Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MAV korhazban 2008ban szul

Bbohar
Létrehozva: 2007. október 4. 19:15

Sziasztok!!!

 A MÁV kórházban szültem az első es masodik gyerekem és a harmadikat is itt szeretnem (2008 aprilisban)

Gyertek beszélgessünk és együtt várjuk a nagy napot..... jo lenne megosztani egymassal az informaciokat kulonosen most ebben a valtozo helyzetben, ki mit tud, mikor nyit az epulet, milyen lesz mennyire lesz hasonlo a szules, es utana-koruli szabalyok, ahhoz a bababarat szemlelethez (es anyabarat) ami volt,  milyen lesz az uj szemelyzet team..stb.

 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 19. 14:15151.

    Andalove, bocsi, nem szoktam visszaolvasni a hszket, zavart,h. nem tudom hanyadik hétben vagy...  látom a múlt hetidről, hogy akkor most vagy a 8.hétben. akkor szép nagy baba , enyém a 8. héten kisebb volt, 18mm.

    írjátok léci a hsz alá, h.hanyadik hétben vagytok, nekem az t olyan jó tudni.

    Köszönöm!!!!

    DSTT (10+0)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (149)
    2007-11-19  14:05
  2. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 19. 14:08150.
    a cukorterhelésest igen végzik még tejjel és zsömlével is, én is hallottam róla másoktól, de a glükózost vhogy jobban favorizálják a dokik??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345153 (147)
    2007-11-19  13:20
  3. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 19. 14:05149.

    Sziasztok!

    Andalove, te most kb. a 10.hétnél tartasz? Gratula a növekvő babódhoz!  Én is úgy várom már az Uht, 2 hét múlva mehetek a 12.hetire. Köszi, h. leírtad, h. korán mész UHra, azt hiszem én is így teszek majd. Mikortól fogadnak? 7től? És az előző vetélésed miatt kell hetente járnod UHra? Végül is tök jó, mert sűrűn látod őt.

    Generator: én sem fogok fizetni a dokimnak, végül is nem magánrendelésre járok, és nem vagyok az a pénzelős típus, mert szerintem aki emberséges, figyelmes, az pénz nélkül is az, ha meg a pénzért olyan, akkor az nem a nekem való doki. 

    BBohar: én is úgy tudom, h. nem kell fizetni ha ott dolgozik a dokid főállásban. Ismered a babaszoba.hu oldalt, ott olyan sok jó kép, infó van a 9 hóról, meg vannak dokik is, ha tanácstalan vagy, írjál nekik. A könyvemhez ma sem jutok hozzá, mert vidéken vagyok anyukáméknál, a rókázásaim miatt próbálnak tehermentesíteni.

    Binyus: köszi előre is az infókat majd. Minél több pihenést kívánok neked, ami tudom most nehezen jön össze, de gondolok rád.   

    Mindenkinek szép napot, a rosszul lévőknek enyhülést, gyorsan múlú nemszeretem napokat, akik éppen jókedvűek, azoknak hosszantartó pozitív hullámokat.

    DSTT (10.hét elkezdődött)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867443 (146)
    2007-11-19  11:43
  4. 2007. november 19. 13:32148.

    Köszönöm mindenkinek.

    Biztos túl fogom majd élni én is ha oda jutok,csak egy kicsit ijesztően hangzik.De abban én is biztos vagyok,hogy vannak ettől csúnyább dolgok is 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_345153
    Torolt_felhasznalo_345153
    2007. november 19. 13:20147.

    Szia DSTT!

    Ha már két doki is dec. közepét mondott talán úgy lesz.   Jan. 7-re várjuk a harmadik fiúnkat. Valahogy nem akar kislány lenni.  

