Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009.szept.1-tő l fogyicsap

Torolt_felhasznalo_788440
Torolt_felhasznalo_788440
Létrehozva: 2009. szeptember 1. 11:12
Sziasztok!rnrnSzeptember 1-től belevágok a sokadik fogyókúrámba. Aki szeretne mostanában lefogyni csatlakozzon! 25 éves vagyok és 108.4 kg voltam ma reggel. Van egy kislányom, aki most két és fél éves. Az idén leadtam 6 kilót, de a nyári nyaralások során vissza is jött 3. A fogyókúrát úgy tervezem, hogy megpróbálom betartani az 1200-1400 kalóriát egy nap, úgy hogy a nap első felére essen a szénhidrátok, cukrot, több zsiradékot tartalmazó ételek nagy része, de ezek mennyiségét mindenképpen csökkenteni akarom. Mindig reggelire eszem a legtöbbet, ebédre egy normál ebéd, áltlalában főzelék husival, vacsorára csak csipegetés... rn
  1. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 24. 08:41251.
    Az nagyon jó.Szép.Ja el is feljtettem, bocsánat, hogy neked pici gyermekid vannak...Csak igy tovább..Pusza Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201382 (250)
     
  2. Torolt_felhasznalo_201382
    Torolt_felhasznalo_201382
    2009. szeptember 24. 08:10250.
    Összesen -3 náltartok. Én nem biciklizek mert ahhoz még a kicsi lassan megy de a sétáláshoz meg gyors úgyhogy formába tartanak. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (249)
     
  3. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 24. 08:02249.
    Szerbusz Viki, már rég voltál.A bicajozás az jó dolog, azt még én is tudok..Hogy állsz a fogyival van már eredmény???Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201382 (247)
     
  4. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 24. 07:59248.

    Szerbusztok lányok,szép jó napot mindenkinek!Buksy, még véletlenül se vedd kioktatásnak amit itt irunk, mindenki csak a saját tapasztalatát írja le.Cimbibimbi,megyek és bejelöllek, mert látom te még nem tetted meg.Amugy nem pitét sütöttem, hanem rétest.Nagyon finom lett, már 2tepsi a háromból elfogyott.Edit,ma hogy dolgozol megint délutános vagy.?Képzeljétek tegnap a kutyáinkkal, fogtunk egy siklót.Biztos a toból jött ki, a tacskóink meg bevoltak izgulva mert elbujt a cserepek alatt,ugyanis a szomszédnál csinálják a kéményt és ide rakták le a cserepet.Na 80cm-es volt a lányom ugy sikoltozott, nem birja az ilyen csuszomászokat.Mi meg a barátjával kipiszkáltuk a kutyák elkapták aztán vége is lett.Sajnáltam szegényt, de nemtudtam mit tenni..Küldök egy kis reggeli frissitőt,                    meg virágot is a jó kedvhez  pusza Clari

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (246)
     
  5. Torolt_felhasznalo_201382
    Torolt_felhasznalo_201382
    2009. szeptember 24. 07:55247.

    Sziasztok!

    rn

    Vagyok olvasok  mozgok amennyit tudok de itt ülve reggeltől délutánig . Persze utána van edzés rohanok a gyerkőkért majd haza főzni  ha marad idő és apa nem veti be magát elviszem őket bicajozni akkor van mozgás mert rohangálhatok utánuk. 

    rn

    Tegnap marha diétás kaját kértek lángos szerencsére nem vagyok oda érte egy fél sajtos virslis azért lecsúszott .

    rn

    IWIW -en jelöltem aki megírta az elérhetőségét. Én Gaálné Gombás Viktória néven "futok". A képek nem frissek de majd teszek fel.

    rn

     

    rn

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788440 (244)
     
  6. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 23. 21:45246.
    Bejelöltelek,nagyon helyesek vagytok!És tényleg nagyon kedves a mosolyod.Vannak akiknek jól áll ha nem soványak,szerintem te ilyen vagy.Kérlek ne sértődj meg!Most azt hiszem lejátszom a kártyajátékaimat,és elteszem magam holnapra.Pihenjetek jól,holnap folytatjuk,és irjatok mindenféléről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788440 (244)
     
  7. Torolt_felhasznalo_788440
    Torolt_felhasznalo_788440
    2009. szeptember 23. 18:27245.
    Clari! Nagyon jó ez a pozitív hozzállás az élethez! Nekem sem kéne annyit stresszelnem, hanem örülni annak ami van. De néha amikor sok a probléma akkor ez nagyon nehéz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (240)
     
