Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MAV korhazban 2008ban szul

Bbohar
Létrehozva: 2007. október 4. 19:15

Sziasztok!!!

 A MÁV kórházban szültem az első es masodik gyerekem és a harmadikat is itt szeretnem (2008 aprilisban)

Gyertek beszélgessünk és együtt várjuk a nagy napot..... jo lenne megosztani egymassal az informaciokat kulonosen most ebben a valtozo helyzetben, ki mit tud, mikor nyit az epulet, milyen lesz mennyire lesz hasonlo a szules, es utana-koruli szabalyok, ahhoz a bababarat szemlelethez (es anyabarat) ami volt,  milyen lesz az uj szemelyzet team..stb.

 

 

 

  1. 2008. augusztus 30. 00:13926.
    Ja bocsi annyit elfelejtettem írni még jótanácsként, nekem ez jött be, hogy ha jön a fájás akkor a légzésre figyeljetek, mert akkor nem érzed annyira a fájást, mert kicsit eltereled a gondolataidat. Amikor meg már nyomni kell, akkor próbáljatok nem kiadni hangot ez tényleg fontos, mert csak elpazarolódik az erőd arra. A lényeg, hogy fejben kell tudni, hogy most lentre kell nyomnod. Nekem ezért is lett meg ilyen hamar. Kb. 50 perc volt a forgásokkal együtt. 20 perc lehetett a nyomás.Tényleg úgyis szólnak ha pihenhetsz. Akkor az utolsó nyomással jött ki a hang is. A legutólsónál, pedig már állítólag megkönnyebbült hangot adtam ki.
    előzmény:
    JRenny (925)
    2008-08-30  00:04
  2. 2008. augusztus 30. 00:04925.

    Sziasztok!

     

    Bocsi, hogy eddig nem tudtam írni. Szerintem lehet szólni dehogy betartják-e az jó kérdés. Inkább az a tuti ha végig melletted van a gyermek. Én bevittem estére, mert legalább akkor szerettem volna pihenni, aztán úgyis Velem lesz 0-24.

    Nekem katéterezés vajúdás közben volt, közvetlen a szülés előtt, mert nagyon kellett már. Nem éreztem, mert edás voltam, mert nagyon ki voltam már merülve és nem is ettem 2 napja rendesen, nem volt energiám. De szerintem amúgy sem érzed, mert fájásnál csinálták.

     

    Nekem úgy, volt a szülésnél, hogy amikor bevittek a szülőszobára, jött egy kis tündéri szülésznő,mosolygós kb. 35 év körüli. Bemutatkozott de nem nagyon tudtam figyelni a nevére, annyit tudok, hogy Julika volt azt hiszem. Rám rakta ctg-t, elmondta, hogy nemsokára beöntés, majd fürdés, és utána kérhetek edát. Ha nem kérek, akkor beleülhetek a sarokkádba, járkálhatok, labdára ülhetek. Majd elment. Ez volt olyan kb. 10:45 körül. Nekem nem volt orvosom. Be-be nézett a ctg-re, megkérdezte, hogy vagyok. Majd 12 körül jött,  hogy akkor beöntés. Én nagyon féltem ettől. De ez volt a legkellemesebb az egészben, ha lehet ilyet mondani.

    Aztán wc, vissza zuhanyzás. Csak Nekem az volt a baj, hogy a wc-n átváltottak az 5percesek 3 percesekre és alig bírtam felállni, mert mikor indulni akartam, akkor jött egy fájás. Állítólag majdnem 1 órát voltam a wc-n. Visszamentem, addigra jött Anyukám is, előtte a férjem volt. Segített Anyu lezuhanyozni, majd kérdezték az edát. Nagyon ki voltam merülve ezért kértem. 2 órát aludtam előtte éjszaka és mondom nem is ettem rendesen 2 napja. Na mikor jöttek, hogy beadják akkor Anyum gyorsan kiment, mert majdnem rosszul lett. Aztán bejött vissza a férjem és Neki is le kellett ülnie, mert Őt meg megcsapta az az igazi tömény kórházi illat. De aztán semmi baja, nem volt és nagyon kellemesen emlékszik vissza. Hiába is majdnem eltörtem egy ujját!!!!

