Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Benőtt köröm???

ppangyal
Létrehozva: 2008. szeptember 11. 10:12
Kedves topikolók, véleményeteket, illetve tapasztalatotokat szeretném kérni a benőtt köröm kezelésében. Íme a helyzet: júniusban csunyán benőtt a körmöm, de sikerült kivágatni, rögtön megszűnt a fájdalom, utána tenger, majd mikor hazajöttünk pedikürős, mondta minden oké. A pedikürös után 1-2-szer nyirtam a körmöm és msot ugyanazon az ujjamon (öregujj) vadhús+benövés, a szakpedikürös (orvosnő, de lábkezeléssel foglalkozik, cukorbetegek stb.) azt mondja nem tudja elérni, azt mondta inkább mítéti úton távolítassam el: a köröm szélét 1-2 mm teljesen levágják, így távolítják el azt a kis részt ami benőtt, azzal állítólag megszüntetik a vadhúst is. Mondtam, hogy inkább a halál... De azért gondolkodom, mert télen már nem lehet papucsban menni, most is csak úgy viselhetem a munkahelyemen, hogy a főnököm szabin van... Érdekelne a hasonló problémával küzdők tapasztalata. Előre is köszi a segítséget... 
  1. 2010. március 23. 10:2584.

    Szia!

     

    Kb 2500-3000 Ft-ba kerül egy pedikűr. (BP-en)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190989 (83)
    2010-03-13  06:12
  2. Torolt_felhasznalo_190989
    Torolt_felhasznalo_190989
    2010. március 13. 06:1283.
    Sziasztok. azt hiszem kezdek ezzel a problémával küzdeni én is.már tudom hogy nem helyesen vágtam le a körmöm,próbálom valahogy helyrehozi,néha egy nagyon picit belenő. nem tudja valaki hogy egy pedikürös menyit kér a rendbehozataláért??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2009. október 5. 16:3982.

     

    Lekopogom, de úgy tűnik meggyógyult a körmöm!

     

    Műtét nélkül...ezzel a módszerrel.

     

    Tudok hordani cipőt, már majdnem egy hete, akik ezen végigmentek, tudják ez mit jelent :) Hatalmas megkönnyebbülés :)

     

    előzmény:
    leilus83 (81)
    2009-09-29  16:25
  4. 2009. szeptember 29. 16:2581.

    Jelentem pénteken feltették a laprugót.

    Sokat segített rajta, de sajnos az ujjam még gyulladt, bár a köröm nincs benőve.

    Ez számomra kicsit érthetetlen, de ma megyek bőrgyógyászhoz, aki a lábápoló mellett dolgozik.

    Remélem megmondja a tuti frankót.

    Amúgy sokat javult azért, betadine-aloe vera- kamillás áztatás- homeopátiás arnica kombóval próbálkozok :) 

    előzmény:
    ppangyal (78)
    2009-09-23  15:33
  5. 2009. szeptember 23. 15:4680.
    Mindenesetre először az akut probléma szűnjön meg, és aztán lehet szabályozni a köröm növését!
    előzmény:
    Salisbury (79)
    2009-09-23  15:44
  6. 2009. szeptember 23. 15:4479.

    Kedves Topcindító!

     

    Nem akarlak elkeseríteni, de ha a pedikűrös nem bírja kivágni az oda nem illő részt, akkor tényleg egy ici-pici műtét lesz belőle. Ne ijedj meg, kiskoromba nekem is volt ilyen egy alkalommal. Jó, nem azt mondom, hogy kellemes,de kibírható. Adnak fájdalomcsillapító injekciót, megcsinálják és mehetsz haza. Viszont aznapra ne tervezz semmit, mert mihelyt múlik a fájdalomcsillapító hatása szűkséged lesz egy-két panadolra, és fel kell polcolnod a lábad, mert lüktetni fog. Egy-két nap és rendbejössz. 

     

    Nekem szerencsém volt, az eset után találtam egy jó pedikűröst, aki havonta, kéthavonta elrendezi a lábamat, és azóta nem kellett orvosilag beavatkozni.

     

    Nem érdemes várni mert csak rosszabb lesz és fájdalmasabb!

     

    Jobbulást!

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  7. 2009. szeptember 23. 15:3378.

    Köszi a leírást.

     

    Az én pedikürösöm is azt mondta, hogy teljesen gyulladásmentes kell hogy legyen az ujjam, hogy használni lehessen ezt a módszert. Mos, hogy lekopogjam, minden oké, először van több mint egy éve, hogy nem fáj az ujjam (im), igaz, még mindig szandálban járok...

    előzmény:
    leilus83 (77)
    2009-09-23  10:30
  8. 2009. szeptember 23. 10:3077.

    Szia PPangyal,

    most hogy visszaolvastam a korábbi bejegyzésedet, szerintem Neked mképpen ajánlatos a Spange, mert ha jól sejtem, akkor Neked is erős, domború körmöd van, és így mindig hajlamos a benövésre, gyulladásra- akár egy szűk cipőtől.

     

    Ennek a spangenak meg pont az a lényege, hogy "laposítják" a körmöt azzal, hogy ez az eszköz kifeszíti.

    Így ha sokáig rajta van, véglegesen megoldja a problémát.

     

    Legalábbis én ezt olvastam :)

    előzmény:
    ppangyal (75)
    2009-09-22  13:45
  9. 2009. szeptember 23. 10:2276.

    Szia ppangyal!

