Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. 2007. október 26. 10:3951.

    Szia!

    Ilyen kis pinduri babáknál még nem kell elkezdeni, ők még játékosak ilyenkor.  A pulit megértem, anyuéknak is fekete pulijuk van, Böbe. Mikor ott vagyunk, a kutyák egy helyre vannak zárva az udvarban. Ne tudd meg, mit levágnak, ha csak az egyiket akarod megsimogatni.  Priss alapjába véve is iszonyat féltékeny még Elvisre is, ha őt akarom megsimogatni ,felugrik a hátára, a fejét rárakja az Elvisére és kész, már csak őt tudod simogatni.  Ezért Elvist én mindig csak akkor tudom megdögönyözni, ha esznek.  Vagy ha a férjem foglalkozik a kiscsajjal.
    Nyáron egy hetet voltunk anyuéknál, Priss meg a Böbe szőrével játszott, mire hazamentünk olyan kis pofásra letépkedte a szőrt az álláról, meg a szája fölött, hogy tök jól nézett ki és még a kajába se lógott bele, tudott normálisan enni.  Szóval egy rejtett fodrásztehetség.  
    Szerintem Elvis nem olyan nagy, normálisan nőtt a korához képest, a szülei még sokkal nagyobbak ennél, szóval bőven van még mit nőnie. Priss anyukája is hatalmas volt (anyukája fehér, apukája fekete labrador volt és az összes kutyus fekete volt    ), de ő sokkal alacsonyabb, mint Elvis volt ilyen korban, gondolom azért, mert a kislányok amúgy is alacsonyabbak és zömökebbek.
    Kiara, én most épp felnőtt Friskies-t adok az ebeknek, tapasztalat alapján azt mondom ,hogy sokkal jobb ez nekik, mint a junior. Tényleg nagyon pindurik benne a szemek. Elvis meg az az igazi habzsolós fajta, két-három nagy harapás és lent is van a kaja és meg se rágja szinte. Ez a táp ugyanolyan formákat tartalmaz, mint a kicsi, csak sokkal nagyobb (olyan fél nagyujjnyi darabok  ) , ezt már jobban megrágja, így kb. egyszerre végeznek Priss-el az evéssel, pedig azelőtt Priss még csak a felénél tartott, mikor már Elvis megette. Már nem is olyan kicsik, úgyhogy lehet, maradunk a felnőtt tápnál, vagy max. keverjük, csináltunk már ilyet.
    Most az a mániájuk, hogy köveket szermányolnak és azt eszik, mivel csontot csak ritkán tudunk nekik adni (nincs csontos húsunk  ).  Pótlásként adunk nekik olyan préselt csontot, de azt is hamar kivégzik. Múltkor csontlevest csináltam egy velőscsontból és egy bazinagy csontból, mindkettőjüknek adtam 1-1 csontot, kb. egy óra alatt kivégezték és nem volt belőle semmi.  Sima kaját nem kapnak nálunk, nem bírja a gyomruk. Ha rántott húst sütök a maradék tojást és prézlit összekeverem, pogácsát csinálok belőle és megsütöm, azt imádják. Meg ha bundás kenyeret sütök és a maradék szeletet már ne mtudom teljesen betojásozni, azt megkapják. Egyébként zöldségeket imádják ,répa, karalábé, hagymaszár, eper, paradicsom, dinyne, barack. Ilyet szoktunk még adni. Próbálkoztunk régebben még ételekkel, a levest bírták ,de pl. gulyás levesbe áztatott kenyértől hánytak, sült hústól szintén, állítólag a fűszereket ne mtudják megemészteni, a krumplit és a tésztát ugyancsak ,a rizs még a legjobb. Majdnem sírtam, mikor ilyenkor mellettük voltam ,azóta nem etetem őket házi koszttal.

    előzmény:
    dünnyögős (48)
    2007-10-25  22:09
  2. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 26. 10:2350.

    Szia !

