Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50-60-asok még(!) itt vagy

otven6
Létrehozva: 2007. Április 3. 21:06

Drága barátnőim, úgy gondoltam, legjobb lesz, ha "elölről" kezdünk mindent,  ha már egyszer az nlc rendszergazdái úgy gondolták, törlik az összes(!) hozzászólásunkat, akkor induljunk új lappal!

2001. dec. 31-én szólítottam meg először korosztályunkat -  itt a fórumon -  "50-60-asok hol vagytok?" címmel, legnagyobb meglepetésemre  néhány napon belül egy egész komoly kis társaság gyűlt egybe, leveleztünk, beszélgettünk, meséltünk egymásnak magunkról,  munkánkról, családunkról, gyermekeinkről, unokáinkról, s egy idő után már vágytunk arra, hogy személyesen is megismerjük egymást és 2002. ápr. 13.-án Bánhidán lezajlott az első találkozónk!  Azóta is rendszeresen tartunk összejöveteleket, pl.   Sopronban,  Pátyon,  Harcsafalván,  Gödön,  szervezünk közösen kirándulásokat, így jutottunk el Kolozsvárra, Prágába,   közös szinházlátogatásokon veszünk részt,  kiállításokra járunk, az utóbbi 2 évben pedig - egyik kedves  barátnőnk szervezésében - havonta találkozunk Pesten, hol ebben, hol abban a cukrászdában, beszélgetünk, fecsegünk, csevegünk, megosszuk egymással örömünket, bánatunkat.  Az 5 év alatt rengetegen megfordultak itt közöttünk, emberek jöttek, mentek,  örülünk minden új tagnak,  és szomorúan -  de tiszteletben tartva döntését -  vesszük tudomásul, ha egy kedves, régi tag  távozik csapatunkból! Szóval éljük mindennapi életünket, de nem  begubódzva, magunkba zárva, hanem igenis nyitottak vagyunk mindenre, mindenkire!

Tehát drága barátnőim, húzzunk bele, a 130870 hozzászólást mielőbb érjük el!/ismét/ 

  1. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2007. Április 12. 09:01251.

    Sziasztok! Először is Julikának szeretnék sok boldog névnapot kívánni! (Úgy is, mint álruhás Gyulának...   )

    Én ma Édesapámra is emlékezem, aki szintén Gyula volt. Ilyenkor nálunk otthon, régen nagy névnapi ünnepségek voltak, több felvonásban, sok vendéggel. Édesanyám Gizella volt, az ő névnapja május 7-én van, és a két ünnep szinte összefolyt. Mi gyerekként nagyon imádtuk a nagy vendégjárást, Édesanyám viszont már kevésbé volt lelkes a folytonos készülődéstől... (Ma már persze ezt jobban értem, mint akkor...) Főleg annak nem örült, ha valaki hétköznap estére jelentette be magát, hogy "tiszteletét tegye". Akkor ő előző nap fél éjszaka sütött, készülődött, és másnap délután fáradtan ült a vendégek között. Ráadásul egy kisvárosban nagy figyelmet szenteltek annak, hogy ki mivel és hogyan vendégeli meg a névnap-köszöntőket... Édesanyám nagy háziasszony volt, ilyenkor mindig kirukkolt valami különleges süteménnyel, finom falatokkal. Pnz persze kevés volt, kipótolta munkával meg leleménnyel.
    Régi szép gyerekkor.....   Bár nem is, inkább így:    
    Ma biztos nagyon nosztalgiás hangulatban leszek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. Április 12. 08:26250.

    Jó reggelt a most kelőknek és szép napot a szorgoskodóknak.

    Én is megtettem a mmagam körét reggel fél 6-tól.

    Csuda szép időnek nézünk elébe! 

