Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Online póker - Gyilkos pénz?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2009. szeptember 9. 08:39
Sokan, sokféle fórumon szuggerálják belénk, laikusokba, hogy a szerencsejátékok milliárdosokat szülnek. Például az internetes pókertermekben „havi fixhez” juthatnak a felkészült játékosok. De vajon gondolnak-e arra az online póker népszerűsítői, hogy sok fiatal komolyan veszi az üzenetet, és mindent felad azért, hogy a játékból élhessen?

Tovább a cikkre...
  1. 2009. szeptember 9. 19:3026.
    Az nem számít. HOgy milyen gyorsan reagálnak, hogy általában milyen lapra, hogy léponek be, hogy ha kamuzna vagy nem kamuznak, hogy emelnek stb. Nagyon jól lehet látni.
    előzmény:
    kysslina (24)
    2009-09-09  19:25
  2. 2009. szeptember 9. 19:2625.
    A lapok latasat ugy ertem, hogy amikor teveben kozvetitenek, akkor lathatoak a lapok, es az, hogy hogyan viselkedik a jatekos (termeszetesen csak nekunk nezoknek)
    előzmény:
    kysslina (24)
    2009-09-09  19:25
  3. 2009. szeptember 9. 19:2524.

    ...és mindegyik meg, mert nem csak a alapokra figyelek, sőt legekvésbé azokra, hanem az emberekre.

     

     

    ....Én élőben nem nagyon játszom, ...

     

     

    Online hogyan figyeled az embereket? Most ez komoly kerdes, tenyleg erdekel. A lapokat nem latod, az arcukat sem...

    előzmény:
    Zemanek (23)
    2009-09-09  16:05
  4. 2009. szeptember 9. 16:0523.
    Abszolult nem olyan. Egy kisgyerek nem tud a neten pénzért játszani, ahoz számlaszám kell és tudni kell pénzt berakni, még egy játékgéphez elég ha kilop anyu zsebéből, pár százast. Ráadásul a játékgépek egy átverés, és valóban szerencsejáték, még a póker nem az.
    előzmény:
    khelga (19)
    2009-09-09  13:57
  5. 2009. szeptember 9. 16:0122.
    Akkor ott nem re-buy van, az csak versenyen van általában az első szünteik. A cash game nem ugyan az. Én nem szeretek tét nlékül játszani, mert akkor nem ugan úgy játszanak az emberek.
    előzmény:
    Dike (18)
    2009-09-09  12:22
  6. Torolt_felhasznalo_262375
    Torolt_felhasznalo_262375
    2009. szeptember 9. 15:4221.
    a cikk szövegezése, "fordulatai", irodalmi hangulatkeltő eszközei egyszerűen nevetségesekrnrnkb mintha a barátok közt forgatókönyvírója találkozott volna egy romantikus ponyvaíróval és együtt olyan nyelvezeten fáradoztak volna, amit 80 éves mamik szexuális betegségekkel kapcsolatos felvilágosítára szánnakrnrnrna tartalmával kapcsolatban, ha igaz valamennyi - amit nem zárok ki - akkor ezer éve agyontárgyalt témához érkezünkrnrnaz ilyen-olyan okokból levezethetően meggyengült függésre hajlamos veszteseknek a 100 közül valóban egy opció az online póker is, de ha nem lenne, akkor úgyis rátalálnának egy másikra, amivel leépíthetik magukatrnrnmég mindig jobb, ha otthon fekszenek félzombin, mint a környék legsötétebb arcai között a késdobálóban a játékgépnél - ott sokkal gyorsabban sokkal veszélyesebb irányba el fogják vinni őket a többiekrnrnnyilván az ilyeneknek kell segítségrnrnviszont az ilyen írások a téma tárgyalására - a háziasszony-felelősségérzeten alapuló negédes riogatással szemben -tökéletesen alkalmatlanokrnrnha már a véleményemet írom: szerintem teljesen természetes, hogy egy ilyen kívülről nehezen hozzáférhető bennfentes világról a valós képet a többség számára reálisan megmutatni, megfogalmazni, hozzáférhetővé tenni nehézrnrnazt is megkockáztatom, hogy ráadásul általában a valós kép megtalálása nem is célrnrna külvilág számára az online pokert a hozzá nem értő "újságírók/média" leginkább mindig is vagy túl vonzóan - ami ugyanúgy nem helyes - vagy riogatva, de összességében torzan fogják bemutatnirnrnés itt jegyezném meg a véleményemet, hogy a sztároló irányban torz képet mostanában mintha amerikában is kezdenék lerontani, én azt várom, hogy az ottani média is egyre több irreális rosszat fog már bemutatni, mert annyira túl volt hype-olva ez az egészrnrnitt hungary-ban is ez megfigyelhető lesz, bár nálunk az itteni miliő helyből az ördöghöz tartotta közelebbinek mindig is a témát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 9. 14:3520.
    Mi lenne, ha a szülő odafigyelne a kicsi gyerekre, és nem állambácsitól várná, hogy betiltson mindent, ami "árthat"?
    előzmény:
    khelga (19)
    2009-09-09  13:57
  8. 2009. szeptember 9. 13:5719.
    Én rögtön betiltottam volna az összes reklámfilmet amikor megláttam a tv-ben. Ez pont olyan, mintha a játékgépeket reklámoznák. Játékszenvedély! Ráadásul már a kicsi gyereknek sem kell otthonról elmennie ahhoz, hogy ilyet játszhasson. Hiába a 18 éves korhatár!Kijátszák!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 9. 12:2218.
    Igen, cash game-t szoktunk játszani. Kisemberek vagyunk mi az ezres nagyvakhoz
    előzmény:
    Zemanek (17)
    2009-09-09  11:51
  10. 2009. szeptember 9. 11:5117.
    De ti nem versenyeztek, hanem cash gameztek akkor nem? Én nálam mondjuk a minimum tét ha játszanék forintban (dollárban szoktam), akkor az az 1000-os nagy vak lenne. Az alatt én nem tudnék már játszani.
    előzmény:
    Dike (16)
    2009-09-09  11:42
  11. 2009. szeptember 9. 11:4216.
    Mi is csak 500-as alapon játszunk (500 ft-ért 500 zseton, és asszem 5/10 a vak), mikor 6-7 ember játszik elég komoly kis potok jönnek össze, mivel korlátlan rebuy van. Nekem ez elég. Nekem a sikerélmény kell belőle, nem a pénz :-)
    előzmény:
    Zemanek (15)
    2009-09-09  11:28
  12. 2009. szeptember 9. 11:2815.
    Én élőben nem nagyon játszom, barátokkal meg soha, mert velük nem lehet úgy játszani, nincs is pofám elnyerni a barátaim pénzét, meg szerintem nem is játszanának rendes tétben.
    előzmény:
    Dike (13)
    2009-09-09  10:57
  13. 2009. szeptember 9. 11:2614.

