Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmúltam 70 éves!!!!

Becsület
Létrehozva: 2003. október 12. 19:21
Ahogy néhány hónapaja lapozgatom a Fórumot szinte minden korosztálynak van topikja.
Mi, akik túl vagyunk a 70-en még nem hagyjuk leírni magunkat, mert minket is érdekel sok minden. Szeretjük az életet, jó magam szeretem a fiatalokat, szeretem a családomat és jól esik hallani vagy olvasni ha mások is igy vannak ezekkel. Szeretem a gyerekeket, szívesen olvasnék unokákról, dédunokákról, hiszen nincs szebb dolog mint egy babáról mesélni és együtt örülni annak, hogy milyen aranyosan gyarapodnak, másznak, megteszik az első lépéseket, stb.stb.
Nekem ugyan nincs unokám csak egy gyönyörű nagy lányom aki rengeteget dolgozik, de nekem Ő még mindig a kicsi lányom és amíg élek az is marad. Nem csak az unokákról, dédunokákról lehet beszélni, hanem a gyermekeinkről, és általában a családunkról, ha meg valakinek sajnos nincs, akkor talán szívesen venné ha esténként, vagy bár mikor itt szót válthatna egy korban hozzá illő életvidám emberrel, aki megérti a problémáit, akivel megbeszélheti az elképzeléseit, megvitathat egy fimet, egy könyvet, vagy Isten bocsá' egy ebédről, vacsoráról cseveghet, vagy elmondhatja hogy is jutott ide közénk.

Kérem szépen az ifjakat akik veszik a fáradságot és esetleg elolvassák ezt a pár indító sort, vegyék rá a szülőket, nagyszülőket hogy üljenek a gép mellé és beszélgessenek amikor ők nincsenek otthon és nem használják a gépet. Higyjék el szívességet tesznek az időseknek ha rábeszélik őket a "TÁVBESZÉLGETÉSRE"
Egyáltalán nem ördöngősség megtanuli, hiszen jó magam betöltöttem a 76-ot és lám itt vagyok és nagyon szeretem ezeket az órákat amit a különböző témák olvasásával töltök. Remélem hamarosan lesznek akikkel beszélgethetek.
  1. Torolt_felhasznalo_357707
    Torolt_felhasznalo_357707
    2005. szeptember 12. 07:23301.

    Szépjó reggelt kívánok mindenkinek, kellemes új hetet és a kedves Máriáknak sok szeretettel minden jót kívánok névnapjuk alkalmával  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_369173
    Torolt_felhasznalo_369173
    2005. szeptember 11. 23:25300.

    Szép jó éjszakát 

    armine   

    előzmény:
    Becsület (299)
    2005-09-11  23:10
  3. 2005. szeptember 11. 23:10299.
    Most eélköszönök, nyjugodalmas jó éjszakát kivánok mindenkinek, reggel leszek kicsit, aztán majd csak megint este.
    előzmény:
    Becsület (298)
    2005-09-11  23:09
  4. 2005. szeptember 11. 23:09298.

    Boldohanm fogok segiteni csak irj pár dolgot hogy szeméylesebb legyen. esetleg egy email cimet és akkor levelet irnék közvetlen neki te pedig kinyomtathatnád hogy olvasgassa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_369173 (297)
    2005-09-11  22:57
  5. Torolt_felhasznalo_369173
    Torolt_felhasznalo_369173
    2005. szeptember 11. 22:57297.

    Szép jó estét Mindenkinek!!!  

    Köszönöm, tudtam, hogy a segítségemre / segítségünkre siettek!

    Írok Neked privit, mert  több szem többet lát, ill több agy jobban gondolkozik.   

     Megköszönöm, hogy Te is megpróbálod rávenni  Anyukámat (73 éves lesz decemberben),  hogy a jelenlegi  "én már idős vagyok a Pc-hez "   kezdetű mondatot elfelejtse, és élvezze a "háló" minden örömét.     

    előzmény:
    Becsület (295)
    2005-09-11  22:29
  6. 2005. szeptember 11. 22:30296.
    Elnézést de köszönni elfelejtettem,. de most pótolni szeretném. Nagyon kellemes suzép estét mindenkinek
    előzmény:
    Becsület (295)
    2005-09-11  22:29
  7. 2005. szeptember 11. 22:29295.

