Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásdizájn ötletek - képe

Torolt_felhasznalo_206455
Torolt_felhasznalo_206455
Létrehozva: 2007. január 18. 18:52

Biztosan sok ilyen topic van, viszont én arra gondoltam, hogy legyen ez egy olyan topic, ahol nagyon sok kép van és így bárki könnyen tud ötletekhez jutni.

Jó lenne kreatív képeket látni:

- gipszkarton ötletekről

- nappalik berendelzéséről

- fürdőszobákról

- konyhákról

- tapétázásról és festéről

- gyerekszobákról

- hálószobákról

stb.

  1. 2014. március 10. 10:5532001.

    Sziasztok!

     

    Fürdőszobához kérnék tanácsot, ezek a lapok tetszenek, inkább a világos dominálna a grafittal csak  díszítenénk. Szeretnék vmi időálló variációt színt találni.   Jó megoldás lehet??  Illetve a padlóra a fehér vagy grafit lenne praktikusabb azok 45*45 méretűek. A bútor és kiegészítők fehérek.

     

    köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  2. 2014. március 6. 10:5332000.

    Sziasztok lányok!

     

    Nagy a csend.

     

    Gyors kérdeznék...

    Ikea Ektorp 3-as kanapénk van,fehér és piros huzattal.Most akciós pár  huzat szín,köztük a barna,fekete,szürke. Lakkozott fenyő bútorokhoz ti milyen színt vennétek még?

  3. 2014. február 22. 20:2331999.

    Kedves Dia!

    Itt a fotók, amit a privihez nem lehet csatolni. Bocsánat a bonyodalomért, nem rajtam múlik. 

    előzmény:
    P.F.Dia (31997)
    2014-02-21  11:33
  4. 2014. február 21. 12:1131998.
    Szia, vidékiek vagyunk, neten nézegettem az akciós ajtókat, jó árban vannak. Itt vidéken a spl ajtót amit néztünk papírrácsos volt igaz nem 3 hanem 5milis farosttal. Mi is 30éves kétszárnyú ajtóinkat szeretnénk modernizálni. a falvastagságunk is 20 -35 cm ...ez is probléma na és a dupla ajtó dupla pénz. most ez a fa megoldás nagyon tetszene, hogy nem egyszerre kell nagy összeget kifizetnünk, hanem szépen apránként ahogy tudunk haladunk, a mi ajtóink nem is záródnak már jól és fehérek, én pedig fát szeretnék, lemaratni  jó nagy meló.a burkolás miatt a küszöböket kiszedjük aztán majd lesz vmi az ajtókkal is, úútálom a küszöböket:)
    előzmény:
    P.F.Dia (31997)
    2014-02-21  11:33
  5. 2014. február 21. 11:3331997.

    A cpl-felületű ajtók egész biztosan nem papírrács betétesek - néztétek az állítólagos farsangi árakat?

    Amit a fa ajtókról írsz, na igen, a békebeli fa ajtók örök életűek.

    Mi is "végigjátszottuk" ezt annak idején: a 30-40éves (örökölt) fa ajtókat lecsiszoltam, lealapoztam szépen, és két réteg festés jött rá. Szeretem a fehér ajtókat (pedig felneveltem két gyereket ..és otthon Anyuáknál is az volt,most is az van)

    A tokot egy párszor átfestettem, mikor milyen hangulatban voltam (na, ne gondoljatok rólam semmi furcsát, ez max. 6-8évente fordult elő: volt egyszer rózsaszín, utána szürke, azután zöld...aztán vissza a fehérhez, kivéve az ebédlőnket. Ott, az előszoba-étkező közti ajtót kicseréltük: 2szárnyú, egyforma széles üvegbetétesek voltak, de praktikusabbnak éreztük, ha van egy keskeny (35-40cm széles) fix szárnya, és egy nagyobb nyíló része. Ezt az asztalosunkkal legyárttattuk, egyszerű gyalult fenyőből, felhozta, felpróbálta a tokba, stimmel, levettük, majd ki a garázsba - Lányaimmal beraktuk az üveget (duplán, és közé raktunk egy zöldes organzát, ami a függönyből maradt), utána be a szorítóléceket, és kis pihenő után lefestettük. Itt persze a zöld a kiválasztott, (tikkurila) úgy néz ki, ez is marad. Ugyanilyen festékkel festettük át később a 100éves komódot.. Szóval a fa, az mégiscsak fa.  Viszont ha nincs időtök pepecselni, s nincs hely a száradáshoz,stb, akkor ez nem járható út.

    előzmény:
    tigger100 (31996)
    2014-02-20  18:29
  6. 2014. február 20. 18:2931996.

    Köszönöm a gyors és kimerítő választ újra :)

     

    A nappali burkolata új lesz ezt fa utánzatú burkolóval szeretnénk rakatni,bútorok nem dominánsak és cserére szorulnak :)

     

    Az ajtóknál eléggé elgondolkodtató a papírács szerkezetről amit írtál, mindenhol ilyeneket árulnak, és tényleg egy horzsolás sérülés nem is javítható, most még egy olyan verzió is  felmerült,hogy fa ajtókra cserélnénk, jóval drágábbak, de nagy bontást nem igényelnének, mert a régi tokra építeni az asztalos, s így nem is kell egyszerre kicserélni. Nehéz döntés, a fát festegetni kell majd és talán évek múltán vetemedhet, de nem papír és nem olyan sérülékeny.

     

     

    A fürdőszoba burkolóval még lehet jövök :)

    előzmény:
    P.F.Dia (31995)
    2014-02-20  15:17
  7. 2014. február 20. 15:1731995.

    Szívesen.

    Mindkét ajtógyártó jó, és igen, a CPL tartósabb felületű, érdemesebb hosszú távon, kisgyerekek mellé ezt választani. Látom, most farsangi akciót hirdetnek febr.28-ig, az egyik függőleges, a másik vízszintes szálirányú fautánzat az ajtóház oldalán. Jól néznek ki.

    Az hogy sötét árnyalatú, vagy sem - szerintem gyerekektől független - inkább azt mérlegeljétek, mennyire illik a lakásbelsőhöz, és mennyire világosak a helyiségek.  Érdemes vagy a parketta/padló színéhez, fafajtájához illeszteni - pl. nagyon szép, amikor a padló lábazat színe folytatódik az ajtókon, körben a tokon...

    Ha erre nincs esély, akkor a bútorokhoz lehet még keresni hasonlót, de szerencsésebb hosszú távon a padlót nézni az ajtókhoz.

    Nagyon praktikusak - a fény átjövetele miatt! -  az üvegbetétes ajtók, savmaratott vagy egyéb üveggel. Ahol kisgyerekek vannak, ott persze csak a felső fele legyen az (felnőtt lakásban akár az egész nagy belső mező).

    Belső ajtó vásárláskor óvakodjatok a gyenge minőségű papírrács-betétestől, mert ez hamar beszakad, akár egy fa építőkockától, bőrönddel megforduláskor, v bútorszállításkor.

    előzmény:
    tigger100 (31994)
    2014-02-20  14:27
  8. 2014. február 20. 14:2731994.

    Nagyon köszönöm Dia!

     

    Még egy kérdés :) Belső ajtóinkat is cserélnénk, sötétebb árnyalatú dekor ajtókat néztem, több kicsi gyerekhez jó megoldás??

     

    Van ahol olvasom, hogy lakótérben is jól állják a helyüket van ahol azt ,hogy a jobb minőségű karcálló CPL-t érdemes. Sajnos az árban is több :(

     

    Classen márkát és Porta doort néztünk, esetleg ismerős vmelyik??

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    P.F.Dia (31993)
    2014-02-17  20:03
  9. 2014. február 17. 20:0331993.

    "A dolgozó felőli falra milyen fényáteresztő megoldást tudnánk betenni?? Üvegtégla helyett van vmi??" - lehet mondjuk 180cm magasságtól felfelé egy fekvő helyzetű ablaknyílást hagyni (akár a mennyezet alatt 6-8cm-re, vagy teljesen fel), és ebbe fix üveget (vagyis fix,nem nyitható ablakot) tenni. Asztalos készítheti a legolcsóbban, nem szükséges speciális műanyag,mint a homlokzati hőszig. ablakoknál, normál fakeret+ üvegbefogó lécek. Ebbe az üvegessel csináltatni esetleg nem 1réteg, hanem dupla üveget, az a hangot jobban szigeteli. Olyasmi, mint a hőszigetelő üveg: egy speciális profil fut körben, amitől légmentesen rakható az üvegesműhelyben a két üveg.

