Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. 2008. június 11. 14:59726.

    Sziasztok !

     Hozztam pár  új képet SZofiról .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. június 9. 13:41725.
    Ne aggódj,szerintem később se lesz gond vele. Ezek a fajtá knagyon szeretik a gyerekeket, legalábbis az én SZofim tisztára oda van értük.
    előzmény:
    evettke27 (722)
    2008-06-08  15:16
  3. 2008. június 9. 13:40724.

    Szofinak és még Csoki volt a neve az autóban,amikor jöttünk vele haza.  Anyu azt akarta,hogy az legyen a végleges neve,csak nekünk nem tettszett annyira.

    Tudom,hogy mérgező a csoki számukra.  Én sem adok neki semilyen csokis dolgot .  Múltkor meg a spájzból hozzta ki a banánt,de sikerült tőle elvenni .  

    előzmény:
    fokrisz (723)
    2008-06-08  15:46
  4. 2008. június 8. 15:46723.

    A fekete kanról tudom ,hogy Csokinak nevezték e lvégül és hogy szépen nő és nagyon okos. Róluk is azért tudunk, mert felajánlottuk nekik, meg mondjuk mindegyik gazdinak, hogy ha kérik, akkor e-mailben vagy postán elküldjük a kutyás könyvből azt a részt, hogy az elején hogyan kell tanítani a kutyákat az alapvető dolgokra. Egyedül ők kérték és Lara gazdái, de hozzájuk majd anyu viszi. Remélem tud akkor majd Laráról is képet csinálni.

     

    Ha csokisat csináltál volna, lehet Szofinak már annyi lenne. Ugyanis a csokiban, jobban mondva a kakaóbabban van olyan összetevő, ami a kutyák számára egy bizonyos mérték felett halálos. Az erre érzékenyebb, vagy egyes fajtáknál egy kicsi adagnyi is halálos lehet. Már nem emlékszem hol hallottam, de én biztos, ami biztos, inkább semmilyen kakaós, csokis cuccot nem adok egyiknek sem.

     

    A teregetésről: Én először eltorlaszoltam a terasz-feljárót, amikor teregettem. Aztán egyszer férjem megelégelte és mondta, hogy ne tegyük, majd meglátjuk, hozzányúlnak-e a ruhákhoz......és ne mnyúltak hozzá. Azóta kint teregetek minden aggodalom nélkül. Igaz, hogy ez állványon van, de ha mondjuk kifeszített kötélre teregetnék, azt már lehet nem tűrnék ilyen jól és leszaggatnának mindent. De így, hogy állványra teregetem, békén hagyják.

    előzmény:
    Kiara*** (721)
    2008-06-08  12:44
  5. 2008. június 8. 15:16722.
    Már voltunk hátul a babakocsival, egy kicsit megszaglászta, de eddig nem volt gond. Szépen lefeküdt mellé. Remélem később se lesz semmi baj vele.
    előzmény:
    Kiara*** (720)
    2008-06-08  12:40
  6. 2008. június 8. 12:44721.

    Szia !

    Hát igen még szerencse,hogy nem lett komolyabb baja. És még vacsit is adtam neki,mert nem vettem észre akkor még,hogy eltűntek a sütemények.    Még jó,hogy csak meggyes piskótát sütöttem,nem vmi csokis sütit .  Akkor azthiszem csokimérgezést kapott volna. 

    Hát ez nem jó hír , szerintem is az ólban lehetnek a bolhák, de arra lehet vmi port venni a mezőgazdasági boltban. Nem drága . 

    Hát Lara tényleg viccesen nézhetett ki .  A többi kiskutyusról nem tudsz semmit sem ?  

    előzmény:
    fokrisz (719)
    2008-06-08  11:05
  7. 2008. június 8. 12:40720.

    SZia !

    Nagyon édes babuci a kis Milán  .  SZofi is édi ezeken a képeken. Jó nagy bundája van .     

    SZofinak úgylátszik ez a mániája,hogy leszedje a ruhákat.  Egyszerű a dolog,nem kell kint teregetni,aztán többet nem történik meg  ilyen eset.    Az enyimé is rossz, tegnap 22 szelet sütit evett meg .  NAgyon mérges voltam rá.     