    Kedves kertész barátnőim!!! Segítsetek!!! Vettem egy MADÁRTÖVIS NEVŰ MAGOT. Valahol már hallottam róla de sehogy sem tudom, hogy hol? Segítsetek már beazonosítani!!!!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. Április 12. 00:00249.
    Sziasztok! Jó éjszakát kivánok.
    előzmény:
    rupcsi (248)
    2007-04-11  22:20
  4. 2007. Április 11. 22:20248.
    Vagyok!
    Leszek!
    Jó éjszakát nektek!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. Április 11. 22:14247.
    Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes estét és nyugodalmas jó éjszakát kivánok.
    Holnap nem biztos, hogy jövök, reggel korán megyek a barátnőmhöz, viszem az unokáját meg őt az oviba, utána Anyukámat látogatom meg, majd megpróbálok Tibor napra valamint vásárolni az unokámnak és a vejemnek. Ezekután pedig megyek a lányomékhoz, majd csak későn este jövök haza.
    Puszi
    előzmény:
    Cicvarek (246)
    2007-04-11  21:37
  6. 2007. Április 11. 21:37246.
    hát én senki vagyo?????!!!! nálam  - kop, kop,kop, ez egy lekopogás volt - eddig semmi idétlenkedés a gép részéről.
    előzmény:
    katakata6 (245)
    2007-04-11  21:34
  7. 2007. Április 11. 21:34245.
    huuu, megkűzdöttem a bejövetellel, most látom más sincs itt, este 7 ora ota, az ugye ki van zárva,ugy látszik megint gondok vannak Most meg mindenfelet kiir ide nekem talán ez sem megy át.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. Április 11. 19:19244.
    Szia Ági, Borsodgeszten 18 éve van egy parasztházunk ami vályog és nincs tul jo állapotban, de lakható, van fürdőszoba wc és melegviz, és mi nagyon szeretjük. Úgy terveztem, ha nyugdijba megyek rendbehozzuk, rengeteget leszünk ott , hát még mindig a tervezgetés maradt. De a nyáron biztos megyünk. Jol ismerem már a környéket Vattán van az általános iskola felső tagozata, oda hordják tőlünk a gyerekeket busszal, a mi falunkban lakik egy gyogypedagogus fiatalasszony Vályi Nagy Tünde ( Pongrácné ) aki Sályba jár az Intézetbe dolgozni. Nagyon szeretem az ottani embereket a falu befogadott bennünket , legalábbis ugy érzem. Megyünk a szomszédokkal szüretelni nekik, részt veszünk a falunapon, szoval jol erezzük ott magunkat. Nagyon kis falu 320 lakossal. nyáron majd ott találkozunk remélem . Szoktunk Kövesdre is menni egyrészt a piacra, másrészt a Zsóri fürdőbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (242)
    2007-04-11  18:57
  9. 2007. Április 11. 19:10243.
    Szia  !  Ez a szédölgés nekem is gyakori ujabban ,pl. mostz is  !! Szedek bogyót, közben holleesik hol felmegy a "légnyomásom "  !!!
    Fő kertészünk! Kérdésem lenne. Az ősszel tettem el   türpedáliagumokat papirba meg zacskóba,amit tegnap véletlenül megleltem a garázsban .Lóbetükkel rávolt irva , hogy mi van benne, de egy csöpp mentette, hogy nem akukában landolt, amit ma el is vittek volna !!  Hiába akor az csak kor, szokta volt anyum mondani  !!!Nagyon száraznak találtamszegényeket, most áznak a vizben.
    Kérdésem, összesen 5 tő van, amiken változó számu gumó van, egyben kell-e ültetni, vagy szedjemle a gumókat egyenként és akkor sok lesz, ha lesz !!!!Ne nevess ki, de eddig a volt sulimtól kaptam előnevelve ,ésmindig kidobtam ősszel.Most is számitok egynyári virágokra tőlük, de szeretném ha ezek is megmaradnának,kell Kőszegre ismeg itthonra.
    előzmény:
    mandy44 (224)
    2007-04-11  11:23
  10. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2007. Április 11. 18:57242.
    Szia Katakata6! Most olvasom, hogy földik vagyunk. Valamikor régen voltam egyszer Borsodgeszten, de Vattán sokat voltam, egy évig jártam gyengébb képességű gyerekekkel foglalkozni. Volt geszti paciensem is A Nevelési Tanácsadóban dolgoztam.Új lány vagyok, örülök, hogy felfigyeltél rám,így egyre több ismerősöm lesz Üdv:ÁGi
    előzmény:
    katakata6 (203)
    2007-04-10  21:26
  11. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2007. Április 11. 18:46241.
    Szervusz Mártika! Nem Fanni vagyok, hanem Ágota, Ági. Fanna ill. Elsi fon Maro egy Lipcséből hozott bolognese /2,5 kg-os/ ölebecske aki 16 éves korában halt meg tavaly ősszel.A barátnőm volt, mindent tudott, csak beszélni nem. A gondolataimat is tudta, én is tudtam, hogy ő mit akart.Imádtuk egymást. Mikor fantázia nevet kellett választani Ő jutott az eszembe.Regényt lehetne írni az ő 16 évéről.  Nagy az empátia készségem amúgy is. A szakmám, ill. szebben , a hivatásom miatt is biztos sokat finomodott a megérzésem, a ráérzésem. Itt csak pozitív érzéseket lehet sugározni /nem színből, hanem szívből, mert a sérült gyerek nagyon érzékeny, a hamis érzéseket kiszűri, nem lehet velük bánni, foglalkozni, ha nam érzik a szeretetet, az elfogadást.     Örülök, ill. köszönöm, hogy befogadtatok ebbe a jó kis közösségbe. Üdv:Ági
    előzmény:
    mártika (209)
    2007-04-10  22:21
  12. 2007. Április 11. 17:31240.
    Venca probállak követni, de nem sikerül, a vizsgáztatást és a zöld kártyát is egyszerre egy szervizben meg lehet csináltatni. Nekem is ma járt le a zöld kártya . és nekem is telefonáltak a szervizből. Erre én kértem jöjjenek ide mert éppen nem tudok közlekedni , odaadtam a kulcsot, a forgalmit és a kártya árán felül 1000 Ft ot és már délután hozták vissza készen a kocsit. ha nektek is telefonáltak akkor van nektek is szervizetek akkor ők mindent elintéznek, nekem egyébként a dologban az okmányiroda az ami leginkább nem érthető. minek kell a vizsgáztatáshoz ?
    előzmény:
    venca (235)
    2007-04-11  16:36
  13. 2007. Április 11. 17:14239.
    ha jól tudom a belépőt le lehet vásárolni, és ahogy ismerlek ugysem uszod meg könyvvásárlás nélkül. Én akkor voltam amikor a Coellho dedikált, jo nagy tömeg volt, és az ember nyála csiorgott annyi mindent meg tudtam volna venni, de sajnos erősen korlátozva voltam a pénztárcám miatt.
    előzmény:
    ny62 (237)
    2007-04-11  16:54
  14. 2007. Április 11. 17:09238.
    bubuka ha olvasod Zsiga beszámoloit a svéd orvosi ellátásról és utána a ti kalandotokat ma ,akkor világosan látszik a különbség. Vajon mikor érjül mi el azt a szinvonalat. És az udvarias emberi beszédhez pénz sem kellene. Hogy kiabálhat egy orvos a beteggel ? . Szerintem felháboritó. Nekem szerencsém van a mi körzetink egy fantasztikus ember, ma telefonált csak ugy érdeklődött hol tartok a lábammal és mondta ha már szabad rendesen járni menjek be hozzá feltétlenül . Ez egy 35-38 év körüli, vérbeli orvos.
    Rupcsi azért jobban figyelj a szemedre, ne bizz a dokikban, tudod ha mi nem fifgyelünk magunkra akkor ki más ?? Talán neked is kellene egy másik szemész.
    előzmény:
    bubuka54 (233)
    2007-04-11  15:22
  15. 2007. Április 11. 16:54237.
    Sziasztok MIndenki! (Hű de tetű lassú megint a nlc...)
    Kedves Fannacska és Bubuka, az is szóbaáll veletek, aki nem emlit név szerint... itt tényleg úgy tűnik sokszor, hogy elbeszélünk egymás mellett, de azért figyelünk egymásra... szóval jó csapat ez, majd meglátjátok Ti is!
    Ma megjártam a félvilágot (konkrétan Rákoskeresztúron voltam), majd elmesélem máskor... jó messze van! (Én gyűjtőnéven csak Rákosborzasztónak hívom ezeket...) nem nagyon ismerem ki maga a városnak abban a részében...
    A héétvégén meghnézem a Könyvfesztivált, ezért holnap be is megyek a munnkahelyemre, mert kapok belépőt az egyesülettől. Azért az mégis más. Pénteken két programra is szeretnék elmenni. Ki akartam nyomtatni a programot, de a nyomtatóm nem úgy gondolta...
    További szép napot nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357202 (236)
    2007-04-11  16:38
  16. Torolt_felhasznalo_357202
    Torolt_felhasznalo_357202
    2007. Április 11. 16:38236.
    Sziasztok!