    Nekem is irhatod privibe az anyukáddal kapcsolatos tájékoztatást, Én 75 évesen kezdtem ide ülni a géphezés lassan két éve máűr hogy rendszeresen besélgetek valamelyik topikon vagy itt, ezt annak idején én inditottam, vagy az elmultam 50 éves-ben. most 78 évesen is boldog vagyok ha van egy kis időm ide ülni és beszélgetmni. szivesen irnék anyukádnak 

    Csinálj Te is bemoldalt hogy nagyjából megismerjünk és esetleg nézd meg az enyémet, nincs levédve, csak kattints a nevemre.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_369173 (293)
    2005-09-11  19:37
  8. 2005. szeptember 11. 19:58294.

    Szervusz Rózsimama, szép napot kivánok!

    Bizony, hosszú lenne elmondani hogyan kell a képeket összedolgozni,  megcsinálni sokkal egyszerűbb. Ezeket egymástól tanuljuk, mikrofonon keresztül segitgetünk. Sokat segített nekem nagyimamma-Ági és Becsületéva is.

    Most csak ennyit tudok neked irni, de legközelebb én is irok majd neked hosszabban is.

     

     

    előzmény:
    Rozsimama (254)
    2005-09-09  03:00
  9. Torolt_felhasznalo_369173
    Torolt_felhasznalo_369173
    2005. szeptember 11. 19:37293.

    Hello ! 

    Hamarosan privit írok, melyben egy személyre szóló segítséget az éteren keresztűl , (levelet Anyukámnak ) kérnék.  Az Anyukámat kellene rábeszélni, - elmondanád, hogy mi motívált, és mennyi idődbe tellett megtanulni a gép kezelését, míg eljutottál a jelenlegi tudáshoz.  Tehát bátorítást kérnék, egy levelet Neki,  személyre szólót,   amit megmutatnék, hogy rászánja magát, és   megtanulja a Pc-t kezelni, hogy  csatlakozhasson ide, ill. egyéb topicochoz. A priviben megadnék néhány személyes adatát, hogy tényleg személyes levelet írhass. Nagyon megköszönném a segítséged.

    Várom válaszod: armine    

    előzmény:
    gotinagyi (291)
    2005-09-11  19:15
  10. 2005. szeptember 11. 19:35292.

    Hahó, hát a garázsparty helyett szuper jó kerti party lett, mert délutánra álomszép idő kerekedett, gyönyörű napsütéssel.

    Nem régen értem haza, és én is kicsit elpityeredtem, hogy senkit nem látok.

    előzmény:
    gotinagyi (291)
    2005-09-11  19:15
  11. 2005. szeptember 11. 19:15291.
    Hát.....reggel óta senki??????????!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. szeptember 11. 07:17290.

    Szervusztok!

    M.Ágikám, de titokzatos vagy...ki az a Cs? Fúr a kiváncsiság...jó garázspartit!!!

    Boagfu, szia, miért változtattál nevet? Remélem jól vagy....

    Óperenciás társak nincsenek itt, csak nincs vmi baj?

    Tegnap rámjárt a rúd, mert egész nap estélig nem volt áram, csak időnkénti pislogások.....

    Pozsonyból voltak rokonok, és a kávé majd 1 óra alatt folyt le....

    Ma jön a vejem, és viszi Andikám itthon maradt ruháit, könyveit...én meg takarítok utána, meg rendezem a lakást...

    Gondolatok.

    Hunyd be a szemed, és látni fogsz.

    előzmény:
    marrrti (287)
    2005-09-11  06:28
  13. 2005. szeptember 11. 06:52289.

    Cs, akit már hónapok óta nem láttam mozogni a gépen, tegnap délután bekapcsolta a gépét, és mivel nálam CS néven van az msn-ben, a gépem szokás szerint jelezte is, hogy az illető bekapcsolt, elérhető.
    Lehet olyat csinálni bárkinek, hogy  bekapcsolja a gépét, aztán egy másik emailcimmel regisztrálja magát az nlc-n, ott hagy egy üzenetet, de azért az én gépem az msn-ben az igazi nevén jelzi, hogy be van kapcsolva.

    ezért gondolom, hgoy megint ő szeretett volna segiteni azokon, akik a te topicodon jobban érzik magukat.

    Ki tudja,  lehet, hogy boagfu is igy talált ránk? - mindez csak az én képzelgésem, annál is inkább gondolok erre, mert látod, úgy van fenn az az ominózus szöveg az 50-es topicon, mintha nekem válaszolna, figyeld meg.

    Tuti, hogy Ő volt, segitő szándékkal.

    Majd 1-2 hónap múlva biztosan el fogja árulni, hogy ő írt be az 50-es topicba.

    előzmény:
    Becsület (1)
    2003-10-12  19:21
  14. 2005. szeptember 11. 06:38288.

    Szia Boagfu!

