Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. 2010. március 19. 09:0129976.

    Uszi: ahova babaúszásra jarunk, ott még sohasem szedtünk össze semmit:) de ott frissen van töltve akkor a medence tiszta vízzel:)

    máshol eddig egyszer lett beteg Bandi (hányós vacak, de az sem biztos, hogy pont onnan volt)... de pl. mi nem sűrűn mentünk edddig gyerekekkel nyitott medencébe(magyarul strandra), mert pl. a madarak is belepottyantanak, stb... ezek a kölkök meg isznak a vízből... (uszi után különben hogy pisilne 3x annyit, mint amit megivott előtte...) :S de legalább fejlődik ezzel is az immunrendszerük, ezzel vígasztalom magam...

    előzmény:
    hibi (29975)
    2010-03-19  08:48
  2. 2010. március 19. 08:4829975.

    Há tigen, ezzel van nekem is a bajom, hogy tuti összeszedek valamit, ezért csak ritkán megyünk, pedig uszni is tök jolenne, de már nem merek:(

     

    Réka: hu de jo neked akkor:)

    előzmény:
    Réka1974 (29974)
    2010-03-19  08:23
  3. 2010. március 19. 08:2329974.

    Komáromi strandon összeszedtem 3 évvel ezelőtt valami vírust ami a szememre hatott ki 1 évig kezeltettem magam, ez a bajom a strandokkal.

    Barátaim a nyáron  Hajdúszoboszlón nyaraltak ők egyébként Erdélybe élnek, komám összeszedett szintén valami vírusos fertőzést ami a fülére hatott ki, félbe kellett szakítani a nyaralást Budapesten kezeltette magát, ők is befejezték a medencés strandolást. 

    Anyukám megérkezett alig aludtam valamit az éjszaka a párom kelt reggel fél négykor, utána én sem tudtam vissza aludni, meg Nóri is kért tápszert, húsvétig nálunk lesz

    előzmény:
    *petra* (29972)
    2010-03-19  07:52
  4. 2010. március 19. 07:5929973.

    Petra: nekem is írhatnál egy privit, hogy mi a neved ;) a végén még biznisz lesz belőle:)

    Collo: ezek a mai betegségek olyanok, hogy sokszor nem tudja az orvos sem, hogy mi a baj... így volt tavaly férjemnél, hogy csak találgattak, aztán most az egyik barátnőm is így van, és neki egyértelműen a stressz jött ki... most pl. vitaminokat kap ő is...

    Remélem, hogy hamar rendbe jön a férjed:) a homeos dolgok is segíthetnek, remélem, hogy nektek is bejön!

    előzmény:
    *petra* (29971)
    2010-03-19  07:43
  5. 2010. március 19. 07:5229972.
    Nálunk is van fürdő itt komáromban, de én azt sem szeretem .... egy sok itt a külföldi idehozzák a nyavalyáikat azt áztassák magukat. Én meg attól tartok elkapom. Apám is egyszer volt így frankó kis láb nyavalyát kapot......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. március 19. 07:4329971.
    Hát angliából!!! A nevem majd leírom privibe ha nem gond...
    előzmény:
    hibi (29969)
    2010-03-19  07:40
  7. 2010. március 19. 07:4329970.

    NA miylen sokan vagyunk végre:)

     

    SAcmac: igen, nagyszülőkkel jo igazána  wellness, de ezt beszéltük már hyog mi is utánuk mentünk igy kicsit nyugi volt nekünk:)

     

    ja Kopling egyenlő tényelg egy külföldi úttal......nálam pl. az abaj hyog ha bemegyek fürdőbe, wellnessbe tuti elkapok valamit, ezért akarnék már tengerhez menni, mert ott elvileg nem kapok el semmit:)

     

    CSati: köszi jobban van, de majd kiderül:) most éhes, de sokat nem akarok neki adni egysezrre:)

     

    Petra: azért én el tudnám viselni havont a awellnesst:) nem kell itthon főzni, mosogatni:) és áztatom magam, de mosndom én iylen helyekre védőfelszelrelésben járok:)))

    előzmény:
    sacmac81 (29964)
    2010-03-19  07:25
  8. 2010. március 19. 07:4029969.
    Petra: honnan sezrzed be? milyen néven vagy fent ha publikus?:)
    előzmény:
    *petra* (29968)
    2010-03-19  07:38
  9. 2010. március 19. 07:3829968.
    stresssz szerintem most jön ki az emberen a tavaszi fáradság, nálam az van most..... de inkább nem stresszelek  én is teszveszelek ugy néz ki nálam is bejött a biznic.... Nextes ruhákat árulok, veszik mint a cukrot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_535096
    Torolt_felhasznalo_535096
    2010. március 19. 07:3729967.

