Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kézimunkát tanulnék

emcé
Létrehozva: 2007. január 31. 10:44
Arra gondoltam itt szeretnék tanulni-tanítani mindenféle kézimunkáról.
Lehet, hogy van már ilyen topik, ha igen akkor most van még egy.
Üdvaz érdeklődőknek. emcé
  1. 2007. július 17. 18:49201.

    Nahát, én Makói vagyok itt sok hagyma terem ,de eszembe se jutott festeni vele, inkább főzni. Látszik milyen földhöz ragadt vagyok  igaz a vörös hagyma héjával tojást sokat festettünk mikor a gyerekek kicsik voltak.

    Ruhafestésnél ecettel fixálom az anyagot, vagy is festés után ecetes vízzel öblítem majd probáld ki ha gondolod.

    Mutatom a táskám.   voile

    ilyen lett

    félig készen 1 cica

    másik cica

    még1szer a táska

    üdv lian

    előzmény:
    emcé (199)
    2007-07-16  18:41
  2. 2007. július 17. 11:49200.
    szóval akkor nem is volt külön festék, csak rácsavartad az anyagot a hagymára és megfőzted? cseles
    előzmény:
    emcé (199)
    2007-07-16  18:41
  3. 2007. július 16. 18:41199.
    Sziasztok!
    nem gyümölcs= lilahagyma,
    nem fakanál, csak a hagyma,
    nem lesz belőle semmi , mert ez 1 lepedődarab,
    keresztszemes lesz majd a nagytestvérén, ha rászánom magam, és olyan készül egyszercsak amit nem kell mosni, mert gondolom mosásnál fakulna, de még ezt is kipróbálom.
    emcé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. július 16. 16:12198.

    Szuper lett szerintem  valami gyümölcs- nem? Kimondottan  a hangszóró nem kell, ha ne talán eltaláltam. Viszont sok a minta erre már varni nem tudsz vagy igen. Nekem is készül a táskám a cicákat már kivarrtam, de ennek története van. majd elmesélem de most sietek

    sziasztok

    előzmény:
    emcé (196)
    2007-07-16  07:41
  5. 2007. július 16. 13:50197.
    húha, erről mesélj részletesebben. hogy kotyvasztottad a festéket és miből? és mi lesz ebből az anyagból? vagy ez csak egy ilyen próbálkozás volt, és semmi további szándékod vele?

    ja, szerintem fakanalat csavartál bele, legalábbis olyan formája van

    én régebben próbálkoztam festéssel, két terítőt és egy pólót gyártottam, tojásfestékkel, de nem volt tartós a szín (nem bírta a mosást). meg sokáig játszottam a festés negatívjával (nem tudom, hogy hívják), tehát színes anyagokat hipóztam különböző mintával.
    ja, ezeket nem önszántamból csináltam, ált.isk. koromban évekig jártam rajz-művtöri-kézműves foglalkozásokra, és ott gyártottunk ilyesmit. persze ott rendes ruhafestékkel dolgoztunk, tojásfestékkel csak itthon pamacsoltam, nem volt más.
    de arra még mindig nem jöttem rá, hogy mit is lehet ezekből gyártani
    előzmény:
    emcé (196)
    2007-07-16  07:41
  6. 2007. július 16. 07:41196.
    Sziasztok!
    Tegnap próbálkoztam az anyagfestéssel.
    persze festék nem volt itthon, ezért a konyhában kerestem v.mit amiből ez főtt ki! Tényleg főztem, aztán belecsavartam v.hogy elrendezgetve benne (hogy mit?,az találóskérdés,akikitaláljakap1hangszórót!) és ilyen lett..........)
    emcé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. július 10. 21:00195.

    asszem értem, hogy gondolod. csónak formát úgy lehet kialakítani, hogy nagyon kívül, a táska csücskén rögzíted a pántot, és nem teszel az aljába merevítőt, valamint az alja nem téglalap, hanem mandula forma(ez a legfontosabb). persze ehez igazodnak az oldalak is, tehát oldalak alját ívesre kell szabni. mármint, ha egyre gondolunk 

     

    emcé: ez a sarokkialakítás nekem is jól jött, én eddig máshogy csináltam, de most legalább látom, hogy kell szakszerűen, úgyhogy ezer köszi 

    előzmény:
    lliann (194)
    2007-07-10  14:05
  8. 2007. július 10. 14:05194.