    Régen hallottam felőled. Hajnali sütés-főzés közben bekukk, és csak a Sunági piaci meséjét ovlstam el, beköszöntem, aztán szaladtam a konyhába igazgatni a húst, nem örülnék neki, ha "topicos" ízesítésű lenne. Aztán most visszaolvasok, és látom, miylen régi-régi topictárs bukkan fel.

    Nem felejtettünk ám el. CSerébe meséld el, merre jártál az eltelt időben, és él-e még az általad inditott topic  - mert úgy emlékszem, nyitottál egyet igaz?

    szval mi hír felőled?

    Most megint konyha, aztán visszajövök, míg a családom vígan alussza az igazak álmát.

    előzmény:
    hebbor (283)
    2005-09-10  13:57
  15. 2005. szeptember 11. 06:28287.

    Csodálatos reggeli elbeszélés, nagyon szépen indul a napom, az Ági mesemondó tehetségének köszönhetően.

    Niki unokámnak névnapja volt tegnap,  nővérem 2 unokájának születésnapja. Megbeszéltük, közösen fogjuk megünnepelni kerti partyval a nővérem lányáéknál, ahol már tegnap nagy volt a készülődés.
    Hajnalban beborult, villámlott, dörgött az ég, mintha a mi kerti partynkat szeretné elmosni. Na, nem úgy van az, nem hagyjuk magunkat. Ha már felköltött az égi háború, hát azért is megcsináljuk a partyt, a hatalmas garázsban, és lesz belőle  garázs avató garázs party, mivel éppen most lett átépítve, műteremmel kibővítve a vége, szééép hatalmas ablakokkal a kertre nézve.  Meglepem a családot, és már a sütőben készül a nyársra húzott rablóhús, 10 adag, a tűzhelyen a pirított fogkhagymás csirkemell, ami szintén szabadtéri izesitéssel készül.
    Na, most fogj ki rajtunk, időjárás.
    Hajnalok hajnalán kellemes kerti partyra emlékeztető illatok lengik be a lakást.

    Hogy minden átveszi ezt az "illatot" a lakásban, és a bútorok kárpitjai fintorognak tőle - kit érdekel?

    lalla-laa, lalla-lá minden jó lesz itt ma máááá 

    Nektek is hasonló vidám napot kivánok!

    Folyt.köv. este 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357707 (286)
    2005-09-11  00:50
  16. Torolt_felhasznalo_357707
    Torolt_felhasznalo_357707
    2005. szeptember 11. 00:50286.

    Az elmúlt idoben élt - volt egy nagyon jópofa színészunk a neve Króner Jozef  Fantasztikusan tudta megjátszani az egyszeru embert, vagy a Ludas Matyi típusú hosoket és még sok más szerepet, máson kívul gyerekeknek szóló musorokban is.   Kozel lakott a Miletics utcai piacunkhoz, ahova nagyon szerettem járni, eleinte anyucival és apucival (ok is mindíg eggyut jártak). Aztán egyszer anyuci beteg volt és a piac intézésével engem bízott meg :o) (kb. 15 éves voltam). Azóta gyakrabban voltam megbízva szombat reggelente bevásárlással a piacon  

    Egy alkalomkor (reggel 7-kor) odakeveredtem egy pulthoz, melyet egy csoport ember vett korul és pukkadoztak a nevetéstol. Ezt Króner Jozef okozta... alkudozott az áru árán az eladóval  

    Azóta minden péntek este meggyozodo beszédem volt szuleimhez, miért nem kell nekik piacra menni... én elintézem. És szombat reggelente 10 percel 7 óra elott áltam a piac sarkán
    Amikor megjelent Króner Jozef, 10 lépés távolságban kovettem...   És miután bevásárolt, mentem bevásárolni én... és alkudoztam az áru árán úgy ahogy lelestem tole
    Ez tartott engem éveken keresztul , sot... ez az alkudozás szokásom a piacon megmaradt akkor is, amikor férjhez mentem és más városba koltozkodtem  

    Idok múltán vissza koltoztem Pozsonyba... és e hónapban múlt 5 éve, hogy a Miletics utcai piac szomszéd utcájában lakok...  és ha nem vagyok valami úton városunkon kívul, szombat reggelente nemhagyom ki a sétát a piacon

    előzmény:
    Becsület (281)
    2005-09-10  09:07
  17. 2005. szeptember 10. 22:07285.

    Örülök nagyon hogy rámtaláltál és még annak is hogy nagyimamaÁgival itt összetalálkoztatok. Itt még nem annyira nyüzsis az élet mint az 50-eseknélk,  de remélem hogy itt is megélénkül egy picit. Sajnos csak most értem ide, mert bár viszonylag korán haza jöttemn, de a lánykáűm felhivott hogy a Dunán megy egy nagyon ó film feltétlenül nézzük meg, hát szuótfogadtam. Tényleg nagyon jó volt. 

