Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. 2010. március 18. 21:4029951.

    Mekkora már ez a kiskrapek!

    Már mi is gondolkodunk a kistesón, egyelőre azt nem tudom, hogy ilyen anyagi helyzetben be merjük-e vállalni (bár sok dolgot neki nem kellene venni) meg hát jobb lenne úgy, hogy férjem teljesen egészséges. De hát az se tudjuk mi a baja, így meg hogyan gyógyuljon meg. Meg számomra az is kérdés, hogy ilyen stresszben vajon terhes marad-e az ember? 

    előzmény:
    *petra* (29905)
    2010-03-17  14:23
  2. 2010. március 18. 21:3629950.
    Mucor: Xsara Picasso nekem is tetszik, csak sezritnem kicsi a csomagtartoja, nem?
    előzmény:
    hibi (29949)
    2010-03-18  21:35
  3. 2010. március 18. 21:3529949.

    Collo: nem is megyek wellnessezni:)))))de ne utálj, egysezr voltunk csak:)

    na meg egyser téged is meglátogattunk:)

     

    De sezrintem ide amúgy nem dicsekedni jönnek/jövünk, hanem téynelg mindenki a kis mindennapi gondjait/örömét irja le, nem?

     

     

    előzmény:
    collo (29947)
    2010-03-18  21:33
  4. 2010. március 18. 21:3429948.

    Mucor: tök jo hyog oviba leeht adni már 2,5 évesen, ,az azért sezrintem jobb minta bölcsi, már ha otthon vagy vele addig, sajna nálunk mennem kell vissza 2 éves korában:(

     

    KOlpingot ne is mondd, szerintem horror ára van:) akkor inkább ne legyen gyerekbarát, de 3 másik hely azon az áron, nem?:)

     

    Tök jo akkor hoyg megyeget a bolt, azért jo az ha megy egy egy cipő:)

     

    Mi sezretünk menni mindenfelé, nem avgyok egy otthon ülős tipus:) Abbol lesznek élményeik, megismerika világot:)

     

    de mindenkinek más jön be:) MEg jobban elvannak amugy ha kint lehetnek joidőben:)

    előzmény:
    Mucor (29944)
    2010-03-18  21:14
  5. 2010. március 18. 21:3329947.

    Teljesen a szívemből szóltál Kované!

    Én jelenleg örülök, ha a havi rezsi kifizetése, és a feltétlenül fontos cuccok megvétele után marad kajára pénzünk, de sajnos mostanában még ez sem nagyon teljesül. Még jó, hogy anyuék adnak hitelt ilyenkor :-) Férjem betegsége sajnos nagoyn rosszkor jött... De most utáljam Hibit mondjuk, mert wellnessezni megy?  Ugyanmár.... Lesz ez jobb is, majdcsak összeszedjük mi is magunkat. Így ezekhez a témákhoz én sem tudok hozzászólni, de mindig olvasok, és ha valami olyan a téma, én is itt vagyok.

    előzmény:
    kované (29889)
    2010-03-16  19:30
  6. 2010. március 18. 21:2829946.

    Szerintem a kérdéses hsz-ban semmi különös nem volt, azért nem kellene már a dedó szintjére süllyedni, hogy olyan kérdésekről, amikben esetleg különböző lehet a véleményünk, nem is lehet beszélni.

    Inkább meg kéne tanulni elfogadni azt, hogy másoknak lehet más véleményük,és mindenkinek a saját dolga, hogy miért oltat vagy miért nem , kire szavaz vagy kire nem...

     

    Na mondjuk ez nem pont neked szól Réka, csak a Te hszdre nyomtam rá.

    előzmény:
    Réka1974 (29883)
    2010-03-16  15:26
  7. 2010. március 18. 21:1829945.
    Teljesen egyetértek veled!
    előzmény:
    hibi (29879)
    2010-03-16  15:01
  8. 2010. március 18. 21:1429944.

    Sziasztok!

