Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009.januári babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. Április 6. 10:24

Sziasztok!

 

Ha a napokban sikerült összehozni a testvérkét akkor elméletileg  jan.1-én lenne a nagy nap!!!

 

Szeretettel várok mindenkit, aki hasonlóan tervezi és szeretné!!!

 

  1. 2011. július 17. 21:1841201.

    R hang: nyugi, az nálunk sincs. Mindent gyönyörűen mond, de r hang az nincs. Jókat szoktam vigyorogni rajta. Ma is pl. elhangzott, hogy "kéjek kékejt". Na, a kékej = kréker.

     

    Zofi: hogy bírod nagy pocakkal ezt a meleget? Komolyan mondom, örülök, hogy mind a kétszer télen voltam hasas. Így is mindig melegem volt.

    Drukkolok, hogy könnyű szülésed legyen!

     

    Maup: Nekem rémálmom, hogy Zsófinak kitörik/letörik egy foga. Ha dob egy hasast a nagy rohangászásban, először mindig azt nézem, teljes-e a szájában a készlet. 

     

    Kétgyerekes anyukák:  Felétek is új a helyzet, miszerint 6 hónapos korig találkoznia kell a gyereknek gluténnel? Na, én nem adtam még Eszternek kexet. (védőnő szerint a gyümijébe kellene naponta fél háztartásit belereszelni)Azért vicces, hogy 2 éve még azt mondták, hogy egy éves korukig nehogy adjunk nekik lisztet meg ilyesmit, most meg homlokegyenest más a divat. Asszem én megyek a saját fejem után. 

    előzmény:
    Neso (41200)
    2011-07-17  16:36
  2. 2011. július 17. 16:3641200.

    Ja és ami még nálunk most kezdődik igazán, ÉÉÉÉÉNNNN. Vagyis ő akar öltözni, tölteni, kinyitni, becsukni. Segít mindenben. Állati boldog, ha adok neki valami kis feladatot, kis cuccot amit ő hoz haza a boltból.

     

    Most épp ül a kádban, pancsol és valamire azt mondja csodás. Hihetetlen szókincse van.

     

    Kedvenc műsora az állítólag, a "obbantáááás", meg a három kettő egy, sikejűűűűűt. Az R hangot egyáltalán nem mondja. Van ez még másnál is így? Remélem nem lesz raccsolós. 

    előzmény:
    Neso (41199)
    2011-07-17  16:33
  3. 2011. július 17. 16:3341199.
    Sziasztooook! De jó, hogy újra van élet. Hihetetlen, hogy mekkorák már a kistesók is.  Akkor rólunk egy kis beszámoló: Ricsi bölcsis már szeptember óta. Szereti. Hétfőtől 4 hét szünet. Megosztott szabikkal, nagynénivel oldjuk meg. Együtt pár napot leszünk 3-asban. Beszéd nagyon alakul. 1-2 szavas mondatok, ragozás egyre jobban megy. Mondókák is, több olyan, amit a bölcsiben tanul (ebből is látszik, hogy tök sokat foglalkoznak velük). Szobatisztaság nálunk hangulatfüggő. Sokszor pisil kakil wc-be és nagyon büszke magára, de sokszor megy a pelusba, gatyába. Bölcsiben nem szokták róluk levenni a pelust, csak ha már viszonylag stabilan szobatiszták. Otthon lehet ezzel próbálkozni. Mi is azt csináljuk, hogy itthon sokszor csak alsógatya van rajta, de amikor az 5-et mosom egy délután akkor újbol vissza a pelus. Már tudja miért kell wc-re menni és ha mondja, hogy pisil/kakil, akkor viszem... na alvásnál pont ezzel él vissza.  Hiszti nem nagyon van, igazából akkor hisztisebb, ha nincs teljesen jól. Pl. most is beteg (volt) köhög lázas. 2 hete takonykórból fülgyulladás. Remek. Azt hittem nyáron nem lesz annyit beteg... hát de. Rengeteg dumál és miez miez miez? Egész nap. Persze mindent tud, és amikor mondjuk neki hogy pl. pohár, akkor mondja, hogy igen, kb vizsgáztat minket. És olyanokat ismétel meg, amikről az ember nem is gondolná, hogy emlékszik rá, úgyhogy nagyon kell vigyázni. Amit nem ért, az a majd később, meg az, hogy valamit előbb csinálunk és utána van valami... nála minden azonnal van. Egyedüli problémánk vele az alvás. Ebéd után még csak csak, bölcsiben jól megszokta, alszik is kb 2 órát, na de este..... van hogy fél 10 mire méltóztatik a szobájában maradni és aludni, addig milliószor kijön. 7-nél tovább tuti nem alszik. Kedden megyünk nyaralni anyuval és Ricsivel, ha minden jól megy. Remélem optimális idő lesz egy kis strandolós nyaraláshoz Gyulán. Kistesó.... na az nálunk egyelőre tervben sincs. Egyáltalán nem érzem a vágyat. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. július 16. 12:4141198.
    Nekünk az nagyon bevált a boltban, hogy ő adhatja oda a boltosnéniknek a Dörmit, vagy hasonlót. Szerencsére a legtöbb dolgot tényleg meg lehet vele beszélni, így olyan földön fekvős hiszti kevés van, cserébe érzelmileg terrorizál. Pl. ha ebéd előtt kunyerál kekszet, akkor nem ordít, hanem mézes-mázos hangon mondogatja egyfolytában, hogy: Naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kérlek szépen, adj nekem kekszet, ne legyél irigy... Dettó ugyanez este is, amikor a századik mese után könyörög még a következőért. A hisztin hamarabb túllépek, de ezekkel olykor levesz a lábamról
    előzmény:
    Medina28 (41194)
    2011-07-15  15:01
  5. 2011. július 15. 22:2041197.

