Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2008

Torolt_felhasznalo_818151
Torolt_felhasznalo_818151
Létrehozva: 2008. október 20. 22:11

sziasztok!

várom a jó ötleteket 2008 Karácsonyára

 

Ajándékötletek,otthon készíthető kedvességek,finom sütik,hangulatos dekorációk

gyertek beszélgessünk

 

 

 

 

  1. 2008. október 22. 09:5076.

    Nagyon tetszik ez a narancslekvár recept, meg is csinálom holnap.

    Amúgy a Milford tea nagyon jó, abból a sárgabarackos és az almás fahéjas a kedvencem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. október 22. 08:4875.

    Jó reggelt minden karácsonyos csajnak!

    Egy kávé?

    A narancslekvár receptjét a gugli barátom segitségéval fogom megcsinálni,majd valamikor tartok egy fő próbát,és leirom.

    A Lidlis lekváros üvegek nagyon szépek,megtartom a kupakját,és majd kicserélem celofán+én egy fehér alapon narancs mintás,vagy narancssárga pötyös anyagra gondoltam!

     

    A sparban voltak a dobozok ,kék és piros,téli képekel,meg kell nézni,lehet hogy csak nálunk volt,de mondom legalább 2 literes,elég nagy.

    De lehet kapni,száz forintos boltokba,és viannikban is,és bele finom csoki bonbon kerül,és raffaeló is.

     

    Mindenkinek szép karácsony város napokat!!

    Még jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. október 22. 08:4074.

    Ó,köszi!

    Most már csak egy meg kéne tudnom,hol van a környéken G-roby.

     

    Na,mindjárt nézelődök!

     

     

    előzmény:
    Lilith_ (73)
    2008-10-21  23:50
  4. 2008. október 21. 23:5073.

    Nézd meg a teát, szerintem nem csak télen lehet kapni, mintha a Groby-ban láttam volna már máskor is

     

    Kriszti, erről a zsinórozásról írnál kicsit bővebben? Még nem hallottam róla..

    előzmény:
    Bridzso (67)
    2008-10-21  19:44
  5. 2008. október 21. 21:2072.

    Sziasztok!

    Kicsit mérges vagyok,mert egyszer már megírtam a mondandómat,de eltünt.Hátha most sikerül:

    Szóval tavaly ajándékoztam saját készítésű Baileyst,amit 2 dcl-es pálinkás üvegekbe töltöttem,amit teljesen körbezsinóroztam és kicsit díszítettem.Sajnos eltünt a gépemről a kép róla,így nem tudom megmutatniEzzel a zsinórozással lehet díszíteni mást is,pl befőttes üveget,konzervdobozt,stb.

    Egy nagyon személyes ajándék lehet akár családtagoknak,akár barátoknak is egy cd,amire zenei aláfestéssel fotókat írunk ki.A zenét persze a képek hanhulatához válasszuk.Ez tényleg nagyon költségkímélő ajándék és a gépen elég rövid idő alatt elkészíthető.

    Barátnőmnek,aki kezdő háziasszony,idén egy kisebb méretű spirálfüzetet fogok elkészíteni szakácskönyvnek: az általam ismert és már kipróbált sütik receptjeit fogom beleírni,kívülről pedig bevonom(szalvétatechnikával) valami szép sütis szalvétával.

    Egyelőre ennyi jut eszembe,de figyelek folyamatosan

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818151 (1)
    2008-10-20  22:11
  6. 2008. október 21. 20:1071.

    Rosszalkodik az nlc..

    Szóval az üzenet így nézett ki:

    Úgy látom,indult egy teás topik!!!

     

    Tulip!

    Mindjárt nézem a narancslekvárt! 

    előzmény:
    Bridzso (70)
    2008-10-21  20:08
  7. 2008. október 21. 20:0870.

    Úgy látom indult egy teás topik!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. október 21. 19:5469.
    Egy régebbi topicban találtam narancslekvár receptet. De egyelőre még én is csak kacérkodom a gondolattal. http://www.nlcafe.hu/forum/index.php?id=1057&fid=441&topicid=6190&bw=1&forumuser=&forumuserid=&step=3&page=3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. október 21. 19:4768.

    Sziasztok!

     

    A narancslekvár engem is érdekelne.

    Én is szeretem a illóolajokat, és sajna én is már csalódtam párban.

     

    Tavaly karácsonykor a nagyszülők olyan ajéndékot kaptak, hogy öntöttem gipszből képkeretet, amikor megszáradt akkor megint kevertem ki gipszet, nem túl hígat, és ráöntöttem előre ahová a szalvétát szokták rakni, és gyors belenyomtam a kislányom kezét. Így benne maradt a kéznyoma. Együtt kifestettük a képkeret szélét, és kész is volt a nagyszülők ajéndéka.  A nagyszülők szerintem a legjobban az unokás ajándékoknak örülnek. kaptak már tőlünk pólót is amin az unoka képe volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. október 21. 19:4467.

    Sziasztok!

     

     Lilith!

    Milford?Heisse Winter?

    Írom is...Köszönöm!!!

    Passz,tényleg nem tudom,milyen fűszer volt mellette.

