Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. 2008. augusztus 28. 08:02776.

    Szia!

     

    Sajna én is azt tapasztalom, hogy itt nem lehet kutyás témában topikot indítani vagy hozzászólni, mert egyből jön valami nagyokos és úgyis lecsesz, hogy valamit nem jól csinálsz, felelőtlen és lelketlen vagy és egyáltalán hogy mersz így kutyát tartani. Ezt inkább hagyom is a fenébe. Az embert is és a topikot is. Ez itt jó csapat (vagy néha csak jó duó, mert ketten beszélgetünk ), tök jó, hogy itt midnent el lehet mondani és nem jön az emberre a gyomorideg, néhány nagyon okos beszólástól.

    Végül nem írtam ki semmit, ma úgy döntöttem, leskelődni fogok, remélem elkapom azt a valakit és kiosztom. De ha esetleg nem venném észre, amikor jön, akkor ma kiírom, mert holnap nem leszünk itthon.

    Még nem tértem át az egyszeri etetésre, szeptemberig hagyok időt nekik, az már csak egy hét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. augusztus 27. 20:00775.

    SZia !

    Hát már megint van egy zugetető. A szemétje .  Elhiszem,hogy kivagy .  Írd ki a kapura nyugodtan , hogy tilos a kutyákat etettni,szerintem ebben nincs semmi ciki.  Talán az használni fog vmit .   Nekem meg ebből a fórumból van elegem,hogy itt mindenki mindent félre értelmez. Most levagyok cseszve,hogy nem sétáltatom a kutyámat. Holott én az írtam egy topikba,hogy nem tudok hozzászólni paneles kutya sétáltatásához,mivel az én kutyám kerti kutya. Erre meg már jött a bunkó hozzászólás rá.   Többet nem fogok egyetlen egy kutyás topikhoz hozzászólni ( kivétel ehhez ) .  

    Egyébként 22-27-ig Szegeden voltam.  MA délután értem haza. SZofi nagyon örült nekem. Játszani annyira nem akart,inkább mindig csak simiztettni akarta magát,meg állandóan a közelemben akart lenni . 

    Áttértél már a napi egyszeri etetésre ? 

    előzmény:
    fokrisz (774)
    2008-08-27  13:16
  3. 2008. augusztus 27. 13:16774.

    Sziasztok!

     

    Tiszta pipa vagyok, valamelyik okosnak megint eszébe jutott, hogy az én kutyáimat etesse. Tegnap és ma is egy-egy nyers húsos, cupákos csontot találtam náluk, amit azonnal elvettem és ment a kukába. Alig látok az idegtől.......ez a két buta kutya meg még el is fogadja.....mi lesz ha egyszer valamelyik aranyos szomszéd meg akarja mérgezni őket? Azt is szó nélkül el fogják fogadni.

    Van egy tippem, megint ki volt az, de már egyszer elmondtam neki, hogy ne adjon semmit nekik, úgy látszik fel kell frissítenem az emlékezetét.

    Most odamentem mindkettő kutyához, mikor elvettem tőlük a csontot és rájuk vágtam egyet, hogy nem szabad.....bár nem hiszem ,hogy soakt használt. Komolyan mondom, hogy ki fogom írni egy táblára a kapura, hogy ne etessék a kutyáimat, de valami frappáns megfogalmazás kellene......valamikenk van valami ötlete?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. augusztus 10. 10:45773.

    SZia !

    Én este etetem SZofit ,mindig 6 óra fele  .  MEg hát napközben megy neki a nassi .  Most a dinnyére van rákattanva, nagyon szereti, megeszi héjastul.     

    Tegnap kipróbáltam a pórázt,nagyon jó, nagyon masszív, így is kell egy picit utánna futni ,de még mindig jobb mintha sima pórázzal sétáltattnám. Sajnos utcára ezzel sem fogom tudni kivinni  .

    előzmény:
    fokrisz (772)
    2008-08-10  08:56
  5. 2008. augusztus 10. 08:56772.

    Szia!

     

    Nálunk is Prissnek már két hete tüzelnie kellene, de még semmi. Igaz, már mintha kezdene megduzzadni neki ott lent. Szerencsénk van, hogy nem kezdte hamarabb, mert férj tegnap fejezte be a kennelt, bár még az alját erősíteni kell, nehogy átássa valamelyik magát a másikhoz. Viszont Elvisnek tetszik a helye, amikor csinálta férj neki a kennelt, állandóan bement a kerítésen belülre és onnan figyelte férjemet.