    OLyan magasan nem zavaró, ha átlátszó, de ha mégis, érdemes a kettőből az egyiket savramaratottra kérni.

    "...illetve fürő burkolatnak barna beige, vagy fehér szürke lenne jobb? Alapból barna, dió színek dominálnak, nem tudom nem lenne e sok ez a fürdőben is?"  - nyugodtan végigvihetitek a lakás stílusát tükröző színkombinációkat, domináns színeit - kiegészítve esetleg fényes fehérrel. A dió és a fehér nagyon elegáns, szép! És klassz világítással, jó nagy tükörrel

    Szívesen :) Jó éjszakát! 

    D. 

    előzmény:
    tigger100 (31992)
    2014-02-17  19:52
  10. 2014. február 17. 19:5231992.

    Kedves Dia!

     

    nagyon köszönöm a válaszod :)

    Az ajtó tologatható azon a falon kb 30cm-t 75-ös a mérete. az ablak 180 cm magasan van.

     

    Sarokkádat nem szeretnénk, egy sima egyszerű kád szerepel a tervünkben.

    A zuhanyzónál azt találtuk most ki, hogy  a bejárati ajtóval szemben a sarokban lenne, és téglalap alakúra raknánk a falat, és egy 120-as tolóajtós zuhanyajtó lenne rajta.. így a zuhany fala az ablakon  kívülre esne, és a zuhanyajtó párhuzamos lenne az ablakkal így a fény is átjönne a térbe. Jó ötlet?? Helyünk van :)

     

    A dolgozó felőli falra milyen fényáteresztő megoldást tudnánk betenni?? Üvegtégla helyett van vmi??

     

    illetve fürő burkolatnak barna beige, vagy fehér szürke lenne jobb? Alapból barna, dió színek dominálnak, nem tudom nem lenne e sok ez a fürdőben is?

    előzmény:
    P.F.Dia (31991)
    2014-02-17  19:41
  11. 2014. február 17. 19:4131991.

    Nézegettem az elképzelésedet, és azt hiszem, eszembe jutott egy - remélhetőleg - használható javaslat (sárgával)

    Mutatom "mórickarajzon" a tieiddel együtt -->

    előzmény:
    tigger100 (31985)
    2014-02-13  14:12
  12. 2014. február 17. 19:1231990.

    Szia, nagyon jó, hogy kivágtad, lesablonoztad a fürdő berendezését, így lehet klasszul kísérletezni, tologatni, helyet cserélni. Az ablak alatt mennyi hely van? ha a mosdó odarakjátok, elfér alatta a tükör, lámpa kényelmesen? Amennyiben magasan van az ablak, a zuhanynak jobb helye lenne alatta, az ajtónál nagyon belelóg :(  Mekkora zuhanykabinra gondoltatok? 80x80-as v 90x90-es - ez is számít a  "belelógásnál"

    A für. ajtaját lehet tologatni, kicsit a falhoz (dolgozó falához)"paszírozni? Esetleg, ha 90-es az ajtó, talán csökkenteni 75cm szélesre?

    Mosdónál is van sok lehetőség, ami a mélységet, alakzatát illeti, nektek, ha az ajtóhoz kerül, mindenképpen kis mélységűt, vagy egyik oldalon "soványodó" asszimetrikus mosdót lenne jó tenni.

    Első szusszanatra ezek jutottak az eszembe, de majd gondolkozom rajta,

    üdv.: Dia 

    előzmény:
    tigger100 (31985)
    2014-02-13  14:12
  13. 2014. február 17. 19:0331989.

    Szia, mi is tervezgetünk, ötletelünk egy ideje itt a Lányokkal, ha van időnk.

    Mostanában vetted rá magad a regisztrálásra - ezek szerint két névvel is sikerült, vagy véletlen egybeesés a linkajánlás?

    előzmény:
    KlemiXXX (31984)
    2014-02-13  10:52
  14. 2014. február 17. 18:4831988.

    Sziasztok,

    szia, igen, és ha világosak a polcok, akkor se sötítítenek, na meg amit írtam, csak "elszórtan" , és nem telepakolva - nyilván a könyves nem itt lenne

    A villanyszerelés mehetne a konyha felől, így a nappali fala nem esne áldozatul.

    Ledszalaghoz mindenképpen kell egy kis trafó, kábel, meg aljzat, ahonnan jön -  tehát ezt a konyha felől meg tudja oldani a szakember v. a bátor és ügyes Férj. Ledszalagok léteznek hideg fényűek (kékesek), melegebbek (sárgásak) azok jobban hasonlítanak a megszokott hagyományos világításokhoz, nagyon jók!, és vannak, akik imádják a színes fényeket (én nem). ikea-ban bizonyos méretben is árulják, szettben, de vill.szer. szaküzletben, vagy a szerelő segítségét igénybe véve (ahol ő veszi a kellékeit) ott árulják méretre, méterben, vagy centi ponossággal. Bizonyos kis egységenként méretre vágható, így nem kell felesleges hosszokat megvásárolni. Előnye, hogy öntapadós, nagyon lapos, nem kell takargatni, el lehet rejteni - és csak amikor felkapcsoljátok, akkor látszik, vagyis adja a kellemes hangulatfényt. Érdemes majd - ha rászánjátok magatokat - külön kapcsolóval üzemeltetni (akár az "ablakfülke" belső oldalában)

    előzmény:
    Bubble (31983)
    2014-02-11  21:21
  15. 2014. február 17. 11:2831987.

    Kedves Katika!

    Valóban nagyon fontos az alapos utánajárás mielőtt bármibe belevágna. Mindig azt ajánljuk, hogy kétszer is gondolják meg, hogy valóban érdemes e szakember nélkül hozzálátni a dolgokhoz, mert gyakran végül rosszabbul sülnek el ezek, mint ahogy fejben megszületnek. 

    Igyekszünk honlapunkon minden fürdőszobai kérdésre válaszolni, remélem az alábbi cikk segítségére lesz. Ha bárkinek bármilyen egyéb kérdése van, legyen az bármilyen egyszerűnek tűnő, vagy éppen összetett, bátran tegye fel itt, igyekszünk gyorsan válaszolni. Véleményeket, és személyes tapasztalatokat is szívesen veszünk mindenkitől!
    Üdv, imhaus.


    http://imhaus.hu/index.php/tippek-es-inspiraciok /tervezes-es-felujitas/30-7-hiba-amit-ne-kovessen-el-a-feluj itasnal

    előzmény:
    MaNou (31986)
    2014-02-17  10:53
  16. 2014. február 17. 10:5331986.

    Elég kicsi a fürdőszobánk alapterülete, ezért félve állunk neki a fölújításnak:( Esetleg valaki tudna segíteni, tipikus hibák fordulhatnak elő a tervezésnél? Tudom mindenki a saját kárán tanul, de nem olyan olcsó mulatság a fölújítás, ezért minden segítséget szívesen fogadok.

    Köszönöm

    Katika 

  17. 2014. február 13. 14:1231985.

    Sziasztok!

     

    Segítséget ötleteket szeretnék kérni fürdőszoba felújításhoz. eddig nyugodt voltam mert  egy fél falat kiveszünk a fürdő melletti dolgozó sarokból, nagyobb lesz a fürdő s elfér a kád és zuhanyzó. Ma jöttem rá, hogy a zuhanyzóba belelóg az ablak. (Ablakot nem tudjuk áttenni, egy éve lettek, kicserélve a ház szigetelv) 

     

    Így ma elkezdtem kivágni a fürdő berendezését és sakkozni mint egy gyerek. Le is fényképeztem :) 

     

    Segítenétek a fürdő elrendezésében?? Mi hová kerüljön ,hogy jó legyen???

    A fürdő ajtaját a meglévő helyen hagynánk esetleg 30 centit tudunk rajta mozgatni...a bojler nem a fürdőben van hanem a fürdő melletti mosókonyhában, így a zuhanyzót nem tenném túl messzire.

