Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50-60-asok még(!) itt vagy

otven6
Létrehozva: 2007. Április 3. 21:06

Drága barátnőim, úgy gondoltam, legjobb lesz, ha "elölről" kezdünk mindent,  ha már egyszer az nlc rendszergazdái úgy gondolták, törlik az összes(!) hozzászólásunkat, akkor induljunk új lappal!

2001. dec. 31-én szólítottam meg először korosztályunkat -  itt a fórumon -  "50-60-asok hol vagytok?" címmel, legnagyobb meglepetésemre  néhány napon belül egy egész komoly kis társaság gyűlt egybe, leveleztünk, beszélgettünk, meséltünk egymásnak magunkról,  munkánkról, családunkról, gyermekeinkről, unokáinkról, s egy idő után már vágytunk arra, hogy személyesen is megismerjük egymást és 2002. ápr. 13.-án Bánhidán lezajlott az első találkozónk!  Azóta is rendszeresen tartunk összejöveteleket, pl.   Sopronban,  Pátyon,  Harcsafalván,  Gödön,  szervezünk közösen kirándulásokat, így jutottunk el Kolozsvárra, Prágába,   közös szinházlátogatásokon veszünk részt,  kiállításokra járunk, az utóbbi 2 évben pedig - egyik kedves  barátnőnk szervezésében - havonta találkozunk Pesten, hol ebben, hol abban a cukrászdában, beszélgetünk, fecsegünk, csevegünk, megosszuk egymással örömünket, bánatunkat.  Az 5 év alatt rengetegen megfordultak itt közöttünk, emberek jöttek, mentek,  örülünk minden új tagnak,  és szomorúan -  de tiszteletben tartva döntését -  vesszük tudomásul, ha egy kedves, régi tag  távozik csapatunkból! Szóval éljük mindennapi életünket, de nem  begubódzva, magunkba zárva, hanem igenis nyitottak vagyunk mindenre, mindenkire!

Tehát drága barátnőim, húzzunk bele, a 130870 hozzászólást mielőbb érjük el!/ismét/ 

  1. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 13. 21:01301.
    A mi lakásunk kétszíntes,már abba is belemennék,hogy egyik évben az egyik színtet,aztán majd a másikat,de szerinte ez sem jó ötlet.
    Irtad,hogy Péter lakásába költöztök,akkor megint közeledben lesz a fiad!,az nagyon jó lehet.
    előzmény:
    lidika49 (299)
    2007-04-13  19:59
  2. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 13. 20:55300.
    Nálunk is kellene egy teljes felujítás,de majd megpróbálom rábeszélni az URAMT!
    előzmény:
    lidika49 (299)
    2007-04-13  19:59
  3. 2007. Április 13. 19:59299.
    Nagyon ráfér már a lakásra a tatarozás, s azt mondogattam a Jóskámnak mindíg, hogy mi sem leszünk fiatalabbak, álljunk neki az idén, így túl leszünk rajta.
    Azt meg kell mondanom, hogy szakmunkások jönnek, nem saját munka lesz. Elég volt a pakolás is. Nem gondoltam, hogy ennyi dolog felhalmozódott nálunk.
    Nyuluka - olyan furcsa, hogy ilyen dolgok jönnek szóba - hisz oly fiatalok vagyunk. , azonban tényleg gondolni kell a további évekre. Valahol Csilladhegyen is van ilyesmi, s olyantól aki ott lakik úgy hallottam, hogy jó hely.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480293 (295)
    2007-04-13  17:37
  4. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 13. 19:44298.
    Julikám elírtam,ez már jó:www.levendulaotthon.hu
    előzmény:
    ny62 (297)
    2007-04-13  18:41
  5. 2007. Április 13. 18:41297.

    Mipikém, én is láttam az előzetest, kiváncsi vagyok én is rá!
    Fanny egyénisége is biztosan sokat hozzátesz ahoz, hogy a társai, tanárai ilyenek vele szemben. Reméljük hogy a továbbtanulással sem lesz gondja az okos fejével!

    Próbáltam mehnézni azt a levendula otthont, hátha kedvet kapok én is beköltözni oda - de nem sikerült megnyitni az oldalt.
    Én kinéztem egy ilyen intézetet magamnak, itt a közelben van, a Kútvölgyi körház és János Kórh. fölött nem sokkal. Nekem az - kis lepukkantsága mellett is - szimpatikus azért, mert az életem korábbi helyszinei közel vannak. Föl is kéne iratkozni már arra a várólistára... végül is, ha még nem akatok bemenni, csak megörül az utánam következő...
    Bár egyenlőre hálistennek semmi gondom nincsen, de azért nem fiatalodom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480293 (295)
    2007-04-13  17:37
  6. 2007. Április 13. 18:37296.