    Nekünk is van automata póráz, de nekünk azért nem jó, mert olyan úton megyünk, ahol szeretem, ha a kutyák mellettem vannak közvetlenül, az autók miatt. Utána meg úgyis levesszük róluk a pórázt, hagy szaladgáljanak.

    Amúgy minden oké nálunk, Elvis sebei szépen gyógyulnak, már szinte nem is látszanak. Priss szépen kipárnásodott, már nem olyan kis vézna, de nőni szerintem már sajnos nem fog. Jövő hónapban lesz Elvis másfél éves, utána mi is áttérünk a napi egyszeri etetésre. Azt nem tudom csak, hogy mikor lenne érdemes etetni, reggel vagy este? Szerinted?

    előzmény:
    Kiara*** (771)
    2008-08-08  17:49
  6. 2008. augusztus 8. 17:49771.

    SZiasztok !

    Már jól régen jártma erre.  A Balcsin nagyon jól éreztem magamat,csak Szofi hiányzott nagyon.  Amikor megjöttem nagyon örült nekem,majdnem bőgött a boldogságtól .  Szerencsére nem szedte szét az udvart.   Szofi gyulladt fülét betadin oldattal kellett kezelni.  A doki azt mondta nincs annyira begyulladva .   Képzeljétek a doki táskájában turkált, hogy ennek mindig mindent meg kell néznie.   

    Ma vettem neki automata pórázt,olyat ami 50 kg-os kutyának való.  Az ötlet a spániel révén jött. Úgyanis ő is úgy megy mint  a SZofi. Egyszer elvittem automata pórázzal sétálni ,és egyáltalán nem húzott akkor,nagyon szépen ment.  Mondom most én is kipróbálom . 

    Képzeljétek SZofi még nem tüzel,pedig már kéne neki .  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. augusztus 8. 17:42770.

    SZia !

    Nagyon zsép labid van . Ne szomorkodj a törzskönyv miatt az enyémnek sincsen törzskönyve.  Én majd lehet,hogy fedeztettni fogom ,de ez még nem 100 % .    KUtya ügyben nézz szét a neten,rengeteg kutyust árulnak  ott, én is ott találtam rá az én kis mackómra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568124 (764)
    2008-07-29  21:49
  8. Torolt_felhasznalo_568124
    Torolt_felhasznalo_568124
    2008. július 30. 22:47769.

    Szia bodiszsuzsi!

     

    Igen tudom miről beszélsz! Rocky is csak az alvós szönyegével próbálkozott eddig. Ivartalanítás eszembe se jutott.... de semmiképpen nem is szeretném. Ha más nem marad a szönyeg neki  Köszi hoyg leirtad, legalább tudom hogy nem csak én küzdök ilyen problémákkal

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270937 (766)
    2008-07-30  15:25
  9. Torolt_felhasznalo_568124
    Torolt_felhasznalo_568124
    2008. július 30. 22:42768.
      

    NAgyon édesek a kutyusaid! Elhiszem hogy jót hancuroznak egymással!!  Mennyi idősek?

    előzmény:
    fokrisz (765)
    2008-07-30  08:07
  10. Torolt_felhasznalo_568124
    Torolt_felhasznalo_568124
    2008. július 30. 22:40767.

    Szia Fokrisz!

     

    Köszi a gyors tanácsot! törzskönyvet nem akarok neki, végülis csak egy darab papir ha nem viszem kiállításokra ugysem ér semmit.  Sajnos (legnagyobb bánatomra) semmi esély párt venni neki, ugyanis eléggé kicsi a kertünk (szerencsére a házunk mögött hatalmas mező van) és nem lenne elég kettönek a hely.

    De azért köszi a linket meg fogom többször nézni

    előzmény:
    fokrisz (765)
    2008-07-30  08:07
  11. Torolt_felhasznalo_270937
    Torolt_felhasznalo_270937
    2008. július 30. 15:25766.

    Szia nitpan!  Sajnos megoldást nem tudok, csak hozzászolni a témához:A mi Jack-ünk pont ebben a cipőben jár:gyönyörű barna édes pofával,szerintünk tökéletesen egészséges jó felépítésű testtel,de neki sincs törzskönyve.Ismerőstől vettük (aki azóta leépítette az állományát):nagyon baráti áron kaptuk meg.A törzskönyvet mondhatnám, hogy "elsunnyogta" de nekünk nem is volt lényeges mert mi is család kedvencének vettük.Később próbáltam kérdezni Jack őseiről de nem válaszolt a megkeresésemre, lelkileg valószínűleg eléggé megviselte hogy több év után fel kellett adnia a tenyésztést anyagi okokból:a kutyákról pedig nem beszél...

