Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009.januári babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. Április 6. 10:24

Sziasztok!

 

Ha a napokban sikerült összehozni a testvérkét akkor elméletileg  jan.1-én lenne a nagy nap!!!

 

Szeretettel várok mindenkit, aki hasonlóan tervezi és szeretné!!!

 

  1. 2011. augusztus 4. 16:5041226.
    Gratulálok Zofi!!! Nekünk sincs már sok hátra (31. hét)...
    előzmény:
    zofi (41222)
    2011-08-03  18:08
  2. 2011. augusztus 4. 13:3741225.

    Szia!

     

    Nagy-nagy gratula Nektek! Kérünk szépen képet is a kicsi lányról, ha lehet.

     

    előzmény:
    zofi (41222)
    2011-08-03  18:08
  3. 2011. augusztus 4. 13:2341224.
    Gratulálok a kicsi lányhoz! Sok boldogságot az egész családnak!
    előzmény:
    zofi (41222)
    2011-08-03  18:08
  4. 2011. augusztus 4. 06:4441223.
    Jaj, de jó! Szívből gratulálok! Nagyon szép súllyal született a kicsi lány.
    előzmény:
    zofi (41222)
    2011-08-03  18:08
  5. 2011. augusztus 3. 18:0841222.

    Sziasztok!

     

    Vasárnap délután megszületett Adrienn 3770 grammal és 49 centivel. Mindketten jól vagyunk, már haza is engedtek. A szopizás is jól megy.

    Sajnos szétvált a hegem, így most is császár lett.

    Barni egyenlőre nagyon érdeklődő, meglátjuk hogy alakulnak a dolgok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. július 29. 15:3341221.

    Gratulálok, akkor van remény:)))

    Nálunk is alakul, most már szól mindig, eddig nem szólt, ha ráültettem pisilt, ha nem, akkor a nadrágba. Két napja szól, bár még vannak balesetek, de az is inkább azért, mert nem érünk időben a WC-re. Az alvós pelus is többnyire száraz.

     

    Úgy néz ki, hogy Áron szeptembertől fél napra oviba fog járni, már nagyon várja, eddig is vittem néha körülnézni, játszani (kis falu-kis ovi, csoportonként max 10gyerek, és még én is ehhez az óvónői gárdához jártamhuszonéve). Nekem is könnyebbség lesz, eddig még vásárolni sem mertem nagyon elindulni a két gyerekkel...

     

    A kicsi most 11 hetes, elég méretes gyerek, nem nagyon hordunk már 62-es ruhákat, a súlya és hossza akkora, mint Áronnak 4 hónaposan (és ő is elég nagy baba volt). 

     

    Hiszti nálunk hál' Istennek nem nagyon van, ha bepróbálkozik, akkor levegőnek nézem, amíg be nem fejezi, és van"gondolkod-helységünk" is, ahova beküldöm, ha rosszat csinál. Nem is mer kijönni, csak kiszól, hogy most már jó fiú leszek. Van, hogy már magától is bemegy, ha tudja, hogy olyat csinált

    előzmény:
    momo679 (41220)
    2011-07-28  09:16
  7. 2011. július 28. 09:1641220.

    Sziasztok!

     

    Nos, el sem hiszem, de nappalra elfelejtettük a pelust. És egyik pillanatról a másikra jött és nem erőltettem, és nem voltunk két hétig itthon emiatt.

    Kb hetente próbálgattam ráültetni. Egyik alkalommal ráült és belepisilt. Első nap volt egy-két baleset. De azóta semmi. Sőt, valamelyik nap elmentünk vásárolni, adtam rá pelust és nem pisilt bele. Pedig nagyon kellett neki, mert már tekergette magát.

     

    Ezt csak azoknak írtam le, akik úgy gondolják, hogy gyerekük sose lesz szobatiszta. Mert én is azt hittem még két héttel ezelőtt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. július 27. 23:0141219.

    Örülök, hogy mégsem döglött be a fórum!!!!!

     

    Ha időm lesz, én is jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. július 24. 15:3841218.

    Sziasztok,

    asztaaaaaaaa, mennyi olvasnivaló!