    Andalove: A máv kórházban egyébként még nem voltam, tehát fogalmam sincs mi hol van. (Az előző kettőt a schöpf méreiben szültem) Egyedül a nőgyógy ambulancián voltam a vérvételes papírok miatt, meg az AFP-s vérvétel után a genetikai UH-on. Dec. 13-án megyek legközelebb uh-ra a dokim rendelőjébe és akkor tudom meg a továbbiakat.  Egy kicsit bánt, hogy karácsony előtt kezdődik a macera, mert ugye a ctg-re járás, meg tán lesz még egy vérvétel is. Jobb lenne ha csak a családommal lehetnék és tényleg az ünnepekkel kellene csak foglalkoznom, de hát ez a kis lurkó most akart jönni, nem tehetek róla  

    Egyébként a terheléses vérvétellel kapcs-ban csak annyit, hogy az én dokim egy szót sem szólt, hogy netán cukros löttyöt igyak, én kérdeztem rá és mondta, hogy ha akarom nyugodtan egyek egy zsömit meg tán 3 dl tejet. Szal megúsztam. Az első fiammal ua ezt ettem a másodikkal meg a cukros löttyöt, én is jól megcitromoztam és nem volt annyira szőrnyű.

    Szóval akkor karácsony táján már többet tudok majd mondani a kórházról. Legalábbis nagyon remélem!!! De persze ha hamarabb jutok infóhoz szólók Nektek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (142)
    2007-11-18  16:19
  6. Torolt_felhasznalo_867443
    Torolt_felhasznalo_867443
    2007. november 19. 11:43146.

    Szép jó napot mindenkinek!

    A ma reggeli UH-n már 22,7 mm-esek voltunk.  Nagyon szépen növögetünk meg is dícsért a szonográfus. Jó volt, mert elég korán érkeztem a MÁV-ba és 5 percet sem kellett várnom a vizsgálatra.

    recis: amikor még a Rókusban voltam terheléses cukorvizsgálaton (engem a vetélés után küldött el a dokim mindenféle vzsgálatra, többek között erre is) és semmi bajom nem volt. Sok helyen olvastam, hogy szörnyű. Nem értem, én tökéletesen kibírtam. Felkészültem lelkileg, hogy ott kell üddögéljek 2-3 órán keresztül. Azon kívül, hogy elültem a fenekem, semmi gond nem volt. Egy szimpi 4. gyermekes anyuka élménybeszámolóit hallgattam végig, a könyvemet is alig olvastam, elrepült az idő. A limonádé íze tökéletes volt. Ne félj!!!

    Binyus: olvasom a jó híreidet. A szülészet a főépület 4. emeletén van, vagy az utca másik oldalán, a másik épületben? Ahol az UH van, ott hetek óta nagyon dolgoznak, tele van munkásemberekkel, ott tolják a talicskát a folyósón. Csak tudnák szépen kicsinosítani (nem tudom meddig jutnak, mert szörnyűek azok az épületek)

    DSTT: jó elégedett kismama HSZ-ét olvasni. Mennyire sokat jelent, ha a doki törődik a betegével. Habár sógornőm, mint anya és volt védőnő mondja, hogy aki szűkszavú és nem mézasmázas, az sokkal jobb doki. amikor szült és mézesmázas dokival találkozott, annak a kismamája belázasodott, mert benne maradt egy méhlepény darabka. De nem akarok általánosítani. Habár nekem mind a nődokim, mind az endokr. 3 perc után dob ki az ajtón és mindketten profiknak tűnnek.

    UH-ra én minden héten járok. A Podmaniczky felől megyek be és az első emeleten van, szépen felújított részben. Kivéve a WC. A szonográfust még a Rókusból ismerem. Szép nagy az UH helység és nagyon rendes, szimpi a nő. Amikor megyek reggel 8 előtt, soha nincs sor, alig kell várni. Bezzeg anno a Rókusban... Ami viszont hiányzik, hogy a Rókusban nem a kis monitort kellett nézni, hanem ki volt vetítve nagyban a láb fölött a baba képe. Képet is szoktam kapni kérés nélkül.  

    Generator: én a dokimnak nem szoktam fizetni, mert ismerős. Tudom, nagy mázlim van. Habár ő eddig még nem vizsgált meg, esetleg beutalót vagy receptet írt (Utrogestan) ill. megmondta, hova menjek UH-ra, vérvételre stb. Max 5 percet vettem eddig igénybe. Hogy mi lesz a szülésnél, azt még nem tudom.

