Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 31. 04:43301.
    Szia Timi!Plattsburg-hoz kozel laksz?A nagyon kesobbiekben szivesen koltoznek abba a varosban, csak 45 percre van Montrealhoz, es en minden 6 hetenkent megyek oda kikapcsolodni. En ismerek magyar csaladokat akik eszakabbra laknak, de mivel nem tudom hol van Watertown, igy nem tudom, milyen kozel laknak Tehozzad. Itt van Magyar Haz, Scenectadyben, es a Varady Eva aki felveszi a rendezvenyekre a helyfoglalast. Nagyon kedves, ha meg nem ismeredOt, a szama;518-283-5726. O mar regota itt van, mindenkit ismer, es mindenben szivesen segit. Irj, Ildy. Utoirat;En is mindenkit ismerek, es mindenben szivesen segitek. Szia.
    előzmény:
    catinsina (298)
     
  2. 2002. május 31. 04:42300.
    Sziasztok! Tényleg nagy volt a csend az utobbi napokban. Én is csak benéztem egyszer kétszer, de nem volt mit irnom. Hát a mák 35-ért igen huzós, de nem tudom otthonról be tudod e hozni. Érdemes szétnézni kisebb minőségi marketekben ahol különböző nemzetközi áruk is vannak. Nálunk az Whole Foodban, az oroszboltban és egy másik helyen is lehet kapni. Aztán a Cosentinoban is. Szóval hajrá csak keresgélni kell. Egyes helyeken ott van ahol az önkiszolgáló cukorkákat, babokat, rizseket lehet kapni. Tudjátok mire gondolok, ahol fogod a zacsit, kiszedsz magadnak ebből abból és ráirod a számát a cetlire.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 31. 04:31299.
    Szia catinsina! Légy üdvözölve itt nálunk. Én is NY államban élek, közel Albanyhoz. Remélem, jól fogod magad érezni, itt mindig van valaki, akivel tudsz beszélgetni. Hála istennek mindig vagyunk, akik ráérnek és itt vannak, persze ez változó, hiszen mindenkinek van elfoglaltsága, de ez a számítógépezés nekem már olyan, mint egy kábítószer, mert állandóan itt esz a fene a gépe előtt. Sok minden rovására is! Egyszóval, üdvözöllek téged. Érezd magad jól közöttünk. Szia, Gabi!
    előzmény:
    catinsina (298)
     
  4. 2002. május 31. 03:15298.
    Sziasztok! Timi vagyok, New York allamban, egy Carthage nevezetu varosban elek, (Watertown mellett) kb. fel oranyira a kanadai hatartol. Magyar baratokat keresek, akik a kornyeken laknak! Mindenki uzenetet nagy szeretettel varom! Udvozlettel: Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 31. 03:14297.
    Megyek mosni, mert nem lesz holnapra mit hordjanak a gyerekek az iskolaba!Mindenkit udvozlok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (296)
     
  6. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 31. 03:08296.
    Lana, a amakot mar irtam, hogy a Healt Food boltban kell venni, ahol 75 cent egy pound. Persze neked kell megdaralnod. Nekem van egy kicsi daralom, nem kavedaralo, de szerintem azt is lehet vele daralni. A mouse attol is megjavulhatott, hogy hatul megneztem, hogy nem-e nehezkedik ra valami, es csak be volt tekeredve?A forumig a kozepeig nem tudtam elrangatni meg reggel. De meg megtudom, amikor hazajon a lanyom, lehet O javitotta meg. A kis golyot az aljan megnezted?En mar majdnem vettem egy ujat, es tessek, most dolgozik!Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (295)
     
  7. 2002. május 31. 02:47295.
    Szia Fulek, a retestesztat a szupermarketben a fagyasztott aruknal talalod, ha jol emlekszem a neve: phyllo dough. Majd ird meg ha talalsz & azt is milyen lett a retes. Magyaros eteleket pedig tudsz rendelni a neten, az Ottotol vagy a Paprikas Weisztol. Biztos van tobb is, de en csak ezekrol hallottam itt a nlc forumokon. Rendeltem is makot, de szerintem borzaszto draga, valami $ 35 korul fizettem 5 pound makert. Jo volt gyorsan el is fogyott, de azthiszem ezutan inkabb Mo-rol hozzuk majd, nyaralassal egybekotve :))) udv. L
    előzmény:
    Fulek (278)
     
  8. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 31. 02:43294.
    Sziasztok!Megerkeztunk szerencsesen, csak egy kicsit megkesve. Megint lekestuk a delutani buszt. A La Ronde vidamparkaban nagyon jol ereztuk magunkat, csak valamilyen kis bogarak voltak, amit nem ismerek, olyan bogoly szeru, videoztunk, es mindenhol mindenki hessegeti a bogarakat magarol. Egy szigeten helyezkedik el, biztos van valami koze annak hozza. A masodik nap voltunk moziba a belvarosban, a Starwars II. -t neztuk meg. Nagyon szep az ejszakai elet, es a fenyek. Legkozelebb a jazzfesztivalra fogok menni, ami jul. 29-en lesz. Remelem mindenki jol van, nagyon szep az ido itt is. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (293)
     
  9. 2002. május 31. 02:11293.
    Szia Grace, kossz amit irtal, gondolom aki kozel van Pittsburgh-hoz, annak ez a festival latogatasa nagyon szep elmeny lehet. En azthiszem tobb mint ezer merfoldre (1600 km?) vagyok Pittsburgh-hoz, tehat ez kicsit messze van nekem. Ha jol emlekszem, akkor tavaly irt valaki abbol a varosbol, remelem olvas meg itt & meglatogatja a 28-as booth-ban Vago Istvan & Eniko festomuveszek kiallitasat :))) De tenyleg barki arra jar, nezzen be. - - Szia Audrey, anyanyelvi szinten beszelni az angolt, ott azert meg nem tartok. & valoszinu nem is fogok soha. Mar azert se, mert az angolt csak tanultam, & barmennyit is tanulnam meg, nemhinnem hogy egy mas anyanyelvu szemely perfect meg tudna tanulni az angol nyelvet. Magyarul tudtam anyanyelvi szinten, de mostmar azthiszem ezt nem mondhatom el magamrol. En annyira nem veszem eszre, de biztos vagyok benne hogy a magyarorszagi magyarok eszreveszik hogy nem vagyok kepes leirni egy mondatot helyesen. (ha valaki buntelen, akkor lehet kezdeni dobalni a koveket) Vagy a helyesirasomat. Vagy a hangomon az akcentust. ajjaj, nem sorolom tovabb :) Kulonben mas irasaiban gyorsabban eszreveszem a hibat mint a sajatomban. (ez a szalka & a gerenda esete) - - Remelem azert kaptal segitseget & sikerult neked a forditas! - - - Ildy, most jut eszembe: ismerem a rugala-t, szoktam is karacsonytajan sutni, persze csak ritkan mert nem egy kaloriaszegeny suti. Nekem a dios rugala a legfinomabb. - - Udvozlok mindenkit, Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. május 31. 01:26292.
    Sziasztok, szep az ido, ugye? nalam gyonyoru! - -szia tuzmano, - - szia Fulek, & mindenki masnak: orulok hogy irtatok! - - szia landy, en nem tudok semmit mondani a vizummal kapcsolatban, csodalom hogy meg eddig senki nem mondott semmit rola. Annyit azert mondanek hogy turelemmel legyel, ha itt mar jovahagytak, akkor tenyleg csak ido kerdese & johetsz. - - Ildy, milyen volt Montreal? - - Laca, az valami elmeny lehetett, nyari jeges vihar. Az a fo hogy baj nelkul atveszeltetek. Ilyen exreme idojaras neha mar tul sokszor elofordul itt. A retesreceptedben az SI, az micsoda? Egesz tudatlan vagyok. udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. május 29. 02:53291.
    Szia Audrey! Remelem kapsz segitseget, szivesen segitek en is ha tudok, attol fugg milyen szakteruletrol van szo?Udv Bogie (Kanadaban elek 15 eve)
    előzmény:
    Audrey*** (289)
     
  12. 2002. május 29. 02:04290.
    Helo Lanyok! Mindenki kifaradt az unnepnaptol ugy latom, eltuntetek, mint a kamfor. . . Mizujs? Irjatok!!!! Bye:Laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. május 27. 15:03289.
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni angol ügyben. Meg kell csinálnom egy fordítást és van pár dolog (néhány szó, kifejezés), ami nem igazán megy. Aki anyanyelvi szinten beszéli az angolt és hajlandó segíteni, kérem írjon privátban. Köszönöm: Audrey
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. május 27. 08:21288.
    Lehet, hogy valakit érdekel. Ma reggel talaltam a HIX ujsagban: ======================================================= Felado : vago3=yahoo. com@nospam. hix. hu [International] Temakor: Invitálás:) ( 16 sor ) Idopont: Sun May 26 14:13:12 CEST 2002 KULTURA #1480 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Kedves Levelezőtársak! Vágó István és Enikő festőművészek vagyunk. Szeretnénk meginvitálni mindenkit aki arra jár:) -Pennsylvania állam Pittsburgh városában megrendezendő Tree Rivers Arts Festiválra juni18-23 ig. Ott fogunk kiállitani, egyedüli Magyarországról bezsűrizett alkotók. Mindenkit szeretettel várunk a 28-as bootban. Üdvözlettel Enikő és István
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. május 27. 01:33287.
    az elso fajta:20dkg liszt, 10 dkg vaj, 1 dl tej, kis vanilia, osszegyurni majd harom reszre osztani es tolteni masodik fajta: 25 dkg liszt, 1 pohar tejfol, pici so-ezt osszegyurni, kinyujtani es rakenni 10 dkg olvasztott zsiradek+ 10 dkg liszt kevereket, mikor rakentuk feltekerjuk, mint a beiglit. 6 reszbe vagva pihentetjuk a hutoben 1-2 orat, majd egyenkent kinyujtjuk es megzsirozzuk, toltjuk. Harmadik fajta: 30dkg liszt, 15 dkg vaj, 1 tojas+ 1 tojas sargaja, egy keves langyos tejben felfuttatott eleszto, kis kanal cukor, pici so, nyujtjuk, toltjuk majd 1/4 orat a tepsiben kelesztjuk mar megtoltve, a tetejet zsirral vagy tejfollel bekenjuk. A mertekegysegek SI-ben vannak megadva, en meg nem igen tudom hasznalni az ittenit, azonkivul minden jo receptem otthonrol van, de az itteni konyhamerlegek tobbnyire mindket rendszerben mernek. Sok sikert a sutogeteshez!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. május 27. 01:18286.
    Sziasztok! Ez a partyk hetvegeje, mindenki jon-megy errefele, mi is voltunk tegnap egyen es holnap hozzank jonnek, de igy vidamabb az elet. . . Ma bementunk a kozeli kisvarosba egy olyan vidampark szerusegbe, a lanyom korhintazott , kepzeljetek olyan vihar tamadt hirtelen, mindenki eszeveszetten rohant a kocsijahoz, egyszercsak borsony majd dio nagysagu jegek kezdtek potyogni, de olyan surun, hogy alig lehetett latni az utakon, valami elkepesztoen felelmetes volt, csak ultunk a kocsiban es vartunk, vagy 10 percig tartott aztan elindultunk lassan haza, a kocsik csusztak a vizen meg jegen, ilyenben meg nem volt reszem nyaridoben. . . de epsegben megjottunk haza, ez a fontos. Kellemes idotoltest es pihenest az unnepen: laca P. S. : Valakinek igertem a retesreceptet, mindjart irom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 25. 02:02285.
    Sziasztok, ha utaztok Canadaba, akkor kell Szuletesi anyakonyvi, gondolom a gyrekeknek, Utlevel, ID, vezetesi engedely, Immigration Naturalization papir, aki allampolgar. Most kernem a segitsegeteket, abban, hogy az anyunak zoldkartyaja van, es magyar utlevele, ker az anyu pecsetet az utlevelebe a canadai kovetsegen?Otthon azt mondtak neki, hogy nem ker, mert van zoldkartyaja. Neki 2008-ig ervenyes. Majd felhivom az INS irodat, vagy inkabb lemegyek szemelyesen. Sajnos nem tudok semmit vizom ugyben, szivesen segitenek!Most nehezebb, mint szeptember 11. -e elott. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (284)
     