    Köszi.

    A játék pénz csak unalom űzésre jó, az nem igazi póker, a szabályokat meg lehet tanulni, de mást nem, mert nincs tétje, és nemis úgy játszák az emberek emiatt mint az igazit.

     

    Nagyon változó milyen vakokkal játszom, hangulat és fáratság függő, de teljesen más a játék. Egy 10 centes asztalaon sokan nem játszanak komoylan, mert nem tétel nekik.

    előzmény:
    AK47 (12)
    2009-09-09  10:40
  14. 2009. szeptember 9. 10:5713.
    Én pl online nem is játszom pénzben, illetve egyszer nyertem vmi freeroll versenyen kb 2 dolcsit, azt eljátszottam :-) Pénzben csak élőben, barátokkal. Óvatos duhaj vagyok
    előzmény:
    AK47 (12)
    2009-09-09  10:40
  15. 2009. szeptember 9. 10:4012.

    Garatulálok!!

    Az tényleg szép eredmény.

     

    Értem. Sajna én még nem nagyon érzem a dolgot.:(

    Játékpénzel szórakoztam sokat, 50 fős versenyen,de az egész más.

     

    Amúgy cashgamen milyen vakokkal játszol? (valszeg egész más 10centes alapon játszani,mint 1,vagy mondjuk 5 dollároson:) )

     

     

     

    Könyvet olvastál?

    NEmrég találtam egyet, most olvasgatom: David Sklansky - A Poker elmelete :)

     

     
    előzmény:
    Zemanek (11)
    2009-09-09  10:33
  16. 2009. szeptember 9. 10:3311.

    Majd visszanyered. Összeségében kell nézni. Én a párom mellett kezdtem el, emrt ő játszott és gondoltam kipróbálom. benevzetm csak kiváncsiságból egy freerollra ami pénzdíjas volt, játszottam, játszotta, párom már rég kiesett. Modnom mennyi van még ebből, már tök régóta megy, azt mondja nem sok, mert ez már a döntőasztal, majdnem leborultam a székről úgy elcsodálkoztam. Mai napig nem tudom, hogy sikerült, mert akkor még tényleg nagyon kezdő voltam, én kb 2 vagy 3 éve játszom nem si tudom.

    És nagyon megy 7-8000 fős versenyeket nyerek sorra vagy kerülök döntőasztalra. Nem csok nl Hold'emezem hanem sok más pkert is játszoim, és mindegyik meg, mert nem csak a alapokra figyelek, sőt legekvésbé azokra, hanem az emberekre.

    előzmény:
    AK47 (9)
    2009-09-09  10:03
  17. 2009. szeptember 9. 10:2810.

    mondjuk összvissz 20e-t vesztettem töredéke a fizetésemnek.

