Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MAV korhazban 2008ban szul

Bbohar
Létrehozva: 2007. október 4. 19:15

Sziasztok!!!

 A MÁV kórházban szültem az első es masodik gyerekem és a harmadikat is itt szeretnem (2008 aprilisban)

Gyertek beszélgessünk és együtt várjuk a nagy napot..... jo lenne megosztani egymassal az informaciokat kulonosen most ebben a valtozo helyzetben, ki mit tud, mikor nyit az epulet, milyen lesz mennyire lesz hasonlo a szules, es utana-koruli szabalyok, ahhoz a bababarat szemlelethez (es anyabarat) ami volt,  milyen lesz az uj szemelyzet team..stb.

 

 

 

  1. 2008. augusztus 20. 19:25901.

    Sziasztok,

     

    eladok 1 doboz bontatlan, 30 db-os kiszerelésű ELEVIT multivitamint. Lejárata 2008 11.hó.
    Ára: 1200 Ft (bolti ára jelenleg 2000 Ft körül). Írjatok nyugodtan, ha érdekel.

     

    Szép babavárást kívánok!

     

    Polly

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2008. augusztus 20. 19:21900.

    Sziasztok.

     

    Én is kismama vagyok bár ugyan nem fogok itt szülni de tervben volt ez a kh is. Én csak figyelmeztetni szeretnélek titeket hogy a minap szült egy ismim ott és azt mondja iszonyat fejetlenség van most meg hogy ha külsős a dokija a szülő nőnek és nincsen hely már mint jelen esetben átviszik a gyereket egy másik khba. Ekkor a 24 ágyra 36 baba jutott és neki átvitték úgy hogy semmi baja nem volt a babával és mondta hogy nem ő az első és csak a külsősökkel csinálják ezt.

    remélem ti nem fogtok ilyen élménnyel hazajönni. Kár meg sajnálatos hogy így elcseszték ezt a jó kht.

    Nektek boldog további babavárást és könnyű szülést.

    Üdv Verus 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. augusztus 20. 19:04899.
    Írtam privit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (896)
    2008-08-18  21:22
  4. 2008. augusztus 20. 12:05898.
    Lehet, hogy neveznem kéne? Csak egyszer voltam a MÁv-ban, mikor UH-n voltam. Azt se tudom, hol kell bemenni a kórházba, és mit kell mondani, ha épp szülni megyek. Ráadásul eddig még életemben nem voltam kórházban, semmi bajom nem volt.  Csak úgy becsattog az ember, hogy hello, szülni jöttem, xy a dokim....
    előzmény:
    gabi79 (897)
    2008-08-19  17:37
  5. 2008. augusztus 19. 17:37897.

    Sziasztok! Minden szerdán van előadás. Februártól új rendszer van. Csak a hónap 2. szerdáján este van előadás, a többi szerdán pedig 14 órakor, előtte szülőszoba látogatás.


    Hónap 1. szerdája, 14.00-tól:

    Általános tudnivalók
    -osztályunk bemutatása
    - A kórházi felvételhez szükséges dokumentumok és személyes felszerelés
    -Vajúdás szakaszai
    -Szülés-bábák szerepe
    -Homeopátiás szerek alkalmazása
    -Felvétel a szülőszobára, előkészítés, vajúdás, szülés-a bábák szerepe
    Előadók: Dr. Spánik Gábor
    Szülésznők

    Hónap 2. szerdája, 18.00-tól

    Szülés
    Előadór. Vermes Gábor

    Hónap 3. szerdája 14.00-tól

    Neonatológiai ismeretek
    -Újszülött ellátása
    -Koraszülött ellátása
    -Csecsemőgondozás
    -Szoptatás
    Előadókr. Mászáros József
    Dr. Szentpétery Mária

    Hónap 4. szerdája 14.00-tól

    Anesztézia szerepe a szülés során
    -epidurális érzéstelenítés
    -Spinális érzéstelenítés
    -Narcosis
    Előadó: Dr.Ayoub George 

     

    Ez áll a papíron, amit 2 hete kaptunk a szülőszobán

     

    Szemüvegesek: a múltkor az anesztes hölgy és a szülésznő is azt mondta, hogy akinek rossz a szeme edával elkerülheti a császárt. De a szemészorvos dönt a témában, de az eda segíthet.

