Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. 2008. július 9. 10:24751.

    SZia !

    Ezek nagyon jó képek lettek.  Nálatok mégegész jó állapotban van a focilabda. Nálunk SZofi már leszedte a külsejét . 

    Jól bírja a napi egyszeri etetést. Első nap meg volt sértődve,hogy nem kapott reggel kaját. 

    Jövőhét vasárnap ha minden igaz már kell vigyázzni a kis spánielre.   

    előzmény:
    fokrisz (749)
    2008-07-08  14:05
  2. 2008. július 8. 14:07750.
    Na és akkor már pár "civil" kép
    előzmény:
    fokrisz (749)
    2008-07-08  14:05
  3. 2008. július 8. 14:05749.
    Hozok pár képet a legújabb futballsztárokról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. július 7. 17:07748.
    Vichy a LabiSpani gazdit keres  Visnyó egy 4 éves, fekete LabiSpani. A vak kutyák teljes nyugalmával szemléli a világot. Kiegyensúlyozott emberekkel állatokkal barátségos. Pórázhoz, autóhoz szokott kis mackó. Vichy ha felmérte a terepet utánna remekül tájékozódik, Lehet hogy csibészelni nem tud, de ezerrel szereti a gazdit, olyan örökbefogadót keresünk Neki aki ezt értékelni tudja: Foruma: http://www.freeforum.hu/futrinkautca/topik/26681  érdeklődni lehet: 06-30-9983947.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. június 30. 11:39747.

    SZiasztok !

    Képzeljétek tegnap voltam egy kutyakiállításon.Nagyon jó volt,egy csomó kategóriába versenyeztek a kutyusok. Jövőre lehet ,hogy én is benevezek, ha SZofi megtanul normálisan menni.    Úgy sajnáltam,hogy nem tudtam magammal vinni. Egy csomóan magukkal hozzták a kutyáikat . Kár,hogy SZofi nem tud ilyen helyen menni.  

    Láttam labikat is, volt egy csokibarna kölyök is ,olyan 2 hónapos lehetett .  Hát a SZofi ezekhez képest egy hízott disznó.  Fele akkorák voltak mint a Szofi .   Úgyhogy most mától áttérünk a napi egyszeri etetésre. Este 6 óra felé kap kaját. Egyik nap házikosztot,a másik nap meg mindig tápot fog kapni majd vacsira.  

     

    Szerintetek nem késő az este 6 órai etetés ?      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. június 26. 14:47746.

    NAgyon sokat nőtt, nagyon édes . Hát Lara tényleg kiköpött apja  .  Le sem tagadhatná,hogy Elvis az apukája. 

     

     

    SZofi még mindig tagadt .   Sajnos kevesett mozog.  Dehát ebben a melegben nincs szívem futattni szegényt .  Július végén megint mondani fogja a doki,hogy jó húsban van.    

    előzmény:
    fokrisz (745)
    2008-06-26  14:29
  7. 2008. június 26. 14:29745.

    de jó Szofinak ,hogy ennyi mindent kapott

     

    Mutatom a képeket.

    előzmény:
    Kiara*** (744)
    2008-06-26  14:16
  8. 2008. június 26. 14:16744.

    Hát tényleg nálatok csőstől jön a baj. Most még ez is .  Jobulást Elvisnek. SIkerült venni Advantixet ?  

    KÉpeket nem tudnád felrakni LAráról ? Kiváncsi vagyok,hogy milyen,mekkorát nőtt .

     

    Tegnap megkaptam mind a 2 pedigrees csomagot.   Egy fogtisztotós jutalomfalatot már kapott. 

    Mostanába meg kukázik állandóan. Egyik nap is kipakolta a szemetet a kukából az udvarra .   

    előzmény:
    fokrisz (743)
    2008-06-26  13:57
  9. 2008. június 26. 13:57743.

    Na, ha jön a baj, akkor csőstől.......Elvisen kedden felfedezett férjem egy sebet az álla körül oldalt, a szája vége és a füle között. Ki tudja, mióta volt ott, és szegénykém elkaparta. Biztos elfertőződött, mert olyan büdös volt. Ráadásul doki épp aznaptól nincs, ki van írva a háznál ,hogy pont aznaptól Balatonfüreden helyettesíti az egyik doki. Aztán neten kerestem gyorsan orvost, szerencsére találtam egy veszprémit, aki rendelési időn kívül tart telefonos ügyeletet is. Felhívtuk, azt mondta, hogy hiperol oldattal kell kenni a sebét és el kell múlnia. Első ijedelmünkben betadine-t kentünk rá azonnal, ahogy felfedeztük. Ez úgy látszik jót tett neki, mert utána már ne mvakarta, másnap pedig már büdös se volt szerencsére, de nagyon aggódom még most is. Gyógyszertárban nem volt hiperol, csak 100 db-os, az meg túl sok, így oldatot készít a gyógyszerész nekünk. Holnap beugrok érte, ha megyek ultrahangra.

