Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyaki csigolyasérv?

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2006. november 13. 20:16

Sziasztok  Mi a véleményetek a nyaki csigolyasérvről?

Hernialisatio, pontosabban nyaki porckorongsérv, V-VI.csigolya, Sulyos? műtét? persze orvos dönti el, de ti mit mondtok erről? köszi az infókat

  1. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. Április 25. 08:49176.

    Szia, nagyon sajnálom, hogy nem lettél jobban.

    Az a baj, hogy én sem úgy távoztam a kórházból, hogy jobban lettem volna. 3 hét alatt az összes ember, akivel beszélgettem, jobban lett. a benti orvosom azt mondta, hogy vannak, akik néhány héttel utána lesznek jobban. Én ma 2 hete, hogy befejeztem, de ugyanolyan összeszakadt vagyok Nem jön a javulás...

    A kórház nálunk is sumákolt az elején, de alapvetően rendben mentek a dolgok. Sőt mikor vége lett, elvonási tüneteim lettek! Hiányzott! Megyek vissza majd szeptember október táján, mikor nincs a nagy tömeg, mert ahogy jött a jobb idő, iszonyúan tele lett a városliget (a Széchenyiben voltam).

    A Doktornéni és a többi kedves fórumozó merre van? Hogy vannak?

    előzmény:
    gamelady (175)
    2007-04-24  09:21
  2. 2007. Április 24. 09:21175.

    Sziasztok!

    Sajnos, én sem vagyok jól, rosszabb állapotban kerültem haza a gyulai reuma kórházból, mint ahogy bementem . Nem elég a gerinc- és csípőfájdalmam, még valószínűleg izületi gyulladás alakult ki a bokáimban, a csuklómban, - fáj az egész kezem feje is.  Az új "reformot" megkaptam, alig adtak kezeléseket, 12 nap alatt 5 fürdőjegy, 3 súlyfürdő, 4 hátmasszázs. (Az elektromos kezelések eddig sem használtak már, úgyhogy azoktól nem is nagyon vártam már semmit.) Viszont felírtak készséggel egy nonsteroid gyulladás csökkentőt - ami úgy egyébként nem használ, de a káros mellékhatásai miatt abba is kellett hagynom. Sajnálom, hogy csak rosszról tudtam beszámolni, írjatok ti is, mi van veletek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (173)
    2007-04-19  02:22
  3. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. Április 23. 22:20174.
    Halló
    Én sajnos nem azért vagyok távol, mert olyan jól vagyok, hogy csak na
    Időm kevés...
    Viszont érdekelne, hogy ki hogy van...
    Jójszakát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (173)
    2007-04-19  02:22
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 19. 02:22173.

    Sziasztok,  mindenki eltünt innen? remélem ez annak a jele, hogy mindenki jól van.

    sziasztok fter 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (1)
    2006-11-13  20:16
  5. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. Április 6. 10:52172.

    Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket és fájdalommentes időtöltést kívánok!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (171)
    2007-04-04  05:33
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 4. 05:33171.
     Kellemes ünnepeket, jó pihenést kivánok mindenkinek  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (1)
    2006-11-13  20:16
  7. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 29. 12:58170.
    Az volt a papíron, hogy EMG/ENG..
    Ilyen diódákat rakott sok helyre, amiből áram jött és szerte szét rángatta a karom belsejét.
    De azt tudom, hogy alagút szindrómára irányult a vizsgálat.
    Az idegek teljesen épek, azt mondták.

    Hát pedig nekem mind a két karomban jelentkezik zsibbadás. Az is igaz, hogy fájdalom csak a jobb-ban.
    Ma is az egyéni gyógytornámon, előbb a bal hüvelykujjam, majd a jobb középső ujjaim zsiborogtak. Aztán volt, hogy egyszerre zsibbadt le a 10 ujjam.
    Nem tetszik ez ott senkinek. Az orvos szerint már javulnom kéne. De nekem egyre inkább mindenem fáj, már szinte alapból...
    Még a jövőhetem van... Hátha jobb lesz.
    Nagyon köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy!!!!!!!
    üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (169)
    2007-03-26  22:17
  8. 2007. március 26. 22:17169.

