Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 13:0126.

    SZia !

    Én is olvastam azt a topikot,azért az szerintem is durva. Tényleg nem drága a táp amit vettél. Csak az a gond,hogy én kisvárosban lakok és ilyen tápot amilyent vettél itt még soha nem láttam ilyent.  Jó most amíg kölyök megveszük neki a márkást, de felnőttként nem igazán akarunk annyi pénzt kiadni egy pedigree tápért.  MOst vettünk neki tescos felnőttet is kóstolóba ( 3 kg ), mert lehet,hogy olyan 8-9 hónapos kora körül átállunk már felnőtt tápra. De még nem adtunk neki belőle.  Szerintem meg a pedigree junior konzerv is tök drága,meg az enyémnek abból már 3 dobozzal is kéne venni, hogy jól lakhasson vele, meg elég pici húsdarab vannak benne.

    Így meg egy felnött konzerv elég neki sokszor 5 napig is.

    előzmény:
    dünnyögős (25)
    2007-10-25  12:55
  2. 2007. október 25. 12:5525.

    Szia!

    Én is 3-szor etetem Lizuskát, voltam tegnap kutyásboltba és alaposan szétnéztem a tápok között, végül a flatazor nevű tápot vettem neki, az eladó is azt ajánlotta, szerintem ez egy középárkategória 1kg 725ft volt. Vettem még fagyasztott darálthúst és vitamint is neki.

    Nem tudom, több helyen is olvastam itt a fórumon,hogy 25-30000ft egy kutya havi kajája. Én ezt borzasztó soknak találom. 

    A puli kutyánk is kap maradékot, szóval valószínűleg Lizának is adok majd. Azt olvastam, hogy elég 6 hónapos koráig junior táppal etetni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (22)
    2007-10-25  12:44
  3. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 12:5524.

    Bocsi mindenkitől de más lett a nevem ( különben én vagyok az a topikindító ). Meg az a helyzet,hogy mindennnap nem tudok ide írni,mert még suliba járok és hát tanulni is kéne,meg elég sok órám van egy nap.  De igyekszek azért válaszolni mindenkinek, meg hozzászólni a dolgokhoz.

    Köszi a türelmeteket.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  4. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 12:5123.

    Szia !

    Édesek a kutyusaid.  Sétáltatásnál már én is próbáltam ezt amit te,de az sem használt. Most abban reménykedem,hogy talán majd kinővi ezt a szokását.

    Egyébként én azt hallottam,hogy a lány kutyák a férfiaknak jobban szótfogadnak, a fiú kutyák meg a nőknek. EZ szerintem valamilyen szinten igaz lehet, mert Szofi az apukámnak jobban szótfogad mint nekem, meg már ő a falkavezér is. Pedig aztán én tanítom,etettem, én foglalkozok vele a legtöbbet, én sétáltatom, apukám csak néha ér rá vele játszani, és csak reggel szokta ő etettni. Aztán mégis őt tekinti falkavezérnek. Engem inkább játszótársának, falkavezér helyettesnek tekint, Anyukámat le se sz*rja, annak egyáltalán nem fogad szót. Az öcsém meg nem érdekli, mondjuk az öcsém tényleg alig foglalkozik vele, úgyanis egész nap a gép elött ül.

    előzmény:
    fokrisz (21)
    2007-10-24  10:19
  5. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 25. 12:4422.

    Sziasztok !

    Én vagyok az a topik indító csak más most a nevem.

    Jól tudod az ilyen piciket 3-4-szer kell etettni naponta. Bár én Szofit csak 2 hónapig ettem négyszer, utánna 3-szor kapott enni. Reggel olyan fél 7-kor, délután 2-kor, és este felé olyan 6-7 órakkor,meg hát közben volt nasiztattva is. Most 5 nap múlva lesz 7 hónapos , és fél éves korától már csak 2-ször kap enni.

    Reggel fél 7-kor ( akkor apukám eteti ), meg délután 5-kor kap enni, meg közben nassiztattva is van.