    Sziasztok! Megjöttem a könyvfesztiválból,meghallgattam az előadást is és költötttem is ... na nem baj, hiszen jó dolgokat vettem, nem igaz? Na és kivel találkoztam ott többek között? Mocikával, bizony!

    Zsiga, köszönjük a tudósitást Györgyiről, külön öröm hogy ilyen segítőkészek abban a kórházban, ilyen körülmények között könnyebb jól éreznie magát! Meg Ti is közelebb vagytok. Az a kerti grillezés is biztosan jó hangulatban telik majd. Az ilyen alkalmak, jó hangulatú együttlétek nagyon sokat segítenek! Sok puszi Györgyikének, kéretik átadni...!

    Turbókám, nem semmi szerencséd volt azzal a vizóra szerelővel, gratulálok! Azért  az Öreg tavat tényleg nem neked kell feltöteni...
    A kis Gergő szerintem nagyon hasonlit a Norbira! Ezek a gyerekek egy igencsak sikeres szériából valók!

    Na puszilok mindenkit, ma se nem ittam se nem ettem, most keresek valamit...
    Hűát nem fölhivott a kis(fogadott)fiam, hogy nem kérek-e egy kis borsólevest? Há' dehogynem...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480293 (295)
    2007-04-13  17:37
  7. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 13. 17:37295.

    Én is kíváncsian várom a keddi számot.Én meg olvasom,hogy nagy pakolásban vagytok,mennyi ideig fog tartani ez a nomád élet?Azért jó,hogy Te erélyes vagy,én képtelen vagyok egy ilyen nagy munka elvégeztetésére G-ban partnert találni.Hiába magyarázom,hogy később még nehezebb.

    A kedvencek-en keresztül nem tudok belépni,csak ha a további témálnál megkeresem a topicunk címét.Jó lenne ha végre jó lenne az NLCAFE.

    előzmény:
    lidika49 (294)
    2007-04-13  17:23
  8. 2007. Április 13. 17:23294.
    Na, egy kis lazításként benéztem.
    Örülök, hogy  jó helyre került Györgyi, mint ellátás-mint személyzet szempontjából.  Továbbiakban minden jót kívánok én is neki.
     Mipikém, örömmel hallom, hogy amiről beszéltél nekem végül is olvashatunk  róla.  
    előzmény:
    zsiga8 (291)
    2007-04-13  14:14
  9. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 13. 14:30293.

    István! ez nagyon jó hír,reméljük,hogy a jó levegő,a házi koszt,és a TÖRÖDÉS
                       CSODÁT TESZ! mindenki örömére.

    Legyen nagyon szép hétvégétek!

    Györgyinek sok puszi,gyengéd ölelés!

     

    előzmény:
    zsiga8 (291)
    2007-04-13  14:14
  10. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 13. 14:24292.

    Veronika!Fanny nevében köszönöm a gratulációt,Mártika csak a cikk előzeteséről írt,a teljes anyag április 17.-én jelenik meg.Ebben az írásban a lényeg az a közösség,az osztályfőnöke,akik segítsége nélkül nem lett volna ilyen vidám tini az unokám.A továbbtanulást sajnos behatárolja a mozgása,igy levelezőn tanul tovább.

    A www.levendula.hu oldalon láthatod,hogy a ti nyaralótoktól milyen távolságra van leendő TOPIC OTTHONUNK!