    Sziasztok csajok!!!

     

    Itt a reggeli .

     

    Collo:szerintem is stresz lesz régebben nekem is voltak hasono tűneteim sőt én el is ájultam és kórházban kőtőttem ki és ott én is szívgyogyszert+nyugtatot kaptam de azt mondták hogy amíg az okot nem szűntettem meg amiért ideges vagyok addig nem mulik el sajna.Remélem azért hogy minél előbb rendbe jőttők én szoritok nagyon

     

    Hibi:hogy vagytok????

     

     

    Ma megyűnk a temetőbe(nagypapámhoz)+piacra a dédivel.ki mi csinál ma?

     

    Réka:jó korán keltél te isAnyukád megérkezett???

     

     

    Csati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. március 19. 07:3629966.
    na folyt köv... csak a bálint felkellt és a leány ahogy meghallodta hogy az öcsi fenn van startolt is be hozzá a szobába. És hát oda kell figyelni nehogy megcsipja..... jaja.....   :)   na a welnes letudva. A szemüveg hát én szemüveges vagyok és hát nekem is vigyázni kell , borzalmasan vadássza a leány. Ugy lekapja rólam hogy csak na.De hát egy másik készítése ugy ahogy mondtad youcó nem olcsó mulatság.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. március 19. 07:2929965.
    Hahó csajócák!!!!! Mi sem járunk el wellneszelni, pedig szeretnék , csak a páromnak van egy fasza kis szakmája( ács) és ő neki nincs szabija ha jó idő van, akkor van a munka...... De valahogy csajok meg is mondom a frankót nem is vágyom ezekre a dolgokra, nem érzeném magam jól. Én nem szeretem a felhajtást.... stb...jaj mindjárt jövök ......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. március 19. 07:2529964.

    Jó reggelt!

     

    Ma én is korán jövök:) de lassan rohanok is tovább, mert felébredtek az apróságok:)

    Wellness: hát mi legtöbbször csak a helyi uszodát és hasonlókat látogatjuk, merthogy a férjem is kap üdülési csekket, és arra el tudjuk használni. Vagy pl. csatlakozunk Apósomékhoz, akinek meg az orvos írja fel a gyógyfürddőzést...

    Programok: a tél nálunk nagyon egyhangú volt, úgyhogy most kihasználjuk a jó időt:) pl. a Gellért-hegy is olyan, hogy nem drága program, de nagyon jó volt:)

    Nálunk a férjem az állandóan menős típus, de most már én is meguntam a 4 falat...

    Kolping hotel: az a baj, hogy az ára... mi is inkább keresünk olcsóbbat:)

    (Egyébként tavaly is pl. azért mentünk küldöldre nyaralni, mert sokkal olcsóbb volt, mint pl. itt Mo-on az, amire az üdülési csekket el tudtuk volna használni...)

    Gabi: nem semmi, hogy ilyen nagy különbség volt a tesóiddal...

     

    Na, most kicsit eltűnök, megetetem a családot:)

    előzmény:
    gabi79 (29962)
    2010-03-19  06:50
  14. 2010. március 19. 07:2129963.

    Sziasztok!

    Miota bejött a jóidő, fiuk fél7kor kelnek, lehet be kell sezrezzek eg sötétitőfüggönyt:)))))

     

    Réka: nem semmi lehetett a pánikroham!

    na tök jo lesz nektek ha anyukád itt lesz, meddig marad?

     

    GAbi: ismerős a vége felé történe fölemelés a csuzdára:)

    előzmény:
    gabi79 (29962)
    2010-03-19  06:50
  15. 2010. március 19. 06:5029962.

    Sziasztok!

     

    Végre jó idő van!

     

    Tegnap délelőtt és délután is voltunk kinn. Adél már ügysen motorozik! És csúzdázik ezerrel! Imádom, csak nem bírom emelgetni.

     

    Mucor: tesókérdésben nagyon egyet értek veled. Nekem igazából van egy 23 évvel idősebb féltestvérem, de neki már gyereke volt, mikor én születtem. A bátyám, meg 1 évvel az én születésem előtt halt meg (ő édestestvérem lenne és 8 éves volt). Így a szüleim bevállaltak még engem, anyu 33, volt, apu 47. Nem volt nekik könnyű felnevelni engem, de nagyon szerettek. Anyu meg vigyáz ránk most már föntről.