    Mi reggel mindig tápot adunk neki és egy nagyobb száraz kenyeret. Délután meg mindig  házikosztot ( maradékot kap ), kívétel akkor amikor nincs semmilyen maradék sem,akkor tápot szoktunk neki adni konzervval vagy tejbe beleáztattjuk neki a tápot.  Természetesen maradékra a házikosztra is szoktunk neki adni konzervet ( nem mindig attól függ,hogy éppen mit kap, ha pl csak rizst kap vagy maradék főtt tésztát arra természetesen rakunk neki konzervet, hogy ne csak magába egye a tésztát meg a rizst. )   SZoktunk neki venni ilyen leforrázós kaját, meg kuytatésztát is. 

    Tápban pedigreeval vagy freeskiessel etettjük ( juniorral ). Bár bevallom szoktunk neki venni bono junior kutyatápot is.  Szégyenlem,de nekünk nincs arra elég pénzünk,hogy purinával meg ilyen nagyon márkás tápokkal etessük. Konzervbe én felnöttet adok neki, de abból is eddig csak olcsóbbat kapot ( Morzsi, Bono, Winston, egyszer tescos színes konzervet is .) Amikor pici volt kapott pedigree-set is.  Nem tudom de nekem ezekkel az olcsóbbakkal nincs bajom,nem büdősek. Egyedül a tescos nem tetszett mert alig volt benne hús,viszont rengeteg lé volt benne.  Ha felnőtt lesz valószínű,hogy csak ilyen olcsó tápot fog kapni ( Morzsi-az anyja is ilyet evett ). De a tápokon kívül kap vitaminokat is. Gyümölcsöt,zöldséget is szokott kapni.

    Szerintetek muszáj 1 éves koráig junior táppal etettni ?

    Ezzel ártok neki,hogy olcsó konzervvel, illetve táppal etetem ? ( szégyelem, de mi drágáljuk a márkás tápokat )

     

    előzmény:
    dünnyögős (18)
    2007-10-23  21:48
  6. 2007. október 24. 10:1921.

    Szia!

    Igazából szeretem Elvist, de ne mrajongok érte, csak pár számát ismerem. Elvis neve úgy jött, hogy szétnéztünk a kutyanévtárban. Kiválasztottunk több nevet: Prézli, Radar, Diégó, Fanta, Rambó, ezek voltak a befutók. Aztán valamiért megtetszett az Elvisz és az lett.  Aztán kb. egy hónap múlva keresgéltem a neten és megtaláltam a fekete labrador kölyköket, felhívtam a számot, mert itt a közelben lett volna, csak kíváncsiságból. A nő közölte, hogy két kislány van még, de az egyiket megtartanák. Na, onnan már el volt döntve, hogy Elvisnek menyasszonya lesz.  Már aznap ott örömködtünk neki, hogy hozzuk a kis Priscilláját neki és mivel így emlegettük már kezdettől fogva, ne mlehetett kétséges, hogy Priscilla lesz.  Amúgy Priscillára sokkal jobban illik a neve, olyan zengő és eleven, mint ő.  Ahogy most elnézem Elvis alakját, rá is egyre jobban illik a neve.  Bár most az utóbbi időkben ledobott pár kilót, egész fess úriember lett.  

    Nálunk tápból a Pedigre és a Friskies vált be, mostanában már csak Friskies-t veszünk, nagyon imádják mindketten, alig várják ,hogy enni kapjanak.  A Chappie-ről azt hallottam, hogy nem tesz jót a kutyáknak (valami olyan összetevője van, ami káros nekik  ), ezért nem veszek neki ilyet. A Fressnapf-ban szoktunk vásárolni, ott veszek nekik mindig másmilyen konzervet, az a kedvencük. Egy hónapban minimum kétszer olyat is kapnak. Most napi háromszor kapnak enni, ezt meg is akarjuk tartani egy éves korukig, állítólag csak utána lehet nekik napi egyszer adni.