    Ne aggódj erről a gatyarágásról majd leszokik, Szofi is állandóan rágta a gatya szárat, de most már nem. Helyette mindig vmi új mániája lesz, most pl. Szofinak a tűzifa hordás, előtte meg lábtörlő hurcolás volt.

    előzmény:
    dünnyögős (48)
    2007-10-25  22:09
  3. 2007. október 25. 22:1549.

    Szia!

    Teljesen szobatiszta lett már a kutyusod, vagy előfordulnak "balesetek"? A gyerekek biztos imádják és sokat játszanak vele.Liza élénk érdeklődést mutat a papucsok, cipők iránt, már elvitt párat megrágcsálni.Buci nem rosszalkodik?

    előzmény:
    biazsu (45)
    2007-10-25  18:54
  4. 2007. október 25. 22:0948.

    Én is elkezdtem az ül! gyakorlását, egyelőre kevés sikerrel. 

    Állandóan a nadrágszáramba kapaszkodik, erről nagyon le akarom szoktatni. Bogi a pulikutyánk olyan féltékeny, hogy ő meg állandóan rám ugrál, pedig ezt utoljára kölyökkorában csinálta.

    Most néztem vissza a képeket és Elvis hatalmas a korához képest ugye? Nagyon szépek. Akartok majd kiskutyákat is a két kutyustól?

    előzmény:
    fokrisz (37)
    2007-10-25  13:43
  5. 2007. október 25. 22:0047.

    JAj dehogy bántottál meg! CSAk azért írtam, hogy nem is olyan drága az (külömben nem venném, 3 gyerkőc mellett nem engedhetem meg magamnak, hogy a kutya puccoskaját egyen). Ha negyobb lesz szerintem áttérek másra. Ezt csak azért vettem, mert a tenyésztő ezzel etette őket. ÉS ha már a környezet változik legalább a kaja ugyan az legyen.  

    Én se értem minek egy kutyának ékszer... de hát a felvágás az felvágás... Minek egy kutyának ruha? vagy táska... meg minek a kutyának havonta másik fekhelyet venni 6ezerért... (az előzőt kidobják mert szőrös lett) Vannak ilyen kutyagazdik. SŐt anyukákból is sok ilyet ismerek, szerencsére megtanultam őket kezelni (és lenézni   )...

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (46)
    2007-10-25  20:44
  6. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 20:4446.

    Szia !

    Bocsi a purinás dolgot,nem akartalak megbántani. DE nem voltam tisztába az árával, de tényleg nem drága. Egyébként engem nem érdekel,hogy ki milyen tápot vesz a kutyájának, az ő dolga. Én nem akarok senkit lebeszélni arról,hogy a drága helyett vegye az olcsóbbat. CSak az bánt,hogy sok hülye azért lenézi a másikat mert olcsó táppal eteti a kutyáját.

    Te Úristen 10 ezerért nyakörv .  Én 800-ért vettem neki nyakörvet, de most már ezt kinövi és újatt kell neki venni, az lehet,hogy drágább lesz,főleg ha láncosat veszünk. De max 2 ezerig megyek el árba.  Meg különben is minek egy kutyának gyémántos meg kristályos nyakörv !?  Szerintem igen nagy hülyeség, ő úgysem tudja azt,hogy most milyen drágakő van a nyakán.

    előzmény:
    biazsu (45)
    2007-10-25  18:54
  7. 2007. október 25. 18:5445.

    Sziasztok!

    Durva ahogy páran el tudnak szállni a kuyaával akpcsolatban... VAn egy ismerősöm aki 10ezerért vett nykörvet a westiének (swarowsky kristállyal kirakott).   

    Igaz én purinát vettem, de szerintem az se drága 1kg száraz 750Ft volt! Ezt ajánlotta a kutyatenyésztő és a boltos bácsi is (Aki szintén tenyésztő igaz nem labit tenyászt).

    Nálunk csak a Buci volt kutyanévként. Ha angol dogunk lenne akkor Apolló! Ja ha beagle akkor Bejgli...  