    Koi ponty, azt imádom. Halál aranyos! Ha egyszer megyünk felétek, megnézzük őket.

     

    Mi ha nyaralunk, akkor vagy üdülési csekkből tesszük ( a férjem munkahelyén kapjuk, az én nevemre is), vagy a munkahelye visz minket (ilyen mondjuk már 2 éve nincs)

     

    Collo: a férjednek jobbulást. Ha stressz, akkor tessék sportolni! A férjem ezért jár focizni minden héten.

     

    Hibi: gyógyuljatok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. március 19. 06:0529961.

    Sajnos a stressz nagyon csúnyán ki tud hatni az egész szervezetre, az a bizonytalanság a legrosszabb mert ha kiderül mi  a probléma beállítanak egy terápiás módszert és talán hat is, mindenképpen gyógyulást a férjednek.

    Nekem a sok stressztől és kimerültségtől pánikrohamaim voltak, nagyon leterhelő volt a munkám és nagy felelősséggel járt, néha rám tört éjszakánként, hát nem kívánom senkinek.

    Érdekes most nem produkálok ilyen tüneteket amióta itthon vagyok .

    Én ma nagyon korán keltem, érkezeik anyukám pár percen belül, párom ment érte a népligetbe.
    előzmény:
    collo (29959)
    2010-03-18  22:36
  17. 2010. március 18. 23:2729960.

    Hu hát ez tényelg nem jo akkor, mert persze az jo ha negativ az eredmény, de igy tényelg nem tudni mi baja:(

    remélem mielőbb rendeződik ez nála:(

    előzmény:
    collo (29959)
    2010-03-18  22:36
  18. 2010. március 18. 22:3629959.

    Mindenképpen szeretnék kistesót, és igazából nem szeretnék visszamenni dolgozni ősszel. Egyrészt jobb lenne a kis korkülönbség, másrészt, a csaj, akit felvettek a helyemre, nem akar még szülni menni, és ha átraknak egy 35 km-re lévő helyre dolgozni, akkor nem tudom, hogyan oldanám meg Boginak a bölcsit.

     

    Férjem: azzal kezdődött, hogy rosszul volt még februárban, fájt a feje, szédült, verte a víz, nem tudott állva maradni, és állva dugult a füle. Beutalták a kórházba, ahol megállapították, hogy ezt az okozza, hogy állásban lezuhan az amúgy normál vérnyomása, a pulzusa meg a duplájára emelkedik. Aztán találtak nála egy szív eltérést, de olyat, amire minden orvos azt mondja, hogy rengeteg embernek van, de nem is tud róla, mert nem szokott panaszt okozni. Kapott rá gyógyszert, és hazaengedték. Halkan megjegyzem, hogy nem vagyok benne biztos, hogy az azóta rendeződött vérnyomása a gyógyszer eredménye-e. Ahogy hazajött, és többet volt fenn, újra kezdődött a füldugulás, meg az, hogy ha többet van fent, a tarkója nagyon nyom, és sokszor fáj a feje (ez a kórházban nem jött ki, mert ott feküdt) Kivizsgálás hegyek: pajzsmirigy-szint, 24 órás EKG, 24 órás vérnyomás, kardiológia, fülészet, mellkasrtg, szívultrahang, nyaki ér ultrahang, valami nyaki ér elszorítós vizsgálat, ct, neurológia minden teljesen negatív. Ez részben jó, de foglamunk sincs, hogy mitől vannak a tünetek, és sokszor van olyan, hogy előbb el kell jönnie a munkából, mert annyira nyom hátul a feje.Én már a stresszre gyanakszom, pont nemrég találtam a neten egy tanulmányt egy dokitól, ő kifejezetten a stresszt kutatta, és ő leírja ezt a tarkótáji dolgot, meg egy sereg mást is, ami illik rá.

    Tegnap a háziorvos írt neki valami allergiásoknak való sprayt, meg elkezdetem vele szedetni egy homeós gyógyszert, ami stresszoldó, nem tudom, emiatt-e, de ma sokkal jobban volt, mint tegnap.

    Most amit még kipróbálunk, az az, hogy bejelentettem masszázsra meg csontkovácshoz. A fülész is ezt javasolta, azt mondta, volt már olyan, akin ez segített. több ötletem nincs sajnos. Nagyon rossz eza bizonytalanság nekem is, de neki is, mert így nem lehet dolgozni, ami még jobban stresszeli... :(

    előzmény:
    hibi (29954)
    2010-03-18  21:56
  19. 2010. március 18. 22:3329958.