     

    Nekem nyár elején nőtt be a körmöm egyik széle, mert rosszul vágtam a körmöm. Nagyon csúnya sebes lett, de végül a pedikűrös sikeresen meg tudta oldani.

     

    Viszont két hónappal később újra begyulladt, és most a pedikűrös hiába vágta ki, nem javult igazán. Azt mondta, hogy nem fogom tudni kinöveszteni, mert nagyon lefele nő a körmöm.

     

    Most ott tartok, hogy hétfőn elmentem ide: http://antemed.invivo.hu/index.php 

     

    A lábápoló megállapította, hogy a pedikűrös rosszul vágta ki, mert benne hagyott még körmöt, ezért gyulladt és gennyes, és nem tudja rátenni a körömszabályozót.

    Teljesen kivágta a körmöm, már nem gennyes, nem sebes, nem fáj.

    Jövő héten megyek vissza, amikor elmúlik a gyulladás, és akkor felteszi a laprugót.

    Azt mondta nem fáj, nem fogom érezni hogy rajta van, tudok cipőt hordani(!)... Szóval már alig várom:)

    És ennek fent kell lennie 3-4 hónapot, hogy szépen ki tudjon nőni a köröm.

     

     

    A Spangéról még itt találsz bővebb infót:

    http://web.axelero.hu/dob10638/kati/spange.htm

    http://kincs-szalon.hupont.hu/

     

    Remélem segítettem!

    előzmény:
    ppangyal (75)
    2009-09-22  13:45
  10. 2009. szeptember 22. 13:4575.

    Kedves leilus, mindenféleképpen írj a módszerről!

     

    Nekem májusban újra benőtt a körmöm, de nem csak az egyik lábamon, hanem mindkét lábam nagyújjának mindkét felén, mégpedig egy szűk cipő miatt. Azt a cipőt 2 napig viseltem, de hónapokra elhúzódó kárt okozott.

     

    Szerencsére egy profi pedikürös helyrehozatta, most minden 2 hétben visszajáróok ellenőrzésre.

     

    Nekem is felvetette ezt a Sponge módszert, így jó lenne, ha valaki beszámolna róla.

    előzmény:
    leilus83 (74)
    2009-09-21  11:47
  11. 2009. szeptember 21. 11:4774.
    Na, ma megtapasztalom a saját bőrőmön, hogy mi is ez.. aztán majd ha valakit érdekel, beszámolok :)
    előzmény:
    leilus83 (73)
    2009-09-15  17:39
  12. 2009. szeptember 15. 17:3973.

     

    Sziasztok! Sajnos a rendszer nem engedett topicot indítani, ezért itt szeretnék kérdezni:Van tapasztalatok a Spange módszerrel kapcsolatban?Szeretném elkerülni a műtétet... Köszi!leilus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_723544
    Torolt_felhasznalo_723544
    2009. július 8. 10:5872.

    Sziasztok!

    Végre rászántam magam a lézeres eljárásra. Ha belegondoldok, előbb kellett volna. A bal nagy lábujjamon benőtt a körmöm és már vadhús is nőtt rajta. Kenegettem már lápikkal, fekete kenőccsel, minden nyavalyával, de hiába. Kivágni meg teljesen nem tudtam a körmöt, mert a vadhústól nem fértem hozzá és nagyon fájdalmas volt. Féltem a műtéttől, talán még jobban is, mint amennyire a szüléstől féltem. Igazából az injekciótól legjobban, mert azt olvastam, hogy az elég fájdalmas a csontos részbe, de alig éreztem. Előtte le is fagyasztotta a doki. Nagyon rendes volt. Kivágta a vadhúst és a benőtt körmöt is. Sebészetre nem akartam elmenni, mert ha hajlamos vagyok rá, kiújulhat, ezért inkább a lézert választottam... több, mint fél évi szenvedés után.

    Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert igaz, hogy elég kellemetlen, de azt a 6-7 percet ki lehet bírni. Én Kaposváron lakom és itt, helyben lézerezték a lábujjam. 15.000 Ft-ot fizettem garanciába. Mindenkinek csak ajánlani tudom dr. Totth László lézersebészt. Ha esteleg valakit komolyan érdekelne az elérhetősége, csak írjon. 

    Üdv:

    spongyane

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_723544
    Torolt_felhasznalo_723544
    2009. Április 24. 21:5171.

    Kedves ppangyal!

     

    Köszönöm a válaszodat. Próbálom nem piszkálni, bár a múltkor is kivágtam, ahogy a pedikűrös is előtte párszor. Utána egy darabig jó is volt, de aztán megint elkezdett fájni. Sokszor úgy érzem, hogy a vadhús miatt fáj leginkább a lábam, mert ha ahhoz hozzáérek ég . Félek, hogy a vadhús miatt valami komolyabb bajom lehet (mindenhol azt olvastam, hogy az egy örökös góc, amíg megvan és vérmérgezést, szívizomgyulladást lehet tőle kapni, mert tele van bacikkal), de emellett meg baromira félek.

    Akkor ne is áztassam vagy kenegessem? Neked nem ez segített?

     

    Spongyane

    előzmény:
    ppangyal (70)
    2009-04-24  11:49
  15. 2009. Április 24. 11:4970.

