Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. 2008. szeptember 28. 11:17801.

    SZia !

    Köszi jól vagyunk.   Remjélem veletek is minden rendben van. Milánnak sikerült nyerni a fotóversenyen ?  

    előzmény:
    evettke27 (800)
    2008-09-27  12:42
  2. 2008. szeptember 27. 12:42800.

    sziasztok,bekukkantottam,hogy enyém legyen a kerek hsz.

     

    Remélem jól vagytok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. szeptember 26. 13:49799.

    Gondolom véletlenül borult fel a kuka,mert csak egy joghurtos doboz volt benne.   SZofi is mozog,minden este lenyargal 5-8 kört az udvarban .  Meg általában labdázni szoktam vele. 

    Képzeld megtanulta azt,hogy puszit adjon . Olyan aranyos,ha mondom neki ,hogy puszi akkor már adja is az arcomra, de a kezemre is adja.  

    előzmény:
    fokrisz (798)
    2008-09-26  13:44
  4. 2008. szeptember 26. 13:44798.

    Nálunk is szépen kerekedik már Priscilla, de úgy vagyok vele, hogy nála nem baj, sokat mozog, izmosodik is, meg ki tudja, ha mégis megint besikerülnek a kiskutyák, ne legyen nekem megint legyengülve szegényke, mint a múltkor.

    Elvis kenneljét is megcsináltuk ,felül deszkák, feldrótozva jó sok helyen ,hogy közte még véletlenül se tudjon kiugrani, úgyhogy most már nem tud kiszökni. Remélem még időben megcsináltuk és nem lesznek kicsik.

    Szerencsére az etetés megoldódott, kint volt a felirat egy hétig, utána levettük ,de azóta szerencsére senki nem ad nekik semmit.

    Na, nálunk még kukát nem borogattak ,de nem is ajánlom nekik.

    előzmény:
    Kiara*** (797)
    2008-09-26  13:31
  5. 2008. szeptember 26. 13:31797.

    Múltkor elfelejtettem csatolni az újabb képeket SZofiról.   Hát most íme itt vannak.  Ezeken még nem látszik,hogy egy kicsit már hízófélben van.

    MA meg felborította a kukát . Kapott a fenekére újságpapírral. Utánna le volt lapulva, kifeküdt a lépcsőre,nem mert egy darabig bejönni. 

    Még mindig etetik utcáról  a kutyákat ? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. szeptember 24. 15:46796.

    Már megszoktuk,hogy mostanában bent fekszik.   NEm tudtam,hogy már egy hete veszett el a nyakörv.  Jól eltüntette.  

    Hát remélem azért nagyon nem fog meghízni . Februárban majd megint megmondja a doki,hogy kövér,fogyókúráztassuk .  Szofi tavasz óta nem használta a kutyaházát, most,hogy hideg lett már bemegy estére.    

    előzmény:
    fokrisz (795)
    2008-09-23  15:51
  7. 2008. szeptember 23. 15:51795.

    Na, ez a befelé leskelődés ismerős, ezt nekem is eljátsza mindkettő a konyhánál ,de érdekes módon csak amikor hideg van, akkor, tavasszal ezt beszüntetik. Nálunk az ajtónál van egy kis kampó, amit rá lehet hajani az ajtóra, így ha le is nyomják a kilincset, ne mtudnak bejönni. nálatok is ki kéne próbálni valami ilyesmi, hogy ne tudjon bejönni, hátha leszokik az ajtónyitogatásról.

    Múlt hét szerdán veszett el a nyakörv, úgyhogy már holnap letelik az egy hét, de sajna ötletünk sincs, hol lehetne még keresni.

    Lehet, hogy Szofi azért kezd el hízni, emrt ugye tél jön, fázni fog és halmozza a zsírpárnákat, amik melegen tartják télen....majd ha jön a nyár, visszafogy.

    Nálunk most nagy szó, hogy végre bementek az ólba a kuyák, mert mióta a kicsik megszülettek még áprilisban, azóta nem aludtak bent, pedig akkor még éjszaka voltak nagyon hidegek. Éjszaka bekucorognak, va nnekik odarakva egy futószőnyeg, azon alszanak.

