Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. 2008. május 17. 21:14676.
    és még
    előzmény:
    fokrisz (675)
    2008-05-17  21:09
  2. 2008. május 17. 21:09675.
    Hoztam képeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. május 17. 21:05674.

    Mindenkit szívesen látunk itt, gyere nyugodtan.

    Nagyon aranyos kutyus, tisztára olyan így, mint egy fajtatiszta labrador. Sajnálom ,hogy eltűnt, remélem, tud valaki majd segíteni.

    Figyelj, van egy honlap, ahol befogadott kutyusok vannak, vagy elveszett kutyusokat is felraknak oda, ott is nézz szét, hátha valaki megtalálta a kutyusodat, vagy esetleg feltehetnéd oda a felhívást.

    http://help.retriever.hu/kereses.php

     

    it t a honlap.........sok sikert!

    előzmény:
    dock3 (673)
    2008-05-17  20:15
  4. 2008. május 17. 20:15673.

    Sziasztok!

    Bocsánat, hogy így bepofátlankodok a fórumba.

    Március elején eltűnt fekete, igaz nem fajtiszta, labrador kutyám Csepelről. Hat éves, korom fekete, mellékelek képet. Ha véletlen valaki tud róla valamit jelentkezzen

    20 3776408

    nagyon köszönöm

     

    aggódó gazdi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. május 17. 20:02672.

    Szia!

     

    Bocsi, a héten nem voltam itthon.

    A kicsik tepernek ezerrel. Már tiszta erődítmény a terasz, hogy ne tudjanak kimenni. Tök jól elvannak a fűben, tépik, játszanak a fűvel és a gyomnövényekkel, az apjukkal és az anyjukkal és persze egymással is. Már irtó éles a fogacskájuk. Van, hogy mind az öten Elvisre mozdulnak és elkezdnik nyúzni. Elvis persze kis időn belül megunja és hopp odébbugrik. Járkálnak mindenfelé, iszonyat aranyosak. Anyukámék most voltak itt, náluk meg a kicsi pulik most két hetesek. Abból is megtartják az egyetlen fehéret, de a hugomnak simán kellett volna a fehér kan labrador is.

    Priss még szoptat, tele is van általában a pocijuk, csak napi egyszer kapnak plusz kaját, most tejet és pedigree junior konzervet (ez már 1 hónapos koruktól adható). Azért ezt is benyomják.  Már annyira nőnek, hogy iszonyat..........ha visszaemlékszem ,szerintem Elvis még talán 8 hetesen se volt ekkora.

    Azt sajnálom csak, hogy két kicsinek még mindig nincs gazdája, pedig olyan tündérek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. május 16. 11:25671.

    Sziasztok !

    Látom mostanában mindenki nagyon elfoglalt.   Na mind 1 én azért írok . 

    Evettke lehet,hogy már megszült ,vagy éppen most fog szülni .   Ha jól emlékszem május 15-re volt kiírva.  

    Evettke :   A későbbiekben is visszavárunk ide, ha lesz egy kis szabadidőd akkor írjál továbbra is nyugodtan. 

    Fokrisz :   Gondolom ezalatt az 1 hét alatt sokat nőttek megint a picickék .   Már biztosan tök ügyesen tudnak menni .   Még szopiznak ?    Még mindig visítanak ha kirakjátok őket a fűre ? 

    Misswicky : MI hír van rólatok ?   

    Bátor kutyussal mi újság ?    Gondolom szépen növöget és okosodik .  Még mindig olyan bátran viselkedik ?  

     

     

     

    Képzeljétek múlt hét szombaton vettünk 4 db solár lámpát ( napelemes kinti lámpát ) .    SZofi az elején nem bántotta őket, egyszer -kétszer előfordult,hogy neki ment az egyiknek .  

    Hát kedden már kettőt kinyírt .   Apukámtól kapott a fenekére seprűvel, mindenki jól leszidta, utánna csak lapult, nem merte még az ajtót sem nyitogatni .        Ma reggelre a maradék kettőt is kinyírta. Megint kapott és megint lapult, szégyelte magát. 

     

    Most mondjátok meg, először is tudta ,hogy rosszat csinált , és jól le is lett szidva.   De ennek ellenére azért a másik kettőt is úgyanúgy szétcincálta .  Most megér neki ennyit,hogy utánna jól leszidjuk és haragszunk rá.  Mert neki is rossz , látom rajta, érzi,hogy mérgesek vagyunk rá .   Hát neki úgylátszik nem lehet parancsolni .    

    A Rossmanban ma vettem neki rágókötelet, nem mintha megérdemelné .  8 cm-es , vagy a pici vagy a közepes méretű, nem tudom .  Szerintetek azt széttudja teljesen rágni ?       ELég erősnek tűnik , szerintem nem tudja teljesen szétrágni . Aztán majd kiderül .