  18. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 25. 01:35284.
    Szia, Lana!Emlekszem kerdezted, hogy milyen papirok kellenek Canadai utazashoz. A lanyom tegnap ket nappal elottunk elutazott, es a hatarnal kertek tole szuloi igazolast, mert kiskoru. En nem irtam, mert egyaltalan nem gondoltam erre. Nem lett semmi, telefonon felhivtak, es megadtam az engedelyt szoban. Igy a busz kesett egy kicsit, es a komplikacio vegett. Nagyon ideges voltam, azt hittem, a Immigracios irodaban marad a lanyom, es a busz elmegy nelkule. Maskor csak velem utazhat, megha nincs is iskola, nem fogok igazolast se irni, mert felek, hogy valami mas fog tortenni. Mar reg hallottam Rolad, Irj, Ildy.
    előzmény:
    landy (283)
     
  19. 2002. május 25. 00:38283.
    Sziasztok! Amerikába készülök bevándorolni kint élő férjemhez, de még mindig nem kaptam meg a vízumot. Már nagyon régót várjuk, hogy mehessek, lassan telik így az idő, hogy nem vagyunk együtt. Van-e vslskinek tapasztalata bevándorló vízum ügyben? Már kint 3 hete jóváhagyták, kín szenvedés ez a várakozás. A Nagykövetség nem kimondottan segítőkész, nem adnak semmi infót. Ha valaki átesett már ezen a tortúrán, kérem írjon. Meghalok a kíváncsiságtól mi vár még rám mielőtt a kezembe vehetném a vízumot. Jó hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. május 24. 06:35282.
    Valami ilyesmire emlékszem én is. Köszi. Egyébként a képzőművészetben ez egy hálás téma. Most csak El Greco egy festménye jut eszembe. . . ott is ott vannak a lángocskák. . de a kép nem ettől gyönyörű. . . sziasztok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949038 (275)
     
  21. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 24. 02:48281.
    Sziasztok, en megtalaltam egy rugala nevu sutemenyt, ami olyan, mint a beigli, csak csokoladeval van toltve. En ajanlom nektek, hogy probaljatok ki, az elelmiszer boltban a peksutemenyek, es danishek, mini donatsok, strudelek fele van. Lehet, hogy nem minden nap sutik, megkell kerdezni. Irjatok meg, hogy izlett!Udv. Ildy.
    előzmény:
    miszisz (279)
     
  22. 2002. május 24. 02:20280.
    itt Maryladban is az orosz boltban ( Taste of Europe) lehet gyulai kolbaszt, Pick szalamit, turot, vegetat meg ilyesmit venni. Udv: L
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. május 23. 18:42279.
    Sziasztok Csajok! Nálunk a kapros turós rétes a nyerő. Négy rudat befaltunk két nap alatt. Imádom. Erről jut eszembe hogy amikor kirándulni voltunk, véletlen betévedtünk egy elég lepusztultnak kinéző étterembe. Mikor az választásra került a sor, megnéztem mi van a saláta bárban és a leveses hordókban. Majd elájultam amikor az egyik leves fedelét felemeltem. Füstöltücsülkös bableves volt benne! Olyan igazi, Olyan anyucsinálta. . . Hát ne tudjátok meg az az élvezetet. Én szerintem ennyire kaját még az életbe nem élveztem, mint azt ott. A párom alig tudott ellenállni szerintem mindketten háromszor szedtünk belőle. aztán amikor biztositottak hogy holnap is ez a leves lesz, akkor másnap is visszamentünk. Most is összefut a nyál a számban. Fulek, azt ugyan nem tudom hogy nálatok hol lehet szalámit kapni, de itt kaliforniában mi orosz boltba járunk meggyet, turót, téli és paprikás szalámit, valamint esetenként kolbászt vásárolni. Jó étvágyat mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. május 23. 17:47278.
    Ugy orlulok hogy ratok talaltam! Mi Boulderban lakunk, van meg valaki kozuletek Coloradoban vagy a kornyeken? Masfel eve vagyunk itt, azelott harom evig Eszak-Karolinaban laktunk. GabiUSA, a retes nagyon jol hangzik. Egy jo fincsi meggyes retes. . . nyam. Persze biztosan nem lesz olyan jo mint amit az anyukam csinal. Milyen nevem aruljak itt a retestesztat? Most hogy hosszu hetve lesz meg lehet hogy megprobalnak egyet sutni. Tud valaki Coloradoban egy jo elelmiszeruzletet ahol lehet gyulai kolbaszt, pick szalamit meg mindenfele mas "otthoni" finomsagokat kapni? Koszi a segitseget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (267)
     
  25. 2002. május 23. 16:42277.
    Tuzmano gratulalok, nagyszeruen kifejtetted, meg annyit a Punkosd az egyhaz megalakulasanak is az unnepe, merthogy Jezus e szavakkal kuldte a tanitvanyokat:" Vegyetek a szentlelket, akinek megbocsatjatok a buneit, bocsanatot nyer, akinek meghagyjatok bunben marad. . . Menjetek es tegyetek tanitvanyaimma minden nepet, hirdessetek az evangeliumot( oromhirt). . . es en veletek vagyok a vilag vegezeteig. . ". szoval valami ilyesmi. Valojaban ez a keresztenyseg kezdete, mert a tanitvanyok masoknak is elmondtak az oromhirt es tanitottak minden videken , mire egyre tobb kovetot talaltak. . . valahogy igy indult az egyhaz gyarapodasa. . . Ismeritek a Quo Vadis-t? Abban sok minden igazsag is benne van , az egyik legszebb regeny, amit eletemben olvastam. . . udv: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 23. 12:50276.
    Nagyon koszonom tuzmano a valaszod, rogton lemasoltam az anyunak, akinek csak sejtelme volt errol, de a Szentlelket O is emlitette, nagyon fog orulni. En is jobban erzem magam, hogy mostmar en is tudom ezt, es koszi, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949038 (275)
     
  27. Torolt_felhasznalo_949038
    Torolt_felhasznalo_949038
    2002. május 23. 06:58275.
    A Punkosd a tanitvanyok unnepe. Jezus meghalt, majd foltamadt. Ez HUsvet. Aztan 40 nap mulva fol ment a Mennyekbe. Ez Krisztus Mennybemenetele. De akkor megigerte a tanitvanyoknak a Szentlelket, akiknek fogalmuk sem volt hogy mi az. Ott uldogeltek a szobaban egyutt (ez lenyeges)es vartak hogy mi lesz. Kis langocskak jelentek meg a fejukon ez jelkepezte a Szentlelket es nyelveken kezdtek beszelni es elmentek hirdetni az Iget a szerjozsa minden iranyaban. Kicsit leroviditve es kicsit profanizalva a tortenet. Az erdekes az egeszben, hogy a tanitvanyok nem hittek el a feltamadast sem es a mennybemenetelt is hittek meg nem is, pedig Jezus mondta, hogy "veletek leszek minden nap a vilag vegezeteig".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (274)
     
  28. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. május 23. 05:58274.
    A mennybemenetellel kapcsolatos, és a szentlélekkel. De nem tudom pontosan. Mindig húsvét után 40 nappal van. A piros pünkösdi rózsát eredetileg temetéskor használták ebben az időszakban. Most is vannak vidéki temetők, ahol csupa gyönyörű piros virág minden.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (273)
     
  29. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 23. 04:26273.
    Sziasztok!Nem tudom, hogy Punkosd mit jelent?/vagy jelkepez, piros a templom diszitese, es nagyon szep a punkosdi rozsa. Es van egy nota;"Piros punkosd napjan imatkoztam Erted. "Feltudna valaki vilagositani engem ezzel kapcsolatban!?Udv. Ildy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (272)
     
