Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmúltam 70 éves!!!!

Becsület
Létrehozva: 2003. október 12. 19:21
Ahogy néhány hónapaja lapozgatom a Fórumot szinte minden korosztálynak van topikja.
Mi, akik túl vagyunk a 70-en még nem hagyjuk leírni magunkat, mert minket is érdekel sok minden. Szeretjük az életet, jó magam szeretem a fiatalokat, szeretem a családomat és jól esik hallani vagy olvasni ha mások is igy vannak ezekkel. Szeretem a gyerekeket, szívesen olvasnék unokákról, dédunokákról, hiszen nincs szebb dolog mint egy babáról mesélni és együtt örülni annak, hogy milyen aranyosan gyarapodnak, másznak, megteszik az első lépéseket, stb.stb.
Nekem ugyan nincs unokám csak egy gyönyörű nagy lányom aki rengeteget dolgozik, de nekem Ő még mindig a kicsi lányom és amíg élek az is marad. Nem csak az unokákról, dédunokákról lehet beszélni, hanem a gyermekeinkről, és általában a családunkról, ha meg valakinek sajnos nincs, akkor talán szívesen venné ha esténként, vagy bár mikor itt szót válthatna egy korban hozzá illő életvidám emberrel, aki megérti a problémáit, akivel megbeszélheti az elképzeléseit, megvitathat egy fimet, egy könyvet, vagy Isten bocsá' egy ebédről, vacsoráról cseveghet, vagy elmondhatja hogy is jutott ide közénk.

Kérem szépen az ifjakat akik veszik a fáradságot és esetleg elolvassák ezt a pár indító sort, vegyék rá a szülőket, nagyszülőket hogy üljenek a gép mellé és beszélgessenek amikor ők nincsenek otthon és nem használják a gépet. Higyjék el szívességet tesznek az időseknek ha rábeszélik őket a "TÁVBESZÉLGETÉSRE"
Egyáltalán nem ördöngősség megtanuli, hiszen jó magam betöltöttem a 76-ot és lám itt vagyok és nagyon szeretem ezeket az órákat amit a különböző témák olvasásával töltök. Remélem hamarosan lesznek akikkel beszélgethetek.
  1. 2005. szeptember 6. 23:57201.

    Örülök, hogy  ez az topik oldal ilyen jó.Igaz, hogy én csak véletlenül találtam rá, mivel szeretek bolyongani a neten.Még nem győztem minden elöző hozzászólást elolvasni,de elmesélem, hogy a legkisebb unokám 3éves korában mutatta meg a nagyinak, mármint nekem, hogyan kell beinditani a gépet a megadott jelszóval. Mivel olvasni még nem tudott igy odabökött a betükre, hogy ezt meg ezt kell megnyomni. Hát eleinte én is csak a legegyszerübb játékokkal játszottam, mint pl a leforditott kártyalapok kép utáni megjegyzése. Most már a Dáma és a Piramis játékokat is szivesen játszom. Benéztem a g.portálra is, amit Éva nyitott "becsület" de sajnos nagyon elkalandoztam. Majd legközelebb ujra folytatom. Sajnos még egy kicsit kinai a szöveg, de abban bizom, hogy majd csak belejövök, mint a többiek, akik itt írtak. Üdv egy 67 éves.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. szeptember 6. 23:13200.

    Sziasztok, joestet!

    Nem tudom, lehet e itt tegezodni..en "meg csak" 31 eves vagyok, de napok ota olvasgatom a topicot, es olyan jo erzessel tolt el! Fantasztikusak vagytok :o)

    Az en anyukam 55 eves, de a Hifi tornyomat is a zsinorjanal huzta ki, amikor ki akarta kapcsolni..a telefonjat sem tudja kezelni, csak felvenni, ha hivasa van..En igy is imadom, mert az anyukam, de mit nem adnek, ha ilyen talpraesett lenne, es erdeklodo, mint itt pl. Becsulet, Timi nagymamaja..

    Torokszorito, ahogyan a II. Vilaghaboru idejerol irtok..milyen lehetett atelni? Fel sem foghatjuk..

    Kivanok minden kedves Topiclatogatonak jo egeszseget, es tovabbi szorgalmat, hogy ide irjanak.. Jo olvasni! Tovabbi szep estet!

    Ildi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. szeptember 6. 22:52199.

    Szép estét mindenkinek.

    Köszönet a versért és a műsorajánlóért is. szeretjük mind a kettőt a verseket is és a kellemes zenét is.

    Ma sajnos csak ilyen későn tudtam ide érni, de igérem éhogy holnap korábban leszek. Mindenkinek nyugodalma szélp jó éjszakát kivánok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. szeptember 6. 21:18198.

    Szia Sárimama!

