Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maple syrup,beavertai l

Bogie
Létrehozva: 2006. október 12. 19:56

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

 

 

  1. 2006. november 11. 18:53501.
    Szia Bogie!!! A multkor a TV lattam....... a PBS-en egy jo programot. A vonal elindul Torontobol egy hetig megy..... es persze Vancouverba kot ki.......van rajta halokocsi, etkezo kocsi, sot furdo kocsi is.....szoval teljes kenyelem!!!! Az utasoknak az a dolguk csupan, hogy gyonyorkodjenek a taj szepsegeben valamint egyenek es igyanak!!!!! Errol a vonatrol mar en hallottam, de ugy tudtam, hogy beszuntettek de ugy latszik, hogy megint van , mert a film 2005 -ben keszult. BC nagyon szep....gondoltam rad!!!!! Lehet majd elojohetunk egy olyan variacioval, hogy aszongya: te orokbefogadsz engem mondjuk mint reg elveszett unokatestvert en meg teged!!!! Igy aztan neked is lesz "rokonod" Floridaban nekem meg BC-ben!!!!
    előzmény:
    Bogie (496)
    2006-11-11  17:51
  2. 2006. november 11. 18:26500.
    Na Donnanak megint lesz min nevetni, leiw.....termeszetesen ugy ertettem a kerdest, hogy jartal e MAR erre....nem azt, hogy jartal MA erre   Latszik, hogy senki nem hozott kavet Meg nem latok a reggeli kodben...
    előzmény:
    Bogie (496)
    2006-11-11  17:51
  3. 2006. november 11. 17:59499.
    Bozsikeeeeem......hat en is ezen filoztam eppen.......az a fuggoagy rettentoen jol nez ki  a tengerparton   Lehet ketten is elfernenk benne nem ? ))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (495)
    2006-11-11  11:31
  4. 2006. november 11. 17:57498.
    Kirandulas ))))) hat mingya nyakon csaplak, nem hogy leharapom a fejedet te ))))))) Hozzad csak a Floridai kepeket nyugodtan.......nem errol van szo, tudod nagyon jol UFF beszeltem    
    előzmény:
    kirandulas (492)
    2006-11-11  11:10
  5. 2006. november 11. 17:56497.
    Brampton ))))) haaaaaaat halaliak lehetettek, ahogy shortban kiugraltok a kocsibol )))) Jaaaaaaj de jot nevetteeeeeeeeem )Nahat neked meg rokonsag is van ott.......ez nem igazsaaaaag )))))))) Ez a Key West dolog elgondolkodtatott , hogy onnan aztan mar sehova nem lehet tovabbmenni szaraz labon.....persze Kuba csak egy kopesre van ( hosszu kopes ) de oda is a vizen korosztul koll menni. Szilveszter a tengerparton, meg short.......ihhhhhhhhh igaz itt nincs fagyas, de jelen pillanatban nehezen tudom elkepzelni Na mikor ersz mar ra jonni hozzam pakolaszni ? )))))))))
    előzmény:
    brampton (486)
    2006-11-11  08:19
  6. 2006. november 11. 17:51496.
    leiw)) koszi a beszamolot neked is, igazan jokedvre derit Florida szepsegenek, a kellemes idojarasnak es szep kornyezetnek bemutatasa. Azert New Jerseybol picit konnyebb leautokazni Eppen itt filoztam, hogy nekunk kb egy het lenne innen elautozni Floridaba vagy meg tobb is. Jartal ma errefele is ......vagyis Kanadaban ? Erdemes egy szep kirandulast tervezni mondjuk pl San Francisco, Seattle, Vancouver utvonalra Csodas erre is...itt van a vilag legnagyobb egybefuggo esoerdeje.......amirol senki se tud  Csodas a West Coast.......gyertek erre is ))))))) udv, Bogie ))))
    előzmény:
    leiw (483)
    2006-11-11  07:28
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 11. 11:31495.

    Te Kirándulás....

    ilyen függőágyat én is szeretnék....finom lehet benne nyugodni....

    köszi a képeket, gyönyörüek, a kismajom meg pláne....

    előzmény:
    kirandulas (478)
    2006-11-10  15:37
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 11. 11:23494.
    ,,,         
    előzmény:
    kirandulas (487)
    2006-11-11  10:39
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 11. 11:20493.

    Szia Gyöngyvirágom....

    én elhiszem neked, soha nem kételkedtem leiratodban.  naygyon gyönyörüséges képeket raktál fel, és élmény volt a beszámoló. Ügyi vagy nagyon. Kivánok neked szép napot, szeretettel

    előzmény:
    kirandulas (492)
    2006-11-11  11:10
  10. 2006. november 11. 11:10492.
    Szep napot Neked is! Ilona eszakabbra lakik, vagy 40km-el. Ez nem sok de ugy latszik eso ugyben rengeteg. A kepeken sehol nincs eso, ha nekem  nem hisznek legalabb a kepeknek hinnenek az emberek....
    előzmény:
    Bölcssali (489)
    2006-11-11  10:55
  11. 2006. november 11. 11:02491.

    Fort Lauderdale nekem is a kedvenc varosom! A ferjem tavaly volt melyvizi halaszaton, O is nagyon elvezte.

    Akor Te a nappali hajokazason voltal, legkozelebb ha mesz probald ki az estit is, meglatod mekkora elmeny lesz! Nekem a hid kimondottan tetszik, egyszer sem jutott eszmbe hogy nincs hova menekulni, igaz en uszni sem tudok, szoval nekem teljesen mindegy lenne . A ferjem fel a repulestol, minden felszallasnal (foleg az elsonel) szegenyem belesapadt. Mondtam is neki nyugi mert ha baj van, olyan mindegy nekunk mert nincs menekves. En ezt nyugtatasnak szantam, mint kiderult megjobban megilyedt  

    előzmény:
    brampton (486)
    2006-11-11  08:19
  12. 2006. november 11. 10:55490.

    Van egy ismerosom O buvar es azt mondta buvarkodni a Bahamas-on erdemes! A ferjem is szeretne kiprobalni de mivel Eddy nincs kiherelve nem engednek be minket a szigetre es nincs szivunk eszakara magara hagyni a kolykot.

    Tavaly mink is kocsival voltunk es Daytona Beach-en toltottunk 3 napot. A varos nem nagy eresztes, de a tengerpart hihetetlenul jo! Ha kocsival mentek aljatok meg itt nem fogjatok megbanni. Este a parton lehet delfineket nezni, amit delebre sehol nem lattam.

    előzmény:
    leiw (483)
    2006-11-11  07:28
  13. 2006. november 11. 10:55489.

    Szép napot, szia Kirándulás! Még nem volt időm visszaolvasni csak azt látom, hogy hazaértél és hogy fel vagy dobva!

    Érdekes ez az eső-dolog, azt mondják pl hogy Londonban mindig esik az eső, én eddig 12 napot töltöttem ott és csak kétszer esett, össz vagy 10 percig!

    előzmény:
    kirandulas (488)
    2006-11-11  10:47
  14. 2006. november 11. 10:47488.

    Szia! En voltam a varosodban is, akor epp sutott a nap  A tavaly tobbszor esett meg ott voltam, de akor sem volt gond mert miutan esett felorara ra minden szaraz volt. Most egyszer sem fogtam ki esot Fort Lauderdaleben es lehet hogy csak szerencsenk volt hogy mindig mashol voltunk amikor epp eset?!

    előzmény:
    msilona50 (482)
    2006-11-11  03:37
  15. 2006. november 11. 10:39487.
    Ha elkuldod priviben az email cimedet akor szivesen kuldok meg kepeket. Nem akarok ide tobb kepet felrakni, mert nem szeretnem ha Bogie leharapna a fullem ! 
    előzmény:
    kysslina (481)
    2006-11-11  01:58
  16. 2006. november 11. 08:19486.

    kirandulas klassz volt a beszamolod a Jungle Queenen en is voltam egy krokodil vadasz tartott bemutatot  de a legszebb az ut volt [a vizen] elmondtak minden hazrol ki a tulaj  sosem felejtem el az egyiknel mondtak elcsusztathatos teteje van ugyhogy a csillagos eg alatt alhatnak

    Key westen is voltam de nekem egy olyan lokott gondolatom volt ahogy a hidon mentunk  hogy ha baj lenne innen meg menekulni se nagyon lehet  az egyik legszebb elmenyem volt nekem is  karacsonykor 24-en este indultunk 25-ora vezetes [a fiam es a ferjem a menyemmel meg hatul szunyaltunk  a sogornom lakik FT Lauderben azokhoz mentunk

    a szilvesztert a tengerparton rovid gatyoban unnepeltuk es milyen az elet  flangalunk a parton a strand mellett amikor a tomegbol hallom a nevunket es hogy mit kerestek itt? a battyam volt a csaladjaval   mentek egy hajoutra onnan  de 3 napig ok is ott voltak  isteni volt itt hoviharban indultunk oda meg a szaunaba erkeztunk[mi lanyok felkeszultunk alul sort ra treningruha es a dzseki szoval mi tudtunk vetkozni menet kozben de a fiuknak meg kellett alni egy benzinkutnal es atoltozni 

     amikor jottunk haza jan2-an  mar egesz kozel voltunk a canadai hatarhoz  amikor a fiam bement egy benzinkutra atoltozni azok neztek mint a moziba  minusz akarhany mindenki beoltozve ez meg kiugrik a kocsibol sortban gondoltak hogy nem normalis   azt hiszem rovidesen elmegyunk megint csalad latogatasra  el tudnek elni ott minden tovabbi nelkul a ferjem kiment barakudat fogni  hajoval azota is emlegeti

    előzmény:
    kirandulas (478)
    2006-11-10  15:37
  17. 2006. november 11. 07:35485.
    Ez is..
    előzmény:
    leiw (484)
    2006-11-11  07:32
  18. 2006. november 11. 07:32484.
    Meg nehany...
    előzmény:
    leiw (483)
    2006-11-11  07:28
  19. 2006. november 11. 07:28483.
    Orommel olvastam a beszamolodat, jo volt ujra ottlenni kepzeletben veled. Mi majusban voltunk, marha meleg volt, melegebb mint nyaron/ tobbszor jartunk arrafele/ de az arak is olcsobbak voltak, ezt a hotelt nyaron nem tudtuk volna megfizetni es amikor ott jartunk alig volt dragabb mint a tietek, ilyen alom uszomedencet meg nem is lattam mint az oveket,kinnt volt a tengerpart kozeleben, de legkozelebb en is a kozpontban akarok majd megszallni, ugy mint ti...Egyebkent a turakert is kevesebbet szamoltak majusban es a tenger sem hullamzott annyira, legalabbis hanyas nelkul usztam meg en  hajokirandulast/ buvaros-legzopipas/ ami nalam szinte csodanak szamit. A Hemmingway hazrol csak kivul csinaltunk mi is kepeket, illetve csak az utcat, egyebkent mindenki maskeppen kepzeli a kinezetet, nekem is komornak tunt....En fotoban foleg a novenytani reszet fotoztam, azokert vagyok oda. Hat akkor majd a havas telen lesz mirol almodoznod...emlekezned. Egyebkent en nagyon szeretem Floridat, ott mindent megkapok ami kedves a szivemnek raadasul autoval mehetek le/ New jersey-ben elek/ cipelve a sok nyavajas cuccot amit csak kepzelek hogy kell majd noha a felet sem hasznaljuk....jopofa a kutyad....szoval en foleg novenyes fotokat mellekelnek a tiedhez...a beszamolo egyebkent nagyon erdekes volt..... 
    előzmény:
    kirandulas (478)
    2006-11-10  15:37
  20. 2006. november 11. 03:37482.
    Szia! En is olvastam am nagy erdeklodessel az erdekes beszamolodat!!!!! Orulok, hogy az ido jobb volt lent a szigeteken mint itt....itt esett az eso!!!! Orulok, hogy jol ereztetek magatokat....es mostmar lehet tervezni a kovetkezo utat!!!!
    előzmény:
    kirandulas (478)
    2006-11-10  15:37
  21. 2006. november 11. 01:58481.

