Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MAV korhazban 2008ban szul

Bbohar
Létrehozva: 2007. október 4. 19:15

Sziasztok!!!

 A MÁV kórházban szültem az első es masodik gyerekem és a harmadikat is itt szeretnem (2008 aprilisban)

Gyertek beszélgessünk és együtt várjuk a nagy napot..... jo lenne megosztani egymassal az informaciokat kulonosen most ebben a valtozo helyzetben, ki mit tud, mikor nyit az epulet, milyen lesz mennyire lesz hasonlo a szules, es utana-koruli szabalyok, ahhoz a bababarat szemlelethez (es anyabarat) ami volt,  milyen lesz az uj szemelyzet team..stb.

 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_377813
    Torolt_felhasznalo_377813
    2008. szeptember 3. 22:31951.

    Ohhhh, akkor már értem hogy hogy tudott az anyósom becsattogni a szülőszobára, mikor engem épphogy összestoppoltak.

    Nem értettem hogy sikerült kicseleznie a nővéreket, és ahhoz fáradt voltam, hogy elkezdjek anyóssal balhézni.

    Egyébként 28-án szültem ott, és kellemes csalódás volt. Elég rosszakat hallottam, és a legrosszabbra voltam felkészülve.A csecsemősök is tündériek voltak, ami nagyon meglepő, mert ahol a fiamat szültem, ott kiborítottak.

    A szobák egész normálisak. :)

    Anyós-storyn kívül egy nagyon fantasztikus élmény volt ott szülni, és az utána levő 3 nap is jól telt.

    A szülésznőm, Kinga is nagyon jófej volt.Szóval semmi okom a panaszra!

    előzmény:
    JRenny (945)
    2008-09-02  21:53
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 3. 21:43950.
    mi is csak szülés utánmondtuk el a családnak, másnap jöttek, de csak a nagyszülők, tesómék és ennyi. Otthon 1x voltak, és a 5-6. hétig szerencsére nem láttunk senkit a rokonságból, családból. Egyébként amikor megszületik a baba, az anya által szerintem erős az immunrendszere, még a te hormonjaid stb kavarognak benne, na meg ha szoptatsz, azzal is csak immunerősítő cuccost adsz neki. De azért én sem tenném ki tüsszögő rokonságnak a babát.
    előzmény:
    Lettke (947)
    2008-09-03  21:25
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 3. 21:41949.

    sziasztok!

    Amikor szültem, nekem előre közölték, hogy eda 10e lesz, mert kell az anesztesnek 5 és 5 az asszisztensének. Ketten jönnek bekötni, osztoznak rajta. Én ügyeletesnél szültem, és a szülésznők is ügyeletesek voltak.maximálisan meg voltam velük elégedve, minden flottul ment, figyeltek rám, törődtek velem. A doki is, ami meglepő, hiszen nem fogadott volt.

    előzmény:
    Lettke (933)
    2008-09-01  10:53
  4. 2008. szeptember 3. 21:27948.

    Tegyük fel, ha valakinek mondjuk dúlája van, akkor vagy férj, vagy dúla?

     

    előzmény:
    mizem (946)
    2008-09-03  07:34
  5. 2008. szeptember 3. 21:25947.

    Mi nem szólunk a családnak, csak majd másnap.  Így legkorábban másnap érnek oda.  Szerintem az ember még akkor is mosott kaki, szeretnék pihenni. És azt is előre kikötöttem, hogy beszéljenek meg egy időpontot. A gyerek nem turisztikai látványosság, hogy 30 percenként beessen valaki, én meg csattogjak ki vele. Úgy nem lehet pihenni, se szoptatni, ő meg esetleg fel is ébred, ha nem egy jó alvó, és nyűgös lesz. Jöjjenek egyszerre, szépen kimegyek, beszélünk, aztán hazacsattognak, mi meg pihenünk.

    Azt is megbeszéltük a Férjecskémmel, hogy az első hét otthon hármasban is szent. Addig bírja ki mindenki, de inkább az első hónapot, amíg megerősödik az immunrendszere. Pont októberben születik, mindenki influenzás, meg taknyos. Ha nem is jött még ki rajtuk, szegényre bármit ráragaszthatnak.