     

    Előbújtam én is ebben a szép időben. Itt nálunk 16-18 fok volt ma. Délben csak melcsiben volt kint M. Szinte egész nap kint bandáztunk a kertben, Apukámmal végre el is vettettük a borsót, hagymát és jönnek a többiek is.

     

    Kováné:

    Linusnak jobbulást!

     

    SZívemből szóltál. Én is annyira szomorú vagyok egyrészt, másrészt sárgulok az írigységtől  amikor azt olvasom ki hová megy nyaralni és wellnessezni. Persze azt mondják sokan, hogy ahol lakunk az maga a wellness, de hát olyan jó lenne azért egy évben 1x elmenni valahová. Álmom a Kolping gyerekbarát hotelje lenne, de amíg nem megyek vissza dolgozni, addig csak álmodozom róla. És persze nyugodtan írjátok ám csajok, hogy ki hová megy max a nyálamat csorgatom

     

    Igaz számat befogom, mert a szülők mondták, hogy vagy wellness vagy laptop az idén és hát én a laptopot szeretném. Meg a kocsimat is le kéne cserélni. Kb két hete vitték el épp az orrunk elől az álomkocsimat, mert addig szarakodtunk, hogy más beelőzött. Most is van egy potenciális jelölt, lehet a hétvégén megnézzük. Amúgy Apa bármennyire is húzza a száját nekem Citroen Xsara Picasso kell és kész, abba tuti beleférek gyerekestül, mindenstül

     

     

     

    Sacmac, Hibi: rajtatok mindig ámulok és bámulok, hogy a gyerkőcökkel mennyi programot csináltok, ez olyan jó!!!!

     

    Jut eszembe, én óviba íratni viszem a hó végén M-et. Nálunk 2,5 éves korától lehet, de mondta az óvónéni, hogy azért legyen szobatiszta, mert nem akar pelenkázni. Szóval pont jövő ilyenkorra lesz 2,5 így most már vihetem beíratásra és akkor jövő tavasszal kezdheti az ovit ha úgy gondoljuk, de vihetjük később is ősszel.

     

    Gabi: húúú már mennyire a finish ez

    Halak.....hát gyertek hozzánk, nálunk etetni is lehet a halakat a kerti tóban és van 2 nagy koi pontyunk is, a piros színű a Piri a fehér a Moby. Mióta elolvadt a jég és kicsit aktívabbak a halak azóta M-el minden nap etetünk, imádja beszórni nekik a halkaját.

     

    Petra: jó hogy jössz. Gyönyörűek a csemeték!

     

    Réka: 36 nem sok, én is idén töltöm a 35-öt és szeretnénk még egy csemetét.

    Nekem nincs tesóm és mit nem adtam volna azért annak idején, hogy ne egyedül kelljen játszanom, vagy a szülőket nyúzni. Ez pl. meghatározo emlékeim egyike gyermekkoromból......

     

     

    Mostanában nem tudom mennyire tudok majd jönni, mert ezerrel teszveszelek és vaterázom. Beindult a fűzőbizniszem, viszik, mint a cukrot. A kiscipő annyira nem megy, de vettek már 4-et. Kb. 2 hete kezdtem. ez elég sok időmet elveszi és most meg berobbant a tavasz így ha nem a gép mellett akkor kint vagyunk.

     

    Sziasztok!

     

     

    előzmény:
    kované (29889)
    2010-03-16  19:30
  9. 2010. március 18. 21:0629943.
    Sacmac, nem semmi a pizza sztori...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. március 18. 21:0429942.

    SAcmac: köszi jobban van, legalábbis rosszaságbol itélve:)

    reggel volt utoljára, eszeget meg iszik vizet, ugyhogy legalább ez jo:)

     

     

    Mikrózás::)

    előzmény:
    sacmac81 (29941)
    2010-03-18  19:30
  11. 2010. március 18. 19:3029941.

    Hibi: Zsombor nagyon hány? vagy azért tud enni is valamit?  vacak lehet... De remélem, hogy hamar rendbe jöttök!!!!