    Örülök, hogy véletlenül Rád találtam:o)) Akkor itt tudunk néha találkozni? írjál, biztosan jó beszélgetőtársakat találtál itt: Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327798 (191)
    2005-09-06  09:16
  5. 2005. szeptember 6. 21:17197.

    Szép jó estét kívánok Mindenkinek!

    Élnék BecsÉva szavaival és máris másolnék Nektek is ide a holnapi rádióműsorból két olyan műsort, amit azt hiszem akik szeretnek szép régi dallamokat hallgatni, szívesen veszik:

    Petőfi rádió:16:01A Rádió Dalszínháza 
    I. Kálmán Imre-Kulinyi Ernő: A cirkuszhercegnő
    Km.: Németh Marika, Korondy György, Palcsó Sándor, a MR Énekkara és Szimfonikus Zenekara, vez.: Bródy Tamás

    18:46Szimfonikus könnyűzene Bágya András szerzeményeiből Szimfonikus könnyűzene Bágya András szerzeményeiből
    a./ Nyugtalanság - szvit b./ Szerenád

    További szép estét, remélhetóleg van közöttetek, akinek holnap délután néhány szép dallamokat találtam az újságban: Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_357707
    Torolt_felhasznalo_357707
    2005. szeptember 6. 20:09196.

    Keresztmami én elhiszem, mert nekem is elkonnyeztek szemeim, amikor Rozsimama beírását olvastam :*)

    Rózsimama sok szeretettel koszontelek Pozsonyból :o) Remélem sok alkalmam lesz még olvasni téged ebben a topikban  

    Viharfelhocske, látom nem vesztél el teljesen  nagyon orulok hogy itt látlak  

    Szép jó estét mindenkinek   SunÁgi

    előzmény:
    Becsület (183)
    2005-09-06  08:44
  7. 2005. szeptember 6. 17:23195.
    Kedves Rózsimama, sok szeretettel gratulálok névnapod alkalmával....ugye Rozália vagy? Az meg vasárnap volt....Kérlek, írjatok sokat a régi élményekről, olyan jó olvasni...igaz én 1 "kicsit" fiatalabb vagyok nálatok, de az 50-es évek végéről, végétől már nekem is vannak emlékeim....Én csak ma olvastam Meniről, reggel, s azóta egyfolytában gondolok rá...tudjátok, őszinte vagyok, megfordult a fejemben, hogy vajon nem átverős topik e.....izgulok ezért a kislányért, bár én nem írtam neki....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. szeptember 6. 17:03194.
    Mi hír  műtétrőL?
    előzmény:
    csippi*** (184)
    2005-09-06  08:45
  9. 2005. szeptember 6. 11:19193.
    Én már a másik topicon is irtam neki, privit is, és nagoyn jó, hogy hirt adtál a műtét mai dátumáról. Akkor ma egész nap rá fogok gondolni, hátha lehet erőt átküldeni nekiBizaakodjunk!!!!
    előzmény:
    csippi*** (184)
    2005-09-06  08:45
  10. 2005. szeptember 6. 11:15192.

    Szép napot mindenkinek!

    Ezt Zsóka irta a másik topicon, biztosan ne mahrgszik, ha átmásolom, olyan kedves.Nemes Nagy Ágnes: Nyári rajz

    Hogy mit láttam? Elmondhatom.
    De legjobb, ha lerajzolom.
    Megláthatod te is velem,
    csak nézd, csak nézd a jobb kezem.

    Ez itt a ház, ez itt a tó,
    ez itt az út, felénk futó,
    ez itt akác, ez itt levél,
    ez itt a nap, ez itt a dél.
    Ez borjú itt, lógó fülű,
    hasát veri a nyári fű,
    ez itt virág, ezer, ezer,
    ez a sötét gyalogszeder,
    ez itt a szél, a repülés,
    az álmodás, az ébredés,
    ez itt gyümölcs, ez itt madár,
    ez itt az ég, ez itt a nyár.

    Majd télen ezt előveszem,
    ha hull a hó, nézegetem.
    Nézegetem, ha hull a hó,
    ez volt a ház, ez volt a tó.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_327798
    Torolt_felhasznalo_327798
    2005. szeptember 6. 09:16191.
    szia ha majd van idöd nyugodtan irj most én is dolgozom egy sort.üdv
    előzmény:
    Becsület (189)
    2005-09-06  09:12
  12. 2005. szeptember 6. 09:13190.
    Most sajnos be kell fejeznem mert mennem kell, de este ujra itt leszek Mindenkinek nagyon szép napot és jó egészséget kivánok  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. szeptember 6. 09:12189.
    Örülök hogy ide látogattál kérlek gyere gyakran és segitsük egymást a gép-kezelés rejtelmeibenm is.
    előzmény:
    Bolya50 (180)
    2005-09-06  07:11
  14. 2005. szeptember 6. 09:09188.
    Én is boldog vagyok hogy ebben a korban ilyen állapootban vagyok és nagyon szeretném ezt még igen-igen sokáig megtartani. Olvasd el Rozsika irását és meglátod 90 felett is vannak "Fiatalok" Ölülnék ha gyakran idelátogatnál
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327798 (179)
    2005-09-06  05:06
  15. 2005. szeptember 6. 09:00187.