    Szia

    Most jutottam géphez és nézem a képeket a táskákrol. A kord tettszik legjobban, de én azért másabbat képzeltem el farmerböl inkább alul  kerekítve vagy olyan csónak fazon nem igazán tudom leírni, hogy milyen is lessz a fejemben már kezd körvonalazódni. Legfontosabb a farmer zsebekre hímezni akarok 1cicát, gondolom ehhez szükség lessz a segédanyagra az a baj a zseb adott meg a cica minta is és nincs olyan anyagom ami passzol a zsebre +a minta is jó. Rajta vagyok a dolgon majd kialakul viszont a varrogéppel is ritkán bánok. Mutatni fogom a készülő táskát mihelyt lesz belőle valami.

    emcé: nagyonjók ezek a képek a sarok szegésröl úgy látom te profin varsz géppel hasonló ötletet elfogadok pl. zipzár varás. Természetesen képekkel /a gyengébbek kedvéért mint én is/

    Mindent köszönök a legkisseb segítséget is várom

    üdv mindenkinek   lian

    előzmény:
    Aida84 (191)
    2007-07-09  14:42
  9. 2007. július 10. 11:47193.
    7:a belső sarkon varrom el a szálat
    8: kész a visszája
    9: színe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. július 10. 11:44192.
    Sziasztok!
    megmutatom, h. én hogyan csinálom a terítőim sarkát:
    1:behajtom
    2:levágom
    3:ismét hajtom
    4:utolsó hajtás
    5:varrom
    6:a sarkát kézzel összeöltöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. július 9. 14:42191.
    itt vagyok a táskáimmal. nem túl jók a képek, de azért remélem, látható. rajzoltam egy nagyon leegyszerűsített "szabásmintát", remélem, így érthetőbb lesz, amit lentebb leírtam. mindhárom táskának ez az alapja, persze más-más méretben készültek. különböző mértékben szoktam lekerekíteni az oldalak tetejét, a farmer táskának pl nagyon le van kerekítve, a kordnak meg csak éppenhogy.

    táskatémához még annyit, hogy ha nem tetszik, hogy lóg az alja (mint ezeknek is a képeken), akkor lehet bele tenni merevítőt. ezt úgy csinálom, hogy egy megfelelő méretű vastag karton darabot bevonok a megfelelő anyaggal (amiből a táska van, vagy bélésanyag) és ezt belerakom a táska aljába. nem rögzítem sehogy, így bármikor ki lehet venni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. július 9. 13:31190.

    Szerintem a gyöngyözés még jobban feldobná, de én nem kontúroznám. Így nagyon jó a teste 

    És valóban milyen jópofa egyedi törülközőket lehetne hasonló technikával ajándéknak készíteni!

    előzmény:
    emcé (186)
    2007-07-08  16:30
  13. 2007. július 9. 09:21189.
    majd rakok fel képeket, meg egy rajzot megpróbálok lefényképezni úgy, hogy látható legyen, akkor remélem, kicsit tisztul a kép de hidd el, tényleg nem nehéz.
    milyen táskát fogsz varrni?
    előzmény:
    lliann (188)
    2007-07-08  21:46
  14. 2007. július 8. 21:46188.

    huu......     eddig 1szerűnek tünt, de nem tudom elmerem-e kezdeni.  Annyira könnyedének tűnik és mégis összezavarodtam elolvasom egy párszor , majd csak neki merek kezdeni különben is este van nem fog az agyam majd reggel. Viszont vagy és nagyon köszönöm mutatom, ha valamire jutok vele.

    emcé igazán egyedi pólod lett nem is tudtam ,hogy lehet igy hímezni. A kérdéseim ua. mint Aidának 

     

     

    előzmény:
    Aida84 (187)
    2007-07-08  21:24
  15. 2007. július 8. 21:24187.
    igen, varrtam már több táskát is és most készülök mégegyet készíteni szabásmintám nincs, mindig úgy szoktam, hogy megrajzolom magamnak újságpapírra, és úgy szabom ki az anyagot. ilyen egyszerű táskákat szoktam csinálni, amiknek a szabásmintája is tök egyszerű, úgyhogy így megoldható a belső "terekkel" (zsebek stb) szoktam variálni, illetve a pántokkal, csatokkal, cipzárakkal, de az alap séma általában ugyanaz.
    milyen táskát szeretnél varrni? az én "szabásmintám" úgy szokott kinézni, hogy egy téglalap alja van, és ahoz méretarányosan, vonalzó-körző segítségével hozzárajzolom a megfelelő nagyságú oldalakat. ugye négy oldala van (eddig olyan, mintha egy doboz lenne), és körzővel ívesre rajzolom a tetejüket úgy, hogy ha összevarrom, akkor felfelé szűkül. ez az alap, és ezt szoktam variálni. pl lehet egy vagy két pántos, külső-belső zseb, ilyen ráboruló fedő rész (hogy hívják? mint a tarisznyákon, olyan), arra csat, stb. a belső részt értelemszerűen egyszer megcsinálod bélésanyagból is, az összevarrás menete meg úgyis logikus, attól függ, hogy milyenek a zsebek.
    remélem, érthető lett. ha érdekel, teszek fel képet a táskáimról, úgy talán érthetőbb lesz. rajzot is tennék fel, de nincs szkennerem, fényképezve, meg nem lenne olyan jól látható.