    Fekhelyet nem vettünk, van egy nagy faládikó, amiben aludtak. Az elején Elvis baba vagy 10-szer belefért volna, most már olyan nagyok, hogy még ketten kényelmesen elférnek benne. Kibéleltük nekik mindig ronggyal, de mindig az lett a vége, hogy kihúzkodták. Ez a kedvenc játékuk, a rongyhúzkodás, meg a műanyag ásványvizes flakon.  Van csipogó labdájuk is, azt nagyon szeretik, bár az most már nem csipog, de mindig visszahozzák. Van még rágnivaló rossz cipő is, de ahelyett inkább fadarabokat meg követ rágnak. Szóval nekünk tiszta gazdaságos kutyáink vannak ,nem érdemes nekik játékot venni.  
    A ládika most át lett alakítva kutyaházzá, csináltunk neki tetőt, alulra raktunk nekik üveggyapotot szigetelésnek, még oldalra is akarunk majd, hogy ne fázzanak meg télen. Minjárt meg is mutatom, milyen lett.

    előzmény:
    biazsu (20)
    2007-10-24  06:17
  7. 2007. október 24. 06:1720.

    JÓ reggelt!

    Megjöttünk a reggeli sétából! Bucikám "keltett" hogy menni kéne hé! Olyan okos kuty, mert még ilenkor se szegi meg a szabályokat (tilos a gyerek és a hálószobába bemenni), csak nyüsszögött kettőt...  

    Dünnyögős, naygon édes Liza. NAgyon szép színe van. Minha világosabb lenne Bucinál, vagy csak a napfény? Azt én is olvastam, hogy vigyázni kell a kajával ezért nem merte enki sokat enni adni. Nővéremnek beagle-je van és ő mondta hogy míg Bax kicsi volr 2x50-et evett. De BUci olyan másodpercek alatt falja be ezt a mennyiséget... tudom ő nagyobb kutty, de akkor se akarom túletetni. Komolyan mondom a gyerekeimnél nem aggódtam, ennyire hogy jól csinálom-e valahogy az ösztönös volt. Szerintetek adhatok neki többet?

    Blood a 15-20dkg kicsit sokank kűnik, barátnőm kutyája (jó nagy fajta) eszik 300gr-ot! ÉS az már 9 hónapos.

    Téynleg nektek melyik táp vállt be a legjobban? Ja s milyne fekhelyet vettetetk a kuytusoknak!

    Fokrisz nagyon édes Elvis és Pris! A nevük is találó! CSak nem szeretitek a királyt?

    Szép napot!

     

    előzmény:
    dünnyögős (18)
    2007-10-23  21:48
  8. 2007. október 23. 21:5319.

    Köszi a dicséretet.  

    Olyan drága, mint egy kis jegesmedve. Nem mértük meg, de már biztos van 4-5 kg. A gyerekek imádják és én is. Nagyon talpraesett, játék közben ugat és morog is. Imád játszani a pulikutyánkkal, sajnos a cicánk nagyon fél tőle, de reménykedem benne, hogy hamarosan összeszoknak.

    előzmény:
    fokrisz (16)
    2007-10-23  21:04
  9. 2007. október 23. 21:4818.

    Sok tapasztalatom nincs, de azt olvastam, hogy 3 hónapos koráig 4-szer kell etetni. Vigyázzni kell a kajával, mert a labradorok hízásra hajlamosak. Holnap akarok elmenni boltba és szétnézek a tápok között, meg veszek neki valamilyen kalciumos vitamintablettát is. Most Chappi tápot kapott, meg húsos konzervet, de lehet váltani fogok. 

    Nagyon édes kiskutya és majdnem egyidős a miénkkel. 

    előzmény:
    biazsu (15)
    2007-10-23  20:56
  10. 2007. október 23. 21:0517.
    Nekem ez az 5 dkg elég karcsúnak tűnik. Mikor elhoztam a spanimat akkor volt 2 kiló és már akkor 20 dkg tápot kapott 4 részre osztva. Sztem 15-20 dkg adhatnál neki
    előzmény:
    biazsu (15)
    2007-10-23  20:56
  11. 2007. október 23. 21:0416.