    Kedves Spongyane, én is nagyon féltem a sebészeti eljárástól, így hát nem is mentem el, holott, ha szakszerűen csinálják meg, 2 hét alatt kutya bajod. Erős érzéstelenítés alatt kimetszik a benőtt körmöt, és roncsolják is a körömágynál, ami azt jelenti, hogy ott már nem nől köröm. A roncsolást pár mm-en végzik, szabad szemmel alig lesz látható a beavatkozás. Én mégis nem mentem el, egyrészt azért, mert sok lett volna a 2 hét kimaradás a munkahelyemről, meg hát gyáva kutya vagyok. Így szenvedtem...

    A tapasztalatom a következő: legjobb nem hozzáérni, kell legalább 2 hónap, hogy a benőtt rész kitörje magát, és akkor áztatás után, lassan kivéghatod. Nekem annyira be volt nőve, hogy a kitörő köröm a köröm meletti bőrrészen jött ki, ekkor mertem azt a darabot kivégni, mert akkor meg már az ott levő rész miatt volt a gyulladás. Mostanra sikerült elérnem egy olyan szintet, hogy alig van vadhús, és a legutőbbi vágás óta már nem nől be a körmöm.

    Tehát: ne piszkáld, bármennyire is be van gyulladva nem kell semmivel kenegetni, ne babráld, ne piszkáld naponként, ne is próbáld kivágni, várd, hogy jól megnőljön (majd ki tudod ollóval tapogatni meddig van benőve, és csak havonta egyszer nyírj körmöt... éas minél többet járj mezitláb, hogy szellőzön a seb. Mindez szerintem a helytelen körömnyírástól, vagy valamilyen új állapottól jelent meg (esetedben a terhesség, esetemben a +10 kg, ami pont a talpra gyakorol nagy nyomást... Szakemberhez nem mentem, csak az elején, de nagy kárt okoztak. Gondold azért át, hogy vállalod-e a kb. 10 havi szenvedést vagy elmész a sebészhez és rendbehozzák...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723544 (69)
    2009-04-24  10:15
  16. Torolt_felhasznalo_723544
    Torolt_felhasznalo_723544
    2009. Április 24. 10:1569.

    Szia ppangyal!

     

    A napokban olvastam a benőtt körömmel kapcsolatos hozzászólásodat. Eddig nem is hallottam erről a kellemetlen dologról, de sajnos már egy ideje engem is elért A terhességem alatt megdagadt a lábam és vszínű emiatt is lett ez a gyulladás. Eddig már több mindent próbáltam (fekete kenőcs, bioptron lámpa, reszelt krumpli...), de sajna semmi javulás. Nagyon félek a sebészeti eljárástól, ezért gondoltam kipróbálom azokat, amik neked segítettek. Leginkább az időközben kialakult vadhústól tartok és a műtét utáni kiujjulástól.

    Tudnál segíteni? Azóta teljesen rendbe jött az ujjad?

    Te milyen alkohollal kented?

    Mi az a lápisz?

    Ezüstnitrátot gyógyszertárban lehet kapni?

    Ha tudsz, kérlek segíts! Előre is köszönöm.

    Spongyane

    előzmény:
    ppangyal (68)
    2008-09-17  09:40
  17. 2008. szeptember 17. 09:4068.
    Kedves tanácsadói, csak jelentem nektek, akik mindannyian törődtetek velem és jó tanácsokkal láttatok el, hogy, lekopogjam. úgy néz ki, kezd rendbejönni az ujjam. Úgy néz ki a gondot a vadhús okozta, és mivel naponta kenegetem alkoholla, hipermangános vízben áztatom és aztán lápisszal, ezüstnitráttal bekenem, már kez eltúnni, így talán megúszom a sebészt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. szeptember 16. 09:4067.
    Bocsi , gondoltam, dolgoztam műtőben!!
    előzmény:
    ppangyal (66)
    2008-09-16  09:34
  19. 2008. szeptember 16. 09:3466.
    Amikor műtenek, a páciens keze, lába alatt, vagy ha hasi műtét van, akkor a teste többi részét ilyen színű anyaggal takarják le. Tehát, az anyag, amellyen a műtét alatt a páciens lába állt, csupa vér votl...
    előzmény:
    Cili-baba (65)
    2008-09-15  17:08
  20. 2008. szeptember 15. 17:0865.
    A lába alatt?? Jézus mi lehetett az ???
    előzmény:
    ppangyal (64)
    2008-09-15  14:17
  21. 2008. szeptember 15. 14:1764.

    Csak azért írtam kb. mert vajdasági vagyok, itt dinárban számolnak, és hát hát átváltjuk eu-ba akkor valamivel több mint 150 eu (a mostani árfolyam szerint, mesterségesen erősítik a dinárt, de ez már egy másik topik). De volt ott egy fickó, aki 200 eu-t fizetett, és mikor elment, hozták ki utána a jó véres anyagot, ami feltehetőleg a lába alatt volt...

    előzmény:
    Cili-baba (62)
    2008-09-15  14:07
  22. 2008. szeptember 15. 14:0963.
    nálunk a 6éves kislányom küzdött  a benövéssel,  az orvosok meg az én fejemet szidták hogy miért vagyok ilyen ügyetlen,pedig hát nem én voltam. négy gyereket látok el gond nélkül. én sebésszel kivágattam neki a benövést, hát nagyon húzós volt+állandóan van otthon oxicort spré ami nagyon jó gyulladáscsökkentő,és ha látom hogy begyullad néhány fújás után könnyebben ki lehet vágni.
    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  23. 2008. szeptember 15. 14:0762.

