Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 12. 14:11201.
    Boldog Anyaknapjat, kedves anyukak!Remelem oromteljesen telik el a napotok, es minden jot kivanok nektek, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (200)
     
  2. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. május 11. 07:31200.
    Meghülyült itthon mindenki. . . még most is keresik a bankrablókat. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (197)
     
  3. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 11. 05:01199.
    Kellemes hetveget Mindenkinek!Mi megneztuk a Spidermant. Nem csak a fiamnak tettszett, nekem is izgalmas volt. Udv. Ildy.
    előzmény:
    windycity (198)
     
  4. 2002. május 10. 15:02198.
    Kedves Lana, Gabi. . nagyon szomoru vagyok en is. Juliusban megyek MO-ra de sajnos nem szivesen. Pedig evekkel ezelott mindig keszultem ra. . . vartam hogy mehessek de mostmar majdnem hogy banom hogy megvettem a repulojegyet. Milyen szegyen de amikor aterek Hegyeshalomnal Ausztria fele mindig sokkal jobban erzem magam. . Mindenkinek kellemes napot kivanok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 10. 14:26197.
    Sziasztok! Remélem, hogy mindannyiotok jól van, és jól telik a péntek mindenkinek! Nem tudok napirendre térni a hírek felett, amiket a rádióból hallok, tegnap a bankrablás, ma a kamionsofőr agyonlövése! Hát már soha nem lesz vége a vérontásnak! Iszonyat! Bocsánat, hogy egy ilyen gyönyörű napon pont ilyen rossz hírekkel és érzéssel kezdem a napot, de nem tehetek másként! Nagyon sajnálom a szerencsétlen áldozatokat és a hozzátartozóikat, valamint annak a szerencsétlen kamionsofőrnek a családját! Remélem, hogy ezzel be is fejeződött az ilyen jellegű mészárlás! Bocsánat, megint, hogy elragadtattam magam, de nagyon rossz hallgatni ezeket a híreket és arra gondolni, hogy midennek ki van téve az ember! Visszatérve egy kis jóra is, gyönyörűen süt a nap, szép hétvégének igérkezik, mindenkinek nagyon kellemes, jó hétvégét kívánok! Vigyázzatok magatokra, és egymásra, ja és legyetek jók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. május 10. 03:57196.
    Sziasztok! - - Bora, a koltopenzt ugy ertettem hogy mikor valaki turistakent utazik ide, akkor kell hogy legyen elegendo penze a mindennapi koltsegeire. Biztosra nem tudom, csak talalgatok. Legalabbis igy lenne logikus. - - Laca, csak egy kicsit vagyok szorosszivu :))) Nemszeretnem ha valaki hulyenek nezne, ezert szerintem jobb elore eltisztazni hogy kinek milyen elvarasai vannak. Akkor el lehet kerulni a felreerteseket. Azthiszem. - - Ildy, a novered fia valoszinu fiatal, 20-30 eveiben lehet, & biztos ezt is figyelembe veszik az amerikai konzulatuson. Tul sok ember ittmarad azutan hogy lejart az itttartozkodasi engedelye. Magyarorszagon elo szemelytol hallottam, hogy mostmar appointment kell ahhoz hogy vizumot kerj, azutan dontik el kinek adnak. - - Miszisz, orulok hogy nem lett komolyabb bajod! Kulonben a biciklizes kituno torna, nem? Nehany eve hallgattam a Dr Laurat. Nagyon csaladparti, de gyorsan kritizal is. Nala minden csak jo, vagy csak rossz lehet. Nincs kozeput. Szerintem tul gyorsan, tul kemenyen iteli meg az embereket. Ugyanakkor sok okos dolgot is mond. Ha tudod nezni az A&E tv allomast, azon van a Biography musor, ha erdekel ott tobbet megtudhatsz rola. - - Windycity, kossz a cnn infot, megneztem. En olvasom a hireket itt is, a bbc-n is, magyarorszagi ujsagokat is. Ez a bankrablas egy horrorsztori. Mi a csodat gondoltak ezek a bankrablok. Geppisztollyal bankot rabolni. Brutalisak ezek az emberek. Meg 2 sebesult belehalt seruleseibe. Mostmar 8 halott van. Remelem nem teszik kozze mennyi penzt raboltak. Ennyit ert 8 ember elete. Nagyon sajnalom oket. - - - Udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 10. 03:26195.
    Sziasztok, megint voltunk a Hanningbaumban anyaknapjara kosztumot vasarolni, es nagyon gyonyoru darabokat talaltunk 75% -kal olcsobban megint. Udv. Ildy.
    előzmény:
    windycity (194)
     
  8. 2002. május 9. 18:55194.
    Sziasztok, aki nem hallotta volna . . itt a URL a mai napon tortent Mori bankrablasrol http://www. nepszabadsag. hu/Default. asp?DocCollID=52058&DocID=51299#51299 CNN website Six dead in Hungarian bank heist http://www. cnn. com/2002/WORLD/europe/05/09/hungary. robbery/index. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. május 9. 16:35193.
    sziasztok! Moliere mi ujsag Nalad? Regen hallottunk feloled, csak nincs baj. . . irj:laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. május 9. 14:46192.
    Sziasztok! köszönöm mindenkinek a sajnálkozását, és azonkivül hogy lila foltok vannak rajtam keresztbe kasul és fáj a vállam egy kicsit, nincs semmi bajom. Tornázni is voltam már azóta kétszer. A vegetáról én is olvastam hogy sok tartositot tartalmaz, de azt is tudom hogy van egy másikfajta, hasonló keverék, ami viszont nem tartalmaz annyit. Sajna a nevét nem tudom, de anyu azt vette ha lehetett. Ildy, ne csodálkozz hogy nem engedték ki az unokaöcsédet. Engem is elutasitottak valaha. nagyon szemetek a nagykövetségen, és sajnos NEM KELL megindololniuk hogy miért nem találnak valakit alkalmasnak az USA-va való belépésre. Valah azt hallottam hogy egy bizonyos százalékot el kell utasitaniuk, ezzel teljesitve az éves tervet. :-( Már napok óta meg akarom kérdezni hallgatja e valaki rajtunk kivül Dr. Laura (Schlesinger) radioműsorát? És ha igen mit szoltok hozzá? Annak aki nem tudnák, ez egy családpszihiáter és a rádiós showban tanácsokat ad a betelefonálóknak. Nagyon karakteres családközpontú a felfogása és sokszor megdöbbentő dolgokat tud produkálni. Én szivesen hallgatom mert szeretem a válaszait.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 9. 03:10191.
    Mindenkinek udvozletem!Elfelejtettem emliteni, hogy a noverem fiat nem engedtek ki hozzam 1 honapra!Munkahelye, es lakasa van otthon. &&&&&&&&Lana, szia! Vegetat nincs modomban hasznalni, cak amikor az anyu hoz. Biztos lesz a maradasbol par ev. Ma csak ugy gondolom, mert voltunk vasarolni nyari ruhakat a Filenes'ba, es 75% learazas van, es egy hatalmas zsakkal vettunk, neki is mert 7, 50-tol 16-ig terjedtek csak ki az arak, a 16$-os mar kisestelyi ruha, csodalatos szbasu tull nyari zakoval, es nagyon csodalja ezt, hogy mindig szep dolgokat talalok, olcso aron, es neki is mindig veszek, es akkor azt mondja, hogy otthon ez ket havi nyugdij lenne!Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (190)
     
  12. 2002. május 9. 02:12190.
    Hat gondolom Lana ugy erti, ha turistakent jon valaki, valtani kell/ szokott egy kis zsebpenzt az utra, ha te hivod, akkor majd kvazi te adsz neki. . . latom azonos a velemenyunk lana, nem vagy szorosszivu, az egyaltalan nem vagy. . . szerintem, az a barat a fura, aki azt remeli, futtyent egyet es mindent megkap toled. sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. május 9. 01:22189.
    Sziasztok! Lana, hogy érted ezt a "költőpénz" dolgot? Üdv Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (188)
     
  14. 2002. május 9. 01:13188.
    Szia Cary! Ajjaj, egyaltalan nem irigylem toled azt, hogy ez az ugynevezett "barat" szeretne teged itt meglatogatni. Ugylatszik meg mindig vannak olyan emberek akiknek Amerika azt jelenti hogy itt a fan terem a $, & csak le kell szedni. Meg azert nem tartunk ott. Tudod ugye hogy mikor alairod a meghivolevelet, az 1 hivatalos dokumentum amiben vallalod a meghivott szemely teljes ellatasat amig itt van. Mindent! Persze ha neked nem okoz gondot, akkor rajta. Kepzeld milyen kedves barat leszel ezekutan. Szerintem nagy felelosseg meghivni valakit. Itt az embereknek ugyanugy megvannak a napi gondjaik mint barhol masutt a vilagon. Konnyebb az elet az igaz, de akkor sincs ingyen minden. Ahogy hallom vizumot kapni most kulonben is nehezebb szeptember ota. Gondolom az is kell hozza hogy biztos munkahelye, vagyona legyen Mo-n, ami biztositja azt hogy visszater oda. Ha ez a "barat" annyira szeretne latni ezt az orszagot, ajanld neki hogy jojjon turistakent. Akkor legalabb lesz koltopenze & meglatja hogy itt se minden aranybol van. Most ahogy elolvastam amit irtam, hat bizony eleg "szorosszivu" vagyok. Mindegy, nekem ez a velemenyem. Ha valaki utazni akar, az tegye a sajat penzebol. Udv. Lana
    előzmény:
    cary (180)
     