    Én is ugyanezt mondom: De kár, hogy vége!-((((((( A naplementés képek csodaszépek, ha nem fogtátok ki a legszebbet, akkor el sem tudom képzelni, hogy milyen lehet az a legszebb...

    Blanka itt örömködött  delfinnek, de csak egyetlen delfines kép van-(((((( ha készítettetek még, akkor tennél fel a kedvemért még belőlük??

    Egy olyan függőágy, mint a párod sóhaja, olyat én is szeretnék, legalábbis világéletemben ki akartam próbálni, és látod te a legalkalmasabb helyet találtad annak, hogy megkapja, hiszen kell-e ennél szebb hely függőágyban lengedezni??-))))))))

    A hajókirándulás pedig tényleg nagyon olcsó volt, ha belegondolok, itt nem kapnék két vacsorát sem annyi pénzért, hát még olyan körítéssel!

    A többi... nem is részletezem, élmény volt veled tartani a beszámolón,  köszönjük szépen-)))))))

    előzmény:
    kirandulas (478)
    2006-11-10  15:37
  22. 2006. november 10. 17:24480.
    ....de kar , hogy vegeeeeee  Nem akarom befejezni a "nyaralast " Kirandulas.....koszonom ))))) teljesen "ott" voltam veletek ahogy olvastalak. Azt hiszem az igazi eletben is szivesen mennek veletek barhova is......jokedvu, kedves, aranyos emberkek vagytok, Edyrol nem is beszelve)))) Nagyszeruen irsz....jo volt "veletek" lenni Floridaban )))))))))
    előzmény:
    kirandulas (478)
    2006-11-10  15:37
  23. 2006. november 10. 16:59479.
    Szia Kirandulas, koszi, hogy megosztottad velem elmenyeiteket, olyan elethuen irtad le, hogy plane a kepek kisereteben szinte ott ereztem magam veletek!
    előzmény:
    kirandulas (478)
    2006-11-10  15:37
  24. 2006. november 10. 15:37478.

    Zaraskent feltettem meg ezeket a kepeket.

    Koszonom figyelmeteket!

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 10. 13:05477.
    Szervusztok széplányok....ne sirjatok, megvagyok,...csak behavazva...és még a hav sehol nincs......itt állok a felfordulás kellős közepette.....közeleg az idő....és egyetlen dobozom nincs, amibe kezdhetnék pakolni, de majd összekapom magam..... Nincs gond velem....vigyázzatok ti is magatokra, szeretettel kivánok szép napot, és kellemes hétvégét, pusszantás mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2006. november 10. 13:02476.

    A hajokirandulas egy orat tart a szigetig. Itt teritett asztalal varnak es "all you can eat buffe "-val . Vacsora utan revue var rad. Eloszor egy hasbeszelo volt aki nekem nagyon tetszett, hogyne tetszett volna mikor en voltam a show-ja fenypontja. A masodig szamanal egy "Floridai nyugdijas" volt a tarsa aki 108 eves es Gus-nak hivjak. Kiszurt maganak kerdezte honnan jottem. Mondom Canada, mondja nem hallja, megismetlem jo hangosan, mondja "hallom en csak sajnalak!" Kiderult hogy Canadabol veszi a gyogyszereit es Miami Cuba fovarosa, ezen kivul Okeechobee, angolra forditva "trailer park", stb. MOndta biztos az aki meletem ul az nem a ferjem hanem a baratom, mert tul boldog vagyok  . A vegen a 108 eves nyugdijas beszivta az orat es mivel nem tudta kiengedni, nekem kelett felmenni a szimpadra hogy a fulebe fujak ...

    Utana egy buvesz volt, aki szinten minket szurt ki (igazabol gondolom azert mert lattak hogy mink nem banjuk!!) es a vegen fuszoknyas lanyok roptak a tancot. A musor utan hajoval vissza vittek minket es higyetek el egy eletre emlekezni fogok erre az estere!

    Masnap jottunk haza, igy veget ert a beszamolom es csak remelni tudom hogy ugyan olyan szeretettel fogadtatok amilyenel en osztottam meg veletek elmenyeimet.

     

     

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  27. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 10. 13:02475.

    Ujjjjjjjjjjjjjjj Fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj de rossz vagyok.....

    Drága Csipikém, az én Jóistenkém áldjon meg Téged erőben, egészségben, boldogságban, békességben, szeretetetben családoddal és itt velünk együtt, élj soká.

    és ne haragudj,hogy nem jártam itt ekkor, bocsánat érte

    előzmény:
    csipogo (414)
    2006-11-07  00:21
  28. 2006. november 10. 12:49474.

    Lassan beszamolom vegere erkezem de mielot befejezem szeretnek meg megemliteni ket dolgot. MIndketto Fort Lauderdaleben tortent.

    Az egyik, hogy a hotel tulajdonosa mondta nekunk hogy van meg egy magyar holgy Californiabol a hotelba. En ennek nagyon megorultem hisz szeretek beszelgetni, mosolyogni, stb. Mindenkivel koszono viszonyba vagyok aki csak szoba all velem, meg azok a turistak akiket a telefon miat terrorizaltam meg ok is mikor meglattak minket szeles mosolyal mondtak hogy "HI". Szoval, ott ullunk kint a teraszon a tulajal, jon a magyar honfitars en meg boldogan fulig ero mosolyal rakoszonok ohgy "JO napot!"  Lanyok, ha szemmel olni lehetne engem mar reg eltemettek volna attol a szuros nezestol amit kaptam cserebe. Mosoly arcomra fagyott es nagyon hulyen ereztem magam. Par napra ra, ferjem talalkozott a novel es mondta neki hogy elnezest ker, nem akartunk mink semmi rosszat tole. A no tovabbra is fagyosan mondta a ferjemnek hogy o nem szereti a magyarokat!!! Mondta a ferjem, "ne torodjon semmivel mink sem szeretjuk Ot!"

    A masik amirol szeretnek szot ejteni az kedves ferjem. Neki nagy alma volt mindig hogy lengoagyon ket palma fa kozt lengedezen. A tavaly en hibambol nem vettunk itthon lengoagyat es lent meg valahogy elmaradt. Utana volt mit hallgasak, szoval ugy dontottem az iden meglepem egy lengoagyal. Kedvesem, kivitte a partra es abban lengedezett naphoszat (mar amikor idonk engedte). Kulomben mink voltunk am a legjobban felfegyverkezet turista a kornyeken. Volt gumimatracunk, sot a pumpat sem felejtettuk itthon (mint altalaban) es hammock is volt. Ferjemnek nagy sikere volt a parton mert a kocsikbol sokkan csodaltak  

    Utolso reszehez erkeztem az utibeszamolomnak. Az utolso este elmentunk egy hajokirandulasra a Jungle Queen-el. Szivbol ajanlom mindnekinek, mert mellesleg nem draga es nagyon jol fogod erezni magad rajta. Valami $32/fejenkent, ezert kapsz vacsorat es programot is. Este 7-kor indul a hajo es egy oran keresztul hajokazol a channel-ben mire egy szigetre ersz ahol vacsoraval varnak. A hajokazas alat bemutatjak a kornyeket, szorakoztatnak es mivel (ha jol emlekszem) 4 hidat vontak fel miatunk minden egyes alkalomal kelett koszoni a hidmesternek "Good evening Mr. Johnson!" felkialtasal, utana volt MRs. Johnson, meg mar nem is emlekszem a tobbire  

    Foly. kov.

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  29. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 10. 12:48473.

    Nahááááááááááááááááááááát, ez csodálatos élmény volt még nekem is.....Köszönjük az élménybeszámolót, a gyönyörüséges képekkel.....és Eddykével, aki alig láccik.....de azért nagyonkis tünemény apája mellett...hehehe

    Köszönöm a csodálatos regényt....

    előzmény:
    kirandulas (471)
    2006-11-10  12:25
  30. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 10. 12:46472.

    Szia Drága Donnám.....

    én is szétnyeritettem már magam, de még nem jöttem rá,hogy milyen ruhadarabra is gondolt Őnagysága?????  kiváncsian várom a válaszát.....    

    előzmény:
    donnaBe* (465)
    2006-11-09  22:49
  31. 2006. november 10. 12:25471.

    A Duval luktet, nem tudom szavakba ejtenni latni kell, erezni kell, az energia ott van a levegoben, egyszeruen nem akarod hogy vege legyen az estenek. Minden etterem, vagy kocsma tomve van emberekel es az utcara is marad epp eleg beloluk. MInk kerestunk egy olasz ettermet (nagyon szertjuk az olasz eteleket, meg sosem csalodtunk bennuk). Leultunk es rendeltunk koktelt aminek a neve "Sex on the beach". Maga a coctail nem volt nagy valami, igazan nem is vartam tole sokat de a neve miat kotelezo volt kiprobalni. A pincerno, aki maga is tul volt mar par coctail-en mondta hogy tavaszal a kolykok mind ezt rendelik Kint voltunk a teraszon igy figyelhettuk az utca porgeset, en cigiztem Eddy pedig szegeny a foldon fekudt (ez az jellenti hogy az elemei teljesen le vannak merulve!) Mondom a pincernonek hogy hozzon Eddynek vizet es friss paradicsomot meg fot repat. Majd elajult hisz nem is tudta hogy kutyal vagyunk. Elszaladt, nemsokara az olasz etterem tulajdonosa hozott mindent aki kinai volt!! Ez Key West Meg kelett neze maganak azt a kutyat aki vegetarianus kajat fog enni!

    Vacsora utan mar nagyon keso volt igy mentunk vissza a szallashoz, hisz mink nem szoktunk reggelig vigadni. Talaltunk egy oriasi szeket, ebben lefenykepeztem ferjem de mivel az ellemek mar lemerultek, igy nem igazan sikerult a kep, de felteszem mert nagyon erdekes. Ahoz hogy lassatok mekkora is az a szek, tudni kell hogy a ferjem 186 magas.

    Folyt. kov.

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  32. 2006. november 10. 02:17470.

    Hemingway haza. Spanyol stilusu, oriasi es talan a kertje a legszebb  Ha jol emlekszem valami 60 macsek eli itt eletet amik allitolag leszarmazotai annak a macseknak amit Hemingway kapott ajandekba egy kapitanytol es 6 ujja volt. Bar a macskat nem szabad olbe venni igy nem tudtam megvizsgalni tuzetesen de az illetekesek eskusznek ra hogy 6 ujjuk van!. Ebben a hazban elt az iro 1931 es 1940 kozott. Nem tudom hogy mit vartam ettol a haztol, de oszinten nem hatot meg annyira amennyire en azt vartam. Igy van az amikor az emberlanya tul sok elvarasal indul utnak.

    Innen az utam a Sloppy Joe -hoz vezetett ami eleg messze van a haztol, mar ha szamitasba veszuk hogy kedvenc irom szerette nagyon az italt. Ez vegkepp mas volt mint amire en szamitottam, hangos, modern, olyan igazi mai italozo Hatul meg ma is lehet szerencse jatekozni. Mint kiderult erre az ujj helyre 1935-ben koltozott a kocsma miutan a regi helyen felvittek a berletet. Higyetek el van mit setalni a haz es a kocsma kozott!!