     

     

    előzmény:
    Kiara*** (794)
    2008-09-23  15:16
  8. 2008. szeptember 23. 15:16794.

    SZia !

    Akkor lehet,hogy Priss is nemsokára tüzelni fog  . 

    Látom mind2 kutyus rosszalkodik .   Eltudom képzelni,hogy hogyan mehettek,én régebben ezt éltem át mindig amíg Szofit  utcán sétáltattam. Erről egyáltalán hogyan lehet leszoktattni,hogy az utcán ne akarjon odarohanni minden kutyához ?

    Szerintem új nyakörv vétellel még várj 1 hetet,hátha előkerül ami volt.   NEm semmi ,hogy ennyi drágább egy másik doki. Szofi már februárban megkapta a veszettség ellenit,majd legközelebb megint februárban fogja megkapni.  

     

    Itt nálunk már végre nem kell megfagyni. Reggel is olyan 8-10 fok lehetett.   Azért Szofinak amikor hidegek voltak beraktam a házába a pokrócot ,rá a lábtörlőjét és a rongyát  . Mondjuk még most is bennt van a házában. Félek,hogy felfázik,úgyanis a hasán alig van szőr, most kezd neki még csak visszanőlni .

     

    Szofi is rosszalkodott.  Most ,hogy tüzel beengedjük úgyanúgy,mert délelőtt,délután csak 1-2 csepp vér van.  De este már ki van zárva,mert akkor már ömlik belőle a vér.  

    EGyik délután amíg én felmentem lepakolni a cuccomat a szobámba,ő fogta magát és kinyította a spájz ajtót és bement.   Biztos megint a zsírt nyalogatta.   Egyik reggel meg a kenyértartóból gyorsan kilopott egy zsemlét .   Akkor a kamrából kizabálta a tyúkoknak szánt áztatott kenyeret.   Egyébként meg megint kezd elhízni . Ja és egyik nap felállt a mosogató szélére és nyalogatta az egyik koszos edényt  .Meg ezzel az állandó kukázással már megőrjít .  Amikor fagyás volt akkor meg nem bírt meg bent maradni ,hanem ki-be járkált 5 percenként . Az új mániája az,hogy kinyítja az ajtót,kidugja a fejét és ott leskelődik. A hideg meg árad be a lakásba. 

    előzmény:
    fokrisz (793)
    2008-09-23  08:17
  9. 2008. szeptember 23. 08:17793.

    Szia!

     

    Na, tök jó, hogy végre tüzel......Priscilla is elkezdte nálunk szerintem, mert erősen mosakszik ott lent és elég gyakran, de amúgy látni nem látszik semmi folt sehol. Elvis viszont ahol tud, ott ledarálja a kerítést és kiugrik a kennelből, ezért most napközben be van zárva, estére van kiengedve Priscillához, mert akkor hideg van és akkor úgyis inkább csak összebújva alszanak. Remélem most már midnenhol meg tudjuk erősíteni azt a kerítést és Elvis kint lehet majd, nem kell bezárni.

    Múlt héten elvittük őket beoltani veszettség ellen a szomszéd városba, mert a mi állatorvosunk betegszabin van már hónapok óta. Csupán 1400 Ft-al kért többet, mint a mi orvosunk szokott......kicsit leesett az állam. De boooorzasztóan viselkedtek, főleg Priscilla. Kezdődött azzal, hogy induláskor vettük észre, hogy elvesztette a nyakörvét, valahogy megint kibújt belőle......átfésültük a kertet és nem találtuk sehol.....mondom tök jó, hogy a genébe fogjuk akkor elvinni a dokihoz? Aztán szerencsére mentőötletnek eszünkbe jutott a hám, amit még régebben kapott, azt csatoltuk rá. Kellett is, mit mondjak.......míg elvánszorogtunk a kapuig, már az kész tortúra volt, mert a szomszédban levő összes kutya ugatott, mint az őrült, ezek meg húztak oda minket. Férj a végén már mindkettőt egyszerre vitte, nehogy valami bajom legyen, vagy elessek, amikor valamelyik megindul. A kocsival ugyanis nem tudtunk megállni csak két házzal odébb (egy kertes házba mentünk). Ráadásul volt az utcán valami kis öleb szerű kutyus, az is végig ugatott, meg jött utánunk, Priscilla meg meg volt őrülve, hogy nem mehet oda hozzzá. Nagyon mérges voltam rájuk. Visszafelé is eljátszották ugyanezt, bár akkor már szerencsére az öleb nem volt az utcán, úgyhogy ennyivel könnyebb volt a helyzet.