    előzmény:
    venca (285)
    2007-04-13  11:21
  11. 2007. Április 13. 14:14291.
    sziasztok..ugy örülök ezért el kell mondanom nektek is..fantasztikus a személyzet itt az uj helyen...tegnap mondtuk a növérnek hogy  a hétvégén eljönne a Gy haza egykicsit..azonnal jött egy hölgy és érdeklödött hogy mire lesz szükségünk , milyen segitség kell,,olyan "otthoni ápolás" ra gondolt..mondtuk köszi de csak néhány orárol van szo, nem egész naprol..ok de ha kell valami szoljunk..ma amikor mentem ár kint üldögélt a teraszon ,csodálatos napsütésben és az ebédjét is kihozták ,,amit persze nem evett meg mert én vittem neki krumplistésztát amit imád..hi hi..de jött egy másik hölgy aki aziránt érdeklödött hogy akkor hány orára rendelje meg a betegszállitot vasárnapra..???mondom nem kell elvisszük mi..haza..mert csak szoljunk és elintézi akár fekvö betegszállito is jön..mondom dehát csak pár orárol van szo..nembaj,,vissza is hozhatja..ha ugy gondoljuk csak szoljunk..fantasztikusak..segitökészek..elkezdett enni egykis gyümölcsöt is..azért mindennap megeszik  1 valamit..tegnap egy szilvát, ma szölöt..a hétvégén meg grillezni fogunk a fiuk is jönnek..sokkal de sokkal jobban néz ki mint a korházban volt..jobban is érzi magát...mostmeg sütök neki valami "sajtos pogácsát" mert azt kivánta meg..meg az több napig is eláll...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. Április 13. 12:42290.
    ...........hát nem tündéri/ek/?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. Április 13. 12:30289.
    Közben átjött Petra unokám a kis Gergővel, nahát, mondanom sem kell, semmit sem csinálok, csak babázom, jókat hancúrozunk a pléden, aztán  kint a hintaágyban játszunk, bolondozunk,  édesen gügyög,  már nem is gőgicsél, kis szájával formázza a.....na jó, nem a szavakat, de ez  bizony nem gügyögés, amilyen okosan, értelmesen néz, néha azt várom, mikor szólít a nevemen, Krisztián is megjött az iskolából, most kint hancúroznak a fűben leterített pléden.....szóval, amilyen rosszul indult a napom,  annál /sokkal/ jobban  folytatódik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. Április 13. 12:09288.
    "lábam ebnnyire fontos testrészem "
    Szép jónapot és időt Mindenkinek!
    Bizony, bizony amíg szuperálunk észre sem vesszük, hogy minden porcikánknak megvan a rendeltetése.
    De, ha valamelyik hibádzik, akkor nagyoooon!!!! hiányzik.
    :-) 
    előzmény:
    katakata6 (287)
    2007-04-13  12:05
  15. 2007. Április 13. 12:05287.
    Nagy szerencséd van gratulálok, nekem bizony kiszámlázták, aztán csak valami engedményt és részletfizetést tudtasm kikunyerálnai, dehát mi ott azért mégsem helyiek vagyunk hanem " nyaralók " Kérlek az égiekkel az egész hetet intézd légyszíves, mert a tetőnk még likas. Vencam a hangja a terdemnek nem is volt annyira ijesztő, no de fájt is rendesen, ha tudnék rajta jól járni nem érdekelnének a hangok. Mindegy elmulik ez is , remélem. és ujra járok rendesen. sosem hittem volna hogy a lábam ebnnyire fontos testrészem . Jó kirándulást
    előzmény:
    otven6 (286)
    2007-04-13  11:55
  16. 2007. Április 13. 11:55286.

    Vencám, a holnapi kiránduláshoz a jó idő le van rendezve, az előbb jött - e-mailben-  a válasz az égiektől,   minden rendben, csak előbb okézzam le, majd nyomjam meg az entert és máris  garantálva van a szép idő holnapra  szóval a mai, modern világban már ez is így működik  

    A szerelők lóhalálában jöttek, ugyanis beszóltam mégegyszer, azonnal jőjjenek, mert már a Rózsi-kocsmáját is elönti lassan a kisházból hömpölygő víz, (nem  így volt ám, csak nehogymá' a délutános műszak jőjjön csak ki) és láss csodát, 10 perc múlva már itt is volt két szakember,  addigra mi kiszivattyúztuk a vizet az aknából, fiammal megnéztük az óraállást, azt' majd hanyatt estem a meglepetéstől, annyit mutatott, hogy abból már a tatai öreg-tavat is fel lehetett volna tölteni, mondom a  szerelőnek, ez meg hogy lehet, hol ez a rengeteg víz,  ilyen mennyiségnek nyoma kellene legyen, nehogy ennyit számlázzanak nekem, mert akkor még a házat is el kell adnom,  hümmögött, telefonált a főnökének,  aztán megnyugtatott, nem kell kifizetnem semmit, kicseréli az órát és kész, úgy is tett, negyed óra alatt készen  volt mindennel, most tehát újra nulláról indulhatok!  

    előzmény:
    venca (285)
    2007-04-13  11:21
  17. 2007. Április 13. 11:21285.

    Kedves Barátnéim! Igazán jól esik, hogy foglalkoztok velem, sőt gondoskodtok még öregebb napjaimról. Mipi, a pátyi Levendula lehet, hogy nagyon vonzó ház, bár fogalmam sincs, hogy merre van. Pátyon már régebben van egy maszek öregotthon, nemrég építettek hozzá egy részt, amivel egy korábbi, erkélyes szoba kilátását teljesen befalazták. Jó lenne, ha mindenki javasolna valami jó kis otthont és gyüjtést kezdenétek a beugróra, mert ami eddig legjobban tetszett, oda 12 milla a belépés. Gratulálok az unokádhoz, biztosan az érettségi is jól sikerül. Hol akar továbbtanulni?
    Ágota, maradok az Ágotánál. Engem egyébként Veronikának hívnak, és én vagyok a társaság doyenje.
    Katakata, az, hogy a térded reccsen, semmit nem jelent, az én összes izületem lármázik. Istenem, ha mindet MRI-zni kéne, egyből kipurcanna az egészségügy!
    Holnap, a klubbal kirádulni megyek Szentendrére, a skanzenba. Szentendrére elég gyakran járok, de a skanzen sose fér bele. Kívánjatok jó időt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. Április 13. 11:07284.