    A Bahama Village. Nekem kicsit ilyeszto volt mert ugy elnek itt az emberek mint regen a gyarmatokon. Ajto ablak nyitva lehet latni mi tortenik, azt hiszem nem voltam eleg laza meg ehez az elmenyhez.

    Key West-i temeto. Erdekes, mulatsagos, bemutatja a sziget igazi arcat. Ma mar nem temetkeznek ide, de regen ide temettek a lakokat. Mivel legtobbjuknek csak a keresztnevet vagy eppen a "nick"-jet ismertek a fejfakon mulatsagos irasok olvashatoak. Olyan nevek olvashatoak mint : Shorty, Bunny, stb. Allitolag Hemingway azt mondta inkabb eszik majom kakit mint sem itt haljon meg! Talan a legmulatsagosabb fejfara azt irtak : "Ugye megmondtam hogy beteg vagyok!" Itt talalhato kulon hely a kiskedvenceknek (for the pets). Nagyon alat barat a sziget a mai napig mindenkinek van kutyaja, macskaja, meg olyan uzletet is lattam ahol elo csirkeket arultak 

    Innen utam a Mallory Square-re veztett ahonan Eszak-amerika legcsodalatosabb naplementejet figyelheti meg az a szerencses aki eppen kifogja. Nekem nem sikerult a legszebbet elkapnom, bar igy is nagyon tetszett. A Mallory  Square-en vannak a mutatvanyosok akik szorakoztatnak es a millio turista aki csak a naplementet jott ide megnezni. Itt mar nagyon szomjasak voltunk es kertem ferjem hozzon egy pohar sort nekem. Nemsokara sorel felfegyverkezve egyut csodaltuk a vizet. Ferjem az valtig mondta hogy takarjam el a soromet nehogy a rendorok (akik mindenhol voltak) megbuntesenek. De azok nem foglalkoztak velunk, nem erdekelte oket a pohar sor 

    A naplemente utan nagyon hamar sotet ereszkedik a varosra es mink megkezdtuk setankat a Duval Street-en. A varos itt luktet, mivel Halloween volt rengetegen voltak feloltozve kulombozo jelmezekbe minden uzlet ajtaja tarva-nyitva, Eddy sok uzletnel megallt hogy kicsit husoljon a kijovo hideg levegotol. Nagyon szines a varos rengteg turista van es a helybeliek is ilyenkor kezdenek elni. Nagyon lazak, talan ok jobban tudjak az elet titkat mint mink. Mink megvagyunk szokva azzal hogy hajtjuk a penzt es a "gazdagsag" erdekeben minden megteszunk. Nem a helybeliek, rajuk Petofi Sandor "ra erunk arra meg Peto Pal Ur" verse illik igazan, es ha belegondolok nekik van igazuk hisz az elet oly rovid es nincs "second chance".....Nem sietnek,  nincs idegeseg, ha valami nem sikerult, semmi gond majd legkozelebb jobb lesz elvel elnek.

    Folyt. kov.

    előzmény:
    kirandulas (469)
    2006-11-10  01:01
  33. 2006. november 10. 01:01469.

    Teszek fel par kepet Key Westrol, bar Hemingway haza nincs benne mert nem fert el a kameraban.

    1., a szobank kivulrol

    2., kakas az utcan

    3., a szallasunk az utca felol

    4., ezt kepet amiat a fa miatcsinaltam ami a hatterben latszik. Irto nagy es indai a foldig ernek. Nagyon erdekes.

    5., Tudom ez a kep mar volt egyszer, de ide ertunk amikor Hemingway hazat mentunk megkeresni (pont ellenkezo iranyban van) es Csipogo kert kepet Eddyrol. Ezen a kepen ha a ferjem kezeben koveted a porazt akor lathato (sejtheto) Eddy is) Inkabb csak a kislabai latszanak!  

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  34. 2006. november 10. 00:48468.

    En is szoktam shitben lenni, csak azt nem tudom eldontenni hogy a t az a Tisztelt helyet szolgal ?! 

    Koszonom lanyok a dicseretet akor folytatom is hamarosan, kozbne itthon gyorsan takaritottam is mert elszalad a lakas a sok kosztol 

    A kovetkezo amirol irni szeretnek az Key West.  De elote meg elmeselem az odavezeto utunk egy pikanteriajat. Kocsival megyunk a vegelathatatlan uton es mivel ehesek voltunk es meg idoben egy reggelihez mondtam a ferjemnek alljunk meg egy IHOP-nal mert en imadom az edeseget amit adnak. Aki nem ismeri az IHOP-ot anank leirom hogy egy nagyon olcso es proli etkezde. Ugye mondanom sem kell nem tudtuk merre talalunk egy IHOP-ot es nagynehezen ravettem parom hogy kerdeze meg valakitol. Tudni kell a ferjem sosem ,ismetlem sosem ker utbaigazitast(ez olyan ferfi buszkeseg, vagy hulyeseg nala). Szoval mivel eldontotte hogy a mai nap a kedvemre tesz mindenben az egyik lampanal lehuza az ablakot oda dudal a melletunk levo kocsinak es kerdi a ekszerekel teli notol hogy merre talaljuk ezt a reggelizot. A no mosolyogva mondja hogy fogalma sincsen. Mikor elindult a kocsisor akor lattom hogy a ferjem egy nagykategorias Cadillac tulajdonosat fagata .

    A tavaly mikor ott voltam valahogy feszelyezve voltam attol a lazasagtol ami ott van. A ferjem egyszeruen "slampi"-nak nevezi oket, szerintem ez az O szotaraban a slampos megfeleloje  . Meg kell adni nekik nem veszik komolyan az eletet, vagy munkat, vagy barmi mast. Borzaszto lazak, semmi nem hozza ki oket a sodrukbol. A tavaly meg en voltam zarkozotabb veluk szemben, az iden mar elvezni tudtam minden percet ottletemnek. Hogy csak ket peldaval szolgaljak a lazasagot illetoen : tyukok szaladgalnak az utcan teljesen szabadon!! A masik mikor lattam a ferfit hogy ulve vakol!! Azt hittem hogy hanyat vagom magam 

    De vissza terve utleirasomhoz, gyonyoru napsutesbe erkeztunk es forrosagba. Azt tudni kell hogy Key West levegoje nagyon tropusi szagu, teljesen mas mint barhol mashol Floridaba.

    Szoval a szallasunk a Truman St.-en volt, ez a US1 folytatasa bent az ovaros belvarosaban ket sarokra a Duval Street-ol ami ugye a fenypontyja a szigetnek. A Chelsey's House Pool And Garden-ben szalltunk meg ami valojaban ket haz amihez meg hozzaepitettek hogy minel tobb szoba legyen. Minden szoba az udvarol nyilik igy teljes "privacy"-t biztosit. A recepcion azt mondtak hogy a medence este 11-ig hasznalhato de ha csendbe vagyunk akor akarmeddig. Nem is rossz   Szoval megkaptuk a szobat ami $150-be kerult, ehez kepest nem volt nagyobb mint a konyham!! Eletemben meg ekora pici szobaba nem aludtam, de hiaba ez Key West es vagy kiperkalom a tobbszoroset a 150-nek vagy megelegszem azzal amit kapok a penzemert. Tudjatok, location, location, location!! Igy kozel voltunk mindenhez ami fontos, setalhatunk es a kocsit a parkoloba hagytuk a szallasnal. Es az ar mait mi voltunk a legfiatalabbak ami kesobb jol jott az eszakai furdozesnel hisz mindenki aludt!

    Eddyvel, terkepel,  kameraval meg termeszetesen fenykepezo gepel felszerelkezve elindultunk felderiteni a szigetet. Ferjem a tajekozo mester, ez azt jellenti hogy fogalma sincs arrol hogy hol van csak eppen nem valja be. Most is elindultunk megkeresni Hemingway hazat, mit ne mondjak pont elenkezo iranyba mentunk. meg az a szerencse hogy minden seta tavolsagon belul van igy egy kis extra kerulovel de vegul is odaertunk.

    Folyt.kov.

    előzmény:
    donnaBe* (465)
    2006-11-09  22:49
  35. 2006. november 9. 23:41467.

    Kirandulas ))) mindannyian itt ulunk  es varjuk a folytatast )))))) Csak zarojelben jegyzemmeg, hogy a ferjemnek reggel olvastam fel a hajos reszeket......naaaaagyon tetszik neki

    Donna ))) igy is meg ugy is    

    előzmény:
    kirandulas (460)
    2006-11-09  13:19
  36. 2006. november 9. 22:50466.
    Nekem is eppen az jutott eszembe, nem irok, mert nem akarom megszakitani az elbeszelest - nagy elvezettel olvastam, szinte oda kepzeltem magam! Kerunk meg..!
    előzmény:
    kysslina (463)
    2006-11-09  22:38
  37. 2006. november 9. 22:49465.
    Bogie, itten rohogok, hogy miben voltal!!!!????    T shirtben vagy T shitben?????? Valszeg elutotted, en neha szoktam lenni t shitben....mostanaban eleg gyakran.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2006. november 9. 22:45464.
    Saep napot, estet mindenkinek. Kirandulas.....csak amulok es bamulok, amit irtal a delfinekrol. En meg sosem voltam ilyen kozelsegben egy delfinnel, bar egyszeruen imadom oket....mindig mosolyognak. Ilyenkor mindig   Merle: Allati elmek konyve jut eszembe. Azt hallottam, hogy fantasztikusan intelligensek, de ez a   letapogatas amit irtal....elhiszem neked, hogy erezted. Aj jaj menni kene, menni kene....de iden nem is tudom.  Az anyagi helyzetunk nem eppen a legmegfelelobb az utazashoz....nem is tudom miert bujom az utazasi irodak oldalait .KIivulrol fujom a szamomra kedves utak arat .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2006. november 9. 22:38463.
    Abba ne hagyd a beszámolót!! Nem írok, mert nem akarom megtörni a folyamatot..írj, olvasom itt fel a családnak-)))) Ez az utóbbi a delfinekkel, és Eddyvel pedig egyenesen kedvenc, a kép is nagyon klassz!!!!!    
    előzmény:
    kirandulas (460)
    2006-11-09  13:19
  40. 2006. november 9. 16:00462.
    Egyebkent a delfineket  en is szeretem, mindig elbuvolnek, inteligenciajuk csodalatra melto.
    előzmény:
    WestHill (461)
    2006-11-09  15:54
  41. 2006. november 9. 15:54461.
    Szia Kirandulas, az elmenybeszamolo  remek es a kepek is,  Eddy egy igazi karakter. Varom a folytatast!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2006. november 9. 13:19460.

    Kirandulasunk egyik fenypontja a Grassy Key-en levo Delphin Research Center volt. Ez a sziget kicsivel eszakra van Marathon-ol. Ide hozzak azokat a delfineket akik depresziosak vagy egyszeruen belefaradtak a Theme Parc-okban levo elesbe. Nagyon jo helyuk van itt lathato rajtuk hogy boldogok. Ne kerdezetek honan tudom, egyeszuren megerzem rajtuk. Ezert nem jarok allatkertekbe se szivesen es foleg emberszabasu majmokat nem nezek mert szabalyosan erzem fajdalmukat.