    Gyertek mindketten gyakrabban, itt igaz hogy inkább csak a reggeli és esti órákban vagyunk egyenlőre, mert mindegyikünknek van napközben elfoglaltsága, nem, tudunk egész nap itt ülni a gép elött, de amikor itt vagyunk megpróbáljuk megtalálni a közös témát.
    Most elköszönök, mindannyiotoknak nyugodalmas jó éjszakát kivánok  

    előzmény:
    hebbor (283)
    2005-09-10  13:57
  18. 2005. szeptember 10. 16:47284.
    Én meg itt találtam Rád! Voltam idén is a Skanzenbe és végig Rád gondoltam, hogy mi lehet Veled? Nem volt szép,hogy igy eltüntél!!!
    előzmény:
    hebbor (283)
    2005-09-10  13:57
  19. 2005. szeptember 10. 13:57283.

      Szervusz! 

    boagfu   vagyok, Rád találtam, igaz  hóanyó segítségével. 

    nem gond, ha néha megjelenek? 

    cuppp.....Ági 

    előzmény:
    Becsület (1)
    2003-10-12  19:21
  20. 2005. szeptember 10. 12:29282.

    Debrecenben még szépen süt a nap és igazán kellemes idő van. Kivánok Mindenkinek nagyon kellemes délutánt és a hétvége további részére is jó időt.

    előzmény:
    Becsület (281)
    2005-09-10  09:07
  21. 2005. szeptember 10. 09:07281.

    Kellemes szép napot mindenkinek. Kissé fátzyíolfelhős az ég, de remélem azért napközben szép idő lesz, nem tul meleg csak olyan kellemes.

    Gotikám köszönet a gondolatért és Ancsának a programajánlóért

    Most részemről a piacolás, - igaz nem sok vásárolni való van -  csak azért, mert szerintem ha nem mennék minden szombaton a piacra biztosan be is zárnák. Nekem ez annyira szokásommá vált még abból az időből amikor a férjemmel együtt mentünk vásárolbni, Ő is szeretett a piacon boklászni.

    Piac után a szokásos utam: Tesóka, majd délután a bridzs part és majd 7 felé haza. Akkor ismét jelentkezem. Addig is legíyen szép napotok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_357707
    Torolt_felhasznalo_357707
    2005. szeptember 10. 09:01280.

    Még elhoztam a topicomról ;o)

    Holdhírek szeptember 10-töl  szeptember 18-ig:
    Keddig a csillagok csontjainkra, térdeinkre és bőrünkre lesz hatással. Jót tesznek a lazító maszázsok bőrápolással.  Szerdán és csütörtökön bokáinknak, sarkunknak és a vízereinknek szenteljük figyelmünket. Péntekől vasárnapig pedig szenteljünk időt lábtalpunk megápolásához. Pedikúra is ajánlatos.
    Vasárnap, szept. 18.-án telihold lesz, akkor nenehezteljük meg az emésztő remdszerünket zsíros ételekkel. Legjobb lenne a nyers koszt (gyűmölcs vagy zöldség napot, esetleg böjtöt tartani).

    Háztartásban:
    Ha hétfőn-kedden cserépbe petrezsejmet ültetünk, egész télen friss petrezsejem zöldünk lesz kéznél;
    Szerda déltől péntek délig alkalmas idő van hajtásokat venni le a muskátliainkról, esetleg más szobanövényekről is (például fíkusz, dracéna, borostyán). Kertünkben öntözzük meg a chrizantémokat, mert kevés nedvességgel gyengén virágoznának.
    Pénteken növényeinknek érzékeny napjuk lesz, ezért kapálni, átültetni nemajánlatos, csak öntözzük meg őket.

    Szombat, vasárnap a Hold a Nyilasban; Tűz  és  Gyümölcs napjai;
    Hétfőtől szerdáig a Hold a Bakban; Föld és  Gyökerek napjai;
    Szerda déltől péntek délig a Hold a Vízöntőben; Levegő és virág napjai;
    Péntek déltől vasárnap délig a Hold a Halakban; Víz és levelek napjai;

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_357707
    Torolt_felhasznalo_357707
    2005. szeptember 10. 08:56279.
    Szépjó reggelt mindenkinek :o))) és kellemes víkendet is :o))) Éjjel már nemvolt erom benézni ide A Holiwood párti rendezményunk nagyon fárasztó volt, de nagyon jól sikerult ;o) Éjfél tájt viszont lekoptam mert a további program diszkotéka volt, amit nekem már nemmuszáj  
    Aztán ma reggel 5.-kor vissza... elszámolást elvégezni és segíteni osszepakolni a rekvizitákat és díszítéseket. Még jó, hogy ilyen teremdíszítést, aminek készítése néha 24 órát is tart, osszepakolni alig 2 óra munka  

    Ma utazgatok megint egy kicsit, Galántára és Komárom kornyékére és ebbe szeretném bepréselni még egy rovid találkozót városunkba kiránduló kedves Hildával  Remélem sikerul  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. szeptember 10. 08:43278.

