Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyaki csigolyasérv?

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2006. november 13. 20:16

Sziasztok  Mi a véleményetek a nyaki csigolyasérvről?

Hernialisatio, pontosabban nyaki porckorongsérv, V-VI.csigolya, Sulyos? műtét? persze orvos dönti el, de ti mit mondtok erről? köszi az infókat

  1. Torolt_felhasznalo_664196
    Torolt_felhasznalo_664196
    2007. május 14. 11:14201.

    Hu, Neked a csodás nyaraláshoz kivánok elsősorban erőt, egészéget és csodálatos időt, no meg jó társaságot. Az gyöngyörü hely, habár csak képekről láttam. Valószinü, hogy az idén én mi is elmegyünk valamerre, de még nincs konkrét uticél.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (196)
    2007-05-08  16:12
  2. Torolt_felhasznalo_664196
    Torolt_felhasznalo_664196
    2007. május 14. 11:09200.

    Szia ! Nekem sem rögtön erős fájással kezdődött a betegség, hanem az ujjaim kezdtek zsibbadni, a karom fájt, de akkor könyök alatt és szép fokozatosan alakult ugy, hogy az egész karom nem tudtam emelni.  Türelem- türelem és sok-sok torna.

    Jó gészséget Neked. Még irj az állapotodról:: 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (198)
    2007-05-11  12:17
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. május 12. 17:46199.

    sziasztok 

    szia quanico, de hisz irtam a gmailba levelet, lehet nem kaptad meg?

    Lassan végetér az infuziós kezelésem, most kiirt a reumatológus a lakóhelyemhez tartozónál voltam persze most, nem a szuperdokimnál Budán, tehát kiirt interferencia kezelést, (tappancsokat raknak rád, és 15 percig tart a kezelés, de vérnyomásingadozás esetében mindennapos kezelés nem ajánlott!, aztán személyreszabott nyaki óvatos tornát, hétfőn kezdem,) 

    Most nagyon fáj a nyakam,  nem tudom miért, elég pocsékul érzem magam, és az időre sem lehet mindig mindent ráfogni.

    Viszont az infuziós kezelés jót tett, - remélem. - a szédülések mondhatom hogy teljesen megszüntek (nagyon örülnék ha igy maradna, de csodák nincsenek.) 

    Pont végetérnek a kezelések a nyaralásig, már nagyon várom, remélem nem jön közbe semmi, és szuper lesz a nyaralás.

    mindenkinek jó hétvégét, egészséget, szép napos kellemes időtöltést, jó pihizést sziasztok fter 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (198)
    2007-05-11  12:17
  4. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. május 11. 12:17198.
    Szia Csillag,
    köszi a választ.
    Most pár napja nem fáj, érdekes ez. De mondom sose fájt a vállam. A jobb alkarom csuklóm, kézfejem nekem is 4 éve van bajban. Néha nagyon nagyon fáj... Minden féle volt már, kimutatott a röntgen is valami cisztás ritkulást, de az orvos szerint a tünetem nem ahhoz illik. Az EMG/ ENG pedig nem mutatott ideg betegséget. Szóval nem tudják mi baja. Pedig elég komoly mikor fáj, hetekig kínlódok vele, a falat kaparnám, ha bírnám olyankor...

    Mindenkinek kellemes közérzetet kívánok a szép időhöz, Fter, neked pedig jó utat és élvezd az életet, igazad van!!!
    (Írj)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664196 (197)
    2007-05-09  08:53
  5. Torolt_felhasznalo_664196
    Torolt_felhasznalo_664196
    2007. május 9. 08:53197.

    Szia, mivel nem vagyok orvos, csak a saját tüneteimet tudom leirni. Nekem bizony a vállam annyira fájt, hogy többször röntgenezték is, mert mert azt hitték más probléma is lehet. A karom nem birtam mozditani. / Nekem is a jobb karommal voltak problémák/ A fülzugásom a mütét óta megszünt.

    Mindent  tegyél meg és csak a végső döntés legyen a mütét.