    emcé: nagyon ügyes vagy van valami módja annak, hogy hogy kell a szálakat kihuzigálni? nem lehet, hogy olyan szorosan hímzek, hogy nem jön ki? bocs, ha hülye a kérdés törülközöre szerettem volna még régebben hasonló módon hímezni, de nem mertem nekiállni. a keresztszemes anyagot hogy kell rögzíteni ahoz az anyaghoz, amire hímezni szeretnék? hátul hogy kell a szálat eldolgozni? több kérdésem nincs
    előzmény:
    lliann (179)
    2007-07-06  12:30
  16. 2007. július 8. 16:30186.
    Szia!
    köszi
    szerinted kidíszítsem még aranyszínű gyöngyel, pl. a csápját meg a szárnyán itt-ott?
    esetleg a testét 1 sötétebb szállal kontúrozzam?
    Mari
    előzmény:
    csongkadar (185)
    2007-07-08  15:32
  17. 2007. július 8. 15:32185.
    Gratulálok! Egy kicsit macerás, de az eredmény nagyon jó lett.
    előzmény:
    emcé (184)
    2007-07-07  20:25
  18. 2007. július 7. 20:25184.
    ma ezt alkottam:
    1: tegnap vettem, és megpróbáltam egyedivé tenni
    2: a Kersztszemes Magazinból
    3: első ilyen próbálkozásom, még be se fejeztem már
    elkezdtem kihúzgálni a szálakat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. július 7. 19:28183.

    Igen? Az én sej-hajom meg mégnagyobbra nő. Nem lessz ez így jó 

     

     

     

    előzmény:
    emcé (182)
    2007-07-07  19:08
  20. 2007. július 7. 19:08182.
    szia!
    télen meg kézimunkázás szünetében eszed a finom befőttet, nekünk meg akiknek nincs kertünk csorog majd a nyálunk
    előzmény:
    lliann (181)
    2007-07-07  12:29
  21. 2007. július 7. 12:29181.

    szia

    A cseresznyével én is igen megszenvedtem. Nyárelején nálunk több a kinti munka +a gyümölcsöket is szedni kell /háll istennek az idei esztendőben sok a befőzni való/ sajna nincs mindig igy.A lényeg az egesz napi cseresznye rakás után, mikor már úgy éreztem fél órán belül kész vagyok, Peti fiam örömmel haza állított haza 1nagy kosár cseresznyével.  A haver anyukája küldte mert nekik is sok termett. Végül is ilyenkor kell befőzni mikor sok van mivel egy pár éve nem volt már ennyi gyümölcs felénk. Gondolatban azért már a kézimunkán jár az agyam.

    üdv lian

    előzmény:
    csongkadar (180)
    2007-07-06  21:18
  22. 2007. július 6. 21:18180.

    Sziasztok! Én is itt vagyok, szorgalmasan nézegettem van-e hsz, de nem volt. Sajnos én sem alkotok most, illetve az első cseresznyétől majd minden nap befőztem, lekvárt főztem, meggyet, málnát,  barackot. Most meg az uborka kezdődött.
    Augusztusban jön a veszprémi Zsófi unokám, akkor majd gondolom alkotunk valamit, ha lesz rá igénye. Készülök rá.

    Szép napokat mindenkinek:Mari

    előzmény:
    lliann (179)
    2007-07-06  12:30
  23. 2007. július 6. 12:30179.

    Szia

    Itt vagyok én is, és kérdezni szeretnék tőled. Ugye te táskát  varrtál már? A szabás mintát  honnan vetted, vagy hogy csináltad elmondanád nekem, hogyan készült. Persze csak ha van időd anyag vásárlás közben.

    üdv lian

    előzmény:
    Aida84 (178)
    2007-07-05  22:08
  24. 2007. július 5. 22:08178.
    ügyi vagy, jó lett
    ma fűztem két nyakláncot de semmi extra nincs bennük. a pulcsimmal még mindig sehol nem tartok, most varrni készülök de hát nincs anyag
    előzmény:
    emcé (177)
    2007-07-05  15:02
  25. 2007. július 5. 15:02177.
    Sziasztok!
    Kész vagyok a spongyámmal, az "ananász" a megrendelőm( nagyfiam) kérése volt!
    megpróbáltam úgy fotózni , hogy ne csillogjon az üveg, a keretezés sk. megint, kész kerettel, de a paszpartu! nahát nem a legjobb, pedig hajszálra 2.3 cm minden oldalán
    emcé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top