    Bbhobar: én továbbra is úgy tudom, hogy bárhol lehet szülni plusz fizetség nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. november 19. 11:09145.
    Köszönöm az infókat.Bízom benne,hogy nem fogom kihányni,bár amilyen hányós vagyok most...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (139)
    2007-11-18  16:04
  8. Torolt_felhasznalo_933422
    Torolt_felhasznalo_933422
    2007. november 18. 17:32144.
    Sziasztok!
    Ti minden alkalommal fizettek a vizsgálatokon az orvosnak?
    Nekem még választott kórházam, de orvosom sincs. De eddig minden alkalommal a Hercegprímás utcai rendelőben voltam, ahol mindenki kedves volt. De feleslegesnek tartom, hogy pénzt adjak, ugysem emlékszik rám az orvos, és ígyis-úgyis el kell látnia, és meg kell néznie, nem éreztem, hogy másképp kezelnének ez miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 18. 16:23143.

    én most nem hiszem, h. kifizetek drága 4Dt, bízom benne, h. a kórházban van v. lesz jó, modern gép.

    Valaki közületek, aki már járt mostanában a Mávban nem tud az UH gépekről vmit?

    előzmény:
    Bbohar (134)
    2007-11-16  17:27
  10. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 18. 16:19142.

    Szia Binyus!

    Nekem is dec. közepét mondott a héten a dokim.

    Nagy drukk neked az utolsó hetekre!  emlékszem anno én sem tudtam sehogy sem aludni a nagy hasamtól.

    mikorra vagy kiírva szülni?

    várjuk kíváncsian az infóidat az új kórházról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345153 (136)
    2007-11-16  20:32
  11. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 18. 16:15141.

    BBohar, szerintem se aggódj, ha nem volt gond az előző terhességeiddel, akkor most sem lesz!!! még nem tudtam megnézni a könvyem neked, bocs, de nem felejtettem el. arra gondoltam, h. írhatnál a dokidnak emilt, vagy dokinak a neten, már sok helyen szívesen válaszolnak.

     

    előzmény:
    Bbohar (131)
    2007-11-15  15:57
  12. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 18. 16:12140.

    Andalove, köszi az  infóidat a pajzsról, most várom az eredményem, jó lenne kevés vérvétellel megúszni az egész  9 hónapot, meg az utána lévőket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867443 (129)
    2007-11-15  13:05
  13. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 18. 16:04139.

    Sziasztok!

    Megint eltűntem pár napra, mert annyira rosszul voltam.

    BBohar, és aki még gondolt még rám, köszönöm!!! Túléltem, csak így az első időszakban hányósan, szédülősen, éhgyomorra nagy kicseszés ez a cukorterheléses vérvétel, 26.hetesen anno voltam az 1 . babómmal, akkor nem voltam rosszul, csak sok (2 db) citromlevet vigyetek, Recis!!!, és akkor fini limonádé lesz belőle, sajnos az 1 citrom kevés bele. egyébként azt mondja a nővér, hogy az újabb dokik szeretik ilyen korán megcsináltatni a cukorterhelésest , mert ha baj van, akkor hamarabb tudják kezelni .ezt megértem, és jónak tartom, csak tényleg sok citromlevet vigyetek.

    Meg mindent vigyél magaddal, pl. keverőkanál a limonádédhoz, meg pohár, meg víz, mert neked kell összekeverni!  És még jó, hogy a Szabolcs utcai kh-ban adott glükózt a nővér, mert különben nem is tudom, kiküldtek volna gyógyszertárba érte???? Így is fél 11 volt mire kaját vehettem magamhoz! mert a MÁvban a dokinőm írta volna a vérvételes papírokat, és persze hogy lefagyott a gép 2 szer. .. ezzel elment fél óránk, és akkor fél9 volt mire a Podmaniczky utcai  SZTKba bejutva (éljen a számítógépes adatrögzítés ), a nővér tűjéhez kerültem.  a nővér ügyes volt, ennek örültem, és tök együttérzően viselkedett. hát volt utánam még jó pár kismama, nem is tudom ők hogy bírták ki éhesen mikor eleve 9 re vagy később jöttek, és ugye terhelésnél 2 óráig nem ehetsz, ihatsz...meg volt olyan nő is, aki kihányta a fél cukoroldatot, mert nem rakott bele elég citromot...

     

    a pajzs miatt csak 2 hét múlva lesz eredményem.

    Ja, anno  a SOTEn csak acitromlevet kellett nekem vinni, ők össez is kavarták, nem kellett bénáznpm frissen szúrt karral. De mot már nem érdekel ez, a lényeg hogy nekem közel legyen a kórház, meg jól felszerelt legyen, és jó leygen dokim, meg a szülésznőm.