    De vissza a delfinekhez. Irtozatos meleg volt es verofenyes napsutes, igy  Eddy-t meg air conditioning melet sem tudtuk a kocsiba hagyni. Bementem es kerdem a notol hogy hol van egy huvos hely ahova a kocsit Eddyvel eltudnam helyezni addig meg en bekukantok. A valasz, ne torodjek a huvos helyel hanem hozzuk be Eddyt is nyugodtan, ugyan is a delfinek beszelnek a kutyakal es megertik egymast, es nagy elmeny lesz ugy a delfineknek mint Eddynek. Igy is lett, es valoban beszelnek egymasal. Eddy nem tudom mit fogot fel az egeszbol de azt tanusitom hogy annyira erdekelte amit latot hogy nem tudom szavakba fogalmazni (ami nalam nagydolog  A delfienk oda jottek hozzank es Eddyt figyeltek es beszeltek hozza az en kicsi Eddym meg ugatott nekik . Ha hiszitek, ha nem, ereztem amikor a delfienk  "atvilagitottak" engem. A tudomben ereztem ahogy azok a hullamok amiket kibocsajtanak utodnek a testemben. Sok delfin van itt altalaban kettesevel vannak, de volt olyan is hogy egyedul volt. Nagy teruletuk van, nem csak egy kis medence es imadjak ok is a figyelmet. Volt egy delfin aki kidobalta a jatekat hogy torodjek vele. Eddyvel nagyon elveztuk , holott tudtam hogy nem szabad, de ugy voltam vele addig meg nem szolnak nincs gond. Jott egy masik hazaspar is hozzank es a ferfi vette fel a karikat amit a delfin kidobott. Lattatok volna Eddyt olyan merges lett amiert elrontjak a jatekunkat. Persze a nagy zajra a gondnok is elokerult es vege volt a jateknak 

    A belepo $20 /fejenkent, azert egesznap ott lehetsz. Ha meg akarod simogatni a delfint az $40-ba kerul es ha uszni akarsz vele akor $150-t kell leperkalni! En a simogatos jegyet vettem ferjem csak sima belepot kert. Programok vannak egyfolytaban, igazan elvezheto es kellemes idotoltes azoknak akik nagy hodoloi ezeknek a szamomra csoda emlosoknek. De be kell valjam a legnagyobb elmeny szamomra akor is az amikor szabadba talalkozom veluk es ok maguktol jonnek oda hozzam, bar ilyenkor nincs esely ara hogy simogasd oket. Mit ne mondjak tobb mint felnapot eltoltottunk ott. Eloszor a tobbi latogato rosz neven vette Eddy tulzott rajongasat es hangoskodasat, de surun mondtam mindenkinek hogy semmi baj nincs, senkit nem zavar sot az ott dolgozo szemelyzet sokszor hangosan nevetet ezen az improvizalt produkcion, szoval a vegen minden mas latogato megbocsajtott nekunk.

    Ha egyszer utatok erre visz feltetlen menyetek es nezetek meg oket hisz egy eletre szolo elmeny lehet.

    Folyt. kov.

    előzmény:
    kirandulas (459)
    2006-11-09  12:36
  43. 2006. november 9. 12:36459.
    Erdekes volt szamomra de az iden nem volt ugy elragatatva az oceantol mint a tavaly!. A vizet szereti, azt nem mondom hogy bemegy uszni mert azt sosem tette, de jatszani jatszott a hullamokal, most pedig csak elnezet mellete.
    előzmény:
    WestHill (453)
    2006-11-09  02:42
  44. 2006. november 9. 12:33458.

    Azok a kepek aik most a gepen vannak Eddyvel, nem tudom feltolteni, de majd megprobalom a filmrol atteni kepre es betolteni a gepbe , hatha azokbol sikerul.

     

    előzmény:
    csipogo (449)
    2006-11-08  23:18
  45. 2006. november 9. 12:27457.

    Eddy valoban nagy bohoc, egyszer irtam is meg a masik forumban hogy nem igazan ajanlatos mindenkinek ilyen kutyot tartani mert rengeteg humorerzek es turelem kell hozza. Hidd el neha en is falra maszok tole  De nagyon szereti a figyelmet (apja es anya is versenyekre jart, gondolom innen van neki ez a feltunosegi maniaja) Ha az utcan nem figyelnek ra elege akor egy ido utan elkezd ugatni hogy felhivjamagara a figyelmet  

    Kicsi yachtok nalunk is vannak, sot az egyik kikoto itt van melletunk a Hamilton Bay-ben, de meg ekora es ilyen gyonyoru yachtokat mit Fort Lauderdaleben vannak sosem lattam. Tobb millio dollaros mindegyik, az amelyknek a helikopter van a tetejen tobb mint 30 millio dollart er. Irtad hogy a ferjed szereti a yachtokat, szivbol ajanlom nektek Fort Lauderdale-ben egy seta halyokazast, hidd el imadni fogjatok minden percet.

    előzmény:
    Bogie (454)
    2006-11-09  02:50
  46. 2006. november 9. 12:20456.

    Lanyok a kepeket kulon teszem fel, mert valami okbol kifolyolag nagyon sok kepet nem tudok feltotleni es nem szeretnem ha az irasom is elszalna a kepekel egyut.

    1., Delfin a Grassy Key-en

    2., Chelsey's House Pool & Garden. Itt voltunk megszalva Key West-en

    3., Utban Key West fele.

    4., US legdelibb pontja

    5., Kakasok Key West-en (szabadon elnek)

    előzmény:
    kirandulas (448)
    2006-11-08  22:25
  47. 2006. november 9. 02:58455.

    Westhill)) nehany eve egy ismeros javasolta nekem is a masszirozast es amikor baja van cicomnak akkor csinalom neki intezivebben, meg amugy is ha az olmebe ul automatikusan masszirozgatom a kis hatat. De most kifejezetten ahogy irod ugy csinalom, ugy latom szereti es remelem segit is neki. Csipikem 18 eves a cicam ebben a honapban es bizony az mar szep kor egy macseknal....a masik az 7 eves volt a tavaszon. Jaaaaaaj dekar hogy nincs hangfelvetel errol az egesz szulesedrol, biztosan jol szorakoznank ha meghallanank Persze nem csodalom, hogy nem erre emlekeztek, hanem Jamiekere ))))))))

    Bagolyom))) orulok, hogy jottel )))) Te szoktad mondani nekunk, hogy fel a fejjel kenyeres ........most en is ezt mondom neked, mert jobbat nem tudok. Itt elmult a monszun eso, ma sutott a nap szepen, ugyhogy osszetakaritottam a yardot meg a drive wayt a sok lehullot mindentol...t shitben voltam, nagyon kellemes meleg volt itt. Sajnos a sok viz karokat okozott itt is, az egyik kisebb "hegy" megindult, kb 8 km re hozzank.....ugyhogy okozott sok bajt ez a nagy esozes. Az egyik kollegam nem is tudott hazamenni munkabol, mert pont arra lakik ugyhogy motelben toltotte az ejszakat......ez van, a termeszet hatalmasabb nalunk , ha tetszik nekunk, ha nem . Gyere tobbet......varunk , hianyzol.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2006. november 9. 02:50454.
    Kirandulas ))) micsoda gyonyoruseges helyen voltatok.....oh azok a hullamok , a homok, a csodas viragok es palmafak......juuuuj nem csodalom , hogy beleszerelmesedtel, Ilonka meg egyszeruen odakoltozott )))))) Hat amint latom volt egy kis hercehurca az utazassal, de Edy elszorakoztatta az igen tisztelt utazokozonseget nameg gondolom titeket is. Micsoda egy kis betyar ))) Azon a yachtok mar csak dofi.....azt a mindenit )) igaz itt is vannak ilyenek Vancouverben, de a legnagyobb ami a mi yardunkon volt az 30' volt, persze nekem mar az is oriasnak tunt.Parkolo nazi hahahahaaaaaaa hat a ferjed is jo humoru ember lehet ))))) Na varom a folytatast mert azt irtad hogy folyt. kov .))))))))) Jo pihenest nektek ma ejszakara, itthon a nedves esetleg hideg Kanadaban.....de a sajat agyikotokban ))))))))))
    előzmény:
    kirandulas (448)
    2006-11-08  22:25
  49. 2006. november 9. 02:42453.

    kimaradt egy szo, sot, amikor a dologbol hazajottem es odatelepedett mellem

    Meg valami ez a maszirozasi forma emberekre is kituno, tapasztalatbol mondom.

    előzmény:
    WestHill (452)
    2006-11-09  02:36
  50. 2006. november 9. 02:36452.

    Sziasztok Lanyok,

    Bogie orulok, hogy a Cic ugy nez ki, hogy jobban van. A maszirozas nagyon jo otlet,  en elozo kutyusunk, Roxy labat masziroztam evekig. Az egyik hatso labat megmutottek, mert meg akkor nem hallottam a mobile chiropractorrol, ez a doktorno emberi chiropractor volt es Californiaba atkepezte magat, hogy allatokat gyogyit. Talan 3 vagy 4-szer volt itt es megtanitott, hogy hogy kell maszirozni. Egyebkent Roxy masik laba, ami nem lett megoperalva teljesen meggyogyult. A gerinc oldalan a nyaktol kell elkezdeni a maszirozast es korkorosen kell maszorozni mindket oldalt es az egesz testet, igy a verkeringes felfrissul. A labakbol meg felfele kell,hogy az ujjakba ne toluljon a ver. Tobbszor is csinald. Roxy vegtelen szerette, meg az agyba avval kezdtuk a napot, a ferjem delbe maszirozta ot meg, este meg megint avval fejeztuk be a napot, sot amikor a dologbol es odatelepedett mellem, a kezem allandoan rajta volt es masziztam. Remelem neked is bevalik. De barkinek tudom ajanlani ezt a masszirozasi format, mert, ahogy nekunk is jol esik egy kis maszirozas feltett kedvenceinknek is.