    Kb ??? Még csak a pontos összeget sem tudja ? Mégis mitől függ a pontos ár,hogy mekkora darabot kell kivágnia? Na látod , csak a kivezetés marad !!

    előzmény:
    ppangyal (61)
    2008-09-15  13:58
  24. 2008. szeptember 15. 13:5861.
    Na, lányok, szombaton anyukámat elkisértem egy privát kórházba és ott összefutottam egy körömdokival (ortopédus), aki meg is néztem az ujjam és mondta, hogy alkalmas műtétre, de ad még egy lehetőséget, hogy megszabaduljak a benövéstől, mégpedig, hogy ne vágjambe a körmömet, csak fönt egyenesen elvágni, próbáljam meg kinövesztenia benőtt részt. Ha már annyira fáj, hogy nem tudom tovább tűrni, akkor jöjjek el és megcsinálja a műtétet. Az ára potom 150 EU kb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 11. 21:3760.
    ahhha,köszi!!!!
    előzmény:
    m-o-n (39)
    2008-09-11  11:31
  26. 2008. szeptember 11. 13:2259.

    "Reggelin" voltam, ezért nem követtelek benneteket végig.

    Úgy gondoltam, hogy egy hétig kitámasztom a köröm és a bőr közötti részt, a nyáron voltam egy pedikürösnél, aki egy speciális zsepifélét tett a köröm alá, azért speciális, mert nem rohad el, hónapokig ott lehet. Lehet, hogy tőle is tanácsot kellene kérnem, az ő véleményét is meghallgatnom. Mellesleg, anyukám is ezzel a módszerrel szabadult meg a benőtt körömtől.

    előzmény:
    Cili-baba (57)
    2008-09-11  12:29
  27. 2008. szeptember 11. 12:3158.
    Es hogyan vagod azota a kormodet? Mert az sem mindegy szerintem. Legalabb probalod egyenesre, vagy enyhen gorbere vagni? Vagy total kivagod a kormod sarkat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_427973 (56)
    2008-09-11  12:28
  28. 2008. szeptember 11. 12:2957.
    Mi ezt úgy oldottuk meg , hogy ha sikeresen beljebb vágja a férjem a lábkörmét és növedezve elkezd fájni,akkor egy darab zsepit alátesz , és azzal kivezeti.Ő is évek óta küzd vele megvolt sebész,pedikűrös minden , de mióta ezt csinálja azóta problema kilőve.Reggel este mondjuk vacakolgat vele de megéri mert nem gyullad be neki.Először persze ki kell vágni az nem lesz mámor de utána próbáld ki ezt szerintem be fog válni!
    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  29. Torolt_felhasznalo_427973
    Torolt_felhasznalo_427973
    2008. szeptember 11. 12:2856.

    Szia!

    Nekem ugyan ilyen problémám volt pár évvel ezelőtt.

    felvágták, levágtak a körmömből kb.: 3mm- t aztán bekötötték. mindezt érzéstelenítés mellett a baleseti sebészeten. nem fájt.....estig de aztán napokig nem tudtam aludni a fájdalomtól, hiába vettem be fájdalomcsillapítót. de megért, azóta semmi bajom és már nem is lehet észrevenn a helyét. 

    Előtte hetekig szenvedtem tőle, így utólag visszagondolva hamarabb is megcsináltattam volna mert nagyon fájt.  

     

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  30. 2008. szeptember 11. 12:2655.

    szia,

     

    nekem 15 éve csinálták meg mind két nagylábujjamon a körmeimet lézerrel és azóta kutya bajom!!!   pedig előtte én is szenvedtem évekig, benövés, gyulladás, vadhús......   a hagyományos kivágós sebészi eljárást nem ajánlom, az csak egy örök körforgás, általában sajnos egy éven belül újra előjön a probléma  a lézeres eljárással a körömágynál szűntetik meg a probléma forrását, így tartós a megoldás. a műtét az érzéstelenítő szuri után már nem vészes, én pl végig is néztem a sajátomat anno, a dokitól kaptam védőszemüveget és így láthattam az akciót. a műtét után 3 nappal már síeltem és csupán 2 vékony hegcsík a 2 nagylábujjamon, ennyi maradt emlékül a sok évnyi szenvedés után

    szóval szerintem a lézeres műtét a tuti megoldás!!!  

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  31. 2008. szeptember 11. 12:1354.
    Hello.Meg nem olvastam el a topikot, csak az indito hozzaszolast, de az elso dolog, hogy eloszor is meg kellene elozni a bajt, ami pedig azzal jar, hogy viszonylag egyenesre kell nyirni a kormot.Sok ember elkoveti azt a durva hibat, hogy teljesen kivagja a koromsarkokat, es aztan csodalkozik, ha egy ido utan majd folyton beno a korme. Mar irtam masik topikban is, hogy nem hiaba vagjak a kisbabaknak, kisgyerekeknek is egyenesre, illetve enyhen ivesre a kormuket, hisz ez lenne a normalis, az egeszseges.En mar minimum 10 eve sajat magamtol kezdtem el igy vagni a kormomet foleg a labujjaimon. Miota igy csinalom, SOHA !!! nem nott be a kormom. Elotte nem egyszer meggyult a koromagy, gennyes volt, ilyenkor ejszakara parakotest tettem ra, tehat egy szelet paradicsomot rahuztam a labujjamra, ratettem egy kis gezt, majd pedig bekotottem geztekerccsel es zacskot huztam ra, hogy beizzadjon, a paradicsom reggelre kiszedte a gennyet, a gyull. elmult es helyrejott.Miert kell mindig levagni a koromsarkot olyan melyen??? Anyukam is ezt csinalja, mar 20millioszor raszoltam ,aztan meg csodalkozik ha beno a korom.... De ha valaki jobb szeret korhazba jarni kivagatni, am legyen.....
    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  32. 2008. szeptember 11. 12:1253.
    Sajnos most be van nőve, és azt kellene valahogy kinöveszteni. Értem én, hogy nem kell bevágni, könnyű azt modnani, mikor minden oké. Mivel most be van végva, úgyanis tegnap megpróbálta az orvos kiszedni, attól félek, hogy minél mélyebbre vágnak, annál mélyebbről nő be. Tehát ha a sebész levágja a körömágyig, a körömágyat meg nem távolítja el, akkor majd a körömágytól kezdve kezd benőni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474470 (51)
    2008-09-11  12:07
  33. 2008. szeptember 11. 12:0852.