    Mi is megvagyunk, nálunk is pörög az élet, nekem is hihetetlen, hogy már ekkora gyerekeim vannak. Centit nem tudok, olyan 95-96, 15 kg, 25-ös tapancsok, őket is idősebbnek vélik általában. Viki amúgy magasabb 1-2 centivel. Nagyon szépen beszélnek, mondatokban, rengeteg dal, vers, mondóka.... Nálunk sincs csend soha

    Hiszti - van :), de szerenécsere amúgy elég jól meg lehet beszélni a dolgokat velük, meg nagyon tudják már a dörgést . Pont tegnap közölte Viki, hogy "Árkó hisztizni szokott, én meg nyávogni"

     

    Beírattam őket oviba, de val.szeg maradnak még abban a családi napköziben, ahová járunk szeptember óta. Nagyon szeretik, rengeteget fogalkoznak velük, nyugodt szívvel hagyom ott őket. Oviba nem is biztos, hogy felveszik őket évközben, mert sokan vannak, én pedig nem bánom, ha 8 fős csoportban lesznek még egy évet, mert tavaly nagyon sokat voltak betegek, talán jobb is, ha még nem 25 fő között éri őket a 2. közösséges téli nyavalyás időszak.

     

    Szobatisztaság: Árkót baromira nem érdekli, Viki sokszor szól, hogy pisilni kell és akkor megyünk Wc-re , szűkitővel, nincs is bilink. Bölcsiben állítólag sokszor egész de. bugyiban van, én is úgy vagyok, mint Papagéna, itthon én is próbáltam a dög melegben párszor, 10 percenként kérdezgetve, h kell-e pisilni, nem, nem, aztán 1 perc múlva bent volt. Gondolom a böliben a csoport hatás is segíti a dolgot, ott már többen biliznek, jó páran már 3 évesek, és olyankor persze Viki is megy önként. Én erőltetni nem szeretném, teljesen egyetértek Sia-val. Persze, ha látom, hogy tényleg szólnak, akkor belefér napi pár mosás, takarítás, de azt gondolom, hogy valóban meg kell érni a folyamatra.

     

    Mi már voltunk egy hetet nyaralni, talán még egy hét összejön valahová augusztus végén.

     

    Nem semmi, hogy milyen nagyok már a kistesók is!!! Fotókat kaphatunk ide?

    mamat: őszintén csodállak, hogy bírod, tényleg le a kalappal! El sem tudom képzelni, hogy bírnék még egy kisbabával is... Én is gondolkodom, hogy milyen jó lenne megint, meg átélni 1 babával, meg nem koraszülni, de a férjem annyira nem lelkes, na meg, tényleg nem tudom, hogy bírnám... még úgy is, hogy a férjem rengetet segít.

     

    miszkó: várjuk a jó híreket!

    Puszi Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. július 24. 09:1641217.

    Na, hős azért nem...

    Szőnyegre kétszer sikerült 'baleset' összesen, gyorsan mosószeres vizes ronggyal átdörzsölés, a többi a parkettára ment, ami lényegesen könnyebb helyzet. Autósülésre hálistennek soha, párnára sem emlékszem. A kanapét lecseréltük műbőrre, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok anno. Így csak letörlöm és kész, mert különben naponta moshatnám a huzatát, mert összekeni stb.

    Ágyneműt soha életemben nem kellett emiatt cserélni neki, ő éjjelre lett először szobatiszta (ilyet még nem is hallottam!).

    Most már csak akkor megy be a 'cucc', ha mi hibázunk, pl. nem kérdezzük, nem ültetjük rá hosszú idő után és mondjuk sokat ivott...

    Bölcsiben sincs gond, legalábbis nem tudok róla, állítólag nem pisil-kakil be, bár látnám is, ha küldenék haza a pisis cuccokat.

    Jobb is így, mert januártól ovi (oda követelmény, nem?), és már a bölcsiben is pedzegették hónapok óta a dolgot, mert (szerintem) lusta disznók és nem szeretnek pelenkázni, főleg, hogy úgy tudom már csak ő volt pelenkás a csoportban.