    Már hogy ne emlékeznék Rád. Még emaileket is küldtem képekkel illetve irásokkal, remélem megkaptad.Nagyon szépek a fotók amiket itt küldtél.Már nekem is van gépem és hősiesen gyakorlom a fényképezés  rejtelmeit. A bemoldalamon meg is nézheted miket készitettem eddig, igaz ott csak pár darab van.Ezeket a képeket én készitettem, a Tesókám  illetve az én lakásom lablakából

    Kérlek ha lehet gyere gyakran mert azt hiszem egy okunk van arra hogy a másik helyről kicsit eltávolodunk.

    előzmény:
    viharfelhő (181)
    2005-09-06  07:31
  16. 2005. szeptember 6. 08:54186.

    Sziasztok! Belátogatok a régi kedves ismerősökhöz,bár én még "pelenkás" vagyok

    /de ugye azért nem hagytok cserben bennünket a régi topikon sem???????? /

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. szeptember 6. 08:52185.
    sok ölelét küldünk, és jobbuzlást kivánunk szeretettel ismeretlenül is
    előzmény:
    csippi*** (184)
    2005-09-06  08:45
  18. 2005. szeptember 6. 08:45184.

    sziasztok!

    Most floodolni fogok, de biztosan olvastátok már meni topicját, a megtámadott a gyilkos kórt. Ma műtik és nyitottam a szeressünkben egy topicot álljunk meg egy percre-meni címmel, hogy ott küldjünk egy-egy ölelést neki.

    szeretném, ha sok-sok ölelés jönne össze. Segítsetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. szeptember 6. 08:44183.

    Nem fogjátok elhinni, de könny-fátyolos lett a szemem!!
     Drága Rózsika!
    El sem tudod képzelni mekkora örömöt szereztél azzal hogy irtál. Tudtam én valahol a kis gondolataim legmélyén hogy bizutosan lesz aki nálam idősebb és mégis szereti az életet és az embereket és főleg nem hagyja hogy az évek mulása elzárja a nagyvilágtól.

    Tiszta szívből kivánok nagyon szép, boldog, megelégett hosszu életet, hogy Timi és mi is hallgathassuk, olvashassuk régi élményeidet. A Világháborut én is végig csináltam,Budapesten nagy részét a végén pincében, de hálát adok a jó Istennek hogy a családomból mindenki életben maradt és a kicsi otthonunk sem ment tönkre - az ablaktöréseket leszámitva, amit egy gyujtóbomba okozott. Ott landolt a lakásunk felett a padlástérben, de ott is vigyázott ránk a mi őrangyalkánk mert olyan hideg és deres volt minden hogy nem tudta meggyujtani a padlás gerendáit, csak óriási füsttel töltötte meg a ház udvarát.

    Azt hiszem órákig tudnék irogatni, de most el kell mennem, mert hála Istennek a Nővérkém - aki most juliusban töltötte a 81. évét - vár rám. Még azért elmondom, hogy van egy kislányom, aki jövő honapban tölti be az 50. évét. Ő a mi mindenünk. mi hármunkból áll ma már csa a család. A Tesókám is én is özvegyen élüónk én 31 Ő 35 éve, a Lányom meg nem ment férjhez, mert itt ha valaki dolgozni tud annak már magánéletre, családra nem igen jut ideje, ha azt akarja hogy az állása megmaradjon.

    Rózsikám arra kérlek hogy minél gyakrabban irogass nekünk és fogadd szeretettel jókivánságaimat, Éva

    Timike kérlek naponta biztasd Nagyikádat az irásra és Te is gyere minden nap. Biztosan sok érdekességet fogunk megbeszélni itt az "ÖREGEK" Bézd meg a bemoldalamat, nincs levédve jelszóval ott megtalálja Nagyikád a Tesókám és az én fényképemet is, és örömmel vennénk ha Te is küldenél magatokról képet.

    További nagyon kellemes napot kivánok sok szeretettel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. szeptember 6. 08:10182.

    Szervusztok, szép napot kivánok...Úgy örülök, hogy Évike topikjába ennyi szerető ember gyűlik össze.

    Drága Rózsimama, akkor itt te vagy a korelnök ugye? Lécci regisztrálj be, s akkor még könnyebben tudsz ide jelentkezni.Olyan jó olvasni soraidat....Én is emlékszem még a régi rádiónkra, amit 1 oldalba vágással kellett noszogatni, én meg javítgattam.....Az én anyukám sajnos már nem tud hozzászólni a betegsége miatt, pedig amikor ez a topik indult, ő is lelkes volt. meséltem neki, hogy újra "élet" költözött ide, sa mindenkit szeretettel üdvözöl ő is...