    hátha van ott is ahol te élsz!!

    jobb mint a műtét, egy kis nyomozást megér!!

     

    és még cipőt is húzhatsz vele, nem gennyedzik mint műtét után, nem kel lkötözésre járni...csak 4-6 hetente igazításra..

    előzmény:
    ppangyal (49)
    2008-09-11  11:59
  34. Torolt_felhasznalo_474470
    Torolt_felhasznalo_474470
    2008. szeptember 11. 12:0751.

    Helló!

    Én sok-sok évig szenvedtem a benőtt körmömtől mindkét nagylábujjamon.  (Kapocskörömnek hívják a problémámat.)  Pedikűröshöz nem mertem menni, így a körömvágás számomra egy kisebb műtét volt, ami akár egy óráig is eltartott. Végül vagy sikerült, vagy nem. Később már a gombától is kezdtem rettegni

    Ekkor mentem el bőrgyógyászhoz, aki természetesen elküldött a gomba-gyanúmat kivizsgálni (ami persze negatív lett) és közben felvilágosított a körömvágásról: semmi műtét, semmi kaparászás, semmi turkálás a hegyes kisollóval a köröm és bőr találkozásánál, hanem megfogom az éles kisollót és lehetőleg egy határozott nyisszantással, egyenesen levágom a körmömet, és kész. Pedikűröst pedig nem ajánlott, mivel állítólag ott lehet a legtöbb bajt összeszedni.

    Azóta sem nőttek be a körmeim, nincsenek fájdalmaim (még ha belerúgok véletlenül az asztal lábaba is), és 5-10 perc alatt végzek a körömvágással.

    Örök hálám a dokinak, de miért is vártam eddig???

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  35. 2008. szeptember 11. 12:0150.
    Tegnap mondta az orvosnő, hogy valószínűleg alacsony a fájdalomtűrőképességem – mert gyáva kukacnak neveztem magam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149099 (48)
    2008-09-11  11:55
  36. 2008. szeptember 11. 11:5949.
    Megnéztem, most mintha eszembe jutott, hogy ajánlotta egy másik pedikürös, meg egy másik topikoló is, de nem olvastam akkor végig. Sajnos nem mo-i vagyok... 
    előzmény:
    Judy08 (45)
    2008-09-11  11:52
  37. Torolt_felhasznalo_149099
    Torolt_felhasznalo_149099
    2008. szeptember 11. 11:5548.
    Szia!

    Én 6 évvel ezelőtt vágattam ki a körmöm, lézeres eljárással - így már nem tud visszanőni -. A körmöd ugyan kisebb lesz valamivel, de lényeg, hogy megszűnik a fájdalom. És ami lényeges, nem fájdalmas az eljárás - nem nagyon bírom a fájdalmat, úgyhogy ha szerintem elviselhető, akkor másnak is! - .
    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  38. 2008. szeptember 11. 11:5447.
    Igen így van. De a mostani benövés, szinte egyik napról a másikra keletkezett, nem volt olyan, hogy hetekig fájt, hanem a köröm melleti részről egyszerűen levállt a bőr (mintha elhalt volna, alatt ameg mintha a tiszta hús) és attól kezdve fájt... Igaz, megpróbáltam magam lenyírni, beszakadt, elmentem másnap a dokihoz, ő visszakért rá két hétre, az tegnap volt, egy hét múlva meg megyek megint...
    előzmény:
    Szippancs (44)
    2008-09-11  11:50
  39. 2008. szeptember 11. 11:5346.
    kattints a 3 To spange-ra
    előzmény:
    Judy08 (45)
    2008-09-11  11:52
  40. 2008. szeptember 11. 11:5245.

    szia, remélem segítek...én is pedis vagyok..

     

    http://kincs-szalon.extra.hu/

     

    ajánlom, mert szuper...a hely a barátnőmé!

     

     

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  41. 2008. szeptember 11. 11:5044.

    Szerintem mindenképpen csináltasd meg. Nem tudom, hogy mennyire fáj egy ilyen műtét, de gondolom sokkal rosszabb, ha állandóan visszajön a probléma.

    Én 3 hete vettem rá magam arra, hogy a hónaljam és a mellem közötti részről leszedessek egy anyajegy szerű zsírcsomót. A szuri volt a legrosszabb benne, és az sem fájt! 