    N megyek, pisilna az állat  

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  8. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 17:1744.

    Meg ráadásul az írták hogy a Friskies meg a Pedigree is egy silány mínőségű táp. Na ott már elkapott a röhögőgörcs amikor olvastam, hát mondtam magamban ezek nem normálisak.

    Pedig aztán egy csaj kért csak segítséget,mert kutyust akart venni,és kérdezte,hogy mennyi a kajaköltség 1 hónapra.

    Erre meg mindenki azt írta neki,hogy 7500 forint alatt ne vegyen tápot meg ilyeneket, vki azt is írta azthiszem,hogy ne adjon neki házikosztot. Csak 3 ember írta,hogy ők olcsóbbat használnak. Én is akartam írni a topikínditónak,hogy mi mennyit költünk  a Szofira,mivel etettjük,de mikor ezeket olvastam,gondoltam magamban inkább kihagyom. De legszívesebben visszaírtam volna nekik,hogy ennyi erővel senki olyan ne szüljön gyereket, aki nem tudja drága kajákkal ettetni a gyerekét, meg nem tud neki pampers pelenkát venni. ...stb.   Hát én nem tudom,de a szomszéd kutya még életében nem kapott tápot és mégis most már kb 13-14 éves, és soha egyszer sem volt beteg, mindig szép volt a szőre.

    előzmény:
    fokrisz (35)
    2007-10-25  13:33
  9. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 16:5543.

    Nekem se az volt a baj a tescosal ,hogy büdős,hanem,hogy én is sokaltam a lét benne. Meg mi olyat vettünk amiben sárgarépa is volt, bár elég kevés volt benne.  Mi még kutyaszalámit nem vettünk neki . Láttam már ilyet,de az hasonló mint a konzerv nem, csak nincs lé hozzá.

    Én ma suli után a Rosmannban vettem neki 2 db Winston konzervet, most le van árazva az 1240 grammos. Az egyik marhahúsos, a másik csirkés. Még nem bontottam fel,mert most a Scottyt akarom vele megkostóltattni.

    A mai vacsija töltöt káposzta húsgombóccal és csirkehúsos konzervval.

    Ma meg szétrágta a szép sípolós játékát, de nem baj mert az ismerősőmtől majd kérek egy sípolós bébi játékot ( olyat ami már nem kell nekik ).  Addig meg majd rágja a labdáját és a farönkjét.

     

    előzmény:
    fokrisz (35)
    2007-10-25  13:33
  10. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 16:4442.

    Köszi a választ. Azért kérdeztem,mert én átszeretnék állni olyan 8-9 hónapos korában felnőtt tápra. Ezekben a junior tápokban elég kisszemű a kaja. És hát ő szinte meg sem rágja hanem lenyeli egyben, és már elég sokat kell neki adni,hogy jól lakjon. A felnőtt kutyatáp az sokkal nagyobb szemű, abból nem kéne olyan sok egyszerre és jobban is jól lakna. Ezért akarok áttérni.

    Vagy hülyeség lenne ?

    előzmény:
    fokrisz (41)
    2007-10-25  14:24
  11. 2007. október 25. 14:2441.
    Engem össze vissza ugrálnak, Priss szokta nyalogatni a kezem ,de állandóan.
    Igen ,én úgy tervezem ,hogy egy éves korukig kapnak junior tápot. Amúgy nyugodtan viheted kutyasuliba Szofit, nekem is állandóan mondogatják. Állítólag egy éves korukig a legkönnyebb őket tanítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (39)
    2007-10-25  13:54
  12. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 14:2040.