     

    A dolgozó részt egy számítógépasztallal mindenképp meghagynám ,és gipszkarton  polcokkal, de  vmi fényáteresztó részt is be kellene építeni a falba..üvegtégla?? vagy fix ablak ???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  18. 2014. február 13. 10:5231984.

    Sziasztok!

    Imádok tervezgetni, és 2-3 hónapja olvaslak titeket, de csak mostanában vettem rá magam hogy regisztráljak.  

    Valaki foglalkozott már ilyesmivel, vannak tapasztalatok, vélemények? Állítólag ők új cég itthon, és ez a 3D tervezés elég hasznosnak tűnik, de szívesen venném ha valaki tudna személyes élményt mesélni!

     

    http://imhaus.hu/index.php/szolgaltatasok/3d -furdoszoba-tervezes

  19. 2014. február 11. 21:2131983.

    Azért elég magasan lennének a polcok, max. székről érné el a kislányom. :) De ettől függetlenül átgondolom a többi megoldást is. Csak attól félek, sötétítené a nappalit (ugye főleg a konyhai oldalon). Persze valahol meg hülyeség, mert az 'ajtó' rész meg nagyon nagy, úgyis ott jön be a fény.

     

    Milyen ledszalagra gondoltál?

    Nekem is eszembe jutott a világítás, de még nem vitt rá a lélek, hogy villanyszerelőt hívjunk, mennyiért hajlandó szétvésni a falat. :D  De nem kizárt, mert a konyhai világítást -majd egyszer- mindenképp ketté szeretném osztani, hogy az étkező fölött is legyen külön.

    előzmény:
    P.F.Dia (31976)
    2014-02-09  14:36
  20. 2014. február 10. 10:5931982.

    Köszönöm szépen a gyors választ. Sajnos még nem áll a nappalinkban a bútor, de jó úton halad, hogy ott legyen. 

    Szerinted melyik falfelületre kellene a szekrény, mert szerintem a tv felőli részhez, mivel a többin mindenütt van ablak.

    Még nem tudom, hogy milyen legyen a szekrény, azt meg pláne nem, hogy a TV-t hogy "rejtsük" bele, hogy még mutasson is. De próbálkozom.

    Köszi a választ előre is 

    előzmény:
    Claire31 (31981)
    2014-02-10  10:20
  21. 2014. február 10. 10:2031981.

    Szia!

     

    Nagyon szép a kanapétok :)

    Elég nagynak tűnik a nappalitok, így én tuti valami sötétebb, meleg árnyalatú bútort néznék pl dió, calvados, sötét cseresznye, meggy. Ha fa lába van a bútorkanapétoknak, akkor lehet azt a színt vinném tovább. 

     

    Itt van pár tipp:

    http://www.lakberendezes-design.hu/lakaskultura/med iterran-lakberendezes/

     

    előzmény:
    manonos (31979)
    2014-02-10  08:38
  22. 2014. február 10. 10:0531980.

    Szia!

     

    Köszi :).

    Végül elmentem a D..-ba. ott kiszámolták nekem, kb milyen árú anyagok jöhetnek szóba. Ha esetleg más is nézelődne, akkor ezek a főbb szabályok:

    -150-es ablakra min 180, de inkább 200 cm-s karnis kell, ha dekor anyag vagy sötétítő is lesz akkor kell a 200 centis, mert el kell tudni húzni oldalra.

    - nem az ablak, hanem a karnis hosszát kell kétszeresen számolni.

    - fényáteresztőknek általában magassága van, igy min. 360 centit kell vennem és legalább 265-ös magasságú kell

    Mivel erkélyajtó is van, ezért úgyis csak a hosszabb függönyanyagok jöhetnek szóba, úgyhogy lehet nem vágatom le a függönyt, hanem földig engedem, ahogy javasoltad.

     A másik dilemmám a konyha ablak. Középen osztott bukó-nyíló, előtte pult van, az ablak oldalánál kezdődik a szekrény. Erre milyen függönyt lehetne tenni? Az ablak 120*150-es, tehát maga az üveg kb 2*45 centi széles, de hosszú. Mivel közel van a szomszédokhoz szeretném végig függönyözni. tudnátok valami megoldást javasolni?

     

    előzmény:
    hevelyn (31970)
    2014-02-08  07:11
  23. 2014. február 10. 08:3831979.

    Kedves Mindenki!

     

    Régóta olvasom a fórumot, sok hasznos ötletet hasznosítottam már.

    Viszont most elakadtam. A nappalinkat szeretnénk felújítani, de nem tudom, hogy hogyan. Csatolok két képet, ami biztos, végre kikerül a bárpult (sosem tetszett, de a férjem ragaszkodott hozzá). Az ülőgarnitúra helyére is kiválasztottuk már a megfelelőt (arról is csatolok képet).

    Stílusban a házunk (most esett át egy felújításon, aminek a folytatása lenne a nappali) inkább mediterrán, klasszikus vonal. Fából készült bútorok, kovácsoltvas korlát... stb.

    Szerintetek milyen bútor kellene és milyen színben? Még az is kérdés, hogy melyik falfelületen legyen. 

     

    Előre is köszönöm szépen az ötleteket.

     

    Manonos 

  24. 2014. február 9. 17:0731978.
    ...és van olyan "helyzet" amikor a nyílásban (fülkében, v. üres ablakban) üveget is és más anyagot is rakunk együtt, polcnak :)
    előzmény:
    Bubble (31975)
    2014-02-09  14:20
  25. 2014. február 9. 16:5831977.
    Elővettem a fülke-polcozásos képeimet, berakom, nézd meg, hátha tudsz valamelyikből ötletet meríteni 
    előzmény:
    Bubble (31975)
    2014-02-09  14:20
  26. 2014. február 9. 14:3631976.

    Nem baj, csak nyugodtan kérdezz, ha "megállt a tudomány"  - igyekszünk majd kitalálni használható ötleteket Neked :)

    Amit a polcokkal kapcs. mondtál: igen, elgondolkoztató az üvegpolc, szép, áttekinthető, nem sötétít be.., de pl.ahol kisgyerekek vannak a lakásban, s elérhető számára, ott nem mindig előnyös, vagyis állandóan résen kell lenni. A polcok lehetnek vagy ebből a sötét fa vagy bútorlap anyagból, de lehetnek olyan színűek is,mint maga a fal! (világos)

    Az eltérő magassági berakásokat igazából ezért is javasoltam, tehát nem totál bepolcozva, hanem az egyiket csak alul (pár darab, mondjuk max a közepéig) a másikat ennek pont a fordítottja, tehát csak felül, így akár a konyhából/étkezőasztalról ki is nyújtható valami az "ablakon" :)

    Ha felülre kerül a polc, akkor erre világítást is rakhattok - újabb lehetőségek ;)  (vékony, láthatatlan, meleg fényű ledszalag!) 

    előzmény:
    Bubble (31975)
    2014-02-09  14:20
  27. 2014. február 9. 14:2031975.

    Szia!

     

    Köszi az ötleteket, tényleg hasznosak!!!

    Érdekes, hogy ami nekem oszlop, az neked ablak probléma. :) De van benne valami.

    Majd tavasszal mindenképp festeni fogunk, és a nappali felőli rész biztos nem marad fehér. (a konyhával még nem tudom mi lesz :) ) A cserépkályha mögötti fal valamilyen sötétbarna, a többi meg ennek egy halványabb árnyalata. 

    Lehet, hogy már ez is sokat javítana az összképen, mert tényleg az is zavar, hogy fehér az egész.

    tetszik az ötlet, hogy az egyik ablakban visszaköszönjön a mozaik, ha van még belőle...:D meg is nézem hagytak-e nekünk.

    A polcokon is mindenképp elgondolkozom!!!  Azt hiszem üvegpolcon inkább, félek, túl sötét lenne, ha a párkány színéből lenne (azóta lettek bútoraink a nappaliban, amik sötétek).

     

    Jellemző, hogy amikor olyan helyeken laktunk, amiről tudtuk, nem maradunk sokáig/végleg, az utolsó képszögig tudtam, mit hova tennék, milyen színt, stb, de ugye nem lett volna értelme.