    Kb. ekkor már fél3 körül lehetett. Az edától kicsit eltunyultam, de Én zsibbadást nem éreztem. A férjem meg mikor kicsit becsuktam a szemem, mindig szólt, hogy ne aludj!!! Mondom ne félj azért elaludni nem fogok, mert kicsit érzem a fájásokat!!!

    Eközben néha benézett a szülésznő. Doki egyszer nem volt. Kérdezgette a csaj, hogy nincs-e székelési ingerem, mondom még nincs. Mondta, ha van akkor azonnal szóljunk. Kb. 4 volt. Akkor jött mondta, eltűnt a méhszáj. 10percenként forduljak egyik oldalamról a másikra. Hát nem volt kellemes.

    Majd egyszercsak jött Ő beöltözve, egy dokinő, csak egy köppenybe, egy csecsemős. Aztán kérdezték, hogy szeretnék szülni. Hát Én majdnem ülő helyzetben szültem,közben kicserélték az ágy végét. Kb. 4 nyomásra pedig kint is volt az Én szemem fénye Levike!!!!

    Mondták jó nagy baba. De óriási is volt a pocakom. Akkor rámtették, kb. 10-15 percre. Közben Apuci elvágta a köldökzsinórt. Persze a fiam meg elsőre lepisilte a szülésznőt és Engem is!!!

    A dokinő csak ott állt mellettem. Majd mikor elvitték lemosni,mérni akkor ő jött oda és varrt össze. Kb. 15 perc volt, mert 2helyen kellett vágniuk, mert nem tudták előre, hogy ilyen nagy bébi és utána látták csak, hogy nagy a feje is. kb. 2-től volt bekötve Nekem oxitocin. Nem volt rossz, csak amikor nyomni kellett. Mert akkor azt mondták, hogy lógassam a bal kezem, mert nem fog folyni. Én meg mindig fogtam az ágy szélét. Úgyhogy ezért mindig szóltak. De azt mondta a szülésznő, hogy gyorsan meglett, akár egy második babának is beillett volna. Na mindegy kicsit bunkó volt a dokinő úgyhogy neki nem is adtunk pénzt csak a szülésznőnek.

    Hát ennyi!!!

     

    Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de megpróbáltam válaszolni Neked.

    S hogy vagytok????Aktívoskodik??? Hányadik hétben vagy most???

    előzmény:
    Lettke (915)
    2008-08-28  19:33
  3. 2008. augusztus 29. 20:35924.
    Mit csinál egy szülésznő szülés alatt? Egyáltalán mi történik a szülőszobán? Folyton vizsgálgatnak, vagy hagynak nyugodtan? Bekötnek egy halom zsinór, meg infúzió közé, vaggy semmi ilyen nincs?
    előzmény:
    gabi79 (923)
    2008-08-28  20:55
  4. 2008. augusztus 28. 20:55923.
    Igen, előre lehet választani szülésznőt, de nem kell sokkal előtte. Elég lehet 36 hetesen találkozni vele. Addig még van 3 hetem, és remélem lesz változás. Mert tényleg nagyon sajnáltam a kismamákat, akik arra a szülésznőre vártak, aki minket kalauzolt.
    előzmény:
    Lettke (922)
    2008-08-28  20:29
  5. 2008. augusztus 28. 20:29922.
    Nem azt mondják, hogy a szülésznőt is előre kell választani? Utolsó pillanatban már hogy lehet választani? Remélem, mikor mi megyünk, épp nem lesz ilyen tumultus.
    előzmény:
    gabi79 (920)
    2008-08-28  20:08
  6. 2008. augusztus 28. 20:28921.