    Péceli szép jó reggelt Mindenkinek!

    Hoztam Nektek már is egy kis humort, akinek főzés közben ideje és kedve van hozzá. Hátha ettől könnyebben megy a keverem-kavarom a fazékban! A Petőfi rádió műsorából másoltam:

    9:05Petőfi Kabaré Volt egyszer egy Humorfesztivál
    1982. - 7. rész
    Műsorvezető: Trunkó Barnabás1. Maksa Zoltán: Jogi esetek (Gombos Kati, Schubert Éva, Szalóczi Pál, Szuhay Balázs, Szombathy Gyula, Tábori Nóra, Vándorffy Lászl&oacute, 2. Orbán Adorján: A vásár-lóvá tett város (Székhelyi József), 3. Reisz Antal: Egy zseni a sok közül (Bárdy György, Mikó István), 4. Bornemissza Tamás: Ünnepi közvetítés (Gálvölgyi János), 5. Máté Miklós: Apróság (Debrenti Piroska, Székhelyi József), 6. Nagy Bandó András: Kocka utca
    Munkatársak: Kaiser Hajnal, Nyilas János, Verseci Klára
    A felvételt Kerekes Endre készítette
    Szerkesztő: Farkasházy Tivadar és Sinkó Péter
    E-mail: kabare@radio.hu 
    (Válogatás az 1982-es műsorból

    pihentetőül pedig:15:10Csodatölcsér Bölcsességek a kertben és a kert körül. Kertkultúra, kultúrtörténet és irodalom. Szimbólumok, motívumok és hasznos tanácsok. Fák, bokrok, vad és kerti virágok.

    és lefekvés előtt egy kis nosztalgia, mindenkinek jól esik, vagy nem?21:0480 év slágerekben "Köszönöm, hogy imádott..."
    Magyar filmslágerek - V/3. rész
    Szerkesztő: Divéky István

    Mindannyiótoknak kívánok nagyon kellemes hétvégét és remélem a pihenéshez, ill. a munka könnyebb elvégzéséhez hozzá tudtam járulni a tippjeimmel: Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. szeptember 10. 06:51277.

    Szervusztok, kukurikú.......Nem tudom milyen idő lesz, mert balról szürke az ég,jobbról meg kél a nap.....

    Gondolatok:

    Az öregség szereti a rendet, mert szereti a nyugalmat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_327798
    Torolt_felhasznalo_327798
    2005. szeptember 10. 06:47276.
    sziasztok jó reggelt ,hogy vagytok mit csináltok ma ezen a szép napon.
    előzmény:
    Bolya50 (269)
    2005-09-09  17:31
  27. 2005. szeptember 9. 23:20275.
    Én is kivánok  indenkinek nyugodalmas jó éjszakát szép álmokat és holnap derüs szép napot 
    előzmény:
    Bolya50 (274)
    2005-09-09  22:20
  28. 2005. szeptember 9. 22:20274.
    Én is kivánok jó éjszakát Mindenkinek! Legyen szép álmotok és kellemes hétvégétek!
    előzmény:
    marrrti (273)
    2005-09-09  22:09
  29. 2005. szeptember 9. 22:09273.

    én meg azt hiszem, ma hamarabb megyek aludni, valamiért nagyon fáradtnek érzem amgam, holnap korán kell kelnem.

    Éva, ha ne mtalálsz, akkor elmentem aludni.

    Miondenkinek nagyon szép álmokat kivánok a mellékelt naplemente képpel, ami tegnap este készült.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2005. szeptember 9. 22:07272.
    Gotikám, látod, milyen sikere van a napinditódnak? 
    előzmény:
    gotinagyi (260)
    2005-09-09  07:51
  31. 2005. szeptember 9. 22:05271.

    igen, holnap lesz, a Debreceni diákok gyertek  topicon hagyhatsz neki üzenetet.

    Miért, én is köszöntöttem a Máriákat, hátha valaki tegnap  ünnepelte. Tudom hogy az igazi az 12-én van, de kait zavar az, ha valaki mindkét Mária napon jókat kiván?