    Elég ritka az olyan nyaki porckorongsérv, ami mindkét karba, pláne ujjakba sugárzó fájdakmat okoz, de azért persze van ilyen. Az EMG azonban inkább izombetegségek, esetleg izombénulás kimutatására alkalmas. Biztosan ez volt, nem ENG-nek hivták?

    Az u.n. Carpalis alagut syndroma/ a medianus ideg nyomása a csukló  alagutban/ lényegesen gyakoribb, az is előfordul, hogy nem okoz ENG/idegvezetési sebesség vizsgálat/ eltérést. Cukorbetegség, csökkent pajzsmirigymüködés, változó korbeli hormonváltozások, vagy olyanoknál akik sokat használják a kezüket és megvastagodik a tenyéri szalag, vagy néha fenetudja mitől  szükül ez a csatorna a csuklóban, ahol sok ér, in és ideg fut./fokozódik a vizvisszatartás a szervezetben/ Ez okozhat zsibbadás, tipusos esetben éjjel, hajnalban jelentkező görcsös erős fájdalmat. Jellemző lehet, hogy a tenyéren a hüvelykujj alatti szép kövér kis izompárna sorvad, beesett lesz.  Persze nem tudhatom messziről mi a baj, csak rendelői és kórházi gyakorlatból tudom, milyen sok van, és mág ma  sem mindig gondolnak rá. 2-3 steroid injectio, ide adott fiziokoterapia   vagy ha nem mulik, egy kis műtét is segithet végső esetben. Persze az is előfordulhat, hogy aki sokat görnyed z iróasztalnél a nyakánál a csuklyásizom olyan görcsös/ vgy a sok stressztől/, hogy az ezen átbujó karidegfonat nyomódik és ettől is lehet zsibbadni, ez is elég gyakori. Üdv. C.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (168)
    2007-03-24  07:33
  9. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 24. 07:33168.
    Mindkét kezemben jelentkezik zsibbadás. Most épp a bal kézfejemen érzem és a jobb most nem.
    A jobb kezem (kézfej, csukló, alkar) 4 éve fáj, időnként a falat kapartam, annyira, meg is vizsgálták novemberben (EMG), azt hitték alagút szindróma. Hát nem az...
    Van a csukló csontokon (azon a háromon, egymás mellett, fölül) cisztás ritkulás. De ahogy kérdezgettek, azt mondták, az nem is okoz fájdalmat nekem. A tüneteim másé. Miért? Annak milyen a tünete?
    Egyáltalán mit jelent az a cisztás ritkulás dolog?
    (na most már zsibbad a jobb kezem is, tenyerem széle és az utolsó két ujjam...)
    be is fejezem.
    köszönöm előre is a választ!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (167)
    2007-03-23  16:56
  10. 2007. március 23. 16:56167.

    Mind a két kezed zsibbad, vagy csak az egyik, És valamennyi ujjad? Mert ha igen, lehet, hogy nem is a nyakad a ludas, hanem a csuklód. És azon gyakran 1-2 injekcióval is lehet segiteni...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (166)
    2007-03-22  20:27
  11. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 22. 20:27166.
    Nem nem. ez nem így van...
    Néha kijön az emberből, mégha meg is bánja...
    De egyáltalán nem teher...
    azért vagyunk, hogy megosszuk egymással a dolgainkat.

    szerbusztok, ki hogy van??? van itt még valaki??

    Azért nem jelentkeztem eddig, mert eléggé zavaros most az életem.
    Megkezdtem a nappali kórházat, kapok kezelést a nyaki sérvemre, a derekamra, a csípőkopásra. Hát nem tudom, remélem azért segít.
    Esetleg valaki, aki volt már hasonló fürdőben, leírná, neki segített-e?