    Na, ilyen szőrösszívű vagyok!  Féltem a pici fiamat. Szegény kipottyan erre a nagy világra, és egyből ezren nézik, piszkálják, ráköhögnek... juuuuj... ha elképzelem, én lennék olyan pici, és engem macerálna a rokonság. Sok nagyfejű, gügyögő lény ott körbe...

    előzmény:
    JRenny (945)
    2008-09-02  21:53
  6. 2008. szeptember 3. 07:34946.
    Szüléshez is bárki bemehet, a lényed, hogy egyszerre csak egy személy. Válthatják is egymást az emberek, persze nem percenként. Ezt a szülészem mondta.
    előzmény:
    JRenny (945)
    2008-09-02  21:53
  7. 2008. szeptember 2. 21:53945.

    Szia!

     

    Nem kellett semmilyen tanfolyásra mennie. A mávban nincs ilyen. Nálunk rögtön beengedték, csak annyi, hogy a bejáratnál fel kell húznia a cipőjére egy olyan nejlont vagy mit. Ennyi és amikor már tolsz előtte fel kell vennie a sapit és a szája elé az előkét.

    Amit Én furcsáltam, hogy bárkit beengednek a baba születése után. Hozzám kb. 8-9en jöttek be utána kb. 30 percre rá és nem szólt senki. Már Én éreztem kellemetlennek és szóltam már ne jöjjenek de a szülésznő mondta, nyugodtan jöhetnek. Ja mondom oké. Persze szeretnéd megúszni mi????!!!!!

    előzmény:
    Lettke (944)
    2008-09-02  20:19
  8. 2008. szeptember 2. 20:19944.

    Nagyon szép neve lesz, szerintem is! Egyszerű, és csodálatos!  

    Lányok, az apukáknak kell valami képzés, hogy bejöhessenek a szülőszobába? Hallottam, hogy van kórház, ahol csak akkor jöhetnek be, ha valami egy órás tanfolyamon részt vesznek. Ami valahol jó is, de nevetséges is. Ha én nem megyek tanfolyamra, nekem se kell bemenni a szülőszobára? de jó lenne! Majd megy helyettem Ő!

    előzmény:
    gabi79 (940)
    2008-09-02  07:34
  9. 2008. szeptember 2. 13:39943.

    Szerintünk is szép név, köszönjük a dícséretet. A családnak annyira nem jön be, de nem érdekel.

    Keleti melletti turi a Háda kft-s. Nem kilóra van, hanem darabra, de pici babákra annyira sok minden nincs, vagyis ez nem igaz, csak nem nagyon van vállfára kiakasztva. A legdrágább, amit vettem 990 Ft volt, egy fehér keresztelő ruha. Sajnos húsvétkor már valószínűleg kicsi lesz ránk . De rugikat és kocsikabátot is találtam 690 Ftért, és a kocsikabát 2 oldalas, belseje és külseje is hordható. Egy tanács, ne melegben menj, mert benn baromira nincs levegő. Egyébként holnap lesz nagy árucsere. Minden hónap első szerdáján van a nagy feltöltés.

    Szülők iskolája: én holnap nem megyek, de a 3. szerdára nagyon szeretnék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. szeptember 2. 11:15942.

    Oké akkor húsvétra nekiállunk gyúrni!!!!!

    Adél az nagy szép név. Áltlánosban volt egy tanárnénim Adél néni, szerettem, mert mindig mosolygott és kedves volt. HHHHúúúú oda keleti mellé Én is el akarok nézni. Jó??? sok minden van??? kilóra van nem??? mennyi kilója??? ja amúgy a háda kft-t mondod??

    előzmény:
    gabi79 (940)
    2008-09-02  07:34
  11. 2008. szeptember 2. 09:21941.

    Gabi, gratulálok a kislányhoz, és a neve is nagyon tetszik

    Lassan elkezdem én is összeállítani a kórházi csomagot,  de nekünk még van 9 hét.

    Majd várjuk a beszámolódat szülés után!

     

    Jön holnap valaki a szülők iskolájára?