    Én a Rózsa - Rozália napon is igy szoktam, azok is 4 nap különbséggel következnek.

    előzmény:
    Bolya50 (265)
    2005-09-09  11:42
  32. 2005. szeptember 9. 19:08270.

    Szeretettel köszöntök mindenkit!
    Én is igazat adok Ancsa barátjának, csak az ember sajnos nem mindig gondolja meg előre hogy na most akkor most mondjam meg az igazat vagy maradjak csendben

    Most át lépek az 50 felettiekhez beköszönök ott is aztán majd jövök vissza

    előzmény:
    Bolya50 (269)
    2005-09-09  17:31
  33. 2005. szeptember 9. 17:31269.
    Szia Ancsa! Teljesen egyetértek a barátod szavaival! Igy igaz!!!!
    előzmény:
    annaler (268)
    2005-09-09  14:57
  34. 2005. szeptember 9. 14:57268.

    Szia Bolya!

    Engem úgy tanított egy nagyon kedves barátom, aki nálam sokkal több élettapasztalattal rendelkezett és volt diplomáciai-érzéke és rennnngeteg türelme a baklövéseimhez, amiket a hirtelen természetemnek köszönhettem:

    Az igazat mindig meg kell mondani, DE! nem minden igazat kell MINDIG KIMONDANI!!

    mára már (őszfejjel és sok-sok koppanással) elismerem, hogy Neki volt igaza, de akkoriban, húsz-egynéhány évvel ezelőtt totálisan kiakadtam ettől. Pedig így igaz saját nyugalmad érdekében érdemes végiggondolni a barátunk szavait:o))

    Egyébként szia, itt is: Ancsa

    előzmény:
    Bolya50 (267)
    2005-09-09  11:44
  35. 2005. szeptember 9. 11:44267.
    Bocsánat! Rossz a sorrend: Biztos, hogy jó, ha elmondom, hogy mit gondolok? 
    előzmény:
    Bolya50 (266)
    2005-09-09  11:43
  36. 2005. szeptember 9. 11:43266.
    Ezzel én is igy vagyok, de nem biztos, hogy mindig jó, ha elmondom, hogy mit gondolok?! 
    előzmény:
    marrrti (264)
    2005-09-09  11:35
  37. 2005. szeptember 9. 11:42265.
    Már meg sem merem kérdezni, hogy nem holnap lesz Niki névnapja? Mert a másik topicon "megkaptam a magamét" a Mária-nap miatt.
    előzmény:
    marrrti (263)
    2005-09-09  09:49
  38. 2005. szeptember 9. 11:35264.
    .... én pedig azt tudom elmondani, amit gondolok 
    előzmény:
    gotinagyi (260)
    2005-09-09  07:51
  39. 2005. szeptember 9. 09:49263.
    Niki unokám a "Debreceni diákok gyertek" topicon érhető el, inkább ott mondjátok el neki a névnapi jókivánságokat, köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2005. szeptember 9. 09:08262.

    Szép napot mindenkinek leghyetek boldogok és örömben teljes napotok.

    Erika igaz hogy a te nevedre adom a választ  elsősorban azonban Rozsimamá6t szeretném nagy nagy szeretettel üdvözölni. Boldog vagyok hogy önálló bejelentkezőként üdvözölhetem.
    Látod Rózsikám mi vagyunk az élő példa hogy nem szabad elhagynia magát az embernek. Nem az évek száma számit, hanem az hogy hogyan éljük meg azokat. Örömmewl olvasom hogy te si bridg-partikra jársz. és még mennyi mindennel elfoglalod magad   Az  én a napi elfoglaltságom abból áll, hogy a 81 éves nővérkémhez megyek reggel és együtt dolgozunk - mert ugye Ő sem tud meglenni munka n élkül. Könyvelünk. Ha van szabad időnk kézimunkázunk. Ő általában kötöget és meg ujabban gobelin himzhéássel foglalkozom. A bemoldalmon ott vannak a kész munkákról a fényképek, csak még a bekeretezés van hátra.

    Hogy mennyire ismerhetjük egymást azt még nem tudom, de nyagy öröm lenne számomra ha ez igy lenne. Priviben erről többet irok. Nagyszerű lenne ha bemoldalt is készitenél, bár 1930 elötti időszak már nincs megadva ugy hogy én azt választottam és beirtam hogy azért még az elött is születtek emberek. Lehet hogy azóta a szerkesztőség is rájött errre??????

    Erikám, sajnos azokon a helyeken nem igen jártam tehát sokat nem tudok segiteni, bár nagyon szerettem volna

    Ancsikám köszi a napi programot, megpróbálom az időmet ugy beosztani hogy legyenb a zenehallgatásra is egy kis időm.