    Szia!

    Én úgy tudom ,hogy az ilyen piciknek még napi 3-4-szer kell enni adni, ahonnan hoztuk, ott is ezt mondták. Pontosan nem emlékszem, mennyit adtunk, de egy kis kutyakonzerv elég volt kb.4-6 alkalomra kajának. Kapott szárazat is, de abból is egy kisebb maréknyit. Jó, ha adsz neki vitamintablettát is, az étel tetejére szoktuk tenni, így simán megeszi.
    Elvis nekünk is már az elején jelzett,m ikor pisilnie kellett, egy ládikóban tartottuk, addig nem is pisilt, amíg ki nem vettük.  Az első napokban az ágyunk mellett aludt és ha felébredt, aki azon a térfelen aludt, lerakta a kezét és addig simogatta, amíg el nem aludt.  Hiába no, nagy a szerelem. Emlékszem ,hogy egyszer picikém úgy aludt el, hogy a fejecskéjét beledugta az egyik cipőnkbe, a feneke így a levegőben volt.   

    mistic, érdekes, hogy minden labradornál a kaja szó az első, ami berögzül.  Mikor vissza akarom hívni az ebeket és nagyon nem akarnak jönni, ez az első, amire hallgatnak.  Ha tényleg kaja van, és kimegyek, hogy behozzam a táljukat, már a tál zörgésére tepernek az ajtó elé, akármerre is vannak a kertben.  Nálunk kb. 3-szor kellett nekik elmagyarázni, mikor ehetnek. Szóval, ha kimegyek a kajával, először ugrálnak. Akkor azt mondom, hogy ül, akkor leülnek. Persze Elvis kicsit közelebb, hogy hamarabb elérje a kaját, Priss kicsit távolabb. Priss engem néz, mikor adom ki a vezényszót, Elvis a tálat nézi és csorgatja a nyálát.  Majd mikor azt mondom, hogy ehet, akkor mennek oda a táljukhoz és esznek.  Annyira okosak. A sétáltatáshoz azt tudom mondani, hogy én úgy tanítottam meg Elvist, hogy mentünk és mikor húzni kezdett, visszarántottam és erélyesen azt mondtam ,hogy nem (nálunk ez az a szó, ími azt jelenti ,hogy valamit nem szabad  ). Kb. 5-ször megcsináltam ezt vele, utána már szépen haladt mellettem. Ilyenkor persze agyba-főbe dicsérgetem ,hogy okos kutya, megsimogatom, megölelgetem. Nekem ez bevált. Szélvész kisasszonynál viszont ez nem akar működni.  Igaz, ez csak félig igaz, ha ő megy elől a férjemmel, akkor működik, ha Elvis van elöl a sétáltatásban ,akkor megáll szaglászni, majd egyből lohol Elvis után, aki nála a falkavezér.
    dünnyögős, itt olvadozok a képernyőn Liza láttán, annyira kis aranyos.  Kicsit el is érzékenyültem, mert a mi Elvisünk már olyan rég volt ilyen pici, irtó hamar megnőnek. De így is édesek, olyan jó kis plüss bundájuk van és Elvisnek kicsit lóg is a bőre, olyan igazi ölelgetni való mackó.  Prissnek pedig nagyon finom selymes a szőre, ráadásul ő követeli is, hogy ölelgessék.  

    előzmény:
    biazsu (12)
    2007-10-23  15:33
  12. 2007. október 23. 20:5615.

    Köszi! Most purina borjúhusos rizses szárazat adok neki. A tenyésztő mondta hogy eddig ilyet kapott azért ezt vettem. Kimérve egy kis eledeles boltban. Majd megkérdezem mi van a zacsira írva!

    Bucikám éppen alszik (mint majdnem egész nap) és közben nyüsszög, rugkapál.  

    előzmény:
    blood83 (14)
    2007-10-23  20:42
  13. 2007. október 23. 20:4214.