  15. 2002. május 9. 00:30187.
    Sziasztok! - - Ouch, Miszisz! Vigyazz nagyon a biciklizessel, kis ko vagy kavics is nagy bukast csinalhat. Talan menj orvoshoz, nehogy a tailbone?-od legyen megserulve. Remelem jobban erzed mar magad! - - Ildy, nagyszeru hogy Anyukad szerencsesen megerkezett, akkor neked duplan szep volt/lesz az Anyaknapja! - - Az utazast en is hosszunak talalom, odafele gyorsabb az ut, de ide vissza a kb 10 ora az mar az idegeimre szokott menni. Valoszinu azert is mert nem szeretek repulon utazni. - - Nem irtad, hogy tetszett neki az otthoni elet? Meg mindig az a terve hogy 1 ev mulva vegleg visszakoltozik Mo-ra? - - Bizzal benne hogy meg ideerhet a cd & kazettas csomag. Nekem mikor jon a NL ujsag, altalaban 4-5 hetbe telik mire ideer. Nemreg olvastam hogy panaszkodnak a Magyar Postara a kulfoldon elo magyarok (is), mert tul sok dolog megserul, felnyitva erkezik, vagy teljesen eltunik. Regebben (sok-sok evvel ezelott) volt olyan, hogy a leveleim amiket kuldtem Anyukamnak, egyaltalan nem ertek oda. Miota kapom a NL-t, ilyen meg nem fordult elo. Remelem nem is fog. [kopp, kopp, kopp :))) ] - - Ildy, miert hasznalsz vegetat? Eltudod kepzelni mennyi so & tartositoszer van benne? Szerintem eleg sok tartositoszer van az etelekben, En probalok inkabb termeszetes izeket hasznalni. Most nehogy megsertodj! Ha neked megfelel, nekem is :))) - - - Gyonyoru volt ma az ido, biztos volt 70 F. Az egyetlen baj, hogy mivel ilyenkor viragzanak a fak & a viragok, tombol az allergia. Nembaj, tul lehet elni. - - udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 8. 04:05186.
    Szia Cary!E mar sok meghivot keszitetettem a csaladtagok szamara, es ahogy feljott ez a kerdesed, arra emlekeztem, hogy ugy kell megfogalmazni a meghivot, hogy fedezed , es ellatod a meghivott szemelyt az itt tartoszkodasa ideje alatt, es biztositod a sima, de biztos visszavonulasukat. Szerintem ezt is felhasznalhatod kifogasnak, vagy hogy szeptember 11. -e ota megnehezitettek mindent, es egyszeruen csak csaladtagokat kerhetnek meg, hogy vallaljak a felelosseget. Ennyibol mar kell, hogy vegyek a lapot! Sok sikert!
    előzmény:
    cary (180)
     
  17. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 8. 03:35185.
    Sziasztok!Mar ugy erzem magam, hogy minden nap olyan becsuletesen valaszolgatok, hogy igazan megnyerhetem a Nok Lapja kisbogre dijat. Szia, Lares, meg emlekszem az igeretemre, de a kozepen vagyok egy kozepiskolai beiratkozasba, a kisfiam ugyevel kapcsolatban, es nagyon sok a herce-hurca. Afiam egyaltalan nem akar privat iskolaba menni, ahova a lanyom is jart, es most teljesen ki vagyok akadva, hogy minnel jobbat akarok nekik, annal rosszabb?Majd kialakul, mint minden mas, mint eddig, es holnap igerem, hogy emlekeztetem az anyut, hogy keresse meg a cimet. Udv. mindenkinek! Ildy.
    előzmény:
    cary (180)
     
  18. 2002. május 7. 22:00184.
    Tudtok vmit Evicibirol es csaladjarol? Hazamentek mar , vagy visszajottek esetleg? Regen nem jelentkezett, gondolom jocskan kikeszult a multkori incidens kapcsan, ami nem is csoda.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. május 7. 21:58183.
    Ildy! Ne aggodj a kezettak , CD-k miatt meg nincs elveszve semmi, nekunk a multkor kuldott az anyosom par konyvet es hetilapot, hat vagy 2 honap utan kaptuk meg felbontva, bar semmi nem hianyzott belole. A husvetra kuldott lapjaimat a mai napig nem kaptak meg, valahol elkoszaltak, majd karacsonyig hazaernek. Szoval ahogy otthon a posta mukodik( mert nem hinnem, hogy itt lenne a gond, olyan szuper gyors es rendes itt a posta) meg megjohet nemi kesessel. udv: L
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. május 7. 21:55182.
    sziasztok! Cary! Szerintem Te nam vagy rossz, ismerem ezeket a dolgokat, az emberek azt hiszik, mi itt arany WC-n ulunk, de hogy azert meg is kell dolgozni, arrol megfeledkeznek. Ugyan panaszra tenyleg nincs okunk, azert egy repjegy ma nem fillerekbe kerul, az ember a csaladnak is nehezen tud venni, nem meg idegennek. Szoval en ugy gondolom igazad van, , foleg az olyan baratok idezojelben, akik addig azt sem tudtak, hogy a vilagon vagy, vagy evekig nem is erdeklodtek, most hirtelen felbukkannak es koveteloznek. De meg kell, hogy nyugtassalak, barmennyire is kuldenel meghivolevelet es miegymast a mai megszigoritott ugyintezesben egyaltalan nem biztos, sot ketlem erre adnanak vizumot. . . szoval fel a fejjel! Udv: Laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 7. 21:43181.
    Sziasztok kislányok! Remélem, hogy mindenkinek jól telik a hét! Te szegény miszisz, nagyon sajnállak, hogy estél egy nagyot! Nekem is volt egy hasonló esésem évekkel ezelőtt. Én is kerékpárral jártam még otthon, elég sűrűn használtam, és emlékszem, hogy egy útfelújítás alkalmával, meg azt hiszem, hogy gázvezetés volt, vagy valami hasonló, szóval a cső, amivel ellenőrizték a gáznyomást, az keresztül volt vezetve az úton, és hát az autók, buszok, teherautók könnyedén átmentek rajta, nemúgy én, az én kerékpárom kereke nem tudott átmenni rajta és én akkorát estem, mint az ólajtó! Borzalmasan megütöttem magam, de szerencsére nem tört el semmim! Úgyhogy nagyon is megértelek, remélem, hogy hamarosan rendbe jössz! Ildy, nagyon örülök, hogy az anyukád épségben, biztonságban megérkezett! Azt elhiszem, hogy itt sokkal jobban tud élni, mint otthon! Sajnos otthon, ahogy hallom az ismerősöktől nagyon megdrágult az élet! Mindennek felment rendesen az ára, de hát mikor nem volt ez így! De az a lényeg, hogy itthon van és veletek van! Gondolom mennyire el volt fáradva szegény! Mondd meg neki, hogy üdvözlöm itthon, még így ismeretlenül is! Mindenkinek nagyon jó hetet kívánok, vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. május 7. 19:04180.
    Sziasztok lanyok! belenezek neha a tarsalgasotokba, erdekelne a velemenyetek egy temarol. LATOGATOK!? Amiota itt elek, mindenki szeretne meglatogatni, olyanok is akikkel sosem voltam kozeli baratsagban, kollegano volt pl. Nem a csaladrol beszelek, oket alig varom, hogy neha eljojjenek, de . . . A kozeli, tavoli baratok, akik kozul van aki meg repulojegyet is elvarna, mert ugye nekem kellenne halasnak lennem, hogy meg akar latogatni. Persze vizum ugyintezest es meghivolevelet mindenki elvarna, amit en nem szivesen adok, mert abban azt kell nyilatkoznom, hogy teljes felelosseget vallalok a szemely itt tartozkodasa alatt. En vagyok az egyeduli aki ezzel a problamaval talalkozik? Van egy baratnom, aki 4 evre eltunt, nem keresett, majd miutan kiderult, hogy Amerikaban fogok elni, elolepett es most eppen meg szeretne latogatni. Gonosz vagyok, hogy nem szandekozom vendegul latni, ami persze rengeteg elvarassal jarhat a reszerol, mind idoben (nagyon elfoglalt vagyok), mind esetleg anyagiakban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (179)
     
  23. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 7. 12:49179.
    Sziasztok! Megerkezett az anyu, vasarnap este, nagyon hosszunak talalja az utazast!Hozott sok mindenfele dolgot, es furcsallottam, hogy olyan osztrak csomagolasban van minden. Az esszpresso kavefozomnek orulok a legjobban. A gyrekek a boci csokit nagyon szeretik. Belatta az anyu, hogy gyujtott penzbol csodalatos a nyaralas, de ket honapi nyugdijba kerult a kaja bevasarlas, es ha otthon lakna, akkor nem elne olyan fenyesen, mint egy turista, valutaval. Nagyon dragasag van, szaz szonak egy a vege!A cd-ket, es kazettakat rogton kutattam a borondben, es azt mondta, hogy feladta postara, hogy ne keljen varnom olyan hosszu idot ra, meg a fiam szuletesnapjara, apr. 4-re. Nagyon szomoru vagyok, ugy nez ki, hogy akkor elveszett a csomagja. Irtunk a postanak. Oh, es kaptam vegetat, mostmar en is foztem tegnap huslevest, nem tudom, hogy a java kiontodik-e az elso le leontesevel, de csak felrottyantom, es azt hiszem a java hab ontodik le csak igy. Mi az anyaknapi programotok?Mi szeretnenk elmennni Lake Georgba, ha jo ido lenne. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (178)
     