    Most itt a lehetőség, és megállt a tudomány.

    előzmény:
    P.F.Dia (31974)
    2014-02-09  11:27
  28. 2014. február 9. 11:2731974.

    Nem tudom, megjelent-e a zöld oszlopos kép, amire az előbb gondoltam, ez az:                                               https://www.facebook.com/photo.php?fbid=733713923307241&set=a.733713799973920.1073741841.251856031493035&type=3&theater 

  29. 2014. február 9. 11:2331973.

    Szia, tegnap írtam Neked, illetve azon gondolkoztam, miért az oszlop kérdést veted fel (?) Nekem oszlop megoldásnak ilyesmi ötlet jutott eszembe: 

    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.733713799973920.1073741841.251856031493035&type=3  

    - az oszloprészt kiemeltük egy kiválasztott, markáns színnel, a közeit bepolcoztuk!  

    Nálatok inkább az "üres ablakok", vagyis a szimmetrikusan elhelyezett nyílások vannak, melyeknél érdemes elgondolkozni, hogy (1) teljesen eltérjenek (ahogy írtam: szemben jobbra az étkezős részt a konyha stílusában folytatva mozaikozni, és a bal oldalit bepolcozni) VAGY (2) a nappaliból nézve inkább valami egységes arculatot adni nekik (??)  

    Amennyiben egységes lenne, nagyon jó, hogy mindkettőben van egy fával burkolt lerakófelület, ugyanebből lehetne néhány polcot betenni. A polcok elrendezésével lehetne "játszani", funkciónak megfelelően.

    A bal oldali /játszórésznél/ alulról számolva lenne mondjuk 3db (kosárkák, egységesen összeállított kis játékok számára). A jobb oldali /étkező-konyha kapcsolat!/ ablakot meg felülről polcozni, a 3db egymástól 25-30cm-re rakva. Átlátszó formás üvegek, szép dísztárgyak, esetleg kisebb kaspók növényekkel kaphatnának méltó helyet,emelve a fülke szépségét.

     

    Mivel a falszín fehér (vagy nagyon világos) ezért érzitek azt, hogy valamit kellene kezdeni ezekkel a nyílásokkal, ill "oszlopokkal" amik elválasztják a középső nagy nyílástól őket. Ha ezek az ablakok ki vannak töltve, nem biztos, hogy szükségét érzitek..ha meg igen, később egy "színt" lehetne adni a teljes falfelületnek, mondjuk a lakásban megjelenő barnás-bézsnek egy egészen világos tónusát! 

     

    További kellemes ötletelést, szia, sziasztok!

    Dia 

    előzmény:
    Bubble (31971)
    2014-02-08  15:06
  30. 2014. február 8. 18:2731972.

    SZIASZTOK!!

    Szia Bubble,

    nézegettem a lakásfotókat, látom az emlegetett "oszlopot".

    Benéztem a konyhádba: egy elég markáns mozaikburkolatot látok - én ehhez már nem mernék követ/kőburkolat félét választani, inkább ezt a terrakotta színű mozaikot, de csak az "ablak" belső élére, nehogy a cserépkályha mellett "tolakodjon". Ez a mozaikkal burkolt ablakfülke persze csak az étkezőrészen lenne. A másik "ablakot" én bepolcoznám, első részét üvegtárgyakkal, növényekkel rakosgatnám, nem túlzsúfoltan, csak "éppen hogy" , alul meg a Kislány a játékait, szép egyforma, stílusos kosarakban :)

    Egyenlőre csak szövegben ötletelek, de ha találok képet, ígérem, berakom! 

    előzmény:
    Bubble (31953)
    2014-01-16  17:17
  31. 2014. február 8. 15:0631971.

    Köszönöm az eddigieket 'oszlop ügyben'. 

    Ha valakinek van még inspiráló képe, ötlete, ne tartsa vissza. :))

    (31954. hsz) 

  32. 2014. február 8. 07:1131970.

    Szia.én nem vágatnám le a helyedben az ablaknál a függönyt.ha úgyis fényáteresztőt veszel,ami vékony,simán átengedi a hőt..és szerintem sokkal szebb,ha egyforma hosszú.

    az okosok azt mondják,ha mintás a függöny,akkor a másfélszeresét kell venni az ablak szélességének ,ha pedig sima,akkor a kétszeresét,ugy lesz szép az esése.:)

    nekem plafonba felfurt műanyag karnisom van,és ugy veszem a függöny hosszát,hogy rászámolok még kb 5cmert a behúzó felvarásához. 

    előzmény:
    Claire31 (31966)
    2014-02-07  12:09
  33. 2014. február 7. 19:5231969.
    Nem tudom más hogyan szokta, nekünk most kb. a plafontól lefelé olyan 10-15 cm-re van. De az attól is függ, hogy milyen függönytartót veszel, nekünk ez sima karnis. 
    előzmény:
    Claire31 (31968)
    2014-02-07  16:34
  34. 2014. február 7. 16:3431968.
    Köszi, és nem tudod mennyivel szokták feljebb tenni a karnist?
    előzmény:
    eklime (31967)
    2014-02-07  13:19
  35. 2014. február 7. 13:1931967.

    Szia!

     

    Én úgy tudom, hogy a szélességet másfélszeresével fel kell szorozni a ráncolás miatt, így ez nálad 225 cm lenne. A hosszát szerintem jobb ha leméred a karnis helyétől, hogy pontosan mennyi kell. Nyilván a szegésekre is rá kell számolni pár cm-t.

    előzmény:
    Claire31 (31966)
    2014-02-07  12:09
  36. 2014. február 7. 12:0931966.

    Sziasztok!

    Tudnátok segíteni függönyanyag számolásban-választásban? 150*150 es ablakokra, meg ugyanilyen széles teraszajtóra kéne fényáteresztő függöny. Karnis még nincs, az ablakok alatt radiátor van tehát oda csak párkányig érő függöny kéne. Tudnátok segíteni, hogy durván mennyi anyag kéne ablakonként? Szeretnék vmi költségvetés szerűt csinálni, egyáltalán milyen árú függönyanyagok férnének bele a keretünkbe. Milyet nézhetek. Már jártam lakástextil üzletben, de olyan könnyű elcsábulni a drágább anyagok felé.

  37. 2014. február 5. 11:1631965.

    Húúú, most megnyugtattál, hogy nem lesz össze nem illő az egész ház

    Még egyszer köszi a segítséget, és amint lesznek képeim, hozom őket cserébe a segítségért! 

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Bxbra (31964)
    2014-02-05  10:59
  38. 2014. február 5. 10:5931964.

    Lehet világos persze, csak nézd hozzá a járólaphoz, hogy azért az árnyalatok passzoljanak :-)

     

    Szólj, ha van kérdés :-)

    előzmény:
    eklime (31963)
    2014-02-05  10:29
  39. 2014. február 5. 10:2931963.

    Sziasztok!

     

    Nagyon köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek!

    Gondolkoztam a narancson, de az a mostani nappalinkban és valami újat szeretnék már

    A zöld is nagyon tetszik mellé, de azt meg a hálószobában szeretném ellőni. Nagyon köszönöm a képeket, amiket küldtél, azok közül is a lila és a lilás zöldes tetszik a legjobban. Szerintem fogom a lilát használni, majd igyekszem nem túllőni a célon. Az étvágyunk meg remélem megmarad

    Ha lesznek képeim az épülő házról, akkor biztosan jövök még tanácsokért, de még csak most építik a válaszfalakat.

    A folyosón bézs színű járólap lesz. A beltéri ajtók közül a wenge színű tetszik igazán. Ehhez az összeállításhoz mennyire megy az, ha a szobákba nem akarok sötét laminált padlót?

    előzmény:
    Bxbra (31962)
    2014-02-05  10:17
  40. 2014. február 5. 10:1731962.

    Sziaszia,

     

    a barnás árnyalatok mellett nagyon különlegesen mutat egy kis kék, és narancsos szín keveréke, de a lila, lila-zöld is feldobja, (persze csak a kiegészítőkben jelenjen meg: párna, váza stb). 

     

    A római roló nagyon szép, én mondjuk a radiátort mint látványt nagyon nem szeretem, azt biztosan beépíteném :-)

     

    b

    előzmény:
    eklime (31957)
    2014-02-04  21:23
  41. 2014. február 4. 23:5031961.