    Elvileg ha megvan az összes oltása. De én ezt nem tartottam be ,én már 3 hónaposan az utcán sétáltattam, pedig akkor csak 2 oltása volt meg neki. De nem lett semmi baja sem. Szerintem mihamarabb kezdjed el,nehogy úgy járj mint én. Először rakjad rá a pórázt de ne fogd  meg a végét hanem hagyd,hogy ő húzkodja maga után.  Persze először az udvarban gyakorold. Aztán ha már egy picit megy neki,vidd ki utcára. De számolj avval,hogy először lehet,hogy félni fog és csak 2 métert hajlandó tenni mint az enyém annak idején. Meg először lehet,hogy félni fog a többi kutyától. Az enyimé először annyira félt,hogy remegett, még a farka is be volt húzva. Ahol meg egymás után több kutya is jött ott fel kellett vennem mert nem mert  elmenni. Ezt egy 2 hétig csináltam,hogy felvettem olyankor, utánna már nem félt.  Sőt felugrik a kerítésre is ahol kutya van, támadja őket még a szőr is feláll a hátán és az azt jelenti,hogy felkészül a támadásra. Mondjuk rendesen nem tud menni, mert ő nem ér rá neki futni kell. 

    Hát tőlünk a suli olyan 1 km-re van. Múltkor hát mondom edzek vele egyet ,futunk. 2 perc alatt odaértünk a sulihoz, és 2 perc alatt vissza. Gyalog én 10 perc alatt szoktam odaérni. Apukám elkezdi na mi van milyen kevesett futottunk, elkezdi talán olyan 300  métert futhatunk hogy ilyen hamar hazaértünk.

    előzmény:
    dünnyögős (34)
    2007-10-25  13:25
  13. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:5439.

    Az a gond,hogy lehetettlen az udvarban sétáltatni,mert már fut a kapu felé amikor rárakom a pórázt,ha meg nem megyek ki vele össze vissza ugrál. Az a gond vele,hogy csak akkor fogad szót ha látja,hogy kaját kap. De mindent tud már. Tud ülni,feküdni, pacsit adni, gyere ide, fogd meg, marad. Egyedül a pitizz parancsot tanítom most neki.  Úgyhogy ez egy reménytelen kutya. Hát evvel még kutyasuliba sem lehetne elmenni,ez nem tudna ott megülni egy helyben.  Hiába kos a csillagjegye, meg nagyon makacs is.

    Amikor vmi jót csinál agyba- főbe dícsérem, vagy úgy ,hogy csak megölelem mert annyira imádom. Ő is szokta nyalogatni a kezemet ( erről azt olvastam,hogy ez az jelenti,hogy szeretlek ), állandóan a lábam közé bemegy. Vagy ráfekszik a lábamra.

    Nálad is be szoktak menni a lábad közé , vagy rá szoktak feküdni ?

    Te egy éves korukig fogod őket junior táppal etettni ?

    előzmény:
    fokrisz (37)
    2007-10-25  13:43
  14. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:4638.

    Nálunk meg először úgy volt,hogy fekete fiú labit veszünk.  Akkor Negro lett volna a neve. De ledumáltak minket a fiúkutyáról, így aztán lányt vettünk.  Mivel neten találtuk ezért Nettinek akartuk hívni mert a Netti névben benne van a net szó. Amikor hoztuk haza már Csoki volt, utánna meg Szofi. Ezt a nevet az egyik ismerősünk adta neki,mert Balatongyörökön dolgozik és ott vannak labradorok és az egyiket Szofinak hívják. Ő mondat,hogy mit szólnánk hozzá,ha Szofinak hívnánk. Először furi volt ez a név, de most már megszoktuk és tökre illik rá. Bár utólag megbántam,hogy nem Sátánkának neveztem el.

    A Szofin kívül Döncikének szoktuk becézni, én még azt is szoktam neki mondani,hogy medvekutya, mert olyan mint egy medve.

     

    előzmény:
    dünnyögős (28)
    2007-10-25  13:05
  15. 2007. október 25. 13:4337.