    http://www.babafalva.hu/portal/modules.php?name=News&file=article&sid=746http://www.babafalva.hu/portal/modules.php?name=News&file=article&sid=746

    Itt az ellenkezőjét írják. Azt is olvastam, hogy ha Te megtiltod, hogy adjanak neki, kötelesek betartani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. augusztus 28. 20:08920.
    Sziasztok! Tegnap bementem a kórházba, reménykedve az előadásban, de sajnos akkora forgalom volt a szülőszobán, hogy a doki nem tudott lejönni előadást tartani. mind a 7 szülőszobában volt valaki és a műtőben is. Vártak ketten edára, a doki meg a műtőben volt. Szóval elég durva volt. Biztattak, hogy mire szülök (okt. 15) talán ismét lehet szülésznőt választani. Illetve adtak, egy tippet, hogy apuka hol parkoljon. Mivel a kórházi parkolót nem lehet használni, de a Szabolcs utcában ingyen lehet parkolni és apukának talán belefér ennyi séta, miután minket kirakott. Azt láttam még, hogy Pampers pelust adnak a picikre, én liberot vettem, így mire hazajövünk már tudni fogom, hogy melyik a jobb. Vagyis remélem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. augusztus 28. 20:04919.
    előzmény:
    dayli (918)
    2008-08-28  19:57
  9. 2008. augusztus 28. 19:57918.

    Ok, majd tájékoztass, ha megtudsz vmit engem is érdekelne.

     

     

    előzmény:
    Lettke (917)
    2008-08-28  19:51
  10. 2008. augusztus 28. 19:51917.

    Nekem erre kisebb esélyem van, mivel nem is Pesten lakom, és nem is ott nőtem fel.

     

    Azta, 6-ból 1 is jó arány. Tényleg nagyon érdekes. Nekem két olyan ismerősöm is van, akiknek már van 1-1 lányuk, és ők is fiúkat várnak. Azt mondták egyébként, hogy most valamiért globálisan több fiú születik pár %-al, mint eddig.

     

    Én is meg fogom kérni a csecsemősöket. Bár, lehet, hogy nincs igazam, de úgy tudom, hogy mivel a Te gyereked, jogodban áll eldönteni, hogy mit kaphat, és mit végezhetnek rajta (ha az életét nem veszélyezteti a döntésed). De majd utánakérdezek valami betegjogi képviselőnél.

    előzmény:
    dayli (916)
    2008-08-28  19:42
  11. 2008. augusztus 28. 19:42916.

    Tényleg kicsi az esély, de sose lehet tudni , nekem egyik barátnőm pont a gimis osztálytársával került 1 szobába, tök véletlenül, és nem is vmi kis városba, hanem itt Pesten

     

    Az én mostanában szült ismerőseim között is 6-ból 1 lány van.

     

    Úgy hallottam, meg lehet kérni a csecsemősöket, h ne adjanak cukrot a babának, de nem vagyok benne biztos, h be is tartják. De én is meg fogom kérni, h csak végszükség esetén, aztán hátha odafigyelnek rá.

    előzmény:
    Lettke (915)
    2008-08-28  19:33
  12. 2008. augusztus 28. 19:33915.

    És nem lehet valahogy megtiltani, hogy a gyerekednek adjanak cukrosat? Engem nem zavar, ha tápot adnak, de nem akarok látni a gyerekem közelében cukrot legalább 2-3 éves korig!

     

    Az én ismerőseim között is nagyon sok a fiú. Idén fiús év van, úgy tűnik. Sebaj, úgyis egy lányt egy fiút akartunk, majd legközelebb jobban rákoncentrálunk a lánycsinálásra.

     

    Arra én is gondoltam, hogy több hálóing kell, bár attól nem félek, hogy a férjem otthon nem mossa ki, és nem hozza be. de mégiscsak kényelmesebb, meg elég filléres dolog.