     

    Kívülálló!

    Én sem szeretem ezeket az illóolajakat..Jobban szeretem,ha attól van karácsonyi illat,mert pl. sül a mézespuszedli.

    Én most is szeretném magam csinálni az ajtódíszt,és tavaly olyan szépre sikerült!Életem első ajtódísze volt,és igaz,hogy minden profi kellék megvolt hozzá,de mégis az én elképzelésem szerint készült.

     Aranyszínű szalag volt rajta,1 angyalka és a többi dekor csupa természetes anyag.Fahéj,szárított citromkarika,stb...

     

    Úgy gondoltam a citrom-,és narancskarikát én magam szárítom ki,így attól már nagyon kellemes illat lesz!

    Ja,a fent említett ajtódíszt januárban ellopták az ajtóról.

    Le sem tudtam fényképezni.

     

    Tulip84!

    Oké,Milford! Remélem,ha már a Mikulások kint vannak a polcokon,lassan ezeket is kiteszik! 

    Mostantól nyitott szemmel járok!

    Én rendelek Neked,de csak dec.24-31 között,jó?

    A többi napon legalább olyan idő legyen,mint ma.

     

    Magbor!

    Ez a narancslekvár az én érdeklődésemet is felkeltette.

    És ezek a dobozok már nincsenek akcióban az Intersparban?

     

     

    Köszönöm még egyszer mindenkinek a teával kapcsolatos infokat!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. október 21. 18:3566.

    A narancslekvár nagyon tetszik, megpróbálnám én is. Leírnád, hogy kell?

    Nekünk is babás karácsonyunk lesz . A nagyfiú 2,5 éves, a kicsi 9 hónapos.

    előzmény:
    magbor (64)
    2008-10-21  17:23
  12. 2008. október 21. 17:5665.
    Szerintem ezek tök jó ajándékok
    előzmény:
    magbor (64)
    2008-10-21  17:23
  13. 2008. október 21. 17:2364.

    Szia!

    Jó ötlet,bár én olvasgatom a másik topicot is!

    Ezekbe a topicokba az a jó,hogy nincs vita,tiszteljük egymást.

    Nekem életem legszebb karácsonya egy majd 7 hónapos legényel!!!

    Igy mi már nagyon várjuk.

    Idén mivel a családba többen házat,lakást,stb vettek,megbeszéltük,hogy nincs ajándék,csak a gyerekeknek.DE én készitek narancslekvárt,az üveget megfestem,szép anyagot veszek rá,cikkcakk olloval körbevágom.

    Készitek bonbont,most a sparba akcios volt a fémdoboz,143 ft!!és elég nagy,majd abba pakolom,szines mignom papirokba.

    És töltöttem le zenét,mejd nyomtattok boritót,szépen becsomagolom,és kész!!

    A férjemnek kimondottan tetszik az ötlet,még a nagyszülöknek gondolkodom,hogy digitalizálom a szüleik fényképét,és szép keretbe rakjuk.

    Nem a sok pénz a fontos,hanem a szeretet,és hogy vagyunk egymásnak.

    Ezek egyedi ötletek,személyesek,és nem az anyagi számit,hanem hogy együtt leszünk.

     

    Nyuszedli,nem mindenki az utolsó pillanatban veszi meg az ajándékot,hanem kigondolja,megtervezi,és megcsinálja.

    Nem kell ebbe a topicba jönni.

     

     

    Nekem a lelkemben már 5 hónapja lassan karácsony van,és lesz életem végéig.

    a legnagyobb ajándék a sorsnak,gogy a fiam itt van velünk.Masni rá és be a fa alá

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818151 (1)
    2008-10-20  22:11
  14. 2008. október 21. 16:0663.

    Szerintem is Milford! Én már egy ideje úgy iszom a teát, h csészénként egy filter, édesítés nélkül. Így kijön az igazi zamata. Meg télen szokott lenni több csomag, különféle filterekkel, abba nem lehet belebukni! És igen, nagy tea-rajongó vagyok!

    Ha már havas táj. Rendelne vki fehér karácsonyt? Már úgy hiányzik...

    előzmény:
    Bridzso (60)
    2008-10-21  14:16
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 21. 14:4562.

    sziasztok!

    nekem olyan ötletem támadt,hogy egy kis olajba+vízbe tettem fahéjat és alatta meggyújtottam a kis párologtató-mécsest,és fantasztikus illat lett rövid idő alatt a lakásban,tiszta téli varázs.

    csak azért írtam,mert az előre elkészített olajakban már sokszor kellett csalódnom,nem teljesen olyan illatuk volt mint amilyen rá volt írva,a mű-illatokat meg egyszerűen nem bírom elviselni.

    nektek van valami jó ötletetek hogyan lehet még természetes illatokat varázsolni a lakásba? 

    előzmény:
    Lilith_ (61)
    2008-10-21  14:29
  16. 2008. október 21. 14:2961.