  24. 2002. május 7. 04:03178.
    O, miszisz sajnaljuk, hogy baleset ert, gyerekkoromban en is estem rengeteget biciklivel. Remelem hamarosan rendbe jossz. Ildy azt hiszem ma anyukajaval volt elfoglalva, nem irt. szia Lana! Itt mar mindenki szinte rovidnadragban kozlekedik, mivel felmelegedett, bar borus az eg, de meleg van. Jo hetet Mindenkinek: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. május 7. 03:24177.
    Csajok, szenvedek. Reggel biciklivel indultam el suliba és néhány száz méterrel a házunktól akkorát zúgtam mint a ház. Szerencsére csak a hátsómat ütöttem meg de az alaposan. Mozogni tudok, de ülni alig. Az iskola székei még jók voltak de itthon kényelemből a heverőre próbáltam leülni, hát ne tudjátok meg mennyivel rosszabb mint a kemény szék. MIkorra heverem ki. Na ja persze az én hibám volt, figyelmetlen voltam. Lana, mi is szoktunk beszélgetni a férjemmel, és olykor örülök hogy, legalábbis azt hiszem nem ért senki. :-) És ha igen? Sebaj. Ez is én vagyok. Különben én is voltam már tanuja ilyesminek mint a fiad, csak két öregmama pletykálkodott a sorban. Persze hogy nem szóltam egy szót sem, csak hallgattam. Ja hallgatózni is élvezetes!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2002. május 7. 00:57176.
    Most jut eszembe, ma gyonyoru, meleg ido volt, & lattam a boltban egy not aki rovidnadragban volt, (rovid-rovidben). Tavaly nyaron meselte a fiam, hogy a boltban mar a kasszanal volt, amikor jott befele egy jolmegtermett no rovidnadragban & a fiam mogott a sorban egy hazaspar allt, & a no magyarul aztmondta a ferjenek: nezd milyen combos! Persze az en fiam nemhogy mondta volna hogy tenyleg ugy van, hanem csak eljott. Aztmondta, alig birta visszatartani magat a nevetestol. Ebbol is latszik hogy magyarok tenyleg mindenhol vannak szerte a vilagon, & vigyazni kell mit mond az ember lanya, mert soha nem tudni ki erti :))) sziasztok, Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2002. május 7. 00:38175.
    Sziasztok, nagyon csendben vagyunk. Ildy, biztos arra varunk hogy Anyukad meseljen, hogy erezte magat, eleg hosszu volt-e neki a nyaralas. Remelem remekul erezte magat, & kellemes, szep emlekekkel ert ide vissza. Azert itt is jo. Kit hova huz a szive jobban. - - Lares, nem gondolod hogy a nalatok [Canadaban?] valamelyik magyar konzulatuson tudnanak tanacsot adni a nyugdijkifizetessel kapcsolatban? Szerintem ez igy lenne logikus. - - Bar sokszor elofordul az eletben, hogy barmennyire is logikus valami, megsem az szerint tortennek a dolgok. - - Windycity, nemtudom mi van a K@ktusszal, valoszinu el van foglalva mint altalaban mindenki, nem? Ha jol emlekszem, utoljara akkor irt amikor Molival viccelodott. K@ktusz, ha van kedved & idod, irj megint ide. - - Ugyhiszem hogy nemvagyunk mi itt olyan nagyon remisztoek. A velemenyunket(ami mas & mas) ugy altalaban megmondjuk. Tehat barki nyugodtan irhat, szivesen fogadjuk. Magambol indulok ki, lehet hogy ez csak egy alomkep, & csak szeretnem ha igy lenne? - - Polika, ugynez ki hogy eddig senki nem udvozolt teged, tehat akkor most megteszem en. Szia, hogy vagy? Irjal surubben & tobbet, nagyon orulok hogy irtal. - - Bora, azthiszem hogy a leves eppen nagyon jol beleillik a fogyozasba, mert jobbara folyadek nemi zolsegfeleseggel. Laktato, de kaloria nem sok van benne. Csak ne legyen zsiros, & a kremszeru leveseket mellozd. - - Cary, izlett a leves a magyar vendegeidnek? - - Udv. mindenkinek, (azoknak is akiket nem emlitettem nev szerint) irjatok, Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 4. 21:21174.
    Szia, Lares! Ha Budapesten lakik, holnaputan megtudom mondani a nyugdijintezet cimet. Holnap jon az anyu haza, csak O tudja. Ok folyositanak otthoni folyoszamlara. Van a bacsinak valakije, akiben megbizik?Az nyithatna folyoszamlat, es csak megkene irni a nyugdijintezetnek, hogy mi a szama amire kuldjek a nyugdijat. Utana mar csak kikell kerni bankkartyat. Egy bizonyos osszegert akartak szallitani, es egyszeri feladasi dijert feladjak a nyugdijat is, ami megeri nem egy honapot felkerni. Nagyon sajnalom, hogy nem akar visszamenni elintezni a nyugdijat a bacsi. De ugy tudom, akkor is meglesz neki a nyugdijintezetben. Szivesen segitenek, ha tudnek. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Lares (173)
     
  29. 2002. május 4. 19:02173.
    Koszonom a faradtsagodat, majd tudatom a bacsival, akinek nyugdija van otthon, de nem akar visszamenni es nem tudja, hogyan jusson hozza a penzehez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (171)
     
  30. 2002. május 4. 03:49172.
    Sziasztok, tudja valaki mi van Kaktusszal?? Regen jart errefele. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 4. 02:05171.
    Szia, Lares! Az anyunak a nyugdija a Visa/cirrus kartyajara megy minden honapban, van egy folyoszamlaja otthon. Itt hasznalhatja a kartyat, es itt is van egy folyoszamlaja a Fleet bankban. Nincs szuksege penzre, mert en patronalom mindenben, es buzditom arra, hogy hagyja meg az egesz nyugdijat nehezebb napokra. A penzt, ha ugy jott ki valaha, a noverem adta fel otthonrol Western Unionnal, es dollarba fizettek ki. A feladas ara 100 $-ig 15$-ba kerul. Nem tudom, ezzel valaszolok-e a kerdesedre, de meg nem hozott magaval penzt soha. Szia, Ildy.
    előzmény:
    Lares (169)
     
  32. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 4. 01:58170.
    Szia, Laca! En mar akartalak kerdezni a vasarnapi tornadorol. Nalunk ma nagyon nagy szel volt, es mikor hazajottem ebedidore, a hazteton nekunk is egy nagy fa ekeskedett, a haz oldalan lelognek a lombok. A kozepen szethasadt a fa, eddig nem okozott sulyos karosodast, csak a hazteton. Neked is szep hetveget! Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (168)
     
  33. 2002. május 3. 17:56169.
    Kedves Ildy, tudom, hogy edesanyad nemsokara jon vissza, szeretnek kerdezni toled valamit. Az otthoni penzt at lehet valtani dollarra es ki tudja hozni magaval?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (167)
     
  34. 2002. május 3. 16:16168.
    szia ildy! Nem ertem hogyhogy nem kaptad meg egyik levelem sem mailben, de probalom ujra kuldeni. . . Szia lana! Jo hogy irtal, koszi a receptet, elni fogunk vele. . . A nagy husleves oruletben en is foztem tegnap, olyan gusztust kaptam ra es az orosz boltban kaptam magyar cernameteltet is bele, szuper lett. Tegnap tornado veszely volt , bar tolunk tavol ment el es szerencsere nem rongalt mint vasarnap, az ocean folott eltunt. . . de neztuk a hireket allandoan. Viszont olyan eso volt tegnap reggel, hogy olyat meg eletemben nem lattam, suru zuhany, mintha ontottek volna, de delutanra kiderult es meleg lett. A nagy szeltol egy ovodara raesett egy orias fa a szomszed kisvarosban. . . szerencsere naguobb baj nelkul megusztak a gyerekek. Kellemes hetveget Mindenkinek, sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 2. 21:27167.
    Szia, Laca! Egy privi levelet megtalatam, de e-mail nincs/&&&&& kepzeljetek!Az anyu jaratat kivettek majus 7. -erol, es a noverem teljes panikban hivott ma reggel, eleg kacifantos volt a helylefoglalas, de elinteztem 5. -ere, vasarnap, anyaknapjara!Udv. mindenkinek!!!Itt is pocsek az ido, nagyon erosen zuhogott itt is az eso, es a vendegek boldogan azt allitjak, hogy szuksegunk volt mar esore!!NAGYSZERU!Csak az a baj, hogy mindig borus, es sotet van . &&&&&&&Lana! Es Te hol voltal?Szep ido volt, es szippantottal egy kis friss levegot?En a haz korul szedtem a gazt, es a "szemetet" gereblyeztem. A madarfiokak megszulettek a legkondicionalomban, felcsuktam, amikor 90 fok volt!Nem bantak!Utana kikell slagolnom a feszkuket?Ird meg, koszi, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (166)
     
  36. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 2. 21:05166.
    Szia, Lana!Welcome back!Mar nagyon hianyoltunk!&&&&&&&&&Laca! Most akkor megnezem a leveleim!Kosz, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (165)
     