    Szinte el sem hiszem, hogy eljutottunk idáig!

    előzmény:
    Papagena79 (41211)
    2011-07-21  22:52
  11. 2011. július 23. 15:4041216.

    Szobatisztaság: mi úgy csináljuk, hogy amikor meleg van, akkor itthon egy szál gatyóban van. Nadrágunk nekünk sincs sok, ezért azt módjával. Sajna nem tudunk mindig itthon lenni, de most hogy szünet van, következetesebben fog menni a dolog. A kaki miatt szól, kivéve, ha hamar jön neki, már nyaralás alatt is kakilt idegen helyen a wc-be (igaz 3 napig érlelte), a pisilés az már neccesebb. Én nadrágpelust adok rá és kérdezgetem sokat, meg ráültetem, reggel, délutáni alvás előtt után, este alvás előtt stb. És sokszor pisil is, meg mondja is, hogy pisilek, és megy a wc-re, aztán meg nem pisil. Szóval totál nem megbízható még. De nem erőltetem, mert elég stressz az neki magától is hogy bekakil/pisil. Akkor sírva fakad. Megnyugtatjuk, nincs semmi baj, de legközelebb szólj, és wc-be pisilj, kakilj. 

     

    Siának tök igaza van, hogy attól mert nem adunk a gyerekre pelust, nem lehet kijelenteni, hogy szobatiszta, csak akkor, ha nincs bepisilés, bekakilás. Jót röhögtem, amikor kedves anyukatárs egy hétfő reggelen azzal jött diadalmasan a bölcsibe, hogy a kislánya a hétvégén szobatiszta lett. Gondozónéni szeme kerekedett, hogy de hát ez így hogy és mondta, hogyha a kislány többször bepisil, akkor visszaadják rá a pelust. Van olyan gyerek, aki egyik pillanatról a másikra lesz szobatiszta, de szerintem ritka mint a fehér holló. Pláne az hogy otthon a kis megszokott bilijébe pisilt és két kerek napig nem volt bepisilés, az nem jelenti azt, hogy a bölcsiben sem lesz. Szóval vannak "zseni" szülők.

     

    Hogy lehet rászoktatni? Nem tudom. Nálunk úgy ment, hogy Ricsi állandóan kisért a wc-re már mióta mászni tudott. Látta, hogy pisilek. Aztán amikor nagyobb lett, megpróbáltuk ráültetni a wc-re szűkítővel. Sokszor sírás rívás tiltakozás volt, aztán hanyagoltuk, és később újra. Aztán jött a wc-n ücsörgős korszak, amikor csak úgy ült, de produkció nem volt. Amikor meg wc-be pisilt, kakilt nagyon nagyon meg lett dicsérve, roppant büszke magára és híreszteli mindenkinek. Hát nálunk így, de hogy másnál ez ugyanígy működik-e passz. Ja és amikor a kaki a pelusba megy, akkor beledobjuk a wc-be és együtt húzzuk le, az is nagyon buli ám. 

    előzmény:
    sia (41215)
    2011-07-23  09:17
  12. sia
    sia
    2011. július 23. 09:1741215.

    Nálunk Erzsi kezdte a szobatisztaságra szoktatást. 

     

    Erzsi úgy kezdte, hogy pl. délutáni alvás után ráültette a bilire, de csak néhány percre. Aztán időről időre megkérdezte/tük, hogy akar-e oda pisilni. Most úgy van, hogy ha itthon vagyunk, akkor pelus nélkül van és odaszalad a bilihez, ha pisilnie kell. Ha megyünk valahova, akkor még kap pelust. Meg persze éjszakára is. Éjszakára akkor kell levenni, ha már stabilan úgy ébred, hogy száraz a pelusa.

     

    Summa summárum én úgy gondolom, hogy erőltetni felesleges. Meg kell érni hozzá pszichésen a gyereknek.  Ha nem érett, akkor csak egy végeláthatatlanul elhúzódó stressz lesz mindenkinek, hogy nem sikerül. Az a gyerek, aki lépten-nyomon bepisil a ruhájába, az még nem szobatiszta, csak nem hord pelenkát:)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. július 23. 06:1641214.