    Még nem adtam neki  .

    Tegnap volt az 1 éves évfordulója annak ,hogy megvettük Szofit  .  

    Majd még hozok képeket .  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. május 11. 10:26670.

    Sziasztok !

    Mi ez a nagy lappangás ! ?  Remélem mindenkivel minden rendben van !!!  

     

    Tegnap a kis drága megérezte,hogy ott fogjuk hagyni, ráfeküdt a lábamra,  nézett rám szomorúan  .    De már 4-re hazaértünk, úgyhogy mégsem kellett estig egyedül lennie .    Kapott Pedigree csont alakú fogtisztitós jutalomfalatot. Nagyon örült neki.    

     

    Képzeljétek , mondta a doki,hogy jó lenne egy picit fogyókúráztattni,meg futni Szofival.   Mások is már mondták,hogy kövér , szerintünk is az.    Én próbálom már 2 hete fogyókúráztattni,de az öcsém állandóan nassiztattja, nem fogja fel,hogy még jobban elfog hízni, és az ízületei is tönkre fognak menni . Mindig azzal jön,hogy az a pár szem keksz ,meg chips nem árt neki.      A másik gond meg a futás, csak az udvarban tudok vele futni,mert a parton annyira belelendül a futásba,hogy elránt .    Viszont az udvaron meg 2 kört hajlandó futni , utánna a világért nem akar tovább futni.   VAcsira kevesebb kap már 2 hete , most a reggeli adagját is vissza fogjuk venni .  Sétáltattni meg nem tudom sokáig,mert annyira megy,hogy fél óra alatt nagyon elfárad , akkor már alig bír menni .   Ahhoz képest,hogy Priss most szült, soványabb mint SZofi .      

     

    A másik dolog,az egyik topikban tanácsolták ,hogy adjak SZofinak hetente egyszer 2-3 gerezd fokhagymát,mert akkor állítólag nem megy bele a kullancs.     Most ezt a fokhagyma kúrát kezdtem el vele, hát kíváncsi leszek , hogy tényleg használ-e.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. május 8. 15:09669.

    SZiasztok !

    Szofi még mindig a holdkóros korszakát éli. Egész nap alszik, délután 5-6 óra felé már teljesen ébren van,de akkor meg alig lehet vele bírni, olyan hiperaktív.    A lakásba teljesen beszokott ,  úgyhogy már annyira nem szoktuk kikergetni .  Hétvégén is bejött a szobába, lefeküdt a szoba közepére,aztán nézte 10 percig a tv-t.  Amikor megunta akkor meg kiment .   Mostanában annyira nem unatkozik , mert eljátszik a csirkékel.

    Szegénykém szombaton egyedül lesz otthon egész nap .   Biztos hiányozni fogunk neki.  

     

    Képzeljétek a cigányék árulják a házukat . Elakarnak innen menni.  Végre.  Remélem vki megveszi tőlük a házukat, aztán akkor végre nyugodtan lehet majd sétáltattni a kutyát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. május 6. 17:06668.

    Hát ezek a kölykök már megint sokat nőttek, már óriásiak.   NAgyon édesek és szépek .    Csúcs ahogyan a gödörben alszik a kölyök, Elvis meg ott áll és nézi aggódva .   Zabálni valók !!!

    Azt bírom mindig a legjobban ahogyan alszanak .

    előzmény:
    fokrisz (665)
    2008-05-05  14:11
  10. 2008. május 5. 14:16667.

    ezek már az utolsók, igérem :)

    Utolsó kettő a gödrös dolog, amit meséltem. :)

    előzmény:
    fokrisz (666)
    2008-05-05  14:14
  11. 2008. május 5. 14:14666.
    és még :)
    előzmény:
    fokrisz (665)
    2008-05-05  14:11
  12. 2008. május 5. 14:11665.
    Végre lehet képeket felrakni, úgyhogy most nem menekültök. :) Zúdítom a kölyökkutyás-képtömeget. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. május 3. 11:05664.

    MEgint nem jó a képfeltöltés ?! NEm is tudtam.       Szegény picikék , beleestek a szüleik által készített csapdákba.  : )

    Ha majd ha jó lesz a kép feltöltés ,akkor majd rakjad légyszí rakjad fel a képeket.    

    Én is úgy gondoltam,hogy majd később, nem egy év múlva.   

    Szofi is szokott hajtani a kukás autóra, de azt csak ugatja.  

    Szofi böfögni is szökött, pukizni,mormogni is .   Még alvás közben is mormog, megfordul a hátára morgom egyet , megfordul az oldalára megint mormog egyet.     Azthittem,hogy csak az én kutyám csinálja ezt , de látom másé is .  