     

    Milyen a katéterezés? És az infúzió? Én marhára félek, még sose voltam kórházban, és semmi ilyet nem csináltak velem.

     

    day: Jó lenne, ha összefutnánk! Bár sajnos elég kicsi az esély, még ha egyszerre szülünk is, hogy pont egy szobába kerüljünk. Pedig olyan jó, ha már nem mindenki vadidegen.

    előzmény:
    JRenny (914)
    2008-08-28  10:01
  13. 2008. augusztus 28. 10:01914.

    Ott helyben?? Az helyes lesz  Tök jó, nagyon sok fiú születik mostanság. Nekünk is fiú és van kb. 7 kismama ismerősöm, közülük 1-nek lesz lánya. A fiúk megint többségben!!

    Khcsomag: Én pl. hálóingből, két részes pizsiből 5-t vittem és kellett is, mert 5 napot voltam végül és éjszaka nagyon jött a tejem. Jó hát Én ilyeneket, hogy körömvágó, meg csipesz én nem vittem. Fölös otthon megcsináltam előtte mindent magamon, a gyereknek meg úgysem szabad még. Valaki azt mondja, hogy 2hétig, valaki azt, hogy 1 hónapig. Mi majdnem 2hós korában vágtuk először, mert addig mindig lejött neki magától. Hajszárítót sem vittem. De nekem rövid is a hajam, meg rohadt meleg volt. Lehet Neked nem árt ha viszel, ha hosszú a hajad. Mert néha huzat van. A mávban engednek vajúdás közben is inni, úgyhogy vigyél de inkább csak bubimentes viznek örülnek. A Papának a papucs tök hülyeség, mert úgyis kap a lábára ilyen védőt. Textilpelust ha viszel a babának véletlenül se add ki a kezedből, mert a szobatársamnak elcsaklizták. Takaró is lesz. Viszont sapit szerintem érdemes, mert a csecsemősöknél bent iszonyat huzat volt és még a ventillátor is ment. Mindenki ki volt akadva, még fürdéskor sem csukták be.  Mi nem vittünk cumisüveget de lehet jobban jársz ha viszel. Mert ilyen kisüveget adnak, arra gumi. Mi mikor meg akartuk tölteni alig bírtuk visszarakni. Sajnos igen (nem titokban, hanem ki is adják a gyerekkel együtt) cukros vizet adnak neki. Mi itthon is adtunk néha neki, mert a védőnő is mondta, hogy az egy kicsit telíti a gyomrukat. Én nem tudok róla, hogy katétereznék őket. Téged viszont igen ha a szülés után 4 órán belül nem pisilsz!!! Most mennem kell. Majd írok még.

    előzmény:
    Lettke (912)
    2008-08-28  08:47
  14. 2008. augusztus 28. 09:43913.

    Sziasztok!

     

    Én is kb 2 hónap múlva fogok szülni.  És már én is nagyon-nagyon várom, h megszülessen :) Persze tudom, hogy a babának még fontosak ez az utolsó 2  benn töltött hónap.

    Nekünk is kisfiú és a nevével még mi is vacillálunk, nem gondoltam, h ilyen nehéz lesz dönteni.

     

    Lettke, még akár találkozhatunk is!

    Megnéztem a listádat, sztem is szinte minden kell róla, bár van amit én nem fogok előre megvenni, majd ha kell riasztom a férjemet.

     

    előzmény:
    Lettke (909)
    2008-08-27  19:48
  15. 2008. augusztus 28. 08:47912.
    El is felejtettem. Nekünk úgy néz ki, hogy kisfiú lesz, de még nem tudjuk, hogy fogják hívni, mert még van pár név, amin gondolkodunk. Magunkat ismerve, ott helyben fog eldőlni.
    előzmény:
    JRenny (910)
    2008-08-27  23:31
  16. 2008. augusztus 28. 08:46911.