    Ma az egyéni torna-tanárom (nyaki sérvre) megkérdezte, hogy nem akarják-e megműteni a nyakam. mondom, azért vagyok itt, hogy ezt hátha ki lehet kerülni..

    most is zsibbadnak az ujjaim. olyan rossz!!!!!!!!!
    de nekem sem tetszik...
    de még jóra fordlhat...
    ugye??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (164)
    2007-03-12  18:09
  12. Torolt_felhasznalo_602944
    Torolt_felhasznalo_602944
    2007. március 12. 19:33165.
    Csúcs ez a párna! 2500 vagy 3200, valami ilyesmi volt az ára. Első éjjel nem tudtam aludni rajta, azóta imádom! Nyaralni is magammal vittem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (163)
    2007-03-11  14:12
  13. 2007. március 12. 18:09164.
    Bocsánat, nem illik ennyire nyakon önteni másokat a rosszkedvünkkel. Igyekszem visszafogni magam. A torna tényleg jó, százszor többet ér, mint a sok fizikoterpiás kütyü. Csak az első hét izomláza rossz, aztán már direkt hiányzik. Lehet, hogy ma magamba szállok és felülök az evezőpadomra...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (161)
    2007-03-11  12:42
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. március 11. 14:12163.

      

    sziasztok,  

    éppen betévedtem,  kriksz köszi a tippet, erről hallottam, hogy ez a párna tényleg jó, gondolom "horror" ára van? Most váltottam ki egy derékövet a gyógy.s.eszk.-ben 4000 Ft-ért, majdnem elájultam!   A párna is hasonló árban lehet.......... de ha jót tesz, akkor természetesen ugyis kiváltja, akinek szüksége van rá.

     sziasztok fter  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_602944 (162)
    2007-03-11  13:27
  15. Torolt_felhasznalo_602944
    Torolt_felhasznalo_602944
    2007. március 11. 13:27162.

    Próbáljátok ki a Csaba gyógypárnát, nekem azóta alig zsibbad a kezem!

    Gyógyászati segédeszközöket értékesítő boltban vettem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (40)
    2006-12-30  18:02
  16. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 11. 12:42161.
    Jajj nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak
    De ez sem különb, mint az élet más területein... Emberek vagyunk, gyarlóak vagyunk.
    Mindenki kidumál mindenkit!! Erre nem szabad lenne odafigyelni! Nem biztos, hogy az a rossz, akit pocskondiáznak!!!!!! SŐT!!!!!!! Biztos, hogy nem az!!!!!

    Utálom én is az ilyet. Egyesek mindig jártatják a szájukat, nem képesek magukba fogni semmit, pedig nem mindig az a hasznos, ha az kidumál mindent magából! Főleg, ha nincs is igaza!!
    Igen, az valóban elveszi az ember kedvét...
    De nem is tudom, biztos lehet valamiből erőt meríteni...

    Pl. Nekem most az ad erőt, hogy újra járok tornázni!!! Végre megtudtam, hogy miket lehet csinálni és kell is, na de azt vadul űzöm is. A héten eddig minden este voltam. Tervezem is, hogy ha lehet, nem hagyok ki egy napot sem.
    Az erőt ad, hogy másképp lássak dolgokat, mivel boldog vagyok és így könnyebb elviselni az olyan embereket, akikkel összehozott az ég és ráadásul nem is lehet egykönnyen megszabadulni tőlük!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (160)
    2007-03-08  21:23
  17. 2007. március 8. 21:23160.

    A karmáról legutóbb pont itt a NC cimlapján olvastam, be kellett ütni a születési időpontot, és állitólag, amelyik állatjegyben a Saturnusz a születésed idejében tartózkodik, az határozza meg a karmád. De a Google-ban ha beütöd az ezoteria, vagy a karma szót sokmindent találsz, valahol megvan ez is, ha innen már levették.