    Egyébként ti milyen gyakran ültetitek bilire a gyereket?

     

    Akkor szerintetek hagyjam pár napig, csurogjon mindenhová, aztán egyszer csak ráül a bilire?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. július 23. 06:1341213.
    Mátrában. bocs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. július 23. 06:0741212.

    Köszi a segítő hozzászólásokat. Az, hogy egy-két hétig nem megyünk sehová, azért sem működik, mert nagyon gyorsan elszokik más gyerekektől, utcai zajoktól. egy hetet voltunk a Mátrába, és utána megint egy hét volt, mire újra megszokta, hogy forgalmas út mellett megyünk, mert ugrott a nyakamba, ha elment egy autó. Tavasszal egy hónapig tartott, mire megszokta a játszóteret a téli kihagyás után. Inkább akkor megpróbálom, hogy délután nem megyünk sehova, remélem, így is működhet. A szőnyeget már eltettem, szerencsére van egy régi szőnyegünk, amit nem sajnálok, azt befogtam. A kanapén dupla takaró, törölköző. :)

     

    Egyébként lépcsős WC szűkítő a babyoutletben 6.300 Ft, ez a legolcsóbb, amit találtam. Mi itt vettünk, tök jó egyébként, csak nem ül rá. :) Nem tudom, van-e még.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. július 21. 22:5241211.
    Te egy hős vagy!! Én tuti nem veszem le róla a lakásban addig a pelenkát, amíg legalább 3x nem szól, hogy pisilni kell. Mit csinálsz pl. a szőnyeggel, párnákkal, kanapéval? 
    előzmény:
    Medina28 (41207)
    2011-07-21  17:09
  17. 2011. július 21. 22:0841210.

    Sziasztok,

     

    szobatisztasághoz szólnék én is hozzá, most nálunk is kp-i kérdés. Csirke, csak azt tudom ismételni, amit Medina mondott, mi is napok óta nem megyünk gyakorlatilag sehova. A jó időben pelus nélkül volt kinn egy kisgatyában, vagy anélkül, de azon kívül, hogy jól szórakozott a pisin/kakin, semmi nem történt, aztán kedden már egyáltalán nem adtam rá az alvásidőn kívül pelust. Eredmény:  6 bugyi, 2 rövidnadrág csere. Tegnap bejött a rossz idő, kb fél óránként bepisilt, az összes kisgatyát és melegítőalsót folyamatosan mostam vasaltam, hogy megszáradjanak, kb 10szer pisilt be, de ugyanennyiszer ment a bilibe is (sokat iszik). Ma már csak reggel pisilt be. Igaz, hogy nem szól még, de ha ráültetem, mindig pisil. Remélem 1-2 hét és végzünk, addig meg itthon élünk remeteéletet. Be kell vállalni előbb utóbb, mert ha nem most, akkor majd hónapok múlva kell eljátszani ugyanezt, és addig is sok-sok pelus fogy...

    Ötletem nincs a rászoktatásra, nálunk nem ellenkezik. Persze először csak úgy ült rá, hogy "megmutatjuk apának, mamának, papának, Márknak stb, milyen ügyesen tudsz bilibe pisilni", újabban a távirányítónak, mesekönyvnek, plüss vizilónak is meg kell mutatni...Eddig bevált.

     

    Még egy gondolat, és jöhetnek a kövek is: anyukák akikkel eddig beszéltem, és azt hajtogatták, hogy hagyjam a gyerekre, majd ha érett rá, szólni fog, azoknak 4 éves kora előtt nem nagyon volt szobatiszta gyerek, akik levették a pelust, és tényleg rászánták azt a néhány hetet (tényleg nagyon melós, semmi másról nem szól a nap gyarkorlatilag, és ez egy 2 hónapos mellett elég macerás), azoknak azért 2,5 évesen már szobatiszta lett a gyerkőc, és utána sem voltak balesetek gyakrabban, mint a későbbi leszokóknál.

    előzmény:
    csirke77 (41206)
    2011-07-21  16:48
  18. 2011. július 21. 19:3841209.

    Sziasztok!