    Sziasztok,

     

    "Elvette..." hiszti nálunk is van már jó ideje, szerencsére nem túl gyakran, de pl vásárlásnál pénztárban majdnem mindig. Tudja, hogy azt a valamit neki vettük, és ordít, amíg lehúzzák a kódolvasón... Előfordul még akkor is, ha pl nála kisebb gyerek jön hozzánk, és berakjuk az etetőszékbe, vagy altatják a szobájában délelőtt, akkor is hiszti: "jajajaj  Áron székeeee" stb. Nem nagyon tudok vele mit kezdeni, szépen megmagyarázom neki minden alkalommal, és reménykedem, hogy használ.

     

    Mai elég durva sztori (csak hogy tudjuk, akkor is hat a folyamatos magyarázás a gyereknek, amikor azt hisszük, hogy hasztalan): Itthon van az unokatestvérem Kanadából a 2 éves kisfiával, akivel nagyon jól kijön Áron. Van egy 4,5m átmérőjű, kb 1m mély medencénk, amit mióta felállítottunk, azóta sulykolom a gyerekbe, hogy nem megyünk szülö nélkül a közelébe, és sokáig tartott, de most már tényleg nem megy oda engedély nélkül (meg persze sosincs felügyelet nélkül odakinn). Megjött a kis unokatestvér, elkezdtek játszani, kissrác azonnal rombol a medence felé, Áron meg rászól csomószor, hogy ne menjen oda. Én bementem, az anyja beszélgetett kinn, háttal a medencének, a gyerekre nem figyelt senki, és addig mászott a falára, hogy végül beleesett. Ha az öcsém nem pont akkor jön hozzánk, és nem veszi észre, belefulladt volna...Szegény Áron is annyira megijedt, hogy csak szopta az ujját vagy10 percig. Én nem láttam a történetet, de tutira infarktust kaptam volna...

    Elég csak egy pillanatnyi figyelemkiesés, és máris tragédia történik...

    előzmény:
    Medina28 (41194)
    2011-07-15  15:01
  6. 2011. július 15. 21:1141196.

    Medina: ez igy viccesen hangzik nagyon, pedig nem az. eléggé öntörvényü a kiscsaj. Szépek vagytok :D

     

    Maup: Uh szegény kiscsaj, még szerencs, hogy nem történt nagyobb baj a fogacskákkal.

     

    Papagéna: Átérzem a helyzeted a pici lakás terén, és a borzalmas magas árfolyam sem épp segit az eladásban, mi nem is adhatjuk el mig nem csökken a hitel rajta , pedig már viszket a talpam és mehetnékem van innen :(

     

    előzmény:
    Medina28 (41194)
    2011-07-15  15:01
  7. 2011. július 15. 21:0141195.