    Jobb megszabadulni az olyan dolgoktól, amelyek megkeserítik az életed.

    előzmény:
    ppangyal (42)
    2008-09-11  11:38
  42. 2008. szeptember 11. 11:3943.
    Köszi, minden vélemény számít...
    előzmény:
    ZsociLondon (41)
    2008-09-11  11:36
  43. 2008. szeptember 11. 11:3842.
    Gondolkozok, de nem tudok okos lenni. Viszont az már biztos, hogy többet kell a lábaimról gondoskodni, ha sikerül ettől megszabadulnom, ígérem, havonta járok pediküröshöz...
    előzmény:
    Szippancs (40)
    2008-09-11  11:35
  44. 2008. szeptember 11. 11:3641.

    Halika!

    En egy evig szenvedtem ettol, ezalatt haromszor "mutotte" meg orvos, erzestelenitessel (egyszer anelkul), semmire nem mentem vele. Aztan meguntam es lezeresen megmutettem, korulbelul 3 eve volt ez 7ezer forint ha jol emlekszem. Azota abszolut semmi baj nincs vele, hiszen ott nem no a kormom Tehat a vagassal tobbe nem kell bajlodni az fix. Csunyanak sem mondanam. Ha neked is rendszeres ez a problemad erdemes egyszer jol megcsinaltatni. Igaz nagy fajdalom, de megeri. Tobbet nem kell vele foglalkozni.

    Ez csak 1 velemeny.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. szeptember 11. 11:3540.
    Mindenképpen gondolkozz el rajta. Egyszer voltam a sebészeten, és egy srác ült a váróban. Na, ő neki lerántották a körmét, annyira benőtt neki.
    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  46. 2008. szeptember 11. 11:3139.
    Svéd oldalvágó ;) Egyébként neten körömcsípő néven láttam, ha arra gondolsz, amire én.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634724 (26)
    2008-09-11  10:54
  47. 2008. szeptember 11. 11:1438.
    Gondoltam, hogy nem lesz. Most is ki van pöckölve, és ez a tervem az elkövetkező egy hétre, akkor megyek vissza az orvosnőhöz. Emellett még csináltatunk labort is, cukor, pajzsmirígy... 
    előzmény:
    D@lma (35)
    2008-09-11  11:09
  48. 2008. szeptember 11. 11:0937.
    Hát igen, gondoltam, hogy van benne valami. Én az elmúlt 1,5 évben 10 kilót híztam, ülő munkahely átka, és a talpamon is látom, hogy már nemcsak a "megszokott" helyeken van bőrkeményedés, megjelent a talp szélén és az ujjak alatt is... 
    előzmény:
    ana27 (33)
    2008-09-11  11:06
  49. 2008. szeptember 11. 11:0936.
    Ez szerintem külön van. Mivel előtte is kivágta ugyanaz az orvos, de csak a benőtt részt. S mikor látta, hogy ez sem használ, akkor javaslolta, hogy szedjük ki a körömház szélét is a benőtt részen. Lehet, hogy valakinek a "sima" kivágás is bejön, de ez viszont tuti, mert körömház hiányában, nem fog oda köröm nőni.
    előzmény:
    ppangyal (34)
    2008-09-11  11:07
  50. 2008. szeptember 11. 11:0935.
    én is középiskolás koromban szenvedtem ezzel egy csomót(4-5 évig).A tesómnak laposak a körmei,nem nőnek be a húsba úgy mint nekem,az én körmöm alakja inkább domború így folyton volt vele bajom.Valószínüleg ezért nőtt be mindig(na meg a nem megfelelő vágási technika miatt).Volt műtve,lézerezve de mindig visszanőtt.Aztán a kezembe vettem az irányítást;-) Mindig be kell áztatni a lábat(és folyamatosan nedvesen tartani a bőrt hogy puha maradjon a köröm),hogy ki lehessen emelni a körmöt a sarokból.Kemény szadizmus és véres jelentek árán de sikerült és azóta sem nőtt be.A nővérke azt javasolta,hogy próbáljak meg vattát,vagy valamit a köröm alá dugdosni miután beáztattam,úgy könnyebben le tudom vágni még mielőtt benő ismét.Ezt egyszer játszottam el,utána ment nélküle is.Szóval meg lehet oldani de nem lesz egyszerű.
    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  51. 2008. szeptember 11. 11:0734.
    Úgy gondolod, hogy ezzel a műtéttel, amit ajánlanak a körömházat is kivágjáj, vagy azt külön kell "kérni"?
    előzmény:
    Norelle (32)
    2008-09-11  11:04
  52. 2008. szeptember 11. 11:0633.
    Nekem a 2. gyerek születése után kezdődött a probléma
    előzmény:
    ppangyal (18)
    2008-09-11  10:41
  53. 2008. szeptember 11. 11:0432.
    Ugyanezzel szenvedtem középiskolás koromban. Nekem viszont rendszeresen nőtt be a nagylábujjam körme, mindkét lábamon, mindkét oldalon. Kezdetben gyógypedikűröshöz jártam havonta vagy többször, már vadhús is nőtt rajta. Végül orvossal is kivágattuk a szélét, de az is csak időszakos eredmény volt. Mivel már annyira untam az gészet, rászántam magam, hogy, az orvos tanácsára, úgy vágassam ki a két körömszélt, hogy azon a vékony részen a körömházat is kivágja, így ott nem tud újranőni az állandóan benövő köröm. Na, ez meghozta a várt eredményt! Igaz, hogy így mindkét nagylábujjamon keskenyebb valamivel a körömrész, de semmi problémám nincs vele, megszoktam vizuálisan is a látványt. Eddig még egy pasit sem zavart! Szóval, ha végleg meg szeretnél ettől szabadulni, csak ez az egyetlen mód van rá.
    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  54. 2008. szeptember 11. 11:0331.