  8. Torolt_felhasznalo_788440
    Torolt_felhasznalo_788440
    2009. szeptember 23. 18:24244.
    Sziasztok!rnrnBuksy! Gratulálok az eddigi eredményedhez! A kiló nagyon szép! Úgy gondolom én is, hogy kell a szénhidrát, és főleg reggel. A krumpli is fontos a táplálkozásban. Mit kell tudni a diétádról? Még nem hallottam róla. Edit! Úgy tudsz bejelölni, ha beírod, hogy Kóti Bernadett, az első vagyok. Köszönöm az infókat! Clari! Hogy sikerült a pite?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 23. 16:41243.
    Szia Buksy! örülök hogy csatlakozol,csak legyél kitartó levelező.Clarinak igaza van szerintem is,de ha neked eddig ez müködött,akkor biztos igy jó.Bár én krumpli,rozskenyér és tészta nélkül nem tudnék diétázni,és nagyon tejes vagyok.Azt a diétát el sem olvasom amiben nincs fehérje.A tornáért külön gratula ,én végtelenül lusta vagyok...162 cm vagyok én is ,83 -ról már 5 kg lement.Ma mérlegeltem ujra és 78 kg voltam! irjatok.Cimbicimbi ,az iwiw cimet ne felejtsd el!Clari jó lett a sütid?Holnapi program?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_45779 (239)
     
  10. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 23. 16:35242.

    Szia Cimbicimbi!Sajnállak hogy beteg vagy,gyógyulj meg hamar.Egyébként rengeteg oka lehet a sok megfázásnak.pl egyikből sem tudtál kigyógyulni teljesen,ujra visszaestél a szövödmények miatt.Vagy allergia ,esetleg már krónikus arcüreggyulladás is állhat mögötte amit FOG-n tudnak kivizsgálni.Persze a pici lányodtól is elkapod,mert gondolom rengeteget puszilgatod.Az immunrendszered a fogyókuráktól is gyengébb lehet,kevesebb evés kevesebb vitamin,de ne vitamint szedj gyógyszerben,hanem sok zöldség-gyümölcs kell ilyenkor,amiben természetesen van jelen.Érdeklődj a patikátokban homeopátiás megfázás elleni szerekről,állitólag ezek nagyon jók,és nem minősül gyógyszernek.Ja ,és ott a védőoltás.... 

    rn

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788440 (237)
     
  11. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 23. 15:38241.
    Szerbusz Buksy!Persze gyere csak,mindegyikünk máshog diétázik, de ha lehet ezt most nem írom le, ha van időd olvass vissza, és abból minden kiderül.Viszont nem értek veled eggyet a kenyér és a burgonya terén.A kenyér fontos, egyél tönkölybuzás kenyeret, abba nagyok kevés a szénhidrát, és olyan rostok vannak benne ami szükséges a gyomornak.A burgony tele van keményítővel, de de főzve viszont olyan rostokat tartalmaz ami kell az emésztéshez, Szóval heti 1 2 szer főve 1 2 szemet javasolok neked.Ezt szakember mondja, és ha emlékszel mikor beteg vagy és azt mondják egyél diétásan a burgony amindig ott van a felsorolásban, pont ezért.A napi 3 főétkezés szuper meg a 2 gyümölcs igy van.% ször kell étkezni mert külömben lelassul a bélmüködés.Na szóval szrebusz itt nálunk, és olvass vissza  Pusza Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_45779 (239)
     
  12. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 23. 15:29240.
    Szerbusz Cimbibimbi! Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen a bokokat.Tudod azt mondják ha egy férfitól kapod a bokot az fél síker ha egy nőtől az egésznek számít.Persze jelölj csak be de ha egy utónevet kaphatnánk, amiről tudjuk hogy te, te vagy. Én amugy szertek vidáman élni és mindig pozitivan gondolkodom, persze a tény az tény, de attól még nemkell begubozni, és depressziosnak lenni.Szerintem ez tükrözödik az arcomon is.Szeretek élni és szeretem az életet, bármily nehéz is.Bocs hogy itt érzelgösködök, de igy gondolom.Pusza Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788440 (237)
     
  13. Torolt_felhasznalo_45779
    Torolt_felhasznalo_45779
    2009. szeptember 23. 13:41239.

    Sziasztok,

    rn

    En is csatlakozom hozzatok, ha nem baj... 

    rn

    Szeptember 1-tol kezdtem neki a nagy fogyasnak, maig lement -3kg...

    rn

    33 eves vagyok, 162cm es jelenleg 71.5kg - (74.5kg-val kezdtem ) - van egy 1 eves kisfiam, akinek a normalistol eltero 15-20-at koszonhetem(persze, ezt nem gondolom komolyan, hisz tudom ,hogy a terhessegem alatt megevett Nutella is biztos volt vagy 20 kg)... 