    Szia!

     

    Azt írod, hogy nem akarsz belülről szigetelni. De mégis rétegekben gondolkodsz.  : )

    Végül is mit szeretnél?

    A fr. ágyadnak jelenleg nincs fejtámlája?

    Ha nincs, akkor ne is tegyél. A fal mögötte penészes lehet.

    AMIT SZÍVESEN JAVASLOK, az tényleg egyfajta szigetelés, de nagyon jól szellőzik és praktikus, meleg. Nemcsak a fejrészhez célszerű.

    Amilyen magasságig szeretnél "szigetelni", oda szerelj fel egy 2 cm vastag lécet. Itt - ott ragasztózd meg a falat és lapíts rá egy méretre vágott 2 cm széles szivacslapot. Telibe. A lécre olyan kárpitot lősz fel, amilyen harmonizál bútorodhoz. Ajánlom a mikroplüss anyagot. Könnyen tisztítható, és légáteresztő. Nálam 20 éve van fenn, és imádok mellette aludni. Felveszi a szoba belső hőmérsékletét. Északi oldal.:)

     

    Jó barkácsolást kívánok! 

     

    előzmény:
    klandika (31944)
    2014-01-14  10:49
  42. 2014. február 4. 23:3831960.

    Szia!

    Talán már kaptál elég ötletet, és nincs is szükséged az enyémre, mégis írnék néhány javaslatot.

      Ami azonnal megfogott, az antik bútor keveredése a modern fehér bútorral. Ezeket kell harmonikusan összefonni a színekkel és mintákkal.

    Úgy gondolom, most éppen kárpitoztatni készülsz és ezért nincs ötleted, merre indulj.

      Javaslom, amennyiben szereted a bordó színt, akkor ezt, vagy ennek mintás változataiban keresgélj. Nem bársonyra gondolok, hanem goblein szerű anyagra. Csíkos, vagy virágos ornamentikával.

      Ha a szekrénysorod polcai mögött nincs hátlap, akkor a falat itt is bordóra festeném, a szekrénysor mellett kb. 30 centire is. Adnék egy keretet köré. Sőt, megkockáztatom, ha csíkos szövetet választasz és nem egyszínű, akkor még a szekrény színkerete köré egy vékony csíkot felhúznék, ami színben kombinál a bútorhoz. Ne félj tőle!

    Egyébként talán a fehér színű fal maradhat is. A bordó szín visszatérne néhány padlóvázában, vagy modern, színes faliképkeretben.

      A függöny színe is fehér alapon apró, ritka mintás, virágos. Mindenképpen a bútorszövethez harmonizálva.

      A szőnyegként, amennyiben szeretnél, jó meleg, magas szőrű bézs, vagy hagyományos típusú világos színű passzolna.

    Egyéb kiegészítő színnek a pezsgő - barack harmonizálna.

    Üdv. 

       

     

    előzmény:
    szasza1 (31954)
    2014-01-16  17:40
  43. 2014. február 4. 23:1731959.

    Szia!

     

    Bátorkodom neked is írni néhány gondolatot.

    Érdekes és egyedülálló számomra ez a térelválasztás.

    Bár nem tudom mennyire világos a helyiség, a lakás, mégis az az érzésem, hogy gyakran besüt rá a nap.

    Miután szereted a kőburkolatokat, ennek az illúzióját csempészném lakóteredbe. Tehát csakis festéssel alakítanám ki. Nem egyenesen, nem vizszintesen, hanem hullámosan, ívesen, magasodva, mélybe, tehát játékosan. Ne törődj vele, hogy megszakad a kő mintája, bár ezzel be lehet fordulni a fal mögé is.

    A bal odali átadót kihasználnám a gyermek részére. Vagy játékpolcokat helyeznék el bennük, vagy egy szétnyitható függönnyel dobnám fel. Itt lehetne akár bábozni is. 

    A nagy falra is átmehetne a festett kőburkolat egy része. A tetejére mintázhatnál egy két gyermeknek tetsző figurát (maci, Barbi stb). 

    A jobb oldali átadót, ha nem erre a célra akarod használni, akkor szintén, talán üvegpolcokkal tagolnám, és ezen -tudom porfogó- színes tárgyakat helyeznék el. A kőburkolat minta itt is folytatódna.

     A terrakotta árnyalatoktól nem félnék. 

    Üdv. 

    előzmény:
    Bubble (31953)
    2014-01-16  17:17
  44. 2014. február 4. 22:5931958.

    Szia!

     

    Ha nem tűnök tolakodónak, akkor néhány gondolatomat megosztanám veled.

    Mivel amerikai konyhás lakótérről van szó, így a lila színt nem tenném sehová, az étkező miatt. Ez az étvágyat csökkenti, valamiféle nyugtalanságot csen a lakásba. Hacsak a diéta nem a cél, akkor kerüld el.

    Javaslom viszont, a meleg színek folytatását. Az elkezdett bézs-barna mellé, csempészd be a barack, citrom, narancs árnyalatokat. Ha mintákban gondolkodsz, akkor a függőleges csíkos, vagy aprómintás ornamentikás megoldások nagyítják a teret. A mennyezet mindenképpen világos maradjon. Az étkező kárpitja idomuljon a függöny színéhez.

    A nappali bútorzat a fal színeihez, de ez ne legyen színben mintás. 

    A barátságos meleg otthon nem maradhat el zöld szín nélkül, ezt egy kevés növényzettel oldanám meg. Sok örömet lelj otthonodban! :) 

    előzmény:
    eklime (31957)
    2014-02-04  21:23
  45. 2014. február 4. 21:2331957.

    Sziasztok!

    Régóta olvasgatlak benneteket, nagyon jó ötleteket lehet találni itt nálatok  

    Segítséget szeretnék kérni. Tavasszal költözünk egy új építésű házba, ahol amerikai konyha, nappali lesz, összesen 36m2-en.

    Az első kérdésem, hogy a nappali színvilágának a bézs-sötétbarnát képzeltem el, de ehhez kellene valami szín is. A lila jó lenne? Kiegészítőkben és függönyben próbálnám belevinni.

    A függönyökkel kapcsolatban még egy kérdés. Lesz a nappaliban egy 2,5 méteres terasz ajtó. Ide földig erő spagetti függönyt gondolam, de van még a nappaliban 2 ablak, ami alatt radiátor van, és ide nem szeretnék földig érő függönyt. Rosszul mutatna, ha az abalakokra római roló kerülne és növények lennének a párkányon?

    Előre is nagyon köszönöm, ha válaszoltok  !

    Szép estét! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  46. 2014. január 25. 22:5131956.

    Sziasztok!

     

    Tudnátok esetleg Budapesten lámpaboltot ajánlani? Olyat keresnék, ami nem horror drága, azért van választék. Ikeában, Praktikerben, Baumaxban már jártunk, de mindegyik teljesen "le volt rabolva".  Pl nem kaptunk két egyforma kültéri lámpát.

     

  47. 2014. január 17. 09:2531955.

    SZia Szasza!

     

    Nekem így kicsit soknak tűnik a több féle stílus keverése. Nincs véletlen fotód a bútorokról? Talán úgy könnyebb lenne ötletelni :-)

    előzmény:
    szasza1 (31954)
    2014-01-16  17:40
  48. 2014. január 16. 17:4031954.

    Sziasztok !

    Nagyon régóta olvaslak Benneteket, nagyon sok jó ötleteket adtok egymásnak. Most én is szeretnék egy- két ötletet, segitséget, esetleg linket kapni Töletek, ha lehetne.Adott egy 23 nm-es nappali szoba, egyik oldalon hatalmas ablakkal, erkély ajtóval. Sötét tónusu laminát padlóval, fehér falakkal. 

    Ide fog bekerülni, fehér modern, polcos, levegös szekrénysor kb. 3 méteres, hozzá bézs szinü ? vagy meleg barna? klasszikus kettes, hármas ülögarnitura és egy antik ovális nem nagy étkezö asztal antik székekkel. Szinekben segitsetek, pl milyen legyen a fal szine, szönyeg, függöny ?? 

    Köszönöm, ha kapot valami ötletet, esetleg belinkelt fotókat. 