    SZofi már látta Milánt ?  

    előzmény:
    evettke27 (718)
    2008-06-08  09:15
  8. 2008. június 8. 11:05719.

    Sziasztok!

     

    evettke, gratulálok a kis Milánhoz, irtó édes babuci.  A vedlés miatt ne csodálkozz, nekem is vedlik még mindkettő, de szerintem már jóval több, mint két hónapja......és még mindig van rajtuk hullajtható szőr. Pedig naponta többször kikeféljük a bundájukat, kijön egyszerre akkor vagy három maréknyi kutyánként belőlük, szóval borzasztó.

    Úgy látom mindkét Szofi nagyon rossz mostanában. Kiara, ez a 22 szelet süti nem semmi, elhűlve olvastam, jó, hogy cukormérgezést nem kapott. Nem csodálom, hogy utána alig bírt menni.

    Nálunk borhairtás folyik ezerrel, mert akárhogy is lespray-zem őket, utána megint vakaróznak másnap, szerintem az ólba, ahova szoktak menni aludni, ott mennek beléjük. Azt se értem ,hogy amikor ott van a házuk, miért oda mennek, de most megpróbáljuk elzárni azt az ólat ,hátha visszatérnek a helyükre. Vettünk nekik bolhanyakörvet, úgy nézem használt, azóta nem vakaróznak. Viszont elég mentolos illatuk van. Azért jó, mert az van ráírva, hogy állítólag ezt nem harapdálják le egymásról. Gondolom van benne valami olyan anyag, amitől undorodnak.

    Tegnap kaptunk hírt Laráról, állítólag megvolt az első sétáltatás, napellenzős sapiban és a nyak körül egy éppen széttépésre készülő, vicsorító kutyás kendővel.  Halálosan nézhetett ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. június 8. 09:15718.

    Sziasztok

     

    Bocsánat, hogy sokáig nem jelentkeztem ennek az az oka,hogy május 16-án éjjel megszületett Milán, 3700g, 54 cm-el.

    Már itthon vagyunk lassan 3 hete,de elég sok időmet lefoglal, ezért visszaolvasással nem is próbálkozom, de megpróbálok többet jönni.

     

    Remélem ti meg a kutyusok is jól vagytok.

     

    Teszek fel pár képet.

     

    Kiara nagyon aranyos  vagy hogy érdeklődtél,mindenképpen akartam már ide írni, de valahogy nem jött össze

     

    Ma reggel megint leszedte  a ruhákat a kötélről, úgy kellett összeszednem az udvaron..MOndtam is neki,hogy egyszer úgyis megölöm.

     

    KÉpzeljétek még mindig vedlik. Szerintem már vagy két hónapja. Pedig a Petim mindig úgy kikeféli mégis mindenhol szőrcsomók 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. június 8. 08:58717.

    Ezt a SZofit egyszer úgy is megölöm .

    Tegnap csak úgy ellopott 22 szelet sütit, és felfalta őket .  Utánna úgy nézett ki mint egy vemhes kutya .  Nekünk hagyott 5 szeletet .            

    Utcán már abszolút nem lehet sétáltattni , csak ha előtte lefárasztom, azzal a pici pórázzal egyszerűen nem lehet megtartani. Bánom,hogy ezt a pórázt vettem meg . Legszívesebben vennék egy hosszabbat.

    MInd1 azért 2 percet sétáltunk.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. június 6. 17:35716.

    SZia Fokrisz !

    Képzeld ma voltam próbasétáltatáson a spániellel.  Hát vmi kész katasztrófa volt, úgy ment mint a SZofi.   Ráadásul még rám sem hallgatott , alig bírtam vele visszafordulni. Pedig azthittem,hogy végre   1 hétig egy olyan kutyát fogok sétáltattni ,amelyik lassan megy.  Pedig aztán már 3 éves. Úgy néz ki,hogy lehet ,hogy nem 1-szer ,hanem majd 2-szer kell vigyázni rá.   