    Kirandulas, ahogy irod jol ereztetek magatokat, a kepek amiket felraktal nagyon szepek. Edy nem fel a viztol, mer pancsolni?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2006. november 8. 23:42451.
    Na szep.Jokat derultetek volna ralytam.De hat inkabb hallgattak a sok suletlenseget tollem.mint,hogy ott fuldokoljak nekik a mutoasztalon.Allitolag teljesen ugy neztem ki,mint  aki tenyleg nem kap levegot.mindenem kek volt.Pedig semmi gond nem volt.Csak pszihesen volt ram ilyen hatassal,a sok esemeny. Hat ez is hozza tartozik a Panik beteghez.De szerencsere,te is tudod mar mivel jar ez.Hiszen nem az elso nallad.Igy tudod mireszamithatsz.Es gondolom nem is felsz nagyon tolle.En orulok neki,hogy igy alakult.A masik oldalt nekem sem kellett kitapasztanom.de ismerem magamat.nem igen turom a falydalmakat.Igy talan jobb is.Semmi fajdalmat nem ereztem utanna sem.es a sebem sem fajj azota sem.Lehet a dokik meg mindig emlegetik a bemondasaimat.Mert a parom meselte,hogy igen vigan volt mindenki.Masnap jottek nezni es mondogattak,hogy bar mindenki igy szulne.Mint ha kabareban lettek volna olyan volt a hangulat.te jo isten,gondoltam.Mi a feneket beszelhettem en ossze vissza.De az az idoszak kiesik.nem emlekszem ra.Pedig sokat gondolkoztam rajta mar.A ferjem meg nem beszelt rolla.O is csak arra emlekszik,hogy meglatta Jamikenket.es onnantol megvalltozott a vilag.es latta en is jolvagyok.Szoval o is megkonnyebbult.Epp most nezegettem egy otthoni Csaszaros topikot.Te jo isten miken mentek keresztul.Halat adok a joistennek,hogy ez itt tortent,es nem otthon.
    előzmény:
    kysslina (441)
    2006-11-08  07:57
  52. 2006. november 8. 23:26450.
    Orulok neki,hogy a cicuskad jobban van.Csak maszirozzad neki a labikojat.Nagyon jo otlet szerintem is. En nemtudom a cicusoknal a 16-eves eletkor az nagyon oreg e? De gondolom igen.es lehet a korabol kifolyolag tantorog szegenyke.Remelem  helyre tudod neki masszirozni a labat.Es renbejon neki.Ha az a hibas az egyensuly vesztesere. Jaj ne is emlegessed a Mayarorszagi sorbanallasra. En meg gyerekdolgokert nem alltam sorba.De a Lottoba Rexona desodorert igen.Egy fel napot alltam sorba.es csak 2-ot lehetett venni.Na a bananrol mar ne is beszeljunk. Most mar csak nosztalgia.de akkor nem orultunk neki.Na meg kenyerert a z unnepek elott a jobb peksegeknel.Mindig en voltam az aldozat.mert en voltam a gyerek. De utaltam.
    előzmény:
    Bogie (443)
    2006-11-08  18:09
  53. 2006. november 8. 23:18449.
    Jaj de kalassz lehetett.Csak irjal mindent le reszletesen.Olyan jo olvasni.Orulok neki,hogy Edy-is veletek volt.legalabb nem ilyedt meg,hogy hol is vagytok.Hat igen a repuloter mostanaban nem a leg jobb hely.Van az embernek gondolom idegeskedni valoja.De minden intezkedes azert van.hogy egyikonknek se essen semmi balya.Igy az ember jobban turi. Bar a fiam is meg mindig orrol,hogy a jatekat elvette a vamos es kidobta.pedig semmi olyan nem volt ralyta,hogy indokolt lett volna ez a szigoru intezkedes. Na de o is megtanulta,hogy majd otthon gyonyorkodik mindenben.ha valami kedves dolog van.Azt a borondbe kell tenni. Hat szep helyen voltatok az bioztos. Gondolom nagyon megrazo volt visszajonni a hidegbe. Elneztem a hajokat.Hat szepek.de a fenenek se kellene ekkora.Nekem megfelelne egy kicsike is Bar itt nem igen van csonakos elet.De nezni en is szeretem oket. Ha van meg mutass belolluk.Es Edyrol sem raktal  fel kepeket. Na ugy rendelem itt a kepeket tolled.Mint mas a pincertol a kajat.
    előzmény:
    kirandulas (448)
    2006-11-08  22:25
  54. 2006. november 8. 22:25448.
    Teszek fel meg kepeket.
    előzmény:
    kirandulas (446)
    2006-11-08  21:56
  55. 2006. november 8. 22:19447.

    Masnap reggel az elso dolgom az volt, hogy a kocsit rendezem. Felemelem a telefonkagylot a szobamban ami teljesen suket. Probalok a szomszedal zoldagra vergodni ami teljesen folosleges hisz egy arva szot sem beszel angolul. De vegul is gyoztem es sikerult megertetnem vele a bajom. Bemegyunk az o szobajaba. ugye sejted az o telefonja is suket. Patt helyzetbe voltam. A kornyeken sehol egy utcai telefon, nekem meg nincs kocsim es ehes is vagyok meg persze szomjas is, hisz azon a Tequila-n kivul amit meg a hataron vettem nincs inni valo sem!

    Szerencsere a parkolo or (ferjem egyszeruen parkolo nazinak nevezi) jart arra. Kerdem tole hgoy tudja-e merre van utcai telefon, persze fogalma sincs de nagylelkuen megengedi hogy hasznaljam az o "cell phone"-jat. Hivtam a kocsi berlot, ok kuldtek utanunk egy kocsit es hamarosan mar az uzletbe voltunk ahol bevasaroltuk a legszuksegesebeket. Kezdothet a szabadsag!!

     

    Nem akarom elmeselni minden percet az otletunknek inkabb csak csemegezek belole egy kicsit. Amit nagyon hianyoltam a robindale madarka aki tavaly Eddy hatara szalt, mar sehol sem lehet talalni. Viszont egy eagle csaladal talalkoztam, lehet hogy ok a ludasak a madarkam eltunteben ?!  A nagy fikuszfa, amit annyira szerettem, bizony nagyon megsinylete a tavalyi hurikant es meg most sem tert magahoz rendesen. Se o ,sem a fenyofa sot az egyik palmat kivagtak, gondolom a vihar kitorte.

     

    Mit ahogy azt mar irtam, most volt a "boat show" Fort Lauderdaleben. Bogie, gondoltam am rad a boat shown hisz tudom hogy a ferjed imadja a yachtokat  

    Csodalatos yachtok, isten bizony az en lakasom egy sarkaba elfert volna soknak. Kulomben ez a show a varosnak 500 millio dollar jovedelmet hoz evente. Szamomra az egyik  legszebnek az a mar hasznalt Yacht volt amit a Channel-ben lattam. Ennek helikopter volt a tetejen!! Ezen kivul persze meg rengeteg nagy vagy inkabb oriasi yachtot lattam legtobbjuk lelegzet elallito volt. Fort Lauderdale nagyon gazdag varos, es igazan a channel-ekben hajokazva lehet latni azt a rengeteg penzt amit oda felhalmoztak. Mindenkinek ajanlom szivbol akinek csak alkalma van ra hogy tegyen egy seta kirandulast hajoval ezekben a channelekben mert megeri. A kocsi alomanyuk sem kutya, hisz rengeteg mercedes es cadillac szalguldozik de nem ritkan latni Royce Rollce  es Bentley autokat is. Sot olyan kocsikat amiket meg sosem lattunk es fogalmunk sincs mik is voltak )

    Folyt kov.

    előzmény:
    kirandulas (446)
    2006-11-08  21:56
  56. 2006. november 8. 21:56446.
    Megprobalok kepeket is feltenni.
    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  57. 2006. november 8. 21:38445.

    Okes lanyok, akor kezdem az elmeny beszamolot.

    Ugye a kedvenc temam az idojaras amit en nagyon szeretek ott. Az ocean vize most is meleg volt, jo volt benne furodni. Nalunk eso nem volt csak egyszer, engem inkabb a sok szel zavart, mert bizony abbol kijutott rendesen.Amikor innen elmentem 5C volt Buffaloban, ott valami 27C. Az utazas maga egy kaosz volt, en meg mindig jobban szeretek kocsival menni mint repulovel, foleg ha valtani kell a repuloket. Odafele New Yorkban valtottunk, visszafele meg Atlantaba. Mindketto nagyon nagy repuloter, Atlantaban meg gyors vasutal is menni kelett! Eddy velunk utazott az utasterben es meglepoen jol viselte az utat. Acsarkodni csak miutan a gep leszalt kezdett el de akor teljes tudovel ) Repuloterbe a legjobban a JFK tetszett, a legrosszabb a Fort Lauderdale-i volt.Az utazas ugy indult hogy a gepunk kesesel szalt fel Buffalobol. Mivel szembe szelel mentunk igy New Yorkba mar nagyon sok kesesel erkeztunk, igy a csatlakozasnak mar csak integettem! A kovetkezo gep csak 3 ora mulva indult igy volt idonk rendesen unatkozni. Eddyt kivettem a taskajabol es mindenkit o szorakoztatott. A repuloteri vizsgalatrol tudni kell hogy nagyon szigoru, eloszoris lemerik a csomagokat, mit ne mondjak a mienk tulsulyos volt, igy volt amit kihalyitottunk volt amit a kezi taskaba tettunk hogy jo legyen. Igy vasarolni sem igazan tudtunk mert a ferjem kijelentette hogy o aztan nem vesz megint borondot, hisz itthon meg van es annyi nekunk eleg kell hogy legyen. Miutan ezen tulvagy megy a csomag az X-Ray vizsgalatra es te baratnem pedig mehetel sorba allni hogy teged is atvizsgaljanak. Cipot lekell venni, dzsekit ugyszinten, kezi taska , purse sot Eddy taskaja is megy a X-Ray ala. Szoval ott allok mezitlab Eddyvel az olemben es atsetalunk a varazs kapun, ami szerencsere nem visitott tolunk! Ha ezek mind megvannak akor mehetel hogy talalkoz repulodel )Mint ahogy irtam New Yorkba sokat ultunk es mivel a torveny naluk is az hogy nem lehet cigeretazni a repuloteren igy mehetunk ki az utcara. Mentunk is, Eddy meg en. Ahanyszor kint voltunk annyiszor kelett a varazs kapun atmenunk, termeszetesen ID es beszalokartyaval felfegyverkezve mert kulombne nem engednek be.Cipo es dzseki le, mezitlabb rohangalsz Eddyvel, kozben mindenki rajtatok szorakozik, hisz Eddy akora bohoc hogy nem lehet figyelmen kivul hagyni. De vegul is eljott az igazsag pillanata es irany a repulo, ami termeszetesen kesesel indult es persze szembe szelel mentunk vegig. Vegeredmeny este 8 elmult mire Fort Lauderdale erkeztunk. Ugye mondanom sem kell hogy a kocsi berlo este 8kor zar es nem vartak ram(( Marad a taxi, irany a hotel ami csaladi vallalkozas, szerencsere a szoba vart rank a tulaj fiaval egyutt. Ide adta a kulcsot, mondta hogy raeunk bejelentkezni masnap is, szerinte elegfaradtak vagyunk. Egy gyors kaja es rovidital utan, furdes es kint ules a teraszon kovetkezett.Folyt. kov.
    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  58. 2006. november 8. 19:15444.

    Mar ket napja csuklom - vajon miert?

    Nezzetek el a hallgatasomat, neha betevedek ide, vagy oda,  mondanivalom nincs, minek untassalak benneteket?  Orulok, hogy mindenki jol van, holnapra napsugarat josolnak, hah, hiszi a piszi! De nem panaszkodhatunk az idojarasra, legalabb itt nincs arviz es a kiontott folyok nem mossak el a hazakat! Iment lattam a hirekben, domboldalon a fel haz csung a szakadek folott! Fogadni mernek, hiaba fizette gazdaja a sok biztositas,  nem terul meg neki semmi, ez, ugyebar termeszeti csapas!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2006. november 8. 18:09443.