     

    Jaaajjj, azért van jóhírem is. Tegnap kaptam pár képet Laráról (azaz régebbi nevén Dominátorról ), lányok, a csaj kiköpött apja, mint két tojás, olyanok. Mondtam is férjnek ,hogy ha legközelebb megyünk anyuékhoz, beugrunk Elvissel hozzájuk, az tuti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. június 23. 12:08742.
    Na, én is így tudom, de teljesen szép a szőrük ,csak Elvisnél van két folt, ahol belenyomtuk ezt az olajos izét a szőre alá a bőrére, az nem akar lejönni onnan. Meg láttam is, a rühöt okozó atka azért máshogy néz ki, mint a bolha, ezek tuti bolhák.
    előzmény:
    Kiara*** (741)
    2008-06-23  12:04
  11. 2008. június 23. 12:04741.
    Hát a rühnél foltokban le van marva a szőr a kutyáról.    Remélem az Advantix használni fog nekik.   Bár SZofiban csak 1 bolha volt mindig . Ha ez sem jó akkor már nem tudom,hogy mi használna nekik.   
    előzmény:
    fokrisz (740)
    2008-06-23  11:02
  12. 2008. június 23. 11:02740.
    Kerestem gyorsan a neten állatpatikát Veszprémben, találtam is, nem vényköteles, úgyhogy férj ma úgyis megy oda gyógyszerért, elküldöm oda is. Remélem ez már beválik.
    előzmény:
    fokrisz (739)
    2008-06-23  10:54
  13. 2008. június 23. 10:54739.
    Tuti, hogy bolha..........másznak még bennük, mert ahágyszor poroztunk, meg mosdattunk mindig jöttek ki belőlük, de főleg az Evlisből, és ugyanott viszketnek, ahol eddig. A rüh-nél addig vakarják magukat, amíg a szőrt is lekaparják ,nem? Akkor ma elzavarom férjem állatorvoshoz. Állatpatikát meg nem is tudok ,hogy lenne itt, max. az állatkórháznál talán.
    előzmény:
    Kiara*** (738)
    2008-06-23  10:45
  14. 2008. június 23. 10:45738.

    SZia !

    Én az állatpatikában vettem.  Csak vhol vényköteles. Én pont tudtam venni olyan helyen ahol nem kértek receptet.      

     Nekem nagyon bevállt,mind a 2-szer azt használtam .   3 nap után kezd el hatni, addig viszont nem szabad őket ott tapogatni,ahol becseppegtetted őket.  

    Biztos ,hogy azok bolhák, lehet más is ,pl. rüh . Mert ha netán az,akkor azért nem ér semmit sem a bolhairtó .   Bár inkább ne legyenek rühesek,rosszabb mint a bolha.  

     

    előzmény:
    fokrisz (737)
    2008-06-23  08:00
  15. 2008. június 23. 08:00737.

    Sziasztok!

     

    Elegem van a bolhákból!!! A csepp nem vált be, csak ahol becseppentettük Elvis-be, a szőre tisztára összeragadt, lelapult, ki se lehet mosni.

    Szombaton megfürdettük mindkettőt, jó sok kijött belőlük. Utána mikor megszáradtak, porral is beszórtuk őket, a férjem kipucolta az ólat, amibe menni szoktak, elégette a szalmát, ami bent volt. Erre tegnap még mindig vakaróztak.

     

    Kiara, azt az advantix-ot hol vetted?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. június 22. 15:14736.

    Sziasztok !

     Hú micsoda meleg van már megint. Szofi egész nap fekszik  .   Tegnap megvolt a 2. öntözőkannás fürdetése . Reggel engedtem a csapból az öntözőkannáva vízet, délutánra tökre felmelegedett benne a víz.   Szegénykém annyira félt , lelapult .  Félelmében vízesen felmenekült a hintaágyra. Hát tiszta víz,meg sár lett a hintaágy szivacsa  .   Ma megint meg lesz fürdetve, muszáj nagyon liheg,alig kap levegőt .  Majd csak megszokja egyszer a vízet . 

    Játék terén hanyagolva van, tegnap este fél 8-kor játszottam vele, de neki még akkor sem volt túl sok kedve a játékhoz.  Sétálni sajnos nem tudok vele,mert a vízparton nagyon nagy gaz van ( kivétel mi előttünk ) . Úgye ilyenkor lenne jó,ha utcán lehetne sétáltattni .  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. június 18. 15:17735.
    Nálunk az Advantix vált be bolha ellen.  Olcsóbb mint a Frontline csepp.  Kullancs ellen semmit sem ért, de bolhára nagyon szuper.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726335 (733)
    2008-06-18  13:24
  18. 2008. június 18. 14:35734.

    Sziasztok Kedves Labradorosok!

     

    Szeptember 6-án kerül megrendezésre a II. Országos Retriever Találkozó Zalagerszeg - Gébárti-tó.

     

    Bővebben itt olvashattok róla:

     

    http://www.borzas.mlap.hu/

     

    Mindenkit szeretettel várnak a szervezők!