    M.Ági írta, hogy, kezdjek itt is napindítót....nem fog zavarni benneteket? de akkor gondolatok címmel, jó?

    Én este nem tudok ilyen sokáig fennt maradni mint a többiek, csak reggel vagyok "aktiv"

    Teljen jól a napotok!!!! Tengeren túliak, még pihenjetek:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. szeptember 6. 07:31181.
    Jó reggelt! 
    Nem tudom emlékszel-e még rám a másik topikból?
    Ha igen nem lepődsz meg ha azt írom, rossz a topik címe. Miért nem azt adtad, hogy örök ifjak találkozó helye? 
    Ez jobban illene hozzád!

    Hoztam egy-két  fotót
    Legyen kellemes a napotok!
    előzmény:
    Becsület (1)
    2003-10-12  19:21
  22. 2005. szeptember 6. 07:11180.
    Szép jó reggelt kivánok Mindenkinek! Bár én még csak 51 múltam a napokban, mégis nagyon örülök, hogy az "idősebb" emberek ilyen nagyszerüen kezelik a számitógépet! Megmondom őszintén, hogy ismerek olyan embereket, akik tőlem sokkal többet tudnak a számitgépről, mint én. Kivánom, hogy minél többen jöjjenek és mutassák meg a fiataloknak, hogy még ők is tudnak a mai kor új vivmányaival bánni. Legyen mindenkinek szép napja!
    előzmény:
    Becsület (1)
    2003-10-12  19:21
  23. Torolt_felhasznalo_327798
    Torolt_felhasznalo_327798
    2005. szeptember 6. 05:06179.
    szia gratulálok nagyon aranyos vagy igazán kedves tóled ,hogy tudod kezelni a gépet .Tudod azt hiszik a fiatalok,hogy ök nem lesznek idösek.mikor nem rég kezdtem én is egy fiatal kis lánytól tanultam.igy gépen keresztül,olyan jó érzés még most is áldom érte.sajnos már nem ir. sok-sok sikert és jó szorakozást kivánok.
    előzmény:
    Becsület (1)
    2003-10-12  19:21
  24. 2005. szeptember 6. 04:25178.
    Talán most már e lfogok tudni aludni, elmegyek. Nektek szép napot kivánok! Vagy inkább már szép estét, igaz?
    előzmény:
    TimiXrated (175)
    2005-09-06  03:24
  25. 2005. szeptember 6. 04:23177.
    ezeket a dalokat már mostanában néha-néha ujból lehet hallani, nosztalgiaműsorokban.
    előzmény:
    TimiXrated (173)
    2005-09-06  03:06
  26. 2005. szeptember 6. 04:21176.
    jó ötlet, de már ez is jó, hogy te közvetitel.
    előzmény:
    TimiXrated (175)
    2005-09-06  03:24
  27. 2005. szeptember 6. 03:24175.
    ra fogom venni, hogy iratkozzon be egy sajat "nick"-je alatt!!!!
    előzmény:
    TimiXrated (174)
    2005-09-06  03:23
  28. 2005. szeptember 6. 03:23174.
    Most en vagyok, a Timi------
    csak azt akartam mondani, hogy latom a NL orajan, nalatok most hajnal korul (1/2-4?) van, de itt, este 7.-
    Nagy az idokulonbseg.

    Koszonom, hogy olyan kedvesen irtal Marrti!!
    nagyinak van laptopja, no meg a "cell"-telefonja is amin szinten van kicsike computer..
    Egy dolog amit UTAL, az a computeres lovoldozo, hangos jatekok.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2005. szeptember 6. 03:06173.
    Kedves marrti!
    Bizony, igazad van.
    Es tudod, emlekszem az elso radionkra is?!! Fullhalgaton keresztul lehetett remek recsegeseket hallhatni!! Persze apame' volt az "elsobbse'g", o" csavargatta folyton azt az EGY gombot rajta....

    de, azert, a II-ik vilaghaboru idejen mar volt am szep nagy Tungsram radionk is Pesten! Emlekszem, akkoriban nagy titokban halgattuk a Londoni BBC-t, es vartuk, hogy a bombazasok veget erjenek.
    Mi a Varosligetnel laktunk, es elvesztetuk a hazunkat az elso szonyegbombazas alatt.
    Onnan az Opera melle menekultunk a nagynenem hazaba, es ott toltottuk a pinceben az egesz ostromot.