    Sziasztok!!!

     

    De jó olvasni!!! Örülök, hogy ennyien jelentkeztetek mostanában! Milyen nagyok már a mi kis apróságaink!

     

    rólunk:

     

    Fruzsi már igazi nagylány, nagyon sokat dumál és nagyon szófogadó szerencsére. Napközben már szobatiszta de van, hogy lusta és kéri a pelust de ha nem adom rá akkor megy a bilibe a történet. A nagydolgokkal továbbra is gondjaink vannak, szegény sokat szenved vele de most bevetettem az olivaolajat és igy könnyebb neki.  Miért? korszak nekünk is volt. Néha már a hajam téptem. És sajnos kezd leszokni a napközbeni alvásról de mondjuk ennek köszönhetően fél 9-kor alszik is. Ő sem nőtt nagyra kb 12 kiló és 92-es rucikat hord 23 cipővel párositva. 

     

    Panna: már 1 éves! Jön-megy. Van egy nagyon szép napirendje: 12 óra evés 12 óra alvás. Felkeléstől lefekvésik képes egész nap enni. Mindegy mit adok neki az lecsuszik.  Végre a folyadékok is mennek, eddig az fullasztós volt. Ő is elkezdett már dumálni, az alapszavak nagyon mennek: anya, hamm, nem , labda és társai

     

    kisteso... no commet 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. július 15. 15:0141194.

    Egy kérdésem lenne hozzátok:

    Van-e valakinél az a hisztifajta, hogy 'Elvette'...??? Már ha egyáltalán valaki érti mire gondolok... Nálunk az megy hónapok óta, hogy ha valamit úgy gondol, hogy az övé, akkor hiába csak egy percre is van szükségem rá, elkérem, ő pedig egyből nagy krokodilkönnyekkel ordít, hogy : 'Elvette!!!'. Ez van akkor, ha a boltban valamit ki akarunk fizetni, ha csak elkérem megnézni, vagy uram bocsá', elviszi a szél, mint pl. tegnap a felfújt cápát  Ha visszaadom, akkor is folytatja... Mit lehet ezzel kezdeni???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. július 15. 12:1941193.

    Hát, nem volt szép látvány, amikor teljesen lila volt az ínye, de szerencsére nem lett semmi vészes következménye a dolognak. A 3. foga van egy ici-picit beljebb a korábbiakhoz képest, de ezt szerintem inkább csak mi látjuk, mert egy általán nem feltűnő. Az egyik ismerős kislánynak ki kellett műteni az egyik metszőjét, mert úgy esett el, hogy függőlegesen kettérepedt

     

    Na, de nem ilyen rémtörténeteket akarok ám mesélni.

     

    Olyan jó, hogy van mit olvasni megint

    előzmény:
    Marharépa (41188)
    2011-07-13  11:57
  10. 2011. július 14. 22:0241192.

    Sziasztok!

     

    Én is benézek, bár ha naponta van fél órám van gép elé ülni, az már csoda...

     

    Márk holnap lesz 2 hónapos, a születése óta feje tetejére állt a világ, szerencsére pozitív irányban. Igaz, hogy nem épp egy csendesen nézelődő típus, de azzal nyugtatom magam, hogy legalább Áron nem fogja elnyomni.

     

    Áron is nagyon sokat nőtt, hihetetlen, hogy minden nap produkal valami újat. Folyékonyan beszél és olyan barokk körmondatokat használ, hogy sírunk a nevetéstől

    Szobatisztaság még nem igazán jellemző, nem szól, csak ha már pisilt/kakilt. Ha ráültetem a WC-re, akkor pisil rendesen, de nem szól miatta. Múlt héten levettem róla a pelust és a kertben meztelenkedett, az eredmény annyi lett, hogy ahol épp állt, oda pisilt széttett lábbal. Most visszaadtam a pelust, és néhány hétig pihentetem a kérdést. Szeretném fél napra oviba küldeni szeptembertől, de ehhez addigra legalább nappal mellőzni kellene a pelust.