     

     

    előzmény:
    fokrisz (662)
    2008-05-03  10:48
  14. 2008. május 3. 10:49663.
    nem néc, hanem nlc :))))
    előzmény:
    fokrisz (662)
    2008-05-03  10:48
  15. 2008. május 3. 10:48662.

    Én is erre gondoltam, ráraktuk pokrócra őket, de arról meg lemásztak. Néha viszont muszáj kirakni őket, amikor kitakarítjuk a kutyaházat nekik.

    Ma ugyanezt végigcsinálták, csak mivel már tudnak járni, hol az egyik, hol a másik esett bele az egyik pici gödörbe ,amit a szüleik ástak nemrég. :) Ott meg bealudtak. :)))) Le lett fotózva, csak az néc szokás szerint nem enged képet feltenni, pedig most már van egy csomó nyitott szemű képem. :)))

    A féregtelenítés már megvolt tegnap előtt nekik. :) Kutyusokat most egy ideig, legalább egy évig ne makarunk, lehet, hogy utána sem, majd meglátjuk.

    A mieink nem a fagyis kocsira hajtanak, hanem a lovas szekérre és a kukás autóra......ha ezeket meghallják, már rohannak a kerítéshez, mint a meszes. :) Böfögni még ne mhallottam őket, mormogni szotkak és pukizni is, főleg ha bent vannak vagy a kocsiban, hogy mi is kapjuk a kiképzést rendesen. :))))

    előzmény:
    Kiara*** (661)
    2008-05-03  10:40
  16. 2008. május 3. 10:40661.

    SZofi annyira nem rajong érte.   Neki elég annyi ,hogy ránéz,aztán mehetünk tovább. Szegény Mex ( a vőlegény ), meg majdnem kimászik a kerítésen annyira megszeretné nyalni.  A szerdai megnyalás az véletlenül sikerült neki, SZofi éppen közvetlenül a kerítés mellett ment el, Mex meg szépen hirtelen szájon nyalta.  

    Mex majdnem az én kutyám lett,majdnem én vettem meg .   Negronak hívtam volna . 

     

    Nem lehet,hogy fáznak a fűben ? Lehet,hogy kint meleg van,de a talaj az még .        Eltudom képzelni,hogy mit művelhetnek szopi közben.    Ezek aztán tudnak enni. SZofi is úgy eszik mint egy disznó  ( legalábbis a disznólban hallani olyan hangokat )  .      Kár,hogy nem volt nálad fényképezőgép.  Úgy megnéztem volna őket  .

    Féreghajtózni nem viszitek őket ?  Ha jól tudom 3 hetesen kell őket először féreghajtózni.   

    Később  majd szeretnétek még kiskutyákat ?    

     

    Elfelejtettem írni Szofi csütörtökön és pénteket kapott fél gombóc vaniliás fagyit.  1 perc alatt felzabálta.      Olyan szépen nyalogatta ki a tölcsérből a fagyit  .  

    A ti kutyáitok nem szoktak tútolni ha jön a mentő vagy a fagyiskocsi ? 

    Böfögni , pukizni , mormogni ( úgy mint a sorozatban a Rex ) szoktak ?

     

     

     

     

    előzmény:
    fokrisz (660)
    2008-05-02  20:16
  17. 2008. május 2. 20:16660.

    Édesek lehettek a kis szerelmesek. :D

    evettke, erősen bízunk benne, hogy mindegyiknek sikerül szerető gazdit találni, egyenlőre még másban nem gondolkodunk, hisz már csak 2 van meg és még van 3 hét, hogy elérjék a 6 hetes kort.

    Lányok, én nem tudom, mi van ezekkel a kis gombócokkal ,de ahogy kirakom őket a fűbe a jó melegbe, elkezdenek vonyítani, de szó szerint, zeng tőlük a környék. :) Aztán ahogy megérzik maguk alatt a kutyaházat, egyből elcsendesednek, de tényleg, mintha elvágták volna onnantól. Behalok rajtuk komolyan. :)

    A másik nagy műsor a szoptatás, ekkora cuppogtatásokat még nem hallottam, mint amit ezek levágnak, amíg megtalálják a cicit. :DDD

    Jajj, Elvis ma olyan aranyos volt. A sárga, illetve inkább fehér kisfiú kint a fűben araszolt pont vele szemben és volt pár perc, mikor Elvis teljesen aggódó arccal a nagy orrát odaérintette a kisfiú pici orrához. :) Hát olyan szépek voltak együtt, hogy még.......kár, hogy nem volt nálam se mobil, se fényképező, mert ezzel szerintem jópár fotópályázatot megnyerhettem volna. :)

    előzmény:
    Kiara*** (659)
    2008-05-01  18:08
  18. 2008. május 1. 18:08659.