    Pusz,  Jó egészésget Neked,! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (195)
    2007-05-07  22:25
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. május 8. 16:12196.

     egy percig nem vagyok elkeseredett,  

     mostanában jól érzem magam, Közeleg a nyaralás is, nagyon várom már egyrészt a görög gyönyörű tengerpartot, a pancsizást, a táj felfedezéseit,  másrészt a görög pasikat 

     ....és mit élvezzük!!  habzsoljuk az életet amig lehet 

    sziasztok, fter  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664196 (194)
    2007-05-07  14:32
  7. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. május 7. 22:25195.
    Sziasztok,
    olvasom, hogy fájt a vállad. Kérdezném, hogy az mit jelent? Úgyértem azt vettem észre, hogy kb. 3 hete fáj a jobb vállam. Ügyetlenebb is (spec tornára járok, onnan tudom). Ráadásul esténkét van hogy órákig zúg a jobb fülem. Eddig ilyen tüntetem nem volt. Félve kérdezem, vajon van kapcsolat a tünet és a nyaki sérv között?

    Emelett azonban sajnos várom a csodát, ami csak nem akar eljönni...
    (mondjuk ilyen túlfeszített élet-tempóban, mint amilyen az enyém is, nem csoda. Lassan másfél éve nincs megállás. Nem tudom mikor lesz vége, de már én magam is azt érzem, hogy alig alig bírom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664196 (194)
    2007-05-07  14:32
  8. Torolt_felhasznalo_664196
    Torolt_felhasznalo_664196
    2007. május 7. 14:32194.

    Örülök,hogy irták már többször is az oldalra néztem, de sehol senki, már kérdezni akartam, hgoy hahó hol vagytok ?

    Irod, hogy az infuziós kezelés a jó. Én előtte ilyet nem kaptam, de biztosan segit. Tudod mit felejtettem el még megirni azt, hogy amikor mütét után jártam kezelésekre nem még akkor 2-3 hónapig fel sem tudtam emelni a kezem, volt  a kórházban a gyógytornán egy mágneses henger és abba csak lazán be kellett könyökölni. Én ugy gondolom, hogy ez és a torna sokat segitettek. Egyébként is türöm a fájdalmat, nem nvagyok nyafka.

    Nagyon szeretek olvasni és keresztrejtvényt fejteni, de ezt is csak  bizonyos kihagyásokkal tudom, ugyan ugy mint a gépelést.

    Fel a fejjel, nem érdemes elkeseredni, majd  csak lesz valahogy!! Élvezzük az életet ameddig lehet, mert a siránkozásból soha nem derül ki semmi jó.

    Pusz:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (193)
    2007-05-07  14:24
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. május 7. 14:24193.

    szia,   á, fenét vagyok jól. Járom az infuziós kezelést, már a negyediket, ügyes keze van a nővérkének, még szép a vénám, birja, na majd a tizedik után azért elmesélem.....

    Egyébként, persze jobban vagyok, legalábbis a vérkeringést meginditotta, nem szédelgek annyira, ritkábban, ill. néha, össze sem hasonlitható az inf. előtti állapotokkal, - viszont, a tarkónál tompa nyomást érzek, a doki szerint ez a nyaki gondok miatt van.

    Oda is most megyek csütörtökön, remélem kimozgatják egy kicsit a nyakam.  

    Egyébként nagyon jó ez az infuzió, jobban, jól is érzem magam, dehát állandóan  éhes vagyok, szerintem ez az antibiotikumoknak köszönhető gondolom, én aki sohasem csináltam az étkezésből gondot, ügyet, állandóan éhes vagyok. (Ha ez igy megy anyagilag sem fogom birni....)    

    Arról nem is beszélve, hogy tiz percnél tovább nem tudok a gépnél sem ülni, mert szétesik a nyakam.