     

    Üdvözlettel,  egy nagyon régi zugolvasótok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  49. 2014. január 16. 17:1731953.

    Sziasztok!

     

    Nappalink berendezésével kapcsolatban kaptam már korábban sok ötletet, tanácsot, ezeknek nagyon örültem, és a kiviteléze lassan, de már halad. 

     

    A folytatásban a nappali és a konyha közti oszlopok fognak sorra kerülni. Ha erre lennének ötletek, képek...? Nekem tetszenek a kő burkolatok, de mivel nem teljes oszolp, nem tudom, hogy és hol lehetne a burkolatnak vége. Itt főleg arra gondolok, hogy az átadó ablak alatt egyszer csak befejeződik a burkolat, az nem néz ki furán?

    De más is jöhet: festés, világítás bármi, ami kicsit kiemeli azt a falat.

     

    (mindkét oldalon átadó ablak van. A bal oldali alatt valamilyen gyereksarok marad később is. A jobb oldalon folytatódik a fal tovább a folyosó és a fürdő felé, tehát ott sincs 'vége')

    https://picasaweb.google.com/1057910333421343344 48/Haz?authkey=Gv1sRgCLKwp-P9wYC0fw#5953242011967617954

     

    https://picasaweb.google.com/105791033342134334448/Haz?a uthkey=Gv1sRgCLKwp-P9wYC0fw#5953242023356515618

     

    Ja, és a képek költözés után nem sokkal készültek, nem ér 'körülnézni' :) ) 

     

    Köszönöm!

    Bubb. 

  50. 2014. január 16. 08:4531952.

    A parafára vagy már 10.éve felfigyeltem....találtam is egy számomra és a férjem számára is tetszőt,megpróbálom idetenni:

     

    http://www.parafabolt.hu/falburkolatok/szuzk ereg-parafa-falburkolat

     

    A franciaágyas kép nagyon szép és a legalsó fotón látszik mennyire vastag,szépen kiemelkedik a falból.Csak azt nem tudom ha az egész falat beburkoljuk nem lesz túl sötét?Meg pl érdekelne,hogy a széleken és a plafonnál,hogy a csudába lesz vízszintes illetve függőleges,ha  a fal nem az alapvetően....vagy ha mondjuk csak a franciaágy szélességében futna?...ja és persze bitang drága.

    Mit szóltok?

    előzmény:
    galile (31946)
    2014-01-14  11:39
  51. 2014. január 16. 08:3231951.
    Kár,pedig olyan szép.
    előzmény:
    Bxbra (31945)
    2014-01-14  11:12
  52. 2014. január 14. 16:3031950.

    Sziasztok!

     

    Lakásvásárlás előtt lenne egy kérdésem. Egyáltalán álmodozzunk-e, vagy nem reális.

    38nm-es 30 éves lakásban gondolkodunk. Valami ilyesmi:

    http://84.2.34.168/photos/c7/62/20516313_8497944 8_l.jpg

    http://84.2.34.168/photos/59/4a/20512935_84910785 _l.jpg

    http://84.2.34.168/photos/14/b1/20513226_84913260_ l.jpg

     

    Nem tudom, melyik a pontosabb kép. Mennyibe kerülhet egy ilyen lakásnak a felújítása Budapesten?

    Elsősorban vezetékeket kell cserélni, fürdőszoba, konyha a legkritikusabb.  A szobák parkettásak. 2 konvektor, 2 ablak, gázbojler van a lakásban.

    Extra igények nincsenek, de elfogadható minőséget szeretnénk.

    Ez nem konkrét lakás, csak lakástípus. Így pontos felújítandót sem tudok, ilyenekkel találkoztunk.

    Köszönöm a segítséget!

  53. 2014. január 14. 12:4531949.
    Hova tunt Bxbra elozo (mai) hozzaszolasa, amire reagaltam ??? 
    előzmény:
    masteko (31948)
    2014-01-14  12:08
  54. 2014. január 14. 12:0831948.

    Zzt hiszem,  "ezustos pottok" stimmelnek, de a szin az nem feher volt, hanem szinten mini-mini-mini barnas-bezses "pottyokkkel".

    Nem tudom: lehetne-e maskent is belinkelnem, mint ahogy mar tettem tegnap? 

     

     

  55. 2014. január 14. 11:4031947.

    Halasan koszonom, kedves Bxbra, a linkajanlatokat, ... gyorsan tovabbitottam is a "gyerekeknek", remélve, hogy minél elobb sikerul ujra megtalalniuk az "igazit".

    Tegnap beszélgettunk a skype-n és mondtak, hogy az altalam belinkelt (de mar nem kaphato) "kedvencuket" a domoterc-tol rendelték meg, nagyon tetszett nekik a vegtelenul miniatur "pottyos" minta, amiben a mini-mini ezust szinu "pottyok" kapcsolodtak volna az acél huto és egyéb acél kiegészitokhoz; ... nagyon szerették volna megtudni a gyarto cég nevét, de sajnos nem voltak "készségesek/kedvesek" veluk, mert nem voltak hajlandok még ezt a banalis infot sem megadni.

     

     

     

    előzmény:
    Bxbra (31943)
    2014-01-13  13:06
  56. 2014. január 14. 11:3931946.

    -Múlt héten láttam a bauhausban kőburkolatszerű hungarocel táblákat. -Meglepően jól nézett ki..

    -Nálunk ideiglenes megoldásnak (tavasszal szigeteljük és festjük a falat) egy vastagabb ágytakarót tettem a falra, és azt kendőkkel lágyítottam, plussz felszögeltem dekorációt. (Tükör, fa dísz.) Nem akartam rá költeni, csak meglévő anyagokat használtam, de jó hatása lett.

    -Fa lambéria, alá szigetelés -páraáteresztő.

    -Dekoratív nagyméretű szőnyeg

    -Parafa burkolat..

     

    Hirtelen ennyi jutott eszembe...

    előzmény:
    klandika (31944)
    2014-01-14  10:49
  57. 2014. január 14. 11:1231945.

    Szia,

    a kőburkolat önmagában is hideg érzetet kelt, szerintem nem lenne jó megoldás.

    előzmény:
    klandika (31944)
    2014-01-14  10:49
  58. 2014. január 14. 10:4931944.

    Sziasztok!

     

    Ha valaki tud ötletet,hogy mitől lehetne melegebb az északi falunk,az kérem írjon.Már írtam,hogy szélsők vagyunk,így hideg a fal ahol a franciaágy fejrésze van.Belülről nem szeretném szigetelni(kívülről szigetelt)valami más megoldás kellene.Az ágytámla nagyon jó ötlet,csak kíváncsi lennék,hogy létezik-e valami más megoldás is?....Nagy kedvencem a kőburkolat(a rusztikusabb fajta)  az  melegebbé tenné(mint egy plussz réteg) vagy nem?

    Bxbra,Dia szerintetek ?

  59. 2014. január 13. 12:3031942.

    Kedves Claire!

     

    Koszonom a valaszt, igy altalanossagban en is tudom, hol kellene keresgelni, de en kulfoldon elek es nincs modomban Budapesten korbejarni a temat, mig a "gyerekek" Bp.-en elnek, de este 6-7-ig dolgoznak, igy csak szombat de. lenne modjuk keresgelni, es miutan mar egy tipus nagyon megtetszett nekik (belinkelem), meg novemberben meg is rendeltek, de csak most kaptak valaszt, hogy a kulfoldi gyarto nem szallitja (nem gyartja?) --> nagy csalodas volt szamukra , ...  ezert orulnek, ha tudnatok ajanlani altalak mar ismert, konkret uzleteket, vagy honlapokat. Koztetek vannak hivatalos lakberendezok is, igy gondolom, ok kulonosen jartasak ebben a temaban (is), es nagyon megkoszonnem, ha kapnek segitseget (hogy innen tavolrol is tudjak "segiteni" a magyar foldon elo "gyerekeknek").

    előzmény:
    Claire31 (31940)
    2014-01-12  21:57
  60. 2014. január 13. 09:0231941.

    Sziaszia,

     

    milyen stílusban keresel??

     

     

    előzmény:
    andikiss04 (31938)
    2014-01-09  10:28
  61. 2014. január 12. 21:5731940.

    Szia!