    Jack is mindennel próbálkozik ami szőrös, vagy pamut: kabát, pléd, mindegy csak bele tudjon kapaszkodni.Az embereken nem gyakorol hál'isten de a férjem néha tartja neki a rongyát hogy bele tudjon kapaszkodni...tök ciki lenne ez a módszer de akinek kan kutyája van az tudja miről beszélek!Ivartalanítani viszont nem akarjuk.

    Üdv:bodiszsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568124 (764)
    2008-07-29  21:49
  12. 2008. július 30. 08:07765.

    Szia!

     

    Tényleg gyönyörű kutyus!

    Két javaslatom van neked, más sajnos ne mjut eszembe. Tenyésztők tényleg nem fogják törzskönyv nélkül fedeztetésre elkérni. Az egyik javaslat, hogy csináltass neki törzskönyvet. Ha jól olvastam a neten, ez csak annyi, hogy egy bizottság elé viszed, akik megnézik, hogy a tipikus labrador-jegyek megvannak-e neki. Ha igen ,már ki is állítják a törzskönyvet. Úgy emlékszem, árban olyan 5000 Ft. Azt viszont nem tudom, hol lehet elintézni, de szerintem az állatorvosodat ha megkérdezed, biztos tudni fogja.

    A másik javaslatom, hogy vegyetek neki egy szukát, vagy van egy labrador-mentős honlap, ott is várnak örökbefogadásra labrador kutyusok, felnőttek is, ott tudnátok neki párt keresni.

    http://help.retriever.hu/kereses.php itt az oldal elérhetősége, bár ahogy most nézem, éppen nincs ilyen kutyusuk sajnos.

    Mi is vettünk mégegy kutyust, egy hónapnyi különbséggel annó és nem bántuk meg, sokkal jobb nekik, ha van egy társuk, akivel incselkedhetnek, bírkózhatnak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568124 (764)
    2008-07-29  21:49
  13. Torolt_felhasznalo_568124
    Torolt_felhasznalo_568124
    2008. július 29. 21:49764.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, hogy ide tolakodom, de gondoltam talán ti segíteni tudtok. Van egy 3 éves zsemle színű kan labradorom, Rocky. Imádjuk!  Főleg a gyerekeim. kb 1 hónapja  vettük észre hogy nagyon hiányzik neki egy kislány (minden este az alvós szönyegét nyömöszöli kifulladásig) Próbáltam neki párt találni, de mivel nem tenyésztésre vettük, nincs törzskönyve, nem járunk kiállításokra (családtag lett  ) eredménytelen volt a keresés. Többen megnézték már azt mondták nagyon szép, jó kiállású kutya, tenyésztésre való, de nekik igy (törzskönyv és eredmények nélkül) nem jó. Nem értek a tenyésztéshez (nem is akarok) csak szeretnénk neki egy társat. Hol keresgéljek?

    Előre is köszönök bármilyen seítséget, tanácsot.

    Csatolok egy fotót is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_270937
    Torolt_felhasznalo_270937
    2008. július 17. 14:05763.

    Szia fokrisz!

    Megpróbálok ma fényképet csinálni a kicsiről. Annyira meglepődtem mikor megláttam, hogy szegénykét össze-vissza vizsgáltam: a lábát , a kis fején a búbot, a vidrafarkát, a plüssmacis szőrét meg persze az árulkodó fehér cíkot a mellkasán ami Jack-en is van egy kicsi. A férjem azt mondja, hogy van másik labi is az utcában de én ránézésre tudom, hogy a miénk volt a tettes.Persze a férjem viccesen:Dehát egy 8 évvel idősebb szukával kikezdeni

    Nem tudom,hogy bevállaljuk-e, szivem szerint rögtön áthoztam volna, és persze mind a ketten imádjuk a kutyákat, de anyuéknál van 1 lány németdog, tesómnak van egy fiú 70kg-os németdog és 1 tacskó-beagle keverék lány kutyi mi meg reggeltől estig melózunk így a kicsire még nem tudunk vigyázni eléggé.Ha nem találunk neki közben gazdit és egy kicsit nagyobb lesz akkor ő is a mi gyerekünk lesz.A szomszédék menye teljesen oda van érte, de most költöztek panelba és oda nem vihetiMajd megoldódik.

    előzmény:
    fokrisz (760)
    2008-07-17  13:33
  15. 2008. július 17. 13:53762.