    Ugyhogy most bucsuzom, sziasztok,  javulást, gyógyulást mindannyiunknak.

    fter  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664196 (191)
    2007-05-07  13:15
  10. Torolt_felhasznalo_664196
    Torolt_felhasznalo_664196
    2007. május 7. 13:26192.

    Próbáld betartani azt amit az orvosok mondanak. Tornázz sokat. Pl. óvatosan körbe kell tekerni a nyakat, a vállakat felhuzni / mindkettőt/ és utána hirtelen leengedni.

    Azt még az előzőekben nem irtam, hogy rettenetesen zugott a fülem is. Ez a mütét után megszünt. Azért ma is van, hogy ugy  érzem, hogy a gerincem nem birja a nyakat, ugyanis ha olyan munkát végzek / pl. takaritás, kertben kapirgálás stb./ még a mai napig is fáj a nyakam, ill. gerincem.  Olyan érzésem van, mintha a csavarok kilazultak volna és az idegszálakat bántanák. Pl. asztalál ülve kicsit meghajtott fejjel sokáig nem tudok lenni, mert akkor a fájdalom visszatér. Nekem az előzményem a nagy fájdalom volt, a kar zsibbadása és a karom nem tudtam felemelni. A vállam fájt nagyon, de éjszaka különösen és ez igy ment addig ameddig meg nem mütöttek. De ennek hosszu előzménye volt, hiszen én sem akartam mindenáron a mütétet választani.

    Az igazság az, hogy most sem tökéletes, de több hónapi tornával -amit kórházban végeztem- mostmár a karom fel tudom emelni.

    Ez is valami nem de ???  Jó egészésget Neked! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (185)
    2007-05-04  14:12
  11. Torolt_felhasznalo_664196
    Torolt_felhasznalo_664196
    2007. május 7. 13:15191.
    Hahó itt vagyok, csak egy pár napig nem tudtam a géphez jönni. Olvasgatom amit a többiek erről a témáról irnak. Remélem Te jól vagy!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (1)
    2006-11-13  20:16
  12. 2007. május 6. 22:05190.
    Erre  nincs szabály, hidd el. Nem egy beteget ismerek, akit minden arra járó reumatológus és gerincsebész meg akart operálni a nyakán és nem hagyta, és ma is boldogan és panaszmentesen él, bár jár tornázni. Szerencsére nem a röntgen szerint fájunk, a fájdalmat sok más tényező is befolyásolja.
    előzmény:
    gézsu (188)
    2007-05-05  13:47
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. május 6. 05:00189.

    szia, örülök hogy jól vagy és betévedtél ide, az uj, és az infókat is szivesen olvassuk, érdekes amiket irtál,

    én hosszu ideje személyreszabott tornára jártam, (majd járok máshoz ujra) merthogy a szuuperdokim gyógytornásza azt mondta, hogy "önfinanszirozós" lett a gyógytorna ami azt jelenti, hogy 2500Ft/alkalom!! Persze nem a kirendelt doki és nem a kirendelt gyógytornász ez. kicsit huzós, ugyhogy most a kerületi reumára jegyeztek elő, ott majd kijelölnek valaki gyógytornászt.

    Egyébként a nyaki mütét, bár mint irod, és ugy is van, hogy a nyaki mütöttek "hamar" hazamehetnek, de! SOKKAL kockázatosabb a nyaki mütét!! mint egy derék, az sem semmi, de azért a nyaki,? - gondolj bele. - .......

    Ha lehetne azért mindkettőt kihagynám! 

    A torna? az sem mind1 hogy kihez jársz, kihez mész, én végigjártam a kurát 10 gyógytornát irtak fel, és ugy bedagadt a nyakam tőle, hogy majdhnem mütétre került a sor.  A torna sem mind1 hogy milyent végzel, még ha tornásznál is. és persze hogy ki "dolgozik" a nyakadon, derekadon, gerinceden. Ugy nekiestek a gerincemnek, hogy alig tudtam felkelni, és szédelegten, abba is hagytam a kurát, amit felirt a doki. Ennek már kb. egy fél éve.