    Ami az orvoslást illeti, 27 éve csinálom, ezalatt minden illiziom elkopott. Az emberek nem becsülnek, félnek tőlünk, és egyszerün annyira más nyelven beszélnek mint mi,  mintha más bolygón élnénk.  Talán az egészségügyi kultura tul fejletlen? Meg sajnos a kommunikáció, a betegek egyszerüen nem értik mit miért csinálunk, és a zsufolt rendelőkben nincs is mód a magyarázatra.De ezen kivül sok más dolog is van. Sok orvos és nővér goromba, nincs beleérző képessége, pénzéhes. És emiatt mindenki sziv aztán. Számtalanszor hallottam   buszon pl, hogy hogyan beszéltek az orvosról, mint egy sintérről pl. Vagy nemegyszer hallottam, aki délelőtt szemtől szembe dicsért délután a telefonban a rokonainak  milyen jelzőkkel illetett. A kisérleteznek rajtam volt a legenyhébb.  Pedig az emberi test nem gép, nem számitható minden ki  minden és mindennek a hatása pontosan, ahogy pl egy mosógépnéál sem, bármilyen morbidnak tünik, és bármilyen jó lenne, ha egy orvos varázsütésre mindent meg tudna oldani.

    No meg a paraszolvencia. Akár tetszik, akár nem, mi ebből élünk. Igy alakitották ki a fizetésünket. És  néhány nagymenő sebész vagy nőgyógyász professzor kivételével sajnos a hiedelemmel ellentétben nem keresünk milliókat, legalábbis ahol én dolgozom, ott nem.  Most sikerült elérni, hogy a paraszolvencia lassan de biztosan  elmulik. A költségeink viszont nem mulnak el, és a felelősségünk sem.Egy  kötelező továbbképzés pl már 50000 Ft, és ebből öt kell  min 5 év alatt. A fizetésünket pedig " elfelejtették emelni", mert a vizit és egyébb dijak arra sem elég, hogy pótolják a kórházakban, és rendelőkben az elvonásokat, nemhogy fejlesztésre, pláne béremelésre elég lenne. Fél éve 53 évesen 6 órában foglalkozttnak, 6 órás bérért, természetesen a korábbi 8 órás munkát el kell végezni. És ügyelettel együtt ez br. havi 145000 Ft. Ebből négy gyereket finanszirozni... Nem lehetetlen persze, de a lelkesedés ???? Ezzel együtt ha valakinek segithetek, irjatok, szivesen. Csak pocskondiázást nem kérnék, abból már volt elég. Pedig engem állitólag szeretnek...Üdv. C.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (159)
    2007-03-06  15:26
  18. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 6. 15:26159.

    És miért nem csinálnád mégegyszer? Megkérdezhetem,hogy miért nem?

    Hol lehet megnézni, hogy mi a karmám? Engem is érdekel...

    Holnap megyek a reumás orvosomhoz... kíváncsi vagyok, hogy mi lesz... állítólag nagyon sokat kell várni a kezelésekre...

    pedig én már alig várom, hogy történjen valami, már három hónapja szenvedek és még semmi nem történt!!!

    Már a gyógyszereket is abbahagytam, minek szedjem halomra, úgyse ér semmit!

    nem beszélve arról, hogy érdekel, mi a fene van a csipőmmel és mi lesz a megoldás rá... Kopás? az nem öregkori dolog?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (158)
    2007-03-05  13:41
  19. 2007. március 5. 13:41158.
    Nagyon szivesen,  végül is ez a hivatásom.  Bár még egyszer nem választanám, semmi pénzért. Még a karmám szerint is mást kellene csinálnom,  már ha jó helyen néztem...  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (157)
    2007-03-05  09:11
  20. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 5. 09:11157.

    Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!

    Nagyon örülök, hogy hozzánk tévedtél és tudásoddal támogatsz minket!!

    Örök hála ezért   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (156)
    2007-03-05  08:38
  21. 2007. március 5. 08:38156.