     

    Mi is most csináltattunk  konyhát és elég sok helyen jártunk. Lehet kapni barkácsáruházban, ikeában.... Ha asztalossal csináltatsz akkor ő is tud Neked rendelni (katalógusuk szokott lenni). Ha sk. szeretnél, akkor pedig bútorszerelvény üzletet keress. Álatlában náluk is lehet rendelni. Nézd meg pl a forest oldalát ott is van egy csomó.

    előzmény:
    masteko (31939)
    2014-01-12  19:41
  62. 2014. január 12. 19:4131939.

    Sziasztok!

    “Zugolvasoi” minosegben ( ) fordulok hozzatok es kernek segitseget, tanacsot: Budapesten hol erdemes keresni konyhai munkalapokat? Tudnatok ajanlani uzleteket?

    Elore is megkoszonom, ha kapok valaszokat es ajanlatokat! 

     

    BUÉK !!

  63. 2014. január 9. 10:2831938.
    Sziasztok,
    Idén tervezek kisebb-nagyonn felújítást a lakásban, a legtöbb gond a fürdőszobával van. Vannak esetleg tanácsaitok? Hogy kezdjek neki, kiket keressek fel, esetleg szalonok, üzletek, ahol jó minőségű darabokat vehetek (kád, zuhany, csap, mosdókagyló...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  64. 2014. január 7. 13:1031937.
    http://www.lakberendezo-szeplakterv.hu/atalakitasi-tervek
    De a google nagyon sok találatot kidob, már ha ezekre gondolsz :) 
    előzmény:
    tszabi (31935)
    2014-01-05  18:36
  65. 2014. január 6. 08:5531936.
    Szia, nincs egy alaprajzod? én nem ismerem ezeket a lakásokat..
    előzmény:
    *Tiara (31926)
    2013-12-26  23:45
  66. 2014. január 5. 18:3631935.

    Üdv !

     

    Tudtok olyan honlapot, ahol kész alaprajz terveket lehet találni/letölteni? Konkrétan egy klasszikus kockaházat (10x10-es, középen 1 főfal) szeretnénk átalakítani, ehhez keresnék ötleteket, tapasztalokat. Próbáltam itt is keresgélni, de eddig nem nagyontaláltam. Blog-ot is csak 1-et, ami kockaházra vonatkozik.

     

  67. 2013. december 28. 19:2231934.

    ..és a télikert, ami egy üvegezett, hatalmas belmagasságú előtér:

    ilyen volt, ilyen lett -->

  68. 2013. december 28. 19:0931933.

    ...ilyen volt, ilyen lett

    folytatásban az emeleti folyosó

  69. 2013. december 28. 18:1831932.
    lemaradt
    előzmény:
    P.F.Dia (31931)
    2013-12-28  18:15
  70. 2013. december 28. 18:1531931.
    a konyha külön fejezetet érdemel :)
  71. 2013. december 28. 18:1231930.

    előzőhöz a képek

    (konyha, étkező, nappali karácsonykor, és otthoni dolgozó)

  72. 2013. december 28. 18:0931929.

    Sziasztok!

    Remélem, kipihentétek magatokat, a sütést-főzést, készülődést!

    Rakok fel ide is friss, ropogós fotókat, kapcsolódva az "Átalakítás utáni" - témához, ugyan nem 54nm-es lakótelepi, hanem kicsit nagyobb léptékben (akik ismernek fb-on, azoknak ismerősek lehetnek a képek, de remélem, még nem unjátok)  Tehát: ilyen volt, ilyen lett -->

    előzmény:
    *Tiara (31926)
    2013-12-26  23:45
  73. 2013. december 27. 12:2231928.

    Fúúú ezer köszönet,ezt te készítetted?Akkor már meg is találtam az "ágytámlakészítőmestert"!

    Képekben már tökre egyértelmű,hogy olyan tűzőgépünk nincs.

     

    Na ezért kértem én a segítséget,mert én ez mellett az anyag mellett simán elsétálok,viszont ha a végeredményt látom az nagyon szép! 

     

     

    előzmény:
    Bxbra (31924)
    2013-12-23  22:00
  74. 2013. december 27. 12:1531927.

    Szia Dia!

     

    Ez az ágy alatti rács még talán jobb is a szellőzés miatt!

    A férjem szerint nem tudjuk megcsinálni sk,én szeretem az ilyen kihívásokat. A fenyőágy fejvége nem levehető,mert erre illeszkedik a láb és a hosszanti rész,de majd készítek képet.

    Ha mégsem vágunk bele akkor hol kell keresni "ágytámlakészítőmestert"?

    előzmény:
    P.F.Dia (31923)
    2013-12-23  19:21
  75. 2013. december 26. 23:4531926.

    Sziasztok!

     

    Átalakítás utáni képeket várok, ill. ötleteket. A lakás tipikus 54 nm-es 10 emeletes lakótelepi panel, ahol a konyhát az étkezőből egy fém "ketreccel" választották le. Az étkezői ülőke pedig a z ülőke rész alatt a csöveket rejti. Több helyen szétverték már a kalitkát, a radiátorokat kivették vagy áthelyezték, ahogy  a csöveket is.  Én is szeretnám nyáron szétverni az egészet és úgy kialakítani, hogy legyen egy kis sarok a férjemnek a munkájához (IT) és legyen egy olyan rész, ahol le lehet ülni, tv-zni beszélgetni. A konyha plafonig beépatett lesz ( nincs külön kamra vagy spájz) és kerek asztalt keresek vagy csináltatok, mait ovállá alakíthatok, ha itt az egész család (9 fő), akkor is elférjük. Alapból 4 fős a család, tehát egy megfelelő sugarú körasztal szerintem elegendő és izgalmas is lenne  a térben. A tér egyik falán 2 ajtó van (a 2 szoba) az egyik végén a folyosóra nyíló ajtó és a másik végén az ablakok, de nem a teljes falfelületen. 

    Az egész nem túl nagy, hiszen a teljes alapterület, ahogy írtam, 54nm. 

    Ha van valakinek ilyen lakása, örömmel veszem a képeket az átalakításról.

     

    Köszi, Tia

  76. 2013. december 23. 22:0331925.
    Nagyon Kellemes Ünnepeket Kívánok MIndenkinek!!!!! 
  77. 2013. december 23. 22:0031924.

    Sziaszia,

     

    Simán kivitelezhető házilag, egyáltalán nem bonyolult :-)

    A nagy támla nem perforált lemezre készült, sima osb lap, és a felső részén, két, vagy három kampóval lett a falra illesztve. Azért tud mögötte valamennyire járni a levegő, szerintem nem fog bepenészesedni, de persze többféleképpen is elkészíthető :-)

     

    Segítek szívesen, írj, ha aktuális   

    előzmény:
    klandika (31920)
    2013-12-23  13:30
  78. 2013. december 23. 19:2131923.

    Szia, bocs, hogy egyenlőre én válaszolok, Barbi is biztosan fog majd, addig is egy ötlet.

     A fakeret stimmel, középen vízszintesen még kimerecvítve, de én furnér helyett perforált (gyárilag lyukasztott) hátfallemezt  vagy sk kilyukasztott hátfallemezt tennék, amit a villanyszerelők által is használt kör-kivágóval tudnátok sok-sok helyen lyukasztani. Másik javaslat, hogy sűrűbb legyen a vízszintes merevítő léc, kb úgy,mint az ágyakban a matrac alatti "rács", akkor nem kell rá semmilyen lemez.

    Erre az alapra egy 4,max.6cm vastag szivacstáblát raknék, ideiglenesen letűzném v. ragasztanám a sarkoknál, h ne mozduljon el, és egy jó erős anyagból (lenvászon, rolóvászon, pl. ikea-ban is kapható) ráfeszíteném: ráhajtjátok, és hátulról tűzőgéppel rögzítitek.

    Lehet ezt tovább fejleszteni, hogy tűzésekkel díszítitek: szép gombokat varrsz rá (nagy tű, erős cérna, duplán fűzve, hátul jól megcsomózva), egyenletesen elosztott sorokban. Ez is rögzíti és díszíti.  ' ha előtte egy egyszerű (faléc)ágytámla van, akkor azt le is vehetitek, és helyette lenne ez a behúzott szép, magas támla a fal előtt, tehát még az ágykerethez is lehet rögzíteni, nem csak a falhoz...