    Most meg, hogy egyedül van kint az udvaron Priscilla olyan, mint egy kezesbárány, hízeleg, mindenhol elédfekszik, hogy simizd, meg az ember körül somfordál. Nagy franc ez a csaj. PErsze a nyakörv azóta sincs meg, gyanítom ,hogy már nem is lesz sajnos és venni kell egy másikat.

    előzmény:
    Kiara*** (792)
    2008-09-22  18:04
  10. 2008. szeptember 22. 18:04792.

    Sziasztok !

    Képzeljétek Szofi tüzel. Tegnap kezdődött.    

    Szombaton meg tuja kivágásnál rádőlt a tuja. Pont akkor kellet odafutnia . De sezerencsére nem lett semmi baja sem.

    NEm fogjáto kelhinni mi van itt nálunk, egy fiú tacsi.  Szofi most be van zárva a lakásba, kár , hogy tüzel. Ha most nem tüzelne akkor kiengedném hozzá. Biztosan örülne neki . De így inkább nem kockáztatok. Nem akarok labrador-tacskó keverék kiskutyákat.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. szeptember 15. 14:51791.

    SZia !

    Már olyan nagy Lara  , hogy megy az idő .   Biztosan édes lehet.

    SZofi sem tüzel még mindig.  

    Olyn hideg lett ,hogy semmi kedvem nincs kimenni játszani SZofival  . Tegnap meg egész nap esett az eső,Szofinak már mindenféle baja volt,úgyanis már nagyon akart játszani .  Ezért ma muszáj lesz kimenni vele játszani .  Remélem holnap már egy picit melegebb lesz.

    SZifo volt gazdija ( akitő lvettük ) felvett iwiwen,de nem írt vissza, úgyhogy lehet,hogy semmi nem lesz az anyukájanak a fényképéből .. 

    előzmény:
    fokrisz (790)
    2008-09-15  07:51
  12. 2008. szeptember 15. 07:51790.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek, hétvégén elmentünk meglátogatni Larát, azaz a néhai kis Dominátort.

    Nagyon szép kutyus, kicsit világos, fehéres szőre van ,de egyébként egy az egyben olyan, mint Elvis volt ilyen korában. Viszont már majdnem akkora, mint Priscilla, pedig csak 5 hónapos, úgyhogy szerintem elég nagy kutyus lesz.

    Priscillát, az anyukáját szerintem megismerte, mert amíg ott voltunk (kb. egy óra), le se szállt róla, állandóan nyalogatta az arcát, meg futott utána, meg követte mindenhová, még levegőt se vehetett nélküle. Elvist hamarabb otthagyta, ő meg végigjelölt mindent. Szóval nagyon édesek voltak együtt, jó volt látni, hogy mennyit nőtt és milyen szép kutyus lett.

     

    Nálunk nincs még mindig semmi változás, még mindig nem tüzelt Priscilla, már lassan igazán elkezdhetné. Mostanában azért napközben bezártuk az Elvist, mert akkor a legkanosabb és Priscillát már eléggé idegesíti emiatt, csak délután és estére engedjük össze őket megint. Persze ha tüzelni fog, akkor már teljesen elzárjuk, csak párszor majd kiviszem megfuttatni egy kicsit őkelmét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. szeptember 14. 13:59789.