    Este jövök mindenki vigyázzon magűára 

    előzmény:
    ovics (261)
    2005-09-09  08:01
  41. 2005. szeptember 9. 08:01261.

    Jó reggelt!

    A helyszinek Éva:Hajduszoboszló,Bp. Üllői út,Ernő utca,Martos Flóra u.,Vezér utca,Orló u.A Szamuely utcai leányiskolába jártam,majd a martos Flórába,gimnáziumba a Teleki Blankába,főiskolára a Kereskedelmi,Vendéglátó és Idegenforgalmiba.

    Az úttörő ahol tud segit......

    előzmény:
    Becsület (249)
    2005-09-08  22:53
  42. 2005. szeptember 9. 07:51260.

    Szervusztok kedves topiktársaim....

    Gondolatok:

    Az egyik ember azt mondja,amit tud,a másik azt, amit gondol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2005. szeptember 9. 07:41259.

    A vidámság, a jó humor pedig még fiatalít is!! persze nem mintha itt bárkinek is szüksége lenne rá:o))

    Ma este a Petőfi rádióban:

    21:04Kabaré lexikon Műsorparódiák
    Műsorvezető: Varga Ferenc József1. Hofi Géza: Rádiósparódiák, 2. Sinkó Péter: Calypso 873 (Kern András, Gálvölgyi János), 3. Majláth Mikes László: 30 perc alatt a Föld körül (Éles István, Majláth Mikes Lászl&oacute, 4. Kövesdi Miklós Gábor: Véleménycsere (Csiszár Jenő, Gálvölgyi János, Kern András, Nádas György), 5. Varga Ferenc József: TV paródiák, 6. Markos György-Selmeczi Tibor: Reklámok (részlet), 7. Kern András: Bemondom az életem, 8. Gálvölgyi János: Lehet egy kérdéssel több... (Gálvölgyi János, Verebes István)
    Munkatársak: Aranyosi Péter, Kaiser Hajnal, Kerekes Endre, Verseci Klára
    Szerkesztő: Sinkó Péter

    és ha van közöttetek komolyzene, operakedvelő, ma a Mezzo-tv-n 15,45-től Rossini: Tell Vilmos című operáját ismétlik.

    Mára már nem zavarlak benneteket műsorokkal, kívánok mindenkinek jó szórakozást: Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. szeptember 9. 07:34258.

    Szervusztok, jó reggelt kedves 70 felettiek!

    Mivel a zene kortalan és ráadásul meggyőződésem, hogy szeretitek is hallgatni, hoztam egy kis csemegét. Ezeknek az előadóknak a hangja -engem legalábbis- úgy gondolom egy kicsit visszavisz minket az időben és néha olyan jó nosztalgiázni nem?

    a műsort a Petőfi rádióban halggathatjátok meg ma:

    18:01Slágermúzeum Km.: Paul Anka, a Les Aiglons együttes, Billy Bland, a Beatles, Pat Boone, Ray Charles, Petula Clark, Karl Denver, Mary Ford, Ivory Joe Hunter, Bob Luman, Mitchell Legrand zenekara, Eddie Mitchell, Wencke Myhre, Patti Page, Bobby Ridell, Mike Sarne, a Shadows együttes, Nancy Sinatra és Lee Hazlewood, Caterina Valente, Bobby Vinton, valamint a Violents együttes
    Műsorvezető: Varga János
    Szerkesztő: Tari Viktor

    Jó szórakozást és főleg kellemes, szép emlékeket kívánok Paul Anka és a többiek hallgatásához: Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_357707
    Torolt_felhasznalo_357707
    2005. szeptember 9. 06:44257.

    Szépjó reggelt mindenkinek :o)))

    Rózsimama nagyon jó olvasni soraidat, a bolcsesség sugároz beloluk és még valami más, nagyon pozitív fluidum. Ha képre változtatnám, akkor olyasvalami lenne, mind ez a kép, amit ide tuztem a kapcsolódó képekbe ;o)))

    udvozlettel :*) SunÁgi 

     