    Délután voltam sétálni Szofival, a hídnál kivittem a főúthoz. NAgyon szépen ment, a SKoda szalonnál szépen megszaglászta az autókat,az összes gesztenyefát .   Sajnos nekiállt esni az eső,ezért hamar visszakellett fordulni. És ami a legrosszabb volt, az utcában kellett visszamennünk, az egyiik kertnél kint volt egy kutya.  

    Hát úgy húzott mint egy medve. Esküszöm,hogy 10 medve nem húzna annyira mint ő  .   Azalatt a 3 perc alatt mire hazaértünk, tisztára kifáradtunk. Hazaértünk az volt az első,hogy ivott aztán eldőlt mint egy fadarab, nekiállt aludni, levegőt közben alig kapott .     Képzeljétek Szofit a vőlegénye szájon nyalta ,magyarán megcsókolta .  SZofi meglepődött egy picit , nézett rám felakadt szemekel,hogy most mi van.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. május 1. 18:01658.

    Szia !

    Az azért írtam,mert ha a patkány veszélyben érzi magát,akkor képes és nekiugrik a kutyának, még embernek is nekiugrik.

     

     

    Megnyugodhatsz SZofi nem hasas, hanem éppen tüzel .   Ha elmúlik a tüzelése akkor utánna már nem lesz felduzzadva a punedlije .  

     

     

     

    előzmény:
    evettke27 (657)
    2008-04-30  11:42
  20. 2008. Április 30. 11:42657.

    Sziasztok,megint rég voltam.

     

    Kiara: ez nagyon tetszett, nehogy a patkány megharapja Szofit

    Ezt tényleg nem értem,hogy a Szofi nevet mért gondolják fiúnak? Nekem eszembe se jutna.

     

     

    Fokrisz: annyira édesek a kölykök. És mit csináltok ha valamelyik rajtatok marad, megtartjátok???

     

    Képzeljétek, Szofinak már egy ideje tök duzzadt a punedlije,tegnap meg láttam,hogy véres. remélem ez nem jelenti,hogy hasas, hanem,csak hogy ivarérett,nem? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. Április 30. 10:50656.

    NAgyjából lemértem Szofi magasságát.

    Először a hátánál mértem meg , ott 60-62 cm körül volt. Aztán a fejénél, ott ha jól mértem olyan 80 cm környékén volt.      De lehet,hogy rossz adatok , úgyanis nem tudott egy helyben megállni .   A hosszát egyáltalán nem tudtam lemérni.   

    előzmény:
    fokrisz (654)
    2008-04-29  09:14
  22. 2008. Április 29. 17:06655.

    Szia !

    Látom Priss már nem terrorizálja Elvist. Nagyon szépek így együtt, egy igazi család  .   A picikék nagyon sokat nőttek .  

    Most látom Elvis csíkját,eddig fel sem tűnt.    Szerintem Elvis és Priss van akkora mint SZofi .   Az a vki már megkeresett  a kiskutyák miatt  ?      

    Még lehetnek nekik is gazdáik .  Szukákat kevesebben vesznek . Inkább mindenki kant keres.   SZofi 7 fiú testvérét is akkor mind elvitték, csak ketten maradtak lányok.     Én is először mindenképpen fiú kutyát akartam,lány szóba sem jött ( a tüzelés, meg ,hogy vemhes lehet ez miatt ), aztán lebeszéltek minket a fiú kutyáról .  

    előzmény:
    fokrisz (653)
    2008-04-29  09:08
  23. 2008. Április 29. 09:14654.
    még képek:)
    előzmény:
    fokrisz (653)
    2008-04-29  09:08
  24. 2008. Április 29. 09:08653.

    Érdekesek ezek a csíkok, Elvisnek is van pont ugyanott, csak az fehér. :) Nagyon nagy már ez a Szofi, szerintem a mi kutyáink nincsenek ekkorák, még Elvis se.

    Én is hoztam telefonos képeket. :) Már járnak is, vasárnap óta totyognak össze-vissza. :)))) Végül a hétvégén a fekete kislányt foglalták le, úgyhogy a 3 sárga maradt meg. :-0 A kanra van vagy 5 jelentkező, de az egyik szukát visszamondták, a másikat pedig el se jöttek megnézni. Pedig olyan szépek, én esküszöm azt hittem ,a feketék nehezebben fognak gazdára találni. Olyan kis ducik, a hétvégén megmértem a ducibb kislányt, majdnem 1,1 kg volt. :)))) Teljesen odavagyok értük, egyszerűen gyönyörűek. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. Április 28. 18:34652.

    Sziasztok !

    Hozztam új képeket SZofiról.   Látszik a zsömleszínű csíkja is az egyik képen .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top