasznalo_490879
    2009. november 15. 20:47115.

    Köszönöm a meghívást!

    Nem vettem észre ezt a topikot, különben nem nyitottam volna, majdnem ugyanaz a téma.

    Én most nem vagyok valami szórakoztató, úgy fejezem ki magam , hogy "magam alatt vagyok", ha  megfordul a dolog, akkor bekapcsolódok a beszélgetésekbe. Kár lenne elrontani a hangulatotokat.

    Üdv.

    előzmény:
    zsebibaba50 (1)
    2009-10-19  11:37
  13. 2009. november 14. 21:32114.

    Sziasztok!

     

    Ma nem tudtam jönni, mert ezer egy feladatom volt, délután 2-re pedig osztálytalálkozóra mentem a 45. általános iskolaira. Nagyon jól éreztük magunkat, igaz nem mindenki jött el és sajnos már elég sokan hiányoznak is közülünk. Megkerestük a tablóképünket a folyosón, és vigyorogtunk egymáson. Volt olyan osztálytársam akivel 45 éve nem találkoztunk és mondhatom nem ismertük meg egymást, de ez nem is csoda. 

     

    Adiemus: nem cseréltünk orvoscímeket, receptekről sem beszélgettünk és még betegségekről sem. Szerencsére ilyen a társaság, mindíg felelevenítjük a gyerekkorunkat, kivel mi történt, volt beszédtéma bőven, de erre lényegében 6 óra hossza nem elegendő. Ha minden igaz jövő évben újra találkozunk, de akkor már nem az iskolában, hanem valamelyikünknél, egy jó kis bográcsolás erejéig. Ezzel viszont megvárjuk a jó időt. 

     

    Zsókám Édes. Remélem jól vagy. Biztosan jót tett a séta. Még Tatán laktam én is állandóan sétáltattam a két kiskutyust, természetesen a férjem is jött, mert két kutyussal elég lett volna.A póráz ugyanis állandóan összekeveredett és nehéz volt kibogozni őket.

    Mára elköszönök: Jó éjt 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. november 14. 18:51113.

    Kedves Zsóka!

     

    Hétfőd tudom a DVD-t postázni,  nálunk ilyenkor szombaton nincs posta.  Szerintem tudom a címed, (nagyon rövidítve: LJné, Búv, B-Zs u.).

    Nem titkolódzok - vállalkozóként dolgozom divatos szakmában, ahol fiatalokkal kell versenyezni, egy fenőtt s két pici gyerekem van s egy unokám - tehát nem a korosztályomra jellemző az életformám, de én választottam, s ha nem teszem,  „öreg fejjel” lemaradtam volna egy csodálatos felfedezésről: a boldogság a feleség szemében, s a gyerekek mosolyában van.

    A te írásaid azért fogtak meg, mert őszinték, egyszerűen tiszták, igazolnak egy becsülettel elvégzett aktív életet. A mértéktartás - mind erkölcsi, mind etikai - ilyen példákkal örökítődik helyesen. Hozzáteszem: szerintem!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. november 14. 11:55112.
    Szia Marika!!!! csak benéztem de már megyek is, irtam pár sort Adiemus-nak is , Bodrival sétálunk egy nagyot. Remélem hogy nálatok is szép az idö, bár a pesti lányok azt irták a topikon hogy ott csunya ködös az idö.Aggódom Erzsike miatt, remélem javul a karja és nem lesz hütlen hozzánk. Szép napot kivánok, jó pihenést, mindannyiótoknak.
    előzmény:
    zsebibaba50 (107)
    2009-11-13  06:58
  16. 2009. november 14. 11:49111.

    Szia Adiemus ! Nagyon kedves vagy hogy küldöd a lemezt, és borzasztóan figyelmes, igazán köszönöm , még a cimemet is tudod???? Nahát!!!Vagy rosszul értelmeztem, küldjem privibe a cimet??? Azt gondoltam hogy gyakran jártok el rendezvényekre, mint sok hasonlo koru ember.Közelebbit nemigen árulsz el magadról , hogy pl jelenleg mivel foglalkozol, család, gyerekek unokák???, Én nagyon szeretek kirándulni, imádom a természetet, volt szakmámbol adódóan az embereket is, és mint itt is kitünik imádok beszélgetni.de a  jelenlegi eü állapotom miatt csak az utóbbit tudom gyakorolni, azt is a neten.  A Papa nemigen szeret eljárni sem , neki mindene a pecázás, most is ott van  mivel csodálatos az idö itt az alföldön, igy aztán megyek is sétálni a Bodrival, mert csak vacsit kell főznöm.nagyon szép tartalmas hétvégét kivánok Neked a családdal együtt és jó pihenést .

    előzmény:
    Adiemus (110)
    2009-11-13  20:33
  17. 2009. november 13. 20:33110.

    Kedves Zsóka!

     

    Igazán figyelmes vagy, köszönöm, de egyik következtetésedet picit korrigálnám, az a vacsora egy véletlen volt de illett a női topikba. Évente talán egy alkalommal van részem hasonlóban. Mi ennél sokkal szerényebben élünk, aminek alapos oka van, de nagyon kedves ok.

    Húsz évig dolgoztam az ország egyik - jelenleg is - neves és ismert boros cégénél, innen a bor ismerete, s a jó bor tisztelete, a fogyasztása de csak kóstolás szintig.

    Örömmel veszem a filmek iránti érdeklődésedet, megírtam egy Neked ajánlott négyfilmes DVD-összeállítást - betekinteni: vanak, akik ilyesmikre   energiát áldoznak. (Egyszer egy újságírói kérdésre „ - Kiknek készítik a filmjeiket?  válaszunk az volt, hogy a barátainknak, s a barátaink barátainak)

    Postán küldöm, hosszú időt kellene a letöltésére (a feltöltésére még többet) pazarolni.