    Es gramafon, az is volt! Kezzel kellet csavarni, de lehetett villany nelkul hasznalni. Neha me'g a pinceben is tancoltunk!!!
    Jajj de fura az ember agya---most, hogy ezt irom, hirtelemben eszembe jutott egy-ket 1945 koruli "slager"==
    "valahol Oroszorszagban (Karady Katalin) es "almaimban valahol mar jottel felem..."
    trallala
    Mi a haboru utan Ausztriaba menekultunk, es onnan hamarosan az USAba.
    Most Californiaban elunk.
    Meddig? Ki tudja.
    Latod, milyen borzalmas dolog tortent most New Orleansban is, hany ember halt meg, 100,000-en hajlektalanok........

    Holnap meg---azt sem lehet tudni. Mar regota "josolnak" egy jo nagy foldrengest Californianak.
    A Jo Isten kezeben vagyunk mindannyian.
    szioka, Rozsi
    előzmény:
    marrrti (172)
    2005-09-06  02:00
  30. 2005. szeptember 6. 02:00172.

    Szervusz Rózsi, ott a messze távolban!
    Nagyon örülök, hogy megtaláltad a mi topicunkat, és hírt adtál magadról. Reggel, ha a többi topictárs beköszön, hasonlóan jókat fognak kivánni neked, mint most én.

    Fanasztikus dolog a világ gyors fejlődése, az informatika. El sem hinném, hogy még 91 éves topictársunk is lehet, akinek sok mindent, hireket, emlékeket hozhat, vihet az internet
    Gyerekkorod nagy újdonsága lehetett a rádió, a mozi, ma pedig Európában irok neked, és te szinte ugyanabban a pillanatban olvashatod. Hitted volna ezeket a csodákat régen? Ilyet elképzelni sem tudtunk.
    Nézz be hozzánk gyakran, írd le, mi érdekel, milyne hírekkel örvendeztethetünk meg innen, Magyarországról téged.

    Szeretettel üdvözöllek!

    előzmény:
    TimiXrated (171)
    2005-09-06  00:32
  31. 2005. szeptember 6. 00:32171.
    KOSZI!!!!!

    Szoval, akkor nem fogtok haragudni ha az en edes nagyim szinten bepocogtet egy par sort?
    Rozsimami 92 eves volt Februarban. Olyan okos, es en en ugy IMADOM, hogy csak na!!!
    Nem akar beiratkozni a forumra.
    Na, most o" ir:


    Kedves Lanyok, Asszonyok! A nagy messzesegbol kuldom szereto jo kivansagaimat mindannyiotoknak.
    Immar tobb mint 60 eve, hogy Amerika foldjere leptunk draga jo urammal, aki, sajnos mar nincs velem.
    Sok viszontatsagon keresztul felneveltuk gyermekeinket, mindegyik megallta a helyet a tarsadalomban.
    Gondolok am sokszor regi baratnoimre, a szep Magyarorszagra, de hatrafele menni nem jo.
    Csak azt mondom Nektek is, es unokaimnak is, hogy nem szamit hany evesek vagytok, nezzetek elore! Bizzatok az Urban, es foleg---vigyazzatok az egeszsegre, mert annelkul nincs igazi elet.
    Szeretettel zarom soraimat, Rozsi
    előzmény:
    Becsület (157)
    2005-09-05  08:33
  32. 2005. szeptember 6. 00:11170.

    Szeretettel üdvözlöm én is a topik indítót Évikét!

    Hálával gondolok rá és még egy pár olyan emberre, akik felkaroltak pár héttel ezelőtt, amikor még kis uttörő módjára meglapultam közöttük. Igazán jól esett a bíztató szó, a segítség. A barátok nélkül az ember semmit nem ér. Egyedül nem megy... mondja a régi sláger is.

    Össze kell fognunk és szeretni a másikat a rigolyáival és a másságával is. Előbb, utóbb rá fog jönni, hogy kell valaki akihez szólhat, beszélhet, próblámájához segítséget kérhet, mégha csak igy az éteren keresztül is.

    Kívánok Évikének munkájához erőt, egészséget! Legyen mindig ilyen tettrekész és segítse a rászorulókat - ugyanúgy mint ahogy engem is. -

    A többi társnak is kívánok minden jót, és legyünk továbbra is ilyen kedves család mint most!

    Ha tudnám, hogyan kell olyan szép képeket felrakni, tudjátok olyan csillogó-villogó kedves alakokat, meg virágokat, akkor most azt tennék fel. Sajnos, odáig még nem értem el, de meg fogom azt is tanulni. Ahogy ismerlek benneteket segíteni is fogtok ebben.

    Igaz, én még nem vagyok annyi éves, mint a címadó topik, de veletek vagyok, és ha számítatok rám, szívesen szólok hozzá témáitokhoz is.

    Szeretettel:

    Hilda1949

    Azért egy pár szál virág sikerül         mert úgye, páratlanul illik átadni a virágot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_242246
    Torolt_felhasznalo_242246
    2005. szeptember 5. 23:33169.

    SZERVUSZ KEDVES TOPIK INDITO !!!!