    További kellemes készülődést, ünneplést!

    Dia 

    előzmény:
    klandika (31920)
    2013-12-23  13:30
  79. 2013. december 23. 14:0531922.
    Na még egyszer:
    előzmény:
    klandika (31921)
    2013-12-23  14:00
  80. 2013. december 23. 14:0031921.

    Én is kivánok mindenkinek boldog,békés ünnepeket!

     

     

     http://www.youtube.com/watch?v=Qota928VT Xw

    előzmény:
    P.F.Dia (31919)
    2013-12-22  18:43
  81. 2013. december 23. 13:3031920.

    Szia Bxbra!

     

    Engem nagyon érdekelne ennek a támlának az sk elkészítése!

    Nekünk a nagyszobánk egyben háló is,a franciaágyunk az északi falon van.A ház szigetelt kívülről,de így is érezzük a hideg falat az esti tv nézésnél.Egyszerű fenyő franciaágyunk van,fej és lábvéges.

    Ha készítenénk egy vékony furnért egy fa keretre(a furnért  lyukakkal,hogy szellőzni tudjon) és a fa keretre erősíteném az anyagot (közte vastagabb vatelinnel) akkor ez tudna rendesen szellőzni?Nem penészesedne be a fal esetleg?(Hülye kérdés?) Kivitelezhető ez sk vagy teljesen máshogy készül?Ha kivitelezhető,akkor segítenél esetleg jövőre -az ünnepek után-az anyag kiválasztásában,ha mutatnék fotót a szobánkról és egyeztetnénk esetleg szineket,mintákat  illetően?

    előzmény:
    Bxbra (31910)
    2013-12-13  09:32
  82. 2013. december 22. 18:4331919.

    Mindenkinek kellemes és kreatív készülődést, 

    minden szépet és jót, boldog, békés ünnepeket kívánok!  /Dia

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=718880208123946&set=pcb.718881098123857&type=1&theater 

  83. 2013. december 16. 11:0531918.
    Igeeen, ez a naptükör nekem is nagy-nagy kedvenc!!!!!!
    előzmény:
    csakcsokis (31917)
    2013-12-13  19:20
  84. 2013. december 13. 19:2031917.
    A 2. képen lévő sugárkás tükör valami elképesztő!!!  odáig vagyok ezekért!
    előzmény:
    Bxbra (31909)
    2013-12-13  09:19
  85. 2013. december 13. 18:0031916.

    Köszönöm a képeket!

    Azt hiszem alakul a kirakós.  

    előzmény:
    Bxbra (31909)
    2013-12-13  09:19
  86. 2013. december 13. 12:4031915.

    Igen, ilyesmire gondoltam, felül világos és az alsórész más színből.

    Nem is kell már tovább keresgélnem. 

    A létra most is állandóan kéznél van :-) 

    A szembelévő falra szeretnék ugyan igy egy  asztalt, a lámpa már kész :-) 

     

    Köszönöm szépen az ötleteket, tudtam, hogy kapok tőletek segítséget  

    előzmény:
    P.F.Dia (31912)
    2013-12-13  11:41
  87. 2013. december 13. 12:3231914.

    Nagyon jó lett, vettem az ötletet. Talán ugyan ilyen ágyunk van :-) 

    előzmény:
    Bxbra (31910)
    2013-12-13  09:32
  88. 2013. december 13. 11:5031913.

    Igen, sötét falon mindenképpen világos, ill. tükröződő dolgok kellenek,

    jók a tükrök (párban szuper), és izgalmasak a trófeák is

    előzmény:
    Bxbra (31908)
    2013-12-13  09:14
  89. 2013. december 13. 11:4131912.

    Rozalindaa, kerestem Neked a sajátok közül, de hirtelen csak ezt találtam, ami totál mennyezetig konyha - mutatom -->

    (a felső elemeket kis létrával lehet elérni, ide kerülhetnek az alkalmi dekorációk, mint pl. karácsonyi díszek :) )

    Alkalmazott anyagok:

    alul: egger tölgy fahatású lam. bútorlap,

    felül egger jázmin uni-bútorlap

    munkalap, folytatásban lejön, alsó oldalsó zárásként: forest terrano schwarz

    előzmény:
    rozalindaa (31906)
    2013-12-13  08:11
  90. 2013. december 13. 10:3331911.

    Visszakerestem, megtaláltam, megnéztem az ajánlott linken az oldalt, a konyhaképeket... hm, a távolság nem jelent akadályt

    (én nem rakok linket, megtalálsz, ha úgy látod egy újabb lehetőséget megnézzünk, iszonyú sok színminta van, most az egger is újakkal rukkolt elő, de krono és mások is...egyébként most egyedi színre fújtak vannak gyártás alatt, konyha és nappali szerkények, álomszép Milesivel)

    előzmény:
    rozalindaa (31906)
    2013-12-13  08:11
  91. 2013. december 13. 09:3231910.

    A támla anyagból készült, fára van ráerőstíve, közötte vatelin. Jó puha :-)

     

    előzmény:
    rozalindaa (31903)
    2013-12-12  15:22
  92. 2013. december 13. 09:1931909.
    barna-barna :-)
    előzmény:
    Bubble (31902)
    2013-12-12  14:29
  93. 2013. december 13. 09:1431908.
    bézs-barna
    előzmény:
    Bubble (31902)
    2013-12-12  14:29
  94. 2013. december 13. 09:0831907.
    Barnák
    előzmény:
    Bubble (31902)
    2013-12-12  14:29
  95. 2013. december 13. 08:1131906.

    Februárban rendelnénk, úgy, hogy van időm bővem még álmodozni :-) 

    Itt is kb. 4 hét az átfutási idő. A szín kiválasztás a legnagyobb  dilemám.

     

    A  linknél a  9-dik sorban van egy tervezet nekem, (meg több más), de nem ezzel a céggel csináltatom és mennyezetig lesz ami 2,60 cm magas.

    Sajnos ti túl messze laktok tőlünk, pedig nagyon tetszenek a munkáid. :-)

     

     

    előzmény:
    P.F.Dia (31905)
    2013-12-12  18:27
  96. 2013. december 12. 18:2731905.

    Nem látom a konyhás képeket :(

    Mennyire sürgős a konyhabútor? (tervezéstől, anyag- és méretpontosítástól, megrendeléstől min.4hét, mire elkészül - legalábbis nálunk)

    előzmény:
    rozalindaa (31898)
    2013-12-12  08:19
  97. 2013. december 12. 18:2031904.
    ÓÓ, egyik szebb,mint  a másik!
    előzmény:
    Bxbra (31900)
    2013-12-12  10:04
  98. 2013. december 12. 15:2231903.

    Igen, ilyen megoldásra gondoltam a hálóban. köszönöm. :-)

    Az ágytámla megoldás nagyon ötletes. Tapéta vagy anyagból készült? Alatta valami puha anyag van ?

     

    A fürdőt tényleg lehetne kicsit klasszikusabbra.

    A meglévő bútoraink is azok amit viszünk magunkal.  

    A nappaliba kell majd egy új ülőgarntúra és egy nagy étkezőasztal székekkel.

    Tetszenek ezek a konyhák, de  korom és a a takarítás miatt szeretném minimálra, minél egyszerűbb legyen. A reggelizőpult is kizárva, csipőprotézis műtéteim voltak, szeretek már stabilan ülni. 

    Esetleg sötét és világos szín kombinációjával készülhetnek a konyha. A munkapultot meleg barnára gondoltam.   

    A jelenlegi konyhám ilyen, jobbra van még egy kombi hűtő.

    Kicsi, de kettőnknek megfelelt. 

    előzmény:
    Bxbra (31901)
    2013-12-12  10:29
  99. 2013. december 12. 14:2931902.

    Köszönöm az eddigi képeket! 

     

    Ha van még valakinek ötlete, sötét fal elé Tv szekrény, polc ötlete, főleg színben szívesen megnézném. 

    De hasonló, (sötét fal, klasszikusabb berendezésű) nappaliknak is örülnék! 

    előzmény:
    Bxbra (31891)
    2013-12-11  09:50

Címlap

top