     

    Gabi

    előzmény:
    dayli (893)
    2008-08-15  20:19
  6. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. augusztus 18. 21:22896.

    Sziasztok...

     

    ...tud valaki valamilyen infót Dr. Demjén Lászlóról? Milyen orvos? Esetleg szült már nála valaki?

    Októberben szülnék nála, de csak a héten találkoznék vele először mert a terhesgondozásra eddig másik orvoshoz jártam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. augusztus 15. 20:45895.

    Nekem azt hiszem, hogy 4, és 3,25, vagy most már negyeddel rosszabb. Mindig mikor felírnak egy erősebb szemüveget, akkor romlik egy negyedet.

    Akkor ezt is megbeszélem az orvosommal. Köszönöm a segítséget!

    Bár én olyat is hallottam, hogy teljesen egészséges szemnél is lehet retinaleválás a szülésnél, és fordítva.. Attól függ, mennyire nyom ügyesen a kismama. Elvileg nekünk tanítják a tornán, hogy kell csinálni, hogy ne a "fejünkbe" nyomjunk, hogy bevérezzen a szemünk.

    Jó, hogy ilyen sokmindent leírtok! Ma voltam az orvosomnál, és mondta, hogy tegyek fel kérdéseket, de nem tudtam mit kérdezni, mert mindent elmondtok.

    előzmény:
    Sziszó678 (894)
    2008-08-15  20:38
  8. 2008. augusztus 15. 20:38894.

    Szia Lettke

    Nekem a szemészem mondta, hogy 5-ösnél már kell szemésszel is beszélni és alaposan megvizsgáltatni a szemet! Szülés után pedig 6 hónappal ajánlott megnézni változott/romlott-e a szemed. 

    Nekem most 4-4,5-es, tehát eséllyel pályázom a csaszira, ha a megszokott iramban romlik a szemem, bár én még nem vagyok babás.

     

    Mindenképpen beszélj az orvosoddal és egy szemésszel.

    Addig is boldog babavárást.  

    előzmény:
    Lettke (877)
    2008-08-11  18:12
  9. 2008. augusztus 15. 20:19893.
    Én úgy tudom, csak minden hónapban egyszer, a második szerdán 18-kor van előadás. A többi szerdán pedig csak szülőszobalátogatás 13-kor.
    előzmény:
    gabi79 (892)
    2008-08-15  15:38
  10. 2008. augusztus 15. 15:38892.

    Sziasztok! Én október 15re vagyok kiírva és engem is azzal biztatott a dokim, hogy addig még változhat a helyzet, reménykedjek. De nagyon diplomatikus volt, mikor erről a témáról kérdeztem, nem mondott semmit. Ezért is nagyon szeretem, mindig korrekt, rendes, segítőkész. Remélem a szülésnél is ilyen lesz.

    Én úgy tudom, hogy 6 szülőszoba van és max 3 szülésznő dolgozik egyszerre.

    Én 27én szeretnék menni újra előadásra, mert ugye jövő héten nem lesz.

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. augusztus 15. 15:04891.

    sziasztok!

     

    szülésznőt télleg nem lehet most fogadni a máv-ban, de a dokim szerint is mire én szülök (okt 12) addigra biztosan lehet megint, mert elég nagy a felháborodás emiatt! Viszont volt olyan eset is, nem is egy, h egy kismama ragaszkodott a szülésznőjéhez ezért írt egy kérvényt a kórházi vezetőségnek, azok meg elfogadták! Szóval minden megoldható szerintem!

     

    Vajda dokit én is csak ajánlani tudom, kedves, segítőkész, telefonon is indig elérhető és úgy is minden kérdésre válaszol, akkor is, ha hétégén hívod pl! Bár ennek meg is kéri az árát...