    NAGYON NAGY SZERETETTEL OLVASOM A LAPODATT ÉS AZT HOGY EGYRE CSAK GYÜLNEK AZOK AZ EMBEREK AKIK SZERETNEK TÉGED ÉS TISZTELNEK MERT TE VAGY KÖZÖTTÜNK A BÖLCSEK BÖLCSE.

    ENÉL TÖBBET NEM IROK MERT AMIT IRNÉK AZT MÁSOK MIND ELMONDTÁK,UGY HOGY KIVÁNOK NEKED NAGYON SOK ERÖT EGÉSZSÉGET.

    SZERETETTEL  michel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2005. szeptember 5. 23:27168.
    Köszönet a szép versért. Igen kellemes dolog ilyet olvasni lefekvés elött. Gyere máskor is. szeretettel látunk.
    Most mindenkinek nyugodalmas  jó éjszakát ésm szép álmokat kivánok, a holnapi viszont látásra. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_300413 (164)
    2005-09-05  21:20
  35. 2005. szeptember 5. 23:21167.
    ..... és mi fogadjuk örömmel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_300413 (164)
    2005-09-05  21:20
  36. 2005. szeptember 5. 23:20166.

    Jó kis topic, reggel némesével ébredünk, este szép szavakkal alszunk el.

    Szép álmokat mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_300413 (164)
    2005-09-05  21:20
  37. Torolt_felhasznalo_357707
    Torolt_felhasznalo_357707
    2005. szeptember 5. 23:00165.
    Szépjó estét, jó éjszakát és szép álmokat mindenkinek :*) Nagyon kedves társaság kezd itt osszejonni   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2005. szeptember 5. 21:20164.

    Ezt ajándékba hozom Nektek, szeretettel:

    Lénárd József:
    Öröme légy önmagadnak

    Amilyen vagy a világon, egyetlen.
    Életed tiéd, titokzatos érték.
    A létezés örömét énekelték,
    mikor születtél, könny volt a szemekben.

    Öröme légy önmagadnak, úgy, szépen,
    ahogy a szívben az összhang: Mindenség.
    Legyél, ki az örömöt akarod még,
    és akard, hogy magadban elmélyedjen!

    Ki örüljön neked, ha nem ismered
    saját örömöd, mely benned született?
    Éld tudatosan lelked létezését!

    Saját magadra vigyázz, nincs több sehol.
    S ha az öröm hangja vágyva hozzád szól,
    ne csukd be sohase lelked vágyszemét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2005. szeptember 5. 21:13163.
    Ha viszi a géped a minuszos dvd-t, akkor viszem a Domingót a találkozóra.
    előzmény:
    Becsület (162)
    2005-09-05  20:58
  40. 2005. szeptember 5. 20:58162.

    Nagyon örülök hogy kezd éledezni a topikom. NagyiÁginak i9s irtam, mert el van havazva a gépével ugy hogy nem igen tud a topikra jönni, de a talira mindenkélppen jönni akar-és megirtam hogy ide is nézzen majd be. Most megyek az 50 felettibe de jövök majd vissza

    Marrrtika ha lehet én kérem a DVD-t

    előzmény:
    marrrti (161)
    2005-09-05  20:30
  41. 2005. szeptember 5. 20:30161.
    A tegnap este  Duna tv-n vetített Domingó koncertet dvd-re vettük. Ha valakait érdekel, szívesen átküldöm. Míniszos dvd-lemezzel megy, csak azokon a gépeken tudjátok lejátszani, akinek a gépe viszi a minuszost.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2005. szeptember 5. 20:29160.

    Jóestét mindenkinek!

    Csak bekukk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2005. szeptember 5. 18:54159.

    Szijjjaasztok kedves ismerősök, újak, és régiek!!!! Annyira örülök, hogyújra indul ez a topik is....a szókimondást különösen szeretjük.....márrrtiÁgi szólt, hogy nézzek be...mindjárt be is teszem a kedvencek közé....

    Nagyon fáradt vagyok, reggeltől idáig takarítottam, de még sok van....

    Most hallottam a tv-ben a szörnyű szerencsétlenséget Ausztriában...rettenetes...

    Szóval előfordulok majd itt is, reszkessetek.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_648174
    Torolt_felhasznalo_648174
    2005. szeptember 5. 17:33158.

    Szia drága Becsévi!

    Hát én csak olvasgatom a topicokat gyanutlanul, egyszercsak ráakadtam a te indítódra. Picit visszaolvastam, hát látom, hogy a mi topicunkból is be-be szökik valaki. Nagyon aranyos társaság jött itt is össze, gratulálok nektek!

    Kevés a szabadidőm, de időnként bekukkantok hozzátok is, ha megengeditek, jó?

    Sok puszit neked és ismeretlenül a többieknek is. Éva

    előzmény:
    Becsület (1)
    2003-10-12  19:21
  45. 2005. szeptember 5. 08:33157.