    Majd pár év múlva alhatsz nagyokat, mikor a nyári táborban lesz, vagy nagyszülőknél, és hogy fog hiányozni!  A barátnőm minden évben alig várja, hogy kettesben legyenek a férjével egy hetet, de már a 2. napon sír, hogy mennyire hiányoznak a gyerekei, pedig már nagyok.

     

    Én ezt a listát találtam: http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=9 de itt valami rengeteg dolog van felsorova. Ezt utánfutóval kéne bevinni.  de nem láttam benne semmi olyat, amit otthon hagynék.

     

    Ugye a MÁV-ban nem adnak nekik titokban cukros löttyöt? Hallottam ilyen történetet más kórházról, hogy valami cukros teát adtak a kis csecsemőknek, aztán nem akartak szopizni.

    Ott is katéterezik őket minden nap vizeletvétel céljából?

    Vittetek be cumisüveget? Állítólag jó sajátot bevinni, mert állítólag a közöstől könnyen szájpenészt kapnak. Visszaadják?

    előzmény:
    JRenny (910)
    2008-08-27  23:31
  17. 2008. augusztus 27. 23:31910.

    Köszi szépen. Hát Én is alig vártam, most boldogok is vagyunk de néha jó lenne egy nagyot aludni.  Persze érte mindent, hisz ezt is vállaltuk. Én egy pár dolgot utólag hozattam be, mert sajna nem láttam ezt a topicot. Tehát pelenkát a picinek utólag hozattam be. Popsitörlő nem igazán kell, mert a csomagban amit kapsz, 3-t is abban lesz minta. De azért inkább érdemes, mert ki tudja mikor adják oda a csomagot. Volt a másik lány aki (sötétebb bőrű is volt) nem is akarták Neki odaadni, úgy kellett utána mennie 2x. Azért szerintem ez szemétség, hiába kisebbségi valahol ez neki is jár, ha mi is kaptunk szerintem.  Ő utolsó nap kapta meg és addig Tőlünk kért popsitörlőt. Mellbimbó kiemelőt is úgy szaladtak el Anyukámék venni, mert a szülés után látták, hogy kicsit befeléfordul a bimbóm én spec. nem így vettem észre de tényleg Ő nem tudja bekapni anélkül. Balzsamot is akkor hozattam. Esetleg filcet is érdemes, mert Én elfelejtettem és nem tudtam berakni a cuccom a hűtőbe. Ha gondolod priviben elküldheted a listát vagy itt is írhatod és akkor Én megmondom, hogy SZERINTEM van-e benne fölös cucc. Mi 1 nagy tatyóval és 1 szatyorral mentem be. Nem elvileg be kellett volna feküdnöm 26-án, mert cukrom volt és 27-re voltam kiírva és minket nem hagynak a kiírásnál tovább hordani. De reggel befeküdtem 10-kor s fél 11-kor elfolyt a magaztvizem. Úgyhogy gyorsan összepakolt a férjem, míg engem vizsgáltak és minden cuccal mentünk a szülőszobába. Ott a különágyra tettük a cuccunkat. Vagyis mellé. Nem volt külön a hazamenetelre sem. Tehát mindegy egyben, mindenhol. Ha érted.

     

    És Neked/Nektek mi lesz a Babátok??? Hogy fogják hívni???

     

    előzmény:
    Lettke (909)
    2008-08-27  19:48
  18. 2008. augusztus 27. 19:48909.

    Én még két hónap múlva fogok szülni. Gratulálok Neked! Már én is nagyon várom, hogy kettőben legyek otthon.

    Akkor viszek neki edényt, meg ilyen tablettát is, biztos, ami biztos. Köszönöm szépen!

     

    Esetleg van még olyan dolog, amit nem mondtak, hogy vinni kell, és nagyon jó lett volna? Van egy listám, amin ezer dolog van felsorolva, és nekem kicsit túlzásnak tűnik. Abba a hibába se szeretnék beleesni, hogy két kofferrel állítok be, és a fele sem kell, meg az ellenkezőjébe sem.