      

    Mégegyszer: A suliban is csőtörés volt reggelre, de már hála az égnek, túl vagyunk rajta.

    Skata! Isten éltesse Anyukádat!!!!

    Lidika! Kitartást a felújjitáshoz!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. Április 13. 11:05283.
    Na elszált az éterbe a hozzászólásom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. Április 13. 10:19282.
    Sziasztok!
    Szép napunk van.  Ma itthon maradtam, folyik bőszen a pakolás, rámolás. Doboz- doboz hátán.  Hétfőn jönnek a szakemberek. Mi Péterhez fogunk átköltözni amíg a tatarozás tart, ezért, lehet, hogy kevésbé tudok majd jönni, mint eddíg, hisz ott nem lesz külön gépem.
    Sajnos tavaly Veresen mi is megszívtuk a vizet, komoly összeget kellett kifizetnünk. A szomszédot kértük meg, hogy locsolja a betont hétközben. A  Jóska a kerticsapra szerelte fel a slagot, hogy könnyebben tudjon locsolni a bácsi, Ő meg nem zárta el teljesen, így folyt a drága víz a nagyvilágba.
    előzmény:
    otven6 (280)
    2007-04-13  08:03
  21. 2007. Április 13. 09:31281.
    Szép napot mindenkinek annak ellenére, hogy pétek 13.-a van
    DE ma van édesanyám születésnapja ( mondta is mindig szegény, hogy akkor is pont péntek volt és ez az egész életére kihatott ) kivéve , hogy én lettem a lánya (''); Katikám, a vizóra ügy velünk is megtörtént tavaly , nem akarlak riogatni, különben is nálunk vagy egy hétig bigyogott ki mert nem voltunk ott B geszten, tehát ha az ora után van a csőtörés az óra szépen pörög, nekem 62 000 ft os számlát pörgött össze .
    előzmény:
    otven6 (280)
    2007-04-13  08:03
  22. 2007. Április 13. 08:03280.
    Nnnna, nekem "bejött" a 13.-a  az előbb  jött a fiam és kérdezi, tudom-e, hogy a kisház vízóra aknájából bugyog fel a  víz, hát már honnan a  csudából tudnám, kimentem, megnéztem és tényleg  úgy van, telefonáltam a Vízműnek, majd(!) jönnek, egyenlőre  kint vannak címeken a szerelők, na, de addig is valamit kell csinálni, a kútból áttesszük a szivattyút az aknába és megpróbáljuk "kiüríteni" lássuk, mi történt odalent? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. Április 13. 07:25279.
    Ne rohanjál már te is, mindenki csak fut, rohangászik,  éppen hogy csak beköszönni van ideje (már akinek van) aztán máris továbbáll,  pedig a munka, a feladat megvár bennünket, akár 10  perc, akár 1 óra múlva is megcsinálhatjuk azt, nem igaz? 
    előzmény:
    mandy44 (277)
    2007-04-13  07:19
  24. 2007. Április 13. 07:21278.
    Igen, smaragdot vettem, de még nincs "véglegesítve" most csak úgy,  cserepestől van letéve a földre, majd ha készen lesz az új kerítés, akkor ültetjük el mind a  nyolcat!
    előzmény:
    mandy44 (275)
    2007-04-13  07:15
  25. 2007. Április 13. 07:19277.

      nem csak a szerelem volt szep  de a Gyuszi is jokepu volt kekszemu es szoke . a gygogy szertarban , ahogy alltam , volt egy reklam ami a visin  szemcseppet hiredeti   azon egy eppen olyan tekintet nezett ram ,,, elabrandoztam ,,,  

     jajmostamar tenyleg mennem kell ,,,  

    előzmény:
    mandy44 (274)
    2007-04-13  07:07
  26. 2007. Április 13. 07:16276.
    Mártikám, nagyon szép a kertetek, de nemsokára az enyém is az lesz ám, csak ki kell várni azt..... ha  beültetem a meggyfáimat és az ablakimat muskátlival, hajjaj, majd meg lehet nézni az én házamat is, milyen gyönyörű lesz minden itt körülöttem   
    előzmény:
    mártika (267)
    2007-04-12  22:35
  27. 2007. Április 13. 07:15275.

    .... kozben mondom elkuldom mar a levelet nehogy sulyos legyen es ne tudjon repulni  jartam mar igy .

     56Kati latom a smaragd tuja mellett dontottel jol tetted!nagyon szepek formasak telen nyaron .