    Bekukkantok egy pillanatra, azután rohanok tovább. Babakocsit kell szereznem, zártat, virágosat, "habosat". A májusi bemutatóhoz kell. A Boginak van, de az nem zárt, kockás, és így nem is "habos".
    Anyukám még itt van, és bizony nagyon igényli, hogy beszélgessünk. Na, de ez legyen a legkevesebb, beszélgessünk, amíg csak lehet. Egyébként nagyon jó dolgom van, mert szinte mindent megcsinál. Csak azon kesereg, hogy már hamar elfárad. Még jó, hiszen 80 éves! Én meg sem érem ezt a kort.
    Legyen további szép napotok!
    előzmény:
    Cicvarek (234)
    2007-04-11  15:27
  17. 2007. Április 11. 16:36235.

    Sziasztok, kedves Mindenki, régiek, újak egyaránt!

    Örömmel olvasom, hogy mindenki jókedvű, boldog. Hálistennek Györgyi is jobban van, és tavasszal, a friss levegőn egyre jobban lesz. Katakata úgyszintén, és már építkeznek is felette. Mipi, Moci, örülök, hogy sikerült örömöt szereznem a tulipcsikkel...
    Szegény Párom, neki ma igazán nincs jó napja, lehet, én is ludas vagyok benne, de már összeroppanok az ügyintézések felelősége alatt.
    Az történt ui., hogy lejárt a kocsi zöld kártyája. Nem vette volna észre, ha nem hívják fel a szervízből, hogy figyelmeztessék. Azt viszont figyelte, hogy a 120 000 km. szervíz lassanként aktuális (öreg kocsi nem vén). Bevitte hát a kocsit, és ott kiderült, hogy nem csak a zöld kártya, hanem  a forgalmi is lejár (juniusban). Nosza, ha már úgyis itt van, vizsgáztassák le az autót, mit számít az a 2 hónap veszteség (!). Kapott is egy vizsgalapot, érvényes 15 napig. Igenám, de most egy csomó ünnep jött, és millió egyéb dolog, előjegyzés 5 hétre. Felhívtam a Budakeszi okmányirodát, jó, ide is jöhet, jöjjön hétfőn, akkor kevesen vannak. De hétfőn húsvét!
    Ma reggel elment, 1 óra múltán hazajött, a számítógép nem működött, a posta még nem volt nyitva, a recepteket nem vitte el magával, aszonták, jöjjön du. Du. ismét, de 4-kor már megjött. Mi van? Nem volt nála a hátsó rendszámtábla (nekem tudnom kellett volna, de elfelejtettem). Na és? leszerelhetted volna. Nem mentem kocsival, nem tudok hol megállni. Hogyan? Előtte, mögötte, a CBA parkolóban.... A Margit körúton? Hát nem mentél Keszire? Miért? A II. ker. ben lakunk.
    Ha hétfőn valamiért nem sikerül, kezdheti előlről a vizsgáztatást.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. Április 11. 15:27234.

    Adj' isten szép napot mindenkinek 

    Várom a számgép doktoromat, azért vagyok itten előfordulva   Na ezt mondja utánam valaki!!!

