Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyaki csigolyasérv?

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2006. november 13. 20:16

Sziasztok  Mi a véleményetek a nyaki csigolyasérvről?

Hernialisatio, pontosabban nyaki porckorongsérv, V-VI.csigolya, Sulyos? műtét? persze orvos dönti el, de ti mit mondtok erről? köszi az infókat

  1. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. március 1. 11:55151.
    Szia,
    mi újság? Na hogy megy? Milyen tapasztalatod van már?
    stb.. minden érdekel ezzel kapcsolatban
    előzmény:
    gamelady (149)
    2007-02-23  19:24
  2. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 24. 09:15150.
    Ja már értem. Így világos, hogy pénzt kér érte.
    Csak a koreaiakat nem értem, hogy ebben neki mi az üzlet...
    De nem is baj, az Isten tartsa meg a jó szokásukat

    Töröm a fejem, hogy oldjam meg én is. Még majd ha ráérek, jobban utánaolvasok, de azt tudom, hogy a munkahelyem környékén is van, meg szombaton is el tudnék menni, amikor itthon vagyok.

    Még egy hét és ráérek ezekre

    Ja, a linket, amit beillesztettem korábban, az hasznos, egy fórum, olvasd el, ha még nem láttad.
    előzmény:
    gamelady (149)
    2007-02-23  19:24
  3. 2007. február 23. 19:24149.

    Köszönöm!!!

    Ahol én voltam tegnap, ott már a saját tulajdona a természetgyógyásznoknak az az ágy, és ezer forintba kerül az egyszeri használata.

    Viszont ma megtudtam, hogy a városban is jelen van 20 ággyal ez a Ceragem cég és ott tényleg ingyenes. Korán reggeltől van estig és ahány 20 ember belefér, annyit kezelnek le naponta. Nagyon-nagy az érdeklődés rá. Egy ismerősöm ma hozta ezt a hírt, nem tudta, hogy már én voltam fizetősön. Ők már 5x voltak a héten és a férjével együtt nagyon jól érzik magukat, pedig a bácsi már nagyon sokat szenvedett az utóbbi egy évben a fájdalmaktól (lába fájt gerinctől).  Hogy meddig lesznek itt és meddig ingyenes erre azt válaszolták, amíg van rá igény. Ez tényleg hihetetlen, de ezt mondják. Marketing szóba sem jött (eddig), egyedül az ágy hatásmechanizmusát ismertetik.

    Pesten is vannak több helyen is, irdd be a google-ba hogy CERAGEM Master és ott keresgess, hátha találsz valamit ezzel kapcsolatba. A honlapjuk: www.ceragem.hu ott is vannak infók a cégről is.

    Holnap reggel megyek én is az ingyenesre!!!!!!! Hurrá!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (147)
    2007-02-23  18:53
  4. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 23. 18:54148.
    Mi kerül 2000 Ft-ba?
    Arról a ceragem-es ágyról beszéltek ti is, vagy nem?
    előzmény:
    Ókina54 (145)
    2007-02-23  11:15
  5. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 23. 18:53147.
    Jajj de örülök, hogy jó a tapasztalatod...
    Ingyen van valóban?
    De hogy hogy teletelepítik az országot és ingyen lehet menni, amennyit csak akarsz? Nem értem...
    Persze elfogadom és örülök neki.
    Meg kéne próbálni nekem is beiktatni valahogy, de csak akkor megy, ha el tudok jönni a mh-ről kettő órával korábban legalább...
    Hááááát mit fog ehhez szólni a főnököm?
    előzmény:
    gamelady (144)
    2007-02-22  23:07
  6. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 23. 18:50146.
    Igen valóban döbbenet.
    De azért van ebben jó is, hogy kimutatták.....
    Legalább van mire odafigyelni. Nem?
    Hogy te legyél a kivétel...
    Úgyhogy legalább annyira oda kell figyelni magadra is, mint a betegeidre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (141)
    2007-02-22  21:24
  7. 2007. február 23. 11:15145.
    Megmondom természetesen.

    17. ker. Rákoskeresztúr Cinkotai út. 6.  / a PANNON szaküzlet mellett közvetlenül. / 06 20 443 00 64 tel. sz. lehet bejelentkezni, és 9- 20 óráiga van nyitva. 2000 Ft egy óra kezelés. Szombaton 9-14 ig. Segítettem?