    Szep fotokat tettel fel martika , nekem mar nyilasra keszen all a gyongyvirag ,, nem tudom ,, micsinaljak , zavarba ejto ez az aprilisi nyar ... szivem szerint , kitultetnem a palantakat a paradicsom viragzasra kesz .  bujik az elultetett bab a budoskek is mar regen viragzanak  abbol mar tettem ki , az iden torpevaltozatut teszek a ladakba . Muskatli helyett most muskatliundorom van mert nem jolteleltek .  Na majd meglatom meg . jaj szolit a zuramLaszlo megyunk a FjamLaszlo kertjebe , permetezni . Holnap mar lesz idom fotozni ha valaki erdekel ,,,, a viragzo kertem ,,, tejoeg meg csak aprilis van ,,, milesz kesobb ha most mindent eltapsol a termeszet ???? 

    előzmény:
    mandy44 (274)
    2007-04-13  07:07
  28. 2007. Április 13. 07:07274.

    Jo reggelt ! Katikam vigyazz a napozassal , en mar megjartam  elojottek a napkiutesek a karomon es a labamon , voltunk is a borgyogyaszaton vagyis kiprobaltam az uj eü rendszert ! HAAT le a kalappal !  Miskolc legnagyobb jarobeteg rendelesen . FELTEM tőlee DE majd el ajultam a vizitdijnal is allt  udvarias segito  PONTOS idoben szolitott a szinten jokedvu asszisztensno  a DR -no egy szinten rendes  orvos volt . Amultam ,  komolyan mondom a Gyogy szertarban ! nem volt a kiirt gyogyszer  es OTT pedig attol OLCSObb bogyot adtak helyette , ugyanolyan hatoanyaggal . Na ez igen !!! SOt a dr .no kulon is udvarias jokedvu volt ...

     SOKKATA amulok a teton meg johogy beaztal , ahogy az kinez.......de a fotokat ORIZZETEK sot kozben is fotozzatok   az jo hatassal van a munkasokra   

     Osziroza , ennekem csak egyszer volt daliagumom en is beaztattam.. ennyit tudok rola .

     GYULA Alpok Boldog nevnapot neked !!! es erot egeszsegte HOSSSZU eletet !  

     IGEN az en elso diakkori szerelemem a BOHMGYULA  volt jajdeszep volt ... o viszont mar nem el szegenykem elhizott es agyverzest kapott ami elvitte 62 eves koraban nyugodjek bekeben  

    előzmény:
    otven6 (273)
    2007-04-13  06:48
  29. 2007. Április 13. 06:48273.
    Jaaaa.....és az elsőben még köszöntem is  Jóóóóóó reggelt mindenkinek!  
    előzmény:
    otven6 (272)
    2007-04-13  06:46
  30. 2007. Április 13. 06:46272.
    Nafene' hát itt meg  mi a csuda történt, az előző hozzászólásomból eltünt a szöveg?  Pedig milyen szépen leírtam a péntek 13.-ához kötődő "viszonyomat"  azt ugyanis, hogy én nem vagyok babonás,  a hangulatomat nem attól teszem függővé, mit mutat a naptár..........hm,   erre aztán eltűnik a "szövegem" ezek szerint mégis   van valami a péntek 13.-ban??? 
    előzmény:
    otven6 (271)
    2007-04-13  06:37
  31. 2007. Április 13. 06:37271.
    Julikám, köszönjük a  "közérdekü közleményed"  nem tudom én akkor éppen szabad leszek-e,  de biztosan lesznek közülünk néhányan, akik  elmennek erre a - nem mindennapi -  koncertre.
    előzmény:
    ny62 (266)
    2007-04-12  19:50
  32. 2007. Április 13. 06:24270.

    Jóóóóó reggelt mindenkinek.  Az előbb vettem csak észre, hogy milyen napra ébredtünk,   még az a szerencsém,  hogy nem vagyok babonás -    de.....  ma(!) nem akarok vetni, nem szeretnék házasodni, tetőre, létrára nem mászom (máskor sem) repülőre viszont szivesen ülnék, akár péntek 13.-án is - egyébként sosem a dátumot nézem reggelente,   a hangulatom attól függ, hogy ébredek......és ma /is/ jól ébredtem, tehát bízom  abban, a mai napom is jól és kellemesen telik majd!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2007. Április 12. 23:12269.
    Minden csodalatom a tied, egy Tescobol ugy tudsz kijönni, hogy semmit sem veszel, én még sosem tudtam,. Most egy csomót sporolok, hogy nem tudok menni, igy a legszükségesebbeket itt a kis közértekben megvesszük, de a Tesco ban vagy más nagyobb áruházban mindig elcsábulok.
    előzmény:
    bubuka54 (268)
    2007-04-12  22:53
  34. 2007. Április 12. 22:53268.
    Sziasztok! Nemrégen jöttem meg az unokáimtól. Ma reggel 7 óra óta uton voltam. Először elvittem a barátnőm unokáját az oviba, majd az én unokámat a suliba, majd utána elmentem a Soroksári Tescoba vásárolni, ahol semmit sem vettem, majd ezután elmentem az Anyukámat meglátogatni. Aztán, mivel az Anyukámmal egy házban laknak a kisebbik öcsémék, meglátogattam őket is. Ott is van két pici, majd ezekután mentem a lányomékhoz. Az egész délutánt ott töltöttem, majd fél 9 után indultam haza. Egy kicsit azért elfáradtam a mai napra.
    Puszi
    előzmény:
    mártika (267)
    2007-04-12  22:35
  35. 2007. Április 12. 22:35267.