    Ágikám, Gyöngyösön is meg van a házuk, csak a karácsondi az egy másik. Úgy látszik nagy az igény rá.  Mivel egy házaspár - nemtom a nevét, pedig mondták -  akinek van egy autista gyereke, szorgalmazta a másik ház nyitását, rengeteget dolgozott benne és érte (nemt tudom, de lehet, hogy alapítványt is tett) Karácsond meg befogadta a házat és a gyerekeket, így ott megépül v. épülőben van ez a ház.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (232)
    2007-04-11  14:17
  19. 2007. Április 11. 15:22233.
    Sziasztok! Én is megérkeztem, ma elvittem a barátosnőmet az unokájával az oviba, majd onnan őt az orvoshoz,mert nagyon köhög. Erre úgy kiabált vele az orvos, hogy csak úgy zengett az egész váró is. Mert közben eszéb e jutott szegénynek, hogy juniusban mennie kell a leszázolási bizottság elé újra /szivbeteg/, és különféle vizsgálatokat kell addigra csináltatnia. Na, hát ez volt a baj, hogy egyszerre két dologgal ment az orvoshoz. Szerencsére én nem oda tartozom, én visszamentem a régi orvosomhoz, ui. most Maglódon lakom, de Kispestről jöttem ide ki. Az egész nagy családom Kispesten él. Anyukám, gyerekem, és a 6 testvérem, mert egy szintén Maglódon lakik.
    Puszi mindenkinek Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2007. Április 11. 14:17232.
    Szia Cicvarek! Tényleg jó helyre keveredtem .Még csak két napja vagyok itt és már többen "szóbaálltak" velem. Nagyon örülök. Annak is , hogy Heves megye ennyit tesz az autistákért, Göngyösön is volt házuk, nem? Vagy az költözik Karácsondra?Engem nagyon érdekelt az autizmus témaköre, tanfolyamot is végeztem , foglalkoztam is évekig velük, de aztán elkerültek iskolákba.De már ny. vagyok, már csak általános iskolába járó ,de autisztikus magántanítványaim vannak. Te mivel foglalkozol. mi érdekel? Üdv:Ági
    előzmény:
    Cicvarek (205)
    2007-04-10  21:34
  21. 2007. Április 11. 12:46231.
    Igen a figyelmesség és az együttérzés a kórházi dolgozók részérőlfél gyóygulás.
    A lényeg a szeretet, amiben ha része van az embernek, a pszihéjére is pozitív hatással van.Ezzel együtt a gyógyulási folyamatra is. Jó, ogy ébred a természet,az mindig jó hatással van még az egézsséges emberekre is. Györgyinek kellemes napot kívánunk.Neked meg erőt lélekben is,hogy bizakodást tudj önteni Györgyibe. :-)   
    előzmény:
    zsiga8 (229)
    2007-04-11  12:37
  22. 2007. Április 11. 12:41230.
    Én még listát is készítek, mert elfelejtem a felét.
    A szememmel egyenlőre +nyugtató, hogy ezek a fényfelvillanások a retináról leszakadó meszes pöttyök okozzák. De figyelni kell, mert a leválláskor előfordul, hogy a retinát is +szakítják.Nem mentem vissza a profhoz, mert berágtam asz asszisztensére.Igaz, ő nem fűzött semmit a dologhoz. Csak azért gondoltam, hogy nincs itt katasztrófa, hogy 1 hét múlva hívatott vissza. Igaz, egyre több s zemét halmozódik fel az üvegtestemben. Várok, hogy az agyam felfogja, és ne vegye észre.
    Jobbulást neked.Azért a játszótérrel óvatoskodj, mert ha mozdulni kell, nem figyelünk, és ráléphetsz a kelletnél jobban a lábodra. :-) 
    előzmény:
    katakata6 (228)
    2007-04-11  12:28
  23. 2007. Április 11. 12:37229.
    sziasztok..máris jobb...a korházban hagyták feküdni az ágyában..itt már tegnap délután is fennt volt , meg ma is amikor mentem már üldögélt a tolokocsiban és jött a pedïkürös is..azután persze lepihent mert elfáradt, de holnaptol du is megyek és ha nemfuj a szél akkor kimegyünk..szép park van ott és kezd feléledni a természet..ma nemmerem kivinni mert félek hogy megfázik..vittem neki egy tv is mert amit kapott ahhoz nemvolt távirányito és az marhára bosszanto ha az ember nemtud csatornát váltani ...kezd "megkivánni" kajákat is..mégha nagyon keveset is eszik de legalább elkezdett..a személyzet meg nagyon rendes szinte csengetni sem kell mert be néznek ha arra járnak a folyoson és megkérdezik hogy kell e segitség valamiben..az ajto mellett már tegnap ki volt irva neve amikor odaért egy táblára..virágok a szobában..nekem saját parkolohely az udvaron..najo az nem saját, de olyan "mozgássérült" amihez van engedélyem..
    előzmény:
    csopak (223)
    2007-04-11  10:43
  24. 2007. Április 11. 12:28228.
    Rupcsi, az én dokim mondta, hogy a Feldene tönkreteszi a gyomrot, de azt mondta akkor is be kell venni mert az a kisebb baj, de vigyázok, sosem veszem be éhgyomorra és szedem hozzá a savtalanitót ami egy filmbevonatot képez és talán valamennyire véd. deház ez van , egyébként én mindig kérdezek, néha magától nem jutna eszébe az orvosnak figyelmeztetni , de én annyit beszélek, hogy közben minden kiderül. . Lassan jönnek a nyügök és majd rangsorolunk mit kell előbb rendbehozni.
    előzmény:
    rupcsi (226)
    2007-04-11  12:11
  25. 2007. Április 11. 12:22227.
    Sziasztok, látom Csopak Jutka is jo aktiv lett itt nálunk, már hiányoltam. Igen ez igy van a gyerekek mellett nem sok lehetőség van dumcsizni. , még a parkban sem . Ha holnap a doki megengedi ki fogok menni délutánonként a parkba . ott várom Blancat a bölcsiből, de azért kell a mamája is ha segiteni kell neki az még lassu lesz nekem , odaérni pl. a csúzdához .nagyon elhatároztam, hogy elég volt a lazsálásból, holnaptól lassu visszatérés a normális életbe ( már amennyire normális ez itt ) Most aztán kiderült, hogy alig van lent ruhám, de már nem is izgatom magam, hordom azt ami van .
    Telefonáltak a szervizből, hogy 12.-én lejár a zöldkártyám, ma megcsinálják, tavaly 7000 Ft volt most 15 000 Ft . Mi is kétszer annyit keresünk ??? , lassan minden annyira drága lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2007. Április 11. 12:11226.
    Mártika!
    Szóval elgondolkoztam azon,hogy kapunk egy marék gyógyszert,és nem kapunk hozzá felvilágosítást, hogy milyen ütemben vegyük be (ne vesszenek össze a gyomorban). A többit priviben :-) 
    előzmény:
    mártika (209)
    2007-04-10  22:21
  27. 2007. Április 11. 11:25225.