    Ti úgy csináltátok, hogy vittetek egy külön táskát a kórházi tartózkodásra, meg egyet a szülőszobába? És volt még egy, amibe a hazafele kellő dolgok voltak, amit apa hozott az utolsó nap?

    előzmény:
    JRenny (908)
    2008-08-27  13:11
  19. 2008. augusztus 27. 13:11908.

    Sziasztok!

     

    Én tegnap volt 2 hónapja, hogy ott szültem. Megmondom őszintén mi úgy csináltuk a szobatársammal, hogy edény és a mikróban felforraltuk a vizet és így kifőztük. De biztos, hogy meg lehet kérni a nővéreket, mert itt is írta már valaki csak 2 óra múlva kapta vissza, meg a koraszülött osztályon volt az tuti, mert az Én babámat sajnos átvitték egy napra, mert beszürkült. Ott volt fejőgép is és azt is magad után kellett fertőtleníteni.

    De ott jobb a fejőgép. A csecsmősök amit kínálnak az nagyon sz*r, már bocsi. Alig működik, nem szív rendesen. Mármint én nem próbáltam csak láttam másnál.

     

    Ki mikorra van kiírva???

     

    További jó babavárást!!

     

    sziasztok

    előzmény:
    Lettke (906)
    2008-08-26  19:38
  20. 2008. augusztus 26. 22:05907.
    Szia! Én is gondoltam mellszívóra. Több alternatíva van: viszed a mikros sterilizálót és mikrózol (úg ytudom van az étkező részben), megkéred a nővéreket, vagy neomagnol tabletta és edény, amiben azt feloldod és tárolod.
    előzmény:
    Lettke (906)
    2008-08-26  19:38
  21. 2008. augusztus 26. 19:38906.

    Sziasztok! Ha viszek mellszívót magammal a kórházba, ott hogy lehet kifertőtleníteni majd?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. augusztus 21. 20:46905.

    Nem semmi, hogy csak így utaztatják a babákat. Hallottam olyan sztorit, hogy egy ilyen ide-oda tett baba megfázott útközben, aztán valamelyik intenzíven összeszedett valamit, amit végül nem élt túl. (Neki nem volt fogadott orvosa.) Én azt hittem, ha valaki orvost fogad, akkor ő azért kezeskedik érte, hogy a babádat ilyen nem érheti. Ezért (is) fogadod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (904)
    2008-08-21  02:29
  23. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2008. augusztus 21. 02:29904.
    Háát ez olyan dolog mint pl az istvánba is vannak olyan orvosok akik ugye ősidők óta ott vannak és ott rendelnek ügyelnek stb. És vannak a szerződésesek akik csak a kismamái részére "kiveszi"a szülőszobát , műtőt. Ezek a külsős dokik. Pl én az usokiba fogok szülni de a dokim eredetileg a nyírőbe rendel és praxizál de mivel az fizetős lett így szültet az uzsokiba is. De ott csak egy héten egyszer találom meg míg a nyírőbe ahol van ott minden nap. így van a külsős.
    előzmény:
    gabi79 (903)
    2008-08-20  23:34
  24. 2008. augusztus 20. 23:34903.
    Szia! Nem értem, amit írsz. Külsős doki? Mit jelent? Csak olyan orvossal lehet a MÁVban szülni, aki nek szerződése van az ÁEK-tal. Vagyis ott dolgozik. Lehet, hogy nem a MÁVban rendel, de a Honvéd is az ÁEK része.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (900)
    2008-08-20  19:21
  25. Torolt_felhasznalo_325999
    Torolt_felhasznalo_325999
    2008. augusztus 20. 19:51902.

    Sziasztok!

     

    Van esetleg valaki aki ügyeletesnél szült a Mávban mostanában (egyáltalán nem volt fogadott orvomosa)?

     

    Ági 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top