  37. 2002. május 2. 20:47165.
    Tehat a csirkeleves: ~~ 2-3 csirkemell, ~~ hagyma, ~~ csomo scallion, ~~ stick celery, ~~ zoldpaprika, ~~ gerezd fokhagyma, ~~karalabe, ~~ feherrepa, ~~sargarepa, ~~paradicsom, ~~krumpli :)~~csomo petrezselyem zoldje~~~~~ A csirkehusrol lehuzod a boret(eldobod), a hus nagyjat leszeded a csontrol, kockara vagod. Meleg (nem forrasban levo) vizbe beleteszed a csontos reszt, bele a hagyma, scallion, fokhagyma, egesz feketebors, celery, felbevagott paprika, karalabe, paradicsom. kockara vagott csirke. lassu tuzon fozod, mikor kesz a hus, kiszeded a csontoshust, & a fott zoldsegeket, hozzaadod a felszeletelt feher & sargarepat, krumplit, ezzel meg kb 15? percig fozod. & kesz. Az utolso 5 percben adhatsz hozza zoldborsot is. Ha akarsz hozza tesztat, akkor tudsz venni meteltfele tesztat, az a neve hogy "pennsylvania dutch" tojasos teszta. Soval & orolt feherborssal fuszerezd. ~~~~~~~~~ Ha nem akarod eldobni a fott hagyma, scallion, celery, karalabe & a tobbi dolgot, akkor fozes elott vagd aprora. Ebben a levesben, mivel nincs belefozve a csirke bore, kevesebb zsir van, de meg igy is ajanlom 2 nappal elobb elkesziteni & a zsirt leszedni a tetejerol. Ha valamit nem talalsz hozza, probald helyettesiteni, pl ha nincs karalabe akkor probald meg turnip-pel. Szandekosan nem irtam mennyiseget, altalaban talalomra keszitem. Azthiszem az a fo benne, hogy minel tobb zoldfeleseg legyen benne. Szerintem felesleges hozzaadni levesizesitot, azokban van MSG, mindenfele tartositoszer, amire allergias is lehet az ember lanya. Vagy fia. :))) Azthiszem mindent leirtam, ha valaki raszanja magat hogy elkeszitse, sok sikert hozza. Egyaltalan nem komplikalt. Valoszinu hogy mikor legkozelebb keszitem, akkor fog eszembe jutni mit felejtettem ki belole. ~~ O, a fott csirkehus nagyon finom ecetes tormaval. ~~~~~~~~~~ Udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2002. május 2. 20:41164.
    Sziasztok ! Nalatok milyen az idojaras? Nalunk del Ontarioban egesz nap esik az eso ! De a fak gyonyoruen viragoznak vegre. :)) En mar nagyon hianyolom nyarat ti , hogy vagytok vele?! Udvozlet mindenkinek es kivnok nektek egy kellemes napot a csunya idojaras ellenere :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (163)
     
  39. 2002. május 2. 19:54163.
    Sziasztok, latom olyan szepen elbeszelgettetek, olvaslak titeket mikor csak idom engedi, de mostmar itt a szep ido (+ miegymas) & kevesebb idom van itt ucsorogni a gep elott. Biztos mas is erzi hogy szinte lehetetlen innen vegleg elszakadni, jo kis hely ez & a tarsasag is kituno :))) ---- Welcome minden uj hozzaszolonak! Rubintosvi(-rag?), Aspen, Cary, & Mindenkit udvozlok. -- Cary, tudom hogy eleg keson irok a levesrol, de csak most jutott ra idom. Az ujhazi leves szerintem modernizalva finom lehet. Amelyiket en olvasom a szakacskonyvben az szerintem komplikalt. (habot leszedni rola, leszurni), & azthiszem tul zsiros is lehet. Az en izlesemnek. Probald ki mikor legkozelebb levest fozol, 2 napra tedd be a hutobe & meglatod mennyi zsirt szedsz le a tetejerol. Nekem van egy csirkeleves receptem, amit tobb mint 10 evvel ezelott kaptam egy idos magyar nenitol. Persze alakitottam rajta, de a hozzavalok az kb ugyanaz. Leirom, csak elobb ezt elkuldom, nehogy eltunjon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2002. május 2. 18:02162.
    szia ildy! Dehogynem olvastam a privi uzeneteid, kuldtem is valaszt mailben is. udv: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 2. 01:55161.
    Szia, en is irtam neki egyet. :((((((((Laca! Nem hiszem, hogy megnezted az e-mail-eidet!A privi leveledet?Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (160)
     
  42. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. május 1. 22:32160.
    Szia Ildy! Jó ötlet! Már irtam is Lanának egyet! Szia, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (159)
     
  43. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 1. 21:33159.
    Sziasztok, szerintem "privizzuk"meg a Lanat mindannyian!Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (158)
     
  44. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. május 1. 21:29158.
    Sziasztok Lányok! Kedves Lacafaca! Természetesen nem riasztottatok el, csak a komputerem adott saját magának néhány szabadnapot. De már itt vagyunk. Látom jó kis húsleveseket főztetek. Most, hogy visszaolvastalak benneteket, feltűnt, hogy Lanát már nagyon régen nem láttam? Ki tud róla? Remélem nem lett semmi baja. Mindenki jól van? Itt kitört a nyár. Az égiek kegyesek voltak hozzánk és a majálison szép idő volt. Bár én nem voltam, mert előadás volt a szinházban és dolgoztam egy kicsit, de nem bánom. Lányok! Jó újra itt lenni, később még irok. Sziasztok, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (138)
     
  45. 2002. május 1. 17:25157.
    Sziasztok! Napok ota olvasom a beszelgeteseteket, en Floridaban lakom es itt van egy olyan turo/sajt amit ugy hivnak Farmer cheese es az egeszen olyan mint az otthoni turo, nem folyos mint amit muanyag poharakban kapni. . . ez olyan tombben van mint otthon a turo es eleg szilard is, gombocot meg nem csinaltam belole de masra ugy reagalt mint az otthoni. A husleves egyebkent tenyeleg scak tesztaval jo, meg jo kis grizgaluskaval!Titeket olvasva az emberlanya mar rohanna is a hutohoz!Jol megkivantam a hus levest, persze az anyukamet igazan! Sziasztok Polika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (156)
     
  46. 2002. május 1. 16:38156.
    sziasztok! Boracska a leves teszta nelkul nem az igazi, egyszeruen nelkulozhetetlen. En imadom a feta sajtot , salatakba olivabogyoval amolyan gorogosen szuper( hagyma, oliva, paradicsom, uborka, sajt a tetejere- szuper. . . ) A turoval nekem is az a tapasztalatom, hogy tul folyos, nem az igazi , bar tesztara megfelel, sot kalacsot is sutottem mar vele, de nem a megszokott darabos turo. Nalunk is van egy orosz bolt, ahol europai kajakat arulnak, Pick szalamit, Vegetat, Gyulai kolbszat, neha benezek es veszek valami hazait. . . sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_701519
    Torolt_felhasznalo_701519
    2002. május 1. 16:11155.
    Barmilyen turobol csinalhatsz turogombocot, csak grizet (buzadarat) kell tenni bele. Gondolom tul hignak, vizesnek talalod a turot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (147)
     
  48. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. május 1. 15:53154.
    Itthon ragyog a nap!Olyan felvonulós , majálisozós idő van. Én is csak azért rohadok itt, mert a gyereken kitört a fűpollenallergia. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (153)
     
  49. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 1. 14:39153.
    Helló! Köszi Ildy az üzlet címét, azt hiszem, hogy fel fogom hívni őket! Örülök Borácska, hogy jól sikerült a leves:))))))))))))))) Nálunk is elég ronda idő van, de talán a hétvégére megjavul!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2002. május 1. 07:12152.
    Sziasztok! Megfőztem, isteni lett! Kár hogy éppen fogyóznék és csak sűrűn megrakva tésztával imádom, sajna ez egyik fogyókúrába se csúsztatható bele! Jobb ha itt nem emlegetünk kajákat, bár Ildy a saláta nem rossz ötlet én is imádom a feta sajtot! Kár, hogy dícsértem az időjárást, ma délutánra itt is elromlott! Üdv. Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2002. május 1. 03:35151.
    Ha teheted tegyel bele safranyt!Isteni lesz tole :-))), , sziasztok szomszedok!!!!
    előzmény:
    cary (139)
     
  52. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 1. 01:21150.
    Fetta cheeze, finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (149)
     
  53. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 1. 01:19149.
    Szia, GabiUSA!Volt valamikor ketto orosz uzlet Albanyban, az egyik a Central ave-n, a masik a S. Allen st. en, de megneztem a telefonkonyvben, es en nem talalom ott mar. Van egy masik, amit olyan sokszor ajanlanak a vendegeim, es az egyik srac unokatestevere tulajdonaban van, es az a vendegem dolgozott is ott sokaig. Szoval a cim;Pellegrino M Importing 1117 Central ave Tel;(518)459-4472. Hivd fel oket. Fel olasz, es fel gorog uzlet. A gorogoknek van egy jo sajtjuk, (juhturo?)amit salatara szoktam tenni. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (147)
     
  54. 2002. Április 30. 16:25148.
    sziasztok! Koszi lanyok a recepteket, tudtam, hogy ratok szamithatok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (147)
     