    Akkor ne mtudom, mit lehetne tenni. Gyakorolj vele otthon. Először az alapokat. Az ülést, maradást, idejövetelt. A lényeg, hogy rövid vezényszavakat használj. Az ül a legkönnyebb. Azt mondod erélyesen ,hogy ül! Ha ne mcsinál semmit, akkor lenyomod a fenekét. Majd megint, addig amíg meg nem csinálja. Ha csakazért sem csinálja, akkor nézd levegőnek, ha megcsinálja, ölelgesd meg, dicsérd agyon. Ha ez megy, próválhatod a többit is. Ha azt akarjuk ,hogy a helyén maradjon, akkor azt mondjuk ,hogy marad, ha azt akarjuk ,hogy odajöjjön hozzánk ,akkor azt mondjuk, ide. Ezek tényleg rövidek és meg tudják jegyezni. Ha ezek mennek ,próbálkozhatsz a sétáltatással is, akkor már edzettebb lesz és tudni fogja, mikor csinálja helyesen a dolgokat és mikor hibázik, a reakcióidból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (33)
    2007-10-25  13:24
  16. 2007. október 25. 13:3936.
    Hú, mi nagyon hamar kezdtük, tettünk pár kört vele a kertben, hogy szokja és mentünk. Először kocsival kivittük egy erdős részre, a léyneg, hogy nem votlak kocsik és emberek. Pórázt levettük és ment rohangálni, felfedezni a tájat. Férjem mondta, hogy nyugodjak meg, nem fog elszökni, mindig a közelünkben lesz ,mert ismeretlen terület és fél. Igaza lett. Ha túlságosan eltávolodott valamelyik, akkor szóltunk és már robogtak is vissza.  Azt hiszem olyan 3 hónapos korától vittük az Elvist, Priss akkor még csak 2 hónapos volt, de ő is jött velünk. Azóta hozzá vannak szokva ,hogy mellettünk jöjjenek ,de mindig a természetbe visszük őket, ahol nyugodtan futkorászhatnak.
    előzmény:
    dünnyögős (34)
    2007-10-25  13:25
  17. 2007. október 25. 13:3335.

    Kutyatáppal kapcsolatban: mi egy 15 kg-osat veszünk nekik havonta, ez kitart hó végéig, plusz ugye a multivitamint adjuk mindig a kajához, ez olyan 5000 Ft. Most háromszor kapnak enni.
    Szerintem hülyeség ez a drága tápos dolog, van aki olyan büdös kajaegyveleggel eteti a kutyáját, hogy hányni lehet tőle, én tápot veszek neki, ráadásul nem kikötöm, hanem szeretgetem, törődök vele, sétáltatom, játszom vele, miylen jogon mondja azt, hogy rosszul tartom a kutyám? Általában az ilyeneknek nincs kutyájuk, csak osztják az észt.  
    Általában junior tápot kapnak, néha veszünk csak nekik felnőttet, de ugye már 6-7 hónaposak, szerintem már ne mannyira gáz, ha egy hónapban ilyet, másik hónapban olyat kapnak. Nekünk a friskies vált be nagyon, az nem büdös, ráadásul nem is csontszáraz, van benne zöldség is, a kutyák imádják, úgyhogy ennél maradunk. Tesco-sat is póbáltuk, azt is megették, de a tesco-s inkább egérfogóba csalinak vált be.  A Darling se volt rossz, de minőségileg még mindig a Friskies a legjobb ezek közül és az ára is jó.
    A tesco-s konzerv szerintem nem rossz, így szagból ítélve nincs nagy különbség a pedigree és közte, de igaz, hogy sokkal több a lé benne. Viszont nem olyan drága. Más konzerveket is próbáltunk, eddig midnent nagyon bírták. Vettünk már nekik kutyaszalámit is, kb. olyan mint a löncshús, az is ment.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. október 25. 13:2534.
    Mikor lehet elkezdeni a sétáltatás, vagy először csak gyakoroljunk bent az udvaron a pórázzal?
    előzmény:
    fokrisz (32)
    2007-10-25  13:21
  19. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:2433.
    Én már jutalomfalatot is adtam neki,de semmi eredménye nem volt. 
    előzmény:
    fokrisz (32)
    2007-10-25  13:21
  20. 2007. október 25. 13:2132.