     

    Nálunk egyelőre nem lesz harmadik gyerkőc, én benne lennék, de Atti azt mondja, neki már van három, ennyi elég lesz. Azért nem adom fel... 

    Munka nálam gázos, mert napi 3-4 óra utazással járt eddig is, amit nem lehet 2 gyerek mellett tovább csinálni. Szerintem itthon maradok GYES-en a harmadik év végéig, aztán felmondok, és a családi vállalkozásban csinálom az adminisztratív részt. Ez mondjuk egyelőre csak terv, nagyon bizonytalan a jövő... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. július 14. 10:5841191.

    Sziasztok!

     

    Én is jelentkezem.

     

    Barni bölcsis nagyfiú, folyékonyan beszél már 2 éves kora óta. A fantáziája is nagyon élénk, mindenféle kitalált történetekkel eteti a gondozónőket. A múltkor beadta, hogy találtunk itthon egy aranyos egeret, még azt is megmutatta, hogy simogatta a kezében tartva, bent meg elhitték. Az autómárkákat Ő is ismeri, meg amúgy is nagy kedvencei a motorokkal és egyéb járművekkel egyetemben.

     

    A szobatisztasággal nem állunk sehogy. Mondja, hogy hova kellene pisilni, de nem hajlandó megválni a pelustól. Még 3 hetem van a szülésig, addig nem is erőltetem.

     

    Jó olvasni a két gyerekes anyukák beszámolóit, remélem nálunk is ilyen simán fog menni a dolog.

     

    Mi is éppen a miért korszakban vagyunk. Néha olyan keresztkérdés sorozatot tesz fel, hogy egyszerűen a végén már nem tudok mit válaszolni.

     

    Sajnos még mindig tejfehérje allergiás, de a bölcsiben szerencsére külön főznek neki, ezért is marad jövő szeptemberig. Addigra remélhetőleg kinövi.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. július 13. 23:4441190.

    Sziasztok! :-)

     

    Én is bejelentkezem, ha már ilyen szépen összejöttünk :-)

     

    Nálunk is zajlik az élet, azt kell hogy mondjam, hogy nagyon-nagyon jó kétgyerekes anyának lenni. Nem gondoltam, hogy ilyen sima lesz, de az első 6 hét letelte után nagyon jól alakultak a dolgaink.

     

    Kristóf remek kiskölök, egyáltalán nem féltékeny, imádja Lénát, játszik vele, puszilgatja folyton, meg persze lebirkózza ha nem látom őket :-) Mindent megért, a legújabb "mutatványa", hogy autodidakta módon megtanulta az autómárkákat, soha nem tanítottuk neki, egyszer csak elkezde mondogatni, hogy "ott apa autó" - "ott mama autó" stb.. Kipróbáltuk számítógépen és tényleg megtanulta a márkajelzéseket 

     

    Amúgy beszélni még nem igazán beszél, viszont amit mond, azt tökéletesen ragozva, egész mondatokban... A beszédének 80%-a az autókról szól.

     

    Szobatisztasággal úgy állunk, hogy ha rá bírnám venni magam, hogy levegyem róla a pelust, akkor szerintem már működne, mert mindig szól ha pisil-kakil, de egyelőre halogatom. 2 hét múlva megyünk nyaralni, ott tervezem, hogy majd a kertben a nagy unokatesójával együtt pucérkodhat.

     

    Kristóf nem jár bölcsibe, szeptembretől akarom heti 2 nap vinni egy családi napközibe.

     

    Léna már 7,5 hónapos nagylány, hihetetlen, hogy milyen gyorsan fejlődik, tényleg nagyon más második gyereknek lenni.

     

    Velem semmi különös, dolgozni még nem megyek vissza (lehet, hogy egyáltalán nem fogok visszamenni, de ez majd kialakul még), agyalunk egy esetleges harmadik babán, csak pici a lakás hozzá, lépni meg nem nagyon tudunk a remek árfolyam miatt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770932 (1)
    2008-04-06  10:24
  13. 2011. július 13. 14:3141189.

    Hohó! Én itt valamiről lemaradtam! Újra pörög a topic, hurrááá!