    A Széchenyiben 2 féle kezelést kaphatsz. Az egyik a nappali kórházas részleg. Ennek az a lényege, hogy fél napig, azaz 4-5-6 órát van egy ágyad, vgy délelőtt, vagy délután, ahol a kezelések közben lepihenhetsz. Szekrény a cuccnak. Doki, gyógytornász, masször, suyfürdő, vizalatti torna, szóval minden lehetséges, azt hiszem egyéni torna kivételével. Az ottani  doki irja ki a kezelést, de az egész kurára a beutalást a  lakhely szerint illetékes reumatológiai szakrendelés intézei. A végén zárójlentés és táppénzes igazolás is van,  de otthon alszol közben. Ugy tudom, még mindig ugy működik, hogy van egy havi beutaló kvótájuk, ami szerint minden kerület havi XX beteget utalhat be. Sajnis elég sok a várakozás, bár most talán ez is fizetős lett, igy rövidebb. A másik lehetőség, hogy a Széchenyi gyógyfürdő részlegébem ami egy másik cég, kapsz ugyancsak a területi  reumatológián fürdőjegyet, amin sulyfürdő, massage, viz alatti torna, iszap kezelés, szóval vizels dolgok rendelhetők. E mellé dolgozhatsz, vagy táppénzre mehetsz, a családorvos  ir ki szükség esetén.

    Harmadik lehetőség, amikor kórházi reuma vagy rehabilitációs osztályon  teljes bentlakóként kezelnek, talán ez a legkomplexebb, attól függően van.e gyógyvizük. A csipőnyavaját is reumatológus vizsgáűlja, rtg, szükséges esetén csipő MR-rel.

    Általában járóbetegként, mert bentfekvőként a kórháznak számlázzák ki, és némelyik vizsgált nagyon drága, olyankor kiszámlázza a TB a kórháznak, azt pedig általában nem birja a költségvetés.  Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (155)
    2007-03-04  21:32
  22. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 4. 21:32155.
    Köszönöm szépen a választ!
    Közben voltam az idegsebész dokimnál, aki örült neki, hogy nincs derék sérv, de kezelést kell kapnom a ferdülésre is, meg a nyaki gerincsérvre is. Kíváncsi vagyok, mert nem tudom mikor jutok el a reumás orvoshoz, ugyanis ezeket ő fogja kiírni.
    (?)
    A doktorbácsi azt is mondta, hogy 2-3 havi kezelés kell a Széchenyi fürdőben pl. és ha az jót tesz, akkor nem kell műteni, ellenkező esetben felmerül a nyaki gerincsérv műtéti úton való megoldása!
    Ennek nem örülök.
    Vajon mi vár rám a fürdőben? Mire készüljek? Mikor kell menni? Engem majd munka után fognak még kezelgetni? Vagy táppénz? Tudja valaki?

    A csipőbajom meg csak romlik meg romlik Azt is a reumás fogja kideríteni.. De hogy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (154)
    2007-03-01  17:52
  23. 2007. március 1. 17:52154.

    Itt a doktornéni. A scoliosis valóban gerincferdülés, néha olyan enyhe, hogy nem is veszi észre, csak az akinek erre van kihegyezve a szeme, vagy csak röntgen alapján. Lehet serdülőkorból eredő, és felnőttkori, utóbbi esetben sulyos kopások, meszes felrakódások, vagy csontritkuláshoz társuló csigolya össteroppanások is okozhatják. Ha eddig nem tudtál róla, akkor valószinüleg serdülőkorban volt, vagy észrevetták, vagy nem. Ilyenkor 40-50 felett, amikor megindul a természetes elhasználódás és jönnek a "természetes" kis kopások, erre rárakódnak és akkor kezd fájni. Az hogy jobbra konvex azt jelentő. hogy azon a gerincszakaszon merre néz a domborolata.Azt hogy hány fok ugy lehet kiszámolni, hogy a ferdült szakasz első és utolsó csigolyáinak fedőlemezén át huz az ember egy  egyenest és ennek a két egyenesnek a függőlegessel ill. az egymással bezárt szöge alkalmas a ferdülés mértékének mérésére. Kopp foknak hivják azt hiszem, de igazán csak sulyos serdülőkori esetben használják mérésre, különösen, ha operálni akarnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (153)
    2007-03-01  16:28
  24. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 1. 16:28153.
    Ez egyszerűen hihetelen!!!!!!!
    Annyira örülök, még nem is voltam, de örülök, hogy van egy ilyen lehetőség!!! El fogok menni, jövő héttől úgy intézem, hogy elmehessek!
    Milyen jó lenne, ha lenne az embernek pénze (700 EFt) és vehetne egyet csak úgy, hogy otthon bármikor, amikor ráér, használhassa....