    Szép estét ill. már jó éjszakát ! Visszaolvastam, SOKKATA a lakásotok:::::::.de jó és éppen ideje, hogy csinálják. Mostanában nyár lesz, sokáig nincs eső, tudnak dolgozni a tetőn.

    A legjobb hír ami tetszett : Mipi mondta vECÁNAK épül Pátyon idősek otthona:  Na, szép lassan keresünk egy ilyen békés helyet, a vidék ott nagyon szép, szeretem.

    Mindenkinek nagyon sok pozitív gondolkodást........sok munkát, de ésszel. Én is ma kerteztem főleg, mert volt tele hűtő és ebéd is. Közben 3x ment a mosógép, van sok jószagú ruhám:-))

    Az Ágota név is tetszik!!! mennyi lány nevem van, csak fiúra nem gondoltam még. A gyerekek meg semmilyenre nem gondolnak még ! VENCA nekem is van 2 db fekete tulikám tőled !!!!!

    By, by 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2007. Április 12. 19:50266.
    Mindenkinek, akit érdekel, közérdekű szolgálati közlemény:

    2007. május 30. szerda 20:00

    Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

    Kodály: Székely keserves, Op. 11 No. 2
    Ravel-Kocsis: Pavane
    Bartók-Országh: Magyar népdalok, BB 109
    Debussy: Chansons de Bilitis, L. 90 - La Flűte de Pan; La Chevelure; Le Tombeau des Naïades
    Debussy: Petite pièce, L. 120
    Schubert: Der Hirt auf dem Felsen, D 965 Op. posth. 129
    Debussy: Et la lune descend sur le temple qui fut (Images,II.),L.111/2
    Kodály: Magyar népzene, III. füzet - Elkiáltom magamat; Kocsi, szekér; Meghalok, meghalok; Virágos kenderem; Akkor szép az erdő; Asszony, asszony ki az ágyból
    Bartók-Szigeti: Magyar népdalok
    Kodály: Adagio
    Bartók: Nyolc magyar népdal, BB 47
    Bartók: Kontrasztok, BB 116

    Közreműködik: Horváth Mária - ének, Kelemen Barnabás - hegedű, Szatmári Zsolt - klarinét, Kocsis Zoltán - zongora

    A világhírű zongoraművész 1990-ben felajánlotta, hogy minden év május 30-án, a születésnapján koncertet ad a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat javára. Saját bensőséges évfordulóját úgy ünnepli meg, hogy szegény és beteg gyermekeknek adakozik. A programot Kocsis Zoltán állítja össze, s ő és közreműködésre felkért barátai ingyen vállalják a fellépést.
    A hangverseny bevételével a karitatív szervezet rászoruló gyermekeket segít, kivizsgálási, gyógykezelési és műtéti költségeket fedezi.
    Hozzáteszem a következőket a koncertkalendáriumból: Nyugdijasoknak és diákoknak korlátozott számú jegy 100 Ft/darab május 20-tól a Nemzetközi Gyermekmentő szolgálat irodájában: Bp. 1066 Teeréz krt. 24, telefon 475-7000