    Én se vagyok egy nagy teás, de a Milfordnak tényleg volt ilyen "Heisse Winter" vagy milyen nevű keveréke, azzal nagyon megszívni nem tudod, mert finomakDe ilyen "téli álom", meg mittudoménmilyen neveken mindig látni a karácsonyi vásárokban is kimérős teátNem fahéj volt a narancs mellett, vagy esetleg szegfűszeg?

    előzmény:
    Bridzso (58)
    2008-10-21  13:12
  17. 2008. október 21. 14:1660.

    Na,igen...Lehet,hogy én is...

     

     

    Ma már nézegettem a teafüveket a polcokon,de akkora a választék gyümiteából,én meg,mivel nem szeretem,nem szeretnék egy halom pénzt elkölteni gyümölcsteára,mire megtalálom azt az ízt...

     

    Na,hátha jön egy tearajongó és kisegít...

     

    Vagy indítsak róla egy topikot....

    előzmény:
    d70 (59)
    2008-10-21  13:46
  18. d70
    d70
    2008. október 21. 13:4659.

    Hitnaszékben, a kandalló előtt üldögélve és szállingózó hóesést nézve, én bármilyen taát meginnék....

     

    Egyébként  a boltok polcain rengeteg féle szárított gyümölcstea keverék van. Nem tudom melyik a tuti, mert én a filtereset iszom, abból pedig nagyon sok féle finom van. Tavaly ittam egy ilyen finom, fűszeres, téli teát ( Talán Milford volt... de nem biztos ).

    előzmény:
    Bridzso (58)
    2008-10-21  13:12
  19. 2008. október 21. 13:1258.

    Ó,igen...Mi is egyenlőre hála a rengeteg falevélnek,az őszi hónapoknál tartunk.

    Most egy picit félbehagytuk,tudván,hogy jön az őszi szünet,akkor több időnk lesz.

     

    Az angyalkás gipsznél ne valami komoly dologra gondolj,de szerintem nagyon szép,mert a lányom festette.

    Megvettük a gipsz keretet a gipsz angyalkát,ő festette,száradás után én ragasztottam.

    Na,majd hozom a képet.

     

    Viszont tippeket várnék gyümölcsteára,ha van valakinek.

    Én nem igazán szeretem a gyümiteát,de tavaly Advent idején olyan finom teát ittam....Muszáj volt megkóstolnom,mert olyan...olyan karácsonyi illata volt...

    Narancs talán és még valamilyen fűszerek,passz...

    Ha valakinek van valami jó kis teaötlete,amit hintaszékben a kandalló elött tudnék szürcsölgetni,nézve a szállingó hóesést....

    Álom-álom,édes álom....

    előzmény:
    d70 (57)
    2008-10-21  12:53
  20. d70
    d70
    2008. október 21. 12:5357.

    Igen, engem éredekel az angyalkás kép!!!!

    Várjuk!

     

    Tavaly mi is vettünk ilyen naptárat, és a nagyszülők kapták az unokák féyképeivel, minden hónapban más - az évszaknak megfelelő - kis díszítéssel. Nagy sikere volt!!!

    előzmény:
    Bridzso (55)
    2008-10-21  12:09
  21. 2008. október 21. 12:1856.

    Van egy keresztszemes topik, tavaly is gyönyörű dolgokat tettek fel, nézd meg!

    Mindig írigykedtem az ügyeskezűekre, szívesen megcsodálom a munkákat, de bevallom, nekem a kézimunkázáshoz nincs sok kedvem, utóljára gyerekkoromban csináltam ilyesmit.Az, bizony NAGYON rég volt már!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818151 (15)
    2008-10-21  00:28
  22. 2008. október 21. 12:0955.

    Sziasztok Mindenki!

    Már én is kezdek Karácsonyi lázban égni,lehet csatlakozni???

     

    Tavaly a lányommal a két nagymamának(mindkettő decemberi születésű) mi angyalkás képet készítettünk gipszből,bordó és arany színben!

    Nagyon szépek lettek,legalábbis első próbálkozásra szerintem..

     

    És az ünnepelteknek nagyon tetszett,mindkettőjüknél kint van a falon azóta is.

    Talán hétvégén le tudom fényképezni és felteszem,ha érdekel persze valakit..

     

    Idén talán véget ér a Jézuska sztori,és akkor a karácsonyi ajándékokat is így készíthetjük.

     

    Bár kb 1 hónapja vettem a Lidl-ben csináld magad naptárt,úgyhogy már egy része készül a nagyszülőknek szánt ajándéknak.Együtt vagdosunk,lányom ragaszt...

     

    Már alig várom a mézeskalács készítést!!!

    Azzal jól el fogunk szórakozni..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_989595
    Torolt_felhasznalo_989595
    2008. október 21. 11:5954.
    karácsonyfadísz popcorn-ból. kissé gyerekes, de meg lehet enni :D :P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. d70
    d70
    2008. október 21. 11:5553.
    Tavaly készítettem hasonlóakat dekorgumiból
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. október 21. 11:3752.
    Persze, hogy érdekel mindenkit. Azért van ez a topik szerintem. Mindenki megossza a szép alkotásait a többiekkel, és lehet ötleteket lopkodni.
    előzmény:
    Lilith_ (50)
    2008-10-21  11:35

Címlap

top