    A személyreszabottnál is az orvos utasitása a fontos,! nálam ÓVATOS torna. !!!

    Persze, ha valakinél zsibbadások vannak karban lábban, az tényleg gáz, és ha az orvos mondja mütét, akkor tényleg müteni kell, mert kockázatos a zsibbadás.

    sziasztok  jó egészséget mindenkinek,  

     

    előzmény:
    gézsu (188)
    2007-05-05  13:47
  14. 2007. május 5. 13:47188.
    Böngészés közben bekukkantottam hozzátok! Látom van hasonló gondja baja szinte mindenkinek! Én csak lelket kívánok Önteni mindenkibe! Nekem ugyan nem nyaki problémám volt, hanem a gerincem, mint a lépcső elcsúszott IV-V. csigolyáknál. Én is elkezdtem kutakodni mi lehet a gond, a legelső doki, akihez mentem azt mondta, ne húzzam, halasszam a műtétet, mert később még rosszabb lesz! És lőn igaza! Több mint 2 évet halogattam! Jártam tornára - sajnos mivel vidéki vagyok úszásra nincs lehetőségem! Kipróbáltam mcensyet. Nagyon jó volt! Csak egy baj volt! Mire ismét orvoshoz kerültem menni alig bírtam!
    Az Amerikai úton műtöttek 2006. júniusában! Rá két hónapra már dolgoztam! A gerincesek a nyaki problémával küszködők 1 osztályon voltak. Láttam, hogy 2-3 nap után már mentek haza! Akikkel én együtt voltam, mind azt mondta könnyebben érzi magát! Volt olyan beteg, aki alig tudta emelni a kezét! Csak az első nap a rossz! Utána már sokkal könnyebb! Kifejezetten irigykedtem a nyaki műtöttekre, mert a műtétet követően ők már úgy közlekedtek, mintha semmi bajuk nem lenne! A tornával mindent bajt sokáig ki lehet tolni! Ha van egy jó gyógytornász utána csak kitartóan csinálni kell! Fel a fejjel mindenkinek! Ha az orvos azt mondja műteni kell, nem szabad halogatni! Üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. május 5. 00:41187.
    Sziasztok!

    Egy 31 éves barátnőmnek volt kb. két hónapja ilyen műtétje, nagyon rossz állapotban volt már a nyaka. Az első nap volt nagyon pocsék neki, de egy hét múlva már elutazott vidékre (ami szerintem kockázatos vállalkozás volt). A műtétet jól viselte, de még mindig fáj a nyaka, igazából nem tudjuk mit is várhatunk...
    Hallottam egy McKenzie (nem tudom így kell-e írni) féle tornáról, elvileg a neten utána lehet nézni - azt mondják jó eredményeket lehet elérni vele/általa, orvosi felügyelettel, alapos kivizsgálás mellett kap az ember testreszabott tornát. Lehet, hogy én is "benevezek" egy ilyenre, mert nekem a derekam elég gáz...

    Jó egészséget mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. május 5. 00:18186.

    Hahóóóóóóóóó  csillag21

    merre vagy? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664196 (183)
    2007-05-03  10:09
  17. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. május 4. 14:12185.

    Szia, igen örülünk, hogy ide tévedtél. Engem is érdekel, hogy hogy volt mint volt, konkrétan, miket nem tudtál csinálni rögtön, tehát az alakulás szintjeit, ha még emlékeszel, elmondhatnád. Megköszönnénk. Én is ott tartok, hogy június környékén vár vissza az idegsebész... márciusban bocsátott utamra, azóta kórház, tornák, kezelések és megnézni, hogy javultam-e, vagy meg kell műtenie.

    szóval minden részlet érdekel... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664196 (183)
    2007-05-03  10:09
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. május 3. 13:23184.