  55. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 30. 03:37147.
    Sziasztok! Ezek a húsleves receptek olyan jól hangzanak, hogy egyszeriben nekem is megjött a kedvem főzni valamelyik nap! De az biztos, hogy holnap, vagy holnapután szilvásgombócot fogok csinálni, mindenki nagyon szereti nálunk! Viszont lenne egy kérdésem lányok, különösen Ildy te hozzád, mivel te laksz hozzám a legközelebb. Szóval már régen készülök csinálni túrógombócot, de mivel eddig nem találtam megfelelő túrót, ezért ezt elnapoltam. Nos, a kérdésem a következő, hogy tudsz-e valahol Albanyban, vagy a környéken orosz üzletet, mert azt hallottam, hogy ott általában szoktak jó minőségű túrót árusítani! Mert amit itt lehet kapni az üzletekben, az sajnos nem alkalmas túrógombóchoz, mivel szétesik a vízben! Szóval, ha tudsz ilyen üzletet és megosztanád velem a címét, nagyon hálás lennék és ki tudja, még egyszer meg is hívlak egy jó kis finom túrógombóc ebédre, na mit szólsz hozzá? Persze kislányok, nektek is adok belőle, igaz csak virtuálisan, de nehogy kirekesztve érezzétek magatokat! Egyébként Borácska ezt a Maggi húsleves kockát én is láttam az üzletben, sőt vettem is belőle és nagyon megörültem neki, mivel én otthon mindig ezzel készítettem a húslevest! Halászlékockát is kerestem, de hát ezt szinte lehetetlen itt megtalálni, vagy esetleg csak hosszas utánjárással lehet hozzájutni! Nálunk egyébként az idő, hát hogy is mondjam, egy borzalom! Szinte egész nap esett, rövidebb-hosszabb kihagyásokkal, amikor is csak csepergett! A héten már kecsegtetnek egy kis jó idővel, de hát ki tudja, hogy igaz lesz-e, vagy sem! Én már mindenesetre nagyon szeretnék napozni, virágot ültetni és csak úgy lófrálni a jó időben, de hogy erre mikor kerül sor, azt még nem tudom! Mindenesetre a múlt szombaton gyorsan kihasználtuk a jó időt és elmentünk csavarogni a gyerekekkel! Persze nem sokáig tehettük, mivel délutánra már megint lehűlt a levegő, sőt olyanannyira hűvös lett, hogy bizony be kellett fűtenünk a kályhába! Na, de mostmár hagylak benneteket is szóhoz jutni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2002. Április 30. 02:48146.
    Sziasztok! Laca, itt sincs túl meleg annak ellenére, hogy általában ragyogón süt a nap, azért mindig kell valami felső (minimum zakó), mert hűt az óceán, ha meg lemegy a nap rohamosan csökken a hőmérséklet. Húsleves témához csak annyit, hogy már itt is találtam hozzá Maggi chicken kockát (pótolhatja az ételízesítőt) és Original swabian egg noodles-t (szép sárga) igaz mindezt a külföldi szakaszban. Amúgy Ildy, ha az első főzőlét leöntöd nem éppen a húsból kifőtt javát öntöd le? Régebben a húgom is így csinálta, kissé vízízű levese volt, így áttért a végén szűrős változatra. Szakácsok szerint ha hideg vízben tesszük oda főni a húst, akkor a hús ízletesebb lesz, ha meleg vízben kezdjük a hús főzését akkor a lé lesz finomabb (valami szakácskönyvben olvastam). Jómagam hideg vízben teszem oda főni a húst a fej hagymával, babér levéllel és teatojásban az egész borssal és köménymaggal (nem szóródik szét), ha már főtt egy ideig (az idő attól függ milyen hús) csak akkor zöldségelem be, és csak a legvégén szőröm le. Van aki közben szedegeti a habot, szerintem ez felesleges, mert a végén úgyis leszáll, vagy a szűréskor kerül eltávolításra. Az egyik lényeges momentum, hogy :"Ne főjön mint a lúg!!!" - ezt anno Anyukám mondta megboldogult lánykoromban, mikor a konyhában a fortyogó húsleves mellett (amit rám bízott felelőtlenül) nagy nyugalommal egy könyvet olvasgattam mit sem törődve a levessel! Lám mennyi változik az ember! Azt hiszem holnap én is csinálok egy húslevest a család örömére, ez nálunk mindenki kedvence!Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (138)
     
  57. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 30. 01:31145.
    Menjunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (143)
     
  58. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 30. 01:31144.
    Aah, Laca! Te leszurod! Holnap kiprobalom, olyan hideg van, hogy lehet megfaztam, ideje egy kis huslevesnek. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (140)
     
  59. 2002. Április 30. 01:30143.
    helo ildy! ez jo egyszerre irtunk, nem jossz a csetre egy kicsit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2002. Április 30. 01:28142.
    ideny szerint a zoldsegekhez adhatsz pl. kelbimbot, karelabet. . . stb. ettol meg fincsibb az iz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (140)
     
  61. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 30. 01:26141.
    Szia cary!En nem tudok egy receptet irni, de van egy jotanacsom!A tyukot, vagy csirket, vagy barmibol csinalod, elobb kikell fozni egy kicsit, es nem "lehabozni"!Ez ugy tortenik, hogy amiben fott, ezt a levet szepen leontod! Es utana teszed ra a zoldsegeket, es tiszta vizet. A zoldsegek:sargarepa, feherrepa, zeller, 1 szem burgonya, fel paradicsom, kicsi zoldpaprika, egy girizd fokhagyma, egy fej voroshagyma(heja rajta hagyhato, ez adja a szep sarga szint). Fuszerek:Feketebors, petrezselyem, so, 1 kocka etelizesito (amin tyuk van az elejen, de itt nincs, hacsaknem a mexikoi reszen, a boltba. )Otthon Delicatnak hivtak 20 eve!Remelem nem hagytam ki semmit. Lassu tuzon kell fozni. Nagyon vekony levestesztaval talalando. A supermarketben a "kulfoldi"oszlopban talalhato, szep kerek tekercsekbe van tekerve, kb. 12 oz. nagyon szep sarga szinu. Sok sikert, es jo etvagyat!Ildy.
    előzmény:
    cary (139)
     
  62. 2002. Április 30. 01:26140.
    szia cary! En nem tudom az enyem ujhazi-e vagy nem, de sikere van mindenutt. Felforralom a vizet, ugy kb. 4l-t, amikor forr a feldarabolt csirkealkatreszeket( szarny, nyak, csontos reszek, de barmi mehet bele) belerakom, majd hozzateszem a 4repat, 2 gyokeret, 1hagymat, fokhagymabol ket gerezdet, mehet bele porehagyma aki szereti, zeller izles szerint, amikor mar egy ideje igy egyutt fol az egesz( fel ora mulva) fuszerezem, egesz szemes borsbol egy keveset, sot, Vegetat, pici komenymagot teszek bele es kb. osszevissza masfel orat lassu tuzon fozom( nem szabad nagyon forrnia, inkabb csak ugy lassan gyongyozzon). Azutan leszurom, aprora vagom a repat es a hust, azt visszateszem bele es cernameteltet fozok ki , azt is hozzakeverem. Remelem segiteni tudok vele, sok sikert, jo etvagyat: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2002. Április 29. 22:57139.
    sziasztok Lanyok! orommel be-benezek a tarsalgasotokba, en San Diegoban elek mar 5 eve. Tudna nekem valaki egy jo ujhazi tyukhusleves receptet irni? Elore is koszi, magyarok jonnek hozzank a jovo heten es magyar izekkel szeretnem oket fogadni. A szakacskonyvemben levot mar foztem, de nem sikerult tul jol. Koszi, ti nagyon segitokesznek tuntok ezen a forumon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (137)
     
  64. 2002. Április 29. 21:25138.
    Helo Mindenkinek! Orulok, Gabi, hogy ujra irogatsz, olyan sokaig hallgattal, lana biztosan olvas minket, de talan most nincs kedve irni, hat az ido itt sem fenyes, de a het kozepetol javulast igernek es melegebbet, hat ebben remenykedem. Jol telt a hetvegenk, ujdonsult magyar baratnom latogatott meg a csaladjaval es nagyon jol eldumaltunk, orulok, hogy megismerkedtunk. Moli! Mi ujsag van nalad? Remelem nem riasztottunk el innen? Bar volt par razosabb level neked cimezve, azert mi kivancsian varjuk a fejlemenyeket es szoritunk, ugye tudod? Evicibi vajon hazament ? Lassan vissza kene jonniuk. Boracska nalatok mi ujsag? Gondolom Ti nem faztok, mint mi itt ? Jo hetet Nektek is, sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 29. 21:12137.
    Sziasztok! En a Lanat hianyolom, vajon mi van vele?!Lana! Olvasol?Mi jot csinalsz?Irj! Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (136)
     
  66. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 29. 13:58136.
    Szép jó reggelt! Sajna az idő továbbra is igen nyögvenyelős, de nagyon reménykedem benne, hogy a héten már egy kicsit jobb lesz! Hogy vagytok, remélem mindenkinek jól telt a hétvégéje! Szép napot mindenkinek, legyetek jók, később még benézek hozzátok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 29. 04:15135.
    Szia Ildy! Ne izgulj, valószínűleg az időtől voltál ilyen levert! Mindenestre jó pihenést neked, bár gondolom, már alszol javában, vagy nem?! Nagyon kellemes, és jó hetet kívánok neked és mindenkinek! Vigyázzatok magatokra, legyetek jók! Holnap megint benézek hozzátok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 22:57134.
    Sziasztok!Nem tudom miert, (lehet az esos ido miatt)de nagyon levertnek erzem magam. Mar reggel 9-kor elmentem megcsinalni a neni hajat, es tervezgettem sok mindent elvegezni. . . Utana hazamentem, ettem, es elaludtam. . . Estere osszekell szednem magam jarkalni a gepen, es egy kicsit biciglizni, es uszni, saunazni. Hatha erore kapok!Mindenkinek kellemes pihenest!Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (133)
     