    Mérd meg hány kiló. A prémium tápokon rajta van, hogy súly szerint hány dkg tápot kell kapnia.

    Mit eszik most?

    előzmény:
    biazsu (12)
    2007-10-23  15:33
  14. Torolt_felhasznalo_571901
    Torolt_felhasznalo_571901
    2007. október 23. 17:0413.
    Kedves Labrador tulajdonosok.!
    Irigykedve olvasom hozzászólásaitokat. Nekünk is volt egy édes labink, de egy óvatlan pillanatban kiszökött és sajnos nem került meg. A férjem amúgy is orrolt rá, mert a kert........és igaz ami igaz ő nagyon sokat dolgozik azon, hogy szép legyen. Szeretnék ajánlani egy nagyon hasznos könyvet, hogy jobban megértsétek a kutyus lelkivilágát és egyáltalán mindent amit erről a fajtáról tudni kell/illik
    KATHARINA SCHLEGL-KOFLER : RETRIEVEREK
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. október 23. 15:3312.

    Sziasztok!

    Végre én is idetaláltam.

    Kerek 4 napja vagyok boldog labrador tulajdonos. Ő egy hét hetes zsemleszínű kisfiú! Buci fon Pité-nek hívják. Röviden Buci, azért mert olyan a színe mint egy jól megsült bucinak   

    NAgyon okos kuty, ami az elmúlt 4 nap alatt ki is derült róla. Már másnapra 70%ban szobatiszta volt, most is mindent odakint intéz (igaz, hogy szobakutya), csak akkor csurrant be, ha nem figyelek a jelzéseire. HA rászólok leül labdát visszahozza, de aztán el is viszi.   Annyira okos, hogy néha csak nézek...

    LEhet kérdésem? MEnnyit kell egy ilyen kuttynak enni adni? Nekem azt mondták kb. 50 gr szárazat napi kétszer, de az olyan kevésnek tűnik, és úgy néz napközben... a szívem szakad bele. De tudom, ha most elhízik nehéz lesz lefogyasztani!

    Íme egy-két kép az én ki gombócomról.

     

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  16. 2007. október 23. 14:1811.

    SZia !

    Nagyon édi a kis Liza. Gratulálok hozzá.  Én 7 hetesen vettem a labradoromat.  Ő is egyből ismerkedni kezdett a szomszédban lévő 13 éves kutyával.

    előzmény:
    dünnyögős (10)
    2007-10-23  13:59
  17. 2007. október 23. 13:5910.

    Szia!

    Két napja én is boldog labrador tulajdonos vagyok. 8 hetes, gyönyörű kislány, a neve Liza. A mellékelt képeken ismerkedik a másik kutyánkkal, de szerencsére minden oké köztük.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  18. 2007. október 23. 11:469.

    Szia !

    Hát ő is szokott rosszalkodni.  Nálunk 2 virágos kert van . Hátul egy nagyobb és elől egy pici. A hátsó virágos kertbe állandóan bemegy és kihúzkodja a kardvirágokat. És akkor utánna meg jön és mutattja nekem,hogy mit csinált. Persze akkor jól leszidom, és akkor nagyon szégyelli magát ( lapul, behúzza a füleit ), de azért tovább csinálja. Az elsőbe nem szokott bele menni.  

    Meg az enyimé olyan, hogyha rászolók,hogy mit csinálsz,akkor azonnal abba hagyja .  Kiszokott menni az utcára ha nyitva van a nagy kapu és minél jobban szólok rá annál jobban nem jön be,de a kaja szóra szerencsére mindig bejön,mert tudja,hogy akkor kap vmi-t.

    Csak akkor ül le, fekszik le ,ad pacsit stb, ha kaját kap. Különben nem fogad szót. A labdát vmikor visszahozza vmikor nem. Szóval nem nagyon fogad szót.  A sétáltatás kész horror.  Rendesen fut, megérem már tartani, szerintem már a fél utca rajtunk röhög. A pórázt alig lehet rárakni,mert ha meglátja akkor nekiáll ugrálni.