    azzal keveset bajlódok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (30)
    2008-09-11  10:59
  55. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2008. szeptember 11. 10:5930.
    Nekem idejön még az influenza is.
    előzmény:
    ppangyal (27)
    2008-09-11  10:54
  56. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 11. 10:5929.
    De mi a neve??!!
    előzmény:
    ppangyal (28)
    2008-09-11  10:55
  57. 2008. szeptember 11. 10:5528.
    Tudom mire gondolsz: van egy a bőr levágására, másik meg a köröm levágására, láttam a boltokban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634724 (26)
    2008-09-11  10:54
  58. 2008. szeptember 11. 10:5427.

    a nehéz gyógyulás miatt is aggódom... Jaj, de utálom hogy ilyen nyafka vagyok, mondtam is, két szörnyű dolog van a világon: a körömbenövés és a fogfájás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (22)
    2008-09-11  10:47
  59. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 11. 10:5426.
    Van abból is!Tudod ez a vastagabb ollószerű izé,amit  a pedikűrösök is használnak(vastag köröm levágásához),nem körömcsipesz...mi a franc a neve ?!
    előzmény:
    ppangyal (25)
    2008-09-11  10:51
  60. 2008. szeptember 11. 10:5125.
    Igen, az voltál. Ez olyan házi sebészet... De mivel most orvos kezeli, én nem vetem be magam. Otthon azt mondják, pont azért nőtt be mert én nagyon kivágtam. És van neve ennek a műszernek? Pl. a Scholl vagy valamilyen más gyártó gyártja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634724 (21)
    2008-09-11  10:46
  61. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 11. 10:5124.
    Olvasd végig!!
    előzmény:
    ppangyal (20)
    2008-09-11  10:45
  62. 2008. szeptember 11. 10:4723.
    ez nem igaz. A férjem a gyerekkorát végigszenvedte, évente mentek sebészetre. 6 éve lézeresen megműttette, mondván rosszabb nem lesz, és azóta működik és szép! Azóta a sógorom is megcsináltatta ugyanannál az orvosnál, és jól van.
    előzmény:
    ppangyal (8)
    2008-09-11  10:28
  63. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2008. szeptember 11. 10:4722.
    A műtét a megoldás. A fiam ugyanígy járt, éveket szenvedett, mire megműtotte egy orvos. Ajánlom mielőbb elvégeztetni, még szandálos időszakban, mert nagyon nehezen gyógyul.
    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  64. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 11. 10:4621.

    Elmondom én mit szoktam tenni:

     

    Jól beáztatom a lábam és utána a lábujj végével szembefordítom azt a szerszámot(nem olló,hanem az a fogóformájú micsoda )és onnan kezdem el totál egyenesen vágni a körömágyig!Amikor elérem a köröm tövét,akkor pedig megpróbálok a vágás köröm felőli oldaláról(tehát nem az oldalsó körömágy felől!!!)alányúlni és kifordítani a benőtt részt.És mivel a köröm elméletileg már hosszában el van vágva,így óvatosan kifordítom és onnan már csak az elszarusodott bőrrel együtt óvatosan le kell fejtegetni.

    Remélem érthető voltam!

    előzmény:
    ppangyal (16)
    2008-09-11  10:36
  65. 2008. szeptember 11. 10:4520.

    Köszi, beleolvastam, de:

     

    "Ezt a módszert csak gyulladásmentes esetekben lehet alkalmazni, mert a spangét a sarokpontok, felöl (itt alakul ki a gyulladás stb.) kell felhúzni a körömre." Az én helyzetemben ez most nem oldahtó meg...

    előzmény:
    Melinda80 (19)
    2008-09-11  10:41
  66. 2008. szeptember 11. 10:4119.

    http://www.pedikom.hu/lab_es_betegsegei/benott_korom.html

     

    Itt olvashatsz róla!

     

    Állítólag nagyon jó!

    előzmény:
    ppangyal (15)
    2008-09-11  10:34
  67. 2008. szeptember 11. 10:4118.
    Visszaolvastam: tehát, valahogy a körmöt kiemelni, "jó útra téríteni", és kinöveszteni. Láttam, a mostani pedikürös trendek ezt is részesítik előnyben. A körömbenövésnek van valami kapcsolata a súlyfelesleggel?
    előzmény:
    ana27 (17)
    2008-09-11  10:36
  68. 2008. szeptember 11. 10:3617.

    Nem nő be, ha azt csinálod, amit leírtam.

    Unokatesóm volt a doki aki csinálta, bízom benne és a tapasztalatában, hisz ő magának is megcsinálta. A lézeresre azt mondta, hogy egy rakás pénzt elkérnek érte, de nem tudják megcsinálni vele normálisan. Pár napig kellemetlen, de gyorsan gyógyul. Azt hiszem betadinos vízben kellet áztatni. És én márciusban csináltattam egy pénteki napon, a hétvégét otthon töltöttem, hétfőn v. kedden mentem dolgozni. Persze olyan cipőben jártam eleve, aminek magasabb volt az orr-része, mert ugye fájt előtte. Én tudtam menni, azt nem mondom, hogy kilómétereket, de nem leszel ágyhoz kötve.