    Örömmel olvasom, hogy többeteknél alakul a szobatisztaság, nos, én is úgy érzem, hogy jó úton haladunk. Éjszakára már mondhatom, hogy hónapok óta nem használunk pelust, napközben pedig kb. 2 hónapja. Ez nem azt jelenti, hogy fullosan szobatiszták vagyunk, csak éjjelre lehet kijelenteni. Kaki-pisi napi szinten bemegy, rengeteget kell mosni. De visszafordítani már nem lehet a folyamatot, pelust el kell felejteni.

    Domcsi ugyebár tavaly ősz óta jár bölcsibe egy másik kerületbe. Viszont épült egy vadiúj szemben velünk, ezért először is jelentkeztünk a hozzánk tartozóba, aztán ide is. Az elsőből elutasítottak, ide viszont felvették. Ezzel párhuzamosan óviba is jelentkeztünk, elutasítottak, fellebbeztünk, felvették - tegnap jött a levél  Az ovit választjuk természetesen, januártól oda fog járni, legalábbis gondolom, hogy ovinál nem gond, hogy TGYÁS-on leszek, bár nem sok mindent tudok az ovikról, még ki kell okosítanom magam...

    Beszédileg jól állunk, mondja a mondatkáit, néha megpusztulunk rajta.

    Bölcsiszünetnek jövő héttől vége. Volt itt minden ebben a 4 hétben: mindkét nagyszülőnél nyaralás, Balaton, velünk nyaralás, tüszős mandula 40 fokos lázzal egy hétig stb.

    Én változatlanul melózok, most már tényleg nem tudom meddig. Percről-percre változik a helyzet, egyszer azt mondják vesznek fel helyettem valakit, egyszer hogy nem. Én előrebocsátottam, hogy amíg bírom, addig csinálom, most még megy, valahol a 28. héten vagyunk. Már BKV-zni nem tudok, mert az állástól elég gyorsan ájulok, a melegtől is, szóval vagy a főnököm hord be, vagy a férjem.  Ismét kislányt várok, úgy néz ki, és elméletileg tök egészséges terhesség, kivéve a pajzsmirigyemet, de azt is uraljuk gyógyszerrel. Csak hát sajnos így is 'bezavar', mert semmi fizikai terhelést nem bírok, lépcsőnél is egyből rohan felfelé a pulzusom, kapkodom a levegőt két lépés után. De ettől függetlenül tényleg jól bírom. Csatolok egy képet Domcsiról, Jázminról (ez lesz a neve, ha minden igaz) és Jázmin+magamról (elég xarul néz ki a fejem rajta.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. július 13. 11:5741188.

    Sziasztok!

     

    Végre tömeg  

     

    Miszkó hogy csináljátok a bugyis létet? Végülis szól ha pisilni kell és akkor jön a bili, vagy mi? A jó hírhez meg drukk  

     

    Maup ez az esés nagyon rosszul hangzik, a fogai végül maradtak? A cumiról leszokás nálunk is annyi volt, hogy "kidobjuk a cumit mert szétrágtad, most már nem lesz több, jó? - Jó", pedig rendesen függő volt addig, csodálkoztam nagyon  

     

    Sia de jó nektek, kettesben...  

     

    Nálunk most annyi a fejlemény, hogy Gergő még mindig beteg, csúnyán köhög, orrát még szívni kell és még este is volt hőemelkedése. Viszont mi is elkaptuk, úgyhogy néha mindhárman agonizálunk, már elegem van gondolhatjátok, a dögmeleg lakásban vedeljük a forró teát sállal a nyakunk körül, kéééész

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. július 12. 19:5341187.

    Jaj, de jó, hogy újra van pörgés!

     

    Sia: Persze hogy emlékszem, nekem is az volt a kedvenc takaróm...Zsófi egyetlen takarója ami nem rózsaszín... Örülök, hogy örömet szereztünk vele Reninek.

     

    Zsófi is "nyaral", anyukáméknál hagytuk. Egyelőre csak erre az éjszakára, aztán majd meglátjuk, haza akar-e jönni. 

     

    Hát, én csak álmodozok róla, hogy kettecskén maradjunk a Zurammal, most pl. lépek ketteskét fürdetni. (akinek jön a foga és nyűgöske. Juhhéééé)

    előzmény:
    sia (41186)
    2011-07-12  15:03
  16. sia
    sia
    2011. július 12. 15:0341186.