    ...jav....beugrottam ... bocs

     

    előzmény:
    mandy44 (224)
    2007-04-11  11:23
  28. 2007. Április 11. 11:23224.

    Sziasztok kedveseim ! Beugottak kicsinyket , mig fo a zoldbabfozelek a barinomtol kaptam lefagyasztva .jol fog esni egy kis fozelek .

     Latom Csopakunk beindult nem hagyja elhunyni a topikot   

     OSzIROZSA! Koszonom koszonom a a fotokat el is mentettem magamnak !

     Fannacska !!! Latom vegre szaporodunk itt ezen a videken , orulok annak hogy Mezokovesden laksz .A mult heten jartunk arra Bogacsra jovet  menet , de a Zsoriban is voltam egy napot . Hazafele pedig a LIDL-ben vasaroltunk .KOvesden .En Sajopalfalan lakom Miskolctol 11 km -re. Ha meg ehhez  hozzaadom a Sokkata Borsodgesztjet akkor mar ez TOMEG   ezzel mar lehet mit kezdeni  

     megyek kesz a babom , nem akartam mar itthagyni , . Mennem kell ki a kertbe mert kaptam viragzo epertőveket foldlabdaval es azokat hozom allapotba ,,,

     Jajkepzeljetek,  lement a vernyomasom,  mar napok ota szedultem , es rajottem hogy azert ,,, nem is szedem a bogyot a magas ellen ,  azota nem szedulok,lehet hogy a kővesdi es a bogacsi viztol ? meg azert is mert fogytam ??? igy jo ,,, igyis utalok bogyokat szedni ,,, 

     csaoka nektek .... irjatok , hogy nekem is legyen mit olvasni   

    előzmény:
    csopak (223)
    2007-04-11  10:43
  29. 2007. Április 11. 10:43223.
    Zsiga, örülök, így könnyebb lesz neked és Györgyinek is. Tiszta szivünkből szorítunk értetek.
    előzmény:
    zsiga8 (192)
    2007-04-10  17:51
  30. 2007. Április 11. 10:41222.
    Sepy, régen láttunk, aranyos lehetett szemedfénye a pónival, de most már ránk is szakíts egy kis időt.
    Fannacska, gyere csak közénk, beszélgetünk, és mint említettem sokszor csak mondjuk a magunkét, és nem mindig reagálunk a másik hozzászólására, de ha baj van, vagy jótanács kell, mindig érkezik segítség. Amúgy nem vagy egyedül, a mi korosztályunk még úgy érezte, hogy neki kell a munka hősének lenni, és csak akkor látta be, hogy egy kicsit lazítania kellene, amikor az egészsége bánta.
    előzmény:
    sepy (204)
    2007-04-10  21:32
  31. 2007. Április 11. 10:33221.
    Mártika, a múltkor nagyon szépet ajánlottál, tegnap sokat hallgattam, a Van Gogh számot már sokat hallottam, de az American Pie a videóval aláfestve csodás volt.
    előzmény:
    mártika (210)
    2007-04-10  22:31
  32. 2007. Április 11. 10:31220.
    Egyébként ma is unokás nap van, vagy a szigetre, vagy a Szent István parkba megyünk. de ha ott van a két fiú, beszélgetésre nincs alkalom. Robi ma dolgozik, fáradt lesz, örülök, ha szó nélkül elolvasgat egy padon, a játék meg a felügyelet az én reszortom.
    előzmény:
    csopak (219)
    2007-04-11  10:28
  33. 2007. Április 11. 10:28219.
    Kata, örülök, hogy rendeződni látszanak a dolgok, a hölgynek, aki leült egy padra és kiírta, hogy beszélget mindenkivel tényleg nagy sikere volt magyarországon is, sajnos rengeteg a magányos ember, akinek csak annyi kell, hogy valaki meghallgassa. De mi legalább meghallgatjuk egymást, ha időnként el is beszélünk egymás mellett. Nagy siker volt az Egy ingyen ölelés is, vagy fél éve a Vörösmarty téren volt kiírva, ez volt az akció egyik helyszíne, hozzám is odarohant egy kedves fiatalember széttárt karokkal, egy ingyen ölelés?-mondta, én meg azt, hogy nem akar fiatalabbat választani? Aztán mivel ragaszkodott a dologhoz, jól összeölelkeztünk. Mesélem a férjemnek itthon a dolgot, mire megkérdezi: És a pénztárcád megvan? Kishitű férfiak, az ölelés mindig jól jön és a jó szó is.
    előzmény:
    katakata6 (212)
    2007-04-10  22:53
  34. 2007. Április 11. 10:15218.