    Az tetszett, hoyg a dokim adott eg y terhesgondozásos papírt, hogy mikor  milyen vizsgálatokat csinál, nagyon korrekt.

    Tényeg úgy érzem, hogy figyelnek az emberre. és ez nekem ideges típusnak fontos.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    recis (135)
    2007-11-16  18:01
  14. 2007. november 16. 20:56138.
    akkor te mar az uj korhazban fogsz szulni? Legyszi gyere majd elmeselni milyen az uj hely, az uj csapat, az uj szemlelet. A Mav korzetebe tartozol? Azt nem tudod ha nem, akkor kell e plusszban fizetni erte?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345153 (136)
    2007-11-16  20:32
  15. 2007. november 16. 20:53137.
    igen, otthon mindenkinek (itt sajna nem) de ha viszel nagyonnagyon hideg vizet es citromlet, akkor nem olyan rossz, egy kissse tuledesitett limonade  
    előzmény:
    recis (135)
    2007-11-16  18:01
  16. Torolt_felhasznalo_345153
    Torolt_felhasznalo_345153
    2007. november 16. 20:32136.
    Halihó mindenkinek, szép estét!

    Tegnap voltam dokinál. Kérdeztem a kórház helyzetét, azt mondta, hogy dec. közepére átadják, hát kiváncsi leszek. Remélem igaza lesz.
    Legközelebb dec. 13-án megyek, akkor már tuti tud biztosat a dokim. Mondjuk utána már kezdődik nekem a ctg, úgyhogy remélem már tényleg kész lesz.

    Mindenkinek jobbulást, aki a rosszullétes időben van.
    Én meg küszködöm a végefelé sehogysem jó helyzetemmel.

    Ha már tudok többet és netán már jártam is a kórházban, beszámolok, igérem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. november 16. 18:01135.

    Sziasztok!

     

    Kezdő,első babás kismamaként megrettenve olvasom a hozzászólasok között ezt a cukorterheléses vérvételet.Ez iszonyúan hangzik!Mindenkinek végig kell mennie ezen a tortúrán? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (127)
    2007-11-14  21:52
  18. 2007. november 16. 17:27134.

    en is ugy erzem, hogy nalunk minden rendben lesz, csak oannyira nem erzem magam biztonsagban itt, ezert erdekel minden amire figyelnem kell, illetve fel kellene figyelnem ha lenne olyan tunetem, mert"ezek" itt nem neznek semmit, de semmit.. es az elozo ket terhessegem teljesen problemamentes  volt, na mindegy, be is fejeztem :-)

    szerintetek ha hazamegyek a terhesseg vege fele van ertelme elmenni 4ds uh ra? vagy az ugyanaz majdnem amit a dokim nez a 3d.sen?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867443 (133)
    2007-11-16  13:41
  19. Torolt_felhasznalo_867443
    Torolt_felhasznalo_867443
    2007. november 16. 13:41133.

    Szia!

    Alapvetően a terhesség elején vérezgetett "csak", akkor kellett a kórházba befeküdnie 3 hétre, utána otthon volt végig vízszintes helyzetben. A szülés teljesen normálisan és gyorsan hüvelyi úton történt. Vagyis a rossz tapadás nem befolyásolta a szülését.

    A lényeg, hogy Te ne gondolj semmi rosszra, ill. én sem, mert nálunk minden rendben lesz. 

    előzmény:
    Bbohar (132)
    2007-11-15  23:27
  20. 2007. november 15. 23:27132.

    koszi a valaszt, szegeny sogornod, es a vegen csaszar lett belole? Vagy hogy szulnek ilyenkor ha kozel tapad a mehszajhoz?

    Vegig korhazban kellett lennie? meg erre valaszolj, aztan tobbet nem kerdezek ilyesmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867443 (129)
    2007-11-15  13:05
  21. 2007. november 15. 15:57131.