    A sütőink ma nem voltak jó formában tényleg... A férjem szerint a mikrónak még a mikró funkciója jó lehet, mert az egy másik rész, dehát nem tudom, hogy akarok-e valaha még mikrózni...

    előzmény:
    hibi (29940)
    2010-03-18  15:45
  12. 2010. március 18. 15:4529940.

    Itt a jóidő, mi meg még mindig itt ülünk bent:(

    de délután én is aludtama fiukkal két orát, ugyhogy igy most jobb, éjjel ZSombor velünk aludt, rugdosott, rémfeküdt, fél óránként fent voltam, ráadásul a fogam is fáj, ugyhogy nagyon jo napunk van:)

     

    AScmac: nem semmia  pizza sütésed, innen kivülről vicces, de gondolom ott nem volt az:)

     

    CSati: köszi megvagyunk...volt már jobb is, mindig azt fiygelem nem e jön vissza a kaja, hyog időben odatartsama tálat....

    előzmény:
    sacmac81 (29939)
    2010-03-18  14:37
  13. 2010. március 18. 14:3729939.

    Gyönyörű idő van kint, úúúgy vártuk már:) mi is szaladgáltunk kint egy kicsit, olyan jó volt:)

    Gondoltam, hogy ma nem viszem túlzásba a főzést, és sütök egy pizzát... na, erre beraktam a sütőbe, és egy idő után tiszta büdös volt... kiderült, hogy valami műanyag is bekerült és ott égett:( OK, akkor átraktam a mikróba, gondoltam, hogy ott majd elkészül a jó kis pizzánk... ott meg grill funkció azt hozta össz, hogy a végén egy kicsit meggyulladt a mikró (utálok grillezni benne)... időben észrevettük, nem lett semmi baj:)

    úgyhogy mire megsült a pizzánk, Bandi majdnem ülve bealudt... pedig szegénykém úgy várta:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_535096
    Torolt_felhasznalo_535096
    2010. március 18. 13:0229938.

    Na mi is itt vagyunk egész délelőtt kint voltunk és megyűnk délután is,mi is tul őltőztűnkmegszoktuk a zimankot.

     

    Hibi:hogy vagytok????remélem jol

     

    Szeműveg:Kevin klaszul kiforditja a szárát a szeművegnek

     

    Kilok:Kevin 10 kg és 80-86os ruha kell neki a 80-as már feszűl rajta.

     

    Petra:és a testvér fellépő nem jó megoldás?vagy már van?de nem akarok okoskodni.

     

     

    Csati

    előzmény:
    Youcó (29937)
    2010-03-18  12:40
  15. 2010. március 18. 12:4029937.

    halihó,

     

    Hibi, a bölcsi szerintem ugrott... vagy legalábbis most egy kicsit halogatjuk a témát.

    Jobbulást kívánok Nektek! Remélem, hogy semmi komoly.

     

    Réka, nem bántja  a szemüvegeket. Bár a Feriét még kisebb korában lerántotta a játék hevében, és újat kellett csináltatni (hát, nem volt olcsó mulatság, kb. 50.000-be került ááááááá), de amúgy oda figyel rá, mármint nem bántja.

     

    Húúúú, ma nagyon jó idő volt kint. Nem készültünk fel eléggé, még a téli cuccban mentünk ki. De délután már tuti a tavaszi kabátot vesszük fel. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. március 18. 12:0629936.

    Sziasztok csajok!!

     

     

    Végre itt a tavasz

    Gyerkőcök között Nóri a legnagyobb azt hiszem leelőzte a fiukat a 13 kg.--val, nem kövér mert meg van a magassága, szerencsére jó étvágya van első perctől én főztem neki finomabbnál, finomabb kajákat.

    Ma egész délelőtt pörögtem, főzés, sütés holnap reggel jön anyukám ma délután utazik hozzánk legalább nem leszek egyedül apa folyamatosan dolgozik, van olyan nap este ön haza 10 óra körül sajnos olyan a munkája ha leáll a termelés neki kell menni, újra kell programozni a gépeket.