    rn

    En a Montignac-dieta mellett vagyok, de persze teljesen at akarok allni egy egeszseges eletformara; 3 hete jarok naponta edzeni, amibol egy nap RMP(1 ora intenziv csoportos biciklizes), itthon pedig hasizmozok a labdamon(a hasamon van a legnagyobb zsirtomeg) 

    rn

    Teljesen kiiktattam minden olyant az etrendembol amivel arthatok magamnak, na meg a dietamnak..Sose szerettem a disznohust, ezert nem gond ha felvaltva eszem a halat es a csirket...,rengeteg salataval. Kenyeret nem eszem, csak fitness-ropit(19kcal/db), de abbol is max 3-at es csak reggel, burgonyat szinten nem, cukor nulla stb...Naponta 3 foetkezesem van es a tobbi 2 az gyumolcs es tea...

    rn

    A kavet azt vedelem, mert imadom es nem tudom elhagyni semmi penzert.

    rn

    Hat , kb ennyi rolam 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788440 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 23. 11:53238.
    Cimbicimbi kérem az iwiw cimedet,mert  én viszont nem tudlak bejelölni! Ha este fel tudok jönni többet is irok,most munka van....sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788440 (237)
     
  15. Torolt_felhasznalo_788440
    Torolt_felhasznalo_788440
    2009. szeptember 23. 10:21237.
    Sziasztok! Tényleg nagyon eltűntek sokan a fórumról A taknonykór kellős közepén vagyok Továbbra is a kb. -2 kilónál tartok, de bízom benne, hogy lesz ez még több is, nem lazítottam továbbra sem. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy az is benne lehet a pakliba, hogy azért nem indult meg olyan látványosan, mert már egy jó ideje odafigyelek, és az a néhány kiló folyamatosan ment le hónapok alatt, de szeptembertől döntöttem el, hogy gyorsítok a tempón. Clari, ha nem haragszol én is megnéztem az iwiwedet A hajad és az arcod is olyan szép! Bejelölhetlek én is? Kizártnak tartom, hogy beoltatom magam az új influenza ellen. Edit! Te orvos mellett dolgozol, lehet tudsz a kérdésemre válaszolni. Az utóbbi egy évben, 10-szer voltam megfázva. Ebben volt kisebb, nagyobb megfázás, csak torokgyulladás orrfolyás nélkül, arcüreggyulladás vegyesen. Mi lehet az oka? Utálok orvoshoz menni egyébként, mindig kigyógyultam. Amikor az arcüreggyulladásom votl, csak akkor voltam kénytelen menni orvoshoz és akkor antibiotikumot kaptam. A kislányom mondjuk pont egy éve jár bölcsibe, tehát ő sok bacit és vírust hazahozott, amit el is kaptam sorra. De oylan is votl, h. én úgy lettem betg, hogy senki sem volt a környezeteben az. A férjem pedig soha nem kapta el a gyerektől, ellenben velem. Neki tehát elég erős lehet az immunrendszere, az enyém meg nagyon nem... Mi lehet ennek az oka, hogyan tudnám erősíteni? Multivitamint hiába szedtem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 23. 09:55236.
    Most megyek, főznőm kell,meg kitaláltam hogy almás rétest sütők.Nyugodtan írogassál ami csak az eszedbe jut, még madj jővők és igérem én is válaszolok, meg kérdezek.Tegnap vettünk marha húst, abból gondoltam valami ki egyszerű ebédet, a párolt zöldséghez. pusza Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (234)
     
  17. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 23. 09:47235.
    HAHÓ Én meg már vissza is jelöltem.Azért te sem panaszkodhatsz, a te családod, és gyermekeid is nagyon szépek.Igen én amugy ilyen vagyok ezt már írtam azthiszam, hogy szeretek mindent kiprobálni.Te meg másban vagy jó gondolom, mindenki jó valamiben...Örülök én is hogy igy sikerült megint egy ha távoli is de jó barátot szerezni...Pusza Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (234)
     
  18. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 23. 09:39234.
    Máris  megkerestelek,bejelöltem.Örülök hogy az irásokhoz már egy arc is tartozik.Hihetetlen milyen kreativ vagy,és nagyon ügyes.Belőlem minden ilyen hiányzik.Nagyon szép a családod.Ne bánd hogy elmultál 40,ha ennyi szépség vesz körül,sokat tettél érte hogy igy legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (232)
     
  19. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 23. 09:25233.
    Szőke göndör, nagy hajam van!!!Fekete kabát van rajtam ami fehér zsinorral van diszítve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (231)
     
  20. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 23. 09:15232.
    Halihó! Igen sajnos, a mostani helyzet nem tul rozsás a fiatalok szempontjából.Az én lányom 5 éves suliba jár ez az utolsó éve, mert 2 szakmát kap  varró és tervező.Utána éretségi, mert sajnos szétválasztották a sulit, és ez most külön megy.IGen fent vagyunk iwiwen pap zsoltné klarissza, keress meg, és ha gondolod jelölj be. ott találsz képeket is..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (231)
     