     

    Szokásos bekukkantásom volt, mikor örömmel észleltem, hogy vannak hozzászólások!

     

    Akkor én is helyzetjelentek.

     

    Mi is még itthon vagyunk. Majd januártól megy oviba Marci, ha betöltötte a 3 évet. Szeptembertől visszamegyek dolgozni. Igaz csak részmunkaidőben. Bár azt több helyen. Én is családi napközibe szeretném beadni néhány napra a héten.

     

    Amúgy vagány, nagyszájú, barátságos kisfiú. Másfél hete szokott le a cumiról.El se hiszem még. A "kukásbácsi elvitte". Nem nagyon kérte utána, de volt/van néhány borzalmas alvásunk. Nehezen alszik el, és korábban kel. De legalább ezen is túl vagyunk.

     

    Szobatisztaság. Tegnap még azt írtam volna, hogy sehogy se állunk. Mai termés: 5 garnitúra ruha, 2 bilibe pisi, két bilibe kaki. Egyszer szólt, egyszer meg láttam rajta. Ez nagy-nagy haladás, mert eddig rá se ült. Vagyis hónapokkal ezelőtt. 

    Csirke: Szerintem egyszer így vannak, egyszer úgy. Szerintem nem muszáj állandóan pelus nélkül lenni.Amikor csak tudod. Egyszer meg úgyis ráül a bilire, vagy wc-re. Nekem most a lépcsős wc szűkítőt ajánlották. Csak 6500 Ft. :( Nem tudom, hogy egyáltalán ráül e.

    Nos nagyjából ennyi. Azért regényt nem akartam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. július 21. 17:1041208.
    Ja, és nálunk is volt wc és bili elutasítós időszak, sőt párszor ilyen kijelentés is: 'soha többé nem akajok pisilni' . De elmúlt, ahogy minden elmúlik egyszer. Csak tényleg kitartónak kell lenni, rájöttem.
    előzmény:
    csirke77 (41206)
    2011-07-21  16:48
  20. 2011. július 21. 17:0941207.

    Helló Csirke!

    Én nem tudom meddig tart egy szobatisztaságra szoktatás, de az biztos, hogy nálunk jól elhúzódik... De lehet, hogy ez a normális. Tényleg jó lenne egy hét minimum, amikor csak otthon vagytok... Én ezt használtam ki, tényleg nem nagyon mentünk sehová. És nem tettem rá pelust semmiképpen. Összeszorított fogakkal mostam, ha kellett óránként vagy percenként, ha kellett, egy teljes garnitúrát róla. Küldök neked nadrágot, ha csak az a gond, minket elborít a ruha...

    Most már mondhatom, hogy kb. 80%-os a dolog, ritka a bepisi, bekaki. Persze kemény meló áll mögötte.

    Be kellett vállalnom, hogy akkor mostantól mindig kérdezgessem, kell-e neki és egyben rá is ültessem. És azt is, hogy bizony az utca-bolt-játszótér-bármi közepén be fog neki menni, tehát a táskám mindig tartalmaz 1db bugyit, 1db. nadrágot és egy adag nedves törlőt (kakihoz főleg), vagy papírzsepit. Hozzá lehet szokni egy idő után, hogy ezek nélkül ne induljon el az ember sehova és azt is elfogadja, ha véletlenül olyan helyre megy, amit aztán azt sem tudom, hogy tudnék kimosni (autósülés, babakocsi, szőnyeg...). De megéri, hidd el!!!

    előzmény:
    csirke77 (41206)
    2011-07-21  16:48
  21. 2011. július 21. 16:4841206.

    Sziasztok! Én is bejelentkezem. Jó volt olvasni, hogy kivel mi van. Én még otthon vagyok Mátéval, itt nincs bölcsi. Szeptembertől fog menni napközibe, de csak két délelőttöt egy héten, hogy szokja egy kicsit az ovi előtt. Mert annak ellenére, hogy járunk játszótérre és ismerősökhöz, a gyerekeket nehezen viseli.