    Koszi ha megnezel nekem barmit! olyan elveszettnek erzem itt magam, azt kivanom, hogy menjunk mar miahamarabb de gondolom ezt most irom 100.szor

    a 18.heten vagyok, mondjuk 17+3, igy

    erdekes, en sem birom a mentolt az elozo terhesseg ota, en meg a homeopatias citromosat hasznalom

    Remelem jol birtad, hanyas nelkul a vervetelt, gondoltam ma rad!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (128)
    2007-11-14  22:06
  22. Torolt_felhasznalo_867443
    Torolt_felhasznalo_867443
    2007. november 15. 13:13130.

    Futrinka: én nagyon remélem, hogy júniusra szépen összekapják magukat. És nem súlyos pénzekért kell mjd szülni. Nem lesz semmi szegény dolgozóknak átköltöztetni mindenkit a Szabolcsból.

    Hajrá szédelgésmentes napok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327904 (121)
    2007-11-14  12:18
  23. Torolt_felhasznalo_867443
    Torolt_felhasznalo_867443
    2007. november 15. 13:05129.

    Sziasztok!

    Bbohar: a sógornőm onnan tudta meg, hogy sajnos elkezdett vérezgeni. emiatt fektették be 3 hétre. Igazából a babának semmi baj anem volt, csak közel tapadt meg a méhszájhoz. Végig feküdte a 9 hónapot TV és Intternet nélkül. Szörnyű lehetett.

    Nekem anno a terhelésest alapból friss citrommal ízesítették. Rendesek voltak, nem kellett vinni.

    DSTT: Engem egyébként nem zavar, ha vért vesznek, eddig mindig ügyeskezű assz-t fogtam ki. A MÁV-ban az endokr. assz. még állva is vett vért, mert még a nővéri szobában is rendelt egy doki plusz az ő szg-ét használta. Most már nagyobb rend van, úgy tűnik, de szörnyű a várakozás. És hideg van a folyósón. Brrr.

    Igen, amiatt állított le az Euthyroxról, mert átlendültem a másik végletbe. Annak ellenére, hogy mikor nyáron voltam a dokinál, azt írta az ambuláns lapomra, hogy ha teherbe esnék közben, emelni kell a dózist. Erre teljesen leállított róla. Furcsa, de ő a szakember.

    Bízom benne, hogy rendben lesznek az eredményeid, kitartást a vérvételhez!

    7+6 (holnap 8 

     

    előzmény:
    Bbohar (126)
    2007-11-14  21:37
  24. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 14. 22:06128.
    na, megyek tentizni, égnek a szemeim, előbb elszopogattam egy karamells cukit, jól esett. jöhet a fogmosás epres gyerekfogkémmel, mert a megszokott felnőttet is kihánytam, nem bírom a mentolt, úgy látszik.
    jó éjt Bbohar, most csak mi vagyunk fönn, esti baglyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (127)
    2007-11-14  21:52
  25. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 14. 21:52127.
    Szia BBohar!

    Köszi, a citromlevet viszem, azt az 1 .babóval kipróbáltam, javasolták a nővérek, doki, és bejött, így legalább "finom" limonádé lett belőle, de, h.holnap éhgyomorra fél 8ra odamenni, és esetleg még várni is akár csak 10 percet, nekem....hú, gondolj majd rám.

    Nekem a múlt héten vizsgálták a méhszájat, zárt volt szerencsére. De az 1. babómmal nem sokszor voltam dokinál, vhogy nem "erőltette" a vizsgálatokat, csak a szülés előtt 2 hóval voltam nála többször, meg CTGn, meg UHn, addig csak 3 szor, és hüv.váladékot se nézett, szóval most odaszólós-kérdezős leszek, ha vmi nem tetszik, v. hiányolok, meg remélem az új dokim is alaposabb lesz.

    a tapadástól én is parázok, mert van, akinek a méhszájnál tapad, és akkor ágynyugalom kell, nehogy vetéljen...de rákérdeztem múlt héten, h. nálam mi van, azt mondta, h. nem a méhszájnál van, de még olyan pici benn minden és vándorol úgyis (jó esetben) felfelé a méhben, h. nem kell megijdeni.

    Bbohar, te már a 16-ban vagy? majd holnap megnézem neked, van egy nagyon részletes fotós könyvem, h. mi van odabenn neked most.

    DSTT
    9. hetes (most már odaírom, ti is írjátok oda, léci, az sokat könnyít)

    előzmény:
    Bbohar (126)
    2007-11-14  21:37

Címlap

top