  21. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 23. 09:10231.
    Clari nagyon klassz helyen lakhatsz,az minden évszakban gyönyörű.Én 18 éves koromig laktam családiba,az esküvönk után vettük az első lakásunkat,és a két gyerek után jöttünk át ide.Nem nagy,de külön van a két gyerek,és nekem ez volt a fontos,meg hát nem nagyon vannak itthon már.De a kiskuckójuk mindig meglesz.A fiam volt tavaly az Audi gyárban Györben nagyon tetszett neki.Ugyan végzett 14.-ik után,de nem találtunk neki munkát,mert kezdő,és nincs gyakorlata.Nem kellett senkinek.Ezért vállaltuk be a 15.-ik ,technikusi évet.Hátha nagyobb esélye lesz.Pedig már nagyon szeretne dolgozni,de hát az autóipar most nem valami jó.A te nagylányod tanul még?Még azt szeretném kérdezni hogy fent vagytok iwiwen,mert én igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (230)
     
  22. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 23. 08:32230.
    Halihó szép jó reggelt, napot mindenkinek!Hát én még soha sem oltattam be magam influenza ellen, sőt a családomat sem.Volt viszont már olyan az ismerőseim között akik beoltatták magukat, és mégis nagyon csunyán elkepták.Gondolom itt az is számít kinek milyen az ellenáló képessége. Én kertes házban lakom, van kis halas tavam, rózsa lugasom sziklakertem stb.Gyerek koromba én is panelba laktam méghozzá a 10-en.Nem zúl jó élmény. Aztán apum munkája miatt költöztünk ide, és a párommal mi is itt ragadtunk, mert telket nemtudtunk venni, és az anyuék házára épültünk egy szép tetőtéri lakást, meg a szomszéd ház felét sikerült megvennünk onnan épitkeztünk,Anno 19 éve.Azt mondtam az én gyerekeim legyenek gyerekek,a panelban ez nagyon nem megvalósitható, ha nincs park a közelben.A séta tegnap nekem is elmaradt, mert este mennem kelett a páromért autóval,és volt egy kis dolgunk, de ma megprobálom bepotolni...Hali Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (229)
     
  23. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 23. 07:50229.

    Hahó! hol vagytok?Ugy látom talán 5-en maradtunk "lelkes" fogyozók.Nézegettem a többi topicot,van olyan is mint az én diétám,de mind hamar befulladt...Hiába nehéz a fogyókura.Meg hát nem csak ebből áll egy nő elfoglaltsága,rengeteg minden másnak meg kell felelni,és csinálni kell a napi rutint.Azért nekem jó hogy néha kiirhatom nektek a gondolataimat igy ismeretlenül is-remélem nem vagyok tul unalmas.Sok minden más is érdekel ám, pl. gyereknevelés.Ma délután megyek dolgozni addig teszek-veszek itthon.Ma szénhidrátnapon van,ez nem lesz nehéz.Holnapra kell valami gyümit beszereznem,mert a szőlőm elfogyott,az alma meg nagyon savas.Tegnap mégsem ettem fagyit,ráadásul még nem is sétáltam hazafelé,pedig az jó lett volna,gyönyörü idő volt.Ti milyen házban laktok?Én panelban,második emeleten.jó kávézást kivánok,és legyen jó napotok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164719 (227)
     
  24. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 22. 18:27228.
    Sziasztok! Hát a betegség soha nem jó,főleg nem gyerekeknél.A hétfői rendelésünkön szinte csak gyerek volt.Jővő héten kell kezdeni az ujinfluenza oltást,de még hivatalos értesitést nem kaptunk az antsz-től.A lányom iskolájában is van már,ujinflenzás,de én csak 500 mg C vit.rágótablettát küldtem vele a kollégiumba.Mi első körbe leszünk beoltva,mert bármi jön nekünk birni és dolgozni kell.Én nem gondolnám hogy az amugy egészséges szervezetre veszélyesebb lenne mint a régi fajta,és a kezelése is teljesen ugyanaz.Na de a lényeg ,mindenkinek jobbulást,gyógyuljatok,teázzatok,pihenjetek a gyerekekkel ha tudtok.Ma mérlegeltem ,és semmit nem változott a sulyom.Holnap szénhidrátnapom lesz,anyum csinált nekem darázstésztát,meg vettem hozzá diab.lekvárt,azt fogok enni.Utána gyümölcsnap,de most szeretném betartani.Ma telefonált a lányom hogy hétfőn vizsgázik jogsiból Pécsen,nagyon jó volna hasikerülne!Majd kérlek benneteket gondoljatok rá!Jó pihenést az estére,holnap ujra jövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164719 (227)
     
  25. Torolt_felhasznalo_164719
    Torolt_felhasznalo_164719
    2009. szeptember 22. 10:59227.
    Sziasztok én ma is itt szenvedek a munkahelyen csak az a baj senki nem akar ajándékot venni és igy sajna az idő is lassabban telik És még mikor lesz 6 óra rnKivételesen reggeliztem 2 szelet tk kenyeret tarjával persze elötte almaecetet is ittam ebédet nem tudom még a vacsit még úgysemrnrnJobbulást a betegeknek,sajna az én gyerekeim is kezdenek legöthösödni vettem is nekik vitamint remélem még nem későrnSzép napot nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (225)
     