     

     

     

     

    előzmény:
    gabi79 (937)
    2008-09-01  18:58
  12. 2008. szeptember 2. 07:34940.
    Sziasztok! Még pont hat hét van vissza. Nem kevés, de még kell ennyi, mert szükségünk van még jó pár dologra és a csajszi is növekedjen még odabenn. Már nem olyan sokra, de azért kell. Hétvégén kaptunk kölcsön egy csomó babaruhát, múlt héten voltam a keleti melletti turiban, ott is vadásztam egy csomót, ma nekiállok kimosni. Ja és megvan a neve is, elég régóta: Adél. Húsvétkor már nagyok leszünk, jöhetnek a fiúk locsolni.
    előzmény:
    JRenny (939)
    2008-09-01  23:32
  13. 2008. szeptember 1. 23:32939.
    Ja és persze mi is azt gondoljuk, hogy a következő leányzó lesz, mert Levikét is így akartuk!!!!!!
    előzmény:
    JRenny (938)
    2008-09-01  23:31
  14. 2008. szeptember 1. 23:31938.

    Sziasztok!

     

    Mi megmondom a frankót csak és kizárólag a szülésznőnek adtunk, senki másnak, mert szinte mindenki leszarta a fejünket. Neki 10-t adtunk, mert most nem telt már a végén többre. De Nálunk elég idióta volt a szitu, mert egyikőnk se merte odaadni. Aztán amikor Én kimentem pisilni a szülőszobában akkor kísért a szülésznő és Apa is, és akkor adta Neki oda. Azt láttam, hogy a csecsemősöknek egy nagy doboz desszertet vittek. Nekem mindennap más volt a csecsemős és a végén csak tiszta bunkók voltak, sőt még a takarító is beszólt, úgy állítottam már le, hogy talán jobb lenne, ha befogná a száját, hadd döntem el Én, hogy huzatban legyen a gyerekem vagy nem. Ne szóljon már bele, hogy hagyjuk nyitva mindkét ajtót!!!!!

    Nekem edánál nem kellett semmilyen papírt kitölteni. Jött mondta üljek fel és már csinálta is és utána ott sem volt. Ja és persze még a szülőszobán ki kellett volna venniük a hátamból a tűt. Kb. 8-kor kerültem fel az osztályra és 11ig kellett könyörögnöm, hogy valaki szedje már ki a hátamból, mert mostmár rohadtul nyom valami ideget, nem tudok feküdni tőle!!!!

    Úgyhogy nem is bántam meg, hogy nem adtam.

    dayli!

    szerintem ezek tök szép nevek de persze ez a vezetéknévtől is függ.

     

    mizem!

    Abszolút nem is erőltetik az edát, csak Én rohadtul fáradt voltam és nem volt energiám de így legalább volt a nyomásokra erőm.

     

    gabi79!

    Te hogy állsz??? Mennyi van még a kiírt időpontig??? ÉS végre egy kislányos kismami!!!!

    Nektek megvan már a nevetek???? Mikor is küldhetjük először az udvarlókat????

    előzmény:
    dayli (932)
    2008-09-01  08:48
  15. 2008. szeptember 1. 18:58937.

    Sziasztok! Én sem tudtam, hogy az anesztesnek is szoktak. De most már okosabb vagyok. Bár én nem szeretnék edát kapni, de ha kell, nem fogok ellene tiltakozni. Sok minden függ a vérnyomásomtól, hogy bírja a szülést. Most kezelnek vele, illetve 6 éve kezelik, de 1 éve kizárólag homeopátiával és teljesen rendben van. Remélem szülés alatt is rendben lesz.

    A héten vagy jövő hét elején összekészítem a pakkomat a kórházba. Hétvégén vettünk hálóinget és köntöst a szüléshez. Időnként úgy érzem, hogy még messze van, néha meg bepánikolok, hogy mindjárt itt a kiscsaj. Tehát nálunk kislány lesz!!! Várjuk az udvarlókat majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. szeptember 1. 17:21936.

    Még szoktak adni a "futárfiúnak" is, aki feltol téged szülés után a szobádba, ez min. 1000 Ft.

    A nővéreknek vagy ajándékkosarat, vagy egy tortát szoktak. A terhespathológiás nővérek áll. jobban örülnek egy tortának, de ezt én is csak hallottam, s mivel egy hónapot töltöttem ott, így ők kaptak egyet (ezt is varratszedéskor vittem), a csecsemősök vendégszeretetét csak 2,5 napig élveztem, ezért ők kimaradtak.