    Az Arany 10 kicsit messzebb van tőlünk azért, de ez engem nem zavar.
    előzmény:
    i.nora (143)
    2007-02-22  22:51
  8. 2007. február 22. 23:07144.

    Sziasztok! 

    Tegnap ígértem, hogy beszámolok a Ceragem kezelésről. Nos, nagyon érdekes volt, olyan kb. tyúktojásnyi világító golyók voltak alattam és azok emelkedtek hullámzásszerűen. Ezáltal hol a deréki szakaszt emelte ki lassan, hol a háti szakaszt. Nem kellemetlen, de elég érdekes érzés volt az elején. Ezt a nagyobb hullámzást nem sokszor csinálta és szünetek beiktatásával. Amikor nem "emelgetett" akkor is dolgozott. Nem aludtam el, mert közben nagyon kellemes beszélgetést folytattunk az amúgy természetgyógyász végzettségű hölgygyel. Az egész idő alatt kellemes melegérzés járt át. 40 percnél többet voltam, szerintem volt az 55 is. Előtte és utána is ajánlatos 1-1 pohár vizet meginni.

    Nagyon könnyűnek éreztem magam a kezelés után, de mikor hazaértem lepihentem egy órácskát aludni. Összességében jónak tűnik, kedden megint megyek.

    Mindenkinek gyógyulást kívánok szeretettel: gamelady

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. február 22. 22:51143.

    Megtudod mondani, hol van az a Jadeköves masszáságy? Hogyan lehet odamenni és mennyibe kerül?

    Mert ha az Arany 10-be is mész gondolom nincs messze tőle.

    előzmény:
    Ókina54 (137)
    2007-02-21  12:29
  10. 2007. február 22. 22:39142.

    Ez tényleg megdöbbentő...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (141)
    2007-02-22  21:24
  11. 2007. február 22. 21:24141.
    De nehéz. Mert hogy többnyire észre sem veszi a figyelmeztető jeleket, vagy ha igen, nem tulajdonit neki jelentőséget. Ezért van hogy az orvosnők átlagéletkora 55 év. Én is most olvastam a legujabb felmérésről, és mondhatom nem dobott fel. Disszimulációnak hivják. Az ellenkezője , mármint hogy mindenütt rémeket lát az ember ritka, és inkább medikus korban fordul elő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (140)
    2007-02-22  07:48
  12. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 22. 07:48140.
    köszönöm válaszod.
    csecsemő körömban volt csípőbajom, hordani kellett pár hónapig "frejkát". anyu szerint ezt akkor úgy hívták.
    nem vagyok láncdohányos, az egész csládra nem ez a jellemző, sőt az érszűkület sem jellemző. (szíves vérnyomásos családom van-kivéve én ezzel itt)
    de már nem kell sokáig töprengeni, jövő héten kiderül. majd akkor is megírom,ha segítséget kérek, jó? bár egész jól le lehet fordítani az internet segítségével a latin szövegeket de egy orvos, az mégiscsak orvos

    Nem nehéz egy orvosnak, ha maga is beteg? úgyértem nem anlizálja folyton magát, hogy ez miért lehet, az miért van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (139)
    2007-02-21  20:39
  13. 2007. február 21. 20:39139.

    Sajnos a leirtakból nem derül ki mi a bajod. Az ember csipője több mindentől fájhat. Lehet enyhe csipőficam, amit nem tudnak enyhe esetben csecsemőkorban felfedezni, csak későb, 30 felett, általában szülések mután kezdb panaszt okozni, amikor elkezdődik másodlagosan egy kopás. De a csipő nem szokott zsibbadni. Ez inkább  a panaszaid gerinc eredetére utal, a 2. vagy 3-s ágyéki porckorong betegsége, vagy az itteni csigolyák meszesedése  okoz csipőtáji fájdalmat.  Ha alacsony sámlin ülsz, akkor az ágyéki gerincben olyan enyhe előrehajlás jön létre, mint pl egy fogmosásnél, ezt általában legkevésbé szeretik a kopásnak indult gerincek. De hogy egyszerübb legyen az élet, járáskor jelentkező csipő és lágyéktáji fájdalmat a gerinccsatorna    veleszületett, vagy később, porckorongsérv által kialakitott szükülete is okozhat. És hogy még egyszerübb legyen, sajnos a kismedencei főverőér meszesedése, szükület is csinálhat ilyen fájdalmat járáskor.  Én leginkább a derekadra tippelek, igy látatlanban, hacsak nem vagy láncdohányos, és a családban nincs több felmenődnek érszükülete.

