Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bizsu készítés

7well
Létrehozva: 2003. szeptember 18. 18:09
Sziasztok! Nem tudom, hogy Volt-e már ilyen topic, akkor elnézést kérek.
Szeretnék szép bizsukat késziteni magamnak és barátnőimnek. A gyöngylapon nem igen találtam magyar leírásokat.
Szeretnék ötleteket kapni, hogy milyen ékszereket tudok magam is késziteni.
  1. 2004. március 14. 22:52101.
    Mythril, szombaton találkozunk?
    előzmény:
    mythril (97)
     
  2. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 14. 22:51100.
    krimo ez nagyon jó ötlet, én is füzök egy memória karkötőt-))!
    előzmény:
    krimo (99)
     
  3. 2004. március 14. 22:1599.
    Jaj azt elfelejtettem megkérdezni tőlletek, hogy mi az a memória drót? Láttam már mindíg, de nem tudom mire való.
    Viszont azt találtam ki, hogy csinálok magamnak egy "memoria" karkötőt, amire fűzök az összes gyöngyömből ami itthon van, hogy össze tudjam hasonlítani azzal, amit éppen veszek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. március 14. 18:1098.
    Hali!

    Nahát, én is ikrek vagyok, minő véletlen! :))) Bár az aszcendensemről fogalmam sincs :( Épp most gondoltam arra, miközben az ezüstjeimet pucolásztam, majd magamra aggatam, hogy mien jellemző ez :)))
    Szerintem azért elég haladós a szövés, de hogy csinálod, hogy nem egyforma méretűek a gyöngyök? Én pont ettől kapok idegbajt, legalábbis mikor csak kis eltérés van, de arra pont elég, hogy szabálytalan legyen :(
    Menek megpróbálom meglesni az oldalakat amiket ajálgattok :)

    előzmény:
    mythril (91)
     
  5. 2004. március 14. 17:2897.
    Csak htm, nem html!
    Ez az amit néztünk a bizsubörzén is. Ok, 2 perces magyarázatot igényel csak :) még rajz sem kell hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (95)
     
  6. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 14. 13:5496.
    korall -)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 14. 13:0795.
    Én is találtam egy klassz oldalt, http://www. goder. com/beads/cabochon. html
    Tovább kattintgatva rengeteg ékszert lehet nézegeni.
    Van köztük a korral-technikás is, mithryll, engem nagyon érdekel, ilyenben is gondolkozzál már légyszi-))))
    előzmény:
    mythril (94)
     
  8. 2004. március 14. 11:0194.
    Itt egy jó cabochon oldal:
    http://www. angelfire. com/wa/kristicomowa/cabguest. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. március 14. 10:5093.
    Ja, a befoglalós neve "beaded cabochon". A lényeg meg az, ahogy a csajok írták, hogy egy nagyobb gyöngyöt, követ, akármit pici gyöngyökkel be kell foglalni. Keress rá, nagyon szépeket láthatsz.

    Ibbi, Margóka! Szombatra készítek befoglalt cuccokat, megálmodtam pár új módszert, amik jók lesznek talán a szabálytalan alakúakhoz is! Megyek is görcsölgetni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. március 14. 10:4192.
    Annyit beszéltetek a szövésről itt is meg a kreatívos topicon, hogy otthon nekiláttam én is. Mivel nem volt bőrvarrócérnám, damillal. Jobb lesz mint gondoltam. Nem egyforma gyongyökből, hanem nagyobb csiszolt üveget is teszek bele. Hát, ez sem egy haladós műfaj :)
    előzmény:
    krimo (83)
     
  11. 2004. március 14. 10:3591.
    MÉG nem ez a szakmám, de remélem ez lesz :)
    1992-ben, amikor elkezdtem bizsuzni, én is a Deák téri Röltexbe jártam, mert ott minden volt, még gyönyörű tollak is! Olyan kár, hogy akkor még nem fotóztam :( Fábül nagyon szépeket alkottam. Meg drótból is. Aztán amióta nem otthon lakom, nincs apa jó kis műhelye, azóta maradt a gyöngyözés, ahhoz nem kell hely :) Bár lassan félig a lakás a kacatjaimmal, mert persze mellette horgolás, decoupage meg minden. . . . ahogy az egy igazi ikreknél illik (még az aszcendensem is az :) ).
    A könyv ötlete onnan jön, hogy én sem tudok olyat venni, ami nem kezdűknek van, gondoltam más is örülne új ötleteknek. A kiadót tesóm intézte, neki volt ott ismerőse. . . . hát majd meglátjuk mi sül ki belőle.
    előzmény:
    krimo (82)
     