    Végre:) Nagyon jó újra hallani rólatok csajok! Olyan jó kis csapat volt ez...

     

    Akkor rólunk is egy kicsit:

     

    Reni most éppen "szabadságon" van, eladtuk egy hétre anyósomékhoz. Nagytesó is nyaral, úgyhogy most kettecskén vagyunk a férjemmel

     

    Áradoznak róla a nagyszülők, hogy milyen jó gyerek, de egyébként tényleg az:) Beszéddel nagyon jól állunk, folyamatosan, teljes mondatokban, választékosan beszél. El is mesél dolgokat, néha behalunk a szövegeitől, meg persze elolvadunk rajta:)

     

    Szobatisztaság is szépen alakul nála, napközben, ha nincs rajta pelus, akkor mindent elintéz a bilibe. Ebben (és még sok minden másban) persze a fő érdem a pótmamájáé, aki napközben vigyáz rá. Végül úgy döntöttünk, hogy nem megy bölcsibe, majd csak jövő szeptemberben óvodába. Addig teljesen jó helye van nála.

     

    Esti lefekvéssel van néha harc, mióta nincs rács, azóta nehéz ágyba imádkozni, ha épp nincs kedve hozzá. Erzsinél persze mint a kisangyal megy délután aludni, de otthon hétvégén esze ágában sincs. Ha meg bosszankodunk vagy mérgesek vagyunk ezért, azt roppant viccesnek találja

     

    Múltkor egyébként megkerestem a még élő blogokat és olvasgattam, hogy kivel mi újság. Itsmehoney-éknál is született nemrégiben kistesó, kislányuk lett.

     

    Nincs5letem: emlékszel még a kismajmos takarótokra, amit Miskolcon hagytatok? Reninek az a kedvence, egyszer felfedezte és azóta csak azzal hajlandó aludni:))) 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. július 12. 14:2341185.

    Halihó mindenkinek!

     

    Én is meglepődtem, hogy egy hétre elhúzunk, erre itt dübörög a fórum:)

     

    Mira a szélsőségek embere:  beszédben hihetetlen megnyilvánulásai vannak, imád mesélni könyvből a szomszéd 4 éves csajoknak (kívülről tudja a legtöbb könyvét és a verseket, megszámlálhatatlan mennyiségben).A dumájával mindenkit levesz a lábáról.

     

    Mindezek mellett nincs ideje nagyra nőni, bár valószínűleg ebben az anyja "nagynövése" is ludas, szóval mi még naggggggggyon messze vagyunk az 1 métertől, bár ha jól tudom, 3 évesen akkorák kb., úgyhogy Zsófi tényleg jól belehúzott!!!!!!!!!!!

     

    Szobatisztaságban semmi előrehaladás, fürdés előtt próbálkoztunk, utánozta is, hogy megy a pisi, fél órát ült rajta hősiesen, aztán ahogy beleállítottam a kádba, mondta, hogy most tényleg jön...  Mindegy, abban bízom, hogy olyan lesz, mint a cumi: soha nem hittem volna, hogy elvágólag megszabadulunk tőle. Csak alváshoz használta ezer éve, de pár hónappal ezelőtt sikerült 3 fogát elmozdítania egy jól irányzott eséssel, így fogorvosi tanácsra volt cumi, nincs cumi. Csak egyszer kellett elmondani, megértette. Na, hát valami hasonló csodát várok

     

    Pusz mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. július 11. 23:1441184.

    sziasztok!

     

    Jó olvasni egy kicsit, így aztán én is helyzetjelentek.

     

    Nálunk pörgés van egész nap, csend egy percre sincs, délutáni alvás nincs, még telefonálni is csak úgy tudok, hogy egyfolytában menekülök előlük :) Miértekben Virág az élen jár, de Ábel is elég jó úton halad. (a kicsi még csak sikongat meg visít)

     

    szobatisztaság: mindketten szobatiszták nappal is és éjjel is, pisi és kaki tekintetében is. Nagyjából olyan érzés volt számomra a szobatisztává válásuk, mintha legalábbis Nobel-díjat kaptak volna :)

     

    Fruzsina leginkább gurulva közlekedik (más esélye nem is igen van méreteiből fakadóan - 9,1kg, 69cm) Mióta helyváltoztatásra képes, teljesen beépült a csapatba, hangosan kacag a tesóira meg magyaráz nekik. Nagyon szeretnivaló kis vacak.