    Youcó nem bántja Emma apa szemüvegét?? vagy a tiedét??? Nóri eltörte a hétvégén apa szemüvegét, így kedd reggel az optikusnál kezdett, nekem is van de csak akkor használtam amikor dolgoztam,  itthon nagyon ritkán teszem fel.

    Hibi. a mi babaprojektünkkel még nem tudom mi lesz, az biztos ősszel várnak vissza a munkahelyemre, nekem már elég volt itthon 2 éve itthon vagyok, kellene meg nem is még egy gyerek, a sorsra bízom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. március 18. 09:5029935.

    Petra: de jó, hogy a férjed ennyit tudott segíteni, le a kalappal előtte:)

    Hibi: jól kifogtátok akkor a tesókocsit:) nálunk ez kimarat, de ugye nálunk a korkülönbség is nagyobb volt egy picit:)

    előzmény:
    *petra* (29932)
    2010-03-18  09:05
  18. 2010. március 18. 09:1529934.

    SAcmac: jaja, nálatok ARANY PApa van:)

     

    PEtra: ki kell fognia  tesokocsit, mi 10 ezerért vettük egy éve a mienket, igaz ki kellett mosni, meg egy cigikiégés volt rajta, de odavarrtam egy kiskutyát és tök jo volt:)

     

    na tök jo hoyg férjed igy segitett meg igy meg lehetett oldani, igy azért tényleg jobb ha ketten vagytok kettőre:)))

     

    SAcmac: hát azér tjátszik meg ilyenek, de nem az igazi szegény:(

    előzmény:
    sacmac81 (29933)
    2010-03-18  09:10
  19. 2010. március 18. 09:1029933.

    Hibi: szerintem jól csináltad, hogy nem stresszeltél:)

    Nálunk a legeleje tök jó volt, amikor Bandi megszületett, aztán annyi dolog jött össze, hogy akkor aztán jól kistresszeltem magam...:(  de stressz nélkül könnyebb és jobb, az tuti:)

    A szervezkedés meg ismerős, ha menni kéne valahova... de legalább nálunk a Papa beszámítható, még ha macerás is:)

     

    Zsombor mégis rosszul van? kár... jobbulást neki!!!!!

    előzmény:
    hibi (29931)
    2010-03-18  08:57
  20. 2010. március 18. 09:0529932.
    Hát igen jó ha van segitség. Igaz nálunk sem volt, mi ugy oldottuk meg. Hogy mivel válalkozó a párom , és ilyenkor az épitő iparban még nincs ugy meló igy itthon maradt velünk. Így két hónapot kb itthon volt. És szóval nem is hittem volna el de ez az arany ember főzött, mosot, takarítot szóval....... sok segitség volt ő nekem. De most hogy már elment dolgozni , hát ja..... van mit csinálni, de nem stresszelek.... ááááá nem érdemes. Ja az elmenetel most adtam el  a babakocsinkat és szeretnék egy tesósat, de hát nem olcsók :((( Ja mire mi is elindulunk hát én is elfáradok, azt petrát cipelem, akkor futok utánna. UGyhogy kész.......
    előzmény:
    hibi (29931)
    2010-03-18  08:57
  21. 2010. március 18. 08:5729931.

    PEtra: hát igen, jó ha van segitség.....nálunk sajna nem volt...

    de azért szerintem ha tervezett a ygerkőc, akkor jobban fel tud rá készülni az ember, meg ugy egyszerűbb, nem?

     

    MEg én úgy vagyok vele, hogy az embernek mindig arra van ideje amit szeretne, én mindig könnyedén fogtam fel általában a dolgokat, de eprsze mindenki különböző:) VAn aki stresszel van aki nem:)

    na szoval néha tényleg jo lett volna a segitség, mai napig is olyna megszervezést igényel ha el akarunk menni valahova, hoyg elmegy a kedvem az eglésztől:( majd egy év mulva ha mrá oviba/bölcsibe mennek, majd kiveszünk szabit:)

     

    Igen, itt a jóidő, mikor is lenne beteg ZSombor!?!?!?:)

    remélem holnapra jobban lesz szegény....