    előzmény:
    Rozsimama (254)
    2005-09-09  03:00
  46. Torolt_felhasznalo_327798
    Torolt_felhasznalo_327798
    2005. szeptember 9. 05:47256.
    szia jó reggelt csak most 1-2hete van probléma nagyon jó volt a upc nem tudom mi történt .lehet ,hogy túl terhelt.a hálozat sajnos nem értek hozzá.az unokám hivja öket igérik,hogy ki javitják.nem probléma csak sajnos akkor nem tudok irni.még a leveleket sem tudom olvasni.meg nem tudnak néha hivni.
    előzmény:
    marrrti (242)
    2005-09-08  21:04
  47. 2005. szeptember 9. 03:23255.
    Draga Eva!! Hogy koszonjem meg aranyos soraidat? Ilyen fogadtatas!!
    SZIVBOL KOSZONOM, csak ezt tudom mondani!
    A szep bemutatolapodat is megneztem am! (bocsi, nekem egyenlore me'g nincs---de majd---)
    A weblapod, a vizesessel meghatoan szep! En is nagyon szeretem, --alltalaban minden vizet szeretek, Februari vagyok. :-))
    Voltam mar parszor a Hawaii szigeteken, ott vannak am szep vizesesek!! Amint megtanulom, beteszek majd kepeket Neked.
    Sok evvel ezelott jartunk Ausztriaban, szinten gyonyoru erdei patakok es vizesesek mellett.
    Te is es novered is nagyon ismerosnek tuntok nekem, Talan majd priviben megirod nekem, hogy hol jartatok iskolaba, es hol nyaraltatok gyerek korotokban? Ugye, a neved az a ferjezett neved? Nagyon erdekes lenne, ha ismertuk volna egymast, veletlenul, valahonnan...
    Kesobb majd irok reszletesebben,--- megy ---a bridge-party
    Szeretettel udvozollek, Rozsi
    előzmény:
    Becsület (183)
    2005-09-06  08:44
  48. 2005. szeptember 9. 03:00254.
    Sziasztok "kis" es "nagy"lanyok!!
    Ket napja jottem be eloszor ide a Timike noszogatasara, kisunokam neve alatt, de most mar megvan a kulon "onallo" nevem is!!
    Nem volt nehez beiratkozni.

    Annaler es Marrti;---HOGYAN csinaljatok azokat a remek osszecsuszott kepeket?? Kerem a "receptet!!"

    Annaler Kedves, megneztem a bemlapodat, --bizony NAGYON erdekes!
    Arra a megjegyzesedre, most ugy Teged latnak Teged, mintha csak hazvezetono "haztartasbeli" lennel................. megmondom miert:
    MERT HAGYOD HOGY AZT HIGYJEK ROLAD, Kislanyom !!--- Biztosan remek haziasszony vagy, es elkenyezteted a tarsasagot. Nincsen abban semmi rossz, de, hat, ....akkor igy neznek Rad.

    Mi lenne, ha pl. naponta 3-4 orat a varosod konyvtarjaban mint "Onkenytes"-Volunteer dolgoznal?
    Vagy pedig, itt egy otlet= hivd ossze az osszes ismeroseidet es barataidat es alapitsa'tok meg a Pecel-i Opera Klub-ot.
    En magam is betartozom egy ilyen kedves egyesuletbe, --minden masodik pentek este talalkzunk valamelyik "tag" hazaban, es lejatszunk egy opera "magno"-t, vagy DCD-t. A felvonasok kozben eszegetunk valamit, --mindenki hoz magaval valamit a "batyu"-ban.
    Ne haragudj, Kedves hogy beleszoltam az eletedbe, --csak megutott ez a bizonyos dolog a bemlapodon.----
    A Domingo Forumod remek!! Sokat lehet tanulni belole! Lattam, az en kis Timikem is belekotyogott mar,.... o" is imadja a zenet.

    En bizony, nem birok itthon lenni sokaig! 3x egy heten volunteer vagyok, 1x a helyi korhazban, 1x meselni jarok az oviba, es 1x egy heten bridzset tanitok.
    Nekem az a bajom, hogy sosincs eleg idom mindarra amit tenni szeretnek.

    Lanyok,---csak azt mondhatom, E'LJETEK!!! Teljesen, es ha lehet boldogan. A nyugdijas evek azok, amikor mar SENKI sem mondhatja Nektek, hogy mit tegyetek a nap oraival. Mozogni kell, elni KELL!!

    A helyi Magyar Klubbjaink mar kezdenek szervezkedni a
    Magyar 1956-os forradalom megemlekezesere.
    Nagyon sok szep eloadas, filmek es programmok lesznek ezen az immar 50!!!-eves evfordulon.

    Koszonom Mindazoknak akik irtatok nekem, mindig boldogan olvasom kedves soraitokat.

    Ma'ra bucsuzom, Rozsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2005. szeptember 9. 00:51253.
    nem haragszol, amiért ezeket elloptam tőled?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (250)
    2005-09-08  23:15
  50. 2005. szeptember 9. 00:43252.
    voszont kivánom neked és mindenkinek! Szép volt ez a mai nap, sok mindent tanaithattunk Hildának, jó érzés 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357707 (251)
    2005-09-09  00:13

Címlap

top