    Szia!

    Érekes, amit mondasz, valamilyen szinten igaz is. Elvis szerintem az okosabb, nagyon könnyen tanul, viszont irtó makacs. Én tanítottam meg normálisan mellettem menni sétáltatáskor, egy séta alatt ment neki, kb. fél óra alatt rájött, hogy ha mellettem jön, akkor meg van dicsérve és ne mszorít a nyakörv, ne mfullad meg. Viszont a férjemnek is szótfogad. Priss, a kislány viszont csak a férjemnél tud rendesen viselkedni, nálam nem megy, mindig húz, de iszonyatosan.
    Akkor tudtuk még gyorsan tanítani őket, ha vittünk jutalomfalatokat és adtunk nekik egyet, ha azt csinálták, amit mondtunk. Annyi negatívuma volt, hogy Elvis egy idő után nem rohangált, hanem mellettünk haladt, hátha kap egy falatkát.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (23)
    2007-10-25  12:51
  21. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:2131.

    De igazad van. Meg régebben sem volt kutyatáp,aztán mégis szép, egészséges kutyák voltak. Egy csaj meg azt írta,hát azon annyira röhögtem, vmi ilyesmi volt,hogy a kutyákat nem szabad 1 éves korukig futattni meg ugráltattni,mert diszpláziásak lesznek.

    Meg vki azt is írta ha vki nem tud venni drága ,mínőségi kutyatápot az ne tartson inkább kutyát.  Most normális az ilyen ?

    Lehet,hogy a 20 ezer forintos tápban is úgyan az van mint az 1000 ft-osnak. Ma már minden elképzelhető,nem lehet arra adni ami a csomagokon fel van tüntettve.

    Most nem ítélek el senkit sem, ide is írta vki,hogy purinát vett. Hát vegyen,az ő dolga, neki fontos az,hogy jó táppal etesse a kutyáját, olyanokkal nincs semmi bajom sem.Nekem inkább azokkal van bajom akik lenézik a másik embert csak azért,mert nem mínőségi táppal eteti a kutyáját.

    előzmény:
    dünnyögős (30)
    2007-10-25  13:10
  22. 2007. október 25. 13:1030.

    Ha valaki megteheti költsön annyi pénzt, csak ne állítsa be mindenféle állatkínzónak azt aki az olcsóbb tápot veszi.Nincs igazam?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (27)
    2007-10-25  13:04
  23. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:0829.

    Tényleg nálatok milyen kutyanevek jöttek szóba ?

    És most miért ez a kutyátok neve ?

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  24. 2007. október 25. 13:0528.

    A névadással mi bajban voltunk, mert a két gyermekem (5 és 7 évesek) aktívan beszálltak és borzasztó neveket találtak ki. A kislányom kiskirálylánynak akarta elnevezni egy minimaxos mese után.

    Liza is kinti kutya és úgy tűnik nagyon jól érzi magát kint. A puli kutyánknak csinált a férjem egy szuper hőszigetelt házat és most abban alszanak együtt, de egy-két héten belül csinál egy másikat is, mert gyorsan nő Liza és kicsi lesz kettőjüknek. Majd rakok fel én is képet róla.

    előzmény:
    fokrisz (21)
    2007-10-24  10:19
  25. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:0427.

    Bocsi még kihagytam,hogy mi meg a hentestől szoktunk hozzni ilyen nagy csontot, amit megfőzünk neki sós vízben. Múltkor meg a szomszédunk hozott neki a hentestől disznóbőrt. Azt is megfőztük neki sós vízben, és a rizs mellé azt adtunk neki.

    Nagyon ízlet neki. A csonttal meg képes 3 órán keresztül is eljátszani.  Egyébként meg csak 2-ször etetem

    előzmény:
    dünnyögős (25)
    2007-10-25  12:55

Címlap

top