     

     

    előzmény:
    *petra* (29930)
    2010-03-18  08:46
  22. 2010. március 18. 08:4629930.
    Szép napot !!!!  Ma állitólag fantasztikus idő lesz kint!!!!  Hát ja a tesó téma.... hát nálunk nehezen indult. Petra azt hittem hogy bálint egy játékbaba amit most kapot. És hát amikor mondtuk neki hogy mégsem ugy van ahogy ő gondolja akkor hááááát nagy visitás volt. És onnantól kezdve mindent négyesben kellett csinálni mert petra mindenhol ott akart lenni és állandóan sírt, féltékeny volt. stb...... Aztán rájött hogy mi van , hogy bálint az ő kistesója a baba nem hadja aludni, felmászik a kiságyra nézegeti, cumit lopkodja. Ma már dugja a cumit a tesó szájába, ja figyelni kell mert már ropi,kifli stb.... nyomkod a szájába.Ja meg a tasli osztás hu arra is oda kell figyelni, olyan gyorsan pillanatok alatt le tud sózni egyet hogy csak na. Most a csipkelődés megy, megfogja az öcsi kezét simogatja egyszer csak elborul az agy és megcsipi. Ugyhogy az öcsi ki lesz képezve mire felnő!!!!!! Ja most így zajlik az élet... de az tuti hogy kell ilyenkor segitség, mert ki borul az ember mikor egyik egész délelött visit a másik meg egész délelött nyüsszög nem tudja mit akar. Azt nappal éjjel időzitésre kell ugrani. Meg az itthoni teendők elvégzése stb.... kell segitség!!! Most mi ugy szopizunk hogy petra is odafekszik és simogatnom kell a kezét. Jaja vannak szaftos témák........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. március 18. 07:4029929.

    Hibi: remélem, hogy Zsombornak nincs semmi komoly baja...

    Csati: köszi a KV-t :)

    Nálunk is a tesómmal így volt, mint nálatok, hogy én csomót babáztam vele, jó is volt, de mindig mások voltak a problémáink és mind a ketten külön voltunk gyerekek, csak ez volt a rossz...

     

    előzmény:
    hibi (29926)
    2010-03-18  07:27
  24. 2010. március 18. 07:3229928.

    Jó reggelt!

    Hozok egy kis kávét:)

    (képzeljétek ide, nem tudom betenni...)

    Hella: na, akkor az én fiam se sokban különbözik M-tól testalkatilag:D :D Bandi kicsit alacsonyabb, de kb. ennyi... ő mostanában kezdi, hogy nem eszik:(

    Tök jó, hogy nálatok már májustól lehet bölcsizni!!!

    Hibi: átfogalmazom "rendes gyerek"-re így már jó? :D

    Youcó: még sok idő van őszig, e ha azt vesszük, akkor biztos el fog szaladni a nyár... Én is a bölcsin gondolkozva érzem csak....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (29925)
    2010-03-17  23:16
  25. Torolt_felhasznalo_535096
    Torolt_felhasznalo_535096
    2010. március 18. 07:3029927.

    Sziasztok csajok!!!!!

     

    Itt a meleg (tegnap ugyis kimaradt).Mi tegnap++finomakat délután Kevin 2 órát aludt aztán irány a játszótérnagyon élvezte.Ma vásárlás++játszótér ha jó idő lesz.

     

    Korkűlőnbség:nálunk a gyerekek kőzőtt 12 év van de iszonyú jol ki jőnnek egymással Dave atyáskodik Kevin felett de Kevin első szavai kőzőtt az szerepelt hogy Dá.Mikor kicsi volt etette,itatta segitett fűrdetni de mind a mai napig így van.

     

    Youco:jo a kép

     

    Petra:aranyosak a gyerekek

     

    Gabi:megy a drukk de kitartás még egy kicsit

     

    Hibi:szoljál ha gyerekre kell vigyázzni mert Davenek nagyon bejőtt Zsombor

     

     

     

     

    Csati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top