    Szép napot mindenkinek! Alig hagylak magatokra máris új tagokkal bővültünk???  

    Sok szeretettel köszöntöm Fannacska-Ágit, és Bubuka54-et!!

    Érezzétek jól magatokat köztünk!

    LÁnyok! Igyekeztem egy kicsit visszaolvasni benneteket, de nem volt sok türelmem. Bár azért csipegettem a híreket.

     

    Mi is túl vagyunk az ünnepeken. Vasárnap a család -15 fő - nalam ünnepelt. Minden jól sikerűlt. A két unokával még a játszótérre is lejutottam. Csuda élénkek voltak.

    Húsvét hétfőn és tegnap végre pihentem egy keveset. Nagyon jól esett a tunyulás. Na persze azért egy kicsit mostam, takarítottam a vendégség után, és a szennyes is hamar öszejött megint.

    Ültettem bordó szásszorszépet az erkélyen. CSuda szépek lettek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2007. Április 11. 08:33217.

    Szép jó reggelt mindenkinek! Ezt egyszerűen nem akarom elhinni, korábban(?!) azt gondoltam, ha már igazi(!) nyugdíjas leszek, mindenre lesz időm,  aztán most meg mi van, csak rohanok, kapkodok, jövök-megyek, intézkedek, alig van időm leülni a  gép elé!   Katám, arra a táblára már én is gondoltam,  én ugyan nem a parkba,  csak ide, a kapu mellé ülnék ki - a padra,   laptoppal a kezemben -   elbeszélgetnék az  emberekkel,  de legfőképp a gyerekekkel,   kik iskolába jövet-menet, elmondhatnák nekem örömüket, bánatukat, mindennapi gondjaikat, bár az is igaz,  eddig is sok mindent megbeszéltünk egymással, de ahhoz be kellett jönniök hozzám egyik, vagy másik unokámmal, no de erről még majd gondolkodom, hiszen  csak második hónapja vagyok igazi nyugdíjas!   Most is rohanok, (ruhaszárítót szeretnék venni) útközben feveszem Dalmáékat, Norbikámnak összejött a bicikli ára, ők meg azt szeretnék megvenni, tehát mindketten nagy lázban vagyunk, én a szárító, a kis picurom pedig a bicikli miatt! 

    Remélem, ma még lesz időm bekukkantani, kellemes, szép, nyugodt napot mindenkinek!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 11. 08:04216.
    Veronika olvasom a mai ujságban,hogy PÁTYON épül az idősek otthona.www.levendulaotthon.hu
    előzmény:
    venca (147)
    2007-04-08  18:23
  37. 2007. Április 11. 08:04215.
    Sziasztok! Mindenkinek nagyon szép napot és kellemes időtöltést kivánok.
    Én most megyek a barátnőmhöz, viszem a kisebbik unokájával az oviba, mert tegnap kezdett a kicsi. A barátnőm pedig szivbeteg, és eléggé messze van az ovi, igy kocsival megyünk.
    Szép napot, és sziasztok itt a finom kávé és tea
    előzmény:
    őszirózsa (214)
    2007-04-10  23:02
  38. 2007. Április 10. 23:02214.
    Sziasztok  !   Örülök,hogy tetszett a  teraszi tájképem.
    Tecus, amit látsz házakat, az nem Kőszeg, hanem  az alattunk levő Meszes -völgy, ami szintén üdülőövezet.Mi a Szabó hegy legtetején vagyunk, onnan távolban szép időben ellátni Szombathelyre is, és néha látni a Ság és Somló hegyet  !!Remélem majd sikerül ilyen képeket is csinálnom.Majd fotózok olyan helyről, ami Kőszeg városát mutatja és a környező hegyeket,a rengeteg nyaralót  !!!
    A kemence a második szomszédomé, Mandynak tettem fel, multkor meglátta  !!!!Ő is szeretne, és amit a fejébe vesz, meg is fogja valósitani, mint a kandallót !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480293 (191)
    2007-04-10  13:32
  39. 2007. Április 10. 22:54213.
    áááááá vicc volt, mert ha Blanca ott van ugysem jut szohoz senki mellette .
    előzmény:
    Cicvarek (211)
    2007-04-10  22:37
  40. 2007. Április 10. 22:53212.
    Mielőtt aludni mennék még kicsit beleolvastam, Mártikám szeretem olvasni milyen figyelmes vagy mindenkivel.Veled együtt várjuk szeretettel az unokát, mi nagyon demokratikusan választottunk nevet a négy nagyszülő és a fiatalok körülültük az asztalt és Gyurka felolvasta az utónévkönyvből ( spanyol) a neveket és kézfelemeléssel szavaztunk, akkor kiirtuk amelyikre mindenki szavazott és azokból a leendő szülők választottak, ha fiu lett volna Daniel lett volna Blanca , mert mind a ketto mind a két nyelven azonosnak hangzik. Nálatok legalább ilyen gond nincs . Persze amikor ott van a baba a kezedben tök mindegy hogy hivják.Édes, puha , meleg , szuszogos és joszagu, és a tied.
    Bgeszten azért vagyok szomoru, mert ami elmarad ültetés az már nem terem meg idejében vagy soha. Annyira készültem , felszántattunk ősszel egy darabot a veteményesnek,megvettem a magokat , most meg itt all minden . De tenyleg ez legyen a legnagyobb baj, majd jövőre. na megyek jo ékszakát mindenkinek
    előzmény:
    mártika (210)
    2007-04-10  22:31
  41. 2007. Április 10. 22:37211.
    Katám, azt a táblát jól gondold meg   Jó, tudom, hogy nem gondoltad komolyan De az ember kínjábban mindent ötlik. 
    előzmény:
    katakata6 (207)
    2007-04-10  22:02
  42. 2007. Április 10. 22:31210.