  26. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 22. 09:51226.
    Halihó szép jó napot mindenkinek, küldök egy kis frissitőt        Kinek kinek mi izlik azt képzel bele.És most iszom is egy jó kis haboskávét. Edit igen megnéztem, nagyon klassz, imádom az ilyen szép dolgokatMeg persze az opera se semmi.Nekema kedvencem amugy musical, az Operaház Fantomja.Már tudom az egészet kivülről, de mindet nagyon szeretem, meg álltalában a zenét.Szóval nálatok is nagyon szinvonalas kis müsorok vannak.Itt van Győri nyár is, hát az se semmi.Most a záró napon A MÁndoki volt meg egy csomo híres szakszis gitáros énekes, nagyon jó volt a végén meg Boni Tylor, na az a nő semmit sem öregedett, igaz a magasabb hangokat már levitte, de élőben is nagyon tud a csaj.Ma nekem varrnom kell, a barinőmnek csinálok bluzokat, meg sajnos a nagylányom beteg őt vittem orvoshoz, és itthon van pihenget.Az ebéd husi leves lesz meg párolt zöldség.Ma nem eszek hust csak 2-3 szelet szalámit..És zöld tea.Pusza Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (225)
     
  27. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 22. 07:08225.
    Jó reggelt! Sziszke szerintem is belefér 1-1 könnyitett nap.Ma én is szeretnék enni 1 gombóc gyümölcsfagyit.Jó idő lesz ,haztafelé a vár felé jövök ,tele van fákkal,sétánnyal -ilyenkor imádom az erdőt!Zöldségnapon van,paradicsomos káposztát eszek délre-és vacsorára rántás nélkül 1 kis rozsos kennyérrel.A férjem ugyanezt,csak hússal.A fiam ma konditerembe megy ilyenkor csirkét eszik,neki reggel elkészitettem.Clari megnézted a you tube-t?Ha körülnézel van a várról is kis videó.Irjatok,  ki mit csinál ma,mit eszik.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164719 (224)
     
  28. Torolt_felhasznalo_164719
    Torolt_felhasznalo_164719
    2009. szeptember 21. 16:23224.
    SziasztokrnrnSzerintem ne keseredj el,be fog indulni a fogyás csak ne add fel.Nem vagyunk egyformák.Bocsi ,hogy nem irtam de velem nem történt semmi talán annyi hogy vasárnap kicsit többet ettem mint általában. Volt olyan korábban ,hogy lelkiismeret furdalásom volt másnap,de valaki azt mondta hogy idönként belefér egy-egy ilyen nap is.rn
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788440 (219)
     
  29. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 21. 14:18223.
    Sziasztok!Nagy örömmel olvasom a topicjaitokat.Nagyon tetszenek.A hétvégén se nem fogytam,se nem hiztam,igaz menszesz előtt állok én is.Sok dolog kimaradt a cikkből,pl az én fogyokurám.Nos ,nem ért vele egyet a szerző,mert hogy az elválasztó diétának,nincs tudományos alapja,de elismeri hogy lehet fogyni tőle.Cimbicimbi próbáld meg az 1200 kcal belül szétválasztani a különböző ételeket.Meglátod kevesebbet fogsz enni ,de a kivánt kalóriabevitel mellett mégis fogyni fogsz.1 próbát megér!1-2 héten belül kialakul hogy nem kevered az ételt,mégis jól fogsz lakni.Azt is irták, hogy a különböző ételfajták bevitele között,legalább 2 órának el kellene telnie,hogy ne terhelje a gyomrot/pl rizs+hus ne,csak az egyik salátával/Ha gyümölcsöt eszünk az ételre,az "rohadni" kezd, ez alatt mondjuk nem tudom mire gondoltak,de evés előtt ,vagy után 2-3 órával lehet csak gyümölcsöt enni.Magamra visszetérve a 21.napon vagyok a 90 napból,4 kg lement-elégedett vagyok/ez heti 1-nek megfelel/.Ez nem tul gyors.Most már nem hiányzik hogy 1 nap alatt mindenfélét egyek,hiszen másnap ugy is ehetek.Tehát nem éhezem.Amikor leszedem azt asztalt,és mindenki elvonul onnan,akkor örülök igazán hogy mégis meg tudtam tartani az aznapra tervezett "menümet" ,mert utána már nincs jelentősége hogy milyen finom volt az ebéd,vagy ki mennyit evett. irjatok sokat,hogy én is olvashassak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (222)
     