  30. 2002. május 23. 00:51272.
    az oltasokkal kapcsolatban meg csak annyi, mi Szlovakiabol jottunk ide, lehet, hogy MO-on egy kicsit mas a helyzet, bar azt hiszem most mar igyekeznek atvenni mindenutt az europai trendet. udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2002. május 23. 00:48271.
    szia evicibi! Hat hallod lassan tobbet mentek ba a hazba ablakon keresztul, mint az ajton. . . hi-hi, na gondolom azert ez nem ilyen vicces, valoban vigyazni kell, jo otlet, ha van mindig potkulcs a zsebedben. Az oltasokrol annyit csak, nem nagyon ter el a terv az otthonitol, a lanyom mielott oviba ment at kellett hogy essen egy komplex vizsgalaton( sajnos nem eleg, hogy en is orvos vagyok. . . )szem, ful, altalanos vizsgalat, suly, hossz. . . stb. Azonkivul mivel nalunk csak egy oltas van a Morbilli( kanyaro), Rubeola( rozsahimlo)+Parotitis epid. -ra es mivel itt allitolag volt kanyaro jarvany nemreg kellett kapnia meg egy adagot ebbol a kombinaciobol, azonkivul mivel megy Kindergartenbe kotelezo itt a chickenpox( baranyhimlo) elleni oltas( otthon egyelore nem kotelezo) ezt is megkapta nemregen. Mivel megyunk haza, majd otthon kapja meg az 5 eveseknek jaro Difteria( torokgyik)+tetanus+pertussis( szamarkohoges) harmas vakcinat, a tobbi megvolt nekunk meg otthonrol, mielott kijottunk beoltattam hepatitits A es B-re is, nalunk nemregen vezettek be, itt csak a B kotelezo, de igy biztonsagosabb. hat ennyi, sajnos ez elkerulhetetlen, sirt a lanyom egy kicsit, mikor megszurtak itt, de hat ha kell, akkor kell, nincs kivetel es en is orulok neki, hogy vedve van ennyi nyavalyatol. Hat ennyi, majd kuldom a receptet, csak most rohanok . . . udv: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2002. május 22. 21:11270.
    Sziasztok! Nem fogjatok elhinni, de az en kis huncut lanyom folytatja a becsukosdi jatekat, most eppen engem zart ki a garazsba, amikor pakoltam be a ruhat a mosogepbe es , ugyanugy, mint az elozo esetben , nem volt hajlando kinyitni, ugy hogy megkoszorultem a torkomat es suuuubiiiduuubiiiduuu meg okollel az ajtot, de semmi, nuku, csend, kezdetem aggodni, hol a fiam? nem hallja? kiderult, hogy O pont tronolt a wc-n es a venti miatt nem hallotta, na kisse kezd elegem lenni, most mar csak egy pot kulccsal kozlekedek mindenhova. A kisasszony meg artatlanul nez es meseli az apjanak, hogy milyen jo a gondnok szomszed bacsi, mert kiengedte ot a szobabol. . . Mas. Minden nap rendithetetlenul szedem az avart (szerintem vagy 5-6 eves termes), szeretnem befuvesiteni az udvart, de attol felek, hogy mire vegleg utazunk haza, meg akkor is csak az avarnal fogok tartani, egyszeruen kilatastalan es meg azt sem tudom, hogy megmarad e a fumag ebben a foldben, ugyanis az egesz at van szove fa gyokerekkel, na majd "fogjuk latni". Laca! Nagyon szupi Nektek, hogy mentek haza, a kislanyod lehet, hogy fog egy kicsit bomboreszni, mikor eljon a visszautazas ideje, de megis Veletek megy, mert tudja, erzi, hogy ez a jo Neki! Kiderult, hogy a fiamnak meg vagy 5 oltasra van szuksege, hogy mehessen a kindergarten-ba. Erdekes, hogy az oviba jarasnal nem szoltak, hogy elter a magyarorszagi oltasi terv, pedig vitte a ferjem a bizonylatokat. Te mar tisztaztad ezt? A retest magam szoktam kesziteni, a Horvath Ilona konyvbol, orakat vesz igenybe, de fincsi. Ha nem esik nehezedre, Laca, ird meg a Te retes teszta receptedet, szivesen kierletezek! Most megyek fuggonyt varrni. Udv Mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2002. május 22. 16:47269.
    sziasztok! Gabi, valoban julius elejen indulunk haza es augusztus kozepen jovunk vissza, mivel a lanyom aug. vegen kezdi a kindergartent. Remelem tuleljuk a dolgot. En is suottem mar retest es nem volt rossz az uzleti teszta. Van receptem hazi tesztara , de meg nem volt energiam magam nyujtani, de lehet, hogy majd belevagok. Szoval mindent bele. . . probalkozzatok Ti is, jo idot kivanok es jo kirandulast ildynek: Eni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2002. május 22. 15:19268.
    Szervusztok, lanyok, remelem, jobb az ido, mint itt Ontarioban, habar ma ugy nez ki, megjott a tavasz. Gabi, en mar tobbszor sutottem retest a bolti tesztabol, s van egy-ket dolog, amire kell ugyelni. Legalabb 1/2 nappal a hasznalat elott vedd ki a hutobol, de ne bontsd meg. Keszits el minden hozzavalot es egy kis talban olajat, kenotollal. Van, aki olvasztott vajat mond, de olaj jobb, nem szaritja ki a tesztat, ami kulonben is nagyon torekeny. Na most, ovatosan gongyold ki, aztan kettot emelj le, kend meg olajjal, tegyel ra meg kettot, azt is kend meg, s megint kettot. Erre a hat lapra, ami egymas folott van, tedd a tolteleket. Az almat, amit elore elkeszitesz, jol csavard ki, a reteslapot hintsd be egy kis daralt dioval, tedd ra az almat, tekerd fel. A sutolapon kend meg a tetejet. A cseresznye is jo, ez az egy, amit ajanlok a konzervek kozul, "cherry pie filling". Remelem, kiprobalod es izleni fog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (267)
     
  35. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 22. 14:56267.
    Köszi, szeretném a címet, majd egyszer ellátogatok hozzájuk! Én is nagyon szeretem a fehérhusokat, a halakat is, de persze a csirkét is, meg a pulykát és a többi finomságot. Képzeld, az egyik magyar ismerősöm, akivel nyelviskolába járunk együtt, vett rétestésztát. Teljesen olyan, mint amit otthon lehet venni, és mindenféle rétest lehet belőle csinálni. Még nem próbáltam ki, de már készülök. Ma végre jó időnek néz ki, bár nem szeretném elkiabálni. Most mennem kell, de majd később még jelentkezem. Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (266)
     
  36. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 22. 04:26266.
    Szia Gabi!Ma mi voltunk egy zoldseg boltba, ahol csabito arai vannak mindennek, van ami felarba kerul a supermarket arakhoz merve. Minden gyumolcs, es zoldseg elso arunak nez ki. A bolt nincs felmarvanyozva, emlekeztet egy 20 evvel ezelotti kis kulvarosi zoldsegesre. Nagyon sok mindenki jar oda, akit ismerek, nagyon egeszseges, es vitamindus taplalkozas. En a feherhusokat, es a halakat imadom. Ha akarod a cimet a zoldsegesnek, majd megirom, szia, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (265)
     
  37. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 22. 03:30265.
    Sziasztok! Hát ez az idő egyszerűen borzalmas. Tegnap reggel is jegeseső esett, ma sem volt valami nagyszerű idő, én nem is tudom, hogy már mikor lesz jó idő, vagy érdeklődés hiányában elmarad?! Miszisz ez a családi összehívás nem is hangzik rosszul. Lacafaca, akkor most ti mentek haza látogatóba nemsokára, lehet, hogy már írtad, csak én siklottam át felette, bocsánat érte! Hát valóban nem lehet könnyű, ha kislányod sokat mondogatja, hogy ő nem akar visszajönni veletek, nos ez keménydió lesz, de valahogy csak rá lehet majd őt venni! Gondolom mennyire hiányzanak már neki a nagyszülei és a család többi tagjai. Remélem, hogy azért minden rendben lesz. Ildy, ez nálunk már bevett szokás, hogy elmegyünk valamit vásárolni, valamit, amiről tudjuk, hogy kell, aztán hazaállítunk egy vagon más dologgal, természetesen, ha van szerencsénk, akkor közötte van az is, amiért mentünk, de ha nem, nos akkor megint sikerült venni sokmindent! Ezért én már előre szoktam nevetni, amikor mondom a páromnak, hogy na csak beugrunk az üzletbe egy-két dolgot, tejet, kenyeret, felvágottat venni, erre alig bírjuk kitolni az üzletből a kocsit!!!!!!!! Hát ez van! Persze, mert mindig "evés közben jön meg az étvágy", alapon vásárolunk, legalábbis mi. Nagyon szorítok neked, hogy jó legyen az idő szombaton, amikor mentek! Már egyébként mi ránk is ránk fér egy kis jóidő! Mindenkinek kellemes jó éjszakát kívánok, legyetek jók, álmodjatok szépeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 22. 02:21264.
    Sziasztok! En elmentem venni egy uj mouse-t, es egy video felfevovel erkeztem haza. Nagyon erdekesnek tunik az uj fajta, valahogy egy kicsibb kazettaval mukodik, amibe belekell tenni egy masikat. Szombaton utazunk, es sok az elokeszulodes, es pakolas. En meg soha nem lattam azt a telefont, ami tv keszulekkel mukodik, szerintem nem kaphato a boltokban. Hetvegen remelem jo ido lesz, mar ideje. Itt nagyon kellemes ido volt, kicsit szeles. Legyetek jok, udv. iLDY.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (263)
     
  39. 2002. május 21. 15:50263.
    sziasztok! Miszisz, nagyon koszi a a tanacsokat, mi is azt fontolgatjuk eppen, lehet, hogy a szuleimmel es anyosomekkal par napra elmegyunk a hegyekbe, ahol felhotlenul tudunk majd egyutt lenni es beszelgetni. Nagyon varjuk mar, kepzeljetek a lanyom kis naptart csinalt kockas papirra es minden nap kipipal egy kockat, igy latja, mennyit kell meg varnia a nagyiekra. . . nagyon hianyolja oket, mar elore rettegek a visszaterestol, mert neha bizony kozli, o nem akar velunk majd visszajonni. . . hat nem lesz konnyu, az biztos, de ez van. Itt sincs valami nagy meleg, fuj a szel es kesik a nyarias ido, de azert horol szo sincs, remelem ahol hullott, az is csak olyan aprilisi trefa volt es mar eltunt, vagy nem? Irjatok, puszi Mindenkinek: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2002. május 21. 03:32262.
    Szia Lacafaca, azt hiszem mindneki nevében mondhatom hogy boldogok vagyunk ha örülsz nekünk és mi is örülünk neked. bár nem tudom mi ez a nagy hallgatás. lehet hogy a csajok azóta is havat lapátolnak? Visszatérve az ajándékozásra elmondom hogy én hogy csinálom amikor otthon vagyok. Mivel az a rövidke időt nem akarom utazással tölteni egyik rokontól a másikig keresztül kasul az országon, ezért meghivom őket hozzánk. Ekkor én főzök mindenféle amerikait, mit ugyan itt nem sürün szoktam, de otthon különleges a bbq csirkeszárny, cheescake, amerikai krumplileves, spanyol puding. . . ilyenkor van csomó itteni édesség is. Persze mindenki fanyalgott a cinnamon cukorkán, meg a redwine gumicukron, de hát ez is Amerika! Szerintem ez igy teljesen jó, mert igy össze lehet hozni az egész családot, egyszerre elmesélni, levetiteni, megmutatni mindent ami itt történt. És nem kell tizenötször elismételni ugyanazt. Persze van akihez később egy kiadósabb beszélegésre még elmegyek ezek után is, de jó leglább a családot néha összehozni. Ti szoktatok ilyet csinálni? Ajánlom mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2002. május 20. 00:26261.
    sziasztok Ujak es Regiek! Orulok, hogy szaporodunk, nagyon klassz, sokat segit az ittletben, ha az embernek vannak baratai, es nekem mar vannak. . . . remelem egyre tobben leszunk. Itt eleg szeles az ido, de talan nem annyira vegletes, mint Gabieknal. . . ho? szornyu. . . Jo hetet: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2002. május 19. 23:08260.
    Hát csajok, hozzánk a havazásotokból csak az eső jutott, de az nagyon. Igaz nálunk a jó idő a megszokott, igy lehet azt mondani hogy ez egy kis változatosság. Bowlingozni voltunk az egyik barátunkkkal, aki adott néhány uj tanácsot az eBay-es aukcióhoz, mivel ő ott dolgozik és van tapaszatlata. Még szerencse hogy tegnap este nem sikerült feltenni a kerámiáimat a weblapukra, most majd a tanácsai szerint lejárva javitva rakom fel. Majd szólok ha fent lesznek. Jó vasárnapot mindnekinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 19. 21:11259.
    Jelentem, hogy százágra süt a nap, olyan, mintha tegnap nem is esett volna a hó, szinte hihetetlen! Mindenkinek további jó hétvégét kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 19. 02:49258.
    Sziasztok, voltunk a Gorog Fesztivalon, ettunk gyrost, fetta sajtos salatat, fankszeru valamit, aminek labda formaja volt. A spenottal toltott retesert nem vagyok oda. A zene is jo volt, jol ereztuk magunkat. Jo pihenest! Udv:Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (257)
     