     

    Kellemes hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. november 13. 19:44109.
    Szia Zsebi-Marika!! elolvastam a privit is. Nem baj hogy csak páran vagyunk, jól elbeszélgetünk itt is páran, Én külön örülök ha igy találok rá rokonlelkü emberekre. Nem tudom hogy az iwiw-en fent vagy e, ott engem megtalálsz, látod Adiemusz már rámtalált, ott van fent pár foto, igaz még a betegségem előtt, ujak akkor lesznek ha meggyógyulok teljesen,bár igaz hogy a másik topiktársaim azt mondják hogy már nem is vagyok beteg!!!! igazuk van!!!!Szép estét, jó éjszakát. Holnap többet is irok, most már pihi lessz.
    előzmény:
    zsebibaba50 (107)
    2009-11-13  06:58
  19. 2009. november 13. 19:34108.
    Szia Adiemusz!!! Valóban sokat sütök- főzök, mióta nyugdjas vagyok, de nem volt ez mindig igy, amikor dolgoztam én is mint mindenki más összeütöttem valamit.Most nagyon rákattantam a sütés fözésre.Igen szivesen veszem a filmet és letöltjük az unokákkal, nehogy elrontsak valamit. Te ugy godolom nagyon otthon vagy a szám.gép müködtetésében,én csak amatör szinten müvelem. Nagyon ügyes vagy hogy igy rámleltél a világhálon, nincs semmi kifogásom ellene, várom a filmet. Mi viszont szinte semmit nem tudunk Rólad, azon kivül hogy szereted a vadételeket a jó bort és szeretsz mulatni.Látod azért Én is odafigyelek azokra akikkel szivesen beszélgetek. Nagyon örülünk hogy néha bekukkantasz hozzánk, várunk máskor is.Szép estét.
    előzmény:
    Adiemus (105)
    2009-11-12  19:51
  20. 2009. november 13. 06:58107.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

     

    Ma elég korai kelő vagyok, de ezek szerint kipihentem magam.

    Mindenkinek szép napot.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. november 12. 22:08106.

    Szia Adiemus!

     

    Örülök, hogy bekukkantottál. Igazad van Zsóka nagyon-nagyon ügyes háziasszony, rengeteget főz mindíg a családnak, de ez így is van rendjén.

    Jó pihenést kívánok Neked és szép estét.  

    előzmény:
    Adiemus (105)
    2009-11-12  19:51
  22. 2009. november 12. 19:51105.

    Kedves Kislányok!

     

    Az irodában dolgozom épp, de bekukkantottam a fórumba.

     

    Kedves Zsóka, én ennyi finomságot egyhelyen még nem is olvastam, amit te sütsz-főzöl, mióta „rálátásom” van  napi tevékenységedre. Gondolom szívesen is járnak a Tieid az asztalotokhoz - és ez így is van jól!

    Kérted küldjek filmet - megtehetem, de tolakodni nem kívánok vele. Ezek un. művészfilmek, keveseknek tetszenek s ha mégis kéred, akkor egy DVD-nyit elküldök - a címedet tudom, mint írtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. november 12. 15:09104.

    Sziasztok!

     

    Zsóka nagyon-nagyon sajnálom ami Veled történt, nagyon jó egészséget kívánok. Most csak pár pillanatra ugrottam be, estefelé majd jövök. Remélem jól van mindenki, vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    mamampapam (103)
    2009-11-12  14:11
  24. 2009. november 12. 14:11103.
    Szia Marika!!! mint irtam márciusba nagyon beteg lettem, és fél évig viseltem gége kanült, már egy hónapja hogy kivették és csunya a helye. megmutattam a Fo-urnak Ő pedig azt mondta hogy egy kis plasztikai mütét és csak egy kis heg fog látszani. Bővebben leirom priviben.itt nagyon szépen süt a napocska ,igy a hangulatom is jobb. tárkonyos csirkeragu volt az ebéd, most akarok fánkot sütni ,mivel az almás lepény elfogyott.Akartam még megnézni a bátyámat, de már csak holnap megyek, eltöltöttem itt az idöt, a másik topikomon is voltam, meg a leveleim. ugy hogy ma már nem megyek.Tegnap voltunk pár üzletbe, Éva lányomnak 23-án lesz a szülinapja, és botmixert szeretne, azt néztünk, meg nekem is kellene egy másik habverö, jól eltelt az idö és mint irtam el is fáradtam, hiába már nem vagyok 20- éves hanem 3x annyi.A papa megint pecázni ment, igaz elöbb beszedtük a selyemakácokat, még kicsik és megfagynának a télen. Tavaj voltam törökországba, onnan hoztunk magot és az idén ki is kelt, reméljük hogy jövöre már kinn is maradhat. Volt nekunk egy de azt átültettük mert közel volt a teraszhoz, de kipusztult. Ez nem rózsaszin virágu hanem sárga. de még lilát is láttam nagyon szép volt.További szép napot.
    előzmény:
    zsebibaba50 (101)
    2009-11-11  21:36
  25. 2009. november 12. 13:51102.
    Szia Erzsike!! Örülök hogy a követ a kisfiad panaszmentesen elvesztette. Utólagosan mondom nem szokott ilyen simán menni. Mi történt a karoddal??? megeröltetted??? az ideggyulladás attól szokott ilyen pokoli fájdalmat okozni.Azért ha pár nap alatt nem javul legalább egy akupunkturás kezelésre menj el, az rögtön szokott segiteni.Mielöbbi gyógyulást kivánok.
    előzmény:
    er54 (99)
    2009-11-11  21:18

Címlap

top