  30. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 21. 12:42222.
    Minnél többet fogyozol annál nehezebben indul meg.Probáld 1000kcal lecsökkenteni, hogy  mi történik..nekem 1 hónap kelett mire megindult,igy.Meg egyre öregebb az ember, lelassul a bélmüködés kevesebbet szabadna enni.Jó ez lehet rád nem vonatkozik, d probáld meg a kevesebb kcal-át
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788440 (221)
     
  31. Torolt_felhasznalo_788440
    Torolt_felhasznalo_788440
    2009. szeptember 21. 12:36221.
    Nagyon jó ez a cikk. Úgy érzem én is körülbelül így csinálom. 1200 kcal, ebben 2 fő étkezés és 2 kisebb általában.De valami mégis hibádzik, mert nem úgy indult meg mint a korábbi fogyóimnál...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (216)
     
  32. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 21. 12:01220.
    Hát nagyon sajnálom, de olvasd el figyelmesen Edit okosságát én is már rég igy csinálom, ezt probáltam nektek elmondani, és meg is van az eredménye...Sok sikert Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788440 (219)
     
  33. Torolt_felhasznalo_788440
    Torolt_felhasznalo_788440
    2009. szeptember 21. 11:57219.
    Sziasztok!rnrnÚgy el vagyok keseredve. A majdnem 3 hét alatt alig adtam le valamit. És az utóbbi pér napban stagnált, majd pedig jött vissza, pedig nem ettem többet. Ma reggelre torokfájásom lett és folyik az orrom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 21. 08:30218.
    Szép jó napot mindenkinek!Kedves Edit, nagyon jó ez a kis tájékoztató, ebből megtud az ember mindent, és én azt hogy jól csinálom azt amit csinálok.Habár Dietetikus segített, de igy biztosan tudom hogy csak a jót adtam át.Most én az egy hét alatt nem fogytam semmit, de tudom azért mert női bajom van,és ilyenkor a szervezet megköti a vizet.Nem is vagyok elkeseredve mert a multkor is igy volt aztán meg 5 kiló minuszom lett hirtelen.Köszönjük a tájékoztatást és még örömmel hallom hogy nálatok is szokott lenni ilyenfajta ünnepség.Meg is nézem, mert én meg énekelek, és imádom a musical, rock opera, meg mindenfajta zenét.Köszönöm..Sok pusza Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (216)
     
  35. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 19. 23:04217.
    Elnézést a sok helyesirási hibáért,azért remélem érthető igy is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (216)
     
  36. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 19. 22:59216.

    Most akkor leirok pár gondolatot az ujaságból:Testünket viz .szénhidrátok zsirok,fehérjék,vitaminok és asványi anyagok alkotják.Elhizás esetén felborulnak az arányok és tulsulyba kerülnek a zsirok.Tehát több energiát veszünk magunkhoz mint amennyire szükségünk van.Heti1/2-1 kg fogyás az elfogadott hosszu távon.A kalória számolgatása mégsem jelent 100% -os megoldást,mert nem nemcsak amenyiség,de aminőség is fontos.A férfias alma tipusu elhizás a haskörfogatot,mig a körte forma inkább a csipő-combra rakódik le.Pl egy kefir+2 szelet teljes kiörlésü  rozskenyér 210 kcal,pont annyi mint egy szelet csoki.A tulsulyért mi magunk vagyulnka felelősek,a rossz megszokás,mozgásszegény életmód,genetikai okok,egyes betegségek is okozhatják.A gyermekkori elhizásazért veszélyes mert ebben a korban megszaporodott zsirsejtszám felnőttkorban is megmarad.Alegtöbb fogyokura egyoldalu legegészségtelenebb a kizárólag egyféle ételt engedélyező minta pl a turó,-rizs,-szőlő,-ananász,vagy csirke diéta.Arosszul beállitott diéta többet árt mint használ.Nem ritka hogy az anyagcsere annyira lelassul hogy kevesebbtől is hizni kezd.Ezért,hashajtókat,vizhajtókat szednek,ami veszélyes,ásványi anyag kiürüléshez vezethet.Fogyni lehet bármilyen diétával mely táplálozás-mesgszoritással jár,ahhoz képest ,ha az  illető előtte több kalóriát fogyasztott mint amit felhasznált.Villámdiéta  nem hozhst megfelelő eredményt,a kulcs az életmódváltásban van.1200-1500 kcal diétának káros mellékhatása nincs,az 5-600 viszont veszélyes lehet.Ha napok alatt koplalással éhezéssel akarunk fogyni,és  nem viszünk be legalább 50g  fehérjét,a szervezet a saját fehérjéit kezdi bontani,köztük a szivizomfehérjét is.Ugyanis előállitani fehérjét nem tud.Gyors fogyás nem javasolt.Lefogy 5-kg-ot visszajön 6,aztán lemegy 6-visszajön 8 kg., mert közben az alapanyagcsere,az energia leadás csökken többet raktároz a szervezet.A fogyókura alatt legalább napi 2-2,5 l energiamentes folyadékot kell inni,mert a tápanyagok 70% viz,és ha a táplálékbevitelt csökkentjük a felére a folyadékbevitel is a fele lesz.A helyes diétában dominál a zöldség,gyümölcs fogyasztás a megfelelő fehérje bevitel mellett.Legfontosabb a gyorsan felszivódó szénhidrátok csökkentés/fehérkenyér,krumpli,rizs,tészta/.Napi összetétel arányban a fehérje 25% a szénhidrát 45%,a zsir 30%-ot tegyen ki.A fehérjék a telitettségérzést,és  az energialeadást is fokozzák.Bizonyitott tény hogy ha ugyanazt a mennyiséget együltünkben fogyasztjuk el ,az jobban hizlal a vércukorszint emelkedés,és az inzulin-elválasztás miatt, mintha többszöri adagokra osztanánk el.A napi 5x-i étkezés a legkézenfekvőbb.Pl . aki 3x eszik igy ossza el az 1000kcal.-át 400-350-250 kcal,vagy 400-300-300-kcal.Aki 5x eszik az 400-50-300-50-200 kcal-ra ossza.Tehát összesen a nap első felében 25-10-30-% összesen 65% mig  a második felében 10-25 % marad.=100%.A léböjtkura a fehérjehiány miatt nagyon veszélyes!Ha megakarunk szabadulni a zsipárnáktól tudni kell hogy müködik a testünk.Az ételek nem az ellenségeink,belölük nyerjük mindazt amire szervezetünknek szüksége van.Ehhez  perszetudatosan kell megválogatni őket.Kétségtelen hogy nemcsakajól bevált napi rutint ,hanem gondolkodásmódunkat éis át kell alakitanunk.De amint megszokássá válik az uj életmód,ugyanlyan természetes lesz mint a régi,csak  éppen jóval könnyebbek,egészségesebbek,kiegyensulyozottabbak leszünk.Ezért megéri,nem ?! Hát jó olvasgatást,és várom a reakcióitokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (213)
     