  45. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 18. 22:21257.
    Sziasztok kislányok! Hogy telik a hétvége? Na, mit szóltok ehhez a gyönyörű időhöz, reggelt alig akartam hinni a szememnek, amikor megláttam, hogy havazik! Na, nem nagyon maradt meg, mert ahhoz már elég meleg van, de azért elég riasztónak tűnt. Ma egyébként az időjárás minden változata megtalálható, mert reggel ugye havazott, aztán esett az eső, majd fújt a szél is, végül még a nap is kisütött, igaz csak igen kevés időre, de sütött! Tuzmano, nagyon örülök, hogy ránk találtál. Itt mindig van valaki, akivel jól el tudsz beszélgetni. Remélem, hogy jól fogod magad érezni közöttünk. Nos, most megyek megcsinálni a lányom haját, mert estére bálba megy, úgyhogy most egy kicsit magatokra hagylak, de majd később még visszajövök. Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_949038
    Torolt_felhasznalo_949038
    2002. május 18. 16:56256.
    Kedves Mindenki! Nagyon orulok, hogy Ratok leltem, mert mi is keszulunk az USA- ba a ferjem a marylandi egyetemerol kapott egy eleg jo ajanlatot. Kutato a lelkem. Szoval az erdekelne milyen Washington kornyeken az elet. . . . Mennyiert lehet normalis lakast berelni meg milyenek a rezsikoltsegek. Most ezek a kerdesek jutottak eszembe, de meg rengeteg kerdojel van bennem pl vizum-ugyben. A segitsegeteket elore koszonom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2002. május 18. 16:20255.
    sziasztok! Hat par ora alatt ugy teleirtatok az oldalt, hogy gyoztem olvasni, de szuper, hogy hasonlo a velemenyunk. . . itt szakad az eso, nagyon szomorkas az ido, de jobb, mint a ho. . . kellemes hetveget! Udv: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 18. 14:04254.
    Jo reggelt Nektek, csak most keltem fel egy kis hoesesre. Esik a ho itt!Meg par orat fog esni, kb. 3 inchig megse all. GabiUSA, Te korzetben vagy, mit szolsz ehhez?Lana, Te is belefertel ebbe az idojarasba?Tegnap ultettem muskatlit, meg jo, hogy hallgattam az anyura, hogy ne tegyuk oket meg ki. Miszisz! Szia, en szivesen megneznem a munkadat, van egy par tanar vendegem, akit biztos erdekelne, vagy tudna ajanlani megvetelre az o baratainak. Nagyon sokat mesel szinkeveresrol hajvagas kozben, (neha felhasznalom a hajfesteshez)engem is erdekel a kepzomuveszet, (art). Nem vagyok biztos, hogy az eBayen csak kiallitas van, vagy eladas is. Nem vagyok ismeros ezzel, de szivesen megtudnek valamit errol, kosz, Ildy.
    előzmény:
    Borácska (253)
     
  49. 2002. május 18. 07:37253.
    Még valami, a "kizárós" történetekhez. A húgom kb. 2 éves lehetett (én 6), amikor bezárt anyukámat és engem a konyhába. Azt hogy be vagyunk zárva csak akkor vettük észre, amikor a második emeleti lakásunk ablakából láttuk őkelmét az anyukám magas sarkú cipőjében az utcán csoszogni. Meghűlt bennünk a vér, kijutni magunktól nem tudtunk, kiabáltunk az embereknek, hogy kapják el és közben telefonáltunk a földszinti ezermester szomszédunknak, hogy jöjjön kiszabadítani, mert apukám éppen dolgozni volt és őt nem tudtuk elérni. Azóta is a családi összejövetelek fénypontja az eset minél színesebb előadása, ami akkor persze egyátalán nem volt vicces! Azt ma sem tudjuk, hogy volt képes bezárni minket kulcsra egy kétéves úgy hogy ne vegyük észre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2002. május 18. 07:31252.
    Tündérek vagytok! Épp csak elrebegtem ajándékozással kapcsolatos fejtörésemet és ennyien szíveteken viselitek! Szerencsére az ajándékozási gondjaim nem abból fakadnak, hogy bárki is elvárna bármit tőlem - hisz én csak pár hónapja vagyok itt - már annak is könnyezve örülnek majd, ha meglátnak Ferihegyen! Csak az én kedveseimet szeretném meglepni egy-két aranyos dologgal és úgy gondoltam, ha a tapasztaltabbakhoz fordulok több ötletet meríthetek. Én is azon a véleményen vagyok, hogy otthon is lehet már kapni mindent, ezért élesítgetem a szemem már napok óta, amikor bevásárló központba látogatok, hogy mégis mi az, ami újdonság lehet. A gyerekeknek már találtam ajándékot (hiába ők mindig az én leghálásabb közönségem, mindig nekik veszek először), egy Disney-s boltban amiért élnek-halnak nem tudom mi a játék neve, de jópofa és otthon még a karácsonyi portyám során nem talákoztam ezzel. Már csak az idősebb korosztály marad, bár az Anyukámnak és az Anyósoméknak az unokájuk lesz a legszebb ajándék, bármit is találjak. Kedvükre kényeztethetik majd, addig én is kedvemre kikapcsolódhatok :)))) Rengeteg tervem van, szinte bele se fog férni ebbe a pár hétbe, de addig se sírjatok majd utánam, jövök vissza!!! Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2002. május 18. 04:32251.
    Egyszer én is kizártam magam a harmadikon lévő apartmanunkból. Nagy kétségbeesésemben átmentem a szomszádhoz, megkérdezni hogy véletlen nem jó e az ő kulcsa a mi zárunkba. Majd jót röhögtünk a kérdés butaságán. Különben szerintem mindenkinek vannak ilyen élményei. Nekem egyszer be kellett törnöm a bejárati ajtónkon lévő keskeny ablakot, reméletem hogy be tudok mászni rajta. Hát kivülről nézve érdekes lehetett ahogy a kb 15 cm széles ablakon tuszkoltam be magam. Ja, minap emlitette az apukám, hogy kénytelen volt a szomszédból létrát kérni, és bemászni a házunk padlás ablakán, hogy bejusson a lakásba. Jó mi? De hát ettől szép az élet! Máskülönben én soha nem hallottam még vissza semmit a rokonoktól az ajándékozásról. Azt hiszem a mi családunk tulságosan vigyáz arra hogy meg ne bántson senkit semmivel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2002. május 18. 04:23250.
    Sziasztok! Látom ismét lekéstelek benneteket és hogy peregnek a levelek. Fura hogy vannak napok amikor alig irunk máskor meg rengeteget. Tényleg jó hogy végre péntek van. Szerencsére ezen a héten befejeztem az osztályaimat. Angolt, Digital Art-ot és kerámiát tanultam. Képzeljétek most csinálok képeket a kerámiáimról és megpróbálom eladni őket az eBay-en. Kiváncsi vagyok mit szól hozzájuk a nagyközönség. Eddig csak sikereim voltak velük, de hát a barátok imerősük mégis csak mások, mint az eBay látogatók. Olyan izgatott vagyok! Remélem szombatra sikerül befejeznem az előkészületeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 18. 02:57249.
    Nekem meg van egy velemenyem az ajandekozassal kapcsolatban, peldaul az, hogy amikor ide kijon egy otthoni rokon, akkor nem azt nezzuk, hogy mit hozott. Nem varom el, hogy barki "nyissa ki a penztarcajat". A noverem esspresso kavefozot kuldott az anyuval, es egy nagyon szep gesztusnak talaltam. A Noklapjaknak orultem a legjobban. Nem teljesen ertem meg, hogy mi okozza azt a gondolkodast, hogy az amerikai rokonok mikulassa kellene, hogy valjanak, es amit tobb havi fizetesbol alaigha lehet megvenni, pont olyat, vagy azt az ajandekot varnak el a rokonok. Akkor bizony van otletem, talan arany ekszert kell vinni. Egyepkent az az ember, aki "Ajandek lonak nezi a fogat", az nem melto a megajandekozasra egyaltalan. Az anyunak nagyon surun veszek meglepeteskent dolgokat. Csak egyszer megemlitette, hogy papucsban noiesebbeket szeret, amit en vettem, az nekem megtettszett, szep borbol volt, de lapos, es nem "csicsas". Karacsonykor ugyanenezek a dolgok fognak szoba esni, es en mar megegyszer nem megyek ezen keresztul, es majd mindenki maga valasztja ki az ajandekait. Azota nagyon megszerette az anyu a papucsat, amit tolem kapott, soha megnem valik tole. Nekem is van rengeteg ajandekom, amivel meg a mai napig is megkell baratkoznom. Jo olvasast, mostmar masnak is hagyok helyet, sziasztok, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (241)
     
  54. 2002. május 18. 02:34248.
    Szia Gabi, a szomszedok biztos jot derultek rajtad hogy az ablakon masztal be, meg jo hogy nem hivtak a rendorseget. Az a fo hogy jo vege lett :))) - - - Moli, hogy vagy? A chat-eles utan mar biztosan egesz jol :))) Szerintem okos volt aki kitalalta a chat-et. - - - Laca, ne torodj vele, tudod biztos hogy a fiataloknak mindenki oreg, csak ok nem. Ismered azt hogy: nemcsak a 20 eveseke a vilag . . . . . . mert aki ma husz, az holnap huszonegy . . . valami ilyesmi. Szerintem a korral jon a bolcsesseg is. Nekem legalabbis ugy volt. (remelem) - - - Ildy, ez nagyszeru hogy a nagymamad 96 eves, jo egeszseget neki! & nektek is! - - - Evicibi, bizony a kigyokat en se szeretem, jobban inkabb rettegek toluk. Szerencsere erre csak apro kertikigyokkal (gardensnake) talalkoztam. Nem akartok beszerezni 1 kutyat? az biztosan gyorsan eszrevenne a kigyot a fuben. Nemreg lattam a tv-ben hogy Phoenix, (jol irtam?) Arizonaban sok skorpio van. & eletveszelyes a csipesuk? szurasuk? Meg a hazakba is bemennek. Nehogy megremisszek valakit, en ezt csak a tv-bol tudom. - - udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2002. május 18. 02:31247.
    Szia peterp5, ugynezem neked is idonkent valtozik a neved. Kulonben miert mesz egyik vegletbol a masikba? “penztarcat kinyitni, vagy haza se gyertek” Te voltal mar itt, talan csak tudod hogy nem olyan egyszeru az egesz. Nem minden a penz. (persze nem art ha van belole. ) Van sok mas fontosabb dolog az eletben. szia, Lana
    előzmény:
    peterp5 (240)
     