    Hozzáteszem, hogy a kapható jegyek (a NEM kedvezményesek) 25ezer Ft-os egységáron kaphatóak. Az az érzésem, 20-án kell odamenni, ha kapni akarunk. Én már többször voltam ezen a fajta koncerten, és mindig nagyon szép és szionvonalas volt! Egy baj van vele: személyesen kell a jegyért elmenni, egy nyugdijasnak max. 2 db. jegyet adnak! Van egy bedobálós persely/kassz, lehet többet is adni mint 100 Ft-ot...
    előzmény:
    ny62 (265)
    2007-04-12  19:46
  37. 2007. Április 12. 19:46265.
    Sziasztok! Drága Sokkata, borzasztóak a képek... ilyen volt nálunk is, amikor a tetőnk leégett. csak az nem korhadt volt, hanem üszkös...
    Ne csüggedj, mert a végeredmény szép lesz és reméljük, jó is. Csak addig kell kibírni. Lényegesen könnyebb lenne persze, ha nem fájna a lábad. Jól teszed, ha levegőre mész minél többet ebben a jó időben! Majd valamikor csatlakozom én is, és legalább dumálunk egy kicsit...
    előzmény:
    katakata6 (262)
    2007-04-12  18:00
  38. 2007. Április 12. 19:07264.
    Sziasztok, ebben a gyönyörű, nyárias időben egész nap kint vagyok a kertben, ha ez így folytatódik, néhány nap és teljesen le leszek égve....no, csak a karom és a lábam ám, amúgy vigyázok magamra, nehogy "igazából" is leégjek!   Katám, a jó idő garantálva, míg a tető el nem készül, nem lesz eső.....ezt én, az "időjárásfelelős" mondom néked!  Hétvégén, szombat, vasárnap is dolgoznak a tetőfedők, mert az lenne a legjobb, ha jól belehúznának és nem hagynának ki egyetlen napot sem!
    előzmény:
    katakata6 (262)
    2007-04-12  18:00
  39. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2007. Április 12. 18:27263.
    Szia Venca! Nagyon örülök,hogy tetszik a nevem.Érdekesen étem ezzel a névvel:általánosban még a bizonyítványomon is Ágnes volt, nem tünt fel senkinek, pedig mikor megkérdezték, hogy hívnak,mindig azt mondtam gyerekkoromban:P Ágota Terézia.  Aztán gimiben Ágota lettem, sammi becézés, a biziben is.A barátnőimnek mindig Ági voltam, Anyukámnak Ágicuka, Apukámnak Ágica kislányom, a testvéreimnek Gi, Ági, Nádszál, a férjemnek, gyerekeimnek/kicsi korukban /Ági. Köszönteni  szülők, munkatársak Ágnes napon szoktak,mig meg nem tanulták, hogy én Ágota vagyok.A lányom Krisztina Ágota. Hallgatok mindenre, Ágnes, Ágota , Ági - ahogy a kedves partner óhajtja.  Sikerült egy kisregényt írni a nevemről. Neked mi a civil neved? Szereted?       Üdv:Ágota
    előzmény:
    venca (256)
    2007-04-12  10:30
  40. 2007. Április 12. 18:00262.
    Sziasztok, Nyulika ha ma ünnepled tényleg a névnapod akkor isten éltessen.
    Sürü napom volt, Délelőtt orvos, - nem sokat jutottunk előbbre , hümmögött egy sort, aztán hajlitgatott ropogtatott, semmi, mindössze egyszer fájt és reccsent egyet, amikor fel kellett lépnem az jo magas vizsgálóasztalra, na erre megijedt, azt mondta már nem olyan biztos, hogy nem kell műteni de mindenesetre el kell mennem egy MR vizsgálatra aztán uj döntés. Én onnan kimentem a parkba , kiültem a napra és 2 orát igyekeztem sem a tetőre , sem a lábamra nem gondolni. Odajött a lányom jot beszélgettünk aztán hármasban a gyerekeimmel megebédeltünk a sarki sörözőben , minden nagyon jo volt . Azután a gyerekek felmenetek a tető bontást megnézni, lefényképezték, mellékelten látható, mi maradt a lakásunkból. Most kéretik mindenkinek azért imádkozni ma éjjel ne essen az esö, de ahogy én a helyzetet elnézem a héten se. Viszont az uj faanyag itt van már és gyönyörü, és illatos.. Az azért látható az eleve is gyenge faanyag hogy el volt korhadva, szerintünk az a szerencse, hogy ezen a télen nem volt nagy hó, a munkások azt mondták mindenképpen berogyott volna ha ho esik rá.. Ugyhogy most örülni kell, hogy kiharcoltam a tető ügyet. Most nagyon fáradt vagyok, de minden nap megyek ezentul levegőre, mert már kezdő depis lettem. És Lidikat is megkeresem,, majd priviben, a doki néni miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 12. 16:59261.

    Életem első "szerelme" -középiskola- Gyula volt.

    Gyuszi ha hallod -bíztos nem-     BOLDOG NÉVNAPOT!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2007. Április 12. 13:32260.
    Mártika! A papiralapú, hagyományos NL-ban, vagy a neten lesz???
    előzmény:
    mártika (257)
    2007-04-12  10:55
  43. 2007. Április 12. 13:31259.
    Sziasztok, csak egy kukucs a könyvtárból...
    Hát, ezek a kedvesek is megleptek engem a "hagyományos" virágcsokorral, ami egy csokor retek és zöldhagymából áll... (de kaptam más ajándékot is...)
    Cicvarek lelkem, neked is köszönöm a jókivánságot...
    Most mgepróbálom hazaküzdeni magam a csomagjaimmal.
    A Kálvin tér fel van túrva a magma rétegig... szerencsére az aluljáróban minden a régi, még a homeless-eknek sem kellett úgylátszik átrendezni a "hálószobájukat"
    Vugyázzatok magatokra, majd otthonról újra benézek...
    előzmény:
    Cicvarek (258)
    2007-04-12  11:35
  44. 2007. Április 12. 11:35258.

    Szevasztok, legyen szép napunk!!!

    Álruhás Gyulánknak nagyon sok boldogságot, egészséget kívánok én is.

         

      

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2007. Április 12. 10:55257.