     

    Egyébként a későn beszélőknek mondom bíztatásként, hogy Máté is későn kezdett el beszélni, januárban és már egy-két hónapja folyamatosan beszél, már mondókákat is, meséket is mond, szóval amilyen későn kezdte, olyan gyorsan belelendült. Egyébként r hang nálunk sincs, de nincsen l sem, mind a kettő j. És érdekes, hogy ő magáról beszél egyesszám második személyben, és nekünk mondja az egyes szám első személyt. Gondolom majd rájön a helyes ragozásra. Remélem.

     

    Viszont ami elkeserítő, hogy a szobatisztasággal sehogy sem állunk. Nincs valakinek valami ötlete, hogy hogy vegyem ár, hogy ráüljön a bilire vagy a WC-re? Egyszer próbálta, aztán köszöni, nem kér belőle. Ha leveszem a pelust, akkor ha pucér, elég jól bírja, ha van rajta kisgatya, akkor könnyen becsurog. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem az a gond, hogy akkor tud egész nap pucéran lenni, ha nem megyünk sehová. Ez pedig napokon keresztül nem megoldható. Egyébként pedig keveset iszik, így keveset is pisil, tehát sok idő kivárni, míg "megérik" a dolog. Most akkor napokig ne menjek sehová, hogy legyen kifutása a dolognak? A bugyi mosáshoz annyit, hogy oké, hogy 5-ször, 10-szer ki kell mosni, de ha nincs kánikula (mint most is), akkor muszáj ráadnom nadrágot, abból pedig elég végesek a készleteink, nem fér bele napi ötszöri bepisilés. Szóval teljesen tanácstalan vagyok, hogy legyen. Már vettem bilikönyvet és a plüssmacit is rendszeresen megpisiltetjük. Van ötletetek hogyan próbáljam?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. július 18. 22:2641205.

    Neso: ÉN korszak van most nálunk is "Én a Fruszina és a kalóz" ez a kedvenc mondata a kalóz meg a Csipet Csapatból szedte

     

    Nálunk van r hang legalább is a nevében kimondja, de nála ez kedv kérdés,

     

    glutén: Én 6 hónaposan már adtam Pannának, de már meg nem mondom mivel keztük, talán babakekszel. Már nem emlékszem. A kis csibe már 13 hónapos és mindent eszik.

     

    Zofi: nem vagy irigyelve a nagypocakos meleg miatt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. július 18. 20:4641204.

    Neso

    Nálatok még most kezdődik a szünet a bölcsiben? Mi már túl vagyunk rajta, ma kezdődött újra...

    Nekem volt, hogy 10 bugyit mostam egy délután, de nem adom fel, pelenkát ez a gyerek többé már nem lát, mert félek, hogy bekeveredne, hogy most akkor mi van?

    Alvás detto. De nálunk már nagyon régóta fél 10-10. Kelés: fél 7-7... És sokszor itthon semmi alvás napközben. Jól bírja, mi?

    Ja, egyébként elvittük gégészetre, mert szinte álladóan folyik az orra, és javasolták a mandulaműtétet 3 éves korában... Már előre félek...

    előzmény:
    Neso (41199)
    2011-07-17  16:33
  24. 2011. július 18. 14:0441203.

    Elég nehezen viselem a meleget, rettenetesen izzadok. Szerencsére nem nagyon vizesedek.

     

    R hangot még Barni sem mond. Vagy l-et vagy j-t mond helyette. 

    előzmény:
    nincs5letem (41201)
    2011-07-17  21:18
  25. 2011. július 17. 22:3641202.

    Glutén: pörögtem egy sort ezen a témán, pont azért, mert ennyire homlokegyenest más a vélemény. Az a helyzet, hogy a legújabb kutatások azt mutatják, hogy ha akkor találkozik a baba bélrendszere a gluténnel, amikor még nagy mennyiségben kap anyatejet, akkor jó esély van arra, hogy ne legyen lisztérzékeny.  Tápszeres babáknál nem fontos adni. 

    Én nem adok kekszet, abban van cukor és tojás is, hanem a Milupa 7 gabonás pehelyből teszek minden nap a gyümölcsébe egy teáskanállal, az gluténes és egészséges is. 

    előzmény:
    nincs5letem (41201)
    2011-07-17  21:18

Címlap

top