  56. 2002. május 18. 02:27246.
    Sziasztok, szia Bora, Mostmar tobbet gondolkoztam az ajandekozasrol, miszisznek szerintem tenyleg jo otlete van hogy valami kulonleges, de ugyanakkor praktikus dolgot vinni. Olyasmi ami itt nekunk megszokott dolog, de Mo-n meg ritkasagszamba megy. Nem mondtam valami tul komplikalt dolgot, ugye? - - - Vacsora 1 jobb etteremben, vagy gift certificate[ez kb ajandekutalvany?] (akar elelmiszerboltba is) jo ajandek lenne felnotteknek. Gyerekeknek pedig jatekuzletbe, vagy ami erdekli oket. Nyari berlet 1 vidamparkba? vagy uszodaba? vagy moziba? vagy akarhova. Hogy ki mit szeretne, azt mar mikor ott vagy eldontheted & meg is kerdezheted, nem? & igy persze nem kell bajlodni a csomagolassal sem. En a praktikus oldalat probalom nezni a dolgoknak. & hogy azert neked is kellemes legyen a nyaralasod. - - Polika, remelem neked is & mindenki masnak aki utazik sikerul eltalalnotok az ajandekozast. Erezzetek jol magatokat! Biztos ugy lesz, eleg elolvasni Evicibi irasat :))) - - - udv. Lana
    előzmény:
    Borácska (225)
     
  57. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 18. 02:10245.
    Laca!Mas oldalakon senki se valaszol ezekre a beszolasokra. Az "Ofotert" szot viccbol hasznaltam. Regen az Eyedentityben, es most az Empire Vision-ben talaltunk megoldast a contact lencsekkel kapcsolatban. Kicsi koraban nem hordta a szemuveget, aminek az egyik oldalat leragasztottak, es par "okos" gyerek csufolta, es elasta a hatso udvaron a szemuvegeket. Mire iskolaba ment, mar sokat csokkent a latasa egy szemre, es a tanarno fel evig nem figyelt fel arra, hogy nem hordja a szemuveget. Amikor kerdeztem, nem tudott semmirol. Levelben megirtam, hogy szemuveggel olvas a lanyom. Hat most a vezetesre koncentralunk, mikor 16 , megkapja a jogsit. Kicsi felelem van bennem, de majd elmulik. Mindenkinek kellemes hetveget, udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (243)
     
  58. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 18. 01:29244.
    Szia miszisz! Biztos tettszeni fog, es jot nevetsz ezen. A nagymamam 96 eves, es az a szemuvegtarto, amit a lanyomtol kapott, az anyu, az markas volt, kemenytokos, bor kulseju, selyem belesu, es nagy arany betukkel van beleirva a marka neve, belul. Biztos azt hiszi, hogy szemuveg vetel nelkul is aruljak. De O ezt kerte, es neki ez az amerikai szemuvegtarto. A lanyom nem banja odaadni nekik. Most contact lencset vett, nem merem megkerdezni, hogy lehet-e kapni kulon szemuvegtartot az Ofotertben. Nem urtad, hogy kiprobaltad-e a lilac spring sray-t GLADE-tol. Szia. Ildy.
    előzmény:
    miszisz (235)
     
  59. 2002. május 18. 00:55243.
    ja es az " oreg " jelzo egyenest serto volt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2002. május 18. 00:54242.
    szia Moli! Akkor tart meg a szerelem, ennek orulunk, irhatnal rola, repesve varjuk. Az elozo ur iromanyahoz "no comment" lenne a valaszom, jo , hogy o nem a rokonom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. május 17. 23:38241.
    Sziasztok Lányok! Most értem haza és mivel még van bennem egy kis erő, gyorsan idejöttem, hogy egy kicsit Veletek legyek. :-) Kedves peterp5! Miért gondolod, hogy aki itthon él, annak csak az számit, hogy az amerikai rokonok mit hoznak? És egyáltalán, ha csak kötözködni tudsz, akkor miért ide jöttél. Itt nem nagyon kedveljük ezt a stilust. Szerintem itthon is mindent lehet kapni, bár tény, hogy a nagytöbbség esetleg nehezebben tudja megvenni. DE VAN! Ha nekem hazajönne rokonom vagy barátnőm, akkor annak örülnék, hogy látom, hogy végre megölelhetem, hogy beszélgethetünk és ha nem hoz semmit, akkor is örülök neki. Egyetértek Miszisszel, hogy sok minden van itthon és inkább olyat kell keresni, ami kuriózum. Még csak nem is az értéken van a hangsúly, csak gesztuson. Aki pedig húzza az orrát, hogy mit kapott, az meg sem érdemli, hogy a távolban is rá gondoljanak. Az ajándékozással kapcsolatban volna egy javaslatom: ha mindenképpen valami komolyabb dolgot szeretnétek hozni az itthoniaknak, és ha olyanok a családtagok, hogy meg lehet beszélni velük, egyszerűen rá kell kérdezni, hogy minek örülnének. Egyébként meg szerintem a gyerekek mindig örülnek a csokoládéknak (a felnőttek is), mert amerikai csoki nem sok van. A szép és különleges levélpapirok, szinesceruzák, füzetek, szóval a mutatós papiráru. A felnőtteknél már kicsit nehezebb a helyzet, hiszen valóban nem könnyű kitalálni, hogy minek örülnének, de változatlanul fenntartom, hogy normális embereknél nem az ajándék nagysága és mennyisége számit, hanem az hogy hazamentek és találkozhatnak Veletek. Most mennem kell, mert életem szerelme, bejelentkezett a Chat-en. Majd jövök később. Sziasztok Moli
    előzmény:
    peterp5 (240)
     
  62. 2002. május 17. 22:16240.
    Emerikai oreglanyok klubja! nagyon olcson adjatok elo ezt a hazalatogatast, polo, kagylo, ingyom-bingyom. . . Tessek azt a penztarcat kinyitni. Vagy haza se gyertek!! szerintem a rokonsag szivebol szoltam. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_492913 (239)
     
  63. 2002. május 17. 20:07239.
    Sziasztok! Gabiusa nagyon tetszik a velemenyed az ajandekozassal kapcsolatban, csak sajna nem biztos hogy akit ajandekozol is igy gondolja, vagy ha nagyon nem talalod el es o nem mutatja ki hogy erez vele kapcsolatban, esetleg legkozelebb is mellefogsz. mi is most vagyunk epp ebben a nagy gondban, azert is olvastam orommel hogy ti si errol csevegtek. . . gondoltam felcsippentek valami jo otletet. de latom ti is eleg tanacstalanok vagytok. Mi iden megprobalkozunk azzal hogy hazi keszitesu polokat viszunk, lehet kapni olyan papirt amire a nyomtatoval nyomtatunk valamit-tajkep, felirat, rajzfilmfigura- es aztan felvasaljuk a polora. . . pont olyan mint a bolti, scak sokkal szemelyesebb. Remelem orulni fognak neki otthon. Mert tokeletesen igaza van Miszisznek otthon minden nagyon amerikas sajna es minden van is ami itt. Meg a kirandulasokrol szoktunk hozni emlekeket az otthoniaknak, mi Floridaban elunk es igy itt sok kagylos ingyom-bingyom van, ha eleg sokaig keresgelek meg izleses dolgok is vannak, ezeknek szoktak orulni. Gondolom mas allamokban is avnnka hasonlo jellegzetes dolgok. Sajnos itt nincs orgona, ahogy irtatok rola radobbentem hogy milyen szep is az amikor viragzik a zorgona. . . tavasszal meg alandoan a hoviragot, ibolyat hianyoltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (237)
     
  64. 2002. május 17. 18:41238.
    Helo Lanyok! Vagy 10 percig olvastam a leveleiteket, olyan szuper , hogy irtok. Evicibi! Gondolom milyen nehez lehetett, az en lanyom is panikolos, ha nem lat, mar keres, anya hol vagy, ez persze azota van igy miota igy egymasra vagyunk itt a tavolban utalva. otthon a nagyszuloknel neha azt is elfeledte vannak szulei. . az ajandekokkal kapcsolatban eppen tegnap beszeltuk a ferjemmel, kinek mit viszunk, hat nem konnyu, szerintem otthon is minden megvan, ami itt, szoval csak penz kerdese, en a fiataloknak, tesoknak, sogornak penzt gondoltam , ok tudjak, mit szeretnenek, anyosomeknak befiztnenk egy kis rovid udulest kettesben, a szuleimnek meg a haz javitasaba segitenenk be egy picit, nem nagy dolgok, mi is nemegesz 1 eve vagyunk kint, a lehetosegekhez merten tudunk csak segiteni, igy is egy vagyonba kerul a hazautazas, otthon is fenntartunk egy lakast, szoval mindig van mire kolteni, sajnos nincs felesleg egyelore- ez persze nem panasz, csak tenyek. . . talan majd jovore ki tudjuk hozni a csaladot par hetre, ez nagy elmeny lenne nekik. . . hat ennyi, orulok, hogy megint irtok, udv es jo hetveget: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 17. 15:16237.
    Szép jó reggelt mindenkinek! Végre péntek van!!!!!!!!!! Evici, ilyen "kizárásos" esetem nekem is volt a kisebbik lányommal. Ő is kb. úgy 2-3 éves lehetett, imádott játszani a konyhai zárral és a kulcsokkal órákig. Egyszer olyan jól sikerült neki játszania, hogy a huzattól, ami keletkezett becsapódott az ajtó, benne a kulccsal, természetesen bezáródott! Mondanom sem kell, hogy senki sem volt otthon, csak mi ketten. Ő bent sírt, mert nem tudott kijönni, én kint izgultam, hogy mi lesz, mert nem tudtam bemenni. Erre jött az isteni szikra! A szobánkban - nyár lévén - nyitva volt az ablak, nem volt rajta szúnyogháló, így a szomszédok nagy csodálkozására bemásztam az ablakon és kimenekítettem a gyerkőcömet! Aztán ez az eset annyira lerögzült a kis agyában, hogy soha többet nem játszott a zárral! Az ajándékozással kapcsolatban csak annyit, hogy szerintem a szívből jövő ajándék a legjobb, nem pedig az, amiért kifizetsz egy vagyont és lehet, hogy még így sem fog tetszeni, bár én úgy vagyok vele, hogy mindegy, hogy mit kapok ajándékba, mindenféleképpen örülök neki, mert tudom, hogy a másik boldogan adta és nem szabad megbántanom azzal, hogy kimutatom, ha éppen nem ínyemre való az ajándéka. Ennél nagyobb illetlenség nem nagyon van! Bár ez az én véleményem! Orgonabokrok nálunk is vannak, gyönyörűek és valami fantasztikus az illatuk. Csak az a baj, hogy elég gyorsan elhervadnak, ha leszedi az ember őket, így inkább csak gyönyörködök bennük, úgy, ahogy a bokrokon vannak. Midenkinek nagyon jó pénteket kívánok, vigyázzatok magatokra, legyetek jók és legyen nagyon jó hétvégétek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2002. május 17. 05:11236.
    Szegény Évici én csak elmondásból ismerek ilyet, amikor én voltam a házon belül, meg a kulcs, anyuék meg kivül kulcs nélkül. Igaz én idősebb voltam, kb 3 vagy 4. Kivülröl navigálatak hogy mit hogy csináljak. Sajna én nem emlékszem semmire. Most voltunk Arizonában turázni, és amikor vásárolgattunk az előkészületekhez, akkor a tura boltban láttam kigyomarási gyorssegély csomagot. Nem hallottál még róla? Persze ti arra felé biztosan többet tudtok a kigyokról mint mi.
    előzmény:
    Evicibi (234)
     