    Ha érdekel valami még, kérdezz, most viszont lépek dolgozni. Azért még benézek.

    előzmény:
    ppangyal (12)
    2008-09-11  10:31
  69. 2008. szeptember 11. 10:3616.
    Attól vagyok megijedve, hogy a benövés a körömágytól indult meg, hogy úgy mondjam, konzervatív múszerekkel nem elérhető. Most azt csinálom, hogy a bőr és a köröm között vattával kipárnázom, talán így sikerül majd elérni... (ez az én ötletem...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634724 (14)
    2008-09-11  10:34
  70. 2008. szeptember 11. 10:3415.

    Milyen ez a módszer?

    előzmény:
    Melinda80 (10)
    2008-09-11  10:30
  71. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 11. 10:3414.
    Nekem konkrétan azóta is benő néha,míg a lézeresen műtött körmömmel semmi gond!
    előzmény:
    ppangyal (13)
    2008-09-11  10:33
  72. 2008. szeptember 11. 10:3313.
    Hogy érted, hogy nem túl jó a hagyományos: fáj vagy utána randa a köröm?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634724 (9)
    2008-09-11  10:30
  73. 2008. szeptember 11. 10:3112.
    Azért mert olvastam valahol, hogy utána is benőhet... És 2 hétig nem birsz járni... Mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban?
    előzmény:
    ana27 (7)
    2008-09-11  10:27
  74. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 11. 10:3011.
    Ha kivágják oldalt a teljes körömágyat,akkor nem!!
    előzmény:
    ppangyal (8)
    2008-09-11  10:28
  75. 2008. szeptember 11. 10:3010.

    Van egy spangea módszer, amit a köröm benövés ellen alkalamznak a pedikűrösök direkt! Állítólag nagyon jó!

    A vágás nem olyan borzasztó a páromnak sokszór csinálltk már! Hmar begyógyul!

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  76. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 11. 10:309.

    Nekem műtött mindkét lábamon a nagyujjam,a lézeres(15 éves) tökéletes,a másik(8 éves)hagyományos műtét volt-na ez nem lett túl jó!

    Az injekció rohadtul fáj ,de utána hamar rendbejössz!

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  77. 2008. szeptember 11. 10:288.
    Kérdeztem az orvosnőt a lézeresről, ő azt mondta, nem ajánlja, mert attól nő vissza...
    előzmény:
    Beuska81 (5)
    2008-09-11  10:25
  78. 2008. szeptember 11. 10:277.

    3 évig szenvedtem vele - nem kívánom senkinek - , a pedikűrös is csak ideig-óráig oldotta meg. Aztá nfelkerestem egy sebészt és műtétileg a bajos részt körömágyig kivágta és rendbejött. Nem mondom, hogy kellemes, de elérzéstelenítik (amit észre sem vettem). Aztán mondta a doki, hogy amikor elkezd nőni a köröm, akkor mindig nyúljak a szélénél alá a körmömmel és vezessem, hogy ne tapadjon, nőjön le a széle. Azóta műxik szerencsére, de vigyázok is rá!

    Végy bátorságot és menj el! Én sem értem miért nem mentem hamarabb...sokkal kevesbbet szenvedtem volna.

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  79. 2008. szeptember 11. 10:276.

    Nekem az egyiket megműtötték és nagyon szép lett azóta nincsen gond, nagyon szép munkát végzett a sebész, észre sem venni hogy műtve van... (hallottam már rosszakat is hogy barbár munkát végzett egy orvos!)

     

    A másikra 6 évvel később azt mondták még ki tudom kezelni magamnak megszenvedtem vele, mert kb 2 hónap volt még teljesen rendbe jött, és hát sajnos azóta is nagyon oda kell figyelnem nehogy kivágjam a sarkát mert akkor biztos, hogy megint benőne!

     

     

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12
  80. 2008. szeptember 11. 10:255.

    Érzéstelenítenek, de a szuri az iszonyat tud fájni! Utána tényleg már nincs semmi!

     

    Viszont ha mész, akkor a lézeres megoldást válaszd, mert egyébként visszanő! Még ha kikaparják akkor is. 

    előzmény:
    héroine (2)
    2008-09-11  10:21
  81. 2008. szeptember 11. 10:254.
    Ahh, nekem tegnap is, mivel voltam az orvosnál, vágtak a körmömből, de azt mondja nem érzi, hogy lenne bent valami, én meg lépni nem tudok. Igaz, tett rá és nekem is adott, hogy otthon kenegessem, lápiszt, ezőstnitrátot.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269371 (3)
    2008-09-11  10:22
  82. Torolt_felhasznalo_269371
    Torolt_felhasznalo_269371
    2008. szeptember 11. 10:223.

    Szia,

    nekem is volt ilyen problémám és a bőrgyógyászaton oldották meg.

    Egyszerűen csak levágták a körmömet és fertőtlenítették a helyét.Én a pocakomtól nyírbáltam félre, azóta sincs gond vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2008. szeptember 11. 10:212.

    nekem volt egy barátnőm aki kb évente 1x tett egy ilyen műtéti kört, s azt mondta abszolút túlélhető, hisz érzéstelenítenek!

    ha hosszútávon szépségben és egészségben is gondolkodsz, sztm csináltasd meg, ez teljesen rutin-dolog a sebészeten

    előzmény:
    ppangyal (1)
    2008-09-11  10:12

Címlap

top