     Még biztos fogok,de ezt az összeget nem 5 perc alatt vesztettem el,hanem 3hónap alatt.

    előzmény:
    AK47 (9)
    2009-09-09  10:03
  18. 2009. szeptember 9. 10:039.
    Én nem  olyan rég kezdtem, eddig csak vesztettem:) ,de pl a sokerstrategy.com-on nemrég regeltem úgy tűnik rámutat pár "hibámra".
    előzmény:
    Zemanek (7)
    2009-09-09  09:52
  19. 2009. szeptember 9. 09:558.
    Meg kiváncsi vagyok honnan van rá pénze, ha semmit nem csinál, nyilván nem csak a báttyától, nyilván anyuci is ad neki. De nem baj, legalább, aki tényleg tud játszani, tőle is elnyerheti a pénzét....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-09-09  08:39
  20. 2009. szeptember 9. 09:527.
    Meg tudni kell játszani és figyelni az embereket. Én még egy fillért nem buktam rajta nyilván van amikor nem nyerek egy partit vagy rossz napom van, de aztán a sokszorosát nyerem vissza. Ez nem szerencse játék, van kik jól tudnak játszani, és azok sokat kereshetnek az ilyen hülye gyerekeken. Valszeg én is sok iylentől nyertem már el pénzt.
    előzmény:
    AK47 (6)
    2009-09-09  09:43
  21. 2009. szeptember 9. 09:436.
    így van, először tanuljon meg játszani. Pókerben is karriert kell befutni,nem mindjárt a házat feltenni.
    előzmény:
    Zemanek (3)
    2009-09-09  09:06
  22. 2009. szeptember 9. 09:295.

    Sajnálom ezt az anyukát, elrontotta a nevelést, de még mindíg rosszul csinálja!

     

    Másokat hibáztat a fia helyett!

    Azt, aki "belevitte" a gyereket, meg azt, aki cikkeket ír erről. Meg kellene magyaráznia a gyereknek, melyik hozhat többet a cikkíró konyhájára, a póker-e, vagy a cikkírás?! S azt, hogy akik a póker, és hasonló játékok üzemeltetéséből élnek, azok a gyerekből, meg a hasonló butákból élnek!

    S hogy számtalan efféle kísértés van az életben, meg kell tanulni nem elhinni!

    Ha a gyerek eltanakodna ezen, hogy vajon, miért is csak napi fél órát pókerezik a cikkíró, talán rájönne, azért, mert az nem biztos, abból nem lehet ennivalót venni!

     

    A másik hiba, hogy eltartja a 19 éves gyereket, úgy, hogy az sem nem tanul, sem nem dolgozik!

    Lehet, hogy nem tetszene a kölöknek, de nem kellene őt eltartani! Azt mondani neki, oké, játssz csak, ha kedved van, de csak akkor, ha megkerested a napi kajád, rezsid, ruhád, INTERNETED árát!

    S nem lábujjhegyen járkálni, mert "picike" éjjel pókerezett, és alszik!

     

    A bátyus se segít azzal, ha pénzt ad neki, mert azt valószínűleg elpókerezi!

    Ha a bátyus okos, a mamának, és neki közösen ezt meg kellene értetniük a gyerekkel!

     

    Ha nem érti, mert nem akarja, kicsapni a hóra, s nem segítséget nyújtani ahhoz, hogy elrontsa az életét!

    Mert a mama most, azzal, hogy eltartja, ezt teszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-09-09  08:39
  23. 2009. szeptember 9. 09:174.

    Már megint megy a siránkozás, mint anno a játéktermeknél, hogy a sok lúzer behordja a kosztpénzt és a jóságos állambácsi tegyen már valamit, foltozgassa tovább a gengszteráltáskor szétszakadt szociális védőhálót , és igenis érje el, hogy a félhülye családtagok ne herdálhassák el a család pénzét.

    Senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy csessze el marhaságokra a lét. Csakis magukat híbáztathatják, ha mégis így történik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-09-09  08:39
  24. 2009. szeptember 9. 09:063.
    Aki pancser ne pókerezzen. Lehet abból szép pénzt nyerni, csak érteni kell hozzá. A póker nem szerencsejáték. Aki hülye és nem jön rá időben, hogy nem tud pókerezni az megis érdemli.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-09-09  08:39
  25. Torolt_felhasznalo_428958
    Torolt_felhasznalo_428958
    2009. szeptember 9. 08:392.
    kedves anyuka,rnott tetszett elrontani, amikor éjjel-nappal dolgozni tetszett, ahelyett, hogy a fiúval beszélte volna meg az élet dolgait. mert a kölyök így csak azt látta, hogy az anyja éjjel-nappal robotol, hogy megkeresse a betevőt, és (tök érthetően) azt gondolta, hogy ő ebből inkább nem kér. rnazt már csak halkan jegyzem meg, hogy nem kiselőadásokat kellett volna tartani, meg nem kiabálni/szidni kellett volna, meg számonkérni, hanem egy kicsit a kölyök fejével gondolkodni. jó gyerek, persze... csak épp eltapsolja a családi kasszát.rnvasszigorral nem tetszik menni semmire. rnrnsemmilyen megélhetés, gürcölés vagy hegyibeszéd nem pótolja a bizalmas kapcsolatot szülő és gyerek között, kezicsókolom.rnrnuff.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top