    Szep jo reggelt lanyok ))))))))))))))

    Kirandulaaaas )) welcome back ))) amint latod Ilonka beszamolt egy picit az idojarasrol......de azert gondolom elmenyekkel megrakodva jottel haza.........ugyhogy turelmesen varunk )))) vagy turelmetlenul....... Az ott keszitett kepeket nyugodtan felteheted ide...Brampton te is a Niagarat.....csak nem akaorm, hogy pusztan abbol alljon a forum, de amikor ilyesmirol van szo, hat az mas )))) Csipogo, ugy nevettem, hogy a konnyem folyt a szules utani dolgokrol ahogy irtad. El tudom kepzleni, hogy micsoda jokedvu lett ott mindenki )))))) Lina , igy mar ertheto a dolog es biztos vagyok benne, hogy minden rendicsek lesz. Jaaj ne is mondd, sokszor a boltban meg meg allok a baby holmik elott, hiszen olyan csodasak, es elamulok, hogy valoban milyen picinykek meg a "nagy" babak is, a ruhamereteket nezve. Nagyon tetszetenk itt a dolgok a babyknek, emlekszem meg az elso idokben csak amultam, hogy az uvegekbe azt a linert teszik, es zutty kidobjak ahogy a gyerkoc megeszi a kajat  A tobbi dologrol nem is beszelve. Hat lenyegesen konnyebb, mar ilyen szempontbol kisbabasnak lenni mostansag. Pelenkat se kell mosni, uvegeket , cumikat stb sem kell forrazni.....es nem kell orakat sorba allni az egyetlen boltnal aki arulta az olasz "bimbos" cumit   ( anno ezer eve Pesten ) Donna, neked ilyesmiben nem volt reszed, hisz neked is mindket gyerkocod mar itt szuletett )) Huhuuuuuuuuuuuuuuu szegeny lanykad, most akkor az apja tiszta ideg, hogy egy ejszakat nem toltene otthon a kislany Remelem azert csak beleegyezik,hogy elmenjen a gyerek......uhhhhhh ezek a ferfiak, kulonosen ha a lanyukrol van szo, igencsak furak   Westhill, a cicom picit jobban van , eszik , iszik stb rendesen, csak kicsit billegve megy, a hatso labai lettek valahogy gyengebbek, ugyhogy nem nagyon bir felmaszni semmire. Tegnap beszeltem a vet-el telefonon, azt mondta ha nincs fajdalma es eszik iszik rendesen, akkor csak hagyjam ott bekibe, de ha rosszabbodik akkor vigyem azonnal.....Ebben maradtuk....A hatso labait masszirozgatom es jol esik neki, ugy dorombol hogy a szomszedig elhallik......szoval nem faj neki, mindenutt agyon nyomogattam....... szoval bizakodom egy picit. Bagoly ir ide is neha.....meg a masikba is....de nem sokat, se ide se oda.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2006. november 8. 12:40442.
    Nekem is nagyon hianyzik Bagoly, nem tudom miert nem ir hozzank  , hisz nem ellene tortent az uj forum nyitas, egyszeruen ott mar nem volt senki a regiek kozul es azt hiszem mindanyiunknak hianyoztak ezek a jo kis beszelgetesek. Remelem Bagoly is ide talal elobb-utobb.
    előzmény:
    donnaBe* (436)
    2006-11-08  00:03
  61. 2006. november 8. 07:57441.

    Na meghallgattalak volna!!!!-)))))))) ezek a nyugtatók olyanokat tudnak produkálni emberekkel!!!!!!-)))))) majd mesélek, most megyek, leragad a szemem. Puszi-))

     

    előzmény:
    csipogo (439)
    2006-11-08  05:27
  62. 2006. november 8. 07:55440.

    Bogie-))) Mindkettő császáros volt előtte, és mindkétszer próbáltuk természetes űton, de nem ment. Így aztán nem is próbálkoznak most, hanem visznek egyenesen a műtőbe. Igazából, mivel általában mindenki az ismeretlentől fél, így nem is félek a műtéttől, a szüléstől tartanék, hiszen nem tudom, hogy milyen, bár tény, ha lenne rá esélyem, hogy úgy is sikerülhet, megpróbálnám. De nincs.

    Vettem ma egy újszülötteknek való sapkát..-)))) istenem annyira parányi!!!!!-))))))))

    A Karácsony: mi már régen megbeszéltük Z-vel, hogy karácsonyra CSAKIS a gyerekek, és ehhez tartjuk magunkat évek óta, bár néha egy-egy meglepi beugrik. Magunknak úgyis közösen döntve veszünk mindent, a Karácsony a gyerekeké, addig, és úgy kiélvezzük, ameddig csak lehet.  Mi is így voltunk ezzel gyerekkorunkban, adjuk át nekik.. Nekem aztán arany sorom volt, mindenhol egyetlen unoka voltam sokáig, tele nagynénikkel,, nagybácsikkal, úgyhogy én egy életre megkaptam a karácsonyt-)))))) van miből átadnom-)))))

    előzmény:
    Bogie (430)
    2006-11-07  17:53
  63. 2006. november 8. 05:27439.
    Szia Dona.Sziasztok lanyok.! Ne is mond.mar akkora a fiokam mint envagyok.Most mar csak nagyobb lessz nallam.Lassan ugy fogok felnezni ra.Jajj de hamar el ment az ido.meg csak most szuletett.Emlekszem minden pillanatra.mar amikor tudtam is mit beszelek.Engem is csaszaroztak.es mivel ott a mutet megkezdese elott ram jott a panik roham.hat kaptam egy halom Jamikem kiemelese utan annyi nyugtatot,hogy aztan.mar kepszakadas van.De istvan mondta,hogy csak angolul voltam hajlando beszelni.es hat doltek a rohogestol mert annyi huleseget hordtam ossze.igy aztan gondoskodtam a johangulatrol.o egyre rimankodott,hogy beszeljek magyarul.de allitolag ki is kotottem,hogy nem,mert akkor nem erti mindenki mit beszelek.hat pont ez volt a cel.de aztan mopndtak is neki,hogy ne idegeskedjen,mert 3-szoros adagot kaptam,biztos ami biztos.Hat elkekult mindenem.mint aki nem kap levegot.szamszeletol,a kormom aljaig.es a gep meg mutatta sehol semmi.de aztan minden rendbejott.Van egy csodas fiokank .Egeszseges es ez a lenyeg.Linam kivanom nektek is ugyan ezt.Biztos minden rendben lessz.Erezni sem fogsz erezni semmit sem.Legalabb is en semmit nem ereztem.csak azt a hatartalan szretetet es torodest ami mindenkibol aradt felenk.Nagyon nagyon jol esett.talan azert is emlekszem mindig vissza szivesen.pedig elotte ha csak meg emlitettek a csaszart,mar a hideg razott.Nem is mondtak meg csak Istvannak.En csak a vajudoban tudtam meg.bevoltam rendelve ultrasandra es ott mondtak,egyenesen a szulozobaba megyek.Gyerek nelkul mar nem megyek haza. Ott is mikor vittek fel mindenki kijott,elbucsuztak,mert hat minden heten hetfon allando vendeg voltam nalluk. Mindenkinek ilyen jo elmenyeket kivanok.en ugy vagyok a szulessel.mint a ferfiak a katonasaggal.Van mese egy eletre.  Donna mar te is rakhatsz fel kepeket a tieidrol.Biztos sokat valltoztak ok is.tavaj lattam oket utoljara. Hat ,nem is csodalkozom,hogy a ferjed felti a kislanyotokat.Ez a lanyos papak szokasa.Nallatok meg latom imadja oket.igy aztan nem is lehet csodalkozni.Lessz meg baja a lanyodnak ezert Nallunk en vagyok az aki aggodosabb.Istvan szokott csititani. Bogikam mi van feletek? nallatok nincs baly.lattam  ma a Tv-ben.hogy arad a folyo.es sok viz van feletek.remelem nallatok meg nincs semmi.Istvan miondta,hogy messze van az meg oda.De en azert kozelebb lattam hozzatok.WestHill irto aranyos a kutyusod.Egy hos.az enyem elott sem hagyhatok semmit,mert ha alkalom adodik mar viszi is.Csinalt hasonloakat mint a Lina kutyusa.Csak azota en sem hagyok semmit kint.es nincs vita.mert okelme a szek tetejerol mar fent is volt az asztal tetejen,Azota a szekek bevannak tolva.igy nem tud feljutni az asztalra. Ilonkam akkor mar nagyon nagyon kozel a sikeres vizsga.Drukkolok neked nagyon.A fiad mikor vegez? Kirandulas,de jo,hogy meg vagy.Ugye leirod milyen volt?
    előzmény:
    donnaBe* (433)
    2006-11-07  23:58
  64. 2006. november 8. 03:00438.
    Szia, meselj, hogy sikerult a kiruccanas!
    előzmény:
    kirandulas (432)
    2006-11-07  22:17
  65. 2006. november 8. 02:57437.
    Bogie, hogy van a cica? Amikor elozoleg beteg volt, akkor is hasonlo problema volt vele? Vegul is evett es eszik rendesen? Nagyon is egyutterzek veled, tudom, hogy min mesz at. Ha nem lesz valtozas elviszed az orvoshoz? Ezt nem kell mondanom neked, de vigyazz ra es szeretgesd, hatha segitm 18 ev az szep ido, nagyon az ember szivehez tudnak noni ezek a kis vackok, remelem ujra kigyogyul a betegsegbol. A masik cico hany eves?
    előzmény:
    Bogie (431)
    2006-11-07  18:00
  66. 2006. november 8. 00:03436.
    Mostmar irtam eleget....megyek megnezem Bagolyt a regiben....hianyzik nagyon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2006. november 8. 00:02435.
    Bogie, remelem a cica meggyogyul,  elhiszem, hogy nagyon a szivedhez nott.  Elviszed az orvoshoz?
    előzmény:
    Bogie (431)
    2006-11-07  18:00
  68. 2006. november 8. 00:00434.
    Kirandulas Welcome back  . Irjal mar egy par sort, milyen volt, hogy ereztetek magatokat???? Vegul elvittetek a kuttyot????
    előzmény:
    kirandulas (432)
    2006-11-07  22:17
  69. 2006. november 7. 23:58433.
    Jo estet mindenkinek....kave nincs. Csipike boldog szulinapot kivanok Neked, nagyon szep az uj szofa.....na de Jamie, hogy mekkorat nott. A bem oldaladra mentem mert azt hittem ott talalom meg az uj szofa kepet, es ott meg Jamie sokkal kisebb. .   Hiaba no megy az ido. Az en kiscsibeim is mar nem is olyan kicsik, a lanyomnak most lesz az elso sleepover-ja, en elengednem de az apja.....az meg huzodozik egy kicsit. Mondtam, hogy a nyaron 1 hetes taborban voltak, ez csak 1 ejszaka.  A szuloket ismerjuk a kindergarten ota. Itt ez a divat, es haladni koll a korral. Anyam szerintem szivszelutest kap ha meghallja  .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2006. november 7. 22:17432.

    Haza ertem en is!

    Ohh, nagyon sajnalom hogy a cicod nincs jol!!! Nme is tudom mit irhatnek vigasztalasul.... Annyira veled erzek!