    Vőlegénye is van már . Ő egy fekete labi, annyi idős mint Szofi, Maxnek hívják, tőlünk 2 percre lakik. Ő is sétáltatás közben húzza a gazdáját.

    A te kutyád is ilyen szótfogadattlan ?  Milyen parancsokat tud ?

     

    előzmény:
    kockalány (7)
    2007-10-22  22:04
  19. 2007. október 23. 11:358.

    Szia !

    Hát szóval ezért kellett volna a jelszavam. Bocsi de azt hittem,hogy vki olyan kéri aki az előző fórumban leordította a fejemet. 
    A bemoldalamon is ezek a képek vannak amiket ide felraktam. De ha akarod rakok még ide fel képeket róla, csak meg kell keresnem a cd-t amin a többi kép van Szofiról.

    előzmény:
    kockalány (6)
    2007-10-22  22:01
  20. 2007. október 22. 22:047.
    Egyébként ahogy írsz szofiról nagyon hasonló a természetük Dorkával,bár Dóri nagyon rosszcsont is tud lenni.Kedvence pl.virág kirágás, papír szétcincálás, ásás.Szofi szokott ilyeneket csinálni??
    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  21. 2007. október 22. 22:016.
    Szia magam is labi tulajdonos vagyok egy 10 hónapos sárga kislány Dorka gazdija.A jelszavadra csupán azért voltam kíváncsi nem e van kép még a bemeden Szofiról,bocs ha zavartalak
    előzmény:
    mistic333 (5)
    2007-10-20  12:00
  22. 2007. október 20. 12:005.

    Szia Tudom,hogy van olyan topik is. De én szerettem volna egy sajátot, meg ide csak azt szeretném ha labisok írnának.

    előzmény:
    Nyunyekova (3)
    2007-10-20  11:07
  23. 2007. október 20. 11:174.

    Szia!

    Nekünk két labradorunk van, a másik két színből, Elvis (7 hónapos, zsemle szinű  ) és menyasszonya Priscilla (6 hónapos, fekete  ). Nagyon imádjuk őket, szerencsére sokat játszanak egymással, így nem baj, ha nem tudunk velük lenni egész nap. Elvis a nagy mackó, nyugodt, makacs és iszonyat lusta, persze alig nyikkan meg.  Priscilla olyan ,mint egy szélvész, nagyon bújós, szereti, ha simogatják, ő már 6 hetes korában igazi kis méregzsák volt, morgott rendesen, most már ugat elég sokat. Mikor őt elhoztuk, Elvis már egy hónapja nálunk volt, igazából olyan kis gyámotlalan volt, Priscilla simán lebírkózta, pedig Elvis háromszor akkora volt.  Szóval jót tett neki, hogy vettünk egy kiscsajt is, kicsit megedzette.
    Nagyon tanulékonyak, bár pórázban eddig csak Elvis tud viselkedni, Priscilla még nagyon húz. Imádják a vizet, nyárom vagy ötször kellett feltölteni nekik a 20 literes lavórt, mert azonnal belememtek és szétpocsolták.  Most mindent rágnak és rájöttek, hogy be tudják lökni a kazánház-és szerelőműhely ajtaját, úgyhogy ha elfelejtjük kulcsra zárni, benyomják és széthordanak mindent, zacskót, újságot szétcincálják az udvaron ,szóval takaríthatjuk utánuk a kertet rendesen.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. október 20. 11:073.

    Szia,

    Van egy imádom a retreiverem c. topik,ott vannak labisok is.

    Ny.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  25. 2007. október 20. 11:052.

    Szia!

    Sajna nekem már nincs meg a kutty, de nagyon szerettem! A képen éppen fagyizik 2001. május 10.-én halt meg, valószínűleg megmérgezték. 12 éves volt.

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49

Címlap

top