    Nagyon édes.  A tiedé zsömle színű . 

    Az enyimé okos ,csak ha nem kap semmit akkor nem csinál meg semmilyen parancsot sem.   Az már csak egy álom marad ,hogy valaha megtanul szépen sétálni . Úgy megy mint egy vaddisznó, ezért utcára már ki sem tudom vinni sétálni  , egyszerűen ott annyira húzza a pórázt,hogy az eszméletlen.   EZért a kertünk végén lévő vízparton szoktam sétáltattni,ott nem húzza annyira a pórázt. Szabadon nem lehet engedni,mert állandóan bemegy a kertekbe.   

    Az enyimének is sok beceneve van . Leginkább : Döncinek, Dödinek,  Mackónak , újabban Manónak szoktam szólítani. 

    Ők 9-en voltak testvérek,az anyukájáról pont most várom e-mailben a képet. Egyébként ő is olyan színű volt mint a te kutyád .  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163994 (788)
    2008-09-14  13:49
  14. Torolt_felhasznalo_163994
    Torolt_felhasznalo_163994
    2008. szeptember 14. 13:49788.
    Íme Tádé, alias Málé, vagy Kávé vagy mindegy csak labda legyen
    előzmény:
    Kiara*** (786)
    2008-09-14  13:35
  15. Torolt_felhasznalo_163994
    Torolt_felhasznalo_163994
    2008. szeptember 14. 13:39787.

    Szia!

    Akkor az enyém fehér , mert nem ilyen a színe

    Mindjárt eszközlök valamiféle fotót a miszterről!

    előzmény:
    Kiara*** (786)
    2008-09-14  13:35
  16. 2008. szeptember 14. 13:35786.

    Szia !

    Az enyém is világosbarna, szóval nem az a sötétbarna labi.  Az enyimé 1,5 éves .  Neki is mindene a kaja .  Képet esetleg tudnál felrakni róla ?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163994 (785)
    2008-09-14  12:16
  17. Torolt_felhasznalo_163994
    Torolt_felhasznalo_163994
    2008. szeptember 14. 12:16785.

    Sziasztok!

     

    Szégyen ide, meg oda is, csak most vettem észre ezt a "topikot"

    Nekem egy 5 éves labradorom van! Világosbarna, Tádé névre hallgat. Nagyon aranyos, nagyon szép, de igen kevés értelem szorult belé! 13 kisblökiből sikeresen a legbugyutábbat választottam ki, viszont kétségtelen, hogy az agya helyén is szív van :-)

    Két fontos dolog van számára: a labda és a kaja. A többi csak másodlagos.

    A labdáért addig rohanna és hurcolná vissza, amíg a szíve dobog. A határt nem tudja. Állandóan rohangál, és rongál. Mélyszántást csinál az udvaron. De szeretem nagyon, úgy ahogy van!

    Kicsinek kockafejű volt...

    Az én kutyám, nem maci, elég karcsú, ami szerintem ritka közöttük. Persze ez egésznap elfoglalja magát a labdák kivégzésével...

     

    előzmény:
    Kiara*** (784)
    2008-09-14  12:01
  18. 2008. szeptember 14. 12:01784.

    Képzeljétek felfedeztem egy új weboldalt. Olyan mint az iwiw,csak ott nem bemerek vannak ,hanem kutyák.  NAgyon jó kis oldal , a címe : www.vipet.hu

     

    SZofi a héten megint egerészett.  A játékaihoz oda volt készítve a döglött egér.   

    Tegnap felvettem a kapcsolatot azzal a férfivel akitől SZofit vettük. Kértem ha tud akkor majd küldjön képet Szofi anyukájáról. Eddig még nem írt vissza.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. szeptember 14. 11:58783.

    SZia !

    Jó hallani felőled. Milánra szavaztam egy csomószor, remélem ő fog nyerni !

    Az enyimé is ezt szokta csinálni , nálunk is olyankor az egész udvar fából áll ki .   

    előzmény:
    evettke27 (782)
    2008-09-14  07:56
  20. 2008. szeptember 14. 07:56782.

    sziasztok,látom jó régen írtatok már ide a fórumra.