    Ügyes kis népmesét irtál. Látod itt hálás olvasókra találtál. Örömmel látunk bár mikor is jössz és irogatsz. Ami pedig az ugynevezett kiványcsiságot illeti., hát itt kishazánkban bizony előfordul. Aztán a válasz???? "Van aki bevallja, van aki tagadja" alapon történik, de ritkaság ha a mi korunkban még "tagadja". Én például büszke vagyok a koromra. És kérem a jó Istent hogy minél hnoszabban hagyja meg nekem az ILYEN  BÜSZKESÉG örömét

    Sajnos most nem tudok tovább maradni, mert megyek a Teskámhoz, de este vissza jövök ujra  Mindenkinek nagyon kellemes szép napot kivánok

    előzmény:
    TimiXrated (155)
    2005-09-04  23:32
  46. 2005. szeptember 5. 08:06156.

    Jóreggelt, vidámat! Máshol esti, itt reggeli mesét lehet olvasni. 

    Valóban nagyon találó, okos népmesék a magyar mesék, nem véletlen: paraszti ravasz ésszel gondolták azokat ki.

    előzmény:
    TimiXrated (155)
    2005-09-04  23:32
  47. 2005. szeptember 4. 23:32155.
    EZ A FOLYTATAS! az alantit olvassatok elobb!!!!!!!



    folyt.---

    Hőj, szegény ember, rajtad még hétszer nagyobb seb van, mint rajtam!
    Megszánta, hát így vigasztalta:
    - Ne félj, majd elmegyek az erdőre, hozok onnan forrasztófüvet!
    Arra ment két nyúl. A medve odaállította őket az asszony mellé, hogy legyezgesség a sebet, nehogy megszállja a légy. Ahogy legyezgették, baltázgatták, rászállt egy légy a vágásra. Az egyik nyúl odacsapott az első lábával, rábaltázott. Az asszony megijedt, elpukkantotta magát. A két nyúl hagyatt-homlok szaladásnak.
    Szembe jött velük a medve:
    - hova szaladtok? Nem megmondtam, hogy legyezzétek?
    - Jój, elő ne hozd, medve pajtás! Gyere velünk, mert a szegény embernek bőrpuskája van!
    Azóta szalad a nyúl, ha meglát egy embert, mert ezt hiszi, hogy bőrpuskája van mindnek.



    előzmény:
    TimiXrated (154)
    2005-09-04  23:31
  48. 2005. szeptember 4. 23:31154.
    Azt elfelejtettem hozzatenni a "bemutatkozom"-hoz, hogy nagyon szeretem a Magyar nepmeseket. Szerintem, paratlanok humorukban a vilag sok-sok nepmesei kozott.
    Ime egy pelda, jot szorakozast

    kiherélt medve

    Volt egyszer egy kis falu, abban lakott egy öregasszony meg egy öregember. Csak két nagy kövér ökröcskéjük volt, meg az erdő alatt egy darabka földjük.
    Egyszer azt mondja a szegény ember a feleségének:
    - Hallod, anyjuk, kimegyek a két szép, erős ökröcskémmel, felszántom a földünket.
    - Jól van, apó, menjen ki, szántson.
    Kocsira pakolta az öreg az ekét, a boronát, befogta a két ökröt, aztán elindult. Annyira szerette a két ökröt, hogy egész úton csak így szólongatta őket.
    - Cselő, hajsz, két erős ökröcském!
    Az erdő szélére érve meghallotta a medve a szegény ember szólongatását.
    - Ni - azt mondja magában -, megnézem már, igazat mond-e a szegény ember.
    Kicammogott az erdőből, és megirigyelte a két ökröt, olyan szépek voltak.
    - Apó, miért olyan kövérek, erősek az ökreid?
    - Azért, medve pajtás, mert heréltek.
    - Ha engem kiherélsz, én is ilyen szép kövér és erős leszek?
    - Egész biztosan, de a herélés fájni fog.
    - Inkább tűrök, szenvedek, de olyan szeretnék lenni, mint az ökreid.
    Lefeküdt a medve, a szegény ember meg fogta a bicskáját, kiherélte az állatot. Fájt a herélés a medvének, csak hánykolódott, jajjgatott.
    - No, szegény ember, ha még holnap is ennyire fáj, akkor én heréllek ki téged.
    Tudta a szegény ember, hogy a nagy seb lassan gyógyul, fájni fog az sokáig. Csak azon tépelődött, mi lesz vele másnap, ha megint szántania kell az erdőszélen.
    Otthon észrevette a felesége, hogy szótlan az öreg, nagyon bántja valami.
    - Mi baj, öregem, mi nyomja a lelkét annyira?
    - Hőj asszony, így és így jártam a medvével. Azt mondta, hogyha fájni fog holnap is, ő herél ki engem.
    Elnevette magát az öreg mama.
    - Ó, öregapó, ezen ne búsuljon! Elmegyek én szántani maga helyett, aztán hadd jöjjön a medve!
    Úgy is volt. Reggel felöltözött az öregasszony az ura ruhájába, még a kalapot is a fejére huzta. Befogta a két ökröt a kocsiba, hajtotta őket. Az erdő szélén levette az ekét a kocsiról, elkezdett szántani. Fütyült, dalolt az eke után. Néha-néha vidáman odarikkantott az ökröknek:
    - Cselő, hajsz, két szép erős ökröcském!
    Nemsokára ordítva, fenyegetve kirontott a medve az erdőből.
    - No, szegény ember, ha te engem kiheréltél, most én heréllek ki téged!
    Megkapta az asszonyt, leterítette a szántásra, húzta le róla a nadrágot, gombolgatta. Egyszercsak nagyot nézett a medve, mert csak egy nagy vágást látott ott, ahol herélni kellett volna.
    - Hőj, szegény ember, rajtad még hétszer nagyobb seb van, mint rajtam!
    Megszánta, hát így vigasztalta:
    - Ne félj, majd elmegyek az erdőre, hozok onnan forrasztófüvet!
    Arra ment két nyúl. FOLYT. KOV
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2005. szeptember 4. 23:18153.