    előzmény:
    Bogie (431)
    2006-11-07  18:00
  71. 2006. november 7. 18:00431.
    Westhill )) nem tudom mi van most, az oreg cicom megint nincs rendben (( Tegnap reggel ahogy adtam neki enni, egyszeruen eldolt a konyhaban.....aztan feltapaszkodott es elsore arra gondoltam , hogy biztos a kormei nottek meg, hallom ahogy kopog a padlon. Sajnos utana el kellett menjek dolgozni es mikor hazajottem elso dolgom volt, hogy eloszedtem a clippert es szepen levagtam a kormeit. Utana etettem meg, es sajnos csak olyan dulongelve megy ((( Fajni nem faj neki semmi, tovabbra is nyugodt, de a jarasaval valami baj lett....ugylatom egyensulyzavar lett nala (( Egesz este az olembe volt, majd behoztam az agyba....aludt reggelig, illetve most is alszik meg. Varok meg egy kicsit, hagyom pihenni......aztan meglatom, hogy hogyan van a kis oreg joszagom.......ehhhhhhh tudod 18 eves, es neked nem kell magyarazzam mennyire a szivemhez nott. Orulok, hogy Eby jol van es ilyen kis aranyos, okos , szereto kompaniad az a kis joszag ))))
    előzmény:
    WestHill (427)
    2006-11-07  15:59
  72. 2006. november 7. 17:53430.
    Lina )) akkor a csaszar idopontja mar biztos ? Muszaj csaszarozni , vagy ezt a minden gond megelozese miatt dontotte el az orvos ? Hat igen, a vernyomasod alacsonyka, de ha mindig is ilyen volt, akkor ez nalad a "normalis", mint ahogy nalam is. Persze vannak hatul utoi ennek, de az ember lanya megtanul vele elni es kesz. Hallod tenyleg mindjart a nyakunkon a Karacsony. Eppen a gyerekekkel is ezt targyaltuk ki vasarnap es ugy dontottunk, hogy nem valtoztatunk a karacsonyi szokasainkon, es tovabbra is maradunk az egy emberke egy ajandeknal........na ez sem mindig jon be, de azert probalkozunk   
    előzmény:
    kysslina (425)
    2006-11-07  06:00
  73. 2006. november 7. 17:45429.
    Ilonkam )) koszonom a helyzetjelentest Kirandulasrol, hat akkor meg egy hete van neki, remelem kisut a nap is kozben. Persze igazad van, mert ott nalatok az eso ellenere is kellemes az ido, nem kell fagyoskodni. Huuuuuu hat akkor most nagyon sok jon neked az iskolaban, es valoban a celszalagnal vagy. Gyorsan elszaladt az ido , hisz mintha tegnap lett volna az egesz....a koltozesetek Floridaba, meg az, hogy az iskolat elkezdted. Nagyszeru, hogy ilyen jo lehetosegek vannak ott a munkara, nem hiszem, hogy barmifele gondod lesz akkor az elhelyezkedessel. Hurraaaa, juniusban ballagunk )))))))))
    előzmény:
    msilona50 (423)
    2006-11-07  04:23
  74. 2006. november 7. 17:42428.
    Csipikem )) huhuuuu nagyon szep az uj sofa )) Hat mostmar kibirjatok fellabon allva is itt , ha egy kicsit zsufoltabb is es majd jovore ha uj hazat vesztek akkor szepen el fog ferni minden. Latom kenyeztettek azert a fiuk, elvittek teged ebedelni is meg az uj sofa is ))))))) Nalam picit mas a helyzet, mert ez a haz meretben ugyanakkora , mint a masik volt, megis majd kell egy kis belso atalakitas , hogy az ebedlo szekrenyem is beferjen es ne butorraktar legyen itt. Persze minden ilyesmi jovore van hagyva, ami nem fert el az egyenlore a garazsban van. Hogy megy az uj autod ? Gondolom Jamieke hamar megszokta, hiszen ott a dvd player neki ))
    előzmény:
    csipogo (419)
    2006-11-07  00:50
  75. 2006. november 7. 15:59427.

    Tudod ebbol mi a tanulsag, ha nem bizhatsz meg benne ilyen teren, akkor, hogy megkimeld magad a folosleges mergelodestol es takaritastol, es ot is a kisertestol ne hagyj elol, ami kisertesbe hozhatja ot.

    Nalunk ilyen problema egy kutyuval sem volt, igaz nem volt elol soha semmi, ami kisertesbe hozta volna, de amikor bevasarolni megyek, akkor tortenetesen van amikor a Van-be az elso ket ules koze rakom a zacskokat, es meg ha felvagottat is veszek beleszagol a zacskoba en mondom neki, hogy nemszabad bantani, a zacsko ugy van, ahogy letettem, amikor visszajovok, hozza nem nyul.

    előzmény:
    kysslina (426)
    2006-11-07  06:14
  76. 2006. november 7. 06:14426.
    A mi Garynk nagyon elkanászodott, miután hazajött a csavargásból. Nemrégen amikor egész nap úton voltunk, vettünk néhány pizzat vacsorára. Letettük őket az asztalra kibontatlanul, és mentünk tovább, csak felvettük a gyerekeket. mire hazaértünk, gary bafalta az én pizzamat, ami természetesen tele volt hússal, és gombával, mert a gyerekek a sima sajtosat szeretik, de a kutya azt, amit én. Azt hittem, hogy hot-dogot csinálok a kutyából mérgemben. Ma meg megette az összes csokit amit a bulk barnban vettünk, még ki sem volt bontva, felrágta a zacskót is kiette, persze közben az asztalterítőt lerántotta vázástól mindenestől, úgyhogy takaríthattam fel az üvegszilánkot mindenhonnan. De bezzeg nem  a mazsolásat ette meg, hanem a mogyorósat, amit én szeretek. Utána meg gondolom, hogy nem érezte túl jól magát, mert kiitta az összes odakészített vizét. Persze lapított amikor hazaértünk, tudta, hogy vaj van a fején.. Kizártam a kis előszobába, bántani nem akartam, hiszen előlhagytuk az édességet. De amikor szidom, úgy tud rámnézni, hogy komolyan mondom, egyszerűen nem lehet rá haragudni.
    előzmény:
    WestHill (422)
    2006-11-07  03:32
  77. 2006. november 7. 06:00425.

    -))))))

    Február 17. a kiírt időpont, ás számítások szerint február 14, de mivel császár lesz, az orvosom február 9-re tűzte ki. Ez egy pénteki nap, mert ő hétfőn, és pénteken császároz. Így hétvégén maradunk bent, hétfőn reggel meg szépen hazajövünk-)))

    Most semmi teendőm, mert legközelebb csak a 32. héten kell mennem UH-ra, és most még nem vagyok egészen 26 hetes. Most gondolkodom, hogy az majnem karácsony lesz...

    Szeretném megnézni, hogy milyen az itteni kórház szülészete, milyenek a szobák, mit kell vinnem, mit adnak...

    Iszom én a kávét is, de csak egyet, max kettőt naponta. Ugyanis kávé után is annyira alacsony a vérnyomásom, hogy borzasztó.90/70. Nagy ritkán volt 100 felett. Otthon is azt mondta az orvos, hogy ilyen kondíciókkal még ajánlja is a kávét persze nem nyakló nélkül. Általában egyet iszom csak amikor felébredek. Viszont rengeteg tejet, a gyümölcstea-)) a barátnőm hozott nekem saját készítésű gyümölcsteakeveréket Erdélyből-))) Ők szedték, szárították, és nagyon finom-))) de a kedvenc maradt az Earl grey

    Nagyon szép a sofad!!! Tényleg nagyon tetszik, masszív, szép a színe, nem volt pénz érte az ára.

    előzmény:
    csipogo (418)
    2006-11-07  00:46
  78. 2006. november 7. 04:54424.

    Jo szakmat tanulsz, igy valoban tobb lehetoseged is van allasvalasztas szempontjabol. Otthon is hasonlo munkakorbe dolgoztal?

    A kocsival kapcsolatba en is szerettem, elotte egy nagy Oldsmobile-om volt, nagy a Cavalierhez viszonyitva, de csak jot mondhatok a Cavalierre, mert tenyleg furge kis kocsi volt es a fogyasztasa is jo volt. Azert esett a valasztasom a Van-re, mert Ebonynak nagyobb helye van, es, ha a cottage-ba jarunk, akkor csak tobb cucc van allandoan, jobban elfer.

    Most ott milyen arba van a benzin, ott is lenyegesen olcsobb. Itt a mult heten szerdan vettem 73.9 volt 1 liter. Altalaba este szoktam elmenni benzinert, mert napkozbe 6-7 centtel, van amikor 10 centtel is dragabb litere. 

    előzmény:
    msilona50 (423)
    2006-11-07  04:23
  79. 2006. november 7. 04:23423.
    Talan eloszor korhazba, mert az mindjart van de mas lehetosegekbe is belenezek pl kutatomunka meg "lombik baby" laboratorium stb...... de ez idobe telik. A kocsi nagyon jol megy....hat menjen is neken jol, hisz most vettem....... Nagyon szeretem....kicsi konnyel elfer mindenhol szoval konnyu vele parkolni........a hetvegeken mosom, mert szepen akarom, hogy kinezen.....persze ez igy van az elejen..... Vigyazni fogok ra, mert akarom, hogy egy jodarabig megtegye!!!!!
    előzmény:
    WestHill (422)
    2006-11-07  03:32
  80. 2006. november 7. 03:32422.

    Hat ez igazan nagyszeru, es hogy gondoltad korhazba fogsz menni, vagy mas EU reszre?

    Meg van az auto? Hogy szereted?

    előzmény:
    msilona50 (421)
    2006-11-07  03:09
  81. 2006. november 7. 03:09421.
    Szia! Igen, lassan lehet szamolni a napokat......igen, jol emlekszel meg utana van ket honap gyakorlatom. Nem, az iskola nem helyez el.....de itt az EU-ben nem problema elhelyezkedni.....joforman "kotellel" fogjak a dolgozokat!!!! ! Fizetnek bonust ha odamesz hozzajuk dolgozni. Errefele 5 ezer dollar de 8 at is hallottam mar!!!!! Szoval ez nagyon jo erzes...nem felek attol egyalltalan, hogy nem lesz munka. Mielott belevagtam ebbe a "kis kaland"-ba az Internetten tajekozodtam a munkalehetosegekrol itt.........de meg jobbnak nez ki mint amire en szamitottam!
    előzmény:
    WestHill (420)
    2006-11-07  02:55
  82. 2006. november 7. 02:55420.

    Sziasztok Lanyok, mindenki elokerult, mindenki jol van ez a lenyeg.

    Ma csodalatos idonk volt vegre hozzajutottam, hogy az udvart elraktam telire, meg egy ilyen nap kene, hogy egeszen befejezzem, hatha lesz meg egy es akkor kesz leszek. Ebony a segitsegemre volt, mindketten rendezgettunk, amit en leraktam azt o szethordta. Tovabbra is imadom, ma volt 6 honapos.

    Bogie, hallom mar napok ota, hogy milyen rengeteg eso esik feletek, ha most nyar volna azt mondanam, hogy milyen jo legalabb nem kell locsolni, de igy is jobb mintha ho esne. 

    Csipogo nagyon szep a szuletesnapi ajandekod, szep nagy fiad van, maholnap fiatalember sorba lep, Csopike is aranyos, nem nez ki ugy, hogy kis haszontalan is tud lenni.

    Ilonka, lasan el lehet kezdeni a visszaszamolast az iskola vegehez. Ha befejezted elhelyeznek, vagy neked kell allast keresni. Tudom egyszer emlitetted, hogy gyakorlati ido van - ha jol emlekszem- mennyi ido ez az ido?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2006. november 7. 00:50419.