    Nekem meg az MR-ből kiderült, hogy a derakamnál nincs sérv, hála az égnek, de van valami "jobb convex scoliosis".

    Doktornéni, itt vagy?

    Ez mit jelent? Azt tudom, hogy ez gerincferdülés, azt is tudom, hogy soha nem hittem, hogy ez van, viszont mióta az eszemet tudom, ha sok törzsfordítást végeztem egymás után, akkor a fordulásoknál sípolt a mellkasom... (olvastam, hogy légzési- és szív-összefüggései vannak)
    Az orvosom még nem látta...
    Honnan lehet tudni, hogy hány fokos??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (152)
    2007-03-01  16:20
  25. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 1. 16:20152.
    (valahogy hozzám került és nem a közösbe, ezért megosztom mindenkivel, hisz itt mindenki "rászoruló"

    Szia Anikó! Hello Mindenkinek!

    Na, szóval: már ma 6. alkalommal voltam a Ceragem-ágyon egy hét leforgása alatt. (Ebből 5 volt ingyenes). Most nagyon happy vagyok, de a múlt napokban - főleg tegnap - úgy éreztem, hogy átment rajtam az úthenger . Főleg tegnap volt ez az érzésem, lehet, hogy ez a nap volt nálam fordulópont. Azt tudni kell, hogy az ilyen természetes gyógymódoknál először fokozódik az alapbetegség, sőt még előjöhet más "mellékhatás" is, ami eddig rejtve volt, de már a felszín alatt munkálkodott. Ahhoz, hogy rendbehozza a gerincet - az évek alatt "megszerzett betegséget" idő és kitartás kell. Mivel látom, hogy idős emberek is mennyire jól érzik már magukat - van pl. egy 84 éves bácsi, aki ki nem hagyna egy napot sem - teljes bizalommal vagyok, hogy meg fogok gyógyulni. Vannak, akik elmondták, hogy elmúlt a gerincsérvük, nem kellett megműteni. Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy éjjel nem ébredek már fel arra, hogy merev zsibbadt mindkét karom. Azelőtt minden megfordulásnál is felébredtem, most végigalszom már néhány napja az éjszakát. Egyre több ember van már reggel, úgyhogy én is már 7-kor indulok és csak a 2. csoportba jut hely így is. Minden nap 280 embert kezelnek meg, sokan már 20-nál többször voltak és nyilván azért jönnek, mert érzik a gyógyulásukat. Én tényleg csak ajánlani tudom, akinek van rá lehetősége a környezetében, mindenképpen fogjon bele, szervezze úgy az életét, hogy kipróbálhassa. A "kipróbálhassa" nagyon nem jó szó, mert ezt nem kipróbálni kell, hanem használni, lehetőleg minél gyakrabban. Anikó, Neked is nagyon jó lenne - biztos vagyok benne. Majd írok az elkövetkező tapasztalataimról is, de kérdezhettek is, ha valami felmerül. Itt annyi mindent hallottam már, hogy egészen ki leszek "okosítva". Pusz Mindenkinek: gamelady
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (151)
    2007-03-01  11:55

Címlap

top