  69. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 28. 17:31133.
    Sziasztok, szép jó reggelt, bár itt nem túlságosan szép, mivel esik az eső, és megint lehűlt a levegő! Köszi Ildy a Váradi Éva telefonszámát, sajnos megint lemaradtunk erről is, mivel nem is tudtam, hogy most tavaszi bál van náluk, valamint el is vagyok foglalva, mert a sógoromék jönnek hozzánk! Pénteken érkeztek meg Floridából és ma jönnek ide hozzánk ebédre, kb. úgy 10 napot fognak itt maradni, mennek mindenfelé, meglátogatni barátokat, ismerősöket, szóval sok mindent szeretnének csinálni! Tegnap mi is kihasználtuk a jó időt, mert elmentünk csavarogni, garage sale-zni voltunk a környéken! Egy kicsit hideg volt reggel, de aztán klasszul felmelegedett a levegő és már szuper volt! Aztán délután meg a lányom barátja és barátai jöttek át hozzánk, a másik lányom meg szülinapi bulira volt hivatalos, mi meg jót tévéztünk a párommal. Megnéztük már ki tudja hányadszorra a "Some like it hot" című filmet, tudod Marilyn Monroe-val és Tony Curtis-sel, meg Jack Lemon-nal a főszerepben, én nagyon szeretem ezt a filmet, most meg már még jobban, hogy értem is, miről beszélnek benne! Te mi jót csinálsz ma Ildy? Tervezem, hogy felhívlak majd a jövő héten a munkahelyeden, ok? Jó lenne már találkozni is veled! Remélem, hogy az is összejön! Nos, most mennem kell ebédet csinálni, de majd később megint benézek, addig is legyetek jók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2002. Április 28. 04:52132.
    Szia Ildy, minden világos. Jó neked, irigyellek hogy találtál a környékeden egy város amit szeretsz. Itt nagyon nehéz. Tudom laktál a nyugati parton, tehát tudod hogy mennyire nem europaisok ezek a városok. Az én szememben nem is városok igazán, mert nincs egy rendes bevásárló utca, egy rendes igazi belváros. . . . :-) Itt ahol mi lakunk az a jó, hogy noha álltalam városnak a legkevésbé sem lehet nevezni, de van minden és nem lakunk a nyüzsiben. Sőt valójában a város legutolsó utcájában lakunk, igaz két utcával arrébb meg kezdődik a másik külvárosa. Tehát amit mi szeretünk itt az a lehetőség. 2O perces elérhetőséggel mozik, iskola, táncterem, a párom munkahelye, egy folyocska gáttal és parkkokkal a házunk mögött. A divatról már kezdek leszokni, mert itt nincs. Nem szégyellem azt mondani hogy az otthonról hozott cuccaimat hordom nagyrészben. Szeretek elegánsan öltözni, de valahogy a divatozás, a folytonos egymáson tultenni akarás nem hiányzik. No azért nem akarok olyan laza sem lenni mint néhány amcsi, de azért megvan az előnye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 02:22131.
    Miszisz! Es biztos nem tudod, ha nem irtam meg meg, hogy Albany nem Europaias, es varosias, inkabb videkies. Amikor eloszor mentem Montrealba, nem tudtam, hogy kell hasznalni a metrot, ott van 3 fele szinu, narancssarga, kek, es zold. Mostanaban nem volt sok alkalmam metrozni. Ird meg, hogy milyen a varos ahol laksz?Mit hianyolsz kornyekbol? En a bazilikakat, muzeumokat, keptarakat, regi stilusu epuleteket, erre nincs Opera, vagy Ballett, csak egy evben egyszer van Saratogaban nyaron Boston Fillharmonikus zenekar, komolyzene koncertet nagyon nehez elkapni. Ez mind megtalalhato Montrealban, egesz evben. Mar a net-en szerelmes lettem, elso latasra evvel a varossal!Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (130)
     
  72. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 02:00130.
    Szia, miszisz! En orommelbeszamolok arrol, hogy miert megyunk minden 6 hetben Montrealban. Valahogy Budapestre emlekeztet, a folyo a Dunara, a belvaros nagyon Europaias, vannak barataim ott, es nagyon megszerettem a francia nyelvet is. Amikor a web-en ramentem www. montreal. com-ra, talaltam rengeteg szorakozast, ami egy helyben, egy varosban megtalalhato. Ajanlom Neked, hogy probald ki, mert nem tudom megfogalmazni, latni kell!Az amerikai penz nagyon messzire nyulik, en vasaroltam is, es ha csak itt veszek ruhat Albany-ban a fiamnak, es a lanyomnak, 80%-kal tobbet koltok ruhazkodasra. Nem beszelve a divatossagrol!Itt nalunk meg mindig a 70-es cuccok mennek, ott mar 4 evvel elobb jarnak. Igy a hajdivatot is felkell, hogy hozzam, es sokat latok, figyelek, de sorolhatnam. . . Nagyon jol erzem magam a neppel telitett utcakon!Orommel telve ulok ki egy kavezo teraszara!Te is?Szia, Ildy.
    előzmény:
    miszisz (129)
     
  73. 2002. Április 28. 01:16129.
    Ildy miért jársz te ilyen sürün MOntreálba? Jó ott? Mi még soha nem voltunk canadában, de jó lenne. Mit csinálsz ott? Milyen a város?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2002. Április 28. 01:13128.
    sziasztok, mindjárt vissza olvaslak benneteket. végre találtam itt valakit. Szia Ildy! Mizujs?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 01:04127.
    Szia, Rubi!En minden 6 hetben megyek Montrealba. Fogok menni a La Ronde Vidamparkba is, mar megvettem a Season Pass-emet. Csak 3 ora vezetesre, es 4 ora buszjaratra lakok, Albanyban. Udv. Ildy.
    előzmény:
    rubintosvi (122)
     
  76. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 00:58126.
    Gabi! Biztos most este van a Tavaszi bal, mert nincs otthon az Eva. Errol is lemaradtam. . . Holnap van egy masik a Polish Community Centerben, Latin -American tancok, jo tancos parok jarnak, par evet mar tanultak Tanciskolaban. Megakarjuk nezni a Scorpion King c. filmet is. Te, vagy a lanyaid lattak mar?Amugy reggel koran kell kelnem, mert egy oreg neni nem tud bejonni az uzletbe, es kikell szallnom a lakasara, reggel 8-kor. Vettem egy burat, ami egy madarkalitckanak nez kies kinyilik a nyaka, es az asztalra kell tenni. Es Te mit csinalsz hetvegen? Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (125)
     
  77. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 00:49125.
    Sziasztok, Mindenkinek kellemes hetveget! Szia, Gabi!Ma , vagy holnap van a Magyar clubban a Tavaszi Bal, Scenactady-ben. A Varady Eva szama;518-283-5726, de most felhivom, es visszajovok ide, es megmondom pontosan mikor lesz! Szia, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (121)
     
  78. Torolt_felhasznalo_513092
    Torolt_felhasznalo_513092
    2002. Április 28. 00:28124.
    Albuquerque, NM - udv minden topiclakonak innen. Most talaltam ratok, remelem, nem maradtam le semmi fontosrol! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. Április 27. 07:29123.
    Szia Rubintosvi!Én Budapestről irok, de itt a lányok mindenkit szeretettel fogadnak!
    előzmény:
    rubintosvi (122)
     
  80. 2002. Április 27. 04:49122.
    Joestet mindenkinek ! Itt Montrealban este 10-ora van. Tik az igazak almat aluszatok. Szeretnek kozottetek kapni egy kis hejet, ha befogadtok magatok koze, Nagyon megorultem, mikor felfedeztelek benneteket. mar egyszer irtam nektek egy par hettel ezelott. Mostjutottam ujra ide, ugyanis csak egy honapja kezdtem tanulni acomputert es az enternetet. Sokszor minden folfordol ebben az ordongos masinaban, es kezdhetek mindent elolrol. Na, de fo a turelem es a kitartas. Szeretnek baratokra talalni kozottetek. En kulonben nagyon elvagyok foglalva, nincs idom utazgatasra. es latogatasokra. Ezuton keresek egy kis kikapcsolodast. Mostpedig tovabbi szep almokat mindenkinek. R. V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 27. 02:09121.
    Nagyon aranyos vagy Ildy, hogy ránk gondoltál! Mi is voltunk már a Great Escapben két évvel ezelőtt, azóta nem jutottunk el, mivel négyünknek elég drága mulatság, azonkívül nem mindig van időnk, kedvünk, bár talán kedvből még lenne, inkább időből nem nagyon vagyunk eleresztve! Viszont a lányaim voltak tavaly mindketten, de a kisebbiknek olyan szerencsétlenül alakult az a nap, hogy mire odaértek olyan záporeső jött, hogy elmosta őket, a nagyobbiknak, amikor mentek a barátaival, akkor meg olyan meleg volt és annyian voltak, hogy alig tudtak lépni /szó szerint/! De lehet, hogy idén azért megpróbálunk eljutni oda! A strandot én is nagyon szeretem ott, bár mindig elég sokan vannak, de ez érthető! Mi jót csináltok a hétvégén? Mikor jön anyukád vissza? Remélem, hogy jól érzi magát otthon és hiányoztok neki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 27. 01:22120.
    Szia GabiUSA!Rad gondoltam, amikor vettem csaladi tagsagi berletet(season pass)-t a Great Escape Vidamparkba, Lake George-ba. Biztos szeretnenek menni a lanyaid tobbszor, anyaron, nagyon megeri, es ebben az evben Montrealban, a La Ronde amusement parkban is ervenyes!Csak 59$-ba kerul, fejenkent, es ervenyes majustol-novemberig. Tavaly nem vettem, de elozo evben igen, es nagyon jo volt, van hullam is, olyan, mint a Palatinus strandon, es lehet berelni kerekeket is, fedett csuzdak, es sok mas klassz doldok is vannak. Ha mar unom a hullamvasotakat, es a korhintakat, csak napozni es furodni szoktam. Biztos voltatok tavaly. Szia, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (116)
     