     

     

    előzmény:
    mizem (935)
    2008-09-01  17:17
  17. 2008. szeptember 1. 17:17935.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Az anesztesnek elvileg a szülőszobán nyílik alkalmad adni (EDA-nal, vagy ha csaszis leszel, bemegy megbeszélni a dolgokat és egy adatlapot is ki kell töltened), de fel is hívják a figyelmedet, hogy "illik" adni. Én megkérdeztem több személytől is (szülésznőmtől, dokimtól, ismerőstől) és min. 5000 Ft-ot szokás adni. Szóval azt készítsétek be egy kis borítékba a szülőszobai tatyótokba!

     

    Ha sima szülésed van, a szülésznő csinál mindent, a doki csak varr. Megkérdeztem a szülésznőt (mert nekem fogadott volt), azt mondta, nincs megszabva, ahogy érzem, hogy mennyit ér nekem a munkája és mennyit tudok adni. 20.000-t tudtam.

     

    Doki a vizsgálatok tízszeresét kéri el általában.

     

    A dokinak is és a szülésznőnek is a  varratszedéskor adtam oda a pénzt (császáros voltam, de így legalább a doki is dolgozott a pénzért).

     

    Remélem tudtam segíteni.

    Egyébként én úgy érzem nem erőltették az EDA-t.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. szeptember 1. 11:25934.

    Jó hogy mondod, h az anesztesnek is szokás, erre nem is gondoltam . Meg arra se, hogy ezt még helyben az apuka intézi.

     

    Arra én is gondoltam, hogy ha esetleg vmiért előre tudhatóan császárra kellene számítanom, lehet fogadnék dokit. Ez majd még kiderül.

     

    Én eleve inkább színes, unisex cuccokat veszek, mert nekem az jobban tetszik. Nem akarom csupa kékbe öltöztetni. Meg ami kék, az is olyan, h kislánynak is simán jó lesz, mert a következő nekünk is tuti az lesz.

     

    előzmény:
    Lettke (933)
    2008-09-01  10:53
  19. 2008. szeptember 1. 10:53933.

    Sziasztok!

    Én nyugodtabb lennék az orvosfogadással. Mivel szemüveges vagyok, és lehet, hogy nem engedik a természetes szülést, úgy érzem, ha császár lesz, akkor nagyon számít, mennyire ért hozzá, aki csinálja. Vagy hogy mennyire ragaszkodik hozzá. Jó lenne, ha annyira nem forszírozná, inkább hagyna szülni, és az EDÁ-t se erőltetné. Ezért választottam az orvosomat, mert ő inkább a természetes szülés híve.

     

    Én a januártól topicba járok, ott eddig két lány lett a sokból, szóval teljes fiúuralom van.  De mindig reménykedem, hogy hátha félrenézték. Bár most már egy halom kék ruhánk van, pedig megfogadtam, hogy az első két méretből uniszex színeket veszek, hogy a következő babára is jó legyen, mert ő már tuti lány lesz.

    Akkor én is valahogy így dumcsizok a dokival. Nálunk asszisztens nincs bent, csak Ő, meg apa.

    A szülésznőnek még nem tudjuk, mennyit illik adni, meg ugye az anesztesnek is szokás. Én úgy tudom, hogy azt még ott a szülőszobán helyben apuka intézi.

    előzmény:
    dayli (932)
    2008-09-01  08:48
  20. 2008. szeptember 1. 08:48932.

    Helló!

    JRenny, én is gondoltam már, hogy ennyi fiúnak milyen nehéz lesz a csajozás, de a természet biztos kiegyenlíti a dolgokat. Lehet csak nekem/nekünk nincsenek lányos kismama ismerőseink. A novemberi babás fórumba szoktam még írogatni, ott végülis majdnem fele-fele lett a fiú-lány arány.

    Hát, a névvel mi elég nagy bajban vagyünk..., van pár nevünk és minden héten mást gondolunk jobbank. Képben van a Márton, Olivér, Berke, Barnabás és újabban Dániel is. De lehet kitalálunk vmi tök mást  Pedig már jó lenne tudni a véglegeset, engem egyre jobban idegesít, hogy miért nem bírjuk már eldönteni.

    Nekem okt. 31. a kiírt dátum, de már +- két héttel mindent mondtak, így fogalmam sincs mi lesz a vége, de jobb lenne okt.  vége

    Majd próbálom megbeszélni a kisfiúval.