  12. 2004. március 13. 22:5490.
    Most jut eszembe, azért nem tudok én semmit, mert még nem is olvastam el a topikot, csak úgy megörültem mikor megtaláltam, aztán meg írtatok akkor annak örültem. És elfelejtettem, hogy azért tettem be a kedvencekbe, hogy végigolvassam ! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. március 13. 22:5289.
    Ja ezt már multkor megkukkoltam, nagyon szépek! Akkor az a befoglalós, ha egy nagyobb gyöngy körül kissebbek vannak?
    Jaj én most élvezem ki a mintákat! Régebben fűztem, damilra, de mondjuk nem nagyon variáltam ott is inkább csak a színekkel. Úgy adódott, hogy kimentünk Spanyolországba dolgozni, csak én nem kaptam munkát, nyelvtudásom se, úgyhogy ráértem röpke két hónapig füzögetni a szálláson, míg a párom dolgozott. Áldottam az eszem, hogy vittem a gyöngyeimet! De akkor kicsit megcsömörlöttem a fűzéstől! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (85)
     
  14. 2004. március 13. 22:4588.
    Ja hát az nem egyenes! :)) Mármint egyenes, csak leszükül tehát ahol a 7 szem gyöngy van ott 7 szem gyöngynyi, de onantól egyre keskenyebb! Amikor neg úgy 1, 5 cm nyit megszövögettem, akkor onantól fonom.
    Te rá szoktad varrni valami szalagra? Vagy minek a szalag?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (87)
     
  15. 2004. március 13. 22:3587.
    Nagyon klassz. . :) Én pont ma gondoltam arra, hogyha nem kapok szalagot, akkor neki állok megszőni.
    Sikerült vennem nagyon jó minőségő arany és ezüst fonalat.
    Mennyire sikeredett egyenesre a szalag széle?
    előzmény:
    krimo (83)
     
  16. 2004. március 13. 22:3186.
    Talán ez a legjobb kifejezés rá. Gyakoroltam ma a brick stich technikát.
    Ne tudd meg, mennyi időm rá ment, míg rá nem jöttem a kezdésre.
    Olyan kis pici hengereket szeretnék késziteni. Egyelőre, csak minta nélkülieket.
    Jó alkotást. . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 13. 21:3285.
    A "befoglalós" medál-t /nemtok jobb szót rá))/ , és még sok mást is mythrill-től tanultuk, az ő bemoldalán láthatod miket. )! Én is szőttem, de az azért véges, nem nagyon lehet a formát variálni, csak a mintát. A füzésnek viszont ezerféle variációja van, s nekem ez izgalmasabb. Próbáld ki)
    előzmény:
    krimo (82)
     
  18. 2004. március 13. 20:2684.
    Hellóka! Várjuk azt a fotót. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (81)
     
  19. 2004. március 13. 20:2383.
    Mi az a befoglalós medál? Én totál elvagyok a kis szövésemmel, közben annyi mindent lehetne még. . .
    Most tovább fejlesztettem, a szövést, mikor megfelekő hosszúságú a karkötő, tovább szövöm, de már gyöngy nélkül, csak a cérnát. Így tök jó kötő szalagja lessz a karkötőnek. Aztán lehet hogy más is rájött már erre, de én most fedeztem fel a "spanyolviaszt" :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (81)
     
  20. 2004. március 13. 20:1982.
    Ez tök jó! Hogy csináltad? Ez a szakmád is? Odamentél és mondtad, hogy írsz egy könyvet punk-tum! ?
    Egy pár éve még semmit sem lehetett beszerezni szinte, mostanában meg annyi ilyen boltocska van! :)
    Emléxem úgy száz évvel ezelőtt a Deáktéren volt eg yröltex ahol lehetett gyöngyöt venni, de akkor még kimérték dekára kis mérlegen, és max 20 féle lehetett.
    előzmény:
    mythril (80)
     
  21. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 13. 19:1081.
    Sziasztok bizsukészítők-))!
    Végre idetaláltam én is-)). Ma Pesten voltam gyöngyöt vásárolni, mert teljesen beleszerettem a ˇbefogalalósˇ" medálba, és gyártom őket, mint az őrült-)). Fotóztam is, csak totál homály lett némelyik-)) ((, ugyhogy, majd ujra próbálkozom, s felteszem a bemoldalamra. Üdv nektek, most már gyakrabban jövök én is-)).
    előzmény:
    mythril (80)
     
  22. 2004. március 13. 17:1080.
    Még azért nem akarom elkiabálni :) Egyelőre csak szóbeli ígéret van a kiadótól, leghamarabb ősszel lesz kézzelfogható eredmény. De ha összejön, akkor mindenhol kapható lesz, ahol az ilyenek kaphatók szoktak lenni :)
    előzmény:
    krimo (78)
     
  23. 2004. március 13. 13:3379.
    Óh szegény. . .
    előzmény:
    krimo (78)
     
  24. 2004. március 12. 22:3878.
    Váu! És hol lehet majd kapni? :)
    Bár az ezüstgyürűket szeretem igazán, egyszer fűztem damira piros gyöngyből egy karika gyürűt, mindíg azt hittem vérzik az ujjam. . . . :)))
    előzmény:
    mythril (77)
     
  25. 2004. március 12. 08:5477.
    igen, főleg gyűrűk lesznek benne
    előzmény:
    krimo (74)
     

Címlap

top