    Kata, amíg Blanka játszik a parkban......nem is butaság amit mondassz! Tudod mennyi ember beszélgetne , idegennek sokkal jobban megnyílnak az emberek.Te is felejtenéd a sok történést, ami Veled esett mostanában és rájönnél, hogy a saját csomagod veszed vissza ! Annyi  rosszat élnek át embrek ! persze talán találkozol CSOPAKÉKKAL is a parkban????? Rád fér a vidámság, az értelmes  vígasztalás. A jövő nem rossz !!! Fogsz még ültetni Bgesztesen is, nem veszett el, vár Rád !

    Csók, M. anyuXXXXXXX 

    előzmény:
    katakata6 (207)
    2007-04-10  22:02
  43. 2007. Április 10. 22:21209.

    Kezeit csókolom a Néniknek !!! :-)))))   Én is csak viccütem, mert ahogy nézem , már egyre több  a fiatal !!!! Lám a fiatalság az oka, hogy SOKKATA ilyen "járkálós " vagy, reméljük 1-2 hét és a fekvést is elfelejted. Lassan elkezdik azt a k....tetőt is és visszamész egészségesen a szép lakásba:-))) Blanka is biztos nagyon fog örülni !!! Ime a Húsvét az ideiglenesben , betegen is megtörtént, minden volt, nyuszi is. A család is tud gondoskodni, bajban látszik meg igazán !!!!! Nagyon , nagyon jól mennek a dolgok. Türelem , mondta a férjem is mikor 40 évvel ezelőtt nem mentem az ágyba vele ripsz, ropsz .

    56KATÁM, szép kirándulásotok volt !!! Néha jó elmenni egy egy másik városba, akkor bámul az ember mennyire átalakult. Így láttam Győrt nemrégen és a régi városban tátottam a szám!

    CIC !!! Hello. Nem tudom JÉgmaci fenn lakik már a hegyen??? Említett valami új házat????

    "Félkezűek" remélem már begyógyultatok??? KÉs, RESZELŐ, OLLÓ nem gyerek kezibe való!     RUPCSIKA a talin említetted , kérdezel majd valamit eü.-ben. Nosza, tegyél próbára !

    FANNACSKA TE Fanny vagy???? nagyon tetszenek nekem a Flóra, a Fanny.Petiéknek fogom is említeni, ha lány lesz a baba, a Kőszegi mellé jó is lenne..........Apropó ZSUZSA mesés a kilátás  Kőszegen és az orgonás kép!!!!! Nagyon tetszik. Nálunk is van vagy 50 m orgona, de nincs ám így kinyílva! pedig Teca és Te feléd van állítólag hűvösebb ?   Apósom mindíg azt mondta : "KŐszegen vagy esik az eső vagy harangoznak." Hát ott született , házasodott, az első 2 fiú is ott született, csak a férjem jött már Pannonhalmán a világra.

    Fanny nem volt könnyű foglalkozásod, a gyógyped. nem igazán csak tanár, ő félig gyógyít is. Próbáld megnézni a bem oldal készítést.....ha megtalálod , már a kitöltés adódik. 

    Györgyinek ezer Puszi XXXXXXX, lassan , de biztosan halad......jön a tavasz ott is. Nyárra sok reményt fűzök a gyógyuláshoz! Ha van akarat, életerő és ahogy ZS .mondod jó gyógytorna, sok segítség....menni fog. Mennyi jó hír!

    Csók mára, elvezényeltek innen:-((((( HMMMMM.

    Mártika   

    előzmény:
    Cicvarek (206)
    2007-04-10  21:41
  44. 2007. Április 10. 22:19208.
    Sziasztok! Mindenkinek nagyon szép estét és nyugodalmas jó éjszakát kivánok!
    Puszi
    előzmény:
    katakata6 (203)
    2007-04-10  21:26
  45. 2007. Április 10. 22:02207.
    Cic az istenek ennél kissé jobban kegyeikbe fogadhattak volna, akkor kimaradhatott volna egy, s más. De ne legyünk telhetetlenek. Most jol néz ki , a dolog és ez a fő. Ahogy hallom igazi tavaszi idő jön, most azon kesergek egy kicsit, hogy normális esetben rég B geszten kellene lennünk Blancaval együtt, ö levegőn, én meg ültetnék, kerteznék, de ez sajnos most még csak álom. De a parkba már készülök kimenni a hét második felétől.
    Majd kiülök, mint az az angol hölgy és kiirom ki akar beszélgetni, állitolag nagy sikere volt sorok alltak előtte. ---Na jo ez vicc volt,--- de valószinű működne itthon is . Csak ahhoz elég belső energia is kell , hogy a rádzudult mindent feldolgozd. Képzelem mi mindent kellene végighallgatni és lehetőleg jo válaszokat adni. csak eljáttszottam a gondolattal.
    Végül is mi is ilyesmit csinálunk egymással, csak irásban .
    előzmény:
    Cicvarek (206)
    2007-04-10  21:41
  46. 2007. Április 10. 21:41206.