     

    A napjaim elég nehezek, napközben semmit sem tudok csinálni tőlük. Este-éjjel főzök, mosok, takarítok, pakolok, éjfélnél előbb nem alszom, dehát ez van... Majd lesz könnyebb is. Ha a nagyok oviba mennek, biztos lesz némi szabadidőm, bár addigra már beterveztem egy kis tanulást. No, mennem kell, lejárt a mosógép.

     

    írjatok! Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. július 11. 11:0041183.

    Sziasztok!

     

    Akkor előbújok én is, minden nap benézek, de most kerekedtek a szemeim,  hogy 78 helyett 85 a hsz-szám vége!

     

    Kaccs, Marharépa, Nincs5letem és Böbebabó örülök, hogy mindenki jól van és szépen nőnek a gyerekek!

     

    Szobatisztaság: nálunk is kb. hasonló, inkább középút az általatok leírtakhoz képest. bugyival indulunk reggel (direkt Thomas-osat vettem) és mondom neki hogy szóljon, lent és emeleten is van 1-1 bili, szigorúan egyforma (még szóvá tenné! ), de nem szól, ő is reklamál hogy mit képzelek a bilivel és dühösen fut vele a fürdőszobába és leteszi. 

    Este fürdés előtt szoktuk pisiltetni, 2-ből 1szer sikerül is, és múlt héten csütörtökön először bele is kakilt! Annyira boldogok voltunk a férjemmel, hogy azonnal dícsértük, puszilgattuk, stb. hívtuk a nagyikat is!

    Persze ez csak véletlen volt, Zsombi szerintem nem nagyon értette mit csinált a bilibe és hogy ez miért akkora nagy öröm számunkra. 

     

    Beszéd: már egyre jobban megy, sokat ismétel, mondd, mostanában a kedvenc szavai: sárga (néha el is találja melyik a sárga szín), lila, biztos, senki, mindenki. Tőmondatok még mindig nincsenek.Talán nyár végére.

     

    2 hét múlva végre megyünk nyaralni, már alig várom. 

     

    Nálam: szerencsére nincs jele (kopp-kopp) hogy újra lenne kő a vesémben, igyekszem sokat inni, és remélem hamarosan jó hírrel is jöhetek majd

     

    Puszi mindenkinek! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. július 10. 22:0941182.

    Na ezt már szeretem

     

    Kaccs ezen a "milyen" társalgáson megszakadtam tudom, majd egyszer én se fogom viccesnek tartani, de az még odébb van  

     

    Szobatisztaság: nyista. Gergőt valahogy icipicit se mozgatja meg a téma. Kakilást észre se venni, játék közben egyszercsak két másodpercre leáll, üveges tekintet, majd tovább játszik és a szag elkezd terjengeni. Próbáltam régebben kapacitálni, hogy üljünk rá a bilire stb, de csak mérges lett tőle, 0 együttműködés. Ha a kádban nekiáll pisilni és előrántom a bilit örömömben, akkor egyből abbahagyja és reklamál. Szóval nálunk nulla most nem erőltetem, a bölcsivel van elég újdonság most, aztán hátha ott ragad rá valami a témában, bár nem táplálok nagy reményeket. 

     

    Nincs5letem, helló! Zsófi szép nagylány Eszter cuki lehet, mostanában mindig megcsodálom a szembejövő kisbabákat, annyira mások, Gergő már igazi kisfiú, már combhurkája sincs, pedig még csak nemrég volt nyálas kétfogú hasonforgós heőőőzős pici baba, aki tejszagún bealudt a szopizásba kezdem megérteni azokat, akik gyerek-sorozatgyártásban vannak, pár év különbséggel mindig jön a következő, mert mind megnő, és mindig kell egy kisbaba

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. július 10. 21:5241181.

    Na végre! Köszi Marharépa hogy megadtad nekem is a kezdő lökést.

     

    Akkor írok én is egy kicsit.