    Szia, Hűha, de egy nagyon bátor vagy ám, vagy már annyira fájt, hogy emiatt szántad rá magad? Örülök hogy jólvagy, remélem így is marad. Igen, nekem is mondta a doki, vagy valahol olvastam? már nem emlékszem pontosan, hogy a csipőből vesznek el (ki) csontot, és azzal pótolják, ill. támasztják ki

    Eléggé veszélyes a nyaki résznél ez a mütét, ha nem muszáj inkább azért nem mennék nem tudom rászánni magam, egyébként is totál beto*i vagyok, nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, ha igy mondják, nem birom a fájdalmat, most az infuziónál is majdhnem elájulok szinte, de jót tesz a kura, most járom.

    Lehetséges, hogy irjál részleteket, mert érdekel, és hogy hol ki csinálta, nagyon fájdalmas volt-e, altattak-e? ilyenek, ha nem titok. Nekem van egy jó kis szuperdokim, igaz nem a kijelölt kórházba, tehát komolyan ptárcafüggő a téma, de nagyon félek a mütéttől és mindent, tényleg mindent igyekszem elkövetni, hogy mütétre ne kerüljön sor. A baj az, hogy mostanában elég gyakran eléggé fáj a nyakam, ugyhogy a gépnél sem tudok ülni kb. 10 percnél tovább

    Hogy nem tudsz annyit dolgozni? ha fiatal vagy, akkor bizony gondot okozhat, ha idősebb vagy? végülis akkor is.

    Mindenesetre  komolyan örülök hogy jól sikerült és hogy jól vagy, irjál, örülök hogy betévedtél ebbe a topikba, hisz sokmindenkit érdekel.

    szióka fter 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664196 (183)
    2007-05-03  10:09
  19. Torolt_felhasznalo_664196
    Torolt_felhasznalo_664196
    2007. május 3. 10:09183.

    Nekem volt már nyaki gerinc mütétem. Nagyon nehezen szántam rá magam a mütétre, csak az után, miután már a kezem nem tudtam mozgatni. A mütét hálistennek sikerült, még a csipőmből is vettek ki csontot és azzal támasztották ki a gerincet, de ezt csak később tudtam meg, mivel előtte nem látják igazán azt, hogy erre szükség lesz-e. Utána 3 hónapig jártam kezelésekre, de mára teljesen jól vagyok. Igaz, hogy nem birok annyit dolgozni, illetőleg ha mégis, akkor egy nap pihenés után helyre jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (1)
    2006-11-13  20:16
  20. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. május 2. 18:56182.
    Kívánok jó gyógyulást és mindenképp kérek beszámolót görögből
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (181)
    2007-04-29  10:01
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 29. 10:01181.

    sziasztok, egy jó darabig nem jövök a topikba, - szerdán megyek infuziós kezelésre tizet irt ki-fel az orvos, mert annyira szédültem, hogy megértem elérni a rendelőbe. Ott mondtam a Főo. Urnak, hogy nagyon be vagyok ijedve, hogy mi lesz, ha ez igy lesz, ez az erős szédelgés. A leletek nagyjából "rendben" voltak, tehát nem szív eredetü, (kardiológia is jó volt,) egyedül a koleszterin volt magas, 6,3 bár a háziorvos azt mondta, hogy genetikai eredetü, de mikor a Főo. ur meglátta a leletet, majdhnem elájult, Felirtak valami atorva-teva nevü hatalmas bogyót, amit egy hétig szedtem, utána szólni kellett a dokinek, ha még egy hétig szedem, akkor nem tudok felkelni az ágyból és menni sem, mert megtámadta az izületeket, ugyhogy villámgyorsan abbahagytam. Koleszterincsökkentésre elkezdtem szedni az Omega3-at, kiváncsi leszek, most kell eredménynek lenni, ez sem egy olcsó zselés bogyó, de legalább mellékhatások nélküli, és tutira lehuzza a kolit.

    Tehát miután a Főo. ur meglátott, egyből kiirt infus kezelésre, 10-et fogok kapni, hogy a vénám hogy fogja kibirni, ezt nem tudom, érdekes lesz, amugyis a fájdalomtürésem a nullával egyenlő, hisz nem birom a fájdalmat, és most csak az egyszeri vérvételtől fekete lett a vénám és környéke, dagadt, fáj, minden, nem győzöm jegelni.