  67. 2002. május 17. 05:04235.
    Te Ildy, világostisál már fel mi az az amerikai szemüvegtartó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (232)
     
  68. 2002. május 17. 04:59234.
    Sziasztok! Zajlik az elet. . . Minden napra jut egy kis stressz helyzet itt a szuper nyugodt kornyezetunkben. Tegnap a pici lanyom becsukta belulrol a haloszobat es kesz, elkezdett bombolni, hiaba kerleltem, hogy forditsa meg a pockocsket, de nem, csak sirt es azt mondta, hogy nem tudja, pedig meg sem probalta. Ugy bepanikolt, hogy meg sem fordult a kis buksiban, hogy ki tudja nyitni. A ferjem a munkahelyen, ablakok zarva, maradt az egyetlen remeny: az egyetlen szomszed, aki a cserkesz tabor gondnoka, de, persze, pont nem volt otthon. Jott a felesege, de sajna az o betoroszeru kulcsa sem volt jo, mi pedig nem kaptunk kulcsot a szobahoz, ezert nem tudtam kivulrol kinyitni. Leultem az ajto ele es elkezdtem meset olvasni, aztan kimentem az udvarra es az ablakon kopogtattam, hogy lasson, akkor egy picit megnyugodott. Szerencsere jott a "Mike bacsi", a gondnok es ugy ahogy van kibelezte a zarat, azota is hos a lanyom szemeben. A mai nyugtalansag oka ujra a kigyo! A gyerekektol fel meterre kuszott el. Annyira mimikri volt, hogy dobbenet, alig lehetett eszre venni. Olyan jo kedvel mentunk ki takaritani az avart, de a kigyotol a gyerekek ugy megijedtek, hogy csak az uvegajton keresztul figyeltek hogyan tenykedem, pedig ma eleg jo volt a levego, nem volt annyira paras mint altalaban. A konyv szerint Floridaban 6 veszelyes fajta kigyo van, isteni szep a mintazatuk es az elsosegely nyujtas helyett ( ha megmar egy kigyo) inkabb igyekezni kell a korhazba, mert a mereg nem azonnal szivodik fel, hanem 2 ora alatt, de ez a Floridai merges kigyokra ervenyes. Szia Lana! Tenyleg szupi volt otthon, megvolt a kenyeztetes, arrol nem is beszelve, hogy egy honapig nem kellett fozni!!! Mert vagy Anyukam, vagy Anyosom foztek. Video is volt, kepek is. Lana! Te , biztosan, hiper, szuper csinos vagy, mert foleg pulykat eszel (ugy emlekszem egyszer irtad, hogy nem szereted a daralt disznot, mertaz tiszta feher a zsirtol. . . ), most kiderult, hogy vajat ki tudja mikor. . . . ? A Ferjed , Fiad, hogy birjak? Szia Lacafaca! A Te Kislanyod mar 5 eves, mar meg lehet Vele beszelni a dolgokat, minden esetre jobban mint egy ket es fel evessel, plane, ha van egy kis dac korszak. Az 5 es fel eves fiam is ki volt, de Vele elbeszelgettunk es megertette, hogy meg egy darabig itt leszunk. Huh, mennyit irtam! Udv Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (226)
     
  69. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 17. 04:58233.
    Szia, miszisz! Tudok kuldeni egy orgonas ajanlatot. En mindig veszek Glade lilac legfrissitot, probald ki okvetlen. Biztos fog tettszeni az illata, ha meg nem probaltad ki eddig. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (232)
     
  70. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 17. 04:54232.
    . . . . nekem gyerekek a tineagerek, husz eves a legnagyobbik fiam. Az ok ajandekuk megfizethetetlen. Az idosek a mi csaladunkban halokontost kertek, amerikai szemuvegtartot, elektromos dolgot, amit megkellett ertetni veluk, hogy mas az elektomos aram, nem 220-as. Bocsi, hogy hosszu voltam, most hagyok mast is szohoz jutni. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (230)
     
  71. 2002. május 17. 04:48231.
    Szia Ildy! Igazad van, nagyon nehéz ajándékozni. És szerintem otthon szinte mindent meglehet kapni, annyira amerikás minden. Én ezért törekszem olyat keresni ami nem különleges. Különben szerencsére nálunk a családban soha nem az ár számit, hanem az adás. Én nem is viszek másnak csak a szük családnak egy két apróságot. Aztán ha látom hogy jó lenne valami akkor én otthon megveszem nekik. Szerintem sokkal praktikusabb. Sokszor jártam már pórul hogy ruhákat vettem, aztán hol nagy volt, hol kicsi, hol a szine nem volt jó. Ki tud mindent eltalálni. És hát én a saját izlésem szerint vásárolok, ami másnak nem biztos hogy tetszik és akkor kisdobott pénz. Én különben a saját készitésű kerámiáimmal szokam még meglepni a családot. De jó neked, irigyellek az orgonákért. Erre fele nem nagyon van, és ugy hiányzik az illata. Küldj egy kicsit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (230)
     
  72. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 17. 04:39230.
    Sziaszok Mindenkinek!Emlekszem, valaki kerdezte, hogy vannak-e orgonabokrok errefele. Nalunk minden masodik haz elott orgona fa, vagy bokor van, tobb szimpla, mint dupla orgona. Minden anyaknapjara muskatlit kapok, de nem ebben az evben, sajnos. &&&Boracska! Kepzeld, mielott ment az anyu haza, par honappal elotte mar elkezdte torni magat az ajandekozason, vagy fel evvel elotte, mielott utazott. A felnotteknek "amerikai zaszlos polot vett, ami Polo Ralph Lauren kellett volna lenni, de par nem markas polo lett, edzocipot, amit atkellett szamitani, mi a meret, ami nem sikerult, a gyerekeknek Disneys holmikat, legokat, parfumot, es make-upokat vitt, en is kuldtem trening ruhakat, minden sport cucc meno. Itt is minden draga, es ezt figyelemben senki se vette, mert az anyu azt mondta, hogy vagy keveseltek, vagy barmi, mert huzogattak a rokonok a szajukat, pedig minden ajandek original blokkolt volt. En is a penznel maradnek legkozelebb, persze Te ismered a rokonaidat a legjobban. En annyit tudok, hogy ruhaknak nem mindegyiknek orulnek. En is szeretnem tudni, mi az "amerikais" ajandek, eddig ugy gondolom, hogy farmernadrag, ami most ujra divatban jott otthon, vagy egy cowboy csizma?Ezekhez teljes meretismeret kell. Szivesen segitenek, de mi is csak a gondolatokkal jattszottunk, es meg sem eri az egesz!Jo utat, es vigyel csekelyseget, ami a szivedbol jon, neha tobb erteke van, ami szeretetbol , es egy szep gondolatbol jon, mint barmi ertek. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (227)
     
  73. 2002. május 17. 04:35229.
    Lana, hála istennek erre felé nem volt erdőtűz mostanában, de tavaly szemtanuja voltunk egy keletkezésének. Washington államban a Cascadokban autóztunk éppen, amikor hatalmas fekete felhőt láttunk közeledni. Elösször csak megijedtünk az eső közeledtétől, de aztán egyre furább lett a felhő és szaga is volt, ha éppen arról fujt a szél. Aztán amikor beértünk a legközlebbi városba, akkor beszóltunk az erdőrségre, és kiderült hogy még nem tudtak róla. Majd egy fél órán belül már láttuk menni a tűzoltókat. majd később hallottuk a rádióban, hogy egyes részeit a városnak ki is üritették.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (227)
     
  74. 2002. május 17. 04:29228.
    Szia Bora, szóval te is készülsz haza. Én majd juli közepén megyek, és te? Nekem egy meglepő ajándék ötletem van. Egy kis magyarázatra szorul elösször. Amikor a párom hazajött elösször ami nagyon amerikás volt a cuccai között az egy talpas fogkrém volt. Na most én azóta mindig viszek ilyet haza. Nem tudom tudjátok e mire gondolok. Két csőben van a krém ez az utántöltő és van neki egy talpa, amibe a tubusok belemennek. Mentadent a neve. Én nagyon szeretem, mert praktikus, csak felül megnyomod és jön, nem kell vele bajlodni hogy rakosgatod ide, oda a mosdo körül, áll a lában stabilan, meg nagyon jó maga a fogkrém is. Lehet hogy kicsit hülyén hangzik másnak, de szerintem ilyen nincs Europában és ettől ez különleges. Különben jó a kérdés hogy mi a nagyon amerikás ajándék? Ha ironikus akarnék lenni akkor azt mondanám, egy kis hamburger, tizszer becsomagolva, papirokba, zacskokba, műanyagokba. . . Erről jut eszembe, hogy mennire utálom ezt a rengeteg csomagolást itt. Egy nagy bevásárlás után alig győzöm kidobni a használhatatlan felesleges csomagolást. Láda, papir, műanyag forma. . . ez pld egy 12 körte csomgolása volt minap. Ti hogy vagytok ezzel?
    előzmény:
    Borácska (225)
     