    SZofinak be van gyulladva a füle, ez már biztos. Tiszta piros neki a jobb füle.  EGyik nap hívtam a dokit a telóján,de az anyja vette fel,mondta,hogy most éppen nyaral,csak vasárnap jön haza .  Úgyhogy hétfőn megint fel kell hívmőnom,hogy vmikor el tudna-e jönni. Pont jól jött ki mert úgy is kell SZofinak oltást is kapni. 

    Július 28-án meg megyek a Balatonra egy hétre. Szegény SZofi itthon marad , a szomszédra lesz bízva.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. július 17. 13:50761.

    SZia !

    Isten hozott újra itt közöttünk. Tényleg régen voltál itt a fórumon.  

    Örölük,hogy Jackel minden rendben van.  NAgyon aranyos ez a történet amit írtál, Jack titokban apuka lett.    Tényleg,most akkor befogadjátok a kiskutyust vagy nem ?    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270937 (759)
    2008-07-17  13:17
  17. 2008. július 17. 13:33760.

    De édes történet!

    Anyukáméknál is a lány pulihoz jött valamelyik szomszédból a kan puli udvarolni minden reggel két hétig. Teljesen midnegy volt ,hogy nagymamám mekkora torlaszt épített a kerítéshez, reggelre mindig ott volt. Eredményes munkájának a gyümölcse 9 kis puli kutyus lett. Sajnos csak 5 maradt meg belőle, mert első ellés volt, be is gyulladt a méhe szegény anyukának, ennyit tudott csak szoptatni. Még mindig van nekik két fekete kislány, sajnosn em akarja senki elvinni. Pedig haláliak, nagyon szépek ,egészségesek és úgy ugatnak, mint az anyjuk.

    Hozz képeket kérlek a pici fiúról, olyan jó lenne látni. Akkor befogadjátok a fiatalurat az apukája mellé?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270937 (759)
    2008-07-17  13:17
  18. Torolt_felhasznalo_270937
    Torolt_felhasznalo_270937
    2008. július 17. 13:17759.

    Sziasztok! Régen voltam már itt, de történt valami amit szeretnék veletek megosztani:

    Van egy gyönyörű barna labrador kan kutyánk Jack. Párszor nekiindultunk,hogy hozunk mellé egy társat mondván ne legyen egyedül. Voltak lehetőségek új kutyus "beszerzésére", de valamiért egyiket sem éreztük magunkének(ajándék kutyus akinek baj volt a lábával,menhely stb...)
    A kertünk 2 méteres kerítéssel minden oldalról körbe van kerítve, a kaput kulcsra zárjuk, kutyánk meg 35kg ezért nem tud semmilyen módon házon kívül kerülni: nem ivartalanítattuk mert szükségtelennek éreztük.
    A szomszédban van két "játszótérikeverék" csúnyácska 10!!! éves lány kutyus akik szintén kerítésen belül vannak.
    3 hónapja hallottuk, hogy az egyik szomszéd kutyus vemhes még mondtuk is, hogy: milyen kutya tudott oda bemenni? Ritkán találkozunk a szomszédokkal mert ugye mindenki későig dolgozik ezért elfelejtettük az ügyet.
    Közös ismerősünktől hallottam,hogy egy kutyus született aki (nem értik hogyan, de) nagy és fekete és fehér csík van a mellkasán.Gondoltam biztos valami helyes kis torzonborz drótszőrű keverékkinézetű lehet mint a mamája...
    2 hete csüt. reggel beszélgettem a kerítésen keresztül a szomszéddal (aki egyébként fél a kutyáktól,de valami csoda folytán a miénket imádja:-))), mondja,hogy valakinek el kéne ajándékozni mert fiú a kicsi és a két lány mellé már sok nekik és rosszcsont is. Mondtam is neki, hogy majd átmegyek megnézni de nem most mert reggel 6 óra van és még alszik a család.
    Tegnap a közös ismerősünk akivel egy busszal utazunk haza, pont a szomszédomba ment látogatóba. Hírtelen ötlettől vezérelve bementem vele a szomszédba, hogy akkor most megnézem a kiskutyát mert 3 napja azon vigyorgunk a férjemmel ,hogy milyen kis macska hangon ugat.
    Az öreg kutyák végig ott nyomultak a lábamnál ahogy a teraszon mentem befelé , bekiabáltam lazán: Sziasztok!
    Hát hol van ez a macskásanugatós? A szomszédék lánya arrébb lépett és...
    Lefagyott a képemről a mosoly, sokkot kaptam ott helyben ugyanis a torzomborz csúnyácska kutyus helyett ott ült egy plüssmaci az én kutyám szakasztott mása. Meg sem bírtam szólalni majd 5 percig ezt hajtogattam: -Ez nem lehet igaz, ez nem lehet igaz...
    Át kell mennem a férjemért mert ezt neki is látni kell!
    Mondanom sem kell ő sem tudott megszólalni:-)
    Valószinüleg a szomszéd kutyus kiszökött a kerítésen, valahol mégiscsak átnyomta magát a kerítésünk alatt és ő jött a fiúhoz nem pedig fordítva. A szomszéd srác csak annyit kérdezett vigyorogvas:-Na, elvállaljátok az apaságot?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. július 11. 12:56757.