     

    Szobatisztaság: Zsófi már novembertől szobatiszta, igaz kistesó születésekor 3 hétig "visszaesett". És a tegnapi volt a 3. éjszaka egymás után, hogy reggel is száraz volt a pelusa (éjjelre azért adok még rá). Viszont a nagydolgot csak és kizárólag pelusba hajlandó rakni.

     

    Beszéd: Na, Kaccshoz hasonlóan én is örülnék ha néha lenne egy kis csend. A miért korszak még mindig tart, már jó ideje. A hajam hullik tőle.

    Jelen állás szerint 102 cm a gyerek, 15,2 kg, lába 25-26-os. Mindenkinek kerekedik a szeme mikor megtudja hogy még csak 2,5 éves.

     

    Kistesó is már 5 hónapos, hasra és vissza is forog, irtóra erőlködik ha valami kiszemelt játékot el akar érni. Púpozza a fenekét, nyújtózkodik, szinte egy helyben "fut" és irtó mérges hogy nem halad. És folyton csupa nyál, a nyálba ragadnak a szöszök, hajszálak, turkál a szájában néha artézi mélységekre vetődik, ilyenkor persze visszajön a kaja egy része... Már el is felejtettem milyen tud lenni egy kisbaba. Amúgy nagyon aranyos, nyugis bébi, ő Zsófi legfőbb csodálója. Olyan nagyokat senkinek nem kacag, mint Zsófinak.

     

    Na egyelőre ennyi. Nehogy megterhelő legyen ezt a sok hozzászólást végig olvasni. 

    előzmény:
    kaccs (41180)
    2011-07-10  21:28
  22. 2011. július 10. 21:2841180.

    Oh, nem a miért miért most van múltkor két óra altt úgy lefárasztott azt sem tudtam fiú vagyok-e vagy lány előtte volt a "milyen" de az nagyon durván:pl ivott tejet majd kérdezi ez milyen tej? hideg. Milyen hideg tej? Mizo. Milyen mizó? piros dobozos. De milyen piros dobozos? stb..és ez így ment....

     

    Igen, ügyesek voltunk nagyon mivel már mindent megbeszéltünk ez szinte formallitás volt, de mivel Berci kiskorú lesz még egy......

     

    Na ha viszont Gergő is nekiállt beszélni akkor onnantól gyorsabban fog menni a dolog. 

     

    Tényleg ki hogy áll  a szobatisztasággal?  Bercit eddig arra sem lehetett rávenni hogy a pelust levegyük...ma viszont nem akarta felvenni... és szeptembertől mehetne oviba is ha szobatiszta lesz....szóval bele kéne húznunk.

    előzmény:
    Marharépa (41179)
    2011-07-10  21:15
  23. 2011. július 10. 21:1541179.

    Szióóóó

     

    Volt már a "miért miért a miért?"? Hát részvétem, de bevallom elképzelni se tudom, milyen lehet, én minden véletlen kiejtett szónál örömmámorban úszok még  

     

    Remélem békésen sikerül rendezni a dolgokat nálatok!  

    előzmény:
    kaccs (41177)
    2011-07-10  21:01
  24. 2011. július 10. 21:1241178.

    Sziasztok!!

     

     

    Akkor jövök én is,de csak gyors beköszönésre.  MIndig elhatározom hogy írok kicsit,de sosem érek ide.  

     

     

    Most is rohanok,mert még segíteni kell a férjemnek a munkájában..........de ígérem bepótolom a jövő héten.

     

    Jó éjt! :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. július 10. 21:0141177.

    Akkor írok én is bár is uncsi lehetek már

    Berci: bölcsi, duma ezerrel, beléptünk a milyen korszak után a miértbe....én néha szeretném ha csak két percre is de csöndbe maradna , eleven nagyon, de ha kell nagyon tud hízelegni is....oda kell figyelnem mit mondok neki mert mint egy kis szivacs mindnet magába szív  és a legváratlanabb helyzetekben képes mindent visszamondani...

     

    Nálam: csütörtökön túl lettünk az első tárgyalson is, szóval haladgatnak a dolgaink....munka van ezerrel, kiadás mégtöbb (bár gondolom ezt nem kell bemutatni senkinek)

     

    Röviden ennyi

    előzmény:
    Marharépa (41176)
    2011-07-10  20:49

Címlap

top