  83. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 27. 00:17119.
    Szia, miszisz! En mar hasznaltam Nutragena onbarnito kremet. Eleg jol dolgozik, csak nagyon alaposan elkell kenni a boron. Nemelyik Solariumban, vagy fodraszuzletben lehet kapni dragabbat is, egyszer vettem egyet egy Suntanning helyben, de ugyanugy dolgozik, mint a Nutragena. Kellemes hetveget kivanok Mindenkinek! Ildy.
    előzmény:
    miszisz (118)
     
  84. 2002. Április 26. 23:21118.
    Sziasztok hétvégézők! Ildy a szerelem lehet nem csak első látásra, de mint látod Moli is tapasztalja, első hallásra is. :-) Szóval csak bizzál! Különben nem tudom hogy van ez, de nekem csak jó tapasztalataim vannak a férfiakról. Na jó nem CSAK jó, de azért átlagban pozitiv. Ahogy olvasgatom van aki csak a negativumot látja bennük. Miért van ez? Én válogattam volna ilyen jól? Persze annak is tudatában vagyok, hogy én nagyon könnyen mélyre leásom a rossz dolgokat és sokszor már ha akarnám sem jutnak az eszembe. Képzeljétek tegnap voltunk eloszor angol nyelvű szinházban. És kellemes élményeink lettek. A szinház is olyan IGAZI volt, régi aranyozott erkéllyekkel, függönnyel, szóval nem az a mindent elöntő modern szügletesség. Egy Tennessy Williams darabot néztünk meg és képzeljétek még a szinészek is jók voltak! Szóval kellemes este volt. Szia Juhász45 én a Silicon Valleyben élek, San Franciscótól délre. És te merre vagy kalifornában? Emese, kiváncsi vagyok te hol élsz, mert hogy kulturházról , és magyar discóról irsz. Hol vannak ilyenek? Lányok timit csinálnátok a helyemben? Kirándulni voltunk és egészen rendes szinem lett helyenként. De ahol a bakancs, a rovidnandrág, és a poló eltakarta ott most olyan mint ha Hófehérke lennék. És hát táncolni megyünk a hétvégén, ahova is egy pántos ruhát akarnék felvenni. De hát hogy nézek ki benne? Egy megoldás lenne talán az önbarnitó krém. Hasnzálta már valaki. Hogy működnek ezek? Magamra kenem és lesz valamlyen szinem, ami aztán lekopik? Vagy megmarad? Vagy van egyéb ötlet a napozáson kivül! Mert hát ugye utálok napozni, és a felhők fölé sem tudok most menni egy kis kirándulásra!Szóval? Jó hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2002. Április 26. 19:07117.
    Udvozlet mindenkinek! Az nagyon jo, hogy hetvege van, de sajnos az idojaras nem valami jo. Remelem, hogy azert holnap vagy vasarnap a nap is ki fog sutni. Nalunk nem esik, de nagyon el van szomorodva az ido. A honvaggyal kapcsolatban csak annyit, hogy ha olyan valakivel toltod az idodet, akivel erdemes, akkor konnyebben el lehet viselni az idegen orszagot. Nekem eloszor nehez volt, hiszen a korulottem levok nem igazan konnyitettek meg a helyzetem, annyira nem, hogy mindent megadtam volna, hogy hazamehessek, de aztan a parom segitsegevel sikerult megtalalnom a helyem. Az termeszetesen nagyon sokat segit, ha vannak az embernek baratai es van olyan elfoglaltsaga, amit szeret.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 26. 12:45116.
    Szép jó reggelt mindenkinek! Végre péntek van!!!!!!!!!!!!!!! Nagyon kellemes pénteket és hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 26. 01:04115.
    Sziasztok Mindenkinek!Szia, Miszisz!En egy kicsit regimodiasabb vagyok, Madonnaval majdnem egyidos, es azert kepzeltem el a "szerelem elso latasra" fele dolgot. Latom, neked is bevalt a modern parkereses, biztos nyitottabb leszek ezzel kapcsolatban is hamarosan. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (114)
     
  88. 2002. Április 25. 23:23114.
    szia emese! Valoban egy nyelviskola segithet, ajanlom az ESOL-t( English as a second language), ingyenes es nagyon jo program, csak nem tudom most indul e, vagy majd csak osztol, egy tesztet kell irni elotte, eszerint sorolnak be kezdo, halado. . stb. kategoriaba, erdeklodj a legkozelebbi public library-ban. A honvaggyal kapcsolatban azt hiszem mindenki maskent eli es veszeli at, nekem 6 honapig tartott, most mar jol vagyok azt hiszem. Szoval ne csuggedj, menni fog es minel tobb baratra teszel majd szert, annal konnyebb lesz es meg elvezni is fogod. Szerintem is jo otlet, ha nyitsz egy forumot, meglatod jelentkezik majd valaki a kozeledbol. En is talaltam igy baratnot, most szombaton is jonnek hozzank, nagyszeru dolog. . . jo fozocsket, en vadast foztem, nagyon szeretjuk krumplikrokettal, ismeritek? Es a lanyom kedveert meg kakaoscsigat is sutottem, ma nalunk is esett, mi sem dugtuk ki az orrunkat, este majd megyek suliba. Bye: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 25. 22:23113.
    Sziasztok! Hogy van mindenki? Nálunk borzalmas rossz idő van, szinte egész nap esik az eső, az ember ilyenkor még a kutyáját sem engedi ki! Én már nem is tudom, hogy mikor lesz már jó idő! Remélem hamarosan! Emese tényleg egy iskola sokat tud segíteni az unalom, illetve a baráttalanság ellen, azonkívül még jó is lehet valamire a jövőben! Tudom ajánlani a nyelviskolákat, amilyenbe mi is járunk a párommal, igaz mostanában kevesebbet, mivel elég sokfelé kell rohangálnunk, de azért járogatunk, amikor csak tudunk. Szóval ott egy nyelviskolában rengeteg emberrel tudsz találkozni, beszélgetni, és ki tudja, talán még jó barátságok is születhetnek belőle! Nos, most csak ennyire futotta az időmből, de még este benézek megint, addig is legyetek jók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2002. Április 25. 18:42112.
    Hello Ildy Mar csinaltam is egy kis kutatast, magyar hentes van, kulturhaz, szini eloadasok, sot meg magyar diszko is van. Talan nem leszek nagyon elveszett. Kicsit mar jobb a helyzet, eltelt az elso het. . . azert meg mindig osszeszorul a szivem amikor a parom reggel elmegy dolgozni. Ti mennyi ido alatt hevertetek ki a naponta kinzo honvagyat? (csak hogy mennyi idot adjak magamnak mielott osszepakolom a borondomet) Most muszaj mennem, itt igazi haziasszony lettem, a mai ebed is ram var. Jok legyetek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (109)
     
  91. 2002. Április 25. 17:17111.
    Szia Miszisz! Elnezest, de ha jol ertem te Californiabol irsz ugye? Melyik reszerol? En is Cali-ban vagyok! Egyebkent mindenkinek szep jo napot kivanok! Most nem vagyok az irkalo kedvemben, majd kesobb vissza jovok!
    előzmény:
    miszisz (110)
     