    Kata nem modhatod, hogy te nem az istenk kegyeltje vagy. Ennyi jó egy csapásra!!! 

    Nagyon nagy örömhír ez, jó volt olvasini. Nem hiába voltál olyan kitartó, no meg más választásod nem is volt   csak viccűtem ám!!  mondaná a nagyapám, miközben jókat kuncogott a bajusza alatt. De valóban nagyon jó volt olvasni ezt a jó hírt is  Meglátod, most már rendbe jönnek a dolgok, bízzunk benne.

    előzmény:
    katakata6 (203)
    2007-04-10  21:26
  47. 2007. Április 10. 21:34205.

    Fannácska üdvözöllek köreinkben, valszeg mondták már a többiek, hogy nagggggyon jó helyre tévedtél. Igaz, hogy az én falum kicsit messzebb van tőled, de abban a "vonzáskörben" van. Karácsond a neve. és nagyon híres lett most. Épül egy újabb bentlakásos otthon az autista gyerekek számára.

    Érezd jó magad nálunk!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (201)
    2007-04-10  20:11
  48. 2007. Április 10. 21:32204.

    Szép estét szépkorúak!

    Már 1000 éve nem jártam erre. Rossz volt a gépem, nem volt netem  . hmhmhmhm

    Meglepetten láttam, hogy megint kedveskedett az NLC,milyen kevés a hozzászólás   hová lett a tizenezer?

    Jól vagyunk. Szemem fénye napsugaram vasárnap volt 4 éves. Naaaaaaaaaaagy nagy buli volt nálam, nyúllal egybekötve. Tündér virág volt. Ébredező napocska pony volt a kívánsága, s hatalmas ujjongással bontogatta a csomagot. "Pont ilyet szerettem volna" felkiáltással nyugtázta. Ettől kezdve se lát se hall volt, csak a pony.

    Szeptembertől sikerül másik oviba mennie. hurrá.

    Reménylem több időm lesz, hogy bekukkanthassak

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2007. Április 10. 21:26203.
    Sziasztok, már lassan feladtam a mai belépést. Délelőtt elkezdték a tetőn a munkákat, ma csak előkészítették a daru felszerelését, de minden zaj zörej zene volt füleimnek. Mondtam a mesternek a munka végén esténként, jöjjenek be , kapnak kávét, sört és elmondják hol tartanak, ez nagyon tetszett nekik én meg mindig képben leszek. Szépen járkálok, ha nem látja senki akkor manko nélkül is , mert szidnának a sietségért, de holnapután remélem felszabadit a doki. Nem kiabálom el de ugy érzem tul vagyok rajta. Az ujakat szeretettel köszöntöm, főleg uj szomszédomat, mert Mezőkövesdtől 25 km re van a mi kis nyaralo falunk Borsodgeszt. Lassan kialakul egy ottani mag is Mandy val együtt. És az unokánk is hasonló korú Blancam augusztusban lesz 4 éves. Látom mindenkinek kellmesen tartalmasan teltek az ünnepek , ez jo.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2007. Április 10. 21:21202.

    Szevasztok, nagyon szép estét mindenkinek!!!

    Ma végre - teljesen (úgy tűnik) - üzemképes a masinám. Eddig hol működött, hol meg nem, ahogyan úri jókedve engedte.Honap jön a randszergazdám, hogy rendbe rázza a masinkát, aztán megint olyan pompázatos lesz, mint azelőtt

    Annyi lenne a visszolvasni való, hogy nem is kisérletezem, csak két-három oldalt. Amit ovastam csupa jó hír, nagy örömmel konstatáltam azokat. Nálunk sincsen semmi   különlegesség, hacsak.... tegnapra vártam a Keresztányoamt és családját - 3 fijú - minden húsvétkor (is) jönnek, de mostanra úgí tűnik vagy megnőttek az ifjak (habár nehezem tudom elképzelni, hoghy annyira megnőttek volna, hogy a csoki, sütemény, fagylalt, meg a bélelttábla csoki ne vonzaná őket)  - vagy elutaztak, majd kiderül.. . Olvasom, hogy Györgyi körutazásra indult a Mercédessel, nagyon nagyon jó hír!!!!

    Hát hogy jártam a süteménnyel!!!! Sütőpor klellett hozzá, el is készítettm annak rendje és módja szerint összeállítottam, mindent bele nincsen kisajnálva semmi. Már az összeállítás közben gyanakodva néztem a tésztát, valami nem tetszett, no de  betettem hűtőbe  pihenni kellett neki egy kicsit. Kivettem, újabb gyanakodás, de már ha itt van a tészta, nemtom milyen lesz, kisütöm.  Be a sütőbe,ekkor már nem gyanakodás, tudtam és láttam, hogy ez bizony fütyült feljönni. Szép lapos süteményem lett  , de teljesen ehető és jó ízű. Hát akkor megesszük! Aztán gondolkodtam, hogy mi a csuda történt, és csakis a sütőpor maradt a gyanusítottak listáján. Azért elfogyott 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top