  37. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 19. 21:37215.
    Jóestét mindenkinek,ma kevesen látogattatok ide,de nem baj mert ugy is elolvassátok amiket irtunk.Clari én is imádom az ilyen jellegü rendezvényeket,szerintem minden városnak kell egy ilyen.Nálunk a Zrinyi ünep volt most 09.07-én ilyen.Ha fellátogatsz a youtube-ra akkor keresd meg a Zrinyi 1566-ot és ott látod milyen rockopera premier volt nálunk a várban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (213)
     
  38. Torolt_felhasznalo_930875
    Torolt_felhasznalo_930875
    2009. szeptember 19. 14:38214.
    Sziasztok!rnMindenkinek szép hétvégét.Én mérlegem rossz vagy valamit rosszul csinálok.Én úgy érzem hogy valami ment le rólam mert már nem szorítanak annyira a gatyák.De a mérleg nyelve vagy meg áll ott ahol van vagy 1kg többet mutat majd utána 1 kevesebbet mutat az átlagnál.Úgy hogy fogalmam sincs hogy fogyok e vagy nem.14 napja csinálom. Valamit rosszul csinálok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 18. 17:39213.
    Sziasztok lányok, nagyon jó volt a délutánom.A nagylányom az iskolájával, barokk felvonuláson vettek részt.Ilyenkor a "CÉHEKET"ünneplik.Végig mentünk velük a városon, és ehez még azt kell tudni hogy én iparművész melett dolgoztam, és itt a gyerekeken visszaköszöntek a munkáim, nagyon jó érzés volt, és nagyon szép volt a felvonulás. Edit nyugodtan szemezgesd azt az ujságot és amikor tudod akkor írod be.És gratula a fogyáshoz. Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (212)
     
  40. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 18. 13:29212.
    Sziasztok,nagy a csönd reggel óta!Végre hétvége!!!Bár megigértem hogy nem állok rá a mérlegre,de nem birtam ki.És láss csodát!79kg vagyok.Szóval ez 18-ik nap és 4 kg minusz.De tisztában vagyok vele hogy most lelassulok,mozgás nélkül lassulni fog a fogyás.Csak ne utálnék ugy tornázni!Egyébként hazahoztam a Páciens ujságot,azt nem tudok mikor lesz annyi időm a gépnél a hétvégén hogy megosszam veletek az okosságokat.De ami késik nem mulik.Szóval nagyon jó családi programokat kivánok,és jó fogyiss hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (211)
     
  41. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 18. 07:08211.
    Igen ilyenkorra én már 2-is túl vagyok.Elinditottam már én is mindenkit, most várom a kenyeres kocsit.szép napot, jó munkát!Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (210)
     
  42. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 18. 06:55210.
    Ja és clari köszönöm a habos kávét....Aki korán kell annak jól esik. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (208)
     