    Szia, azért lassan csak elárulod, hgoy melyik égtájon, melyik világtájon élsz.
    Néha zavaró is lehet, ha tul sokat firtatják a hovatartozásodat, de azt hiszem, hogy Amerikában a személyiségi jogok védelmét a mi szemünkkel nézve tulzásba viszik. 

    Sokszor nem tudom megérteni, bizonyos dolgok megkérdezését miért tartják sértőnek.  Most már álmos, fáradt vagyok, ezért nem irkálok ide konkrét példákat, majd beszélgethetünk meg erről biztosan. Szép álmokat kivánok mindenkinek!

    előzmény:
    TimiXrated (152)
    2005-09-04  22:45
  50. 2005. szeptember 4. 22:45152.
    Sziasztok!
    Koszonom a kedves meghivast.
    Hat akkor eloszor, szeretnek "tisztazni" valamit....
    Mifelenk, egy no" kb. 32 evig "fiatal". Mivel az ATLAG emberi eletet 72-re teszik Amerikaban (amely, a vilagon a legmagasabb atlag---), szoval asszeritnt a kozepkor 35-55 ig van. 55-on felul az atlag amerikai "oreg"-nek szamit. Akkor mar allast is alig kapsz, mert ott vannak a fiatalok mogotted. Es az allami nyo"gdij ma mar 62-nel kezdodik.
    Ez persze nem zarja azt ki, hogy sokan 100 even felul is elnek, csak azt mondhatom:
    FO" az EGE"SZSE"G!!!!!

    A hazassagok 18-23 evek kozott tortennek, "normalisan". Ez azt jelenti, hat te ferjhez mesz 19-20 eves korodban, es mondjuk lesz egy kis lanyod egy even belul, -es aztan az is 20 eves koraban ferjhezmegy es van egy gyereke, akkor te mar 42 eves korodban nagymama vagy. Ez itt a normalis.

    Korrol nem ILLIK egyaltalan beszelni. A torveny abszolute megtiltja, hogy barkit is a KORa, a nepi hattere, a vallasa, a sex (hogy ferfi-e vagy no, vagy egyik sem? )vagy handicap-jei (testi fogyatkozasai) szerint iteljenek meg. Tehat, ezekrol a dolgokrol az emberek nem is beszelnek.
    (na, hat, mondjuk, "nyilvanosan" nem... hogy privatban mi megy vegbe....?? AHHOZ sincs senkinek sem semmi koze!!!!)

    Ezert, nekem a Noklapja Bem-oldala nagyon zavaro, es alapjaban veve tul kivancsinak tunik.
    Tudom, ez egy "kulturalis" differencia, ezert irtam be oda is, amit irtam.

    Na, ezekutan , csak azt szeretne'm most hozzatenni, hogy en szerencsesnek erzem magam, mert eddig minden korosztallyal jol kijottem.
    Sokan (foleg a forumokon) ugy velik, hogy tul szokimondo vagyok. Egyetertek.
    A butasagot nem birom, es beirom a velemenyeimet. Ez is szabadsaghoz tartozik! Ugye?

    Szeretem a szellemes embereket, de egyaltalan nem birom az o"nsajnalatot. Akkor kisza'lok.

    Kedves forumtagok, ha megengeditek, neha beszallok ide is.
    Mindenbol csak a LEGJOBBAKAT kivanom Mindannyiotoknak.
    Puszi, Timi
    előzmény:
    Becsület (141)
    2005-09-03  23:45

Címlap

top