     

    Jelentkezés: retrieverzala@gmail.com 

     

     

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  19. Torolt_felhasznalo_726335
    Torolt_felhasznalo_726335
    2008. június 18. 13:24733.
    a cseppentőset mi is használtuk nálunk bevált.. arra kell vigyázzni h addig ne nagyon simogasd mert a vegyszer káros lehet az emberi bőrre:S meg ha látod h nyalogatja magát prób meg megakadályozni, mert nem egészen "megevendő" :D dolog :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. június 17. 16:00732.
    A képeket elfelejtettem csatolni az előző hozzászólásomhoz.
    előzmény:
    Kiara*** (731)
    2008-06-17  15:58
  21. 2008. június 17. 15:58731.

    Szia !

    A csepp tutira fog használni, én is először azzal kezeltem le Szofi bolháit. De ne lepődj meg ,csak 1 hónap múlva fognak teljesen eltűnni a bolhakakik.  

    Én is tegnap fociztam vele . Szofi is rárakja mindig a lábát a labdára, meg a labda fölé szokott állni,így nehéz kirúgni alóla .  Egyszer meg 3-an fociztunk vele,kész röhej volt .   

     

    előzmény:
    fokrisz (730)
    2008-06-17  12:48
  22. 2008. június 17. 12:48730.

    Sziasztok!

     

    Végre egy kis élet a topikban.

    Vectra, üdv köztünk. De édes kutyusod van, én nagyon meghatódtam ettől a történettől, még ha nem is voltál igazából vészhelyzetben.

     

    Nálunk bolha gond van sajnos. Először fújtunk rájuk spray-t. Nem használt. Aztán vettünk nyakörvet, az se volt jó. Most hétvégén csepegtetős-t kaptak, állítólag még pár nap és hatni fog. Már msot kevesebbet vakaróznak ,de úgy sajnálom szegénykéket. Főleg Elvis nagyon vakarózik, a fenekénél és a hónaljánál.

    De olyan édesek, most megint mintha meg lennének bolondulva egymásért, állandóan futkorásznak ,bírkóznak.

    Hétvégén fociztunk velük a foci EB jegyében, hát meg kell mondjam, Ronaldo kutyafüle Priscillához képest. Fárjem képtelen kicselezni, sőt a labdát is alig tudja felém rúgni, mert Priss sokka lgyorsabb és el is állja az útját, lábát meg a labdára helyezi ,hogy képetelenség elrúgni. A foci végére már fájt a hasam a nevetéstől, olyan édesek voltak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. június 17. 12:09729.

    Sziasztok !

    Mot a gyakorlati munkahelyemről írok nektek. Szofi miatt majdnem elkéstem. Úgyanis a kis drága bejött a lakásba, hát indulok el,ő a világért nem akart kijöni a lakásból. Mondtam neki kapsz kaját akkor nagy nehezen kijött .  AZtán én gyorsan még megsimogattam aztán mentem el otthonról.  Szerencsére nem késtem el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. június 17. 12:06728.

    Szia !

    Csatlakozzhatsz hozzánk.  Hú de érdekes neve van.  Az enyimé is kinyítja az ajtókat. ezek szerint bent is tartozkódik a te  kutyád . Én is beszoktam engedni,de az emeletre nem mehet fel.  Az enyimé 1 éves kislány, Szofinak hívják.   Az enyimé akkor csinálja ezt amikor apukám lent van az autószerelő aknában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726335 (727)
    2008-06-17  11:11
  25. Torolt_felhasznalo_726335
    Torolt_felhasznalo_726335
    2008. június 17. 11:11727.

    Sziasztok!

    Nekem is van egy labradorom törzdkönyvi neve: Hétpróbás Tóbiás ez alapján lett Tobi :). Ő már idősebb kutyu most tölti a 8dikat szeptemberben, de az életét képes lenne oda adni értem. És ez teermészetesen kölcsönös :).

     Nálunk bent van a lakásban van kis külön kijárója udvarra, de inkább lustul a tv előtt mint sem h szaladjon pár kört a fris levegőn

     

    Ehhez szóljatok hozá:

    Tegnap épp fürödte, elnyúltam a kádban egy nehéz nap után a jól megérdemelt forró fürdőmben, és elkezdtem hülyeségből, v mert agyilag lefáradtam (nem tom) pacskolni magamkrül a vizet.

    Tobi meghallotta a víz csobogását és kinyitotta rám az ajtót (jólnevelt kutya két lábra áll és addig kaparja a kilincset míg ki nem nyílik at ajtó ). meglátta h benneekszem a kádban elkezdett ugatni, felé nyúltam h nyugtassam  meg akartam simogatni erre elkapta (gyengéden) a kezem és elkezdett kihúzni a kádból:P párom észre vette a dolgokat ő vitte ki Tobit a fürdőből.

    Beszéltem állatorvos barátunkkal és közölte velem h a kutyum azt hitte fuldoklom és ki akart menteni :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top