    Bocsi 3 nem jó ,mégegyszer :

    http://www.youtube.com/watch?v=Wj0Nb5UMXF4

     http://ww w.youtube.com/watch?v=JeUIvDlKuVw

    http://www.youtube.com/wa tch?v=6dfTdmMnNsc
    előzmény:
    Kiara*** (756)
    2008-07-11  12:53
  20. 2008. július 11. 12:53756.

    Raktam fel videókat a youtubra Szofiról.   Nem vmi jó mínőségűek, úgyanis telefonnal készültek.   Az alábbi linkeken megnézhetitek :

     

    http://www.youtube.com/watch?v=6dfTdmMnNsc

     http:// www.youtube.com/watch?v=0nusEhJsf6A

     http://www.youtube.com /watch?v=n5qWay4_dZc

    http://www.youtube.com/watch?v=n5qWay 4_dZc

    http://www.youtube.com/watch?v=Wj0Nb5UMXF4 

     

    Ma jd még rakok fel videókat róla.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. július 10. 14:46755.
    Ez jó hír.   SZofinak is kell nemsokára ( augusztusban ) tüzelnie , úyganis letellik a fél év.   Bár múltkor is 5 hónap múlva tüzelt újra, lehet,hogy már most fog júliusban, úgyanis mostanában sokat nyalogatja ott.    Érdekes én is most vettem észre,hogy mintha SZofi farka vékonyabb lenne.  Ő is sokat csóválja a farkát  .    SZofi most sötétedik .   MEg a fülében van egy búb, tegnap tök zsíros volt az a füle, és egy helyen ki volt neki vakarva. Kipucoltam neki, de csak a külsejét vattával . Talán nincs neki begyulladva.
    előzmény:
    fokrisz (754)
    2008-07-09  14:04
  22. 2008. július 9. 14:04754.

    Kaptak tőlünk Frontlinet és az véget vetett a bolhavilágnak úgy látszik végre . Remélem most már végleg. Most már csak a kennelépítés van hátra, mert két hét és Priss tüzelni fog. Remélem kész lesz addig.

    Képzeld, Prissnek most vettük észre ,hogy tiszta vékony a farkincája, az Elviséhez képest. Férjem szerint azért, mert Priss állandóan csóválja, akár ül, akár áll, bárhol, úgyhogy biztos lekoptatja az aljáról a szőrt.

     

    előzmény:
    Kiara*** (753)
    2008-07-09  13:56
  23. 2008. július 9. 13:56753.

       Akkor érthető,hogy a tietek ,hogy néz ki ilyen jól.  Szofinak állandóan kint van a labda.    

    Hát szerintem nem hozzák ide a spánielt.   A kislány egyik nap mondta anyukámnak,hogy fél a többi kutyától a spániel.     Úgyhogy majd mi megyünk ki hozzá.    

    A bolhákkal mi lett ?  

    előzmény:
    fokrisz (752)
    2008-07-09  10:30
  24. 2008. július 9. 10:30752.

    Szia Kiara!

     

    Azért bírja ennyire, mert nem hagyjuk kint nekik, cska ha focizunk velük ,akkor van kint a labda. Meg fel fogjuk fújni, így nem tudják átharapni.

    A spánielt nem fogjátok akkor összehozni Szofival?

    előzmény:
    Kiara*** (751)
    2008-07-09  10:24

Címlap

top