    A lényeg, ez a szédelgés gerinc és nyaki gerinc gondokkal van egyértelmüen öszefüggésben, mikor mondtam a dokinak hogy ez csak kitülemkedés, azt mondta, az uaz mint a sérv!és hogy jön a meleg, ez sem tesz jót ennek a gerincbajnak, -  na ettől totál kikészültem, kérdeztem mit lehet tenni, mondta óvatos nyaki gyógytorna, ugyhogy az infus kezelés után gyógytornára kell mennem, remélem ezek még a nyaralásig beleférnek.

    Remélem a nyaralásig semmi komoly nem jön közbe, és a nyaralást is átvészelem gondok nélkül, kicsit drukkoljatok hogy így legyen, annyira készülök erre a görög nyaralásra, remélem minden simán megy.-

    Szép hétvégét mindenkinek jó pihizést, sziasztok fter 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (179)
    2007-04-26  19:59
  22. 2007. Április 28. 21:09180.

    Hát igen. A stressz olyan szinten fokozza az izmok görcskészségét, hogy az ember nem is hinné. Tapogassátok meg csak a csuklyásizomot egy jó huzos nap után, vagy közben, milyen görcsös és kemény. Nincs az a férj, pláne ha még unja is,/mert 2 év után mindegyik unja/ amelyik ki tudja masszirozni. Ha meg még van anatomiai elváltozás, de pláne fáj. És ha fáj, akkor az ember élből  ideges és rosszkedvü egy idő után, és annál jobban görcsöl. Aztán azt veszi észre, hogy reggeltől estig fáj, és ettől lehangolt lesz, pláne a laikus, aki  többnyire nem is érti pontosan mi az egésznek az oka. És ha lehangolt, akkor még érzékenyebb, mág joban érzi a fájdalmat. És igy tovább, kőrbe, körbe...és jön a depresszio.

    A rokkant nyugdijról pedig nem is érdemes beszélni. Az 50%, semmit sem ér, ahogy mondják, éhenhalni sok.... Rehabilitációs munkahelyek  kellenének,  ez jót tenne a zsebnek és a léleknek is. Mert aki pl nem tud a nyaki porckorongsérve miatt varrni, vagy egész nap a számitógépet bámulni 8 órában, lehet hogy tudna 6 órában valami értelmes, vegyes munkát/ ami nem jár a nyak statikus terhelésével/ végezni. De hát egészséges sem kap munkát..... Persze most  az uj eü miniszternő megigárte. hogy lesznek milyenek. Addig álljak féllábon..... Üdv. C.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (1)
    2006-11-13  20:16
  23. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. Április 26. 19:59179.
    Szerbusztok, örülök, hogy Cilike is megkerült!
    Azt hiszem teljesen igaza van abban, hogy ha nem segít a kezelés, akkor más gond lehet. Sajnos el kell lassan gondolkodni nekem is, hogy megéri-e így dolgozni, de azt hisezm nem nagyon van választáson. Most, hogy egy orvos ember kimondta előttem, mostmár én is le merem írni: a kórház után 1 héttel, egy nap csak azt vettem észre, hogy jéééééé jobban vagyok!!!!!
    NA még aznap beütött a krach a munkahelyemen és azóta ugyanolyan nyomorúságosan érzem magam, mint előtte. Tisztában vagyok vele, hogy IGY nem fogok meggyógyulni soha.
    Én 34 éves vagy, mostmár szeretnénk gyereket, de egyelőre a nőgyógy vonalat kell rendbe rakni, mintha a gerincsérv a nyakamban, meg a vápa izé a jobb csipőmben nem lenne elég. Jaj még az írás is fáj!!!!!!
    most be is kell fejeznem, leszakad a karom, pedig lenne mégmit irni..
    jóéjt
    előzmény:
    gamelady (178)
    2007-04-26  17:22
  24. 2007. Április 26. 17:22178.