  75. 2002. május 17. 03:15227.
    Sziasztok, miszisz en itt lakom a keleti oldalon, erre is szep minden. Ha jol emlekszem akkor nehany napja hallottam hogy erdotuzek vannak CA-ban. Tudom hogy CA nagy allam, remelem hozzatok tavol van a tuz. Valamelyik evben erre is volt, ugy kezdodott hogy az erdeszet? akarta tanitani a tuzoltokat hogy kell helyesen oltani a tuzet. Tehat gyujtottak 1 kis erdotuzet. Senki nem figyelte hogy szeles ido varhato! & igy a kis tuzbol nagy tuz lett, vagy 1 hetig oltogattak mire sikerult kioltani. Egesz heten keresztul fust volt. (kozben azthittem valami nagyvarosban vagyok. hahaha) Szakertok, ennyit ertettek hozza hogy is kell tanitani. - - Laca, ez a gyumolcstorta amit sutottel nagyon jonak hangzik, en se vagyok hive a vajas kremeknek. Sot, vajat mar nem is emlekszem mikor ettem utoljara. Jol sikerult a parti az ovodaban? - - Bora, ajandekotletem nincs, bar ha amerikais otletet akarsz, akkor azthiszem a penz a legmegfelelobb. A meret jo, igy nemkell azzal bajlodni hogy vissza kell cserelni mert tul kicsi/nagy/nemtetszik a szine/masvalamit akartam. & nem is kell cipekedni. Kulonben Te nagyon kedves vagy hogy ilyesmivel is foglalkozol. Regebben en is szoktam, de mostmar ugyvagyok vele hogy inkabb penzt adok & mindenki lepje meg magat azzal amire vagyodik. Gyerekeknek azert mas, ok szeretik a meglepeteseket. Ha jol szetnezel, csak talalsz valamit. Csak ido kerdese az egesz, nem? - - Szabad ide irni is am, nemcsak olvasgatni :))) Udvozlok mindenkit, Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2002. május 17. 02:41226.
    Szia Evicibi, olyan jo hogy irtal nagyon jo hallani hogy jol ereztetek magatokat otthon. El tudom kepzelni volt nagy kenyeztetes a Nagyszulok reszerol :))) Biztos hogy nemcsak nekik, hanem nektek is emlekezetes lesz ez a nyaralas. Remelem csinaltatok videot & igy a gyerekek lathatjak a nagyszuloket, & persze mindenki mast is. Kar hogy nem sikerult kiiktatnotok az atszallast, de azert igy se rossz, nem? Az pedig tenyleg nagyon jo hogy problema nelkul rogton megkaptatok a vizumot. A banasmodot igazan nem ertem, mert 1 egesz orszagot, amerikat kepviselik ezert aztgondolnam hogy az udvariassag fontos lenne. Ugylatszik nem az. Bar en voltam ott BP-n mas, europai konzulatuson, (hogy ne mondjam a nevet) & ott aztan tenyleg ugy bantak az emberekkel mint a birkakkal. Hogy miert nem muvelt embereket tesznek oda, ez szamomra rejtely. Mindegy, ez ilyen. Ezen valtoztatni nehez. - - Azert remelem hogy nagyon jol ereztetek magatokat! udv. Lana
    előzmény:
    Evicibi (222)
     
  77. 2002. május 15. 23:12225.
    Sziasztok! Köszönöm az együttérzéseteket! Az egész csak néhány másodpercig (10) tartott szerencsére, de nagy volt a visszhangja, tegnap minden újság és a tv-k is ezzel foglalkoztak. Megszokni szerintem nem lehet, ahogy itt tapasztalom a több földrengést megélt "bennszülöttek" reagálásait. Jobb napokat! Van valami jó "amerikais" ajándék ötletetek? Hamarosan hazaugrom egy rövid időre és jól jönne egy-két tipp, idősebbnek, gyereknek egyaránt. Üdv. Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2002. május 15. 20:20224.
    sziasztok! Koszi a jokivansagokat! Gyumolcstortat sutottem a lanyomnak, piskota, puding( vanilias izu megfozve+ pici vaj) ezt a piskotara kenem, ra gyumolcsot( eper, baban, barack, barmi, ami epp van) es aztan zselatin, tetejere kis tejszinhab, nalunk ez a nyero, nem tul edes es vajas. A nagykovetseggel kapcsolatban tenyleg megalazo, ahogyan ott az emberekkel bannak, nekem is ez a tapasztalatom, bar sajnos szept. 11 ota megertem, hogy vigyazniuk kell, de miert eppen velunk kozonseges halandokkal, csaladosokkal, gyerekekkel, a teroristak meg siman bejutottak. . . szoval ez egy nehez kerdes, en is felek a nyartol, mert otthon nekunk is hosszabbitatni kell. . . de hat ez van, ezt kell szeretni es orulni kell, ha megkapja az ember. Evicibi, remelem azert jol ereztetek magatokat otthon, en is felek, hogy a lanyom nehezen fog akarni majd augusztus vegen visszajonni a nagyiektol, akik mar alig varjak az egyetlen unokajukat, nehez lesz ez nekunk is. . . Jo hetet, itt fuj a szel, de kellemes tavasz van, sajnalom, hogy van ahol meg ho is esik, ez nem lehet jo. Boracska, orulok, hogy tuleltetek a dolgot baj nelkul, sajnos ez Californiaban megszokott allitolag, en meg nem ereztem ilyet, nem lehet valami jo. Fel a fejjel, szep napot: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2002. május 15. 10:26223.
    Sziasztok! Ez tényleg elég erős rengés volt, az egyik barátunk azt mondta hogy 6 éve nem volt ilyen erősségű rengés kaliforniában. Persze én rögtön frászt kaptam, mire a párom csak annyit mondott, "majnem olyan jó volt mint a vidám park". Mondjátok nektek van földrengés csomagotok? Ilyenkor én mindig megfogadom hogy fogok csinálni eggyet, de még nincs. Pedig hasznos lehet. Bocs Lana ha egy kicsit szigoru voltam, csak amikor irtad a 20-30 év körülieket visszautasitják, mert sokan itt maradnak, nekem csak a rossz élményeim ugrottak be. mert hogy jó nincs. És az igaz, hogy ha van munkavállalásid akkor rendesek és gyorsan kész a vizum, persze hiszen adófizető polgár vagy itt. Leányok, kiváncsi vagyok ki hol lakik Kaliforniában. Mi San Jose mellett. És ti?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2002. május 15. 04:53222.
    Sziasztok ! Szombat este megerkeztunk Jax-ba 4 heti tavollet utan. Vegyes erzelmekkel teli indultunk utnak, jo otthon. . . Az ut, persze, megint irto hosszu es borzalmas volt ( 24 ora haztol-hazig), a fiam haromszor is hanyt, ami eddig meg egyszer sem tortent, mindket gyerek irto nyugos volt, a 2 es fel eves lanyom egesz uton bogott, hogy miert hozzuk mi Ot el a Mamaektol ( Nagyszuloktol)? Magyarazhattam en Neki, O csak fujta a magaet. Mondtam, hogy eljon az az ido, amikor vegleg hazamegyunk Mamaekhoz, de ettol sem lett derusebb. . . Szia Lana! Ugy nez ki, hogy nekunk nem jo a New-Yorki gep, mert pont nem azon a repteren szall le, ami nekunk kellene es atbumlizni a varoson 7 boronddel, hogy idoben ott is legyunk, ha utanaszamolunk, feler egy atszallassal, ugy hogy marad a ketszeri atszallas. A negy het ugy elrepult, hogy hihetetlen! Mi is voltunk a nagykovetsegen, uj vizum kellett, hiszen a ferjem munkat valtoztatott. Bement a ferjem a kijelolt idoben es ket oran at nem jott ki, na, gondoltam, gubanc van. Aztan kiderult, hogy konzuli meghallgatason volt es rogton meg is adtak a vizumokat, nem kellett varni egy hetet. Mi meg eddig mindig megkaptuk, de a korulmenyek elegge megalazoak. Tokeletesen egyetertek, hogy alaposan at kell "vilagitani" a szemelyeket, de maga a lekezelo banasmod es a korulmenyek ( az utcan kell acsorogni az embereknek az epulettol elkeritve, mint valami allat csorda. Se egy pad vagy faronk, amin egy idos, elettol elfaradt test megpihenhet. ) Szamomra ez a megalazo, nem pedig egy elutasitas . A viragaim egy resze elpusztult , mivel a pasi, akit megkertunk, hogy locsolja, nem vette komolyan. Meg a rozsafaim birtak a legjobban, nem baj ultetek uj viragokat. Nem tudtam visszaolvasni soraitokat, de lassan bepotolom. Remelem Mindenki jol van!? Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 15. 04:38221.
    Sziasztok! A fejem nekem is fajt egesznap. A hideg idotol egesznap dideregtem is. A mouse-omat elrangattak a gyerekek, de bevan ragadva, es nagyon kenyelmetlen dolgozni vele. Jo ejszakat, es almodjatok szep meleg idojarasrol!Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (220)
     
  82. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 15. 03:31220.
    Sziasztok kislányok! Remélem, hogy mindenki jól van! Borácska, teljesen megértem az érzésedet a földrengéssel kapcsolatban, ugyanis néhány héttel ezelőtt itt nálunk is volt egy elég erős! Nekem is ez volt az első földrengés az életemben, hát elég rémísztő volt, de akik itt élnek már régóta, azok azt mondják, hogy kb. úgy 10 évenként szokott itt előfordulni ilyesmi. Minket kivert a földrengés szószerint az ágyból, szombat reggel, nagyon ijesztő volt az egész, de hála istennek elég hamar vége lett! Erről a californiai földrengésről én is hallottam ma reggel a rádióból! Laca, ugyan én nem tudtam, hogy a kislányodnak szülinapja van, de így utólag is sok boldog szülinapot neki! Itt nálunk egyébként elég ramaty az idő, én már nem is tudom, hogy mikor fog itt igazán tavasz lenni, ma még a hó is esett!!!!!!!!!!!!! Hihetetlen, május közepén havazás! Na, mindegy! Remélem azért hamarosan megváltozik az idő, márcsak azért is, mert ma olyan fejfájásra ébredtem, hogy azt hittem, hogy kiszakad az a kis agyam is, ami van! Borzalmas volt! És általában olyankor szokott ilyen erős fejfájásom lenni, amikor időváltozás várható, hát remélem, hogy nem hidegebb lesz, hanem végre-valahára már tényleg jön a tavasz! Na, már megint hosszúra sikeredtem, hagyok másnak is helyet a beszélgetéshez!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2002. május 15. 02:00219.
    Sziasztok, - - Laca, boldog szulinapot a lanyodnak! 5 eves, hat bizony mar majdnem kesz nagylany :))) Milyen sutit sutottel? - - Bora, ? orakor volt a foldrenges? Szerinted meg lehet szokni? - - Szia Moli, miert vagy/voltal behavazodva? Fel a fejjel, meg 2 het & itt a junius :))) - - - - Ma olvastam az ujsagban egy nagy uzlet alapitojatol: 2 fo szabalyt/eloirast alkalmazz a vevokkel szemben. 1. A vevonek mindig igaza van! 2. Ha ugy erzed hogy a vevonek megsincs igaza, olvasd el az 1-so szabalyt ujra! :))) - - - Udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2002. május 15. 01:26218.
    Szia miszisz, ujraolvastam az utolso 2-3 irasomat & sajnalom de en egyaltalan nem latom hogy szigoru lennek a vizummal kapcsolatban. Lehet hogy abbol gondolod amit irtam Cary-nek a latogatokkal kapcsolatban. Most is azt mondom: olyan vendeget ki latna szivesen aki meghivatja magat. - - Ha rajtam allna, mindenkinek adnek vizumot, aki latni szeretne ezt az orszagot. Gyonyoru & csodalatos orszag ez. Egy feltetelem lenne: elegendo anyagi fedezete legyen minden napra amig itt tartozkodik. - - Mert az hogy itt elunk, meg nem jelenti azt hogy nekunk semmi sem sok, barmit megtudunk venni, kibirunk vagy akarunk fizetni. Biztos vagyok benne hogy sok olyan ember van akinek ez igy termeszetes. Az emberi termeszettol is fugg, ki milyen. Ajandekozni, vendegul latni jo, de csak egy bizonyos hatarig. Amig nem erzodik kihasznalasnak. - - Abban igazad van hogy nem tudom mik mennek BP-n az amerikai kovetsegen. Abszolut fogalmam sincs rola. Te, mivel irtal rola milyen elmenyeid vannak ezzel kapcsolatban, biztos is hogy tobbet tudsz rola mint en. De valahogy el kell nekik donteni kinek adjak a vizumokat, nem? & ez biztos hogy nemcsak a BP-i konzulatuson van igy, hanem szerte a vilagon. Lehet hogy tevedek? - - Azert jo hogy sikerult neked megkapni a vizumot. Szeretsz itt elni? - - - Dr Lauraval kapcsolatban: szerintem ha valakinek van jozan esze & itelokepessege, akkor nincs szuksege ilyen tanacsra. Sot en inkabb neheztelnek, hogy az en eletemben masvalaki dontse el, mondja meg, mit & hogy csinaljak. Mostmar igy erzem. Kb. 5?-6? evvel ezelott en is szerettem hallgatni. Azota en is valtoztam, & megcsak turelmem sincs hozza hogy ezzel toltsem az idom. [inkabb itt vagyok a nlc-n :))) ] Ezzel nem azt mondom hogy nem jo, valoszinu hogy sok emberen segitett mar, & meg segit is ezutan. Erdekessegkent meghallgatni nem rossz. - - - Egesz regenyt irtam, bocs. Udv. Lana
    előzmény:
    miszisz (212)
     