    Ez a jáde vagy milyen masszázs nagyon jónak hangzik, bár azt hiszem a relaxacio  a hő és a mágnes  hatás, esetleg a fogyás és a mikromasszás a lényege.  Tudom, hogy az egészség drága, de mit tudtok, mibe kerül,??  Most ástam a kertben, és pillanatnyilag rezeg minden in a lábamban, és mellesleg kiujult a lumbagom    , és mégsem tudom meginjekciózni magam!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (129)
    2007-02-19  17:52
  14. 2007. február 21. 15:53138.

    Szia Anikó!

    Igen ez az amire gondolsz - a Jade féldrágaköves masszázs. Most már annyira kíváncsi vagyok, alig várom a holnapi 1. kezelést. Nem régen van a városunkban és még eddig akitől hallottam, mindenki dícsérte. Egy ismerősömnek nem kellett megműteni a csigolyasérvét, mert 8 kezelés után egyszerűen megszűnt a fájdalma. Nekem is ezért szóltak, mert elég sokat szenvedek a (főleg) nyaki és háti gerincfájdalmak miatt. Meg aztán valóban, az ember már a kor előrehaladtával egyre inkább kötötté válik - én is reggelenként alig bírok levánszorogni a felső szintről - be kell hogy mozgassam a tagjaimat.

     

    előzmény:
    Ókina54 (137)
    2007-02-21  12:29
  15. 2007. február 21. 12:29137.

    Szia gamelady!
    Ez a Jadeköves masszázságy lenne? Amire te gondolsz? Mellettünk, ahol élek, most nyílt egy.  x voltam, nagyon pazar érzést nyúj, és nyújtja a gerincet is, szó szerint. 1.re talán kicsit kellemetlennek mondható, de ez egyénenként változik, az ágyon ahogyan fekszünk hanyatt, és a a gép emelget, masszíroz, és stimulál is egyben. Tulajdonképpen a szokatlanság és kis kellemetlenség keveréke, de nem kibírhatatlan. És jót tett.

    Rengeteg csodajó dolog van már ami kényelmünket egészségünket hivatott szolgálni. Mindenkinek, kivétel nélkül egyénileg kell kitapasztalnia sajátját.

    Most voltam 3. szor egy jó erős kezű masszőrnél, aki kiingázza a megfelelő helyeket, kezelést, annak számát, és még sok minden mást is.

    Ugye a baj az idő elmúltával, a kevesebb és főleg a célirányosabb izomcsoportok megmozgatásával, letapadások izmainkban, inainkban, megmerevedünk. Na ezeket a letapadásos görcsöket oldja egy-egy massz. És ne mondja senki, ha ez istenigazából van csinálva, hogy nem fáj. Én azt gondolom, ha nem fáj, nem annyira hatásos.

    Ti mit gondoltok erről. Ja. És márc. 4-5 .én ChiKung tanfolyam van az Arany10 udvarban. Sz V 10-18 óráig.
    Az is angyon szuper dolog.

     

    előzmény:
    gamelady (132)
    2007-02-20  23:35
  16. 2007. február 21. 12:12136.

    Szia Anikó és többiek!

    Köszi az infokat, holnapra elő vagyok jegyezve egy ilyen 40 perces "ágyon fekvésre" . Mindenképpen megírom majd a tapasztalataim - bár az első néhány kezelésnél még inkább felerősöd(het)nek a dolgok - tehát türelmesen kell várni a javulást. Mivel más módon nem nagyon vagyok képes tornázni (idegsebész tiltja) - ezért gondolom ez a tornával felérő valami biztosan jó hatással lesz.  

    Holnap jövök megint.