     

    A doki fogadással én is épp így vagyok, sokan mondják h többet ér a szülésznő, csak ugye azt pillanatnyi infóm szerint itt nem lehet fogadni.

    Én se kérdeztem még rá a dokira, de másik kismamájától 80ezret hallottam, tényleg jobb lenne azt a babára költeni.

    Azt megkérdezhetem, h ti a szülésznőnek mennyit adtatok? akár priviben.

     

    Lettke, találtam a közelünkben kismamajógát, szerdán megyek először, már nagyon várom.

     

    előzmény:
    JRenny (931)
    2008-08-31  23:25
  21. 2008. augusztus 31. 23:25931.

    Szia dayli!

     

    Szóval Nálatok is kisfiú várható, hát tényleg elég fiús év van.

    Szegényeknek milyen nehéz lesz majd leányzót találni magunknak.  Na jó ez csak vicc volt!!

    Hogy fogják hívni?? Te most hányadik hétben jársz?? Megmondom a frankót abszolút nem bántam meg, hogy nem volt dokim, így legalább azt a pénzt is a kicsi fordítottuk. Szóval még jobb is volt. Mondom Ő szinte amúgy sem csinált semmit, inkább a szülésznő. S mástól is ezt hallottam hiába volt fogadott orvosa.

     

    Szia Lettke!

     

    Azért kellett igen, hogy beilleszkedjen. Nem a ctg-vel le kell ülnöd amíg arra jársz, viszont a szülőszobán már fekve nézik. Elég vicces lenne zsinóron mászkálni!!!

    Figyelj ezzel Én is bajban voltam, hogy kérdezzek rá, mikor még úgy volt, hogy fogadott orvosom lesz és az Uzsokiban szülök. Hát Én úgy kérdeztem rá, hogy megkérdezte lenne-e kérdésem, mondom igen a szüléssel kapcsolatban érdeklődnék. S az asszisztens fel állt, kiment Ő pedig el kezdte mondani, hogy azt tudnom kell, hogy törvény szerint nem vagyok köteles orvost fogadni. Az ügyeletesnek is el kell ugyanúgy látnia, mint a fogadottnak. Ő is szokott ügyeletes lenni és Neki is ugyanúgy kell eljárnia mindenkivel. De ha Őt szeretnénk akkor Ő ezért 60ezret szokott kapni. Kicsit megdöbbentem mert 1 éve ott szült egy ismerősöm Nála és akkor még csak 30 volt. Jól felemelte az árakat. De hát ez van. Mondta gondolkodjunk és a köv. alkalommal, szóljak hogy döntöttünk. De tényleg valahol örülök, hogy így alakult.

     

    Na most megyek.

    Jó éjt!

    Vagyis mivel látom Ti reggeli órákban írtok így Nektek inkább jó reggelt!!!

    előzmény:
    dayli (929)
    2008-08-31  07:24
  22. 2008. augusztus 31. 11:26930.

    Azért kellett forognod, hogy ne tudjál nyomni? Vagy azért, hogy a kisfiad beilleszkedjen?

    Akkor úgy mászkáltál a ctg-vel, mintha ki lettél volna kötve?  Na, erre még nem is gondoltam.

    Szerintem is sokat segít a légzés. Már eleve, hogy valami másra kell koncentrálni, meg hogy van valami feladat, amit végre kell hajtani.

     

    Picinyem most nem tudom mit csinál, de nekem most a hasam alját akarja leszakítani épp. Rendesen fáj. Vannak jó bemozdulásai.  Sokszor úgy kell elterelgetni. A párom meg mindig mondja, hogy jajj, ne olyan erősen, szegény. Mondom, baja nem lesz, én meg nem vagyok szegény?

     

    dayli: Én vidéken lakom, így itt helyben járok tornára. Viszont úgy tudom, hogy a MÁV-ban is van.

     

    Még én se fogadtam orvost. Vagyis járok egy orvoshoz, igazából a kórházban egyszer voltam, a magánrendelésére járok, csak nem tudom, hogy kell ezt megbeszélni vele... hogy .... szóval értitek...  Azt már itt megmondták, akik nála szültek, hogy kb. mennyire szokás hálásnak lenni, de azért csak meg kéne kérdezni.

    előzmény:
    JRenny (928)
    2008-08-31  00:11
  23. 2008. augusztus 31. 07:24929.