  85. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. május 14. 23:08217.
    Kislányok vigyázzatok magatokra, most mennem kell, de később még visszanézek. Sziasztok, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (216)
     
  86. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. május 14. 23:06216.
    Cary, tudom, hogy már eltelt néhány nap azóta, mióta bedobtad a témát, de én csak most olvastalak el. Sajnos mindenkinek vannak ilyen "barátai". Szerintem udvariasan háritsd el a közeledését. Ez egyértelműen érdekvezérelt dolog és már semmi köze a barátsághoz.
    előzmény:
    cary (180)
     
  87. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. május 14. 23:01215.
    De az igaz, hogy hallani lehetett tavaly nyáron olyanokat és még a televizióban is volt róla szó, hogy a követségen, akit behivnak interjúra, azokkal nem bánnak túl udvariasan. Szóval azt hiszem, hogy ez inkább csak szerencse kérdése. Lehet, hogy ott van az igazság, hogy valamilyen arányban el kell utasitani az igénylők egy részét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (214)
     
  88. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. május 14. 22:58214.
    Sziasztok Kislányok! Remélem mindenki jól van. Laca! köszönöm az érdeklődésed. Nincs semmi baj, csak nagyon be voltam és még vagyok havazódva. Most végre nekiültem és elolvastam az elmúlt jónéhány napot, amióta nem láttalak benneteket. Hiányoztatok ám, nagyon. De sajnos ki sem látszottam a sok munkából és tanulnivalóból. Itt Pesten kitört a nyár, bár időnként még az időjárás sem tudja igazán eldönteni, hogy mi is legyen. Vasárnap délelőtt borsószem nagyságú jégeső esett nálunk. De alapvetően nagyon szép idő van. Amiket a vizummal kapcsolatban irtatok, az elég érdekes. Nálunk a szinházban többször is utaztak de negativ történeteket nem nagyon hallottam. Igaz, hogy amikor a növendékeinket utaztattam ki Birminghamba egy fesztiválra, akkor találtam egy utazási irodát (VISTA), akik némi kezelési költségért elintézték a követséget. Szépen összeraktam mindent, ami a Nagykövetség tájékoztatójában volt, befizettük a vizumdijat és leadtam az irodának. És másfél hét alatt megvoltak. Csak az volt az érdekes, hogy a fiataloknak nagyon rövid időre, 1 hónapra, a tanároknak, mint például a szinház igazgatójának és az egyik szénsznőnek, meg 10 évre adták a vizumot. A kolléganőm is utazott New Yorkba a férjével egy családi születésnapra, elmúltak 70 évesek és 10 évre kapták a vizumot. Szóval én az olyan történeteket, amikről Ti beszéltetek csak igy másodkézből hallottam, nekem nem volt még a környezetemben olyan, akit elutasitottak volna bármiért is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (193)
     
  89. 2002. május 14. 22:01213.
    Sziasztok! Tegnap átélhettem életem első földrengését Californiában. 5, 2 erősségű volt, állítólag követte még néhány gyengébb de azt mi már nem érzékeltük. Minden mozgott a lakásban, főképp a csillár és miután ez a ház is (mint itt szinte mindegyik) fából van, volt egy félelmetes morajlása az egésznek. Rutinos szomszédok egyből az utcán voltak. Ma mindenki erről beszélt a suliban is. Japán osztálytársunknak ez meg se kottyant, tekintve, hogy ott ez szinte mindennapos. Ilyen erősségű földengés Magyarországon - ha az internet jól kereste ki - utoljára 1985. augusztus 15-én volt Berhida középponttal, de akik akkor a Balatonon nyaraltak jól emlékeznek rá. Azóta már megnyugodtam. Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2002. május 13. 16:31212.
    Szia Lana, azt hiszem a tulsagosan szigoru vagy a vizummal kapcsolatban és nem vagy tisztában mi megy otthon a nagykövetségen. Ha én rájuk gondolok majdnem a sirás környékez. Kétszer lettem elutasitva, ebből egyszer szabályosan kikönyörögtem egy egyszeri belépést. Hidd el sokan nem ittmaradni akarnak, csak megnézni ezt az országot. Ismeröseim a nászutjukat tervezték ide hónapokig, felkészülve egy csodálatos kirándulásra, és csak a fiu kapta meg a vizumot. Hát normális ez? Ugy kezelnek a nagykövetségen mindenkit, mint egy nyomorult bebocsátásért esedező kutyát. El sem tudják képzelni hogy te szeretsz otthon élni, van rendes munkád, és hogy a lakásodba is vissza akarhatsz menni. Ne többet róluk, mert utálatosak. Lauraval kapcsolatban igazad van, más is ezt veti a szemére, de szerintem egy radiomüsorban nem lehet részeltekbe menni. Amit ő mond, szerintem mindig csak egy utmutató (fehér és fekete) amiből a tisztelt hallgató, majd ugyis szürkét csinál, hiszen ő fog lépni és dönteni. Ha nem fekete, fehér lenne a válasza, hanem már eleve szürke, akkor nehezebb lenne a tanácsait megfogadni és a megfelelő szürke döntést meghozni. Én szeretem mert noha tényleg kritikus, és természetesen nem tud mindent a problémákról, de ad egy kiinduló pontot, hogy is kell nézni a dolgokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (196)
     
  91. 2002. május 13. 01:14211.
    Sziasztok! Mi a múlt hétvégén tartottunk Anyák napi kerti sütést az itteni magyarokkal (az otthoni Anyák napja szerint). "Csak" Anyukám meg egy kis orgona hiányzik a hangulatomhoz (merthogy: . . . orgona ága, barackfa virága öltözzetek új ruhába anyák napja hajnalára. . . . ) Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 13. 00:23210.
    Koszi, donnaBe!Nagyon regen, talan 86-ban en bereltem az Allami Fodraszat kiurult tanmuhelyet, maszek fodraszatnak, a Vaci uton. Szemben egy gyar volt, nem messze egy Kojal szeru, Fotos szomszed, egy kis bolt a sarkon, be tudod hatarolni?Buszon mentem, es Metrot epitettek, leastak, azert hagytam el!Nagyon nagy por lett, es csak dzsungel-hidat tettek fel, amitol mindenki riadozott. Hogy milyen reg volt. . . En is koszonom a felkoszontest, udv. Ildy.
    előzmény:
    donnaBe (204)
     
  93. 2002. május 12. 22:59209.
    sziasztok! Nektek is boldog anyak napjat. Nekem kulonosen orom, mert holnap lesz 5 eves a lanyom, szinte hihetetlen, hogyan szalad az ido, nemreg szuletett es mar kesz nagylany. Ma itthon unnepeltunk, holnap keszitek egy kis partyt az oviba, sutok egy kis sutit a gyerkocoknek. . . Udv Mindenkinek es tovabbi kellemes hetveget, sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2002. május 12. 17:48208.
    Boldog Anyak Napjat minden kedves "szomszedban" elo anyukanak , nagyikanak, kismamanak :-))))))Itt egy vesike a nagyikaknak:: Halkan, puhan Szirom pereg, Simogatja , Oreg kezed, Piros szegfu, Halvany rozsa, Teged koszont, Nagyanyoka :-)Szep napot nektek !!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. május 12. 17:38207.
    Most pedig Kanadaban, csak atszaladtam a szomszedba egy kicsit pletyizni.
    előzmény:
    donnaBe (206)
     
  96. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. május 12. 17:26206.
    Szia foldi!!! En a Vaci ut- Dagaly utca kornyeken, es a nagymamam a Beke uton azokban az ugynevezett Rakosi hazakban .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209863 (205)
     
  97. Torolt_felhasznalo_209863
    Torolt_felhasznalo_209863
    2002. május 12. 15:43205.
    Szia!Igaz, engem csak nemetorszagig fujt a szel, de en is Angyalföldi vagyok, Szabolcs utca utana Kassak Lajos majd a Beke ut. Anyamek a Karpat utcaban laknak. Es Te merre eltel?
    előzmény:
    donnaBe (204)
     
  98. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. május 12. 15:11204.
    Jo reggelt mindenkinek! Mint regi Angyalfoldi ezt igazan tudom; az iranyitoszam: 1138.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (202)
     
  99. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 12. 15:05203.
    Csatlakozom én is Ildyhez, minden édesanyának, leendő anyucinak, akinek még a pocijában van a picije, nagyon boldog Anyák-napját kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 12. 14:54202.
    Szia, Lares!Bocs, hogy igy megvaratattalak, de mint irtam, nagyon sokfele szladgaltunk, es az uzlet is tele volt anyaknapjara, teljesen elis felejtettem neha megkerdezni az anyut. . . a cim; Orszagos Nyugdijintezet Budapest XIII. ker. Vaci ut 73. Az iranyitoszamot nem tudja az anyu, de logikusan 113? az utolso szam nem 7, mert az Lipotvaros, sajnos nem tudja, de biztos megerkezik a level annelkul is. Ha tudok masban segiteni, szivesen teszem, udv. Ildy.
    előzmény:
    Lares (173)
     

Címlap

top