    Üdv.: gamelady

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (134)
    2007-02-21  08:22
  17. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 21. 09:35135.
    megosztom veletek is, amit találtam, egyébként ez az a link:
    http://www.hazipatika.com/forums/messages/Fogyas_Cera gem_masszazsagyon_INGYEN?ftid=1046


    TÉRITÉS MENTES GERINCMASSZÁZS
    Ceragem Hungáry Budapest Váci út 168. Rénó-udvar a cipőbolt mellett.
    Nyitva: H-P 08-18, Szo 08-14
    Új terem: Székesfehérvár, Széchenyi út 1. Ny: 08,40-18

    Ez egy fény és hőterápiás gerincmasszász, 40 percesek a kezelések és 3 órai tornának felelnek meg.

    Kellékek: Fehér lepedő magad alá az ágyra, ha takarozni is sajáttal akarsz akkor két lepedő. Fehér póló és vékony pamut nadrág, amibe ott át lehet öltözni. Fehér pamut zokni. Lehetőleg ne legyen rajtad semmi müszálas holmi.

    Mire jó? Fogyaszt, méregtelenit, javitja a testtartást, kezeli az érrendszeri, izületi, nőgyógyászati, prosztata panaszokat. Jó depresszióra és egyéb pszihiátriai megbetegedésekre is.

    Kiknek? Bárkinek korra és nemre való tekintet nélkül, gyerek is 5 éves kortól, ha tud 40 percig nyugodtan feküdni.

    Kiknek nem? Állapotos kismamáknak. Szülés után lehet meni. Frissen mütött embernek, mütét után 3 hónappal már lehet. Akinek komolyabb egészségügyi problémája van, az konzultáljon kezelőorvosával előtte. Pészmékerrel rendelkezőknek szintén nem javasolt, de van olyan, aki jár.

    Tapasztalatok: Én már 45 alkalomal voltam, 6 kg-ot fogytam, a kedélyem és a közérzetem kiváló és tele vagyok energiával. Az egykor magas 160-as vérnyomásom beállt 120/80 körül és alatt van állandóan, bármikor mérem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (134)
    2007-02-21  08:22
  18. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 21. 08:22134.
    Szia Gamelady!
    Én hallottam.
    Az unokatestvérem mondja mindig, hogy biztos van BP-en is valahol, mert ő Nyíregyházán tud ilyet, és aki elmegy, azzal csodát tesz. Részleteiben nem ismeri, hogy pl konkrétan gerincsérvre milyen. Ez egy masszírozó ágy, meg energia, meg kristályos izé, meg minden ilyen természetfeletti dolog ami a kezelést csinálja. De nem úgy masszíroz, hogy dögönyöz, hanem valahogy finoman. Mert én mondtam, hogy nekem akkorl lett rosszabb, amikor erősen megmasszírozták a nyakam!
    De ez állítólag egy jó dolog!

    Más valaki tud valamit erről??
    előzmény:
    gamelady (132)
    2007-02-20  23:35
  19. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 21. 08:17133.
    Kedves Meditáció, köszönöm válaszod!
    Persze, tudom, nem a fájdalom a legszörnyűbb az életben. Erre sajnos rájöttem, mivel nem vagyok az élet kegyeltje
    Csak amikor semmi sincs rendben, csak alig valami, tulajdonképp az tartja az emberben az embert és még az egészség is odalesz... De persze ettől az élet nem áll meg... (reméljük)
    Egyébként jövőhét kedden lesz a vizsgálat, aztán az internet segítségével, meg a Ti segítségével megállapítjuk, hogy mi a baj.

    Szeretnék én is 60 éves lenni, sőt 70 is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167488 (131)
    2007-02-20  22:47
  20. 2007. február 20. 23:35132.

    Sziasztok!

    Hallott már valaki a Ceragem Master terápiáról? Nekem ma ajánlotta egy ismerősöm. Rákerestem a neten a www.ceragem.hu lapon, de ha valakinek van már tapasztalata ezzel kapcsolatban, szívesen venném, ha beírná. Ez a módszer valami féldrágakövekkel kapcsolatos és ellazítja a gerincoszlopot miközben masszíroz. Állítólag sok minden más pozitív hatása  mellett a gerincfájdalmakra is nagyon jó.