    én már 2 éve járok hozzá és télleg elégedett vagyok vele!

     

    tök jó, h jönnek itt az infók, h mit kell vinni, meg mit nem, köszi anyukák, akik ott szültetek és megosztjátok velünk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. augusztus 14. 11:34890.

    Sziasztok!

    Voltam tegnap a szülők iskolája előadások, elég hsznos volt.

    Szülőszoba látogatásra már nem tudtunk maradni :(

    Meg tudja vki mondani hány szülőszoba van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. augusztus 13. 21:18889.

    És mindenképp kell bevenni hashajtót? Nem vihetem a lekváromat? Valahogy ezeket a gyógyszereket nem szeretem.

    Ezeken a viziteken ott bent sorban mindenkit egymás előtt megnéznek? Nem is külön egyesével? Én azért választottam orvost, hogy nekem egy ember matasson, ne aki épp arra jár, vagy egy egész csapat!

    előzmény:
    mizem (888)
    2008-08-13  15:05
  14. 2008. augusztus 13. 15:05888.
    Viziteket az éppen "szolgálatban" lévő doki végzi, hétvégén az ügyeletes, plusz ugye a dokid, ha akarja. Ha jól emlékszem hétfőn és csütörtökön van nagyvizit, akkor megy egy nagy adag doki, de ők annyira nem matatnak, inkább dumálnak. A kisviziten az épp beosztott doki megnyomogálja a hasad, megkérdi volt-e székleted (de elvileg mindenki kap hashajtót) meg esetleg megnézi a varratod, de lehet, hogy nem, csak a dokid, ha bemegy. Nekem csaszim volt és az osztályos is, meg a saját is megnézte.  Varratszedést a dokid csinálja.
    előzmény:
    Lettke (887)
    2008-08-13  12:09
  15. 2008. augusztus 13. 12:09887.
    Olyankor a szülést levezető orvos végzi a varratszedést, meg a viziteket is?
    előzmény:
    mizem (886)
    2008-08-13  10:39
  16. 2008. augusztus 13. 10:39886.
    Aki ott volt!!!!
    előzmény:
    Lettke (885)
    2008-08-13  10:11
  17. 2008. augusztus 13. 10:11885.
    Ilyen esetben, ha a fogadott rovos nem tud a szülésnél lenni (szabi, konferencia stb), kinek szokás "megköszönni" a szülést?
    előzmény:
    JakabKata (882)
    2008-08-13  07:47
  18. 2008. augusztus 13. 09:50884.

    Köszi az infót!

    Remélem ősszel majd lehet már szülésznőt fogadni.

    Majd érdeklődök még addig.

    előzmény:
    mizem (883)
    2008-08-13  09:36
  19. 2008. augusztus 13. 09:36883.

    Szia!

    Sajnálom ami történt!

     

    Vajda dokit ajánlanám. Ő volt a fogadott dokim és nála született Bekim.  De a Turi doktornő is nagyon jó, és rendkívül lelkiismeretes! Viszont őt csak a terhespathologiáról ismerem, de így is csak jót tudok róla mondani. 

    Szülésznőnek a Bognár Gabit ajánlanám, de egyenlőre nem lehet fogadni ott. Azt mondják őszre biztos visszaáll a régi rendszer.  

    előzmény:
    pollycsajszi (881)
    2008-08-12  19:02
  20. 2008. augusztus 13. 07:47882.

    Szia,

    én a Vajda doktort tudnám ajánlani, igazán lelkiismeretes, nagyon kedves, mindent elmond, akármi kérdésed van szívesen válaszol.

    Én nála szültem, bár nem ő volt a fogadott orvosom. ( a fogadott dokim éppen nem ért rá )

    előzmény:
    pollycsajszi (881)
    2008-08-12  19:02
  21. 2008. augusztus 12. 19:02881.

    Kedves Fórumtársak!