    Helló JRenny!

    Én is köszönöm a beszámolódat!

    Mi is okt. végére várjuk a kisfiút.

    Ezek szerint neked sem volt fogadott dokid. Nekem sincs még, és nagyon vacillálok rajta. Nem bántad meg utólag, hogy nem volt?

     

    Lettke!

    Hova jársz tornára? Én eddig dolgoztam, nem fért bele az időmbe, de mostmár itthon leszek és nekem is jól jönne, ha megtanulnám a légzéseket.

    előzmény:
    JRenny (928)
    2008-08-31  00:11
  24. 2008. augusztus 31. 00:11928.

    Szia!

     

    Igazán nincs mit, szívesen mesélem el!!!

    Szerintem leszel olyan fegyelmezett, mert Én is azt hittem, hogy áááá dehogy fogok tudni Én még arra koncentrálni, biztos annyira fog fájni. Hát fájt is de mondtam magamnak, meg kell emberelnem magam, legalább egyszer meg kell próbálnom, különben nem fogom tudni, hogy segített volna-e vagy sem. S tényleg jobb is volt!!! Hát 2 dolog miatt is rossz volt, 1. mert ugye az edánál benthagyják a hátaban a tűt és azzal elég rossz volt forogni. 2. már nagyon úgy éreztem, hogy tolnom kell de kb. max. 3-4szer kellett megfordulnom. Sokat segített. A ctg nem zavart, vagyis relatív, mert ilyenkor szerintem minden zavarja az embert. Hát végülis kis kütyü ha úgy vesszük, csak zsinórra van összekötve a géppel és Rád pedig rád kötik, körbe. Engem inkább az zavart amikor jártam az sztkba, hogy nem tudom melyik görbe mit jelent. Majd megtudtam, hogy a felső a szívverése és a kilengések a mozgásai, amit neked kell megjelölni. Az alsó meg a fájásokat mutatja. De azon nem tudtam kiigazodni. Nekem a ctg-nél csuklott sokat.

    Igen  most jön még az a rész Neked (Én ezt imádtam), hogy alienkedik, itt ott kidugja a lábiját. Olyan édi volt. Akkor nem volt csak olyan édi, mikor nyomta a lábával a jobb oldalon a bordámat és alig akart arrébb menni!!!!

    Mi lehet a többiekkel??? Senki nem jelentkezik.

    előzmény:
    Lettke (927)
    2008-08-30  11:00
  25. 2008. augusztus 30. 11:00927.

    Szia!

     

    Köszönöm, hogy ilyen részletesen elmesélted, mi történt. Most kicsit meg is nyugodtan. Én nem attól félek, hogy fáj, azzal tisztában vagyok, hanem hogy nem tudom, mi fog történni.  Tudom, hogy minden szülés más, de így már legalább fogalmaim vannak róla, mi hogy megy.

    Igyekszem majd én is betartani, amiket javasoltál. Tornán szorgalmasan gyakoroltatják velünk a légzéstechnikákat vajúdásra, és szülésre. Remélem, leszek olyan fegyelmezett, hogy tudom csinálni.

    Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen gyorsan kitoltad a babát, főleg, ha olyan nagy volt!  Miért rossz érzés az oldalra fordulás? Fájt, vagy nagyon nehéz volt forogni?

    A CTG nem zavart? Ez egy kis kütyü? Bár úgyis pár hét múlva megismerkedem vele én is.

     

    Olvastam, hogy előtte pár héttel is van valami terhelés, hogy bekötnek egy kis oxitocint intravénásan, és nézik, hogy mi történik CTG-n. Ezt mindenkinek megcsinálják, vagy csak ha valami gond van?

     

    Én most a 32. hétben vagyok, és most már nem teker annyira a kisfiam. Sokat mozog, de ez már nem olyan ficánkoló mozgás, inkább olyan kiselefántos. Jó nagyokat rúg, érzem, hogy helyezkedik, ha mozgok, és ha ettem, utána sokat csuklik.  Gondolom, kóstolgatja a magzatvizet.

    előzmény:
    JRenny (926)
    2008-08-30  00:13

Címlap

top