    Szofinak vettem csonterősítő tabbletátt a lábára,remélem használni fog .  4-et ír a doboz,de szerintem 2 is elég bőven neki.  

    Úgy volt ,hogy most sétálni fogunk az utcán,de nekiállt szakadni az eső. Remélem eláll, tegnap is egész nap esett,semmit nem tudtam vele foglalkozni, egy picit bent labdáztam vele ,talán 5 percet.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. június 2. 15:21715.

    NEm tudod, na mind 1. Szofinak már nem korpás a szőre inkább csak akkor amikor hideg van. 

    Nagyon szép neve lett Dominátornak , a Lara az egyik kedvenc lánynevem .  

     

    Szofi be van engedve a lakásba . Egyedül a fürdőbe,nappaliba ,spájzba nem mehet csak be .  De már tegnap meg ma a spagettis lábosnak a fedőjét szedegette le .    

    A szomszéd dzsungeljében meg kismacskák vannak,tegnap már megtalálta a helyüket .  Úgyhogy most nem tudom,hogy hogyan lesz sétáltattva,mert tuti oda fog hozzni.  Hiszen már most is állandóan átakar menni oda.  

    előzmény:
    fokrisz (714)
    2008-06-02  10:16
  13. 2008. június 2. 10:16714.

    Fogalmam sincsen.

     

    Amúgy Prissnek is korpás a szőre, dok ia nisoral sampont ajánlotta, hogy azzal mossuk meg. Gyógyszertárban nem volt, de ajánlottak egy hasonló, gyógyhatású készítményt, árban ugyanannyi. Azt vettük ,ma lesz a fürdetés, még nem tudom ,hogy oldjuk meg, hogy ne legyünk talpig vizesek.

    Kis Dominátort is elvittük a gazdáihoz, nagyon jó helye lesz. Rábára néző apartmannal. Lara lett a neve. Másnap kaptam tőlük sms-t Lara nevében, de ugye akkor még nem tudtam ,hogy ez lett a neve és csak jóval később esett le, hogy hát ez az én kis Dominátorom gazdáitól jött.

    Anyuéknál a kis pulik kicsit elterelték a figyelmünket róluk. Kis vakarékok, olyan pöttömök, de már ugatnak. Férjem ment ki a kocsihoz, a kicsik azonnal jöttek ki az ólbol sorban és ugatták veszettül. A kis vérebek.

    előzmény:
    Kiara*** (712)
    2008-05-30  15:34
  14. Torolt_felhasznalo_295925
    Torolt_felhasznalo_295925
    2008. május 30. 15:40713.
    Nekem még nincs,de szeretnék!
    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  15. 2008. május 30. 15:34712.
    Képzeld SZofinak mostanában vmikor remeg az egyik lába amikor leül,általában akkor amikor sokat mászkál,vagy sokat fut.  Ez mitől lehet ?  
    előzmény:
    fokrisz (710)
    2008-05-30  14:50
  16. 2008. május 30. 15:20711.

    NA ez jó,talán használ nekik a sapmon és a bolhairtó.  Tényleg nem ártana ha bolhairtóval a szülőket is bekenitek. Ártani nem árt nekik.  Kullancs ellen is véd.    

    Akkor több képet már nem fogok látni róluk és több storyt sem fogok olvasni róluk.  Nekem is hiányozni fognak.

    előzmény:
    fokrisz (710)
    2008-05-30  14:50
  17. 2008. május 30. 14:50710.

    megoldottam már, köszi

     

    Felhívtam az állatklinikát, nekik van vmilyen cseppük, ami két hetes kortól adhatmajd veszük olyat. 1600 Ft két kiskutyára.

    Délelőtt kölyökkutya samponnal megfürdettem őket, úgy nézem kiírtottam ezzel az összes bolhát, dehát ki tudja, lehet a szüleiktől kapták. Szóval őket is bolhátlanítani kell. A fenébe azzal a sok, utcán mászkáló, igénytelen kutyával. Biztos tőlük ugrott rá a mieinkre is, amikor a kapunál ismerkedtek.