     

    Remélem mindenkivel minden okés,mi megvagyunk,a helyzet változatlan.

     

    A párom összehasogatta a fát télre,már be is hordta a faházba,úgyhogy Szofinak lett megint új elfoglaltsága: kihordani az udvarra. Le is fotóztam,hogy lássátok.

     

    Úgyhogy most úgy van,fűnyírás előtt elrakodunk majd másnapra Szofi visszarakodik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. augusztus 28. 17:50781.

    Szia!

     

    Szegény Szofi. Én amúgy úgy emlékszem, hogy mintha az lenne az egérméregre írva, mármint a hátoldalára, hogy olyan az illata, ami a kutya, macska számára kifejezetten utálatos és nem szokták megenni ezért. Örülök ,hogy jobban van.

     

    A felirat úgy látszik, használt, ma nem kaptak semmit az ebek.

     

    Köszi a gratulációt, bár ez tényleg nagyon off. Azért annyit leírok, hogy november 23-ra vagyok kiírva és kislány lesz. Flóra lesz a neve.

    előzmény:
    evettke27 (780)
    2008-08-28  17:09
  22. 2008. augusztus 28. 17:09780.

    sziasztok,már ezer éve nem voltam talán már el is felejtettetek .

    A lényeg tömören: múltkor Szofi igen szarul volt, el kellett vinni orvoshoz,mert nem evett semmit azt hittük mérget evett,mert előtte szórt ki a párom az egereknek. talán ezt még meg is írtam. Aztán utána se lett jobban,sőt...

    hétvégén nagy nehezen utolértük a dokit, adott neki két injekciót,meg egy csomó gyógyszert, a mája meg a lépe volt megduzzadva.

     

    Azóta szerencsére minden rendben, már sörözik is megint úgyhogy megmarad. Ja már a ruhákat is leszedte megint ( ),úgyhogy minden a régi.

     

    Milánkám is szépen cseperedik már 3 hónapos múlt.beteszek egy linket, légyszi szavazzatok rá Novák Milán néven van

     

     VEHIR.HU - Veszprémi és regionális hírportál

     

    fokrisz:jól olvastam az egyik topicban,hogy te is babát vársz? Hát nagyon-nagyon gratulálok hozzá . Mikor lesz a nagy nap? Fiú lesz vagy lány? tudom ez kutyás topic, de hát mi innen ismerjük egymást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. augusztus 28. 11:32779.
    Igen most fogyott .  Már nem diétázik , mindig kap vmi nasit  . Nem tudom,hogy mennyire látszik a képeken,de sötétedett a bundája,most szép tejcsoki színű.  
    előzmény:
    fokrisz (778)
    2008-08-28  11:02
  24. 2008. augusztus 28. 11:02778.

    Nagyon édes. Szerintem nem kövér.......fogyott azóta? Sikerült diétáztatni? Bár most úgy látom, nincs rá szüksége, szerintem pont jó az alakja.

    Végül fogtam egy lefűzhető fóliát és raktam bele egy papírt ezzel a szöveggel: Kérem, a kutyát NE ETESSE (a ne kétszer aláhúzva) (még csonttal se!), köszönöm

    Ezt perig kikötöztem a kapura.......remélem lesz hatása. de majd délután sűrűbben fogok kinézni, mert tegnap meg tegnapelőtt is akkor kapták.

    előzmény:
    Kiara*** (777)
    2008-08-28  10:46
  25. 2008. augusztus 28. 10:46777.

    Ilyen beszólásokkal nem szoktam nagyon foglalkozni,csak az bántott nagyon,hogy egy szóval sem írtam ,hogy nem sétáltatom a SZofit .  Ráadásul 1 hete nem voltam itt az nlcafen és erre kellett visszajönnöm.  

    Hoztam képeket Szofiról, mert már régen raktam fel róla képet  .  

    előzmény:
    fokrisz (776)
    2008-08-28  08:02

Címlap

top