    Kedves Cilike! Teljesen egyetértek Veled, látható, hogy nemcsak a betegek, hanem az orvosok (jó része) is egy örvényben próbál felszínen maradni. Eddig sem volt túl rózsás az egészségügyi ellátás, de ami most látható, az téboly minden szinten. Ma is ért egy sokk: A férjem semmilyen gyógyszert nem szedett eddig hála Istennek, de néhány hónapja elcipeltem vérképre és kiderült, hogy magas a koleszterinje 7 egész valamennyi. Na, erre írt fel a körzeti dokink Crestort. Mondta, hogy 3-4 hónapig szedje, de csak 1 havit írhatott fel. Ma mentem a 3. havit feliratni és a patikában kiderült, hogy megváltozott az ára, 4 ezren felül van mostantól. Ettől kinyílik a bicska az ember zsebébe - már bocsássatok meg! Mikor élvonalban van hazánkban a szív- és érrendszeri halálozás, micsoda gyilkos ötlet vezérelheti azokat, akik leveszik a támogatást egy ilyen gyógyszerről???????????!!!!!!!!!!!!!!!! Egy csomó ember nem is megy orvoshoz, aki meg elmegy, az sem fogja tudni ezt megfizetni. A csontritkulásra adott gyógyszereket is eszméletlenül megemelték azzal, hogy elvették a támogatást.

    Bocs, az indulataimért, de nagyon el vagyok keseredve. Tényleg el akarnak takarítani bennünket az útból úgy 50 után????????? Én is itt állok 50 %-os rokk.nyugdíjammal - vagy inkább járulékommal (24 ezer Ft) és 30 év alatt már mennyi tb-t levontak tőlem, most meg itt vagyok mint potyautas vagy mi. Tényleg, még az ember életkedvét is elveszi ez a helyzet... Ne haragudjatok, hogy "kiborultam" de ha így haladok, már nem csak reumatológushoz, idegsebészhez, neurológushoz, hanem pszichiáterhez is kell járnom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (177)
    2007-04-26  13:34
  25. 2007. Április 26. 13:34177.

    Megvan a DOktérnéni is, csak futja a szokásos  kőröket, család reggel, munkahely bosszantó, passziv fönökkel, család,  6 óra bér 8-9 órás munkáért, milyen uj állást  lehetne találni 53 évesen,  4  kamasz gyerekkel, 90 körüli szülőkkel, nyugdij előtt álló férjjel,  hogy valami nyugdij is legyen majd, és a periférián lecsapodó orvosi gondokkal stb. Ne csüggedjetek, lesz ez még rosszabb is !!!! Mint a "Vészhelyzetben", csak  az ott szereplő technikai feltételek nélkül.   Most éppen egy lézer tanfolyamon ülök, á. 32 000 Ft, 11-kor elengedtek, mert a délutáni      előadó nem ér rá. Képzelhetitek, mennyit tanulnék, ha nem lenne a lézer alkalmazása közel az alapképzettségemhez.

    Ha semmit nem javultok 3 hét kezelés után akkor annak 3 oka . lehet/ senki se sértődjön meg/: 1 . súlyos az állapota, a reuma kezelések csak tünetiek, az anatomiai elváltozást nem szüntetik meg. 2. kevés és nem  kellően képzett szakemberek végzik a kezelést 3. psychogen reumatizmusa van/ ez azt jelenti, sok stressz, psycés terhelés érte, amit a lelke nem tud feldolgozni, és ez különböző, esetleg mozgásszervi tünetekben nyilvánul meg/

    Klimax táján én ezt " jó lenne már abbahagyni ezt az egészet, és a fene nagy emnacipűció helyett hagyni, hoy eltartson a fárjem, én csak itthon látom el a családot" szondromának nevezem. Nekem legalábbis ettől fáj...... mindennap más.Üdv. A Doktornéni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (176)
    2007-04-25  08:49

Címlap

top