    Réka: jaja, sajna ma már nagyon fialaton halnak meg az emberek:(

     

    á, szerintem nem dicsekedni jön senki, cska lehet annak véljük, nem? tehát aki megteheti persze vegyen X5ös bmwt, menjena KAnári szigetekre, ezek engem nem hoznak lázba:) de elolvasom, meg megnézem aképeket:))))

    előzmény:
    Réka1974 (29956)
    2010-03-18  22:03
  20. 2010. március 18. 22:0729957.

    Collo nyugodtan írd le a gondjaidat, azért vagyunk, h egymás segítségére legyünk nem pedig ellene.

     

    előzmény:
    collo (29953)
    2010-03-18  21:55
  21. 2010. március 18. 22:0329956.

    Csajok nem kell aggódni lesz még jobb is nekem is a keresetem felére csökkent, de hát eltelik ez a kis idő, másik pedig olyan hamar fordul a kocka ma aki sikeres és pénzes az nem biztos pár év múlva tudja tartani a szintet, nekem sok olyan ismerősöm van aki a válság miatt nagyon lecsúszott sajnos, tehát a kocka forog, vagy jöhet betegség vagy halál is egy családba nekem most halt meg nemrég egy kedves kolléganőm férje 54 évesen, jól ment nekik mindenük megvolt, havonta jártak wellnessezni, külföldre nyaralni, én azt vallom legfőbb az egészség és a szeretet, összetartás a családba, és szeressük az embertársainkat .

    Itt is olyan ellentétek vannak a fórumba,hiányzik a tolerancia és a megértés,igenis vannak Hibi olyanok akik dicsekedni jönnek ezt most én is mondhatnám a fórum a  babázásról szól.

    Mucor örülök, hogy beindult a biznisz, adjatok nekem is pár tippet hogyan lehet pénzt keresni, jó, hogy írtad megkérdezem én is mikortól lehet oviba vinni a gyerkőcöt.

    Nekem is bejön álmaid autója, szerintem nem annyira kicsi a csomagtartó. 

    Én értékelem aki magát adja és nem szépíti a helyzetét sajnos most a fiataloknak a legnehezebb.  

    Collo stressz ellen ideális lenne egy hétvégi kiruccanás, programok szervezése, Hibi sok jó tippet tudna adni neked az a lényeg kimozduljál a mindennapokból és feltöltődjél.

     

     

    na jól kiírtam magam.

     

    puszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. március 18. 21:5829955.

    nem értettelek félre:) MEg én azért én nem szoktam megsértődni ennyire dolgokon, meg általában vitázni sem szeretek csak dumálni normálisa a témákról:)

    előzmény:
    collo (29953)
    2010-03-18  21:55
  23. 2010. március 18. 21:5629954.

    Collo: ha szeretnétek mgé gyerkőcöt vágjatok bele, ha kérdéses, akkor ne...

     

    stressz leküzdés... sporttal vagy vedd lazábban a dolgokat, persze tudom van amit nem lehet pl. férjed betegségét, de az sem joha a te idegeid mennek rá:(

     

    és most feküdnie kell, vag yhoyg van?  mit mondanak?

    előzmény:
    collo (29952)
    2010-03-18  21:48
  24. 2010. március 18. 21:5529953.

    Teeee, ugye nem értettél félre? 

    Mivel olyan szinten xar a név és arcmemóriám, hogy az döbbenetes, Téged meg ismerlek, mivel itt voltatok, egyedül te ragadtál meg az agyamban, hogy írtad egyszer a wellnesst :-)))

     

    Persze mindenki azért jön, és szerintem ez alapból tök jó így, most én is elsírom gondjaimat, mert most nekem van ilyen időszakom, és tényleg jólesik, amikor valaki reagál rá. Majd ha legközelebb másnak lesz bármi gondja, és tudok, én is próbálok segíteni. Engem tényleg csak az zavar, amikor jönnek azok a témák, amikről egyszercsak nem lehet beszélni :-) Tisztára mint a Harry Potter.... :-)

    előzmény:
    hibi (29949)
    2010-03-18  21:35
  25. 2010. március 18. 21:4829952.

    Bogi 11,3 kg, ma ráált a mérlegre. Csak azt hallottam, hogy "ááááll a Gogi, áll a Gogi " aztán láttam hogy méregeti magát

     

    Csajok, ha valaki tudja, hogy hogyan lehet leküzdeni a stresszt, ossza meg velem, legyen szíves, mert mostanában csak fogyok, nem alszok fél éjszakákat, és ez már nagyon nem jó...

    előzmény:
    Réka1974 (29936)
    2010-03-18  12:06

Címlap

top