    Bercit elvitték délben, úgyhogy már csak a kis Dominátor van itt. Őt is odaadjuk még ma este. Olyan furcsa lesz holnap kiskutyák nélkül.

    előzmény:
    Kiara*** (709)
    2008-05-30  13:56
  18. 2008. május 30. 13:56709.
    Nyitottam egy topikot.  Ott megkérdeztem ezt a dolgot is. Vki azt írta,hogy a Frontline sprayt már 2 napos kortól lehet használni.
    előzmény:
    fokrisz (707)
    2008-05-30  07:39
  19. 2008. május 30. 13:24708.

    Szia !

    Hát sajnos én is úgy tudom,hogy csak 3 hónapos kortól lehet. Részvétem, szegénykék. 

    Vmi port lehet kapni mezőgazdasági bltban,de úgy rudom,hogy az csak a megelőzésre szolgál, be kell hinteni vele a kutyaházat és a környékét. 

    Azért menj el szerintem állatos boltba,aztán kérdezz rá,hogy van-e olyan szerük .   Bolhairtónyakörv van ilyen pici kutyáknak is, akkor 50 %,hogy lehet bolhairtó szer is.

    VAgy egy jó módszer le kell merülniük a víz alá, kb 2 percig és mivel a bolha nem kap levegőt ,ezért kimegy a kutyából.

     Még a szomszédom mondta ezt.

     

    előzmény:
    fokrisz (707)
    2008-05-30  07:39
  20. 2008. május 30. 07:39707.

    Sziasztok!

     

    Nem tudjátok véletlenül, hogy egy 7 hetes kölyökkutyánál hogy a fenébe lehet bolhairtást csinálni? Láttunk1-2-t bennük és én úgy emlékszem ,hogy minden szer 3 hónapos kor után adható nekik. De csak van olyan, amivel már ilyenkor is kiírthatjuk a bolhát, nem? Ötlet? Esetleg valami háztartásban fellelhető dologgal?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. május 29. 13:07706.

    Én ingyen is elvállalnám,de ha mondta,hogy kifizeti akkor fizesse,nem gond.

     

    Tegnap sikerült megfürdetni samponnal.   Anyukám megfogta a nyakörvénél, én meg öntöttem rá a vízet, akkor nagyon félt.  Samponozásnál hagyta magát, akkor egyáltalán nem kellett megfogni a nyakörvénél  .  Utánna félt tőlem .  De aztán 5 perc múlva már bújt oda hozzám. Most nagyon szép lett a szőre. Legközeleb majd a nyár végén lesz mégegyszer samponnal megfürdetve.    Olyan jó ma nincs az a nagy meleg. Szofi is jobban érzi magát.

    előzmény:
    fokrisz (705)
    2008-05-28  21:47
  22. 2008. május 28. 21:47705.
    fogalmam sincs, de szerintem a 10 000 Ft a honlap alapján reálisnak tűnik.
    előzmény:
    Kiara*** (703)
    2008-05-28  15:37
  23. 2008. május 28. 15:52704.

    A lényeg :

     

    Már megint vedlik

     

    Már tiszta őrület .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. május 28. 15:37703.

    És szerinted mennyit lehet kérni ezért.   Anyu főnöke mondta,hogy mondjuk neki egy árat.   Ő azt mondta,hogy tavaly aki vigyázott a kutyára 1 hétig az napi 2500 ft-ot kért tőle.  Na most mi azért ennyit nem akarunk kérni . 1 hétre egy 10 ezret gondoltunk. 

    Néztem kutyapanzó honlapját, ott napi 1200-ba kerül a kutya kajával mindennel együtt.   

    előzmény:
    fokrisz (701)
    2008-05-28  15:28
  25. 2008. május 28. 15:33702.

    Mi is félünk ettől,meg ,hogy nem fog enni idegen környezetben. 

    JObb lenne ha nálunk lenne, olyan szempontból,hogy nem kéne mindig kimenni hozzá .....majd kialakul.     Ilyen benzinárak mellett azért nem akarunk mindig autóval kimenni hozzá . Marad a bicikli.      

    előzmény:
    fokrisz (701)
    2008-05-28  15:28

Címlap

top