  92. 2002. Április 25. 06:44110.
    Szia Ildy! Látszik hogy még nem találkoztál internetes szerelemmel. CSodálatos. Én is igy ismertem meg a páromat. Igaz nekünk voltak fényképeink egymásról, de nem is igazán a fénykép számitott. Hanem a telefonok, levelek. Persze hogy valaki igy szerelmbe essen szerintem kell hogy ki legyen éhezve erre az érzésre. Nekünk csodás hat hónapunk volt. Szóval én megértem Molit , de az aggódókat is körülötte. Engem is hülyének nézett mindenki, hogy kikötöttem egy fiunál akit még élőben akkor soha nem láttam. Persze meg van a hátránya a dolognak, mert meg kell tanulni a másikat később a valós életben is szeretni és az nem olyan zökkenőmentes mint a távszerelem. Kivánom hogy találj egy valódi független embert magadnak, aki már nem cipeli magával a volt házassága súlyát. Kaktusz! Azért nem irtam neked, mert nem Phonixbe érkeztünk, hanem Vegasba. És valójában Arizónának csak az Északi felét láttuk. Kicsit sajnálom már hogy nem mentünk le délebbre, mert igy igazi óriás kaktuszokat nem láttunk, amire nagyon vágytam pedig. De hát nem tudtam hogy azok a Highdeserten nincsenek. Valószinű lesz még alkalom hogy megyünk. De addig is szeretettel várunk errefelé benneteket. HA kiváncsi vagy valamire csak kérdezz, ha tudok válaszolok. Emese szereintem a legjobb elfoglaltság ha keresel valamilyen sulit magadnak. Nálunk Kaliforniában nagyon sok teljesen ingyenes felnőtt képzés van, ahogy nem csak a nyelvet de sok más félét is tanitanak ami hasznos lehet ha itt vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 25. 02:34109.
    Szia, moliere! Nekem mindig az volt a problemam, hogy nem tudtam szerelmes lenni senkibe, es nem tudtam bizni senkiben sem. A Te esetedben , hogy meg nem is lattam az illetot, biztos nem tudnek szerelmes lenni bele, es nem hinnem el, amit irkal, mert mindent lehet mondani, igerni, foleg manapsag mar mindenki tudja, atlagosan mit szeretne hallani egy no!De azert ez a ferfi alaposan "levizsgazott" a multkori viselkedesevel, fenykep se kell, mert eltudom kepzelni, annelkul is. Kaktusz! Ha en nem ilyen lennek, akkor en is talalnek valakit, de en nem akarok barkit, akarkit, valakit!En kizarolag fenykepes levelekre valaszolok!!! Laca! Hat nem csodalom, hogy jokat nevetsz! En is kacaraszok itt , es a gyerekek tolem is kerdezik, hogy mi olyan jo szorakozas?En is kaptam egy -ket ajanlatot olyan ferfitol, aki meg hazas, nagyon nagyon csinos, magas beosztasu, szepbeszedu, csendes, jololtozott, de en nem akartam magam megbantani. Valas ele allt, a felesege nem biztos benne, kie az elso gyerek. (Vagy valami hasonlo) Ket es fel eve vagom a hajat, azota is, meg mindig nincs vege a valasnak. En nem szeretnem megegetni az ujjamat, azt hallani, hogy visszamenta felesegehez, mert csinaltak vervetelt, stb. E mese!A kornyeketekben biztos van Magyar Kulturhaz, vagy templom, nezd meg a telefonkonyvben, en is ott ismerkedtem meg a barataimmal. Mar megismerkedtel egy par magyar emberrel?Mi mindig belebotlunk az anyuval magyarul beszelo emberekbe, mindenhol. Mi is ketten beszelgetunk, es minket is megszolitanak, vagy mi szolitunk meg masokat. Nyiss egy uj topic oldalt, biztos valaszol majd valaki, mar volt pelda ra, nem is egyszer!A varosod, es allamod nevevel, mar sokan talatak baratnore igy!Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (102)
     
  94. 2002. Április 25. 00:51108.
    Sziasztok! Kaktusz: orulok, hogy irtal es, hogy a fiadnak jol megy az ovi. Az enyem is megszerette mar, nagyon kedveli az ovonot. Majus 28. -an fejezik be ezt az evet es augusztus 5. -en megy vissza megint oviba. A ferjem jol van, de meg mindig nem gyogyult meg. sajnos nem ugy alakultak a dolgok ahogy elterveztuk. Arrol kerdeztel, hogy milyen itt Amerikaban szulni. Azt kell mondjam, hogy nagyon jo. Van egy nagyszeru orvosom, a korhaz nogyogyaszati reszet most fejeztek be, felujitas alatt volt. Nagyon meg voltam elegedve az orvosi ellatassal is. Ez alkalommal ugyanaz az orvosom, aki volt azelott. Gondolom, hogy az egeszsegi problemakkal kapcsolatban, / ami a ferjemre vonatkozik, tudod mit ertek/ majdnem minden egyes alkalommal ultrasound-ot adnak nekem. Ez eleg jo hiszen igy nyomon tudjuk kovetni a baba fejlodeset. Jovo heten megint megyek es akkor majd lehetseges, hogy megtudjuk mi lessz a baba. Legutoljara valahogy nem volt hajlando a gyerekem egyuttmukodni velunk. Remelem, hogy fiu lessz megint!!!! Molinak uzenem: Legy ovatos, mielott beleugrassz az ilyen fajta kapcsolatba. Azert megis azt kell mondjam, hogy csak azert mert nem volt neki igazan komoly kapcsolata senkivel es meghozza 40 eves, az meg nem jelenti azt, hogy valami szornyeteggel van dolgod. Az en ferjem sem volt hazas soha sem azelott mielott velem talakozott es 42 evesen kerte meg a kezem. Nem is nagyon ismertem, joval idosebb mint en, de azt kell mondjam, hogy nagyon jol osszejottek a dolgok. Azt hiszem , hogy adhatnal neki egy lehetoseget. Soha nem tudod, hogy mi fog kijonni a dologbol. Ez az en velemenyem, nem kell, hogy ram hallgass, nem tudom , hogy rossz tanacsot adtam -e vagy sem! Udv: Juhasz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2002. Április 24. 21:51107.
    szerintem ezt bizzuk Molira, ne itelkezzunk, amig nem ismerjuk es szinte semmit sem tudunk rola. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2002. Április 24. 21:49106.
    Valoban van ilyen, de nem normalis szegenyke. Szerintem nem kell senkinek, es igy azt mondja "nekem, nem surgos, raerek". Ez a fajta nem ismeretlen senkinek szerintem. . .
    előzmény:
    windycity (105)
     
  97. 2002. Április 24. 19:00105.
    Sziasztok, . . Kaktusz idezlek " Tudod, foleg azert erdekelt, hogy volt-e mat felesege a sracnak, vagy nem (es, hogy hany eves), mert pld. ha 35-40 eves, es meg SOHA nem volt komoly kapcsolata, Te vagy ez elso igazi Nagy Szerelem, az is kicsit gyanus " Ne gyanakodjatok mint Kaktusz, van akinek nem surgos, van olyan aki raer es nem kapkodja el a dolgokat. . . Udv. :-))
    előzmény:
    k@ktusz (99)
     
  98. 2002. Április 24. 18:25104.
    sziasztok! Hat e mese, Te sem atlagosan jutottal ide ki, de talan majd annal izgibb lesz, nehez lehet, gondolom, az ember mit meg nem tesz azert akit szeret? Szoval fel a fejjel, idovel talan valtozik a helyzet es nem leszel annyira egyedul. Moli olyan jokat nevettem itt azon, amiket kaktusznak irtal, nagyon optimista ember lehetsz, szoritok, hogy megmaradjon es mindig igy erezd. Szia kaktusz, olyan regen nem lattalak, de olyan jokat irtal Molinak, hogy hangosan nevettem rajta, a lanyom meg is kerdi neha, jol vagyok-e, ha olvaslak itt benneteket. Nalam az ujsag az, hogy ma voltunk beiratkozni a kozeli public schoolba a kindergartenbe, nagyon rendes es aranyos helynek nez ki, kedvesek voltak, ennek ellenere, mikor bementek a gyerekek rajzolni egy ido utan hallom ahogy a lanyom sir hangosan bent, mert azt hitte otthagytuk. Szegenykem, nehez lesz eleinte neki, mert most mar lassan megszokta a preschoolt, most ujabb valtozas, uj arcok. . . stb. A masik gond, hogy a kindergarten is csak 8. 50 a. m. -tol 11. 25-ig van, igy utana buszokkal elviszik a gyereket a daycareba ha a szulo keri, ha nem hazamegy. Ha szeretnek dolgozni osztol, jo lenne, ha legalabb delutan 2-ig bent lehetne a daycareben, igy azonban neki nehezebb lesz, mert meguint egy idegen helyre fog menni. Szoval felek egy kicsit az egesztol, de hat nincs mas valasztas, ez van. Raadasul ugye julius elejetol hazamegyunk es csak aug. kozepen jovunk vissza, igy nehez lesz ujra alkalmazkodnia a gyereknek. Remelem tulesunk rajta gond nelkul. Nektek mik a tapasztalataitok? irjatok, udv: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2002. Április 24. 16:41103.
    Kedves lacafaca es mindenki aki biztato szavakat kuldott! Hogy mikent keveredtem ide? Meglepo modon egy chatszerelem folyomanya ez. A baratom magyar, de mar kint el 10 eve, hozza jottem ki egyenlore juniusig, aztan ahogy alakul a kapcsolatunk ugy alakul ki az is hogy egyutt maradunk-e es hogy hol elunk majd. Az ugy bonyolultsaga hogy jelenleg meg hazas. . . ugyhogy ezzel a problemaval is kuzdenem kell. Kozben nem tudok tamasza lenni mert a sajat honvagy, magany, egyedullet okozta sebeimet nyalogatom. Esetleg felvehetnem a csodtomeg nevet :) Nagyon hianyzik hogy valami ertelmeset csinaljak, dolgozzak, elfoglaljam magam. . . egyenlore egyetlen szorakozasom hogy delutan elmegyek ele a munkahelyere. . . napkozben emilek, chat, kis tanulas es ennyi. Mit tegyek hogy gyorsan kilabaljak ebbol? Ti merre fele, hol es hogy eltek? Lassan bogozom a szalakat az elozo hozzaszolasokbol, hogy ki kicsoda :) Meg egyszer koszonom a biztatast, szuksegem is van ra rendesen. Rendszeres latogatotok leszek, ugy vigyazzatok :)) Mindenkinek szep napot kivanok sok mosolygassal:) udv: E. mese
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (90)
     
  100. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 24. 10:00102.
    Szia k@ktusz! Kiváncsi voltam a reakciódra, ezért most innen a szinházból gyorsan felszaladtam a NETre. Nos a paramétereiről annyit tudok, hogy kb. 180 cm magas, 78 kiló, szeret sportolni, barna szeme és haja van, azt mondja, hogy erősen őszül. Nos, ebből kifolyólag nem valószinű, hogy tök kopasz. Amennyiben 3 füle van, abban is pozitivum, mert ha esetleg mérgemben leharapom az egyiket, még mindig marad neki kettő. Úgyhogy fő az optimizmus! :-)) Sziasztok, Moli
    előzmény:
    k@ktusz (101)
     

Címlap

top