    ÖRÖM !!!! szerbusztok ! Most nem tudok itt maradni, de most láttam a N.L.-ban, hogy a jövő heti számban MIPI drága Fannyjával lesz egy cikk !!!!!:-)))) Példaértékű ez a kislány, a fénkép nagyon jó róla !!!!!!!

    Lehet már beszéltetek erről???? De most nem tudok visszaolvasni.......Szerintem a kép után Ő az és most készül érettségire ! és táncol......Bizony sok embernek erőt ad, ha ilyenről olvas. Légy büszke MIPIKE !   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2007. Április 12. 10:30256.

    Sziasztok! Ma viszonylag könnyű napom van. Főzni nem kell, csak du. megyek a vári előadásra (minden hó második csütörtök).
    Ágota, nagyon szép neved van, és nem vagy az első, aki a blöki nevét választotta nick-névnek, ld. Bonzó. Mindig Áginak szólítottak? Semmi megkülönböztetés az Ágnesekkel? Ismertem Ágót, sőt Gótit. Ha nem haragszol, Ágotának foglak hívni, annyira tetszik.

    Katakata, igazad van, egy helyen van a vizsgáztatás és a zöldkártya, ez rendben is van. De a forgalmit ki kell cserélni, mert nincs hely a bélyegnek, amit be kell ütni (ragasztani?). Ehhez kell az okmányiroda. A szerviz által adott vizsgalap csak 15 napig érvényes, annak az egyik fele ünnep volt, a másik felében pedig külföldön leszünk. Marad a harmadik fele, ami rövid...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2007. Április 12. 10:05255.
    Kata, májusban simán tudsz palántázni, sőt még babot is vethetsz kicsit késöbb lesz zöldbabod, de az akkor is jó, úgyhogy nincs még elveszve az idei termés, majd Blanca segít palántázni.
    előzmény:
    katakata6 (212)
    2007-04-10  22:53
  48. 2007. Április 12. 09:12254.

    Szerbusztok, kedves szépkorúak!

    Kedves Mocika, nagyon szépen köszönöm hogy gondolsz rám, és a jókivánság is mindig jól jön!
    Tegnap valamiért tényleg nagyon vacak volt a sz.gép. sosem tudom, hogy a hiba "az én készülékemben" van-e, vagy megint karbantartás van az nlc-n... ráadásul valamiért a freemail is nagyon nyöszörgős volt...
    Most elindulok én is a napi teendőkre. Megint beugrom a könyvtárba, holnapra  pedig több programot is kinéztem magamnak a könyvfesztiválon, szakmait is meg  mindenfélét.
    Legyen szép napotok, puszi Mindenkinek!
    Sokkata, azért óvatosan azzal a lábbal, csak ahogy a doki mondta, engedi, a fokozatosság elvének szem előtt tartásával!


     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_793355 (253)
    2007-04-12  09:05
  49. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2007. Április 12. 09:05253.
    bocsánat, csak az nlc mindenféle keresztkérdést tett fel nekem, és biztos rosszul válaszoltam... azért küldte el büntiből kétszer is a levelemet...
    Ritkán járok erre mostanság, nagyon sok a munka, ráadásul a vállam-nyakam-karom rosszul tűri, hogy egész nap a monitort bámulom, és otthon már kerülöm a számítógépet. De azért sokat-sokat gondolok Rátok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_793355 (252)
    2007-04-12  09:01
  50. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2007. Április 12. 09:01252.

    Sziasztok! Először is Julikának szeretnék sok boldog névnapot kívánni! (Úgy is, mint álruhás Gyulának...   )

    Én ma Édesapámra is emlékezem, aki szintén Gyula volt. Ilyenkor nálunk otthon, régen nagy névnapi ünnepségek voltak, több felvonásban, sok vendéggel. Édesanyám Gizella volt, az ő névnapja május 7-én van, és a két ünnep szinte összefolyt. Mi gyerekként nagyon imádtuk a nagy vendégjárást, Édesanyám viszont már kevésbé volt lelkes a folytonos készülődéstől... (Ma már persze ezt jobban értem, mint akkor...) Főleg annak nem örült, ha valaki hétköznap estére jelentette be magát, hogy "tiszteletét tegye". Akkor ő előző nap fél éjszaka sütött, készülődött, és másnap délután fáradtan ült a vendégek között. Ráadásul egy kisvárosban nagy figyelmet szenteltek annak, hogy ki mivel és hogyan vendégeli meg a névnap-köszöntőket... Édesanyám nagy háziasszony volt, ilyenkor mindig kirukkolt valami különleges süteménnyel, finom falatokkal. Pnz persze kevés volt, kipótolta munkával meg leleménnyel.
    Régi szép gyerekkor.....   Bár nem is, inkább így:    
    Ma biztos nagyon nosztalgiás hangulatban leszek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top