    Bozse! Hol vagy? Mar megint eltuntel.Gyere.Remelem nem vagy beteg.Most koltoznel?  Nekezd.Ledybag.   Nagyon elvagytok veszve.Hianyoztok.Gyertek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (369)
    2006-11-02  18:40
  84. 2006. november 7. 00:46418.
    Szia.koszonom szpen a jokivansagokat.Vigyazz magadra nagyon.mar nagyon a finisben vagy ugy is. Meg egy kicsi turelem es megszuletik a karacsonyi ajandekotok.Ugye karacsonyra varod? Vagy tevedtem volna.mar nem is tudom mit irtal.De nagyon drukkolok nektek. Szep nevet talaltatok neki. Az en fiokam is igy csinalt mint a tied.Istvan ha odault es a keze a pocakomon.Okelme megsem mozdult akar fel oraig sem.Istvan ellepett mar meg is rugott. Visszajott megint semmi.Direkt csinalta. Amugy o is olyanokat rugott rajtam mar az utolso hetekben,hogy en is csak sziszegtem.De most is mindig rugkapal.Megmaradt ez a jo szokasa.Elenk most is. Vigyazz magadra most mar.El ne csussz a csuszos havon.Nemtudom azthiszem nallatok is esett mar.Nallunk mar esett.es meg is maradt.       Te kulon tejecsket kapsz,vagy artalmatlan gyumolcs teat.  
    előzmény:
    kysslina (404)
    2006-11-05  07:45
  85. 2006. november 7. 00:44417.
    Szia Bogie......es mindenki!!!! Csak turelem, a Kirandulas kb e het vegen megy haza!!!!! A mult heten sokat esett az eso, most meg mar jo nehany napja fuj a szel!!!!!!! Szoval jol kifogta szegeny........de legalabb itt meg rovidnadragba lehet jarni!!!!!! Velem nem sok ujsag van......."nyakig ulok" a mikrobiologiaba!!!! Az elejen mitagadas el voltam veszve, de mostmar kezd megvilagosodni agyamban a dolog!!!!!! Mostmar a hetvegeken ismetelnem kell az egesz ev anyagat.......ugyhogy se hetvegem es hetem nincs szabad.......de nem panaszkodom!!!!!! Mar csak dec. 14-ig kell kibirnom....a ballagas csak juniusba vagy juliusba lesz az egesz iskolanak kozossen. Addigra en mar "dolgozo no" leszek, de elmegyek a ballagasra ha torik, ha szakad!!!!! Elvegre kierdemeltem, igaz?
    előzmény:
    Bogie (410)
    2006-11-06  18:03
  86. 2006. november 7. 00:36416.
    Nagyon Boldog Szulainapot kivanunk a kis unnepeltnek. Az en keresztlanyom is rajong a Doraert.Elosszor azt sem tudtam melyik is az a baba.De aztan ratalaltam a jatekboltban en is. Ugye a fiu dolgokbol jobban kepben vagyok en is.    
    előzmény:
    brampton (413)
    2006-11-06  22:06
  87. 2006. november 7. 00:34415.
    Na hat ilyen lett a nappali egy resze.Azt latni lehet,hogy egy gombostut sem lehet mar tenni sehova sem.Az elso kepen latszik az uj szofa a fal mellett.A masik meg az ablak ala kerult.Az oldalat lekellett szerelni a reginek.Igy eltudtuk ott hejezni.Majd visszakerul,ha mar innen elmentunk.Addig meg jo igy is.Hisz aki nem latta ugy,az nem is tudja,hogy van karfa resze is.A fotel is megmaradt igy szerencsemre.Mert azt meg tavaly kaptam karacsonyra.es imadom.Nagyon jot tesz az a labnak,hogy megtartja. Ma csinaltam 9-szal retest.  4-alamast.3-turosat,es 2-szal meggyeset. Nem volt idom eddig sutni.ma bepotoltam.na en sem ennyit akartam.de hat en sem tudtam,hogy mennyi is lessz abbol az adalek anyagbol amit elokeszitettem. Mindenki dicseri,igy biztos finom lett.nekem izlik.  de latom,hogy hordjak a fiuk is. Tegnap elvittek ebedelni,egy jo kis buffe-be. Es kaptam viragokat is tolluk. Ma csinaltam szekelykaposztat,es egy halom retest.Igy azert nem halunk ehen ma sem. Most mentek el valamit venni,hogy az ajtonal ne jojjon be a hideg a San room-ba.ugye ahalakra vigyazni kell Mert eddig hiaba kertem a fule botjat nem mozgatta egyik sem.Na nem szemrehanyas.Csak tenymegallapitas a reszemrol.
    előzmény:
    Bogie (409)
    2006-11-06  18:00
  88. 2006. november 7. 00:21414.
    Szerbusztok lanyok!!!!!    Nagyon nagyon szepen koszonom a sok jokivansagot.Nagyon jol esett.  Mindenkinek koszonom szepen.!!!!!             
    előzmény:
    brampton (413)
    2006-11-06  22:06
  89. 2006. november 6. 22:06413.

    Ja a Dora a kedvenc kulonosen mert a mami spanyol[chillei] es az beszel spanyolul is  de most nezik a bambit magyarul azt meg en hoztam otthonrol a z elso es masodik reszt a kozepsonek a builder bob a legnagyobbanak meg a pokember a kedvenc csak gyozzem eszbentartani meg a kulonbozo figurak neve egesz szakerto leszek ezekben

    ha befejezem megyek segiteni jo?   de hogy mikor fejezem be az a jovo titka

    előzmény:
    Bogie (412)
    2006-11-06  19:32
  90. 2006. november 6. 19:32412.
    Isten Eltesse a kisunokadat Brampton ))))))))))) biztos,hogy nagy orom lesz a Doras tortaval......az a dora meg a vizcsapbol is folyik, nagyon szeretik a gyerekek ugylatszik, mert van itt mar minden Doras a ruhatol a pelenkaig   Hat csak nyomjad az ipart....tudom en, itt vagyok magamba, es megse jut idom sokmindenre.....van megnehany dolog tovabbra is a dobozokban a garazsban, de tavaszig nem csinalok semmit......kell a hazban belul nehany aprobb atalakitast csinalni ahhoz, hogy minden a helyere keruljon, igy aztan megprobalom nem is idegelni magam ezzel......Ha befejezted otthon, akkor majd johetsz hozzam is te most raersz )
    előzmény:
    brampton (411)
    2006-11-06  19:17
  91. 2006. november 6. 19:17411.

    Itt vagyok nyomom az ipart   most jonnek 3 orara kiszivatni a futes csoveket [remelem kevesebb por lessz utana

    szorgalmasan takaritok rendezem a szekrenyeket  nagyon elvezem hogy mindenre jut ido  kozben masolom a filmeket [mar majdnem kesz  meg a ferj unoka huganak cd masolok at  jon karacsonyra es kell neki  azon ne muljon lennt a filmek fennt a cd en meg jovok megyek mint a.....ban a fajdalom kozben kutyam macskam log rajtam es ma este a kislany unokam szulinapja 3 eves  elrohantam tortaert  egy klassz doras torta lessz  hat igy telnek a napjaim rohanok jovok megyek de elvezem hogy nappal is itthon vagyok

    előzmény:
    Bogie (409)
    2006-11-06  18:00
  92. 2006. november 6. 18:03410.
    Ilonkam, legyszives dobd ki Kirandulast Floridabol   Mi ujsag nalad ? Mikor is lesz vege mar a sulidnak ? Szoljal ha "ballagas" lesz, mert akkor unnepelunk )))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2006. november 6. 18:00409.
    Szep jo reggelt lanyok )))) ugylatom mindenki el volt foglalva a hetvegevel, ahogy en is. Itt most valami monszun eso van, tegnap ejjel es ma ejjel is dorgott, villamlott....es minden olyan, de olyan zold, mint a meseben. Nekem is jol is meg rosszul is telt a hetvege.....a jo a gyerekek voltak benne, a rossz az, hogy a kocsim teljesen felmondta a szolgalatot. Allandoan beragad a kezifek ( magatol !!) es egyalatan nem tudok vele moccanni....csak hatramenet mukodik a kocsin. Elvinni se tudom sehova, mert nem megy, igy most az oreg van-t kell hajtsam....amig a ferjem hazajon es elrendezi ezt az autot. Mondanom sem kell, hogy tele a hocipom......auto ugyben. Remelem tinektek sokkal jobb hireitek vannak......es kirandulas is elokerul lassan ? Meddig van ez alany Floridaban? Lehet annyira szereti mar, hogy vissza se jon ? Csipikem milyen lett a nappali ? Westhill, Eby hogy van, mi ujsag ? Brampton, ne pakoljal , gyere beszelgetni egy kicsit ))) Ilike iskolaban vagy ma ? Donna, mizu feletek? Lina, remeleme minden rendben lesz...majd ertesits. Vigyazz magadra es a pici Noahra . Hu de egy kis csibesz mar most is Nekezd, pussz neked is )))  Ladybug , Toyota, Bozsikem, Salikam, Moka, Bagoly &nbsp))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2006. november 5. 11:24408.

    Olvasgaték itt a neten, ezt-azt, mindenfélét- nem veszek ugyanis papírt, ha van olyan is ami ingyen és bérmentve, hulladéktermelés nélkül felvilágosít az aktuális dolgokról.

    Íme egy szösszenet ami nekem tetszik- és megosztom Veletek, nem mintha bárkit is érintene ezen a fórumon:

    http://www.eletforma.hu/?r=4134

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2006. november 5. 11:16407.
    Ugye látod? Aszt' még a vérnyomásom se ment fel tőle!  
    előzmény:
    WestHill (400)
    2006-11-05  02:50
  96. 2006. november 5. 11:15406.

    . 

    Szia Lina, hát vagy szemérmes a kisfickó, vagy csak huncut! De mindegy is az, a lényeg, hogy amikor magatokban vagytok, akkor kitombolja magát- és legyen csak eleven! Lehet, hogy Ő lesportolja amit megeszel?

    Szép napot, kedveskéim, itt bizony nagyon hideg van, de szerencsére a tegnapot megúsztuk minden cirkusz nélkül, befagyott a hős forradalmárok popója- mindenki hazaballagott és nézte a meleg szobából ahideg telet. Erre is jó ám a tél!

     

    előzmény:
    kysslina (404)
    2006-11-05  07:45
  97. 2006. november 5. 07:48405.

                              

    Csipogo: Az Isten éltessen sokáig, erőben, egészségben, boldogságban!!!!!

    előzmény:
    csipogo (390)
    2006-11-04  22:43
  98. 2006. november 5. 07:45404.

    Mindenkinek kívánok még napsütéses napokat, ahogy olvasom, inkább a hó akaródzik az idén hamarabb leesni.

    Régen írtam, de járok erre, csak néha már nincs lelkierőm írogatni. Sajnos hideg van itt is, így aztán sürgősségi fokozatra kapcsoltunk téliruha vásárlás terén. Ez általában a jobbik programok közül való, mindenki örül az új szerzeményeknek, csak rossz belegondolni, hogy mlyen hosszú lesz megint a tél-((((( Biztos vagyok abban, hogy a karácsony a túlélését segíti, ha nem volna, akkor igen lehangoló lenne ez a sok hideg, színtelen, begubózós hónap. Bár az idén kicsit megszakítja nekünk a baba érkezése is, így aztán majd átvészeljük valahogyan.

    Jól vagyunk, én egyre inkább kezdek hasonlatossá válni egy stucchoz, lassan kezd problémát okozni a zokni felhúzása is, de mindemellett igazán jól érzem magam. Noah ma kicsit megkínzott, olyanokat rúgott befelé, hogy a könnyem is kicsordult néha, de ez is csak azt jelenti, hogy eleven, és jól érzi magát. Hízni nem igazán hízok, csak a pocak nő. Érdekes, pedig elég sokat eszem, és sok édességet, meg mindent, ami hízlal, de így volt ez eddig is, de most nem is igazán érdekel, sőt jó lenne, ha maradna rajtam legalább 4-5 kiló a szülés után. Viszont a kis piszok azonnal abbahagyja a mozgást, ha valakinek meg akarom mutatni, bezzeg, ha magamban vagyok, akkor már látható is, ahogyan valami mászkál a hasamon belül (vagy a kis keze, könyöke, vagy talpa))) Mind ezt csinálta, nagy ritkán tudtam csak az apának bemutatót tartani, de van még idő-))

    Igazán nagy dogok nem történtek, nincs is mit írnom. Szépen telnek a napok, elvagyunk.

    Bogie: csak üzenem röviden: majd írok a fejleményekről, még nem jártunk teljesen a végére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2006. november 5. 04:29403.
    Csipikem! Nagyon Boldog Szulinapot!!!!!!!
    előzmény:
    csipogo (390)
    2006-11-04  22:43
  100. 2006. november 5. 03:02402.

    Csipogo, hogy alakul a livingroom? Bekerult  mar a sofa a kocsibol?

    Ne felejtsd majd megmutatni a szuletesnapi ajandekod, ha minden "megtalalta" a helyet!

    előzmény:
    csipogo (389)
    2006-11-04  21:19

Címlap

top