     

    tudnátok nekem ajánlani egy lelkiismeretes és türelmes dokit a MÁV-ból? Sajnos múlt héten volt egy missed ab-m

    Az én orvosomat soha többé nem szeretném látni.  Kérlek, ha tudtok segítsetek ajánlani, akár priviben is. Főként Vajda dr, illetve T.Zs érdekelne, de bmi hasznos infónak örülök.

     

    Köszönettel:

    polly

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. augusztus 12. 14:26880.

    Sziasztok!

    Én is a máv-ban fogok szülni, okt. végére - nov. elejére várjuk a babát.

    Abban tud valaki segíteni, hogy lehet-e csak szülésznőt fogadni? Esetleg ajánlanátok vkit?

    Köszi!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. augusztus 12. 11:30879.
    Sziasztok!

    Én is kaptam kórházi hálóinget, igaz én akkor már 1 hete a terhespatológián feküdtem mikor elment éjjel a magzatvíz a pizsamámban. Még ott adtak gyorsan csere ruhát. Én vittem eldobható pelenkázólapot (DM-ben lehet kapni), azt tettem a pelenkázóra. Nálunk is volt betét a pelenkázón, de én is vittem Tena-t, nekem elég volt a normál (igaz én császáros lettem a végére). A szemüveghez nem tudok hozzászólni (nekem ugyan 2-es a szemem), ugye a császárom miatt. De nem amiatt lettem csaszis. A mellszívómat is vittem, áldom az eget érte. Így másnapra lett tejem, pedig riogattak hogy a császárosoknak később indul be. De én fejtem lelkesen, mégha nem is jött semmi. Pelenkát tényleg vigyetek, meg popsitörlőt. Alkoholt, hintőport és popsikrémet adnak.
    előzmény:
    mizem (878)
    2008-08-11  19:13
  24. 2008. augusztus 11. 19:13878.

    Sziasztok!

     

    Hálóinget a szülőszobára vihetsz, de adnak kórházit. Én is sajátban akartam, de aztán rábeszéltek a kórházira és nem volt gáz, még engem is bőven körbeért!

    Betétet tényleg egyet adnak, de ha jól megfigyeled, a pelenkázó alján van egy csomag (nálunk legalábbis volt). A Tena betétből egy csomag elég. Én vettem Tena hálós bugyit, de a sajátomat használtam és tök jól ki tudtam mosni, még a jód is kijött belőle. Nem azért, mert csóró vagyok és nem tudok új bugyit venni, de sajnáltam kidobni. 

    Babának vigyetek egy csomag newborn pelust, egy csomag popsitörlőt és jó ha viszel egy-két darab textilpelust a pelenkázót leteríteni vele, de azt még véletlen se add ki vele, mert nem kapod vissza. Inkább mintásat vigyetek. Ruha neki nem kell, csak hazahozós, de azt majd csak apuka vigye be. 

     

    Kellemes babavárást! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. augusztus 11. 18:12877.

    Köszönöm a tippeket! Akkor mi is ellátogatunk valami kínaiba. Én is hallottam, hogy ezek a "rossz" mamás bugyik jobbak, mint a papírok. Rajtam egyszer volt papír, nem tudom, mind olyan satynya-e, de az semmit se tartott volna meg, nemhogy egy nagyméretű betétet.

    Kb. hány csomag kell a Tennából? Úgy tudom, hogy csak az első pár nap intenzív, utána már elég az eü betét.

    Esetleg arról tudtok valamit, hogy mi vonatkozik jelenleg a szemüvegesekre? Hallottam olyan (remélem csak rém)híreket, hogy 3 felett már császároznak, de olyat is, hogy 8 dioptria alatt nem kell vele foglalkozni. Nekem 4-es körül van a szemüvegem, és nagyon nem szeretnék császárt, csak ha muszáj.

    Egyébként én is októberre vagyok kiírva, 28-ra, de szerintem mi 1-2 hetet sietni fogunk, úgy érzem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top