  43. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 18. 06:52209.
    Nektek is jó reggelt,itt szemerkél az eső.Gondolom mindenki elinditotta a kis családját iskolába ,dolgozni.Én várom a délutánt nagyon,jön a lányom haza a kollégiumból.Ma keményitőnapon van,anyutól megrendeltem tárkonyos gombalevest -minden földi jóval, azt fogok enni ebédre-vacsorára.A többieknek van pörkölt csinálok hozzá nokedlit.Holnap pizzás csigát sütök,abból én is tudok enni.Legyen és szép napotok,és persze jó hétvégétek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (208)
     
  44. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 18. 05:16208.
    Szép jó reggelt mindenkinek!Ma én vittem a férjemet dolgozni, igy már itt is vagyok.Küldök mindenkinek reggeli frissitőt, ki mit szeret habos kávé tea stb....       válogassatok.Ma nemkell főznőm, szabad a napom. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (207)
     
  45. Torolt_felhasznalo_224674
    Torolt_felhasznalo_224674
    2009. szeptember 17. 17:45207.

    Ugy örülök hogy irtatok!Én szülésznőként  dolgoztam 3 müszakban,először a POTE klinikán,majd itt Szigetváron.Aztán elhivtak háziorvos mellé 1 müszakba,amiért hálás vagyok.Nagyon nehéz volt,a fiam /21/akkor volt elsős volt,nem is emlékszem arra az évre.A lányom/18/akkor volt bölcsis-meg ovis.Volt hogy 5.20-kor keltettem őket,mert mindketten 6-ra mentünk.Még mindig megfájdul a szivem ezektől a dolgoktól.Ma már sokkal könnyebb,ujra tudnék müszakozni,de már nem vágyom rá.Pedig szerettem szülést vezetni.Azért most isvan teendő bőven.Afiam 15 éves technikusira jár Pécsre,végez juniusban,a lányom érettségizik szintén Pécsen,és egyetemre akar menni.A bp-i lányoktól szeretném megkérdezni,hogy tudtok-e nekem irni,vagy hallottatok-e a Bárczy-ról/gyógyped.szak/Meg hogy hol van eza főiskola egyáltalán,mert szeretnénk menni nyilt napra.Hát ezt nagyon megköszönném!

    rn

     

    rn

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (205)
     
  46. Torolt_felhasznalo_788440
    Torolt_felhasznalo_788440
    2009. szeptember 17. 17:39206.
    Sziasztok lányok!rnrnHú, mennyit írtatok! Olvasgatok vissza. A súlyom stagnálni látszik, de most nagyon elszánt vagyok. A férjem továbrra is nagyon jól fogy. -3 kiló 2 hét alatt. 90-ről fogyott eddig 87-re. Vacsit is beiktattam mára. 4 abonettet, light sonkával és sajttal+ 1.5 százalékos tejből 2 deci. Reggelire 1 korpás zsömlét ettem felvágottal. Tízórai 1 rudi volt. Ebéd kis adag borsófőzelék, fasírttal. Uzsonna egy joghurt. Ez is benne van az 1200-ban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 17. 17:11205.
    Hát igen ez a válság, most az ember örül ha van munkahelye.Én rokkantnyugdijas vagyok, tudod a gerincem miatt.Ez sem egy leány álom főleg hogy imádtam a szakmámat ami nőiruhakészítő.De ez van, nemtudok mit csinálni.A férjemre ezért elég nagy nyomás nehezedik, de itthon amit csak tudok megcsinálok ami erőmből kitelik, persze szépen beosztva.,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164719 (204)
     
  48. Torolt_felhasznalo_164719
    Torolt_felhasznalo_164719
    2009. szeptember 17. 16:21204.
    Nekem is két lányom van egyik 13 a másik 6.5.A kicsi most kezdte az 1 osztályt,mit ne mondjak nem egyszerű nálunk az élet főleg ,hogy én 6-ig dolgozom.Próbálok munkát váltani ami család centrikusabb,de most nagyon nehéz.Pedig a kicsinek most lenne nagy szüksége rám.eddig 4-ig dolgoztam és tudtam foglalkozni velük,de most mikor???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506023 (202)
     
  49. Torolt_felhasznalo_164719
    Torolt_felhasznalo_164719
    2009. szeptember 17. 15:50203.
    Egy ajándék üzletben dolgozom,de unalmas itt is válság van.rnNekem a kollégám honfoglalózott,nekem nincs türelmem az ilyenekhez rn
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (201)
     
  50. Torolt_felhasznalo_506023
    Torolt_felhasznalo_506023
    2009. szeptember 17. 15:33202.
    Szia Edit! Szivesen várom én is, a segítség mindig jól jön.Nekem 2 lányom van azegyik 14 mult a másik 19.nagyon szeretem őket, mindent megtennék a családomért.Pusza Clari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224674 (199)
     

Címlap

top