    Üdv. mindenkinek! Gamelady

    előzmény:
    gamelady (130)
    2007-02-19  19:40
  21. Torolt_felhasznalo_167488
    Torolt_felhasznalo_167488
    2007. február 20. 22:47131.

    Szia! A betegség, ha úgy tetszik bármilyen nyavalya nem elsősorban kor kérdése.

    19 éves koromban mondta a reumatológus, olyan a gerince kedvesem, mint egy 60 évesnek. Most vagyok 60, most milyennek látná? Fáj, hát fáj, vannak ennél sokkal rosszabb dolgok is. Ha az ember egy kicsit bemozgatja akkor enyhűl a fájdalom. Nálam legalábbis.

    Csipő fájhat a L V-VI - S-I csigolya közötti elfajulástól, vagy ne adj isten gerincsérvtől. Kopástól, izomhuzódástól.

    Ne keseredj el. Vizsgálat után többet tudsz majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (129)
    2007-02-19  17:52
  22. 2007. február 19. 19:40130.

    Kedves Cilike! 

    Azt hiszem, többek nevében mondhatom, örülök, hogy itt vagy, és felajánlottad a segítséged. Részemről fogok is élni vele hamarosan, csak még kivárok egy információt.

    Üdvözlettel: gamelady

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (126)
    2007-02-18  21:05
  23. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 19. 17:52129.
    de jó, köszi!
    én szeretném kérdezni, hogy a csípőnek milyen betegségei vannak?
    mert nekem most derítik ki, hogy a derekamnak van-e baja, vagy a csípőmnek, vagy a egyik hat ide vagy a másik oda. vagy mi van.
    de mint ahogy a gerincsérvről nem hallottam decemberig, ezt a csípő dolgot sem ismerem...
    az van, hogy január óta nem tudok kicsi keskeny széken ülni, ahol lelóg a fenekem, combom, mert mindjárt zsibbad a lábam vagy a csípőm. de sajnos hosszú távon nem bírok gyalogolni sem, pénteken kedvet kaptam sétálni a szép időben, hát alig vártam, hogy hazaérjek, mert a két lábam tőből ki akart szakadni, soha nem jelentett gondot a gyalogolás!!!
    Mi lehet ez? az orvos egyelőre nem mond semmit, jövőhéten megyek MR-re, de ő sajnos egy hónapig most nem lesz, úgyhogy várhatok az okosságra. mi lesz velem addig??? annyira fáj minden, a fekvés se mindegy hogy hogy, meg az ülés sem jó, ááá nem jó ez sehogysem....én még olyan fiatal vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974722 (126)
    2007-02-18  21:05
  24. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2007. február 19. 17:46128.
    Persze persze!! tudom... én is szeretek kérdezősködni, mert ismeretlen betegséggel állok szemben és tudni szeretném, hogy mi van. A legjobb egy várakozás az orvosnál! na ottan hasznos beszélgetések vannak.Ja meg a múltkor olyan "vicces" volt, ültem az idegsebészeten és vad várakozás volt! (nekem délután fél5 re volt időpontom, de 3/4 9-kor be is mentem!) egy idő után megfájult a hátam, derekam, felálltam és kinomban sétáltam felalá a váróban, de aztán kisvártatva rajtam kivül már majdnem mindenki sétálgatott!! mondom, na ezeknek is gerincsérvük van persze nem vicces, de az volt, hogy kóvályogtunk fel s alá a váróban...
    ilyen helyekre lehetne odatenni néhány fekhelyet, mert mi van azzal aki nem bír se ülni se állni, mint pl én!!!
    (nekem nyaki gerincsérvem, van két és fél hónapja derült ki, viszont egy hónapja valami nagy baj van a derekammal is és a csípőmmel is, úgyhogy mehetek megint MR-re
    előzmény:
    ovics (127)
    2007-02-18  22:12
  25. 2007. február 18. 22:12127.

    Köszi.beírtam a spondylosist ....................találtam is dolgokat,de az nem ugyanaz,mint amikor olyan valaki mondja el,aki hasonló cipőben jár 

    A Honvéd Kórház reumatológiájára járok,legközelebb március 1-én megyek.

    Szóval,ezt életem végéig húrcolhatom ezek szerint........... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (125)
    2007-02-18  20:34

Címlap

top